NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Columbus - 15. října 2017   02:10

Minnesota
Minnesota
15:50' E. Staal (Stewart, Dumba) • 22:58' Ennis (Spurgeon, Suter) • 25:07' Ferraro  • 41:42' Ennis (M. Koivu, Suter)
4:5
(1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)
Columbus
Columbus
16:25' Werenski  (Wennberg, Panarin) • 27:42' D. Savard  (Bjorkstrand, N. Foligno) • 42:39' Atkinson  (J. Johnson, Panarin) • 56:23' J. Anderson  (D. Savard, Calvert) • 60:47' Wennberg  (Panarin, S. Jones)
Minnesota
Kowal, Hebert – Knorr, Pancich
Xcel Energy Center, St. Paul
Columbus
Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Harrington – Panarin, Wennberg, Atkinson – Dubois, N. Foligno, Bjorkstrand – Calvert, Dubinsky, J. Anderson – Milano, Sedlák, Dalpe.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Alexander Wennberg (CBJ) 1+1
2. Tyler Ennis (MNS) 2+0
3. David Savard (CBJ) 1+1
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 9:00
Je dobojováno. Columbuští v tomto utkání dlouho tahali za kratší konec provazu a ještě na začátku třetí třetiny prohrávali 4:2, svěřenci Johna Tortorelly si ale vynutili prodloužení a v něm už po necelé minutě rozhodl o výhře Blue Jackets Alexander Wennberg.
60:47'
Columbus právě vstřelil branku!
Tak to bylo rychlé, Blue Jackets rozhodují o svém vítězství už v první minutě prodloužení! Artěmij Panarin se uvolnil na vrcholu levého kruhu, dostal se do mezikruží a odtud následně vypálil. Dubnyk kotouč vyrazil nešťastně přímo do ruky ALEXANDERA WENNBERGA, který se štěstím rozhodl o vítězství Jackets! Asistence: Artěmij Panarin a Seth Jones.
60:01'
Zkraje třetí třetiny se Wild sice dostali do dvougólového vedení, poté ale Columbus svého soka zasypal sedmnácti střelami a zaslouženě si vynutil prodloužení, které začne už za několik málo okamžiků.
60:00'
59:05'
Johnsonovo nahození od modré bylo zblokováno a puk skončil v rohu kluziště, to už se nám v St. Paul rozběhla poslední minuta třetí třetiny.
58:11'
Sedlákovi se nepodařilo tečovat Werenskiho prudkou rozehrávku, kotouč tak nakonec doletěl až na zakázané uvolnění.
57:12'
Wild teď působí dosti rozpačitým dojmem. Josh Anderson se opět dostal do skvělé palebné pozice, Calvertovu přihrávku si ale nedokázal zpracovat.
56:23'
A je vyrovnáno! Hosté se dočkali odměny za svou aktivitu a zaslouženě smazali náskok Minnesoty. Po vyhraném buly Calvert posunul kotouč na modrou čáru Savardovi, jehož následnou dělovku šikovně tečoval JOSH ANDERSON! Asistence: David Savard a Matt Calvert.
55:48'
Před námi je poslední komerční přestávka, po níž se rozhodne o tom, zdali Minnesota vybojuje dva body, nebo se Columbusu podaří vyrovnat.
55:04'
Brandon Dubinsky nečekaně vypálil ihned po přejetí útočné modré a dezorientovaný Dubnyk měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil!
54:16'
Ryan Murray byl u vyhozeného puku jako první, Minnesotě tak bylo odpískáno další zakázané uvolnění.
53:33'
Stewartovo nahození od pravého mantinelu Bobrovskij vytěsnil do bezpečí a na opačnou stranu už vyráží jeho krajan Artěmij Panarin.
52:41'
David Savard tvrdě vypálil od modré, Dubnyk však dokázal přerušit hru a následovat bude další komerční přestávka.
51:56'
Šance na obou stranách! Seth Jones nejprve tváří v tvář Dubnykovi neuspěl a na opačnou stranu se posléze vydal Jason Zucker, který se po střele z mezikruží už radoval z gólu, nakonec se ale ukázalo, že jen orazítkoval břevno!
51:08'
Svěřenci Johna Tortorelly se usadili v útočném pásmu a svého soupeře v posledních minutách jasně přehrávají.
50:16'
Spurgeonův trest už je u konce, David Savard nyní zakládá další akci Columbusu z hloubi vlastního pásma.
49:25'
Po parádní kombinaci Blue Jackets na Duboise zívala odkrytá minnesotská svatyně, trojka loňského draftu ale z pravého kruhu přestřelila!
48:49'
Hosté při přechodu do útočného pásma uvízli v ofsajdu, více než polovina ze Spurgeonova trestu už je minulostí.
48:20'
Artěmij Panarin z levého kruhu vypálil bez přípravy a jeho dělovka orazítkovala tyč!
47:45'
Jared Spurgeon (MNS) zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil zakončujícího Wennberga, další dvě minuty tak obránce Wild stráví na trestné lavici.
47:05'
Nepovedená přihrávka z hokejky Matta Calverta vyletěla až na domácí střídačku, následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.
46:40'
Werenskiho pokus od levého mantinelu si Dubnyk pohlídal a přerušil hru.
46:14'
Josh Anderson si zpracoval odražený puk až před útočnou modrou, Columbusu tak byl odpískán další ofsajd a nyní bude následovat komerční přestávka.
45:17'
Joel Eriksson Ek nabil do mezikruží Mitchellovi a autor třetího gólu Wild poté okamžitě vypálil, na Bobrovského si ale nepřišel.
44:38'
Panarin si vyměnil kotouč s Wennbergem a poté se pokusil najít v předbrankového prostoru Zacha Werenskiho, ten se ale do zakončení neprotlačil.
43:31'
Folignovo nahození z levého kruhu si Devan Dubnyk pohlídal, napadající Atkinson ale posléze vybojoval kotouč zpět pro Columbus.
42:39'
Tortorellova parta je zpět ve hře! Artěmij Panarin vybojoval puk u levého hrazení a posunul ho na modrou čáru, kde číhal napřažený Jack Johnson, jehož dělovku vyrazil Dubnyk jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval CAM ATKINSON a bleskurychle zavěsil pod břevno. Asistence: Jack Johnson a Artěmij Panarin.
42:26'
Ofsajd a v něm Pierre-Luc Dubois, Jackets ani tento přechod do útočného pásma nevyšel.
41:42'
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí si berou dvoubrankový náskok zpět. Střílenou přihrávku z hokejky Koivua šikovně tečoval TYLER ENNIS a Bobrovskij už nestihl zareagovat, poněvadž přes clonícího Zuckera vůbec nic neviděl. Asistence: Mikko Koivu a Ryan Suter.
41:19'
Scott Harrington (CBJ) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl, svěřenci Bruce Boudreaua si zahrají další přesilovou hru.
40:20'
Stewartův projektil z pravého kruhu byl přizvednut do ochranné sítě, hráči Wild tak hned zkraje třetí třetiny vybojovali buly před Bobrovským.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:05.
Druhá třetina je minulostí a do kabin se jde za stavu 3:2 pro Minnesotu. Svěřenci Bruce Boudreaua dokázali dokonale potrestat záváhání hostů a díky dvěma slepeným gólům si vypracovali dvougólový náskok, který ale nevydržel dlouho, poněvadž se záhy podařilo snížit Savardovi.
40:00'
38:46'
Jonas Brodin tvrdě vypálil od modré, ale Bobrovskij měl dobrý výhled a se střelou švédského obránce Wild si snadno poradil.
37:53'
Dubinsky u hrazení obral o puk Cullena, ale následná protiakce Blue Jackets neměla dlouhého trvání.
36:58'
V závěru druhé třetiny se na ledě nic zajímavého neděje, hra je hodně rozkouskovaná a plná nepřesností na obou stranách.
36:09'
Sergej Bobrovskij po závaru před svým brankovištěm pro jistotu zalehl puk a přerušil hru, načež hlasatel v Xcel Energy Center ohlásil další komerční přestávku.
35:16'
Wennberg se v dobré střelecké pozici ještě pokoušel najít lépe postaveného Cama Atkinsona, to se ale neukázalo být dobrou volbou.
34:27'
Už v plném počtu hrající Minnesota se teď ale musí bránit, Milano totiž zavezl kotouč zpět do útočného pásma.
33:48'
Ryan Suter vyhodil puk přes všechny čáry, Seth Jones už na založení další přesilovkové akce příliš času nemá.
32:53'
V této početní výhodě se Tortorellově partě zatím příliš nedaří, Minnesota se bez problémů brání a nepouští hosty ke střelám.
32:01'
Christoph Bertschy (MNS) vyfasoval dvě minuty za držení, Jackets tak po komerční přestávce budou mít možnost vyrovnat v přesilové hře.
31:08'
Dumbova dělovka z pravého kruhu nadělala brankáři Columbusu pořádné problémy, dezorientovanému Bobrovskému nakonec musel pomoci vracející se Jack Johnson.
30:29'
Ennisův pokus z mezikruží Bobrovskij hokejkou vyrazil do rohu, načež se ke střele dostal i Mikko Koivu, ani on ale na brankáře Blue Jackets nevyzrál.
29:47'
Dubinsky obětavou rybičkou vypíchl puk do středního pásma, Blue Jackets se následně navíc podařilo dostat kotouč až k Dubnykovi.
29:18'
Cam Atkinson (CBJ) vyfasoval dvě minuty za podražení, Minnesota si tak zahraje svou druhou přesilovku v zápase.
28:26'
Josh Anderson se pokusil dorazit Dubinskyho vhazování z ostrého úhlu za Dubnykova záda, čahoun v brance Minnesoty si ale dokázal poradit a přerušil hru.
27:42'
Přestřelka pokračuje. DAVID SAVARD rychle odčinil svou chybu před třetím inkasovaným gólem a dělovou ranou z vrcholu pravého kruhu propálil bezmocného Dubnyka! Asistence: Oliver Bjorkstrand a Nick Foligno.
27:02'
Dubnyk před dotírajícím Camem Atkinsonem pro jistotu přerušil hru, do Xcel Energy Center se společně vrátíme po komerční přestávce.
26:07'
Josh Anderson se sice povedenou kličkou zbavil Spurgeona, jeho následná střela ale vůbec povedená nebyla a puk k Dubnykovi sotva doklouzal.
25:07'
A už je to o dva góly. Savardovu nepvedenou rozehrávku vystihl Zack Mitchell, po jehož následném nahození zůstal kotouč na brankovišti a důrazný LANDON FERRARO nakonec dokázal protlačit touš do sítě! Asistence: Zack Mitchell.
24:27'
Chris Stewart se pokusil překvapit Bobrovského dělovkou z prakticky nulového úhlu, columbuský brankář si ale bez potíží poradil.
23:53'
Milano s Duboisem dostali kotouč do útočného pásma, poté o něj ale rychle zase přišli.
22:58'
Domácí přesilovku rychle využívají a berou si ztracené vedení zpět. Ryan Suter se skvěle zorientoval na útočné modré a našel na levém kruhu volného Spurgeona, který posléze přenesl hru na pravou stranu, kde číhal TYLER ENNIS, proti jehož střele z voleje Bobrovskij nestihl zareagovat. Asistence: Jared Spurgeon a Ryan Suter.
22:26'
Zac Dalpe (CBJ) v rohu kluziště zahákoval Olofssona, Minnesota si tak zahraje svou první přesilovku.
21:57'
Winnikovo nahození od levého mantinelu Bobrovského nikterak nepřekvapilo, columbuský gólman poté pro jistotu přerušil hru.
21:22'
Jack Johnson po Panarinově pasu vypálil od modré, Dubnyk měl ale dobrý výhled a bez potíží zakročil.
20:39'
Brandon Dubinsky se rozjel po levém křídle a poté bez váhání vypálil, jeho pokus byl ale přizvednut do ochranné sítě.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:07.
Bezpochyby zajímavá první třetina je za námi. Domácí se v 16. minutě ujali zásluhou Erica Staala vedení, to ale Minnesotě vydrželo pouhých 35 sekund, než se podařilo vyrovnat Werenskimu. Stav 1:1 dění na ledě odpovídá, zatím jsme svědky velmi vyrovnaného utkání.
20:00'
19:21'
Rychlonohý Tyler Ennis zavezl kotouč do útočného pásma, rychle o něj ale přišel a na druhou stranu už vyráží Calvert.
18:48'
Jared Spurgeon byl u vyhozeného kotouče jako první, a Columbusu tak bylo odpískáno pro změnu zakázané uvolnění.
18:05'
Ofsajd a v něm Lukáš Sedlák, to už do konce první třetiny zbývají jen necelé dvě minuty.
17:19'
Vyrovnávací gól vlil hostům čerstvou krev do žil, Columbus je teď jasně aktivnější a Murray s Harringtonem už zakládají další akci Jackets.
16:25'
Vedení Minnesotě vydrželo přesně 35 sekund. Wennberg se uvolnil v rohu kluziště a poté parádním křižným pasem oslovil nikým nehlídaného ZACHA WERENSKIHO, který z první propálil přemisťujícího se Dubnyka. Asistence: Alexander Wennberg a Artěmij Panarin.
15:50'
Domácí se čtyři minuty před koncem první třetiny dostávají do vedení. ERIC STAAL se rozjel ve vlastním pásmu, narazil si kotouč se Stewartem a poté přesnou střelou pod břevno nedal Bobrovskému šanci! Asistence: Chris Stewart a Matt Dumba.
14:51'
Matt Calvert ujel po pravém křídle a natlačil se až před Dubnyka, ten si ale s bekhendovým pokusem columbuského útočníka snadno poradil.
14:15'
Přesilovka Columbusu je u konce, svěřenci Johna Tortorelly se ale ještě pokouší udržet puk v útočném pásmu.
13:24'
Wennberg nabil na levý kruh Panarinovi, jeho projektil ale Dubnyk vyrazil a domácí se poté osvobodili.
12:36'
Sonny Milano vjel do útočného pásma příliš pozdě, a Columbusu tak byl odpískán ofsajd.
12:07'
Christoph Bertschy (MNS) přesekl Panarinovi hokejku, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
11:16'
Ennis ujel po levém křídle a poté vypálil z vrcholu kruhu, Sergej Bobrovskij ale jeho dělovku bez problémů polapil.
10:32'
Chris Stewart svým důrazem na brankovišti vybojoval buly v útočném pásmu, ke kterému ale dojde až po komerční přestávce.
09:51'
Anderson zachytil průnikovou přihrávku na rozjetého Matta Cullena, jeho následná rozehrávka už ale tak povedená nebyla.
09:05'
S Murrayho pokusem od modré si Dubnyk poradil, svěřenci Bruce Boudreaua ovšem posléze vyhodili puk na zakázané uvolnění.
08:29'
Tyler Ennis pouze nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat, Seth Jones už pomalu zakládá další akci Blue Jackets.
07:56'
Seth Jones vystihl Stewartův pas do předbrankového prostoru a okamžitě založil protiakci Columbusu, která ale k ničemu zajímavému nevedla.
07:09'
Zakázané uvolnění bylo tentokrát odpískáno Columbusu, v posledních minutách se do hry vkrádají nepřesnosti na obou stranách.
06:18'
Nepovedená rozehrávka Wild skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Devanem Dubnykem.
05:27'
Zuckerův pas na Tylera Ennise byl sice nepřesný, nicméně domácí ještě mohou pokračovat v kombinaci. Obrovská Staalova šance hráče Wild očividně nabudila.
04:34'
Tak to byla obrovská šance Minnesoty. Eric Staal ujel do samostatného úniku, tváří v tvář Bobrovskému ale neuspěl!
04:10'
Wennbergův pas do předbrankového prostoru nikoho v bílém dresu nenašel, svěřenci Johna Tortorelly ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
03:28'
Zkušený Chris Stewart to zkusil z pravého kruhu, jeho rána na vzdálenější tyč ale postrádala přesnost, a Bobrovskij tak zasahovat nemusel.
02:51'
Columbus je v úvodu jasně aktivnějším týmem. Ke střele od modré se teď odhodlal Brandon Dubinsky, jeho pokus byl ovšem zblokován.
02:02'
Sonny Milano vystihl nepřesnost v rozehrávce Minnesoty a poslal zajímavý pas do předbrankového prostoru, kam si sjel Lukáš Sedlák, který ale na puk nedosáhl.
01:15'
Artěmij Panarin zachytil nepříliš přesný Savardův pas ještě v útočném pásmu, hosté ale o puk nakonec přišli a Minnesota už zakládá protiútok.
00:32'
Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, kam si sjel mladík Joel Eriksson Ek, který se ale k puku neprobojoval.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Quincey – Eriksson Ek, E. Staal, Stewart – Ennis, M. Koivu, Zucker – Winnik, Cullen, Kunin – Ferraro, Z. Mitchell, Bertschy.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Harrington – Panarin, Wennberg, Atkinson – Dubois, N. Foligno, Bjorkstrand – Calvert, Dubinsky, J. Anderson – Milano, Sedlák, Hännikäinen.

Rozhodčí: Kowal, Hebert – Knorr, Pancich.
Srdečně vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje u sledování textového přenosu z atraktivního klání mezi Minnesotou Wild a Columbusem Blue Jackets. Tak si to od 2:00 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.