NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Carolina - 21. dubna 2019   02:25

Washington
Washington
07:33' Bäckström (Carlson, T. Wilson) • 34:21' Bäckström (Ovečkin) • 36:11' Connolly (Ovečkin, Bäckström) • 41:04' T. Wilson (Kuzněcov, Carlson) • 48:57' Dowd  • 50:14' Ovečkin (Kuzněcov, Bäckström)
Carolina
Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk, de Haan, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, T. Teräväinen – Foegele, J. Staal, Williams – B. McGinn, Wallmark, Mäenalanen – Saarela, McKegg, P. Brown.

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost, příjemnou neděli a zase někdy u NHL na počtěnou!
3. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+2
Důležitou třetí výhru v sérii přidal domácí Washington, který vrátil Carolině vysoký výsledek ze třetího duelu série a jde do mečbolu!

Dnes to byla jasná záležitost. Carolině se nedařilo v žádném aspektu hry a Petr Mrázek často nemohl nic dělat. Caps vstřelili šest branek a po efektivním výkonu vedou v sérii. Nicklas Bäckström vstřelil dvě branky a zaznamenal čtyři body. Prosadili se ovšem také Alexandr Ovečkin, Brett Connolly, Nic Dowd a Tom Wilson.

Střely na branku: 28:30
Hity: 48:32
Přesilovky: 3/4 – 0/5
Diváci: 18 506

STAV SÉRIE: 3:2
59:38'
Nick Jensen se vrátil na ledovou plochu a vymyslel ještě jednu gólovku. Před brankou našel Smitha-Pellyho, kterému dělal problémy skákající kotouč. Zblízka se nakonec domácí útočník neprosadil!
59:29'
58:54'
A další icing. Důležité páté utkání mohlo přinést napínavou podívanou, ale Caps předvedli efektivní výkon a Hurricanes dnes odehráli opravdu špatný duel. Jak v útoku, tak i obraně.
58:40'
Carolina se dosud nedostala do nějaké kombinace a nyní dokonce vyhodila na icing. Osmdesát sekund před koncem třetí třetiny se tak vhazuje před Mrázkem.
58:00'
Přesilovky a vlastně i celá hra Canes v utkání ale dnes není moc dobrá a platí to i nyní. Za takového stavu je i těžké hledat nějakou motivaci směrem do útoku.
57:29'
Na ledě to v posledních sekundách vřelo a klidně mohl za svojí tvrdší hru jít na hanbu i Ovečkin. Nakonec je ale vyloučen za jiný zákrok obránce Jensen, provinil se hákem.
56:55'
Brock McGinn se na modré čáře dostal ke dvěma pokusům, ale ani jeden nebyl nebezpečný a v brance neskončil. Carolina má výhodu a zahraje si ještě jednu přesilovku.
56:07'
Trevor van Riemsdyk se dostal na modré čáře ke kotouči a nahazoval jej od modré čáry na branku. Kotouč šel sice mimo, ale Braden Holtby i tak natáhl lapačku a ukryl v ní neposednou černou gumu.
Střely na branku: 28:29
55:51'
Opět velká díra v hostující obraně a klidně tu mohl být sedmý gól. Jeden z domácích nahazoval od levého mantinelu a Carl Hagelin se dostával k teči, Mrázek nyní ovšem chytá!
54:55'
Každopádně se utkání pouze a jen dohrává. Carolina nemá moc zájem hrát a spíše čeká na závěrečnou sirénu, domácí Capitals si naopak vývoj duelu užívají.
53:52'
Přihrávka šla do útoku, ale nikdo z hostů se nakonec ke kotouči nedostal. Mezitím domácí aréna vyvolává jména T.J. Oshieho, který se v předchozím duelu série zranil.
53:09'
Nick Jensen si nyní počkal na modré čáře, kde se dostal ke kotouči. Ten posílal na branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k teči nedostal, Mrázek tak kryje.
51:58'
Následně se domácí dostali do další velké šanci. Brett Connolly přihrával v přečíslení na levou stranu, kde byl osamocen André Burakovsky. Jeho rána do pravé šibenice ale skončila jen těsně vedle branky!
51:20'
Naopak hosté jsou v kombinaci a zakončení fakt marní. Nyní se jeden z hráčů dostával na levé straně ke střele, ale ta nebyla vůbec nebezpečná.
50:14'
Washington právě vstřelil branku!
Neskutečný a nezastavitelný ALEXANDR OVEČKIN navyšuje vedení na 6:0! Hned po vhazování se ruská mašina dostala ke kotouči a z voleje dává branku. Dvě vteřiny trvalo Caps na využití početní výhody, úžasně zahráno. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Nicklas Bäckström.
50:12'
Hosté již šli sami na brankáře, ale Holtby nadále může snít o čistém kontu. Lucas Wallmark si totiž předtím pomohl faulem a bude prvním vyloučeným hráčem třetí třetiny.
50:01'
André Burakovsky si najel až k levé straně, ale zakončení šlo jen na první tyčku. Petr Mrázek byl nyní pozorný a s pokusem švédského útočníka si poradil.
48:57'
Autorem branky z trestného střílení je NIC DOWD! Domácí šestadvacítka jela první nájezd v kariéře a vyřešila to s bravurou. Dowd si najel před Mrázka, kde zabrzdil a po kličce k pravé tyčce a zakončení mezi betony se popáté v utkání raduje Capital One Arena.
48:57'
Nic Dowd se dostal do úniku, ale přišla sekyra. Domácí útočník zakončil do spojnice břevna a tyčky, přesto uvidíme trestné střílení domácích!
48:09'
Po pravé straně šel do útoku Jevgenij Kuzněcov, ale po kličkách mu byl puk odebrán. Poté se ale i tak domácí dostali ke střele, Carla Hagelina ale Mrázek vychytal.
Střely na branku: 22:27
46:53'
Domácí jednička dnes chytá s naprostou lehkostí a vůbec nechybuje. Nyní si Holtby poradil se střelou McGinna od modré čáry, po jeho zákroku následuje komerční přestávka.
46:13'
U levého mantinelu se dobře uvolnil hostující Teuvo Teräväinen, který následně po ledě zakončoval. Braden Holtby ale betony pohotově zasáhl, rána nebezpečná nebyla.
44:50'
Snad na pátý pokus dostal Carl Hagelin kotouč od levého mantinelu před branku Canes. Tam ovšem již nikdo nebyl a u kotouče jsou tak domácí hokejisté.
44:02'
Alexandr Ovečkin útočil na svoji první trefu v utkání a celkově třetí bod. Ruský útočník si najel do útoku po pravé straně, ale jeho pumelice skončila jen vedle branky.
43:30'
Domácí byli nyní lehce obráni o šanci na pátou branku. Nicklas Bäckström zakončoval z pravého kruhu a českému brankáři puk propadl do branky, v ten moment ale bylo již pískáno.
43:00'
Hosté si v dobrých pozicích už ani nepřihrají. Brock McGinn najel do třetiny a měl možnosti, místo toho ale nahazoval na branku Capitals a nic nebezpečného z toho nebylo.
42:26'
Pokračovalo se útokem domácího celku, ale Capitals se nepovedlo ideálně rozehrávat do útoku a píská se icing. Hra tak bude pokračovat po pravici Bradena Holtbyho.
41:54'
Teuvo Teräväinen to zkoušel od modré čáry, ale jeho rána nebyla ničím zajímavá a nebezpečná. Před Holtbym navíc nepřišla ani jedna teč, do útoku jde domácí družina.
41:04'
Tak Caps dávají hned čtvrtou branku a na dnešní vítězství to bude muset už stačit! TOM WILSON stál v brankovišti a po kličce Kuzněcova se k němu dostal volný kotouč. Důrazný útočník pak poslal puk do branky a domácí vedou o čtyři zásahy. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a John Carlson.
40:15'
Carolina hraje v oslabení. První útok hosté zachytili již ve střední třetině a následně kotouč poslali až za branku Holtbyho.
40:01'
Druhá třetina je u konce a Washington navýšil své vedení na tři branky, dnes nevýrazná Carolina to ve zbytku duelu nebude mít vůbec jednoduché. Caps nepředvedli nejlepší hokej v prostřední periodě, ale z minima vytěžili maximum. Nicklas Bäckström a Brett Connolly využili chyb v hostující obraně a díky nim je obhájce Stanley Cupu kousek od třetí výhry v sérii.

Střely na branku: 17:21
40:00'
39:40'
Alexandr Ovečkin posílal od modré čáry svižný puk do brankoviště po ledě. Jevgenij Kuzněcov zde tečoval, ale Petr Mrázek se zaskvěl dobrým zákrokem betonem!
39:08'
Na lavici hanby půjde ve druhé třetině také hostující celek. Sebastian Aho se dostal do souboje v útočné třetině a po podražení mimo hru inkasuje dvouminutový trest.
38:24'
Caps byli nyní nastěhováni před brankou Mrázka, ale v posledních sekundách nic nevymysleli. Hra je přerušena po zásahu vysoké hole, vhazuje se po levici českého brankáře.
37:45'
Obrana Canes již nefunguje. Jakub Vrána přihrával od pravého kruhu do středu hřiště, kam si najel Jevgenij Kuzněcov. Ten šel do brankoviště, ale jeho klička nakonec gólem neskončila!
37:03'
Domácí celek vystřelil třikrát a dal dvě branky, jinak se mu opravdu směrem do útoku moc nedaří. Efektivita ovšem neskutečná, nyní se píská icing domácích.
36:11'
Hostující obrana udělala další neskutečnou chybu a domácí jsou neuvěřitelně efektivní! Dougie Hamilton očekával icing a nehrál, Alexandr Ovečkin celé situace využil a zpoza branky přihrával na hranici brankoviště. BRETT CONNOLLY zde zakončil pod víko a Caps vedou již o tři! Asistence: Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström.
35:36'
Capitals jsou ve druhé třetině opravdu špatní, ale vedou, což je nejdůležitější. Nyní se jim nepovedlo rozjet akci a po icingu se bude vhazovat opět před Holtbym.
35:15'
Pokračovalo se před domácí brankou, ale hra byla rychle přerušena. Bojovalo se za Holtbym, ale kotouč nakonec opustil ledovou plochu a vhazuje se ve střední třetině.
34:53'
Do pásma si nyní najel Jakub Vrána, který chtěl ukončit své bodové trápení v play-off. Po přejetí modré střílel, ale jeho rána se do branky ani nevešla.
Střely na branku: 12:17
34:40'
Poté se hra přerušila před brankou Holtbyho, který ztratil v souboji v brankovišti helmu. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
34:21'
Nyní se ale již domácí prosazují, a to snad ze druhé střely v této třetině! Hosté udělali obrovskou chybu ve střední třetině a navíc šli střídat. Alexandr Ovečkin si tak najel do útočné třetiny a na levém kruhu našel naprosto osamoceného NICKLASE BÄCKSTRÖMA. Ten si zkušeně počkal a pod víko nedal Mrázkovi jedinou šanci. Asistence: Alexandr Ovečkin.
34:02'
33:58'
Capitals se poté povedlo vyhodit kotouč až za branku Mrázka. Carolina se pokoušela vybojovat si pásmo zpátky, ale před koncem přesilovky se píská icing.
33:02'
Série šancí Caroliny, ale Braden Holtby byl nyní neskutečný a všechny pokusy pochytal! Konečně první náznak nebezpečné šance od hostů.
32:29'
Teuvo Teräväinen přihrával v rámci modré čáry, ale jeden z domácích kotouč parádně zablokoval. Caps tak poprvé v oslabení dostali kotouč mimo pásmo.
32:12'
Justin Faulk se hned na startu přesilovkové kombinace dostal před pravým kruhem ke kotouči a měl dost prostoru. Nakonec střílel příklepem, ale Braden Holtby pozorný.
32:02'
Další vyloučení na domácí straně. Jonas Siegenthaler si pomohl před brankou hákem a inkasuje dvouminutový trest. Povede se Canes konečně něco vymyslet?
31:28'
Domácí celek vystřelil v této třetině pouze jednou, což moc atraktivitě duelu nepřidává. Aktivnější jsou nyní hosté, ale ty žádné větší či vyloženější šance nemají.
30:42'
Mezi kruhy si najel Sebastian Aho, který byl ovšem těsně bráněn. Hostující mladík zakončoval po ledě, ale Braden Holtby si poradil i s tímto pokusem. nic extra náročného pro tak zkušeného brankáře.
Střely na branku: 11:12
30:23'
Braden Holtby si hned po vhazování poradil s bezpečným pokusem Trevora van Riemsdyka a přerušuje hru. Jsme za polovinou utkání, které dnes není tak skvělé. Připomíná pouze obyčejný duel základní části.
30:13'
Carolina dnes hraje opravdu nepovedené utkání a moc toho zatím nepředvedla. Nyní se píská icing domácím, Saku Mäenalanen dobře napadal a Caps raději vyhodili.
29:57'
29:13'
Justin Faulk rozjížděl akci svého celku zpoza branky, ale opět to nic nebylo. Canes vyhodili na icing, ale po rozhodnutí sudích se nakonec vhazuje ve středovém kruhu.
28:27'
Ale domácí publikum se zatím oslabení svého celku bát nemusí. Carolina je celkem bezbranná a Caps se skvěle daří bránit se a vyhazovat kotouče mimo pásmo.
27:56'
Jakub Vrána zakončoval přečíslení domácích, ale trefil jen Petra Mrázka v brance. Český brankář byl následně zalehnut, John Carlson inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
27:44'
Jordan Staal dostal přihrávku a v útoku zakončoval na první tyčku. Braden Holtby si ovšem s ránou po ledě dobře poradil a je tu protiakce domácího mužstva.
Střely na branku: 11:9
27:12'
Aktivně si do pásma najel John Carlson, tomu se ale bránící hráče před sebou prostřelit nepovedlo. V protiakci si připsal pohodový zákrok proti střele z levé strany Holtby.
26:19'
25:10'
Lucas Wallmark se teď dostal po levé straně do zakončení, ale jeho pokus po ledě nebezpečný nebyl. Capitals opět poslali kotouč mimo obranné pásmo.
24:50'
Výkon Hurricanes je dnes opravdu špatný. Washingtonu se v oslabení povedlo již dvakrát vyhodit, nyní se dokonce Tom Wilson postaral o to, aby se před Mrázkem i vhazovalo.
24:18'
Jevgenij Kuzněcov si na modré čáře počkal na de Haana a tvrdým hitem jej poslal k zemi. Hostující bek navíc dostal hokejkou do obličeje a máme tu přesilovku.
24:00'
Po levé straně si až za branku najel Jakub Vrána, který se pokoušel zakončovat po obtočení klece. To se mu ovšem nepovedlo a hraje se ze brankou Canes.
23:18'
Jaccob Slavin se dostával do prvního zakončení třetiny. Hostující bek si najel mezi kruhy, ale jeho rána do levé šibenice gólová nebyla. Produktivní bek branku přestřelil.
22:18'
André Burakovsky se pokoušel na pravé straně dojet přihrávku do útoku. Trevor van Riemsdyk byl ovšem u kotouče dříve a domácího Švéda nenechal cokoliv vymyslet.
21:23'
Až nyní půjde první lajna Washingtonu střídat. Nahození ze střední třetiny se odrazilo od zadního mantinelu do brankoviště, kde kotouč ukryl pod rukavicí Petr Mrázek.
20:41'
Celá situace se nyní opakuje. Tom Wilson nezachytil přihrávku do útoku a píská se další zakázané uvolnění. Pozorný tak musí být opět Braden Holtby v brance.
20:06'
Capitals se hned na startu třetiny pokoušeli dostat do útoku, ale píská se icing. Hra se tak dostává před Holtbyho, vhazuje se po jeho levici.
20:01'
První třetina je u konce a patřila domácímu Washingtonu. Caps začali aktivně a v osmé minutě se dostali do jednobrankového vedení, po parádní akci se trefil Nicklas Bäckström. Poté se hra lehce srovnala, ale žádné extra větší šance nepřinesla, do kabin se tak jde za stavu 1:0.

Střely na branku: 10:6
20:00'
19:00'
Po hrozně dlouhé době se konečně přerušuje. Braden Holtby ukryl v lapačce nahození od levého mantinelu, které na branku poslal Teuvo Teräväinen. Pokračovat bude po komerční pauze.
18:05'
Hraje se minimálně pět minut v kuse a oba celky se pokouší hrát aktivně. Moc střeleckých pokusů ovšem nepřichází, navíc vidíme dosti bojovné a tvrdé utkání.
17:17'
Sebastian Aho se hnal do útoku, ale přes bránícího hráče se do zakončení nedostal. Brock McGinn stál za ním, ale ani on se ke kotouči nakonec nedostal.
16:20'
Foegele v útoku pokazil přihrávku a do přečíslení šel domácí celek. Carl Hagelin šel po levé straně a najížděl mu Vrána. Domácí křídelník nakonec střílel sám, ale jeho rána byla zablokována obráncem.
15:12'
Chandler Stephenson byl prvním hráčem po delší době, kdo zakončoval. Domácí hráč dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho svižná rána po ledě skončila na betonech Mrázka!
14:05'
Hodně dlouho dobu se hraje bez přerušení a spíše to je taková nahazovaná. Carolina se nemůže dostat do utkání a v posledních sekundách je to takový velký boj.
12:46'
Petr Mrázek si následně musel připsat těžký zákrok a Carolině se po delší době povedlo vyhodit. Capital One Arena je ovšem na nohou a toto se ji moc líbí.
11:55'
Domácí celek je nastěhován v útočné třetině, ale střelecké pokusy nechodí. Spíše se bojuje a hraje tvrdě, ale Caps svého soupeře nyní herně přehrávají.
10:23'
Sebastian Aho nyní zachytil rozehrávku a objevil se sám před Holtbym. Mladý Fin šel do kličky, ale po jeho zakončení po ledě se skóre nemění!
09:49'
Jordan Staal dostal přihrávku do jízdy a kotouč si pokoušel dát před branku. To se mu sice povedlo, ale hostující jedenáctka nakonec nezakončila.
Střely na branku: 7:4
08:31'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře, Carolina se zatím do utkání moc nedostala. Po ofsajdu se hra přerušuje a uvidíme první komerční pauzu duelu.
07:33'
A nyní je tu již první branka, Caps jdou do jednobrankového vedení! Tom Wilson si najel do útočné třetiny a od levého mantinelu našel před brankou Carlsona. Ten skvěle vylepšil pozici pro NICKLASE BÄCKSTRÖMA, kterému se u pravé tyčky nadvakrát povedlo překonat českého brankáře. Asistence: John Carlson a Tom Wilson.
07:11'
Jaccob Slavin se ve střední třetině dostal ke kotouči a po přejetí modré čáry svižně zakončoval. Jeho pokus v oslabení ale skončil jen vedle branky.
06:41'
06:14'
Hosté se prokličkovali na levé straně do zakončení, ale pokus před kruhem skončilo na pozorném Holtbym. Ten sice hned rozehrál, ale je z toho icing a hra se před něj vrací.
05:42'
Přesilovka je u konce a síly na ledě se vyrovnávají. Lucas Wallmark po vhazování zahrál nešťastně a za hru vysokou holí dostává dvě minuty.
05:33'
Dougie Hamilton se hned po vhazování na pravé straně dostal ke střele a svižně zakončoval. Braden Holtby ovšem puk viděl a schoval jej na svých prsou a následně také lapačce.
05:10'
Canes se v přesilovce zatím vůbec nevede. Nejdříve Carolina vyhodila na icing, poté se po levé straně pokoušel něco vymyslet Lars Eller, ale ten se do zakončení nedostal.
04:41'
První přesilovka čeká také na hostující Carolinu. Brett Connolly po vhazování hákoval Mäenalanena a putuje na lavici hanby.
04:11'
Poprvé se ke kotouči dostal také domácí Braden Holtby. Ten v lapačce zachytil nahození o mantinel a před dotírajícím hráčem Caroliny kotouč raději schoval v lapačce.
03:45'
Alexandr Ovečkin se po levé straně dostal až do brankoviště, ale bylo již několik sekund pískáno. Ruská mašina tak zezadu dostala menší sekyru, což se ji úplně nelíbilo.
03:31'
Capitals pokračovali v aktivní hře a napadání. Nino Niederreiter se pokoušel rozjet akci z vlastní třetiny, ale hitoval jej Devante Smith-Pelly. Hostující útočník tak vyhodil kotouč jen mimo ledovou plochu.
03:09'
02:17'
Petr Mrázek si následně připsal dobrý zákrok proti střele Larse Ellera. Ten jej trefil ke krku a český brankář byl bez helmy. Hra se tak přerušuje a pokračovat se bude po jeho levici.
01:20'
Hned po pár sekundách se na levém kruhu ke střele dostal Alexandr Ovečkin. Ten zakončoval k pravé tyčce, ale jeho střílená přihrávka nakonec skončil vedle branky.
01:08'
Domácí celek se hned na startu utkání dostalo do aktivní kombinace a Petr Mrázek musel být pozorný. Tom Wilson si najel před Mrázka a Saku Mäenalanen jej krosčkem poslal k zemi. První přesilovka pro domácí.
00:01'

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Siegenthaler, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Jensen – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Hagelin – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Dowd, Smith-Pelly.

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk, de Haan, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, T. Teräväinen – Foegele, J. Staal, Williams – B. McGinn, Wallmark, Mäenalanen – McKegg, P. Brown..
Produktivita série
Warren Foegele (CAR) – 4 zápasy, 5 bodů (3+2)
Jaccob Slavin (CAR) – 4 zápasy, 5 bodů (0+5)
Dougie Hamilton (CAR) – 4 zápasy, 4 body (2+2)
Nicklas Bäckström (WSH) – 4 zápasy, 4 body (3+1)
Alexandr Ovečkin (WSH) – 4 zápasy, 4 body (2+2)

Československá stopa v sérii
Petr Mrázek (CAR) – 4 zápasy, 91,92% zákroků, 1,99 branek na zápas
Jakub Vrána (CAR) – 4 zápasy, 0 bodů
CAPITALS 2:2 HURRICANES

Zatím platí pravidlo domácího ledu, oba celky zatím vyhrály před svými. Ve druhém duelu utkání dokonce došlo do prodloužení, kde ale rychle rozhodl Brooks Orpik. V Raleigh se těsně radovali dvakrát Canes, skvělé výkony podal Petr Mrázek.

1: Washington 4:2 Carolina
10. Bäckström (Carlson, Orpik), 14. Bäckström (Kuzněcov, Carlson), 19. Ovečkin (Wilson, Carlson), 60. Eller – 46. Svečnikov (Wallmark, Hamilton), 48. Svečnikov (Wallmark, Faulk)

2: Washington 4:3pp. Carolina
4. Bäckström (Ovečkin, Orlov), 10. Oshie (Kuzněcov, Niskanen), 49. Wilson (Ovečkin, Bäckström), 62. Orpik (Kuzněcov, Oshie) – 16. Wallmark (Slavin, Foegele), 37. Aho (Williams, Slavin), 55. Staal (Hamilton, Svečnikov)

3: Carolina 5:0 Washington
10. Foegele (Faulk, McGinn), 27. Foegele (Aho, Teräväinen), 32. Hamilton (Staal, Slavin), 50. Hamilton (Slavin, Foegele), 56. McGinn (Staal, Martinook)

4: Carolina 2:1 Washington
1. Foegele (Slavin, Williams), 40. Teräväinen (Niederreiter, Aho) – 31. Ovečkin (Orlov, Eller)
Krásný den všem fanouškům kanadsko-americké NHL! První kolo play-off jde do tuhého a hraje se o všechno. Páté a velice důležité utkání se odehraje v hlavním městě USA, kde se domácí Washington potká s houževnatou Carolinou. Duel obhájce titulu s outsiderem play-off startuje ve dvě ráno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.