Ode mě je to dnes vše. Přeji příjemné usínání či vstávání. Zase někdy u NHL na počtěnou!
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:43
David Krejčí (BOS) 1+0, 1 střela, čas na ledě 20:19
David Pastrňák (BOS) 0+1, 5 střel, čas na ledě 23:00
1. Auston Matthews (TOR) 1+0
2. Frederik Andersen (TOR) 28 zák., 1 gól, 96,6%
3. Tuukka Rask (BOS) 25 zák., 2 góly, 92,6%
Je hotovo! Toronto v krásném a velice důležitém duelu přetlačilo Boston a jde do trháku.

Hrálo se opravdu opatrně a ani jeden celek nechtěl chybovat. Branky také padaly až ve třetí třetině, a to speciálně v poslední desetiminutovce. Vyrovnaný stav roztrhl Auston Matthews, kterého dvě minuty na to doplnil Kasperi Kapanen. David Krejčí v poslední minutě jen snížil, ke srovnání se ale domácí již nedostali a prohrávají druhý domácí duel v sérii.

STAV SÉRIE: 2:3
Střely na branku: 29:27
Diváci: 17 565
60:00'
Tak Brad Marchand ještě stihl vystřelit, ale jeho rána k levé tyčce skončila na pozorném Andersenovi a Toronto v důležitém pátém utkání vítězí!
59:59'
Po buly nezachytil kotouč David Pastrňák a Torontu se povedlo vyhodit. Do konce duelu zbývá poslední sekunda, z tohoto snad ani branka vstřelit nejde.
59:47'
John Tavares hned po vhazování lehce zbrklý. Vyhodil na branku, kterou ale netrefil. Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Frederika Andersena.
59:42'
David Pastrňák neviděl signalizaci ofsajdu a zapojil se do hry. Nyní to měl být nejspíše úmyslný ofsajd, ale nakonec se vhazuje ve střední třetině.
59:17'
Situace ofsajdová nebyla a pokračuje se tedy za stavu 2:1 pro hosty! Čeká nás parádní poslední minuta tohoto důležitého utkání!
59:17'
Sudí ale opět pracují s videem. Posuzuje se ofsajdová pozice, takže se volá do Toronta!
59:17'
Bruins právě vstřelili branku!
David na Davida a máme tu drama! David Pastrňák si najel na pravý kruh a zachoval naprosto chladnou hlavu. DAVID KREJČÍ od něj dostal přihrávku k levé tyčce a svižným zakončením zaručil pořádně zajímavou koncovku duelu! Asistence: David Pastrňák a Torey Krug.
58:23'
Domácí hrají v šesti, ale nemají téměř žádný tlak. Torontu se již několikrát povedlo vyhodit a je obrovsky blízko k zisku důležitého pátého utkání v sérii.
57:36'
Nejdříve sudí neodpískali icing Toronta, což se naopak na druhé straně v opačném pořadí pískalo. Tohle se nelíbilo zaplněné aréně, ale sudí takto rozhodli a vhazuje se před Raskem.
57:05'
Domácí to nyní dost překombinovali! Charlie McAvoy byl u pravého kruhu a mohl zakončovat, ale puk poslal ještě na spoluhráče do brankoviště. Frederik Andersen to ale přežil. Boston hraje v šesti!
Střely na branku: 22:27
56:20'
Charlie Coyle rozjel akci a u levého mantinelu našel Marcuse Johanssona. Ten po ledě zakončoval ke vzdálenější tyčce, ale Frederik Andersen puk srazil mimo ledovou plochu. Komerční pauza.
55:50'
Velká chyba v domácí rozehrávce končí ofsajdem. David Krejčí přihrával na levé křídlo, ale nabídka to byla nepřesná a je z toho nakonec icing. Vhazuje se tak po levici Raska.
54:47'
Jakoby nyní Boston nechtěl hrát. Brad Marchand se nakonec dostal před branku a nahazoval kotouč do brankoviště. Danton Heinen se k němu ovšem nestihl dostat.
53:45'
Toronto právě vstřelilo branku!
Obrovská radost v Kanadě, protože Toronto jde do dvoubrankového vedení! Morgan Rielly úžasně zavezl kotouč do pásma a dal jej na levé křídlo. Andreas Johnsson pak našel KASPERIHO KAPANENA, jenž se trefil do odkryté části branky. Asistence: Andreas Johnsson a Morgan Rielly.
53:20'
Boston bude nejspíše do konce utkání už jen tlačit. David Pastrňák si teď najel k levé tyčce a vylepšoval pozici přihrávkou před branku, ale obrana Maple Leafs kotouč opět zablokovala.
52:49'
Nejdříve to mezi kruhy zkoušel v úžasné pozici Marcus Johansson, ale ten trefil hůl skvěle bránícího Zajceva. Celá akce byla pak zakončena pokusem Kuraly od pravého mantinelu do Andersena.
51:56'
Svižné nahození od modré čáry tečoval mezi kruhy David Krejčí. Jeho teč se mezi tři tyče nevešla a kotouč skončil na zadním hrazení. Pokračuje se aktivitou domácích.
51:38'
Střely na branku: 18:25
51:33'
Branka platí a v šoku jsou nejen experti celostátní televize NBC! Fanoušci bučí, ale Toronto se raduje z obrovsky důležité branky. Toto je dosti možná rozhodující moment celé série.
51:33'
Tak pozor, Boston si vzal trenérskou výzvu kvůli nedovolenému bránění brankáři. Toto bude velice těsné, v NHL podobné zákroky moc nepouští!
51:33'
Poprvé v utkání se mění skóre a do vedení jdou hosté! AUSTON MATTHEWS přenechal kotouč na modré čáře Jakeu Muzzinovi a najel si na pravý kruh. Hostující bek skvěle naznačil a poté našel americkou superhvězdu. Ta se z první prosadila a dává velice důležitou branku. Asistence: Jake Muzzin a Kasperi Kapanen.
50:41'
Trevor Moore parádním sprintem vynuloval icing hostujícího celku, což se moc nelíbilo domácímu publiku. Pokračuje se bez hvizdu sudího a do konce třetí třetiny zbývá posledních deset minut.
50:00'
Toronto bylo následně nadále aktivní v útočné třetině, ale nakonec ztratilo pásmo a musí se vracet. Maple Leafs jsou ovšem na kotouči a čekají na další cestičky do útoku.
49:15'
48:40'
Velké šance hostů a úžasné zákroky Raska! Nejdříve zakončoval Rielly a v brankovišti přišly dorážky Matthewse a dalších hráčů. Stav ale zůstává nezměněn!
47:53'
Morgan Rielly to po přihrávce Matthewse zkoušel na modré čáře z první. Tuukka Rask ovšem kotouč viděl a schoval jej ve své lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.
47:43'
Hosté hrají svou první přesilovku v utkání. Torontu se ovšem zatím nic vymyslet nepovedlo, i tak ale vidíme kombinační hru kanadského mužstva v pásmu.
47:14'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (2 min. – příliš mnoho hráčů).
Střely na branku: 18:20
47:14'
Vzápětí byla hra přerušena a pokračovat se bude po komerční přestávce číslo jedna ve třetí části. Stále sledujeme bezbrankový duel, nikdo nechce chybovat a utkání dosti připomíná sedmý zápas série.
46:50'
Charlie Coyle si parádním ramenem odmítl obránce Riellyho, což vyprodaná aréna v Bostonu ocenila. Domácí útočník se ale nakonec ke střele nedostal.
46:02'
První lajna Bruins se dostala do aktivní kombinace v útoku a točila bránící hráče Maple Leafs. Ke střele ovšem nedošlo, a tak se domácí stáhli do středu ledové plochy.
45:16'
Další zákrok domácího brankáře a aréno zní Tuuuuuk. Nyní si vítěz Stanley Cupu poradil s nahozením od pravého mantinelu, nikdo před ním nestál a byl to jednoduchý zákrok.
44:44'
Connor Brown vybojoval kotouč za brankou a pokoušel se domácí jedničku překvapit střelou zpoza branky. Zkušený Fin si ale celou situaci pohlídal a kotouč udržel pod svými betony.
44:16'
Branku Andersena následně objížděl Danton Heinen, který se pokoušel zakončovat. Puk ale nenasměroval do branky a ten proletěl jen brankovištěm a nikdo jej do branky neposlal.
43:51'
Patrice Bergeron poté na pravém křídle udělal kličku a zakončoval, ale jeho pokus nebyl přesný a skončil na zadním mantinelu. Následně to domácí zkoušeli ještě od modré, ale Andersen puk raději schoval v lapačce.
43:31'
Nakonec se přerušuje až nyní. Torontu se nepovedlo rozjet další akci a píská se icing. Hra tak bude pokračovat po levici Frederika Andersena, jenž stále drží čisté konto.
42:36'
Skvěle se po levé straně natlačil do zakončení Trevor Moore, kterému se ale nepovedlo najít skulinku. V protiakce a přečíslení domácích střílel Kuraly, ale obětavý obránce Travis Dermott mu padl pod nohy. To je žrádlo!
41:49'
Maple Leafs rozjelo menší kolotoč v útoku a Morgan Rielly zakončoval od modré čáry. Poněkolikáté v utkání ovšem nastřelil jen prvního hráče před sebou.
41:12'
Nějakou dobu se bojovalo ve střední třetině. Nakonec poslali hosté kotouč podél pravého mantinelu za branku Raska a píská se icing. Hra se tak přesouvá opět před Andersena.
40:30'
Následně se vhazovalo po levici Raska, kde se vhazování opakuje. Sudím se nelíbilo počínání Coyle na vhazování, na scénu jde tedy Sean Kuraly.
40:21'
Oba celky se hnaly hned do útoku. Brad Marchand na pravé straně neuspěl, John Tavares nahazoval na branku Raska již ze střední třetiny.
40:01'
Čtyřicet minut je za námi a stav zůstává stejný, jako tomu bylo na začátku celého utkání. Domácí celek měl více šancí, a to hlavně také díky přesilovkám. Zatím je to ale show obou brankářů, skvěle chytá Rask i Andersen. Na první branku si každopádně budeme muset počkat minimálně do třetí třetiny.

Střely na branku: 15:16 (9:9 ve druhé třetině)
Třetí třetina začne ve 2:58.
40:00'
39:08'
Kasperi Kapanen v další akci svého celku, Rask je v posledních chvilkách pořádně zaměstnaný. Finský útočník dostal přihrávku na levý kruh, kde hned zakončoval. Nakonec ale jen do hrudi svého krajánka.
38:25'
Úžasný Tuukka Rask zachránil bezbrankový stav! Tyler Ennis se od pravého mantinelu dostal až před branku, kde zakončoval k pravé tyčce při dlouhé kličce k levé tyčce. Finská jednička Bruins ale věděla, co hostující borec udělá a chytá.
37:53'
Poté si do ofsajdové pozice najel Mitchell Marner a opět se lehce porafal s Chárou. Byla to jen menší strkanice, které se hostující šestnáctka pochopitelně účastnit nechtěla.
37:37'
Kasperi Kapanen si nyní obhodil hráče před modrou čárou a po pravé straně chtěl zaútočit. David Pastrňák se ovšem vrátil a vybojoval kotouč pro svůj celek.
36:47'
Do útoku si najel Sean Kuraly, jenž u levého mantinelu zasekl a přes celou šíři kluziště našel Moorea. Ten hned zakončoval, ale jeho rána se do branky nakonec nedostala.
Střely na branku: 15:12
36:27'
Tuukka Rask nyní schoval v lapačce nahození ze střední třetiny a u levé tyčky přerušil hru. Pokračuje se komerční přestávkou, poslední v prostřední periodě.
35:50'
Opět se několik chvilek hraje bez přerušení. Oba celky jsou směrem do útoku neskutečně aktivní, ale hraje se hodně bojovně a ani jedno mužstvo nechce chybovat.
34:45'
William Nylander se po přejetí modré čáry dostal u pravého mantinelu ke střele. Jeho slabší rána šla po ledě ke vzdálenější tyčce a nebyla nikterak nebezpečná.
34:00'
Ani jeden celek se nyní nemůže do ničeho dostat a nahazuje se z jedné strany na druhou. V posledních sekundách se bojuje o kotouč u jednoho z mantinelů před brankou Bruins.
32:39'
Byla to obrovská šance, ale sudí naprosto správně a hodně rychle rozhodli v neprospěch domácích. Krejčí byl volný před brankou a chyběly opravdu milimetry.
32:39'
TD Garden již poprvé v utkání propuklo v obrovskou radost, ale celá situace se ještě bude řešit na videu. David Krejčí ale naprosto jasně trefil jen pravou spojnici břevna a tyčky!
32:04'
Domácí celek to nyní v útoku zahrál solidně a celá akce byla zakončena střílenou přihrávkou mezi kruhy. Zde se chtěl prosadit DeBrusk, ale k tomu se dobře vrátil Hyman.
Střely na branku: 14:11
30:45'
V útoku pokračoval Boston, ale hra byla nakonec přerušena po přihrávce rukou. Hra se tedy přerušuje a pokračovat bude až po komerční přestávce. První půlka utkání branku nepřinesla.
30:25'
30:05'
Naprosto geniální oslabení od hostujícího celku, které je podpořeno bučením domácího publika na přesilovku svých miláčků. Nyní to Toronto zvládne naprosto skvěle.
28:59'
Následně se v oslabení dostal ke kotouči Kasperi Kapanen a ten unikal naprosto sám na Raska. Zakončoval k pravé tyčce, ale branku se mu nakonec trefit nepovedlo!
28:37'
Brad Marchand se objevil na modré čáře a přihrával k pravému mantinelu. Connor Brown ovšem zachytil jeho přihrávku a kotouč poslal mimo obranné pásmo.
Střely na branku: 13:11
28:24'
A na nohou bude i po komerční přestávce. Mitchell Marner chtěl osvobodit své mužstvo, ale byl lehce zbrklý. Kotouč totiž poslal mimo ledovou plochu a dostane trest.
28:10'
Brad Marchand nyní dostal parádní přihrávku mezi kruhy a hned zakončoval, ale Andersen skvěle zakročil! Dánský brankář poté vyrazil i dorážku Pastrňáka, TD Garden je ovšem na nohou.
27:25'
Toronto pokračovalo v aktivní hře a Bostonu se povedlo vyhodit jen za cenu zakázaného uvolnění. Pokračovat se bude po pravici Tuukky Raska, zatím se hraje bez branek.
26:40'
Navrátivší Patrick Marleau se hned zapojil do útoku svého celku a od pravého mantinelu nahazoval do brankoviště. Tam sice byla dvojice spoluhráčů, ale letící kotouč netrefil ani jeden.
26:14'
25:47'
Na ledě je již druhá přesilovková formace, které se zatím nedaří. Hosté se nyní dobře brání a již dvakrát v řadě se jim povedlo vyhodit kotouč mimo pásmo.
24:44'
Medvědi se hned zpátky dostali do útoku a David Pastrňák dostal nabito na levý kruh. Český střelec to hned házel na branku, ale jeho rána skončila na Andersenovi.
24:27'
Hned první kombinace po pár sekundách je ukončena a hra vykázána do střední třetiny. Domácí mužstvo se totiž dostalo do ofsajdu, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.
24:13'
Druhá přesilovka v utkání, zahraje si ji opět domácí celek! Patrick Marleau zahákoval na modré čáře Davida Krejčího a již sedí na lavici hanby. Dočkáme se úvodní trefy?
23:49'
Na levé straně se hosté překřížili a Auston Matthews zakončoval. Jeho rána ale nebyla moc nebezpečná a Rask ji nakonec s menšími problémy zachytil. Pokračuje se vhazováním po jeho pravici.
23:25'
John Tavares se poté dostal k pravé tyčce po pravé straně a skrz brankoviště vylepšoval pozici. Puk se ale ke spoluhráči nedostal, a tak to kanadský kanonýr zkoušel ze vzduchu. Branka ohrožena ovšem nebyla, Chára a Hyman se pak dostali do menší strkanice.
22:56'
Následně se domácí dostali do ofsajdové pozice, celou situaci nezachránil ani sprint Chrise Wagnera. Opět se tak bude vhazovat před zrakem finského brankáře, kterého draftovalo Toronto.
22:34'
Poté si do třetiny najel obránce Bruins Torey Krug. Ten hledal spoluhráče na levém kruhu, ale přihrávka k němu nedošla. V protiakci poté musel zasahovat Tuukka Rask.
21:41'
David Krejčí dostal přihrávku do útoku a najednou se zjevil mezi kruhy. Již se čekala střela českého útočníka, ale tomu byl puk odebrán a jsou u něj hosté.
20:56'
Snad popáté se přerušuje v úvodní minutě prostřední třetiny. Torontu se nyní nepovedlo zakombinovat a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
20:32'
Pokračovalo se vhazováním před Raskem. Jake Muzzin po úspěšném buly střílel od modré čáry, ale branku ani netrefil. Do útoku tak jdou černožlutí.
20:23'
Opět začala třetina z hokejky Zdena Cháry. Ten si nyní najel do útočné třetiny a po jeho nahození přišel zákrok Frederika Andersena, vhazovat se bude po jeho levici.
20:01'
První část pátého duelu mezi Bruins a Maple Leafs je u konce! Od prvních minut sledujeme aktivní, bruslivý a agresivní play-off hokej. Ani jeden z celků se ovšem gólově neprosadil, k vidění byla navíc pouze jedna přesilovka. Druhá třetina duelu startuje ve 2:01.

Střely na branku: 6:7
20:00'
19:01'
18:47'
Charlie Coyle se dostal s kotoučem až k pravé tyčce a situaci vylepšoval přihrávkou skrz brankoviště. Tam se ale Jake DeBrusk nedokázal prosadit, puk netrefil ideálně a ten skončil vedle branky.
17:54'
Po krásné kombinaci se ke střele dostal mezi kruhy Patrice Bergeron. Ten střílel k levé tyčce, ale Andersenovi se povedlo parádně zakročit. Toronto následně vyhodilo!
17:12'
Hned na začátku přesilovky dostal přihrávku k levému kruhu Pastrňák. Ten posouval mezi kruhy bekhendem, ale bránící hráči Maple Leafs kotouč zachytili a vyhodili.
17:00'
Uvidíme první přesilovku utkání, ačkoliv se tom moc Zachu Hymanovi nelíbí. Hostující křídlo ovšem jasně podrazilo MacAvoye a Boston má šanci na otevření skóre.
16:05'
První třetina se blíží do svého konce a v posledních sekundách se hra lehce uklidnila a ani jeden celek nechce chybovat. Každopádně oba celky jedou na sto procent.
Střely na branku: 4:7
14:58'
Trevor Moore se po přihrávce od mantinelu dostal na kruhu ke střeleckému pokusu. Člen čtvrté lajny mířil do vzdálenější šibenice, ale branku nakonec netrefil. Komerční přestávka číslo tři.
14:08'
Bostonu se ovšem povedlo rychle dostat do útoku a zakombinovat. Charlie McAvoy zakončoval od modré čáry svižnou ránou, ale ta se do branky nakonec nedostala.
13:48'
Bostonu se vzápětí nepodařilo vybojovat útočné pásmo a po vyhození na zakázané uvolněné se bude vhazovat před Raskem. Přesněji hned po jeho pravé ruce, kde má vyrážečku.
13:11'
Rychle si najel do útočné třetiny Auston Matthews, který od levého mantinelu tvrdě zakončoval. Jeho rána ale gólové parametry neměla a Rask nemusel ani zasahovat.
Střely na branku: 4:6
12:25'
Zach Hyman se pak před druhou komerční přestávkou dostal po levém křídle až do zakončení. Zkoušel to u levé tyčky, ale zblízka a po ledě si na Raska nepřišel, finský brankář opět kryje!
12:04'
Kasperi Kapanen se nejdříve dostával před brankou ke střele, ale ta moc nevyšla a puk se dostal za branku. Jeden z jeho spoluhráčů to zkoušel zpoza branky, ale Rask tygřím skokem kryje!
11:40'
V následujících sekundách byl pod tlakem zase hostující celek. Toronto nakonec vyhodilo na icing a pokračovat se bude po pravici brankáře Andersena.
10:48'
Přihrávku do útoku dostal David Pastrňák, jenž se od pravého mantinelu chtěl dostat před branku. Hainsey ale skvěle zakročil a českého snajpra nepustil do tutovky.
09:44'
Následně si sám najel až do útočné třetiny obránce Charlie McAvoy. Tomu se nakonec v rychlosti povedlo i zakončit, ale jeho svižná rána šla jen těsně nad branku.
09:16'
Noel Acciari se po delší době dostal k teprve druhé střele domácího celku. Střílel z pravé strany na první tyčku, ale jeho rána po ledě šla jen do betonu Andersena.
08:18'
Javorové listy jsou zatím aktivnější. Auston Matthews nyní parádně tečoval nahazovaný kotouč od modré čáry mezi kruhy. Puk šel mezi betony finského brankáře, ale ten i nyní chytá!
07:39'
U pravé tyčky se otočil William Nylander, který po ledě zakončoval na bližší tyč. Jeho rána ale skončila na pozorném betonu Tuukky Raska, aktivita Toronta ovšem pokračuje.
Střely na branku: 1:3
07:14'
Po pravé straně se do útoku dostal David Krejčí a měl před sebou celkem dosti prostoru. Místo střely ale zvolil přihrávku mezi kruhy, kde se spoluhráče DeBrusk neprosadil. V protiakci najelo Toronto do ofsajdu a pokračovat se bude po první komerční přestávce.
06:23'
Nyní Boston dostal kanadského soupeře a ten musel podél mantinelu vyhodit na icingu. Pokračovat se tak bude po levici dánského brankáře Toronta.
05:16'
Krásný hokej ze strany na stranu! Oba celky se pokouší dostat do zakončení a hraje se přitom opravdu tvrdě. Zatím jsme se ale větší šance nedočkali.
04:05'
Po pravé straně se před branku Raska dostal Zach Hyman, jenž u druhé tyčky hledal Marnera. Jeho zadovka sice kanadského mladíka našla, ale ten zásluhou skvělého zákroku Cháry zblízka nezakončil!
03:37'
Nikita Zajcev se poté mezi kruhy dostal k odraženému kotouči a posílal jej na branku. Puk se ale do branky nedostal, poté se hra přesunula před branku Andersena.
03:09'
Toronto delší dobu kombinovalo v útoku a zakončoval Morgan Rielly od modré čáry, jeho zakončení ale neprošlo. Ke střele se dostal až Travis Dermott, ale rána z pravého kruhu skončila ve výstroji Raska.
02:15'
David hledal Davida. Zkušenější Krejčí od pravého mantinelu přihrával do středu hřiště, ale odchovanec hokeje v Havířově nezpracoval nabídku od krajana ideálně.
01:43'
John Tavares na konci akce svého celku. Kanadský centr tečoval střelu mezi kruhy a následně byl v brankovišti poslán k zemi, s čímž nejspíše musel počítat. Každopádně se mu to moc nelíbilo.
01:14'
Následně se kanadskému celku již zakombinovat nepovedlo a přihrávka skončila na icingu. Mezitím byla vidět menší potyčka, zatím bezkontaktní. V hlavní roli Brad Marchand.
00:48'
Morgan Rielly to jako první zkoušel od modré čáry na branku. Jeho svižná rána po ledě ale skončila před bránícím hráčem a Rask nakonec ani nemusel zasahovat.
00:10'
Domácí celek vyhrál vhazování a Zdeno Chára ihned posílal kotouč směrem na branku Toronta. TD Garden hned spustilo klasické Lets go Bruins.
00:01'
Jdeme na to! Proti sobě nastoupí popáté v řadě Tuukka Rask a Frederik Andersen.
Krásné ráno s úžasným hokejem! Oba celky jsou již na ledové ploše a Todd Angilly zazpívá hymnu Kanady a USA. Utkání číslo pět o důležité vedení v sérii brzy začne.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Grzelcyk – Marchand, Bergeron, Heinen – DeBrusk, Krejčí, Pastrňák – Ma. Johansson, Coyle, Backes – Kuraly, Acciari, Wagner.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly, Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Gardiner, Dermott – Hyman, Tavares, Marner – A. Johnsson, Matthews, Kapanen – Marleau, W. Nylander, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Moore..
BOSTON BRUINS – TÝMOVÉ STATISTIKY V PLAY-OFF

Nejproduktivnější hráči
Brad Marchand – 4 zápasy, 6 bodů (2+4)
Patrice Bergeron – 4 zápasy, 3 bodů (2+1)
David Pastrňák – 4 zápasy, 3 body (2+1)

Brankáři
Tuukka Rask – 4 zápasy, 92,09% zákroků, 2,77 branek na zápas
TORONTO MAPLE LEAFS – TÝMOVÉ STATISTIKY V PLAY-OFF

Auston Matthews – 4 zápasy, 4 body (3+1)
Mitchell Marner – 4 zápasy, 4 body (2+2)
John Tavares – 4 zápasy, 4 body (1+3)

Brankáři
Frederik Andersen – 4 zápasy, 91,72% zákroků, 3,01 branek na zápas
BRUINS 2:2 MAPLE LEAFS

Každému celku se povedlo vyhrát po jednom zápasu na venkovní půdě. Vedení v sérii se pokaždé ujalo Toronto, Boston pak v důležitém klání srovnal. Nejproduktivnějším hráčem série je zatím kanadský rebel Brad Marchand, který nasbíral již šest bodů.

1: Boston 1:4 Toronto
10. Bergeron (Marchand, Krug) – 17. Marner (Muzzin, Tavares), 23. Marner (TS), 39. Nylander (Kadri, Marleau), 59. Tavares

2: Boston 4:1 Toronto
5. Coyle (Backes), 17. Marchand (Pastrňák, Krug), 31. Heinen, 56. Bergeron (Marchand, Grzelcyk) – 51. Kadri (Dermott, Nylander)

3: Toronto 3:2 Boston
23. Moore (Rielly, Ennis), 31. Matthews (Johnsson, Marner), 38. Johnsson (Tavares, Matthews) – 24. Krejčí (DeBrusk, Kuhlman), 40. Coyle (Heinen, Grzelcyk)

4: Toronto 4:6 Boston
18. Hyman (Rielly, Tavares), 22. Matthews (Johnsson, Hainsey), 52. Matthews (Marner, Rielly), 54. Dermott (Gardiner, Brown) – 4. McAvoy (Coyle, Grzelcyk), 7. Marchand (McAvoy, Heinen), 24. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 25. Pastrňák (Marchand), 46. Chára, 60. Nordström (Krejčí)

Československá stopa v sérii
Jaroslav Halák (BOS) – do série nezasáhl
Zdeno Chára (BOS) – 4 zápasy, 1 bod (1+0)
David Pastrňák (BOS) – 4 zápasy, 3 body (2+1)
David Krejčí (BOS) – 4 zápasy, 2 body (1+1)
Krásný den všem fanouškům kanadsko-americké NHL! Pátý a hrozně důležitý zápas jedné z nejnapínavějších a nejsledovanějších sérií je tady. V TD Garden se popáté utkají rivalové z Bostonu a Toronta. Kdo přidá třeté vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.