To je pro tuto chvíli vše. Američané díky tomuto výsledku skončí nejhůře druzí a zůstanou na čtvrtfinále v Torontu. Pokud Rusko zvládne silvestrovský duel se Slováky, skončí na třetím místě tabulky. Večer je v Air Canada Centre na programu ještě souboj Kanady s Lotyšskem, do té doby nashledanou.
Nejlepší hráči zápasu
Michail Sergačjov (RUS)
Troy Terry (USA)
Velká radost na americké straně! Viděli jsme zatím rozhodně nejdramatičtější a nejvyrovnanější zápas torontské skupiny. Američané většinu duelu vedli a na střely byli aktivnější 37:27, ovšem Rusové se nevzdali, snížili na rozdíl jediné branky a několikrát byli velmi blízko vyrovnání. Zejména jejich první útok a přesilovky patří k tomu nejlepšímu, co je letos k vidění.
59:55
Rusko s pukem na holi, ale ve vlastním pásmu. Američané už to zvládnou.
59:40
Až teď! Samsonov pádí na střídačku, Polunin mezitím střílí nebezpečně z kruhu, ale Parsons vyráží.
59:22
Ani teď Sidorov nerozehrál, Samsonov stále v brance.
58:56
Rusko má problém dostat se z pásma, Američané aktivně forčekují a nepouští soupeře do akce.
58:31
Publikum se raduje, Tage Thompson neuspěl. Jel velmi rychle, kličku chtěl dělat až těsně před brankářem, ale ten mu puk vypíchl. Rusko má stále šanci.
58:31
Pozor! Po velkém závaru před Samsonovem nařizují rozhodčí trestné střílení, zřejmě kvůli tomu, že Trenin se opřel do brankové konstrukce a vychýlil ji z postavení.
57:40
Bellows nabil Thompsonovi, ten míří do Samsonovovy náruče.
57:23
Své spoluhráče podržel Ilja Samsonov. Nepříjemně odražený kotouč dokázal před dotírajícím Greenwayem pokrýt.
56:03
Rusům se situace komplikuje. Po zaváhání musel pronikajícího Kellera stáhnout k ledu Urakov a dostane dvě minuty za držení.
55:25
Nepovedená rozehrávka ve středním pásmu a další icing sborné.
54:44
Rusové to zkoušejí individuálně jako teď Kvartalnov, příliš úspěcchu jim ale tato taktika zatím nepřináší.
53:39
Icing ruského týmu.
53:18
Tyler Parsons teď drží svůj tým, vychytal zblízka dorážejícího Urakova a následně pokryl i Sergačjovovu střelu od modré v těžké pozici.
52:54
USA v plném počtu, ale stále pod tlakem.
52:52
Na Sidorovovu střelu od modré Parsons viděl a kryje.
52:26
Zborovskij při pokusu o střelu od modré zlomil hůl, Rusko musí znovu začínat až od Samsonova.
51:45
Rykov špatně přihrál a sborná přichází o pásmo.
51:19
První útok Ruska opět v obrovském tlaku, ale Polunin v rozhodujícím momentu ztratil balanc.
50:54
Foley trochu nešťastně poslal na hrazení Jurtajkina a Rusko si zahraje přesilovku.
49:56
Velká šance Vorobjova! Prvná ruský útok si opět tvoří šance, tentokrát se Michail Vorobjov dostal k přihrávce přímo před Parsonsem, ten se ale roztáhl a skvělým zásahem drží vedení svého týmu.
49:35
Hraje s v obrovském tempu. Samsonov dostal od Kellera do masky, z protiútoku měli Rusové dobrou pozici, ale Rykov zkazil přihrávku.
48:46
Jurtajkin se protáhl kolem amerického obránce a natlačil se do zakončení, Parsons vyráží.
47:50
Hraje se vyrovnaný hokej, Rusko teď má trochu problémy v kombinaci a hledá cestu do útočného pásma.
46:20
Polunin zavezl po levém křídle kotouč do pásma, záhy o něj ale přišel.
44:40
Keller velmi šikovně hledal bekhendovou zadovkou spoluhráče před brankou, Rusové však byli u puku dřív.
43:53
White dostal přihrávku mezi kruhy, z otočky prověřil Samsonova, ten reflexivně vyráží.
42:13
Po odpískání následovala větší potyčka, ale rozhodčím se situaci podařilo uklidnit. Vylučovat se nebude.
42:13
Rusové pokračovali v tlaku, ovšem v momentě, kdy z ledu slezla jejich druhá formace, se Američané okamžitě dostali dopředu a Thompson v pádu málem překonal Samsonovův beton.
40:20
Blesková šance prvního ruského útoku a Vorobjov se už už chystal dorážet do prázdné branky, na poslední chvíli Američané odpálil kotouč do bezpečí.
40:01
Viděli jsme zajímavou třetinu, ve které se Američané ujali dvougólového vedení a vypadalo to, že jsou na nejlepší cestě k tomu utkání rozhodnout. Rusko ale odpovědělo v závěru třetiny v přesilovce a v závěrečné části nás ještě čeká drama. Další třetina začne přibližně ve 23:18.
40:00
39:57
Po zásahu Parsonse vznikla v americkém pásmu pošťuchovaná, nic většího z ní ale nebude.
39:18
Rusové v závěru třetiny tlačí. Kvartalnov s Gurjakovem si vyměnili na jeden dotek puk v útočném pásmu, do střely druhého jmenovaného ale vložil hůl jeden z obránců.
38:04
Jurtajkin forčekuje vysoko a američtí obránci mají problémy.
37:17
Rusko právě vstřelilo branku!
Tahle ruská dvojice je na šampionátu zatím k nezastavení. Obránce Rykov nahodil skvěle na teč od modré a kapitán KIRILL KAPRIZOV. tečuje ze vzduchu k pravé tyči mimo dosah Parsonse. Rusko nakonec využívá přesilovku a snižuje. Kanadské publikum bouří, v tomhle zápase jednoznačně přeje Rusku. Asistence: Jegor Rykov, Michail Vorobjov.
37:07
Polunin našel Kaprizova v pravém kruhu, ten zvolil překvapivou střelu a málem nachytal Parsonse.
36:41
Tahle přesilovka se Rusům nedaří, zatím se neusadili v útočném pásmu.
35:21
Trochu přísně dostává McAvoy dvě minuty za nedovolené bránění po oboustranném souboji.
34:19
Fantastický zásah Samsonova! Američané ujeli ve dvou na jediného obránce, Greenway našel Bracca, Samsonov se ale sklouzl po ledě a v pádu betonem trochu po vzoru Dominika Haška udržel puk před čarou.
32:55
Rubcov to zkusil individuálně, prokličkoval se před Parsonse, ale už byl moc blízko a nestihl důrazněji zakončit.
31:41
USA právě vstřelilo branku!
Hned po ubráněném oslabení se Američané potřetí prosazují po nenápadné akci, kdy Foleyho přihrávku usměrnil za záda Samsonova z ostréhu úhlu TROY TERRY. Důležitý moment! Asistence: Erik Foley, Tanner Laczynski.
31:17
USA jsou v plném počtu.
30:24
Ruská přesilovková formace tlačí. Kaprizov rozděluje přihrávky, ale Polunin se na levém kruhu netrefil ideálně do kotouče. Následné nahození Rykova vyráží Parsons.
29:17
První přesilovku zápasu si zahrají Rusové. McAvoy putuje na dvě minuty za sekání.
28:37
Obránce Rykov kličkoval do zakončení a už už se dostával před branku, nakonec jej ale americká obrana zpacifikovala.
27:45
Kaprizov našel přihrávkou naslepo v mezikruží Vorobjova, ten pálil okamžitě z první. Parsons se jen ohlédl za kotoučem, který těsně minul branku.
26:24
Komerční přestávka. Američané jsou v tlaku, Rusové se potřebují sebrat.
25:45
Gól opět trochu změnil poměr sil na ledě a pronikající Greenway orazítkoval levou tyč za Samsonovem.
24:03
Američanům pomohlo štěstí. Nahození od modré bylo ztečováno do betonu nic netušícího Samsonova, od něj se kotouč odrazil přímo na hůl volného COLINA WHITEA a americký útočník dává sám před odkrytou brankou lehký gól. Asistence: Charlie McAvoy, Clayton Keller.
23:57
Téměř minuta z přesilovky je pryč, Američané kombinují v útočném pásmu a čekají na příležitost.
23:03
Rusové špatně střídali, je z toho už čtvrtý trest v tomto utkání.
22:58
Kvartalnov měl velkou šanci, sám před Parsonsem ale selhal a americký gólman si vleže poradil i s dorážkou.
21:31
Rusové se ubránili a okamžitě míří dopředu.
20:38
Američané dohrávají přesilovku před Samsonovem, ale kombinace se jim moc nedaří.
20:01
Sledovali jsme zajímavou první třetinu, v jejím úvodu měli jasnou převahu Američané, kteří také vstřelili úvodní gól a mohli přidat i další. V době největšího tlaku ale v oslabení ujeli Rusové, vyrovnali a obraz hry se vyrovnal. Další třetina začne přibližně ve 22:27.
20:00
19:53
Greenway si vyjel s pukem na holi před Samsonova, skulinku v jeho postoji ale nenašel.
19:31
Ještě jedno ruské vyloučení v této třetině, za podražení bude pykat Alexejev.
18:49
Laczynskiho nahození od pravého mantinelu kryje pozorný Samsonov.
18:32
Krátký zámek Američanů sborná zvládla a vyváží puk do středního pásma.
17:10
Nezajímavou pasáž utnul dobrý pohyb Vorobjova, který se prosmýkl mezi dvěma americkými beky a dostal se až před Parsonse, americký brankář ale byl dobře postaven a kotouč chytá.
16:30
Ve hře aktuálně sledujeme hodně nepřesností na obou stranách.
15:55
Nadějně se vyvíjející brejk Rusů hatí ofsajd.
14:57
Branka Rusy nakopla a nyní strávili dobrou minutu před Parsonsem. Nahození Rykova proskákalo mimo vzdálenější tyč americké klece.
13:04
Rusko je v plném počtu.
12:50
Američané se snaží o odpověď v přesilovce, Terryho střela z mezikruží ale byla zblokována.
11:59
Pozor, z ničeho nic skórují Rusové v oslabení a tohle může být důležitý moment! V oslabení ujel po pravém křídle Trenin a jeho přihrávku vzduchem sklepává za záda Parsonse KIRILL URAKOV. Asistence: Jakov Trenin, Sergej Zborovskij.
11:04
Sidorov si v narůstajícím tlaku pomohl faulem, přidržel protihráče u mantinelu a půjde na dvě minuty na trestnou lavici.
10:30
Američané mají navrch. Kombinují v útočném pásmu a hledají další příležitosti. Parsons je v posledních minutách prakticky bez práce.
09:15
Gurjanov vystihl americkou rozehrávku, ale Ahcan jej dokázal alespoň zbrzdit, aby ruský útočník nemohl postupovat sám na brankáře.
08:30
Až nyní, po více než půlminutě, dokázali ruští obránci dovézt Samsonovovu hůl za aplausu publika.
07:52
Velký tlak Spojených států! Samsonov byl po předchozím zásahu bez hokejky a na ledě, Bellows s Kuninem ale nedokázali procpat poskakující kotouč za nataženého gólmana.
07:28
Rusové zvládají v oslabení dobře čistit prostor před brankou, Samsonov má čistý výhled a se střelami si poradí. Vorobjov už je zpět na ledě.
06:39
Ruský brankář úspěšný i proti ranám McAvoye a Kellera, následuje další vyhození.
05:58
Samsonov vyráží Whitovu střelu z levého kruhu, Rusové následně vyhazují.
05:21
Vorobjov se provinil podražením, Američaé si zahrají přesilovku.
04:40
Mohlo to být 2:0 pro USA, Kunin se dostal sám před Samsonovem k volnému kotouči, ale trefuje jen brankáře.
04:14
Krásné zakončení předvedl CLAYTON KELLER a Američané vedou! Kellera našla před brankou perfektní přihrávka Fitzgeralda od mantinelu, americký útočník se dokázal vyhnout brankáři a v pádu bekhendem trefuje prázdnou klec. Asistence: Casey Fitzgerald, Joey Anderson.
03:58
První velká šance Američanů. Po střele z pravého kruhu byl sám v mezikruží Colin White a mířil do odkryté klece, ale jeho pokus byl na poslední chvíli zblokován.
03:36
Gurjanov to zkusil individuálně podél pravého mantinelu, ale neprosadil se.
02:46
Osmělili se i Američané, ale Bracco u mantinelu přišel o kotouč.
01:52
Kvartalnov s Karnauchovem si vyměnili puk u hrazení a druhý jmenovaný těsně míjí americkou svatyni.
00:58
Rusové začali aktivněji, krouží v útočném pásmu kolem Parsonsovy branky a hledají příležitost pro zakončení.
00:01
Ještě jednou příjemný večer z Toronta. Do branky obou celků se vrací brankáři, kteří odchytali první zápasy – Ilja Samsonov a Tyler Parsons. Jinak oba soupeři nastupují v nezměněných sestavách.

Rusko: Samsonov (Suchačjov) – Sidorov, Rykov (A), Kudako, Sergačjov, Zborovskij, Voronkov, Dronov – Kaprizov (C), Polunin, M. Vorobjov – D. Kvartalnov (A), P. Karnauchov, Gurjanov – Urakov, Rubcov, Trenin – Beljajev, Alexejev, Jurtajkin.

USA: Parsons (Woll) – Ahcan, McAvoy (A), Jones, Fitzgerald, Lindgren, Fox, Cecconi – Anderson, White (A), Keller – Bellows, Roslovic, Thompson – Kunin (C), Greenway, Bracco – Laczynski, Foley, Terry – Harper.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Salonen – Suominen (oba FIN), van Oosten (CAN).
Bude úspěšnější dosud těžko zastavitelný první útok Rusů, nebo oslaví úspěch velká vyrovnanost amerického týmu? Utkání v Air Canada Centre startuje ve 21:30 českého času.
SPOJENÉ STÁTY

Američané mají po dvou úvodních duelech, ve kterých byli v roli papírového favorita, plný počet šesti bodů a můžou směle vyhlížet boj o vítězství ve skupině. Lotyše porazili 6:1, Slovensko 5:2 a lze konstatovat, že ani v jednom duelu nemuseli hrát naplno po celou dobu zápasu. To se dnes pravděpodobně změní.

Obrovská výhoda Spojených států je velká vyrovnanost jejich útočných formací. Žádný z hráčů si zatím nepřipsal více jak tři kanadské body, zároveň ale jen tři hráči, a to včetně obránců, dosud nebodovali.
RUSKO

Jeden z papírových favoritů sice na úvod turnaje podlehl domácímu výběru 3:5, o den později ale zdemoloval nováčka z Lotyšska jasně 9:1. Zdá se, že družina trenéra Bragina se může spolehnout na vyrovnanou dvojici brankářů, solidní obranu v čele s urostlým a produktivním Rykovem a vyrovnané útočné řady, které táhne kapitán Kaprizov.

Uvidíme, jak se sborné povede proti podobně disponovanému soupeři, lze čekat atraktivní a vyrovnaný duel.
Hezký čtvrteční den z kanadského Toronta, které dnes uvidí velmi atraktivní souboj mezi juniorskými výběry Ruska a Spojených států.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.