MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : USA - 29. prosince 2018   04:40

01:56' Bujalskij (Orechov) • 49:57' Mitěnkov (Orechov, Gaťjatov)
2:8
(1:4, 0:3, 1:1)
USA
USA
01:39' Wahlstrom  (Poehling) • 05:15' Farabee  (Robertson, Q. Hughes) • 08:53' Farabee  (Robertson, Norris) • 12:06' Farabee  (Robertson) • 25:45' Chmelevski  (Poehling, M. Anderson) • 30:51' Poehling   • 31:11' Madden  (Miller) • 40:23' Norris  (Robertson)
Kazachstán
Nurek (9. Jeremejev, od 32. Nurek) – Samat Danijar (A), Orechov (A), Musabajev, Chripkov, D. Muratov, Šinkareckij, A. Koroljov – Makuckij, Sajan Danijar (C), Gaťjatov – Treťjakovskij, Žorabek, Vereščagin – Musorov, Mitěnkov, Bojko – Gusejnov, B. Muratov, Bujalskij – Ďomin.
Alarie (CAN), Pražák (CZE) – Hynek (CZE), Šišlo (RUS)
Save-On-Foods Memorial Centre
USA

Z dnešního zápasu je to vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se na Vás zase příště. Na počtenou!
Statistiky:

Střely na bránu: 13-66
Vyloučení: 4-3
Góly v přesilovce: 0-2
Góly v oslabení: 0-1
Buly: 25-42
Utkání končí. Celek USA zvládl roli jasného favorita a Kazachstán porazil 8:2. Už po první třetině to bylo 4:1. První branku utkání vsítil Oliver Wahlstrom, na jehož trefu vzápětí odpověděl Andrej Bujalskij. Zbytek první třetiny patřil Joelu Farabeemu, který zkompletoval hattrick. Následné trefy Alexandera Chmelevského, Ryana Poehlinga, Tylera Maddena a Joshe Norrise zastavily pohyb v kolonce branek na americké straně na čísle 8. Poslední gól zápasu vstřelil Dmitrij Mitěnkov. 2:8.
59:45'
Ještě jedno přerušení. Akci Kazachstánu zastavil ofsajd.
59:16'
Američané tráví čas v útočném pásmu. Už je to ale bez střelby.
58:27'
Kazaši čekají za bránou i s pukem a ještě k tomu střídají. Čekají nás poslední desítky sekund tohoto duelu.
57:46'
Primeau vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
57:09'
Hra se v závěrečných minutách utkání opravdu velmi kouskuje. Téměř každých třicet sekund je přerušena.
56:42'
V době, kdy se Kazaši ubránili přesilovce, sledujeme jejich tlak.
56:25'
St. Ivany si najel do dobré pozice, ale Nurek si ho lapačkou doslova vychutnal. Další výborný zákrok.
55:53'
Barratt pálil bez přípravy přímo do hrudi kazašského brankáře. Nurek, i přes velký počet inkasovaných gólů, předvádí skvělý výkon.
55:15'
Kotouč poskakoval na brankovišti, ale Nurek ho nakonec přikryl pod svým tělem. Situace byla velmi nepřehledná.
54:54'
Američané zatlačili svého soupeře. Nurek musel předvést několik skvělých zákroků, ale hosty nakonec o pásmo připravil Hughes.
54:28'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Maxim Musorov – 2 min., hrubost).
54:27'
Na ledě zůstal po ostrém zákroku ležet Vereščagin. Vypadá to, že si přivodil nějaké zranění v dolní oblasti těla.
53:38'
V plném počtu jsou už také hráči Kazachstánu.
53:22'
Madden dostal přímo na hůl přihrávku od Andersona. Zamířil na zadní tyč, kterou ale o chlup netrefil.
52:48'
52:20'
Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách. Kazachstán drží puk za bránou.
51:38'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Samat Danijar – 2 min., faul kolenem).
51:32'
Cockerill ujel v oslabení, ale dovolil si moc. Stahovačka úspěšná nebyla.
50:48'
Vyloučení v týmu USA (Tyler Madden – 2 min., vysoká hůl).
49:57'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Kazaši přidávají druhý čestný gól. DMITRIJ MITĚNKOV byl důrazný na brankovišti a dokázal dorazit odražený kotouč. 2:8. Asistence: Valerij Orechov a Artur Gaťjatov.
49:20'
Přečíslení USA zakončil Hughes. Předvedl nám tvrdou střelu, kterou orazítkoval betony Nureka.
48:12'
Chmelevski si obhodil kotouč mezi nohama a rychle vypálil. Bránu netrefil.
47:34'
Drury byl v útočném pásmu pozdě. Utkání se už jen dohrává a oba celky se hlavně snaží o to, aby se do další fáze turnaje nezranily.
46:49'
Střela Andersona zápěstím nebyla vůbec špatná. Americký bek zamířil zpoza beka na bránu, ale Nurek si touš opět našel a zasáhl.
45:47'
Nurek měl štěstí. Puk mu poskakoval nad hlavou, ale do branky nakonec nezapadl.
45:02'
Střela Gusejnova skončila na rameni amerického brankáře. Ten puk vyrazil do ochranné sítě.
44:24'
Drury se už rovnal ke střele, ale obránce Kazachstánu ho od puku na poslední chvíli odstavil.
43:54'
Ofsajd. Tentokrát na druhé straně.
43:29'
Také Samuelsson chtěl vsítit gól. Najel si do palebné pozice a zamířil na zadní tyč. Nurek střelu nadvakrát zkrotil.
42:35'
Další útočnou lavinu hostů přerušil čárový sudí. Odpískal totiž ofsajd.
41:49'
Američané se opět řítili kupředu. Poehling to zkoušel mezi beky technicky. Neuspěl.
40:23'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Osmá branka je na světě. JOSH NORRIS dostal do mezikruží ideální přihrávku od Robertsona a vypálil mezi nohy brankáře. 1:8. Asistence: Jason Robertson.
40:15'
Robertson měl hned na začátku třetiny velkou šanci. Řítil se po pravém křídle úplně sám, ale Nurek předvedl skvělý zákrok.
40:01'
Skončila druhá perioda. Američané v ní ještě navýšili o tři branky vedení a vedou 7:1. Střely na bránu po druhé třetině: 9-46. Třetí třetina začne přibližně v 6:31.
40:00'
39:40'
Barratt dostal prostor na pravém křídle a pálil na vzdálenější tyč. Nurek byl i tentokrát pozorný.
38:47'
Wahlstrom se zjevil za obránci Kazachstánu a jemnou tečí se snažil usměrnit puk do brány. Nurek ale předvedl skvělý zákrok a nepovolil útočníkovi USA vsítit jeho druhou branku.
37:39'
Gaťjatov si najel do dobré pozice a zápěstím vypálil. Brankář USA se ohlédl za sebe. Měl však štěstí, neboť rána šla těsně nad břevno.
37:02'
Madden byl na brankovišti až moc důrazný a navíc si nevšiml, že má brusle v brankovišti. Český sudí Pražák tak vykázal hru do středního pásma.
36:43'
Musabajev špatně rozehrál, a tak se po icingu vrátí hra před Nureka.
36:03'
Ofsajd zastavil útočnou akci Kazachstánu. Vhazuje se ve střední třetině.
35:24'
Cates posílal zpoza brány rychlou přihrávku na Barratta. Ten okamžitě zakončil, ale Nurek byl u tyčky připraven.
34:44'
Andersonovo nahození od modré čáry Nurek zlikvidoval. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
33:42'
Nurek se vrátil do brány a připsal si další těžký zákrok. Dnes je to pro oba brankáře Kazachstánu opravdu náročné.
31:11'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Děmid Jeremejev, přichází Vladislav Nurek.
31:11'
Kuriózní trefa. TYLER MADDEN objel bránu a zamířil pod břevno. Přesto, že bylo většině lidí jasné, že branka padla, tak se hrálo dál. Sudí gól uznali po delší době, až s konzultací u videa. 1:7. Asistence: K'Andrew Miller.
30:51'
Hosté se prosazují i v oslabení. RYAN POEHLING vybojoval puk na vlastní modré čáře, pak nastartoval svou rychlost, objel všechny bránící hráče a dotlačil puk do branky. 1:6. Bez asistence.
30:09'
Orechov tvrdě pálil od modré čáry. Vyrážečka Primeaua byla ale v pohotovosti.
29:12'
Vyloučení v týmu USA (Alexander Chmelevski – 2 min., krosček).
28:35'
Hráči Kazachstánu nevyřešili dobře své přečíslení 3 na 2. Sajan Danijar přihrával do tandemu, ale pouze na hokejku Američana.
27:52'
Další výborný zákrok brankáře Kazachů. Jeremejev si vyjel proti střele Robertsona a lapačkou zasáhl. Američané ukazují výtečnou technickou hru.
27:05'
Hughes ukázal, že je fantastický bruslař a vyjel si až do předbrankového prostoru. Následně vystřelil, ale Jeremejev zasáhl lapačkou.
26:26'
Hostům byla při přechodu do pásma odpískána hra rukou. Vhazovat se bude v pásmu středním.
25:45'
Američané přece tuto přesilovku využívají. Poehling parádní přihrávkou vyzval ke skórování spoluhráče před bránou. Zde byl důrazný ALEXANDER CHMELEVSKI a přesnou trefou zvýšil na 1:5. Asistence: Ryan Poehling a Mikey Anderson.
25:06'
Další úžasný zákrok Jeremejeva. Tentokrát proti osamocenému Farabeemu. Branka by ale stejně zřejmě neplatila, neboť branka byla ve chvíli střely vychýlena z postavení.
24:20'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Davyd Makuckij – 2 min., hákování).
23:28'
Nyní se hraje ve středním pásmu. Týmu USA se moc nedaří založit útočnou akci.
22:52'
Ofsajd Američanů.
21:36'
20:56'
Výtečný zákrok Jeremejeva. Hosté se v oslabení vydali do útočné třetiny a Poehling po objetí brány měl před sebou volno. Zamířil do téměř opuštěné svatyně, ale brankář Kazachů se skvěle natáhl a zamezil brance.
20:25'
Kazachstánu se nepodařilo dostat do útočného pásma napoprvé. Američané se osvobodili.
20:01'
První třetina skončila. Američané, dle očekávání, jasně dominují a vedou po první periodě 4:1. Zatím největší postavou první třetiny byl útočník Farabee, který vstřelil tři branky. Robertson mu na všechny tři trefy asistoval. Druhá třetina začne přibližně v 5:34.
20:00'
19:37'
19:36'
Vyloučení v týmu USA (Tyler Madden – 2 min., příliš mnoho hráčů).
19:04'
Madden si šikovně stáhl puk na bekhend a vypálil. Pravou tyč však těsně minul.
18:38'
Jeremejevovi spadla po zákroku proti Maddenově ráně maska. Sudí hru přerušil.
17:59'
Chmelevski najel v plné rychlosti do pásma a orazítkoval levou tyč brány Jeremejeva.
17:37'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Ruslan Ďomin – 2 min., nedovolené bránění).
17:24'
Hosté točili Kazachstán v pásmu. Madden ale zpětnou přihrávku na modrou čáru nezvládl, a tak Kazachstán zvládne vystřídat.
16:34'
Tvrdá rána obránce Hughese pouze orazítkovala zadní mantinel. Američané ale dál tlačí svého soka.
15:45'
Farabee pálil po přihrávce Norrise bez přípravy. Bránu ale netrefil.
14:39'
14:39'
Sajan Danijar zůstal po ostrém střetu ležet na ledě. Kapitán domácích ale asi bude v pořádku.
14:02'
Anderson dostal ideální přihrávku ke střele. Vypálil, ale Jeremejev vyrážečkou puk vyrazil do rohu kluziště.
13:42'
Američané rozjeli další zajímavou akci, kterou zastavil sudí. Viděl totiž útočícího hráče v brankovišti.
12:55'
Vyloučení v týmu USA (Jason Robertson – 2 min., sevření puku rukou).
12:39'
Vyloučení v týmu Kazachstán (David Muratov – 2 min., podrážení).
12:06'
Kazaši úplně propadli v defenzívě a Robertson nádhernou zadovkou uvolnil JOELA FARABEEHO. Farabee si se zakončením poradil a dokončil svůj hattrick střelou mezi betony. 1:4. Asistence: Jason Robertson.
11:38'
Další zakončení hráčů v tmavě modrých dresech. Jeremejev si poradil také s ránou obránce Andersona.
11:17'
Chybu defenzívy domácích málem využil Madden. Kotouč se totiž k němu odrazil a on pálil z levého kruhu. Jeremejev lapačkou zasáhl.
10:23'
Střela Samberga od modré čáry šla vedle. Stejný hráč to zkoušel o deset sekund později. Trefil ale pouze Jeremejeva.
09:59'
Špatná rozehrávka Američanů zapříčinila zakázané uvolnění.
08:53'
Američané vedou již o dvě branky. JOEL FARABEE se v předbrankovém prostoru dobře zorientoval a našel mezeru mezi beton Jeremejeva. Kazašský brankář nedokázal v těsné blízkosti střelce zareagovat. 1:3. Asistence: Jason Robertson a Josh Norris.
08:10'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Vladislav Nurek, přichází Děmid Jeremejev.
08:07'
Obrovskou šanci měl Barratt. Zjevil se sám před brankářem Kazachstánu, ale ten se dokázal natáhnout na zemi a lapačkou zasáhl.
07:50'
Hughes se z pozice beka proháčkoval až před bránu. Mířil na přední tyč, kterou si Nurek pohlídal.
07:14'
Kazachstán zatím hraje překvapivě aktivně. I tentokrát měl brankář Primeau plné ruce práce.
06:26'
Povedený průnik Druryho po pravé straně byl zneškodněn obráncem Chripkovem.
05:15'
První střela USA v této přesilovce končí gólem. JOEL FARABEE zůstal osamocený na levém křídle a přesnou střelou zápěstím vymetl horní roh Nurekovy svatyně. 1:2. Asistence: Jason Robertson a Quinn Hughes.
04:42'
Domácí se dokázali podruhé v krátkém sledu ubránit. Hostům se nedaří usadit v pásmu.
04:00'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Jevgenij Šinkareckij – 2 min., sekání).
03:55'
Cockerill dostal touš do tandemu a dokázal zápěstím vypálit. Brankář Nurek měl odkrytý výhled a zasáhl.
03:10'
Začátek zápasu nabral obrovské tempo. Hráči USA se opět tlačili k zajímavému zakončení.
01:56'
A záhy je vyrovnáno a Kazaši střílí svůj první gól na turnaji. ANDREJ BUJALSKIJ si najel za obranu na přesnou přihrávku Orechova a samostatný únik zakončil brankou. 1:1. Asistence: Valerij Orechov.
01:39'
Hosté jdou do vedení! Poehling vyhrál buly na OLIVERA WAHLSTROMA, který se přesnou střelou do růžku prosadil. 0:1. Asistence: Ryan Poehling.
01:26'
Američané se na chvíli usadili v útočné třetině. Poprvé brankáře Nureka prověřil Miller.
00:38'
Danijar vypálil od modré čáry a brankář Primeau má na svém kontě první zákrok.
00:25'
Kazaši začali zápas poměrně dobře. První lajna je důrazná v útočném pásmu.
00:01'
Kazachstán dnes oblékl bílé dresy. Američané nastoupí v dresech modrých.

Kazachstán: Nurek (Jeremejev) – Samat Danijar (A), Orechov (A), Musabajev, Chripkov, D. Muratov, Šinkareckij, A. Koroljov – Makuckij, Sajan Danijar (C), Gaťjatov – Treťjakovskij, Žorabek, Vereščagin – Musorov, Mitěnkov, Bojko – Gusejnov, B. Muratov, Bujalskij – Ďomin.

USA: Primeau (Knight) – Q. Hughes (A), Kemp, Samberg, M. Anderson (C), M. Samuelsson, Miller, St. Ivany – Farabee, Norris (A), Robertson – Cates, Barratt, Madden – Cockerill, Poehling, Wahlstrom – Drury, Chmelevski, O'Brien.

Rozhodčí: Alarie (CAN), Pražák (CZE) – Hynek (CZE), Šišlo (RUS).
KAZACHSTÁN

Kazachstán se objevuje ve finálovém turnaji nejvyšší kategorie dvacítek poprvé od roku 2009. Tehdy skončil Kazachstán poslední a na deset let se vytratil z elitní divize. První zápas sehráli Kazaši proti Finům a prohráli 0:5. Největší zásobárnou hráčů Kazachstánu na juniorském šampionátu je tým Sněžnyje Barsy, ze kterého pochází hned 18 hráčů letošního výběru.
USA

Reprezentace USA do 20 let patří tradičně mezi hlavní favority turnaje. Spojené státy vyhrály MS juniorské kategorie celkem čtyřikrát (2004, 2010, 2013 a 2017). Na tom posledním, v domácím Buffalu, brali bronzové medaile. Dnes na ledě uvidíme Jacka Hughese, který by se měl stát jedničkou následujícího draftu. O branky v prvním, vítězném zápase proti Slovensku, se postarali Mikey Anderson a Evan Barratt.
Výsledky skupiny B:

USA - Slovensko 2:1
Finsko – Švédsko 1:2
Slovensko – Švédsko 2:5
Finsko – Kazachstán 5:0
Pěkné sobotní ráno při sledování online přenosu z MS do 20 let. V rámci základních skupin se nám dnes představí celky Kazachstánu a USA. Utkání začíná ve 4:30. Přeji Vám příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.