NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Minnesota - 8. dubna 2018   04:30

San Jose
San Jose
15:28' Burns (Sörensen, J. Ward) • 16:32' Pavelski (Bødker) • 58:50' Meier (DeMelo, Burns)
3:6
(2:2, 0:3, 1:1)
Minnesota
Minnesota
10:53' Brodin  (Coyle, Ennis) • 14:52' Cullen  (Ennis, Belpedio) • 31:19' Mikael Granlund  (Greenway, Seeler) • 31:47' Zucker  (Niederreiter, Dumba) • 35:25' Zucker  (Niederreiter, Belpedio) • 59:34' E. Staal
San Jose
M. Jones (41. Dell) – P. Martin, Burns (A), Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture (A), Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Sörensen, Gambrell, J. Ward. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

3. Nino Niederreiter (MIN) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 30-24; Zablokované střely: 23-22; Vhazování: 52%-48%; Hity: 16-15; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
San Jose v závěru první třetiny dokázalo smazat dvoubrankový náskok Minnesoty, která vstoupila do zápasu parádně, když se prosadilo dvakrát v rozmezí pouhých 64 sekund a vyrovnalo. Wild ovšem svému soupeři dva rychlé údery oplatili poté, co uprostřed zápasu vstřelili dva góly během 28 sekund, což nakonec byl zlomový moment zápasu. Konečný výsledek. San Jose Sharks 3 Minnesota Wild 6.
59:34'
Minnesota právě vstřelila branku!
ERIC STAAL od boxu časoměřičů zamířil zápěstím do prázdné brány poté, co Evander Kane nedokázal puk u pravé tyče ze vzduchu sklepnout do brány a minul ho, stejně jako předtím v lepší pozici český útočník Tomáš Hertl!
59:00'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:50'
San Jose právě vstřelilo branku!
TIMO MEIER před bránou skvěle tečoval nahození Dylana DeMela od modré čáry a puk se odrazil k levé tyči! San Jose se podařilo snížit na 3:5. Asistence: Dylan DeMelo a Brent Burns.
58:17'
Vyloučený Kevin Labanc je zpět na ledě a domácí hokejisté San Jose Sharks již hrají v plném počtu.
58:11'
Timo Meier vystřelil na levém křídle od hrazení a Devan Dubnyk na přední tyči puk vkleče podržel v náručí.
58:02'
Dnešní utkání sleduje 17562 diváků.
57:02'
Devan Dubnyk vyrazil prudkou střelu Brenta Burnse z vrcholu pravého kruhu v momentě, kdy se vrátil na led vyloučený Eric Staal a Aaron Dell se vydal na střídačku!
56:35'
Joe Pavelski se z pravé strany řítil sám na bránu, jenže Devan Dubnyk se mu vrhl pod nohy a puk mu holí vypíchl! Další fantastický zákrok brankáře Minnesoty.
56:17'
Obrovský závar před bránou Devana Dubnyka gól nepřinesl a domácí navíc vzápětí faulovali. Kevin Labanc byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Sharks si vzali oddechový čas.
56:01'
Joe Pavelski vypálil z vrcholu pravého kruhu a jeho střelu na vzdálenější levé tyči Devan Dubnyk vyrazil vyrážečkou! Krásná střela, ale bez gólu.
55:02'
Eric Staal byl vyloučen na dvě minuty za podržení a po reklamní přestávce si Sharks zahrají podruhé v početní výhodě.
54:55'
Aaron Dell dobře zasáhl proti tečované střele od modré čáry, když puk lapačkou vytáhl do rohu ledové plochy.
53:55'
Wild se ocitli v šanci u pravé tyče, Aaron Dell ale jejich pokus z ostrého úhlu a blízkosti snadno vyrazil.
53:00'
Logan Couture vystřelil z bodu levého kruhu na přední tyč, kde puk vyrazil Devan Dubnyk pravým betonem.
51:55'
Timo Meier vystřelil v mezikruží z otočky bekhendem a Devan Dubnyk puk hrudí vyrazil. Na opačné straně měl poté obrovskou šanci Tyler Ennis, který se řítil sám na bránu a u pravé tyče dokázal zakončit bekhendem zády k bráně! Puk mířil ke vzdálenější levé tyči, překonaného Aarona Della ale zastoupil Dylan DeMelo!
50:33'
Marc-Édouard Vlasic se krásně uvolnil v levém kruhu a z úhlu mířil pod horní tyč, Devan Dubnyk ale puk dokázal vyrazit do ochranné sítě! Následuje reklamní přestávka.
49:43'
Jason Zucker se po odrazu puku od hrazení za bránou ocitl před bránou v obrovské šanci, u pravé tyče ale bekhendovým blafákem ležícího Aarona Della překonat nedokázal! Brankář San Jose ukradl Jasonovi Zuckerovi hattrick!
48:49'
Brent Burns na levém křídle střelou od modré čáry mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Devan Dubnyk puk vyrážečkou v pohodě vyrazil do rohu ledové plochy.
48:27'
Minnesota opět úspěšně přečkala tlak domácích hokejistů a vyhodila puk poté na zakázané uvolnění.
48:21'
Timo Meier se ocitl v levém kruhu ve slibné šanci, jenže jeho prudká střela zápěstím byla zablokována.
47:51'
Dylan DeMelo vystřelil na pravém křídle od modré čáry a Devan Dubnyk na přední tyči snadno zasáhl lapačkou.
47:31'
Brent Burns na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela skončila na boční síti brány Minnesoty Wild.
47:05'
Hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou a vhazovalo se v obranném pásmu domácího San Jose.
46:26'
Sharks se v levém kruhu po zakázaném uvolnění Wild dostali ke střele, kterou Devan Dubnyk opět ukryl v lapačce. Po přerušení dostává prostor reklamní blok.
45:23'
Vyloučený Tyler Ennis je zpět na ledě a Minnesota úspěšně přečkala první oslabení v celém zápase.
45:13'
Marc-Édouard Vlasic mířil od modré čáry zápěstím do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Devan Dubnyk ale předvedl pěkný semafor a přerušil hru!
44:27'
Chris Tierney se ocitl u levé tyče v šanci, nakonec ale pozornost Devana Dubnyka prověřit nedokázal.
43:57'
Brent Burns vypálil na ose útočného pásma tvrdě od modré čáry, jeho ránu s příklepem ale zablokoval Daniel Winnik.
43:23'
Tyler Ennis byl vyloučen na dvě minuty za držení jako vůbec první hráč v celém zápase a Sharks si zahrají přesilovou hru.
42:35'
Sharks se ani nadvakrát v pravém kruhu pro vhazování ke střele nedostali a Minnesota se ubránila.
42:00'
Logan Couture má zdravotní potíže a zamířil kvůli zranění do útrob SAP Center. Otázkou je, zda se vrátí.
41:27'
Mikkel Bødker dvakrát v rychlém sledu obkroužil útočné pásmo a po vyjetí zpoza brány se ve druhém případě u levé tyče pokusil puk zasunout bekhendem mezi betony Devana Dubnyka, jenže ve své snaze neuspěl!
40:28'
Útok Minnesoty na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru a střídající Aaron Dell si musí na první zákrok počkat. Martin Jones byl po 40 minutách odvolán.
40:01'
Střídání v týmu San Jose Sharks: ze hřiště odchází Martin Jones, přichází Aaron Dell.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 12-19; Zablokované střely: 18-14; Vhazování: 54%-46%; Hity: 12-15; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné min.: 0-0.
Třetí třetina začne přibližně v 6:25.
Domácí Marcus Sörensen mohl po přestávce dovršit fantastický obrat Sharks, jenže jeho střela skončila na tyči a poté domácí hokejisté utrpěli dva těžké údery, když se v rozpětí pouhých 28 sekund prosadili Mikael Granlund a poté Jason Zucker, který navíc na svou úvodní trefu v zápase dokázal za necelé čtyři minuty ještě navázat. Wild dokonale vrátili svému soupeři dva údery ze závěru druhé třetiny a míří za výhrou. Skóre po druhé třetině. San Jose Sharks 2 Minnesota Wild 5.
40:00'
39:44'
Logan Couture na pravém křídle vystřelil od hrazení a Devan Dubnyk na přední tyči levým betonem puk vykopl.
39:20'
Puk byl sražen mezi střídačky a 40 sekund před koncem druhé třetiny následovalo vhazování ve středním pásmu.
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:32'
Paul Martin na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána nad ledem zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
37:46'
Nick Seeler od modré čáry nahodil puk nad bránu a Martin Jones se ho snažil stáhnout lapačkou k ledu, což se mu podařilo, nakonec se ale hru nerozhodl přerušit.
36:47'
Sharks na pravém křídle vystřelili v blízkosti modré čáry od hrazení a Devan Dubnyk puk na přední tyči podržel.
35:25'
JASON ZUCKER vyrazil na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a po zvednutí hlavy do poslední chvíle čekal s přihrávkou, nakonec ale zvolil krásnou střelu zápěstím, kterou mezi pravým betonem a vyrážečkou propálil Martina Jonese a puk poslal ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Nino Niederreiter a Louis Belpedio.
34:49'
Hra byla přerušena a po dvou slepených gólech Minnesoty dostává v San Jose prostor reklamní přestávka.
33:18'
Nick Seeler zahrál v obranném pásmu rukou a hra byla vykázána do středního pásma. Wild vedou nad Sharks 4:2.
32:45'
Wild vypálili od modré čáry a jejich střela byla na vrcholu mezikruží zablokována. Wild jsou na koni.
31:47'
JASON ZUCKER si najel před bránu na krásnou přihrávku Nina Niederreitera z pravého kruhu pro vhazování a po fantastickém bekhendovém blafáku vymetl pravý horní roh brány! Wild oplatili Sharks dva rychlé údery, když skórovali dvakrát v rozpětí pouhých 28 sekund! Asistence: Nino Niederreiter a Matt Dumba.
31:19'
MIKAEL GRANLUND využil clony před sebou a krásnou střelou zápěstím z pravého kruhu zamířil nad lapačkou Martina Jonese do bližšího pravého horního rohu! Wild podruhé vedou. Asistence: Jordan Greenway a Nick Seeler.
30:05'
Brent Burns na pravém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Devana Dubnyka následuje komerční přestávka.
29:46'
Marcus Sörensen na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím, která orazítkovala bližší levou tyč brány a poté se odrazila ven!
29:25'
Kevin Labanc v pravém kruhu krásně vystřelil z otočky zápěstím a těsně nad ledem minul bližší tyč.
28:34'
Jason Zucker se dostal u levé tyče v rychlosti ke střele, kterou Martin Jones vyrazil, a vzápětí se snažil marně dostat k dorážce! Navíc narazil do brankáře Sharks.
28:10'
Martin Jones u své pravé tyče po kostrbaté rozehrávce spoluhráčů raději zmrazil puk pod lapačkou a přerušil hru.
27:46'
Joe Pavelski na levém křídle vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk puk zachytil. Následuje komerční přestávka. Stav utkání je nerozhodný 2:2.
26:36'
Marcus Sörensen na přední pravé tyči nebezpečně tečoval puk a Devan Dubnyk ho lapačkou skvěle vytáhl mimo!
26:16'
Proti Minnesotě bylo odpískáno zakázané uvolnění poté, co se ve středním pásmu srazili Brent Burns a Joel Ward.
26:11'
Timo Meier na levém křídle vystřelil od hrazení a mířil nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Devan Dubnyk měl ale dobrý výhled a hrudí puk vyrazil mimo.
25:37'
Během posledních okamžiků je hra hodně plynulá, ve druhé části ale zatím čekáme na gól marně.
24:59'
Jonas Brodin ani Mikael Granlund se na levém křídle u hrazení ke střele nedostali a Sharks mohli otočit hru.
23:51'
Mikkel Bødker na levém křídle zavezl puk do útočného pásma na vrcholu mezikruží po krásném zamíchání s pukem napřáhl k bekhendové střele, která mířila do pravého horního rohu brány, Devan Dubnyk ji ale lapačkou vytáhl mimo!
22:57'
Sharks udrželi útočné pásmo a v rychlém sledu se dostali ke dvěma střelám, první pokus z pravého křídla byl ale na přední tyči zablokován, stejně jako druhý z levé strany.
22:32'
Devan Dubnyk se vydal za svou bránu, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, což se mu úplně nepovedlo.
22:16'
Brenden Dillon nejprve nahodil puk ze středního pásma do útočného pásma a poté se na levém křídle dostal ke střele zápěstím od modré čáry, která skončila v ochranné síti.
21:43'
Matt Cullen na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
20:53'
Wild nejprve z pravého křídla a ostrého úhlu nahodili puk vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány a poté podél trestných lavic na zakázané uvolnění.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-12; Zablokované střely: 12-10; Vhazování: 44%-56%; Hity: 6-6; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 5:32.
Minnesota měla skvělý vstup do utkání a zásluhou Jonase Brodina a Matta Cullena si vytvořila dvoubrankový náskok, jenže San Jose dokázalo v závěru úvodní části během 1 minuty a 4 sekund vyrovnat, když se prosadili Brent Burns a Joe Pavelski. Skóre po první třetině nádherného utkání v SAP Center. San Jose Sharks 2 Minnesota Wild 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:34'
Matt Dumba na pravém křídle tvrdě vypálil do modré čáry, jeho následná rána ale byla na přední tyči zablokována.
17:17'
Mikkel Bødker se dostal v levém kruhu pro vhazování k bekhendové střele, která byla na přední tyči sražena.
16:32'
JOE PAVELSKI si před vrcholem mezikruží najel na přihrávku Mikkela Bødkera z levého křídla a krásnou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Devana Dubnyka do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Sharks během minuty a čtyř sekund vyrovnali! Asistence: Mikkel Bødker.
15:28'
Marcus Sörensen vyhrál v pravém rohu útočného pásma důležitý souboj a po jeho zpětné přihrávce od modré čáry napřáhl ke krásné táhlé střele BRENT BURNS, která mezi levým betonem a lapačkou Devana Dubnyka na přední pravé tyči prošla do brány! Sharks jsou zpět. Asistence: Marcus Sörensen a Joel Ward.
15:07'
Joel Ward vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk puk ukryl ve výstroji. Komerční přestávka.
14:52'
MATT CULLEN se dostal po přihrávce zpoza brány k odraženému puku a z mezikruží střelou zápěstím zamířil nad ledem k pravé tyči poté, co se u levé tyče marně snažil prosadit Tyler Ennis. Matt Cullen před pár okamžiky orazítkoval ve stoprocentní šanci horní tyč brány a hned poté udeřil. Asistence: Tyler Ennis a Louis Belpedio.
14:36'
Charlie Coyle krásně zamíchal s pukem v pravém kruhu pro vhazování a bekhendem poslal puk před bránu, kde mohl skórovat do prázdné brány Matt Cullen, jenže trefil horní tyč!
14:03'
Matt Cullen se po nahození z levého křídla ocitl na přední tyči ve slibné šanci, jenže Martina Jonese nepropálil!
13:28'
Mikko Koivu na pravém křídle vystřelil od hrazení a Martin Jones na přední tyči úspěšně puk vyrazil mimo.
12:52'
Nick Seeler na levém křídle vystřelil od hrazení a Martin Jones puk podržel. Následuje komerční přestávka.
12:18'
Eric Staal se ocitl před bránou San Jose v obrovské šanci, jenže minul pravý horní roh odkryté brány!
12:06'
Dustin Braun na pravém křídle vypálil po zpětné přihrávce od modré čáry a jeho střela minula vzdálenější levou tyč.
11:45'
Mikkel Bødker vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk na přední tyči puk podržel v náručí. Po přerušení následuje komerční přestávka.
11:31'
Wild se nepodařilo rozehrát a puk podél trestných lavic zamířil poprvé v dnešním zápase na zakázané uvolnění.
10:53'
JONAS BRODIN na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry bez přípravy a jeho rána s příklepem na přední tyči prošla Martinovi Jonesovi mezi pravou rukou a tělem do brány! Nutno dodat, že neviděl. Asistence: Charlie Coyle a Tyler Ennis.
10:31'
Charlie Coyle se v pravém kruhu dostal ke střele zápěstím, která minula vzdálenější levý horní roh brány.
09:46'
Chris Tierney na ose ledové plochy rychle zavezl puk do útočného pásma a po jeho přihrávce na vrcholu levého kruhu pro vhazování vystřelil zápěstím Timo Meier, jeho pokus po rychlém zamíchání s pukem byl ale zablokován.
09:01'
Joe Pavelski na pravé straně v rychlosti vystřelil od hrazení a Devan Dubnyk puk hokejkou vyrazil mimo.
08:52'
Martin Jones si v rychlém sledu připsal dva zákroky, když nejprve vyrazil střelu od modré čáry a poté z levého kruhu.
08:18'
Mikkel Bødker vystřelil z bodu levého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk puk vyrážečkou úspěšně vyrazil.
07:55'
Tomáš Hertl se předvedl v ofenzivě a poté defenzivě a ani jeden z týmů se zatím ke vstřelení gólu nedostal.
07:01'
Louis Belpedio na levém křídle krásně vypálil od modré čáry a těsně nad ledem mířil střelou s příklepem ke vzdálenější pravé tyči, Martin Jones ale puk levým betonem vyrazil do rohu ledové plochy!
06:25'
Sharks se na chvíli ocitli v přečíslení tři na dva a střela z levé strany od modré čáry byla vzápětí zablokována.
05:31'
Charlie Coyle nabral na pravém křídle velkou rychlost a po objetí brány hledal zpětnou přihrávkou Mikaela Granlunda, útočník Minnesoty ale puk při pokusu o střelu minul.
04:50'
Puk byl sražen mezi střídačky, a tak máme čas připomenout si ještě střelu Marcuse Sörensena, který před samostatným únikem Marcuse Foligna pálil z vrcholu mezikruží vedle levého horního rohu brány.
03:33'
Marcus Foligno se řítil po rychlém protiútoku od modré čáry sám na bránu, jenže mezi betony Martina Jonese překonat nedokázal! Brankář Sharks puk zmrazil pod lapačkou.
02:35'
Brenden Dillon tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střelu zřejmě Devan Dubnyk vyrazil vyrážečkou vedle vzdálenější pravé tyče.
01:39'
Mikko Koivu vystřelil z vrcholu mezikruží a jeho střela zápěstím minula levý horní roh brány Martina Jonese.
00:53'
Eric Staal vystřelil vzápětí z bodu pravého kruhu pro vhazování a Martin Jones lapil puk do své lapačky.
00:47'
Jonas Brodin vystřelil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela zřejmě byla na přední tyči sražena za bránu.
00:01'
Diváci v SAP Center za doprovodu klavíru zpívají americkou národní hymnu. Do začátku zbývá pár okamžiků. San Jose Sharks hostí Minnesotu Wild.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns (A), Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture (A), Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Sörensen, Gambrell, J. Ward. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Brodin, Dumba, Seeler, R. Murphy, Belpedio, Prosser – Zucker, E. Staal (A), Ennis – Niederreiter, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Coyle, Cullen (A), J. Eriksson Ek – M. Foligno, Greenway, Winnik. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Eric Furlatt. Čároví: Tony Sericolo, Ryan Gibbons.
San Jose může skončit v základní části letošní sezóny NHL na druhém místě Pacifické divize a zajistit si v prvním kole playoff výhodu domácího prostředí, pokud proti Minnesotě v neděli ráno v SAP Center uhrají alespoň bod. Sharks mají na svém kontě aktuálně rovných 100 bodů a před dvojicí týmů Anaheim a Los Angeles Kings má dvoubodový náskok. Wild skončí v Centrální divizi na třetím místě a na ledě San Jose Sharks odehrají v základní části svůj poslední zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.