MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Slovensko - 26. dubna 2018   12:40

Švédsko
Švédsko
05:20' Westfält (Ginning, Nässén) • 29:19' Pašić (Lundkvist, Berggren) • 34:38' D. Gustafsson (Berggren) • 39:58' Berggren (Pašić) • 45:16' Wernblom  • 57:36' Berggren (Olofsson)
6:1
(1:0, 3:1, 2:0)
Slovensko
Slovensko
37:37' Dlugoš  (Turan, Okuliar)
Švédsko
Naumov (Rusko), Zrnič (Slovinsko) – Pardatscher (Itálie), Kovacs (Bělorusko)
Arena Metallurg, Magnitogorsk
4 460 diváků
Slovensko

To je z toho utkání vše, již v 16:30 SEČ se ale v Metallurg aréně v Magnitogorsku rozehraje čtvrtfinálový duel mezi Kanadou a Českem.

Zápasem vás provázel Jakub Kudláč, děkuji za pozornost a někdy napočtenou.
Dnešní utkání sledovalo 4 460 diváků.
Střely celkem (po třetinách): 41:25 (15:7, 18:9, 8:9)
Je konec, Švédsko jde do semifinále, Slováci poletí domů.

Slovensko sice předvedlo na turnaji bojovný výkon, kdy ve skupině získalo sedm bodů po skalpu Česka a Francie a prohře po nájezdech s Ruskem, v klíčovém souboji ve čtvrtfinále ale podlehlo 1:6 Švédům. Ti byli v play off zápase lepším celkem, určitě ale výhra nebyla tak snadná, jak výsledek může vypadat.
59:04'
David Lilja našel zpoza branky volného spoluhráče, ten ale neprostřelil dnes posedmé Vyletelku.
58:16'
Albin Grewe teď u střídaček trefil na hlavu Róberta Džugana, rozhodčí už ale nechávají hru plynout. Slovenský forvard je v pořádku...
57:36'
Švédsko právě vstřelilo branku!
I ve hře ve čtyřech vidíme gól! Na rozdíl pěti branek uskakují Tre Kronor díky JONATANU BERGGRENOVI, který skvěle zamíchal na kruhu a prostřelil jak obránce, tak gólmana Slováků. Asistence: Jacob Olofsson.
56:10'
Vyloučení v týmu Švédsko (David Gustafsson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
56:05'
Už to mohlo být 6:1, neboť Vyteleka byl v domnění, že drží kotouč, ten byl ale přitom vedle něj. Ovšem naštěstí pro Slovensko rozhodčí hru přerušil, protože volný kotouč neviděl.
55:54'
Vyloučení v týmu Slovensko (Oliver Okuliar – 2 min., hrubost).
54:40'
Švédové se snažili zavést puk do pásma, to se jim však nepovedlo. Neúspěšní ale byli i Slováci při pokusu o rychlý protiútok.
53:16'
Icing stěhuje hru zpět před Olofa Lindboma.
52:00'
Velmi odevzdaně už se dohrává tento čtvrtfinálový souboj.... Slovensko má převahu, ale z nesoustředěnosti dělá mnoho chyb v obranné fázi.
50:38'
Filip Johansson vybojoval buly před brankou soupeře, kde se bude vhazovat po komerční přestávce.
49:30'
Další gólovka pro Švédy a další skvělý zásah Vyletelky. Proti němu se řítil sám Fagemo, dnes už potřetí ale tento minisouboj dvou Samuelů skončil pro toho slovenského!
48:37'
Daniel Vladimír Tkáč se dostával do šance v předbankovém prostoru, tísněn soupeřem ale nezvládl vystřelit.
47:16'
Alexander Zekucia je dalším pokusitelem Lindboma, i on ale mířil jen do lapačky.
46:00'
Kristián Kováčik mohl na druhé straně odpovědět, jeho pokus ale skončil v lapačce Lindboma.
45:16'
První přerušení ve třetí třetině je gólem. Na útočné modré čáře hrubě chyboval Marcel Dlugoš, jehož obral o puk LUKAS WERNBLOM a v samostatném úniku poslal kotouč mezi betony Vyletelky. Bez asistence.
44:00'
Velmi dlouho hrajeme bez přerušení, ovšem hraje se bez šancí. Slovensko je opět v útočné třetině.
42:30'
Oproti předchozím třetinám značně opadlo tempo, mírně navrch mají Slováci, kteří se snaží ještě něco se zápasem udělat.
41:33'
Michal Mrázik dostal puk k tyčce, nedokázal jej ale přehodit přes beton Lindboma.
40:45'
Švédové začali třetí část velmi klidně, obsadili pásmo a chvíli kombinovali. Tre Kronor zcela jistě velmi pomohl čtvrtý gól dvě sekundy před koncem druhé části, který dostal Seveřany do komfortního náskoku.
40:01'
Dvě třetiny jsou za námi a Švédsko po nich vede 4:1. Slovensko se sice snaží soupeři vyrovnat a tvoří si i nějaké šance, ovšem Seveřané jsou zkrátka o něco lepší.

Střely ve druhé třetině (celkem): 18:9 (33:16)
40:00'
39:58'
Doslova gól do šatny dávají Švédové. JONATAN BERGGREN si na brankovišti zpracoval nahrávku Pašić, udělal kličku a zasunul puk za Vyletelku. Asistence: Nikola Pašić.
38:26'
Švédsko v plném počtu.
38:00'
Slováci už zvedali ruky podruhé, tentokrát ale naprázdno. Z hranice brankoviště dorážel Dominik Sojka, trestuhodně ale přestřelil branku.
37:37'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Nech bože dá, je sníženo! Když to nejde složitě, tak to musí jít jednoduše. Na modré čáře napřáhl MARCEL DLUGOŠ a pověsil puk pod břevno. Asistence: Oliver Turan a Oliver Okuliar.
37:00'
Minuta hry ve třech je pryč a Slováci ještě ani nevystřelili, Švédové drží puk bezpečně daleko od své brány.
36:26'
Skvělá příležitost pro Slovensko, které má před sebou přesilovku pět na tři v trvání minuty a 43 vteřin.
36:26'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jacob Olofsson – 2 min., sekání).
36:09'
Nakonec je z toho ale jen klasický trest, druhá dnešní přesilovka pro Slovensko.
36:09'
Vyloučení v týmu Švédsko (Tobias Björnfot – 2 min., krosček).
36:09'
Někdo ze Slováků nyní po faulu zůstal ležet na ledě. Rozhodčí se nyní radí, jaký udělí trest. No, pětiminutová přesilovka by mohla vrátit třeba Slovensko do hry...
35:26'
Další možnost za Švédy měl Adam Boqvist, svůj čtvrtý gól na turnaji tento obránce ale nepřidal.
34:38'
Velkou pochvalu nyní zaslouží Jonatan Berggren. Ten rozdával parádní puky na své spoluhráče, až jeden z nich byl zužitkován gólem. DAVID GUSTAFSSON po nahrávce před prázdnou branku neměl moc těžkou práci se zvýšením na 3:0. Asistence: Jonatan Berggren.
34:00'
Minuta oslabení pryč, Slováci si zatím vedou velmi dobře, neboť se téměř nic neudálo.
33:04'
Vyloučení v týmu Slovensko (Michal Mrázik – 2 min., hákování).
32:20'
Další zmatek na brankovišti, po kterém přišly dva střelecké pokusy, ovšem Vyletelka se roztáhl po brankové čáře a zasahuje.
31:29'
Švédsko je po druhé vstřelené brance velmi aktivní, slovenská obrana by se nyní potřebovala rozpůlit, aby stíhala tempu soupeře. Naštěstí pro Slováky mají v brance jistotu jménem Samuel Vyletelka, ten ale potřebné góly zřejmě dávat nebude.
30:48'
Oliver Okuliar pouze nahodil puk na Lindboma, před kterým se bude vhazovat.
30:00'
Už to mohlo být o tři trefy! Fagemo se dostal do samostatného úniku, ve kterém ve velké rychlosti zkusil kličku, kterou ale Vyletelka vystihl. Souboj dvou Samuelů vyzněl pro toho slovenského!
29:19'
Využitá přesilovka a Tre Kronor vedou o dvě branky! NIKOLA PAŠIĆ vyslal z kruhu sice ne nikterak tvrdou, ale zato velmi přesnou střelu, která zapadla přesně k tyči Vyletelky. Asistence: Nils Lundkvist a Jonatan Berggren.
28:49'
První, druhý a třetí zásah zapsal Samuel Vyletelka. Vhazování po jeho pravici.
28:11'
Nejproduktivnější hráč turnaje Maxim Čajkovič si pomohl ve středním pásmu faulem, jeho spoluhráči se tak budou muset dnes poprvé bránit soupřerově přesile.
28:11'
Vyloučení v týmu Slovensko (Maxim Čajkovič – 2 min., hákování).
27:52'
Zakázané uvolnění Švédska, možnost pro Slováky zase se usadit v útočné třetině.
27:27'
Po komerční přestávce se bude vhazovat před slovenskou svatyní, neboť Samuel Vyletelka si připsal již dnešní dvaadvacátý zásah.
25:40'
Lukas Wernblom měl na kruhu trochu prostoru pro střelu, Vyletelka opět pozorný.
24:15'
Maxim Čajkovič, vůdce kanadského bodování turnaje, se ukázal opět v útoční akci, další bod ale nepřidal.
23:48'
Jonatan Berggren se prosmýkl obranou soupeře až před Vyletelku, který nejprve zneškodnil pokus Švéda. Posléze ale zneškodil Berggren i slovenského brankáře, neboť vrazil do Vyletelky a "dovezl" jej až k zadnímu mantinelu.
23:04'
Další obrovská možnost Slovenska! Po střele Borise Česánka gólman Švédů pouze vyrazil puk vedle sebe, kde byl připraven na dorážku Čederle, jehož pokus jen s velkým štěstím Olof Lindbom zastavil!
22:33'
Adam Paulíny čekal na útočné modré čáře na přihrávku do brejku, kotouč ale k němu nedoputoval.
21:59'
Samuel Fagemo to zkusil sám na obranu soupeře, beton slovenského brankáře však byl stopkou pro tento pokus. Následuje icing Slováků.
21:06'
To na druhé straně byli Švédové o něco aktivnější, ovšem Vyletelka si pouze připisuje další zákroky.
20:27'
Slovensko strávilo první půl minutu druhé části v útočném pásmu, střelu na branku ale nevyprodukovalo.
20:01'
Střely v první třetině: 15:7
Máme za sebou první třetinu čtvrtfinálového utkání mezi Švédskem a Slovenskem. Hráči Tre Kronor začali velmi aktivně a šli v 6. minutě po tlaku do brány do vedení. Švédsko bylo dle očekávání aktivnějším týmem, ale i Slováci si vytvořili pár šancí.
20:00'
19:38'
Do kabin se mohlo jít za vyrovnaného stavu! Aktivní slovenský útočník vybojoval v rohu kotouč při soupeřově rozehrávce, ihned se snažil nahrávat před branku na spoluhráče, přihrávka ale nebyla přesná.
19:02'
Minutu před koncem první třetiny se bude vhazovat před švédskou brankou.
18:18'
Jacob Olofsson delší dobu držel puk, svou sólo akci po útočném pásmu ale střelou nezakončil.
17:27'
Zakázané uvolnění švédských hráčů přesune hru před Lindboma.
16:40'
Nyní zase na chvíli útočná akce Slovenska, střelu od modré čáry se ještě snažil dorážet Nicolas Ferenyi, ale neúspěšně.
15:16'
Hra se jen na moment přesunula do obranné třetiny Tří korunek, slovenská obrana musí být zase na pozoru.
14:30'
Po komerční přestávce opět útočí Švédové, kteří donutili Samuela Vyletelku dnes už počtrnácté zasahovat.
13:32'
Oliver Okuliar zavezl kotouč do pásma a nahrávkou před brankou hledal spoluhráče, ti ale byli zablokovaní.
12:45'
Švédský tlak pokračoval střelami Olofssona a Gustafssona, obě ale končí v náručí Samuela Vyletelky.
12:00'
Někdo ze Švédů po chybné rozehrávce soupeře měl dobrou příležitost na zvýšení, sám proti Vyletelkovi ale neuspěl, slovenský gólman jeho pokus vyrazil ramenem.
10:39'
Albin Grewe dostal kotouč na levý kruh, jenomže při pokusu o střelu mu uskočil.
10:00'
Samuel Vyletelka musel zasahovat proti pokusu Fagema, o nic vážného ale nešlo.
09:04'
A znovu skvělý Olof Lindbom! Adam Paulíny sám před švédským gólmanem zkusil bekhendovou kličku, ovšem v cestě za gólem mu stál beton mrštného Lindboma.
08:21'
Tre Kronor hrají v plném počtu.
07:43'
Velká šance na vyrovnání! Kristián Kováčik dostal nahrávku k pravé tyčce, ovšem velmi rychle se přesunující Olof Lindbom jeho pokus vykryl.
06:45'
Při přesilovce se Slováci dnes poprvé usadili v útočném pásmu, od modré pálil Matej Ilenčík, ovšem pouze do náručí Lindboma.
06:21'
Vyloučení v týmu Švédsko (Axel Andersson – 2 min., podražení).
05:20'
Švédové jdou po zásluze v šesté minutě do vedení! Adam Ginning se nejprve obtočil kolem branky a donutil Vyletelku k zásahu, na volný kotouč v brankovišti se následně nahrnulo několik hráčů, až nakonec MARCUS WESTFÄLT úspěšně dopravil puk do sítě. Asistence: Adam Ginning a Linus Nässén.
05:03'
Švédové zvládli těsný přechod přes modrou čárou a opět se usazují před Vyletelkou.
04:05'
Ve středním pásmu nyní někdo ze Švédů jasně podrazil svého soupeře v souboji o kotouč, vylučovat se ale nebude. Pokračuje úvodní nápor žlutomodrých.
03:45'
Slováci se snažili dnes poprvé dostat i na útočnou polovinu, vše ale skončilo zakázaným uvolněním.
02:41'
Až nyní se poprvé v utkání přerušuje, Vyletelka přikryl kotouč a bude se vhazovat po jeho levici.
01:50'
Nils Hoglander donutil Vyletelku k zásahu, který vyráží jeho pokus do rohu kluziště.
01:12'
Švédové jsou na začátku zápasu velmi aktivní, ovšem i přes neustálé držení kotouče se nemohou dostat ke střele.
00:30'
Jako první zaútočili hráči Tre Kronor, ohrozit branku Vyletelky ale nezvládli.
00:01'
Dobrý den ještě jednou.

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, zanedlouho začneme!

Švédsko: Lindbom (Eliasson) – A. Boqvist, Ginning, Björnfot, Lundkvist, Johansson, Andersson, Granberg – D. Gustafsson, Berggren, Pašić – Lilja, Fagemo, Olofsson – Bäck, Hoglander, Wernblom – Grewe, Nässén, Westfält – Jakobsson.

Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, Huděc – Sojka, Džugan, Mrázik – Okuliar, Kováčik, Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš, Zůbek, Čederle.

Rozhodčí: Naumov (Rusko), Zrnič (Slovinsko) – Pardatscher (Itálie), Kovacs (Bělorusko).
Švédská obrana si bude muset dát velký pozor Maxima Čajkoviče, slovenský forvard totiž posbíral za čtyři duely celkem 11 bodů za 4 branky a 7 asistencí. Jeho slušná porce kanadských bodů jej vyšvihla do čela tabulky této individuální statistiky. Nutno poznamenat, že Slováci hrají velmi ofenzivní hokej, jejich celkové skóre po základní skupině totiž bylo 19:14.

Slováci zase budou muset hlídat dvojici Adam Boqvist a Jonatan Berggren. Oba zaznamenali po třech gólech, celkově se tak postarali o polovinu tref svého celku.
Slovensko by se po svých výkonech ve skupině určitě nemělo řadit do role outsidera. Na úvod sice podlehli loňským mistrům světa z Finska 2:5, poté se ale dostali na vítěznou šňůru, kdy nejprve Slováci přehráli 5:2 Česko a 7:1 Francii. O senzační druhé místo dlouho bojovali ve vzájemném duelu s Ruskem, kde nakonec prohráli 5:6 po samostatných nájezdech.
Švédsko jde do čtvrtfinále ze druhého místa skupiny A, kde se ziskem deseti bodů při skóre 12:8 obsadilo bod za Kanadou druhou příčku. Po výhrách 3:1 nad Švýcarskem, 4:3 nad Běloruskem a 3:1 nad USA šli hráči Tří korunek do závěrečného boje s Javorovými listy jakožto do souboje o první místo. Duel dvou doposud plnohodnotně bodujících týmů byl velmi vyrovnaný, kdy na druhé místo Švédy odsoudila až prohra v prodloužení.
Dobrý den vážení čtenáři,

vítejte u čtvrtfinálového souboje mezi Švédskem a Slovenskem. V magnitogorské aréně Metallurg bychom mohli vidět zřejmě velmi dramatickou bitvu, neboť slovenští hráči na tomto turnaji předvádí velmi sympatický hokej. O Švédech netřeba mluvit, severský stát vychovává pravidelně několik velmi šikovných mladíků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.