Nyní jsou vyhlášeni tři nejlepší hráči Maďarska na šampionátu, pro ocenění si přijíždějí Istvan Bartalis, Istvan Sofron a Bance Szirányi.
Nejlepším hráčem Maďarska byl vyhlášen obránce Kevin Wehrs, na straně Německa si pro cenu přijíždí Patrick Hager.
Skončilo nám utkání mezi Německem a Maďarskem, v němž si naši východní sousedé po vydřené výhře 4.2 upevnili třetí místo ve skupině. Naopak Maďaři jsou dál napjatí, až duel Běloruska s Francií rozhodne o tom, zda se udrží mezi elitou. Potřebují výhru Francie za tři body.
59:26
Německo právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto, Němci přidávají čtvrtou branku a upevňují si třetí příčku v tabulce petrohradské skupiny B. Do vyhození Seidenberga vložil ve středním pásmu svou hůl MARCEL GOC, který trefil odkrytou maďarskou branku. Asistence: Yannic Seidenberg, Thomas Greiss.
58:49
Gogulla trefuje v jasné šanci pouze levou tyč prázdné branky! Drama pokračuje.
58:37
Rajna prchá z branky, Maďaři to zkoušejí bez gólmana!
58:00
Maďaři mají už jen dvě minuty na vyrovnání, potěší kotel svých skvělých fanoušků?
57:24
Německo teď uzamklo svého soka hluboko ve třetině. Rajna si s několika pokusy dokázal poradit, ale s tvrdou ranou CONSTANTINA BRAUNA od modré čáry už nikoliv. Němci tak jdou v závěru utkání do vedení 3:2! Asistence: Sinan Akdag, Leon Draisaitl.
56:43
Němci teď mají velký tlak, za Rajnou dokonce zazvonila po jedné ze střel tyč!
56:11
Maďarský gólman teď skvěle vystihl úmysl Reimera, který se snažil najít nehlídaného Gogullu.
55:49
Akdagovi střela nevyšla, Němci však jsou dál nastěhováni před Rajnou.
54:59
Po ráně Maceka, jehož vybídl ke skórování Draisatl, to v publiku jen zahučelo. Kotouč se otřel o boční síť.
54:20
Maďaři se řítili do přečíslení, ale Němci včas jejich útok zastavili.
53:48
Ze zápasu se nám stává velký boj, ani jeden z týmů se teď nedokáže prosadit.
53:04
Hra je teď plná nepřesností, Maďarům nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.
52:38
Při německém přechodu do útočné třetiny končí puk mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
52:08
Obrovská šance Německa! Ehrhoff našel v nepřehledné situaci před brankou volného Gogullu. Ten se teď může chytat za hlavu, když nepřehodil ležícího gólmana a nechal ho vyniknout dalším úspěšným zákrokem. Následuje komerční přestávka.
51:32
Reimer skvěle našel lépe postaveného Gogullu, který tvrdou ránu poslal mimo prostor tří tyčí.
50:38
Němci se po druhé inkasované brance nedokáží dostat do herní pohody, Maďaři působí v posledních minutách živěji.
49:51
Sebök se výborně prosmýkl mezi dvěma bránícími německými hráči a dostal se až před Greisse. Ten nadvakrát zkrotil puk do lapačky.
49:16
Goc posunul puk vedle sebe na Seidenberga, který z první protáhl jistého Rajnu.
48:37
Na druhé straně se v pásmu chvíli drželi Maďaři, ale je jim odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Provinil se Sarauer.
47:47
Draisaitl to zkoušel přes obránce, jeho tvrdý pokus končí jen na zadním mantinelu. Němci pokračují v tlaku.
47:19
Ale v pohotovosti musí být také Greiss, který schoval puk pod lapačku před dvěma dotírajícími maďarskými hráči.
46:46
Gogulla se hned dvakrát dostal z zajímavému zakončení. Poprvé jeho dělovku skvěle Rajna vykryl, podruhé nemířil přesně. Němci teď měli slušný tlak.
46:01
Maďaři opět cítí šanci. Připomeňme si, že v případě vítězství v základní hrací době mohou už dnes slavit záchranu mezi elitou.
45:14
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Maďaři z ničeho nic srovnávají krok a jejich fanouškovský kotel má znovu důvod k radosti. Magosi poslal puk na modrou, kde se do něj opřel KEVIN WEHRS, jehož dělovka zapadla do horní části Greissovy branky. Začíná se prakticky od začátku. Asistence: Balint Magosi.
44:38
Sarauer v ojedinělé akci Maďarů vlétl do útočné třetiny, jeho pokus od mantinelu zablokoval jeden z bránících hráčů.
44:17
Maďaři se dál musejí bránit, teď poslali kotouč pře všechny čáry a na chvíli tak mohli oddechnout.
43:28
Ehrhoff na modré, to znamená práci pro Rajnu. Tentokrát však při svém pokusu zlomil hůl a musí rychle vystřídat.
42:48
Ani nepříznivý stav nemění nic na povzbuzování maďarského kotle, který žene své oblíbence dopředu.
42:06
Němci pokračují v aktivitě, Noebelsova střela se otřela o pravou tyč Rajnovy klece. Teď měli Maďaři štěstí.
41:22
Maďarský gólman neudržel další z německých pokusů a po závaru na brankovišti se kotouč dostal k obránci DENISU REULOVI, který trefuje horní růžek maďarské branky. Ležící Rajna byl naprosto bezmocný. Bez asistence.
40:28
Ehrhoffovy dělovky od modré jsou velmi nebezpečné. Znovu se o tom mohl přesvědčit Rajna, který jeho pokus pouze vyrazil ke Kinkovi, jenž trefil pouze obětavé obránce.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 14:3.
Ve druhé třetině měli nejdřív Němci velkou převahu, z níž vytěžili zasloužené vyrovnání z hole Hagera. Pak ale opět polevili, a tak na světelné kostce svítí vyrovnané skóre 1:1. Závěrečné dějství startuje přibližně ve 20:50.
40:00
39:26
Kahun nahazoval puk do brankoviště, kde si ho málem srazili maďarští zadáci do vlastní branky. Rajna chytá.
38:52
Erdely to zkoušel z těžkého úhlu, Greiss si prostor u tyče dobře ucpal.
38:05
Maďaři ucítili šanci, János Vas z vrcholu kruhu protáhl německého brankáře.
37:36
A Maďaři mohli jít podruhé v zápase do vedení! Nejdřív se mezi kruhy skvěle uvolnil Sofron a vzápětí dorážel do prakticky prázdné branky Bartalis. Greiss se ale blýskl skvělým zákrokem, když svou holí zneškodnil tutovku hokejového trpaslíka.
37:01
Německá převaha je pryč, teď se znovu začínají osmělovat Maďaři.
36:17
Maďarsko v početní výhodě nic nepředvedlo, Němci se v poklidu ubránili.
35:33
Němci se osvobodili a vzápětí drží kotouč daleko od své branky.
35:01
Maďarům se zatím přesilovka vůbec nedaří, Greiss je bez práce.
34:17
Erdely vybojoval pro Maďarsko přesilovou hru. Na trestnou lavici míří český rodák Dominik Kahun, ten se provinil držením protihráče.
33:52
Mestyan se dostával do ojedinělé maďarské šance, ale v klíčové chvíli mu sjel kotouč z hole. Vzápětí Němcům nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.
33:06
Maďaři posílají puk přes všechny čáry, na střely v této třetině prohrávají vysoko 2.13.
32:31
Němci se po komerční přestávce opět nastěhovali před Rajnu. Kotouč však zasáhl ochrannou síť, hra se stěhuje do středního pásma.
31:42
Pouhé dvě sekundy před návratem potrestaného hráče Němci využívají přesilovku. Teď si Maďaři vybrali dost velkou porci smůlu, když nejdřív jeden z hráčů ztratil na modré puk a další si pak srazil do vlastní branky nahrávku PATRICKA HAGERA na lépe postaveného Gogullu. Bez asistence.
31:03
Maďaři hrají neskutečně obětavě, tentokrát si do Boylovy střely lehl jeden z obránců.
30:30
Ehrhoff na modré poslal směrem k Rajnovi další nepříjemný pokus, který se snažil na brankovišti tečovat Flaake. Rozhodčí mu odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti.
30:09
Maďarům se podruhé v krátkém sledu podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
29:44
Daniel Kóger inkasuje menší trest za vražení na hrazení. Němci si zahrají další přesilovou hru.
29:27
Rajna si poradil také s tvrdou ranou Ehrhoffa od modré a v těchto chvílích drží maďarské naděje na dobrý výsledek.
28:37
Němci se prakticky celou druhou část drží v maďarské obranné třetině, tentokrát to zkoušel Boyle. Na střely vedou Němci ve druhém dějství už 8:1.
27:55
Rajna si ve druhé třetině nemůže stěžovat na nedostatek práce, připisuje si další zákrok.
27:45
Galló posílal při přečíslení kotouč do druhé vlny, kde však nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Hra se rychle otáčí na druhou stranu.
27:07
Maďarsko se ubránilo. Už v době, kdy do hry naskočil Sofron, to od modré zkoušel Ehrhoff. Následuje komerční přestávka.
26:16
Maďarská obranná čtveřice úplně zapomněla na Flaakeho, kterému však před Rajnou sjel kotouč z hole. Následně se Maďaři osvobozují.
25:51
Němci se dostali znovu k několika střeleckým pokusům, ovšem Reimer i Kahun trefili jen připraveného Rajnu.
25:04
Střelec zatím jediné branky utkání Istvan Sofron míří na lavici hanby, provinil se držením protihráče. Přesilovka pro Německo.
24:45
Braun pálil od modré, následně se po dorážce natahoval agilní Noebels. Neúspěšně.
24:04
Na jedné straně to byl Wehrs, kdo protáhl Greisse. Na druhé pak Maďaři odpalují kotouč poskakující na brankovišti přes všechny čáry.
23:36
Německo pokračuje v náporu, ale chybí tomu moment překvapení.
22:49
Holzer a vzápětí Ehrhoff se postarali svými dělovkami o solidní závar před Rajnou. I tohle Maďaři dokázali vyřešit.
22:06
Maďaři jen posunují kotouč tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
21:25
Naši západní sousedé začali třetinu náporem. Macek to zkoušel od modré, ale proti byla pozorná maďarská obrana.
20:57
Maďaři jsou kompletní, pokračuje se ve hře pět na pět.
20:36
Pokračuje německá přesilovka. Ehrhoff střílel od modré, Rajna si počínal jistě a schoval puk do lapačky.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 9:8.
Skončila nám první třetina, ve které byli překvapivě nebezpečnější Maďaři, kteří zaslouženě vedou po trefě Sofrona z desáté minuty. Pokud chtějí Němci skončit ve skupině třetí, budou muset pořádně přidat. Další třetina začne přibližně v 20:02.
20:00
19:29
Boyle to zkoušel od modré, ale Rajna dobře viděl a jeho střelu vytěsnil.
18:56
V závěru třetiny si Němci zahrají přesilovku. Na lavici hanby už usedá Balint Magosi, který inkasuje menší trest za hákování.
18:44
Na druhé straně jsou Němci vykázáni z útočné třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
18:20
Němci kupí v obranné třetině jednu chybu za druhou, Bartalis se dvakrát za sebou dostal do nadějné střelecké pozice. Greiss oba pokusy chytá.
17:32
Holzer už se asi nemohl koukat na činnost německých útočníků, a tak projel s pukem až do pásma, kde se snažil překvapit Rajnu střelou z těžkého úhlu.
16:58
Na druhé straně vyslal K. Nagy pokus z kategorie propagačních, vybojoval aspoň vhazování v útočné třetině.
16:19
Na opačné straně to zkoušel Macek, jeho dělovka prosvištěla jen těsně nad horní tyčí Rajnovy branky.
15:55
A ta byla opět pořádně nebezpečná! Galló se natlačil až před Greisse, který kotouč zastavil jen těsně před brankovou čarou. Mezi maďarskými fanoušky to jen zahučelo.
15:43
Němci se trápí, Maďaři rozjíždějí další útočnou akci.
15:00
Němci mají po porážce Francie s Kanadou už jistý postup do čtvrtfinále, možná i to má vliv na jejich výkonu, který prozatím zůstává daleko za očekáváním.
14:10
A znovu práce pro německého brankáře, který musel zastavit pokus kapitána Vase.
13:31
Kovacs vyzkoušel pozornost Greisse, Maďaři jsou zatím o něco nebezpečnějším týmem.
12:41
Flaake nejdřív přestřelil, Ehrhoffovu dělovku od modré vzápětí zastavili obětaví maďarští zadáci.
12:05
Kink se protáhl podél mantinelu a drze natlačil až před Rajnu. Maďarský gólman si prostor u tyče pohlídal. Následuje druhá komerční přestávka.
11:21
Právě Schütz zůstává ležet v maďarské obranné třetině, rozhodčí Fraňo přerušuje hru.
10:49
Schütz to neudělal vůbec špatně, volný kotouč na brankovišti však žádný z jeho spoluhráčů nedokázal zasunout do prázdné branky.
10:01
Němci chtějí rychle reagovat vyrovnáním, nastěhovali se k Rajnovi.
09:09
Hra čtyři na čtyři očividně víc svědčí Maďarům, kteří se překvapivě ujímají vedení. Bartalis skvěle zavezl kotouč do třetiny a poslal ho na ISTVANA SOFRONA, který si položil Greisse, udělal blafák a zakončoval do poloprázdné branky. Asistence: Istvan Bartalis.
08:19
Síly na ledě se však vyrovnávají. Držením hole se provinil Daniel Kóger, jenž dostává menší trest.
07:15
Maďarsko si zahraje přesilovku. Na lavici hanby usedá Constantin Braun, který inkasuje 2 minuty za podražení.
07:05
Další velká šance Maďarska, německá obrana znovu zapomněla na Kógera, který se řítil sám na Greisse. Německý gólman chytá i druhý samostatný únik v zápase.
06:27
Tentokrát to byl Flaake, kdo vyslal jedovatou střelu, kterou Rajna neudržel.
06:07
Po střele Reimera měl Rajna co dělat, aby uhájil své brankoviště. Naštěstí pro něj přišel předčasný hvizd hlavního sudího Fraňa. Následuje komerční přestávka.
05:51
Maďarští příznivci se opět starají o atmosféru střetnutí, jejich oblíbenci si zatím proti favoritovi nevedou vůbec zle.
05:12
Ani Němci si v útočné třetině nepočínali dobře, na druhé straně střílel přes obránce Magosi.
04:26
Boyle na modré ztratil kotouč, Maďaři při rychlé protiakci nedokázali nic vymyslet. Hra se znovu otáčí.
03:45
V úvodních minutách sledujeme zajímavý hokej nahoru dolů. Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
02:54
Reimer se prohnal po levé straně až do maďarské třetiny, kde se Němci na chvíli usadili.
02:00
Pokus kapitána Vase skončil na pozorné německé obraně.
01:23
Maďaři, povzbuzeni vítězstvím nad Běloruskem, začali nebojácně. Znovu okupují prostor před německou brankou.
00:35
Obrovská šance Maďarů! Szirányi našel na útočné modré Sofrona, který však svůj samostatný únik nepřetavil v rychlou branku. Greiss kotouč vytěsnil mimo tři tyče.
00:01
Oba týmy jsou na ledové ploše, střetnutí Německa s Maďarskem může zanedlouho vypuknout.

Německo: Greiss (Pielmeier) – Ehrhoff (A), Holzer, Akdag, Boyle, Müller, Reul, Braun – Seidenberg, Goc (C), Kink (A) – Noebels, Draisaitl, Macek – Gogulla, Hager, Schütz – Flaake, Kahun, Reimer.

Maďarsko: Rajna (Vay) – Wehrs, Szirányi, Dudás, Sagert, Stipsicz, M. Vas (C), Mestyan – Sofron, Bartalis (A), Galló – G. Nagy, Sarauer, Kóger – Benk, J. Vas (A), Erdely – Magosi, Sebök, Kovacs – K. Nagy.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Olenin – Lazarev (oba RUS), Kaderli (SUI).
MAĎARSKO
Pokud byste hledali tým, který si toto mistrovství světa užívá nejvíce, musíte ukázat na Maďary. Ti zdolávají jeden milník za druhým – nejprve vstřelili gól Kanadě, v sobotu si připsali dokonce vítězství nad Běloruskem! Výhru přitom na šampionátu elitní skupiny zaznamenali po předlohuhých 77 letech. Kdyby se náhodou povedl Maďarsku vyhrát dnes za tři body – a tím pádem udržet příslušnost mezi elitou – byla by to jen pověstná třešnička na dortu.

NĚMECKO
Němci hrají na šampionátu skvěle a účast ve čtvrtfinále mají na dosah. Stačí jim k tomu porazit Maďary, dosud nejhorší tým turnaje, což by jim nemělo činit problém. Do této pozice se parta kolem trenéra Marca Sturma dostala díky včerejšímu překvapivému vítězství 3:2 nad USA.

3. Patrick Hager – 6 bodů (2+4)
Příjemný pondělní podvečer! Na závěr dnešního programu petrohradské skupiny B vám nabídneme utkání mezi Německem a Maďarskem. Význam tohoto duelu je větší, než se může na první pohled zdát. Pokud by totiž Maďaři vyhráli za tři body, zajistili by si senzační záchranu v elitní skupině MS. Vítaný by však pochopitelně byl jakýkoliv bod proti favorizovanému Německu. Sledujte zápas od 19:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.