KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Kazaň - 12. října 2021   16:00

51:55' Muchamadullin (Markus Granlund) • 52:34' Alalykin (Panin)
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

0:2 (SN)

Kazaň
Kazaň
32:59' Kovalenko  (Kagarlickij) • 47:42' D. Voronkov  (Kampfer, Jančevskij) • ' Kagarlickij
Ufa
Belov, Bondar – Bersenjov, Judin
Ufa Arena, Ufa
Kazaň

Kazaň vyhrává tento zápas v samostatných nájezdech. Hosté byli střelecky aktivnější, v tomto ohledu vyhráli 19:25. Hosté si vypracovali dvoubrankové vedení, které ve třetí třetině Ufa bleskově smazala.

Statistiky
Střely na branku 19:25
Trestné minuty 8:8
Zblokované střely 7:20
Hity 21:24
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ak Bars Kazaň.
Autorem vítězné branky je DMITRIJ KAGARLICKIJ.
Sergej ŠMELJOV neproměňuje. Minul branku.
Nikolaj KOVALENKO neproměňuje. Neprostřelil beton brankáře.
Markus GRANLUND neproměňuje. Trefil brankáře.
Alexandr BURMISTROV proměňuje. Blafákem uspěl.
Andrej ZUBAREV neproměňuje. Minul branku.
Dmitrij KAGARLICKIJ proměňuje. Blafákem uspěl.
Alexandr KADĚJKIN neproměňuje. Trefil brankáře.
Danis ZARIPOV neproměňuje. Rána nebyla dobrá.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:30'
Domácí mají čas na poslední útok, ten nevyšel. Píská se icing.
64:00'
Poslední minuta prodloužení.
63:44'
Sergej Šmeljov z bezprostřední blízkosti minul branku.
63:00'
Nikolaj Kuljomin páli, jeho rána byla zblokovaná soupeřem.
63:00'
Dvě minuty zbývají do konce prodloužení.
62:20'
V prodloužení na nějakou výraznější šanci čekáme, hraje se hodně opatrně.
61:37'
Domácí mají puk pod kontrolou a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.
60:54'
Teemu Hartikainen v situaci dva na jednoho dostal přihrávku, ale minul branku.
60:32'
Nikita Ljamkin byl volný před brankou, ale vypálit nedokázal.
60:01'
Prodloužení začalo a hosté hrají aktivně.
60:01'
60:00'
59:25'
Arťom Galimov to zkoušel individuálně, ale jeho rána byla zastavená domácím brankářem.
59:15'
Utkání podle všeho půjde do prodloužení.
58:00'
Teemu Hartikainen setřil hru při vlastním oslabení, následně už jsou domácí kompletní.
57:46'
Ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.
57:12'
Domácí hrají oslabení velmi dobře, soupeři nedávají mnoho prostoru pro zakončení.
Přesilovku hraje hostující celek, ale domácí dokázali vyhodit přes všechny čáry.
56:13'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Geoff Platt – 2 min., vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Kadějkin – 2 min., hrubost).
55:41'
Sledujeme už hru pět na pět.
55:16'
Arťom Galimov se v oslabení dostal do brejku, ale jeho pokus kryje brankář. Juha Metsola své spoluhráče podržel.
55:01'
Tlak domácích je velký, hosté se nemohou osvobodit.
54:33'
Domácí hrají přesilovku, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.
53:32'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., vražení na hrazení).
52:34'
Ufa právě vstřelila branku!
Je to gól, je vyrovnáno. K zakončení se dostal DANIIL ALALYKIN. Jeho pokus propadl brankáři až za brankovou čáru, puk zastavil pozdě. Branka platí, je vyrovnáno. Asistence: Grigorij Panin.
51:55'
Využitá přesilovka a je sníženo, prosazuje se ŠAKIR MUCHAMADULLIN. Byl to právě on, kdo dokázal odrazit puk za branku. Asistence: Markus Granlund.
51:42'
Alexej Pustozjorov pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář.
51:22'
Šakir Muchamadullin se vrátil do svého pásma, odkud vedl zajímavou akci, ale u mantinelu v útoku o puk přišel.
51:05'
Domácí hrají přesilovku, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana hraje zodpovědně.
50:00'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Dyňak – 2 min., nedovolené bránění).
48:40'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
48:13'
Komerční přestávka.
47:42'
Kazaň vstřelila branku!
V době, kdy sledujeme klidný hokej, přidává hostující celek druhou branku,. Střelou přes obránce se prosazuje do horní část branky DMITRIJ VORONKOV. Asistence: Steven Kampfer a Mark Jančevskij.
47:00'
Sedm minut hry je pryč ze třetí třetiny, Ufa kombinuje na své části hrací plochy a čeká na nějakou výraznější šanci.
46:33'
Sledujeme klidnější pasáž hry, přesilovka nebyla využitá.
43:14'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Naumenkov – 2 min., nedovolené bránění).
42:46'
Alexej Pustozjorov to zkoušel individuálně, ale jeho akci zastavil zákrok brankáře. Bude se vhazovat v útočném pásmu brankáře.
42:19'
Vladislav Kartajev se propracoval do útočného pásma, ale jeho akce končí za brankou.
42:11'
Souboj o kotouč probíhá za brankou, ve které je Juha Metsola.
41:45'
Nikita Ljamkin byl u kotouče první, píská se zakázané uvolnění. Buly před domácí brankou.
41:34'
Kazaň se dostala do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou.
41:00'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.
40:13'
Utkání pokračuje třetí třetinou, do níž vstupuje hostující celek s jednobrankovým vedením.
40:01'
Ve druhé třetině padla jediná branka, puk se od obličeje Nikolaje Kovalenka odrazil do domácí branky.
40:00'
39:23'
Ufa vybojovala buly v útočném pásmu, ale na branku vypálit nedokázala, hosté rychle přenesli hru.
39:09'
Nikolaj Kuljomin se dostal do útočného pásma, jeho ránu vyrazil brankář před sebe, a pak si poradil i s dorážkou.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
36:55'
Šakir Muchamadullin se dostal do zakončení, ale jeho rána končí vedle branky.
36:00'
Hra je nyní hodně kouskovaná, domácím nelze upřít snahu o vyrovnání, ale hosté se dobře brání.
35:57'
35:26'
Danil Baškirov to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná.
34:40'
Philip Larsen rozehrává od své branky, mnoho šancí k vidění není, marně se domácí snaží propracovat do gólových šancí,
32:59'
Hostující celek se dostává do vedení, střelu Dmitrije Kagarlického brankář vyrazil, a pak hostující NIKOLAJ KOVALENKO obličejem dostal puk do branky. Gól platí hosté, vedou. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
32:48'
9:9, tak vypadá statistika střel na branku.
32:18'
Dmitrij Judin rozehrává od své branky, rychle dostal puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali vypálit.
31:33'
Kazaň znovu vyhazuje přes všechny čáry.
31:10'
Stěpan Sannikov pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný.
30:40'
Ufa hraje přesilovku, usadila se v útočném pásmu, ale nedokázala vypálit.
30:05'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Jordan Weal – 2 min., podrážení).
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, hraje se spíše ve středním pásmu.
29:14'
Nikolaj Kuljomin se dostával do brejku, ale píská se mu ofsajd. Hra je tedy přerušená.
28:10'
Úvodní přesilovku v tomto zápase nedokázal hostující celek proměnit.
28:05'
27:33'
Domácí vyhazují přes všechny čáry, následně se hosté rychle dostali do útočného pásma.
27:11'
Juha Metsola přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
26:28'
Přesilovku hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu.
26:05'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pjotr Chochrjakov – 2 min., podrážení).
25:39'
Geoff Platt se sice dostal do útočného pásma, ale píská se ofsajd. Komerční přestávka.
25:00'
Sakari Manninen vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale přihrávka před branku byla zblokovaná.
24:04'
Salavat rozehrává od své branky, dostal kotouč do útočného pásma, ale nezakončil.
23:44'
Stále čekáme na úvodní branku v tomto zápase, hosté se usadili v útočném pásmu.
23:25'
Ufa se musí bránit tlaku soupeře, následně byla akce hostů zblokovaná.
22:55'
Arťom Lukojanov to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice.
20:34'
Ufa začala aktivně, vypracovala si dvě šance, ale proměnit je nedokázala.
20:12'
Začala druhá třetina, vhazovat se bude před brankou Ufy.
20:01'
Úvodní třetina branku nepřinesla, nějaké šance jsme viděli, ale na gól čekáme.
20:00'
19:45'
Ještě jedno vhazování před domácí brankou.
19:40'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:00'
Hosté se propracovali do útočného pásma, ale Philip Larsen si počínal dobře a nenechal soupeře vypálit.
18:50'
Teemu Hartikainen kryje ránu od modré čáry, zakončoval Nikita Dyňak.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:32'
Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme rychlý hokej. Kristian Chenkel dokázal akci Ufy překazit.
15:21'
Nikolaj Kuljomin to udělal dobře, dostal se do zakončení, jeho pokus kryje brankář. Komerční přestávka.
15:01'
Bezmála šest minut se nepřerušovalo, sledujeme plynulou pasáž hry.
14:07'
Ufa diktuje tempo hry, usadila se v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do výraznější šance Kazaňská obrana hraje dobře.
13:00'
Markus Granlund pálil od modré čáry, jeho pokus končí vedle branky.
11:47'
Sledujeme klidný hokej, domácí se usadili v útočném pásmu, ale zakončit nedokázali.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.
09:24'
Ak Bars rozehrává od své branky, dostal se ale pod tlak, a tak mohou hrát domácí. Rána od modré čáry byla zblokovaná.
09:01'
Sledujeme rychlý klidný hokej, který sice může fanoušky bavit, ale na nějakou výraznější příležitost čekáme.
08:09'
Kazaň špatně rozehrála, a tak se píská zakázané uvolnění.
07:40'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, stále čekáme na nějakou výraznější šanci.
07:23'
07:14'
Steven Kampfer zkoušel rychlou přihrávkou najít spoluhráče, ale neuspěl.
06:42'
Šakir Muchamadullin se vracel do svého pásma, rozehrával od své branky. Dmitrij Kagarlickij napadal akci soupeře, ale puk nezískal.
06:05'
Nikolaj Kuljomin rozehrává se spoluhráči od své branky, ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou své oblíbence v cestě za úvodní brankou.
05:20'
Michail Naumenkov musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská, situaci zvládl, a tak mohli z jeho akce těžit spoluhráči.
04:47'
Nikita Ljamkin rozehrává od své branky, jeho spoluhráči ve středním pásmu a puk přišli, a tak mohou hrát domácí. Ti rychlé možnosti nevyužili a v klidu vrací hru do svého pásma.
04:21'
Teemu Hartikainen se propracoval do zakončení, jeho ránu z bezprostřední blízkosti kryje brankář. Buly v útočném pásmu Ufy.
03:50'
Zatím se snad nepřerušovalo, hraje se rychlý plynulý hokej, který mnoho šancí nenabízí.
02:50'
Vladislav Kartajev se propracoval do útočného pásma, rychle zakončoval, jeho pokus končí nad brankou. Brankář Ak Bars zasahovat nemusel.
02:15'
Nyní se do šance dostali hosté, ale Andrej Zubarev dobře zapracoval ve svém pásmu a puk dokázal vybojovat.
01:54'
Geoff Platt vybojoval puk v útočném pásmu, ale nedokázal se od mantinelu propracovat k zakončení.
01:31'
Ufa hraje útočný hokej, následně se soupeř osvobodil vyhozením přes všechny čáry.
01:06'
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale Markus Granlund se z dobré pozice před brankou do zakončení nedostal.
00:42'
Hraje se spíše ve středním pásmu, domácí hrají v zeleném, hosté oblékli bílé dresy.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Kibo, Šaryčenkov) – P. Larsen, Muchamadullin, Koledov, Naumenkov, Panin, Zubarev, J. Birjukov – Hartikainen, Markus Granlund, S. Manninen – Šmeljov, N. Kuljomin, Kadějkin – Chochrjakov, Platt, Sannikov – Pustozjorov, Baškirov, Alalykin – Kartajev.

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (Golubjov, I. Bobkov) – Kampfer, Chenkel, Adamčuk, Judin, N. Ljamkin, Rukavišnikov, Jančevskij – Burmistrov, M. Gluchov, Lukojanov – Kovalenko, Kagarlickij, Arťom Galimov – K. Petrov, Weal, Dyňak – Zaripov, Safonov, D. Voronkov – A. Kvartalnov.

Rozhodčí: Belov, Bondar – Bersenjov, Judin.
Československá stopa v zápase
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhne.
Poslední vzájemný zápas se odehrál 3. října a domácí Kazaň vyhrála 2:0.
Ak Bars Kazaň odehrála 17 zápasů s bilancí 7-3-3-4 a získala 23 bodů. V tabulce Východní konference je na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s CSKA Moskvou 2:1, Ufou 2:0 a Barysem 6:3. Tým nestačil na na Minsk 3:4 v prodloužení a na Magnitogorsk 1:3.
Salavat Julajev Ufa odehrála 16 zápasů s bilancí 10-2-0-4 a získala 24 bodů. V tabulce Východní konference je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Poradil si se Soči 3:0 a Helsinkami 3:2 v prodloužení. Nestačil na Novosibirsk 1:3, Kazaň 0:2 a Petrohrad 0:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Salavat Julajev Ufa a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.