KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Jaroslavl - 24. října 2021   13:30

Ufa
Ufa
44:53' Koledov (N. Kuljomin) • 56:32' Šmeljov (N. Kuljomin, Koledov) • 58:58' Hartikainen (S. Manninen, Kadějkin) • ' S. Manninen
4:3
(0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)

2:1 (SN)

Jaroslavl
Jaroslavl
16:17' Boucher   • 20:38' Kraskovskij  (Maxim Šalunov, A. Anisimov) • 55:52' Kajumov  (Rafikov, A. Marčenko)
Ufa
Metsola (33. Šaryčenkov) – P. Larsen, Chafizullin, Koledov, Naumenkov, Panin (C), Muchamadullin, Zubarev, J. Birjukov – Markus Granlund, S. Manninen, Hartikainen (A) – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Platt, Sannikov, Chochrjakov – Baškirov, Alalykin, Pustozjorov.
Akuzovskij, Birin – Viljugin, Strelcov.
Ufa Arena, Ufa
2 098 diváků
Jaroslavl

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Na počtenou příště!
Jaroslavl ještě čtyři minuty před koncem základní hrací doby v Ufě vedla o dvě branky, nakonec si ale zpět domů odváží jen jeden jediný bod! Dva putují na konto domácího celku, který dvěma rychlými brankami poslal duel až do nájezdů, ve kterých výhru svému výběru přisoudil Sakari Manninen.
Československá stopa
Do utkání nezasáhl žádný český či slovenský hráč.
Využití přesilovek: 1/3 – 0/3.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Salavat Julajev Ufa.
Autorem vítězné branky je SAKARI MANNINEN.
Maxim Šalunov míjí branku, je konec!
Teemu Hartikainen zamířil nad spojnici.
Arťom Anisimov si se Šaryčenkovem nevěděl rady, Ufa je blízko k vítězství!
Rána Sakariho Manninena cestou do sítě lízla horní tyč!
Jegoru Korškovovi puk ujel z hole.
Nikolaj Kuljomin mířil k pravé tyči, Pasquale mu ale do cesty nastavil beton.
Pavel Kudrjavcev odpovídá střelou do dolní části klece!
Markus Granlund otevírá skóre rozstřelu zakončením mezi betony!
Pavel Kraskovskij pryž bekhendem poslal do mantinelu.
Sergej Šmeljov se nechal rozhodit přesouvajícím se Pasqualem, kterého nakonec neohrozil.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pět minut hry tři na tři tajenku nerozluštilo, oba celky se o bod navíc poperou v nájezdech!
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:35'
Zbytek nastavení na trestné lavici stráví Alexandr Kadějkin (UFA), a to za faul kolenem.
64:19'
Hosté mají ponechanou výhodu a rychle stupňují tlak na Šaryčenkova, který musí být konstantně ve střehu.
64:00'
Ohlášena poslední minuta prodloužení!
63:34'
Kraskovskij se natahoval po volném kotouči před brankovištěm, jeden z domácích borců ho však na poslední chvíli zvládl vyklepnout mimo nebezpečí! K brance moc nechybělo!
62:58'
Máme tu poslední dvě minuty prodloužení. Zatím se zdá, že o osudu střetnutí rozhodnou až nájezdy.
62:29'
S kotoučem se za modrou čáru protáhl Polunin, který si s ním nyní pohrává na pravém prostoru pro buly.
61:58'
Lokomotiv rychle prostřídal trojici hráčů na ledě, Kajumov startuje s pukem na holi zpoza branky.
61:30'
O první domácí projektil se v nastavení postaral Koledov, jehož pokus o rozhodnutí z pravého křídla skončil ve výstroji připraveného Pasqualeho.
Dnešní utkání sleduje 2 098 diváků.
60:56'
Na kotouči jsou stále hlavně hosté, kteří ale hrají velmi opatrně. Šaryčenkov má minimum práce.
60:20'
Lokomotiv odstartoval prodloužení přečíslením tři na dva, které ale střelu nakonec nevyprodukovalo.
60:01'
Čtyři minuty před koncem se zdálo, že v Ufa Areně je hotovo, jenže domácí následně vytáhli z rukávu dva slepené góly a poslali bitvu s Lokomotivem do nastavení! To začne za malou chvíli.
60:00'
59:54'
Sledujeme bitvu v rohu za Šaryčenkovovu svatyní, prodloužení se pomalu ale jistě stává realitou.
59:27'
Hra se na konci základní hrací doby drží hlavně ve středním pásmu. Domácí jsou aktivní, hosté působí poněkud opařeně.
58:58'
Ufa právě vstřelila branku!
Při popisu třetího gólu Jaroslavle jsem se šeredně mýlil – ještě nebylo rozhodnuto, ani zdaleka! Ufa přetavila početní výhodu ve vyrovnávací branku a zdá se, že dnešní duel půjde do prodloužení! Obrovskou radost v aréně odšpuntoval střelou z voleje z pravého kruhu TEEMU HARTIKAINEN – 3:3! Asistence: Sakari Manninen, Alexandr Kadějkin.
58:15'
Ufa už nemá co ztratit a hraje vabank, její svatyně zeje prázdnotou! Domácí jsou v šesti!
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:52'
Domácí se po rozpačitém vstupu do přesilovku usadili před svatyní Jaroslavle, kterou se snaží ostřelovat, co nejčastěji to jen jde.
56:59'
Salavat má ideální šanci srovnat, Pavel Kraskovskij (JAR) je vyloučen na dvě minuty za podrážení!
56:32'
Tak pozor, možná to ještě bude drama! Koledov z modré čáry poslal puk před brankoviště, přesně na hokejku Kuljomina. Od té se pryž následně odrazila přímo k volnému SERGEJI ŠMELJOVOVI, jenž bez váhání prostřelil Pasqualeho – 2:3! Asistence: Nikolaj Kuljomin, Pavel Koledov.
55:52'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Dovolím si říct, že v Ufě je rozhodnuto! Domácí obrana si po několika minutách velmi zodpovědné hry dovolila zachybovat a hned je z toho gól: Rafikov dlouhou přihrávkou vyslal do úniku volného ARTURA KAJUMOVA, který následně Šaryčenka obral o čisté konto ranou do levého horního rohu – 1:3! Asistence: Rušan Rafikov, Alexej Marčenko.
54:47'
Závěr základní hrací doby zatím moc atraktivní podívanou nenabízí, oba celky hrají opatrně a nechtějí udělat chybu. Šancí je tak k vidění minimum.
53:50'
Šaryčenkov zastavil vyhozenou pryž za svou klecí a přenechal jí Larsenovi, který vyráží dopředu.
53:21'
Salavatu na vyrovnání zbývá šest a půl minuty. V útoku jsou nyní ale hosté, Šaryčenkov si bez větších obtíží poradil s pokusem Anisimova z pravého kruhu.
52:24'
Muchamadullin omylem poslal puk Kudrjavcevovi, který ho ale nezvádl rychle zkrotit.
51:57'
Ufa momentálně marně dobývá útočné pásmo, Jaroslavl její výpady odráží už na modré čáře.
51:15'
Dva forčekující protihráči znepříjemňovali život domácímu borcovi, kterému se nakonec přeci jen podařilo zpoza klece rozehrát kotouč dopředu.
Střely na branku: 18 – 20.
50:38'
Třetí dějství se přelilo do své druhé poloviny. Po dlouhé době musel jít nyní do akce Šaryčenkov, který vyzrál na nebezpečnou ránu Šalunova z voleje.
49:55'
Lokomotivu se stále nedaří se na delší dobu dostat k pryži, kterou kontrolují domácí hráči.
49:10'
Domácí vyhráli bitvu o puk v rohu za Pasqualem, Muchamadullin ale neudržel následnou přihrávku před modrou čarou. Ufa musí z pásma ven.
48:20'
Dění se po dlouhé době přesunulo do obranné zóny Ufy, Malyšev bekhendem minul svatyni.
47:41'
Od Koledovova gólu se hraje výhradně před Pasqualem, Jaroslavl tahá za kratší konec pomyslného lana.
47:11'
Kudrjavcev se pokusil nahodit kotouč za modrou čáru, těsně před hranicí pásma ho ale zachytil Koledov.
46:55'
Hosté si na své konto zapisují další icing, tuším už třetí v poslední třetině. Ufa má momentálně více ze hry.
Střely na branku: 17 – 18.
46:38'
Dalším pánem na holení byl Muchamadullin, Pasquale včas zasáhl. Následuje komerční pauza.
45:58'
O vyrovnání se z hranice brankoviště pokusil Hartikainen, gólman byl ale tentokrát ve střehu.
45:27'
Lokomotiv vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, další buly proběhne po Pasqualeho pravé ruce.
44:53'
Domácí nepřesná střela Kadějkina nakonec moc dlouho mrzet nemusela! Jen pár sekund po ní se totiž ke kotouči na pravém kruhu dostal PAVEL KOLEDOV, jehož následné zakončení jen tak tak prošlo skrz drobnou škvíru mezi brankovou konstrukcí a betonem hostujícího gólmana – 1:2! Asistence: Nikolaj Kuljomin.
44:25'
Kadějkin zkusil štěstí z modré čáry, jeho nahození ale jen orazítkovalo mantinel za Pasqualeho klecí.
43:54'
Na počátku dalšího ofenzivního tažení hostů je Jelesin, který puk podél mantinelu posílá dopředu.
43:20'
Oslabení Jaroslavle je minulostí, Salavat nenavázal na povedenou první přesilovku a tentokrát v početní výhodě Pasqualemu moc starostí nepřidělal.
42:45'
Larsen balacuje k kotoučem na holi na modré čáře, z Korškovova trestu zbývají poslední sekundy.
41:49'
Lokomotiv se opět vysvobodil, už potřetí. Šaryčenkov vyjel pro kotouč až k rohu kluziště.
41:10'
První kombinace domácích v přesilovce vypadala nadějně, hostům se jí ale nakonec přeci jen podařilo včas rozebrat a puk vyhodit na druhý konec plochy.
40:51'
Jegor Korškov (JAR) v rohu dost okatě zahákoval protihráče, Ufa se ujme další přesilové hry.
40:18'
Osmnáct sekund po úvodním buly třetí části se poprvé přerušuje, a to kvůli hostujícímu icingu.
40:01'
Hosté ve druhé třetině navýšili svůj náskok o další gól, a před třetí části tak nad Lokomotivem vedou o dvě branky. Mohlo to být i o tři, jenže domácí střídačka si správě všimla ofsajdu, který předcházel gólové akci soupeře, a jeho třetí zásah tak byl nakonec odmáván. Co se předvedené hry týče, sledujeme celkem vyrovnanou a fyzickou podívanou s minimem větších střeleckých šancí. Dotáhne Jaroslavl bitvu do vítězného konce, nebo Ufa ještě neřekla své poslední slovo?
39:54'
Salavat v závěru třetiny drží puk za svým brankovištěm, moc se toho před pauzou už nestane.
39:36'
Na Baškirova se takřka okamžitě po přejezdu za modrou čáru nalepil Malyšev, který ho následně během pár sekund oddělil od kotouče.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:58'
Míříme do finiše, závěrečná siréna prostřední části v hale zazní za pohou minutu.
38:31'
Kadějkin chtěl krátkou přihrávkou poslat do útoku rozjetého spoluhráče, místo toho ale nedopatřením puk naservíroval na hokejku Anisimova.
37:56'
Šaryčenkov má na svém kontě další úspěšný zákrok, rutinní střelu Jelesina hravě vyrazil.
37:30'
Oba týmy na ledě musí bojovat o každý centimetr, ani jeden brankář teď nemá moc práce.
36:34'
Hra je znovu na malou chvíli přerušena, tři a půl minuty před koncem uvidíme buly před Šaryčenkem.
35:59'
Korškov Šaryčenka přivítal na ledě nepříjemnou ranou z voleje, kterou náhradník vytěsnil mimo nebezpečí nataženým betonem!
35:25'
Misky pomyslných vah se začínají překlápět na stranu domácích, kteří jsou častěji na kotouči.
34:44'
Hartikainen byl v rohu za Pasqualem připraven o kotouč, Ufa se k němu ale velmi rychle vrátila zpět.
33:57'
Sledujeme o něco fyzičtější podívanou než dosud, ani jeden tým teď protihráčům nenechává nic zadarmo.
33:09'
Po trochu delší pauze se nyní hraje nahoru dolu, Kadějkin pronáší kotouč za soupeřovu modrou čáru.
32:18'
Stížnosti Salavatu byly oprávněné, sudí po opuštění boxu rozpažil! V hale tak i nadále platí stav 0:2, v brance Ufy zůstává Šaryčenkov.
32:18'
Ale pozor, domácí po vystřídání brankáře nakonec celou akci reklamují! Tahanice o kotouč se odehrála hodně blízko k modré čáře, dle střídačky Ufy tak došlo k postavení mimo hru.
32:18'
Juha Metsola má dost a hází ručník do ringu. Mezi třemi tyčemi ho nahradí Alexandr Šaryčenkov.
32:18'
S domácími to začíná vypadat špatně, ze zaplněných ochozů Ufa Areny se line tichý pískot! Lokomotiv vyhrál bitvu o kotouč u střídaček, což umožilo PAVLU KUDRJAVCEVOVI vyrazit od mantinelu na mezikruží a střelou do dolní části svatyně vyhnat Metsolu z brankoviště – 0:3! Asistence: Denis Alexejev.
Střely na branku: 13 – 13.
31:39'
Třetí lajna Salavatu je aktivní, Pasquale po dalším povedeném zákroku na moment pozastavuje hru.
31:05'
Sannikov po pravé straně pronikl před Pasqualeho, z kruhu následně nastřelil jeho rameno.
30:44'
Nepovedená rozehrávka z dílny Kraskovského končí icingem, Kajumov kotouč dojížděl jen marně.
29:58'
Obrana Lokomotivu ale podává solidní výkon a stále nedovolila domácím Pasqualeho pořádně ohrozit.
29:37'
Chafizullin operuje s kotoučem u modré čáry, Ufa se usadila před Pasqualem a rozjela kombinaci.
28:39'
Zubarev s hostující akcí udělal rychlý konec a za svou brankou odzbrojil Kudrjavceva.
27:56'
Platt vyhodil puk až do rohu za Pasqualeho klec, kam se pro něj vrací právě Marčenko.
27:18'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Marčenko ale Alexejevovu přihrávku nezachytil! Metsola si mohl pořádně oddechnout!
26:46'
Domácí jsou pořád častěji na kotouči, Lokomotivu se ovšem daří držet hru daleko od své branky.
25:58'
Ufa malou chvíli operovala před Pasqualem, soupeř jí ale tentokrát vůbec nepustil do zakončení.
25:28'
Chafizullin se přes dva protihráče zvládl protlačit za modrou, takřka okamžitě poté ale nepovedenou krátkou přihrávkou odevzdal puk jinému hostovi.
Střely na branku: 10 – 12.
24:58'
Muchamadullin rozehrává puk. Uvidíme, co hráči Salavatu před Pasqualem vymyslí tentokrát.
24:28'
Už sledujeme celkem vyrovnanou hru, ani jednomu týmu se nedaří si na delší dobu přivlastnit puk.
23:45'
Jaroslavl rychle rozebrala ofenzivní tažení svých soupeřů a přesouvá hru zpět k Metsolovi.
23:08'
Pasquale lapil Muchamadullinovo nahození z modré čáry do své rukavice, hra je na moment přerušena.
22:58'
Ufě se daří s rozjetými protihráči pomalu ale jistě srovnávat krok. Aktuálně se bojuje v neutrální zóně.
22:14'
Iljenko se zpoza branky přesunul před pravou tyč, odkud ale zakončil jen do Metsolova betonu.
21:49'
Lokomotiv se znovu usadil před soupeřovou svatyní a rozjel kombinaci, střely z toho zatím nejsou.
20:38'
Hosté ubránili zbytek svého oslabení a takřka okamžitě po jeho vypršení odskakují do dvoubrankového vedení! Domácí defenzíva si nepohlídala PAVLA KRASKOVSKÉHO, který zachytil přihrávku od mantinelu na mezikruží, najel před branku a hravě zakončil za Metsolu! Asistence: Maxim Šalunov, Arťom Anisimov.
20:32'
Šalunov se vrátil na ledovou plochu, Lokomotiv první půlminutu druhé části zvládl na jedničku.
20:01'
Po relativně vyrovnaných úvodních chvílích se v Ufě chopil iniciativy Lokomotiv, kterému se v sedmnácté minutě podařilo přetavit mírný tlak na soupeřovu svatyni v branku. Domácí ovšem v přesilovce v samotném závěru periody hned několikrát zahrozili a k vyrovnaní měli hodně blízko. Po dvaceti minutách hry tak ještě rozhodně není o ničem rozhodnuto, uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.
Střely na branku: 9 – 9.
Zblokované střely: 4 – 4.
Vhazování: 13 – 8.
Hity: 7 – 4.
Využití přesilovek: 0/0* – 0/2.

(* – Přesilovka Ufy bude po pauze pokračovat.)
Další třetina začne přibližně v 14:22.
20:00'
19:57'
Pasquale má v závěru periody plné ruce práce, Ufa se v přesilovce prezentuje hodně aktivním a útočným hokejem! Pokus z hranice brankoviště po rychlé sérii přihrávek zastavil jen tak tak!
19:18'
Pasqualeho zřejmě zachránila horní tyč, od vyrovnávací branky nás dělily jen milimetry!
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:58'
Hostům se rychle podařilo vyhodit puk až za Metsolu, dozadu se pro něj vrací Larsen.
18:29'
Domácí mají šanci ještě před pauzou srovnat, za sekání jde mimo hru Maxim Šalunov (JAR).
18:17'
Boucher své brankové portfolio nerozšířil, projektilem z hodně ostrého úhlu klec minul.
17:53'
První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě minuty.
17:07'
Marčenko se místo rány tentokrát rozhodl puk přenechat Rafikovovi, který z modré čáry přestřelil.
16:17'
Lehký, ale soustavný tlak Lokomotivu nakonec přeci jen nese ovoce! Po vyhraném vhazování před Metsolou se v prostoru mezi kruhem a brankovištěm uvolnil REID BOUCHER, jenž následně zakončil přesně ke vzdálenější tyči domácí svatyně – 0:1! Bez asistence.
16:06'
Salavat se z mírného náporu svých protihráčů osvobozuje, ale pouze za cenu icingu.
15:48'
Po Marčenkově pomalé ráně následovala krátká a nepříjemná skrumáž před Metsolou, ve které se domácí brankář ovšem stihl velmi rychle zorientovat.
15:36'
Juha Metsola vytáhl z rukávu další rutinní zákrok, recept na finského gólmana nenašel ani Alexandr Jelesin. Jeho projektil od mantinelu se neujal.
15:27'
Ofenzivní trápení Jaroslavle korunuje další ofsajd, další buly proběhne u domácí modré čáry.
14:48'
Iljenko teď udělal úplně to samé co chvilku před ním Berjozkin, Lokomotiv působí úplně bezzubě.
14:09'
Berjozkin rozehrál puk za Metsolu, kde se ale k němu jako první dostal jeden z protihráčů.
13:39'
Rafikov čeká, až jeho spoluhráči dostřídají. Sledujeme relativně klidnou pasáž úvodní periody.
12:59'
V první třetině hrají na ledě prim hlavně defenzívy, ani jednomu útoku se zatím moc nedaří.
12:44'
Birjukov přenechal kotouč Zubarevovi a odjel vystřídat, Salavat mění formaci na ledě.
Střely na branku: 4 – 5.
11:59'
Domácí rozehrávku zachytil Jelesin, který neváhal a zamířil před Metsolu. Ten jeho projektil pak hravě lapil do rukavice, čímž nás poslal do komerční pauzy.
11:29'
Berjozkin z kruhu trefil jen Metsolovo rameno, hostům v ofenzívě chybí notná dávka kreativity.
10:33'
Manninen našel krátkou přihrávkou Chafizullina, který ale následně smolně uklouzl, a rychle tak puk zase ztratil. Jaroslavl míří zpět do útoku.
09:58'
Lokomotiv odrazil výpad protihráčů. Larsen nyní trpělivě drží puk za Metsolou, zbytek domácích střídá.
08:58'
Osipov střílel z velké vzdálenosti, Metsola ale mohl zůstat v klidu. Puk totiž trefil jen mantinel na klecí.
08:38'
Po Marčenkově střele chtěl puk za Metsolu doklepnout Anisimov, ten na něj ale nedosáhl.
07:57'
Hosté jsou momentálně pevně usazeni před brankou Ufy, v koncovce to ovšem zatím poněkud vázne.
07:15'
Rafikov střelou z modré neuspěl, Metsola byl ve střehu. Lokomotiv se pak v útoku nadále držel jen pár sekund, než ho Ufa opět vytlačila ven za hranici pásma.
Střely na branku: 3 – 1.
06:59'
Domácí výběr čeká druhé oslabení, po špatném střídání je trestán za příliš mnoho hráčů.
06:57'
Hartikainen se z křídla rychle protáhl až před brankoviště. Pasquale si poradil jak s jeho zakončením, tak i s následnou dorážkou dalšího protihráče.
06:08'
Chafizullin je zpět mezi živými, Lokomotiv svou první přesilovku nezvládl. Metsola měl minimum práce.
05:23'
Marčenkova rána se zastavila na těle protihráče, který následně puk vyklepl za modrou čáru.
04:57'
Nyní už hosté ofenzivní zónu dobyli, jejich kombinace před Metsolou zatím ve střelu nevyvrcholila.
04:42'
Jaroslavli se ani tentokrát nepodařilo modrou čáru přejet dle pravidel, opět se dostala do ofsajdu.
03:55'
Dinar Chafizullin (UFA) dostává menší trest za držení. Hosté mají přesilovku, otevře se hra aspoň trochu?
03:47'
Manninen zpoza branky poslal puk na modrou právě Larsenovi, jehož následný projektil omylem zblokoval jeden z clonících domácích hráčů.
03:09'
Larsen sbírá vyhozenou pryž v rohu za svou klecí, Ufa se chce vrátit do útočného pásma.
02:38'
Postavení mimo hru si do statistik zaznamenává také Lokomotiv, bude se vhazovat v neutrální zóně.
02:31'
O vůbec první střelu utkání se zasloužil Chochrjakov, který bekhendovým zakončením z pravé strany připraveného Pasqualeho nepřekvapil.
01:55'
Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, kotouč v úvodních minutách často mění majitele.
01:04'
Jeden z hostů nahodil puk za soupeřovu svatyni, Metsola pro něj vyrazil a rozehrál ho dopředu.
00:20'
První výpad Salavatu do útočného pásma končí odpískaným ofsajdem, poprvé se přerušuje.
00:06'
Hraje se! Úvodní vhazování vyhrál Teemu Hartikainen, kotouč si jako první osahávají domácí.
00:01'
Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na věc!
Hráči jsou seřazeni na modrých čarách, zaplněnou halou zní ruská hymna. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, bitva mezi celky z Ufy a Jaroslavle začíná za malou chvíli! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou týmů.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – P. Larsen, Chafizullin, Koledov, Naumenkov, Panin (C), Muchamadullin, Zubarev, J. Birjukov – Markus Granlund, S. Manninen, Hartikainen (A) – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Platt, Sannikov, Chochrjakov – Baškirov, Alalykin, Pustozjorov.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (D. Isajev) – A. Marčenko (C), Rafikov, Jelesin, Barancev, M. Osipov (A), Čerepanov, Malyšev – A. Anisimov (A), Boucher, Maxim Šalunov – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Georgij Ivanov, Kajumov, Denis Alexejev – Arťom Iljenko, Berjozkin, Perevalov – P. Kudrjavcev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Birin – Viljugin, Strelcov.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Onen níže zmíněný potenciální skalp Salavatu by byl pro Lokomotiv cenný – svému sokovi totiž má co vracet. V úvodním vzájemném střetnutí probíhající sezóny vedl díky brankám Rafikova a Kraskovského ve druhé třetině 2:0, soupeřům se ovšem následně pořadilo díky Hartikainenovi a Manninenovi bitvu poslat do nájezdů, ve kterých druhý jmenovaný Fin rozhodl o výhře svého celku. Bod navíc tak putoval na konto Ufy.

25. 9. | Jaroslavl – Ufa 2:3pp.
Třetiny:
1:0, 1:1, 0:1 – 0:1.

Branky a nahrávky: 2. Rafikov (Kudrjavcev, Iljenko), 31. Kraskovskij (Polunin, Korškov) – 40. Hartikainen (Manninen), 59. Manninen (Šmeljov, Granlund), 61. Manninen.

Střely na branku: 26 – 31.
Zblokované střely: 12 – 16.
Vhazování: 21 – 31.
Hity: 20 – 18.
Trestné minuty: 8 – 2.
Využití přesilovek: 0/1 – 1/4.

Jaroslavl: Pasquale – Marčenko (C), Rafikov, Jelesin, Barancev, Osipov (A), Čerepanov, Naumenko – Boucher, Šalunov, Alexejev – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Ivanov, Kajumov, Averin (A) – Nikulin, Iljenko, Beljajev – Kudrjavcev.

Ufa: Metsola – Panin (C), Muchamadullin, Koledov, Naumenkov, Zubarev, Birjukov, Lisovec – Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Kulemin, Kadějkin (A), Šmeljov – Tichonov, Amirov, Chochrjakov – Platt, Baškirov, Alalykin – Kartajev.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Parikov, Stroganov.
LOKOMOTIV JAROSLAVL
6. místo v Západní konferenci
20 Z, 10-1-2-7, 54:44 (+10), 24 bodů

Kvalitní výkony poslední dobou podávají také hráči Jaroslavle, kteří se oklepali z bídného vstupu do ročníku a nyní sbírají jednu výhru za druhou. Z posledních šesti odehraných bitev padli jen jednou, a to poněkud překvapivě proti slabému Vladivostoku. Dalším soupeřům už ale nedali šanci. Uvidíme, zdali se mu podaří dnes v Ufě skalpovat další tým.

21 Z, 13-2-2-4, 66:40 (+26), 32 bodů

Ufu dnes čeká první domácí utkání po čtyři zápasy dlouhém venkovním tripu, který se jí vydařil skoro na jedničku. Vytěžila z něj celkem sedm bodů: na úvod sice s Jekatěrinburgem padla 3:4 po prodloužení, v následných soubojích s Magnitogorskem, Čeljabinskem a moskevským CSKA však nezaváhala. Stále se tak drží v kontaktu s čelem tabulky – porazí dnes Lokomotiv a upevní si svou pozici ještě o něco více?