KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Dynamo Moskva - 31. října 2021   16:00

Riga
Riga
01:31' Cibulskis (L. Darzinš) • 38:20' Cibulskis (Radil, Meija) • 44:00' Meija (L. Darzinš) • 58:54' L. Darzinš (Radil)
Arena Riga
Kulbakov (44. I. Bočarov, A. Jerjomenko) – Vojnov, A. Mironov (A), S. Bojkov, Andrej Sergejev, Volkov, J. Zajcev, N. Novikov – Galijev, Šipačov (C), Petunin – Raševskij, O'Dell (A), Wedin – Trinějev, Igumnov, Fisenko – G. Šaškov, V. Jefremov, A. Nazarevič – Muranov.

To je z mé strany již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle!
Československá stopa

Lukáš Radil (RIG) – 0+2, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:23
Rudolf Červený (RIG) – 0+0, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:54
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 19:33 (5:10, 10:11, 4:12)
Zblokované střely – 18:9
Vyhraná vhazování – 24:35
Trestné minuty – 29:8
Hity – 7:10
Hokejisté Rigy si připisují cenný skalp jednoho z elitních celků KHL. Moskevské Dynamo přehráli 4:1. Domácím dnes skvěle vycházeli přesilovky, když využili tři ze čtyř.

První z nich proměnil ve 2. minutě ranou od modré čáry Oskars Cibulskis. Dynamo pak rovněž využilo početní výhodu, když pětiminutové vyloučení Freibergse rychle potrestal Anton Wedin, ovšem více už hosté z nabídnuté možnosti nevytěžili. Ve druhé třetině se oba týmy vystřídaly v pasážích, kdy měly více ze hry. Gól však padl až krátce před přestávkou. Podruhé v zápase se prosadil v přesilovce obránce Oskars Cibulskis. Do třetice se Dinamu podařilo proměnit výhodu jednoho hráče v poli ve 44. minutě, kdy se z levého kruhu trefil Gints Meija a vyhnal brankáře Kulbakova na střídačku. Moskevský celek pak už nic velkého nevymyslel a 66 sekund před koncem naopak pečetil skóre zásahem do prázdné branky kapitán Rigy Lauris Darzinš.
59:28'
Utkání se už pouze dohrává. Hosté vědí, že tohle neotočí.
58:54'
Riga právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Riga tenhle zápas vyhraje. LAURIS DARZINŠ přebral puk ve středním pásmu od Lukáše Radila, přejel s ním útočnou modrou a s přehledem ho poslal do prázdné branky soupeře. Asistence: Lukáš Radil.
58:36'
Domácí šikovně vyhodili, tak že z toho nebyl icing. Soupeři pak navíc znepříjemnil rozehrávku forčekující Radil.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49'
Hosté odvolávají brankáře! Zkusí to s šesti hráči v poli.
57:35'
Hosté si nerozuměli na útočné modré a vystavili se do postavení mimo hru.
57:01'
Už jen tři minuty zbývají do konce třetí třetiny.
56:23'
Hunter Shinkaruk nepřekvapil Bočarova po objetí branky. Poté to Rudolf Červený neúspěšně zkoušel z levého kruhu. Domácí každopádně ušetřili cenný čas daleko od své svatyně.
55:30'
Domácí stále drží dvougólový náskok. Moskevští marně hledají cestu, kudy se prosadit.
54:37'
Po buly přišel projektil Vjačeslava Vojnova od modré čáry. Mattsson vyráží do rohu.
54:34'
Zakázané uvolnění Rigy. Hosté mohou pokračovat ve spřádání útočných plánů.
53:58'
Alexandr Petunin tečoval nabídku spoluhráče do ochranné sítě za domácí brankou. Dynamu se kráčí čas na obrat.
53:43'
Andrej Mironov střílel od modré čáry. Domácí branku nedokázal trefit.
52:40'
Vadim Šipačov si po buly sjel na střelu z osy kluziště. Z voleje pálil mimo.
52:36'
Střelu Arťoma Volkova z vrcholu levého kruhu pokryl Mattsson, který schoval puk do lapačky. Následuje reklamní pauza.
51:39'
Domácí jsou v plném počtu. Stále vedou o dva góly a čas ubíhá.
51:15'
Další vyhození Rigy.
50:52'
Domácím se povedlo vyhodit.
50:01'
Hosté jsou v plném počtu a nyní hrají v početní výhodě oni.
49:38'
Také domácí dostali trest za příliš mnoho hráčů! Síly na ledě se na chvíli vyrovnají.
49:11'
Lukáš Radil naservíroval puk před prázdnou branku Laurisovi Darzinšovi. Ten mířil do tyčky!
48:42'
Emile Poirier a Brandon Gormley si na modré čáře několikrát vyměnili puk. Druhý jmenovaný následně vypálil a dorážet se ještě snažil Jere Karjalainen. Kotouč ale drží Bočarov!
48:00'
Hostů bylo na ledě šest! Riga bude hrát čtvrtou přesilovku, předchozí tři její hráči využili...
47:53'
Nahození Sergejeva od červené čáry si pohlídal Mattsson. Domácí gólman puk vyrazil na své spoluhráče.
47:13'
Vojnov byl v útočném pásmu zřejmě dříve než puk. Hostům je pískáno postavení mimo hru.
46:35'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
46:23'
Domácí brankář Mattsson po snadném zákroku přidržel puk a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
45:20'
Favorizovaní hosté musejí dotahovat dvougólové manko. Riga je na dobré cestě k vítězství.
44:00'
Hosté sahají ke změně v brankovišti! Ivana Kulbakova nahrazuje Ivan Bočarov.
44:00'
Domácím dnes přesilovky fungují! Využívají i třetí z nich. GINTS MEIJA si sjel s pukem na vrchol levého kruhu, odkud vyslal chytrou střelu, kterou schoval za obránce a navíc vymetl bližší horní růžek branky Dynama – 3:1. Asistence: Lauris Darzinš.
43:45'
Hosté vyhráli buly a hned vyhodili.
43:37'
Bogdan Trinějev je vyloučen za podražení Skvorcovse. Přesilovka pro domácí.
43:24'
Kotouč opět přepadl přes plexisklo. Tentokrát je buly nařízeno v obranném pásmu lotyšského celku.
43:05'
Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středním pásmu.
41:57'
Fisenko vystihl přihrávku Čuksteho, ovšem puk se odrazil tak, že k němu měl blíže druhý obránce Dinama Scarlett.
41:35'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Mattssona.
40:23'
Hosté se hned dostali do zakončení. Střelu z levého kruhu vyrazil brankář Mattsson.
Hity – 6:9
Druhou třetinu začali aktivněji domácí. Pak zase přišla pasáž, kdy mělo více ze hry hostující Dynamo. Skóre se ale měnilo až v závěru periody, kdy se v přesilové hře Rigy podruhé v zápase trefil obránce Oskars Cibulskis. Ten tak svůj tým nasměroval do vedení 2:1.
40:00'
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Domácí nakonec početní výhodu využívají! Puk se po tlaku Dinama odrazil na osu kluziště, odkud do něj opřel OSKARS CIBULSKIS a propálil vše, co mu stálo v cestě. Rozhozený Kulbakov v té chvíli po předchozích zákrocích ležel v brankovišti. Lotyšský reprezentační bek se trefuje podruhé v utkání – 2.1. Asistence: Lukáš Radil a Gints Meija.
38:06'
Dva domácí hráči jeli sami na brankáře Kulbakova! Lauris Darzinš to řešil samostatně, ale se zakončením mezi betony nepochodil!
37:09'
Hosté vyhazují.
36:32'
Arťom Volkov je potrestán za zdržování hry. Přesilovku si zahraje také Riga.
36:13'
35:43'
Vjačeslav Vojnov si sjel do střelecké pozice a pálil hned po převzetí přihrávky! Mattsson zasáhl a dokázal si poradit i s dorážkami. V největší šanci pak jeden z hráčů hostí netrefil kotouč před odkrytou klecí!
35:18'
Hosté se nyní připravili o pásmo vlastní nepřesností.
34:44'
Hostující Andrej Mironov zlomil při střele hůl a musel odjet na střídačku pro novou.
34:12'
Emile Poirier dostal dvouminutový trest za hákování v útočném pásmu. Zbytečné oslabení z pohledu domácích.
33:45'
Vadim Šipačov řešil situaci 2 na 1 střelou z pravého kruhu, protože si domácí obránce hlídal přihrávku. Mattsson zakročil vyrážečkou.
32:53'
Michail Fisenko se s tím u mantinelu nepáral a obtiskl na něj domácího hráče, který se snažil rozehrát. Hosté hodně přidali na pohybu a Riga má problémy.
32:26'
Tlak Dynama sílí. Johan Mattsson má v posledních desítkách sekund co dělat, aby uhájil nerozhodný stav.
31:53'
Andrej Sergejev se zjevil před domácí brankou, ale se zakončením na vzdálenější tyč neuspěl! Mattsson pak pokryl i dorážku Alexandra Petunina!
30:33'
Bogdan Trinějev vystřelil na Mattssona až krátce poté, co byl hostům odpískán ofsajd. To se hráčům Rigy vůbec nelíbilo a protihráči to dali důrazně najevo. Vylučovat se nebude.
29:56'
Nyní ale Buncis připravil puk pro Oskarse Cibulskise, který střílel z vrcholu pravého kruhu. Kulbakov byl připraven.
29:10'
Nápor Dinama z úvodu druhé části již upadl. Iniciativu začínají přebírat hosté.
28:11'
Nyní střílel zleva Ivan Muranov. Mattsson ztlumil kotouč ve výstroji a přerušil hru.
27:59'
Projektil Vojnova z pravé strany skončil na vyrážečce brankáře Mattssona!
27:00'
Bogdan Trinějev směřoval dopředu na pravém křídle. Místo střely ještě hledal najíždějícího spoluhráče, který před brankou Rigy na kotouč nedosáhl.
25:40'
Hosté se ve druhé třetině zatím hledají, vázne jim založení útoku. Riga je v ofenzivě nebezpečnější.
25:02'
Daniels Berzinš po objetí branky poslal puk před brankoviště, kde byl Gints Meija. Ten trefil bekhend z bezprostřední blízkosti jen do hrudi Kulbakova. To byla velká šance Rigy! Následuje reklamní přestávka.
24:37'
Hosté vyhazují pouze na icing a hra se tak vrací před jejich branku.
24:06'
Riga nyní hraje aktivně a dobrým pohybem se nadále drží v útočném pásmu.
23:01'
Na nahrávku zpoza branky si sjel Martinš Karsums. Kulbakov si ale pohlídal prostor u své bližší tyčky.
22:40'
Domácí si vytvořili závar před brankou soupeře! Přes obranu Dynama však nedokázali vypálit Filips Buncis ani Gunars Skvorcovs. Hosté obětavě pomohli svému gólmanovi.
22:03'
Další icing hostujícího týmu.
21:41'
Zakázané uvolnění hostí. Dinamo z Rigy se stěhuje do útočné třetiny.
20:50'
Hosté se v úvodu druhé třetiny vrhli do útoku. Od levého mantinelu napaloval puk na branku Vladislav Jefremov. Nikdo ze spoluhráčů ho však nedokázal tečovat a Riga se ubránila.
Hity – 3:4
Po první třetině hraje Riga s moskevským Dynamem nerozhodně 1:1. Domácí se ujali vedení už ve 2. minutě, kdy se v přesilovce prosadil od modré čáry Oskars Cibulskis. Hostům pak pomohl zbytečný zákrok Freibergse na Jefremova, za který byl obránce Rigy vyloučen na 5 minut + do konce utkání. V následné početní výhodě rychle srovnal tečí Galijevovy střely Anton Wedin. Zbytek dlouhého oslabení už však domácí Dinamo přestálo a na skóre se už ve zbytku úvodní části nic neměnilo.
20:00'
19:05'
Běží už poslední minuta úvodní části zápasu.
18:59'
Raševskij s O'Dellem se pokoušeli dorážet poté, co Mattsson vyrazil střelu jejich spoluhráče před sebe. Gólman Rigy nakonec vše řeší přikrytím kotouče.
18:47'
Následuje další icing Rigy.
18:33'
17:20'
Michail Fisenko se při buly zaklesl do Petera Tiivoly, který mu zřejmě zasedl nohu. Hra je přerušena a útočník hostí je odváděn na střídačku spoluhráči. Nutno říci, že tohle bylo nezaviněné.
17:07'
Nahození Skvorcovse od modré čáry podržel v lapačce Kulbakov. Vhazuje se po pravici brankáře Moskvy.
16:13'
Domácí jsou již v plném počtu. Riga tedy inkasovala hned na začátku dlouhého oslabení, ale poté se už bránila úspěšně.
15:17'
Domácí brání dobře, moskevský tým se nedokáže usadit v útočném pásmu na delší dobu.
14:18'
Tahle fáze přesilovky se Dynamu moc nedaří. Domácí již poněkolikáté vyhazují.
14:00'
Riga opět vyhazuje.
13:31'
Domácím se konečně podařilo vyhodit a na led tak mohou poslat čerstvou čtveřici!
13:02'
Dělovku Vojnova od modré vykopl Mattsson. Dynamo pokračuje v náporu.
11:32'
Dynamo právě vstřelilo branku!
To bylo rychlé! Hostům stačilo na využití početní výhody 20 sekund. Vjačeslav Vojnov nahrál na levý kruh Stanislavovi Galijevovi, jehož střelu ještě tečoval před brankou stojící ANTON WEDIN. Mattsson už nestačil zareagovat. Přesilovka Dynama navíc samozřejmě pokračuje. Asistence: Stanislav Galijev a Vjačeslav Vojnov.
11:12'
Ralfs Freibergs dostal trest na 5 minut + do konce utkání za faul kolenem! Domácí přicházejí o důležitého obránce a navíc se budou muset dlouho bránit v oslabení.
11:12'
Rozhodčí se dívají na video. Jefremov nakonec sám odjel na střídačku, což je pro hosty dobrá zpráva.
11:12'
Ralfs Freibergs ve středním pásmu sestřelil Vladislava Jefremova, který zůstává ležet na ledě! Zákrok směřoval zřejmě na koleno útočníka Dynama Moskva. Jsem zvědavý, jaký trest za tohle rozhodčí uloží.
09:46'
Gunars Skvorcovs z levé strany nastřeloval puk na branku, před kterou směřoval i jeden z jeho spoluhráčů. Kulbakov však hrací předmět odrazil do bezpečí.
08:51'
Hosté po vyhraném buly rychle vyvezli kotouč dopředu. Vjačeslav Vojnov pak donutil svým nahozením Mattssona přerušit hru.
08:44'
Další zakázané uvolnění. Provinili se hosté.
08:22'
Dmitrij Raševskij před brankou šikovně vložil hůl do nabídky spoluhráče. Mattsson byl ale v rozkleku včas.
08:00'
Na icing nyní zahráli také domácí.
07:34'
Od modré čáry vypálil Oskars Cibulskis, Kulbakov byl na místě. Hosté pak odehráli puk na zakázané uvolnění.
06:49'
Daniels Berzinš v útočném pásmu plácl do puku, aby ho nasměroval směrem na branku Dynama. Kulbakov ho raději přidržel v lapačce a domácí tak získali buly ve své útočné třetině.
05:23'
Protiútok hostí podpořil z druhé vlny obránce Nikita Novikov. Ten také dostal přihrávku, ovšem pálil do nohou protihráče.
04:57'
Domácí se rychle dostali až do útočného pásma. Hunter Shinkaruk tam přenechal puk Emilovi Poirierovi, který z levého kruhu střílel vedle bližší tyčky.
04:46'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací do jejich obranné třetiny.
03:24'
Teď Mattsson raději přikryl volný kotouč. Moskevský celek získal buly v útočném pásmu.
02:47'
Domácí brankář Johan Mattsson vyrazil střelu ze středního pásma. Puk skončil v rohu kluziště.
01:31'
Domácí se ujímají vedení! Od modré čáry vystřelil švihem OSKARS CIBULSKIS a kotouč zapadl až za záda brankáře Kulbakova. Před ním odvedl dobrou práci i clonící Gints Meija, přes kterého toho gólman Dynama asi moc neviděl. Asistence: Lauris Darzinš.
01:04'
Hostům se podařilo vyhodit.
00:51'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Stanislav Galijev – 2 min., podrážení).
00:42'
Signalizované vyloučení na straně hostí. Dinamo zatím využívá výhody.
00:01'
Poprvé v této sezóně nastoupí v brance moskevského Dynama Ivan Kulbakov. Uvidíme, jak mu utkání vyjde.
Dozněly státní hymny Ruska a Lotyšska. Domácí Riga se bohužel musí obejít bez fanoušků. V Lotyšsku byl vyhlášen lockdown kvůli covidové situaci a hlediště arény je tedy prázdné.

Dinamo Riga: Mattsson (Vitols, Lazdinš) – Freibergs, Cibulskis (A), Zile, Gormley, Scarlett, Čukste, Ozolš – L. Darzinš (C), Červený, Radil – E. Poirier, Tiivola, Shinkaruk (A) – J. Karjalainen, Berzinš, Meija – Skvorcovs, Buncis, Karsums.

Dynamo Moskva: Kulbakov (I. Bočarov, A. Jerjomenko) – Vojnov, A. Mironov (A), S. Bojkov, Andrej Sergejev, Volkov, J. Zajcev, N. Novikov – Galijev, Šipačov (C), Petunin – Raševskij, O'Dell (A), Wedin – Trinějev, Igumnov, Fisenko – G. Šaškov, V. Jefremov, A. Nazarevič – Muranov.

Rozhodčí: Beljajev, Fatejev – Antonov, Šišlo.
Československá stopa:
Lukáš Radil (RIG) – 23 zápasů, 13 bodů (4+9)
Rudolf Červený (RIG) – 10 zápasů, 3 body (3+0)
Matěj Machovský (RIG) – 6 zápasů, průměr 4,87, úspěšnost 83,0 %, 0 nul
Dinamo Riga:
Hokejisté Rigy dosud odehráli 23 zápasů, získali 21 bodů a v tabulce Západní konference jim patří desáté místo. Dinamu se momentálně moc nedaří, z posledních čtyř utkání získali jen dva body za remízy v normální hrací době. Naposledy lotyšský celek doma potrápil silný Petrohrad, jemuž podlehl 4:5 až po nájezdech.

Nejproduktivnější hráči:
Nikolajs Jelisejevs – 13b (10+3)
Emile Poirier – 13b (7+6)
Lukáš Radil – 13b (4+9)

Brankáři:
Johan Mattsson – 19 zápasů, průměr 2,46, úspěšnost 2,46, úspěšnost 91,8 %, 0 nul
Matěj Machovský – 6 zápasů, průměr 4,87, úspěšnost 83,0 %, 0 nul
Eriks Vitols – 1 zápas, průměr 2,42, úspěšnost 75,0 %, 0 nul
Dynamo Moskva:
Dynamo mělo v úvodu sezóny skvělou formu a nějakou dobu bylo nejlepším celkem soutěže. Teď už to přeci jen tak slavné není. Moskevský tým získal 30 bodů z 23 zápasů a v tabulce Západní konference je aktuálně třetí. Z posledních tří utkání, která se hrála jejich ledě, hráči Dynama dvě prohráli. 2:5 s Viťazem a 2:3 s Petrohradem. Mezitím zdolali 4:1 Jaroslavl.

Vadim Šipačov – 36b (13+23)
Dmitrij Raševskij – 23b (14+9)
Vjačeslav Vojnov – 19b (3+16)

Brankáři:
Ivan Bočarov – 16 zápasů, průměr 2,67, úspěšnost 90,5 %, 2 nuly
Alexandr Jerjomenko – 9 zápasů, průměr 1,95, úspěšnost 92,8 %, 1 nula
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Nedělní program KHL nabízí tři utkání. V jednom z nich se střetnou Riga s moskevským Dynamem. To už není tak dominantní jako v úvodu ročníku a v tabulce Západní konference už kleslo na třetí místo. V Rize ale bude favoritem. Domácí celek se nachází mimo pozice, které znamenají postup do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.