NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Chicago - 2. listopadu 2018   02:00

Edmonton
Edmonton
20:18' Caggiula (Nugent-Hopkins, McDavid) • 39:23' Garrison (Rieder) • 46:49' Caggiula (Khaira, Benning) • 50:38' Chiasson (Rieder, Draisaitl)
Chicago

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.
Tři hvězdy utkání:
1. Mikko KOSKINEN (EDM) 40 zák., 0 gólŮ, 100%
2. Drake CAGGIULA (EDM) 2 + 0
3. Tobias RIEDER (EDM) 0 + 2.
Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Edmonton: 29

Chicago: 40
Mikko Koskinen (Edmonton) zvedá ruce nad hlavu a přijímá gratulace od svých spoluhráčů k vůbec prvnímu čistému kontu ve své kariéře! K němu dnes přispěl měrou vrchovatou, předvedl v brance Olejářů parádní výkon a zneškodnil několik šancí soupeře. Chicago dnes mělo v zápase světlejší momenty, ale v celkovém hodnocení je nutno přiznat, že Edmonton byl prostě lepší a zaslouženě vyhrál.
59:16'
Kyle Brodziak (Edmonton) nezachytil na modré přihrávku Kassiana, domácí ztrácí útočné pásmo.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, Chicago dostává puk ze třetiny.
58:15'
Jesse Puljujärvi (Edmonton) chybuje ve středním pásmu, ale moc ho to mrzet nemusí, za tohoto stavu.
57:45'
Přesilová hra Edmontonu, vzhledem k času, který zbývá, je Koskinen velmi blízko čistému kontu!
57:03'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brandon Davidson – 5 min. + 10 min. osobní trest, faul loktem).
57:03'
Cam Ward (Chicago) schovává puk pod svou lapačku a přerušuje hru, domácí jsou nyní jasně lepší a ve vzduchu je pátý gól v síti Chicaga.
56:21'
Oscar Klefbom (Edmonton) pálí od modré, u branky operuje Chiasson, ale Warda nepřekonává.
56:05'
Leon Draisaitl (Edmonton) zaváží puk po pravé straně do útočného pásma.
55:20'
Je tu posledních pět minut třetí třetiny, hosté nahazují puk za branku Koskinena, domácí gólman se zapojuje do rozehrávky.
54:40'
Hosté sice přečkali vlastní oslabení, ale to je jim nyní celkem málo platné, dohnat čtyřbrankovou ztrátu bude zřejmě nad jejich síly, navíc při výborném výkonu Koskinena v brance Olejářů.
54:07'
53:35'
Po vyhraném buly vyhazují hosté puk ze třetiny a získávají další vteřiny při vlastní oslabení.
53:25'
Connor McDavid (Edmonton) pohotově vypálil z pravé strany, ale přesouvajícího se Warda nepřekvapil.
52:58'
Luke Johnson (Chicago) zablokoval střelu soupeře od modré a poté vyhodil puk ze třetiny.
52:37'
Edmonton udržuje útočné pásmo, domácí nyní svírají bránící čtveřici.
52:07'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Erik Gustafsson – 2 min., krosček).
51:41'
Ofsajd domácích na útočné modré, vhazuje se ve středním pásmu.
50:38'
Edmonton právě vstřelil branku!
Leon Draisaitl na sebe na pravé straně navázal hned trojici bránících hráčů Chicaga, přesným pasem našel na opačné straně Tobiase Riedera, kterému se ještě navíc nabízel ALEX CHIASSON. Rieder zvolil přihrávku místo střely a udělal dobře, Chiasson totiž dokázal z pravé strany překonat přesouvajícího se Warda a svým pátým gólem v sezóně navýšit vedení Olejářů již na 4:0. Asistence: Tobias Rieder a Leon Draisaitl.
49:45'
Chicago v předchozích dvou přesilových hrách pouze čtyřikrát ohrozilo branku Edmontonu (dvakrát v každé přesilovce), to je prostě málo.
49:29'
48:40'
Mikko Koskinen (Edmonton) zneškodnil i pohotovou střelu DeBrincata z pravé strany.
48:12'
A opět při vlastním oslabení hrozí domácí, Leon Draisaitl ale z levé strany branku vysoko přestřelil.
47:50'
Kris Russell (Edmonton) dokázal vyhodit puk ze třetiny.
47:39'
Na úvod další přesilové hry Chicaga střela z pravé strany, odkud vypálil Patrick Kane, Koskinen v pohodě chytá.
47:29'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 2 min., držení).
46:54'
46:49'
Hosté chybují v útočném pásmu, kde ztrácí puk a dopředu pláchla dvojice domácích. Jujhar Khaira si na pravé straně počkal, až mu DRAKE CAGGIULA najede před branku, poslal mu puk a Caggiula blafákem překonal Warda. Asistence: Jujhar Khaira a Matt Benning.
46:24'
Ne, poslední půl minuta zbývá hostům z přesilové hry a zatím toho Chicago moc nepředvedlo.
45:52'
Duncan Keith (Chicago) přihrává středem pásma, puk ale zachytil Ryan Nugent-Hopkins, který ho vyvezl z pásma.
45:40'
Hosté znovu v útočném pásmu.
45:10'
Chicago má jedinečnou šanci na snížení, nyní ale domácí vyhazují puk ze třetiny.
44:54'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., sekání).
43:58'
Zajímavé hokejové momenty na obou stranách, nyní hosté trochu zklidňují hru pomalou rozehrávkou.
43:05'
Na druhé straně orazítkoval jednu z tyček domácí branky Brandon Davidson.
42:40'
Zack Kassian (Edmonton) to nyní udělal parádně, navázal na sebe obránce na pravé straně a přihrávkou našel najíždějícího Oscara Klefboma, který byl sám v mezikruží, najel si do zakončení, blafákem ale Warda nepřekonal.
41:55'
Cam Ward (Chicago) opět v permanenci, tentokrát po průniku Jesse Puljujärviho, který se také z pravé strany natlačil před branku a zkoušel prostrčit puk pod brankářem, což nevyšlo.
41:23'
Leon Draisaitl (Edmonton) se prosmýkl z pravé strany kolem obránce Blackhawks až před branku, tam zkusil překvapit Warda, což se ale nepodařilo.
40:40'
Oba týmy střídají, Chicago rozehrává, dlouhou přihrávkou se hosté dostávají bleskově do třetiny soupeře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:57.
Ve druhé třetině padly góly na začátku a na konci a pokaždé do branky Chicaga. To znamená jediné – Edmonton si dokázal vypracovat dvoubrankový náskok a do poslední třetiny má lepší výchozí pozici. Za tu ale v mnohém vděčí svému gólmanovi Koskinenovi, který v brance Oilers dnes předvádí skvělý výkon!
40:00'
39:23'
Po vyhraném vhazování se Chicagu nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, po přihrávce Riedera vypálil od modré JASON GARRISON a puk propadl do branky Blackhawks. Asistence: Tobias Rieder.
39:05'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) dokázal puk udržet u levého mantinelu, dobrá práce, to vše již v poslední minutě druhé dvacetiminutovky.
38:55'
Edmonton drží útočné pásmo.
38:30'
Uvidíme, jak moc se (ne)povede Edmontonu tato přesilová hra. Jen pro připomenutí – při té předchozí mohlo Chicago dvakrát skórovat...
38:13'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Andreas Martinsen – 2 min., nedovolené bránění).
38:03'
Mikko Koskinen (Edmonton) nyní udržel puk na svém levém betonu a hra je přerušena, další spolehlivý zákrok domácího gólmana.
37:51'
Marcus Krüger (Chicago) dostal puk do útočného pásma a domácí se tak budou muset znovu bránit.
37:05'
Alex DeBrincat (Chicago) s pukem za brankou Edmontonu, zkoušel se dostat před ní a zakončit, tomu zamezil Jesse Puljujärvi (Edmonton).
36:10'
A dle očekávání se Edmonton dostává v závěru třetiny pod tlak, stejně tomu bylo i v první dvacetiminutovce.
35:13'
34:50'
Naopak září Mikko Koskinen (Edmonton), který vychytal další šanci hostů, tentokrát se snažil vyrovnat při vlastním oslabení Alex DeBrincat.
34:33'
No, tak v dosavadním průběhu přesilové hry toho Edmonton moc nepředvedl, v podstatě vůbec nic.
33:54'
Jonathan Toews (Chicago) se dostal při vlastním oslabení do úniku, ale Koskinen dokázal zaváhání vlastních obránců napravit.
33:13'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Henri Jokiharju – 2 min., sekání).
33:04'
Na druhé straně Luke Johnson (Chicago) mezi dvojicí obránců vypálil, Koskinen chytá a přerušuje hru.
32:21'
Leon Draisaitl (Edmonton) napřáhl ke střele z pravé strany, jeho dělovka končí na brankové konstrukci, v hledišti to jen zahučelo.
31:14'
Ryan Strome (Edmonton) si najel do třetiny Chicaga, z pravého kruhu pro vhazování vystřelil, Ward vyrazil a obránce odpálil puk do bezpečí.
30:40'
Dostali jsme se do druhé poloviny zápasu, v němž jsme zatím viděli pouze jeden gól, to je hodně chabá střelecká produktivita obou mužstev.
30:17'
Connor McDavid (Edmonton) našel zpoza branky Adama Larssona, který z pravé strany vypálil z první, ale neprostřelil Cama Warda. Ten přerušuje hru.
29:38'
Marcus Krüger (Chicago) napřáhl ke střele z levé strany, branku Edmontonu ale netrefuje, následně hosté ztrácí útočné pásmo.
28:57'
Alexandre Fortin (Chicago) cpe puk zpoza branky před branku, kde se snažil John Hayden vystřelit, ale to mu znemožnil obránce.
28:25'
Brandon Saad (Chicago) se natahuje po puku na útočné modré, scházel mu krok, aby mohl pláchnout obraně Olejářů, takhle je z toho jen marná snaha.
27:30'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) čekal před Wardem na teč, při střele od Caggiuly od modré, ale puk k němu nedoputoval.
26:45'
Hra je nyní taková neurovnaná, ani jedno z mužstev nedrží puk nějakou delší dobu, akci Olejářů přerušuje odpískaný ofsajd.
26:10'
Edmonton dostává puk do třetiny soupeře, ale tam hrají pouze hosté.
25:07'
Přichází dělovka Anisimova (Chicago) z levé strany, ale puk míří vedle branky a končí na zadním hrazení.
24:40'
Puk míří až za branku domácích, rozehrává Oscar Klefbom (Edmonton).
23:38'
Ve třech šli nyní domácí do útoku, ale dvojice obránců Chicaga odvedla dobrou práci a nasměrovalo soupeře do rohu.
22:58'
Chicago se po inkasovaném gólu ale znovu více tlačí do útoku a Edmonton se v tuto chvíli spíše brání.
22:28'
Ryan Strome (Edmonton) dostal puk ze třetiny a má prostor na to, aby puk zavezl do třetiny soupeře, což se také děje.
22:07'
Mikko Koskinen (Edmonton) má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru před dotírajícím soupeřem.
20:58'
Connor McDavid (Edmonton) si nyní sjel k brance, dlouho čekal, zda místo střely nepřihraje, nakonec ale nestihl ani jedno...
20:18'
DRAKE CAGGIULA si krásnou stahovačkou přehodil puk do palebné pozice, to vše v těsné blízkosti branky Chicaga a nakonec spíše lehkou střelou poslal puk do branky hostů. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:01.
V první třetině gól nepadl, ani těch šancí jsme moc neviděli. Tu největší měli domácí, kdy ale ve 13. minutě trefil Chiasson pouze tyčku branky Chicaga. V závěru měli hosté mírnou převahu, pomohla jim k tomu i přesilová hra v 16. minutě, kterou sice Chicago nevyužilo, ale dostalo se více do zápasu a až do konce třetiny bylo lepším mužstvem.
20:00'
19:31'
Alex Chiasson (Edmonton) se chystal ke střele z voleje, ale do střely mu vložil hokejku obránce Chicaga a zablokoval tak jeho pokus.
19:10'
Probíhá poslední minuta první třetiny, Edmonton se po vlastním oslabení dostal pod tlak.
18:44'
Dominik Kahun (Chicago) si bleskově nabruslil z levé strany do třetiny Edmontonu a vypálil, Koskinen jeho pokus vyráží.
18:15'
Chicago opět vyhrálo vhazování ve třetině Olejářů a tím pádem může dál útočit.
17:55'
Dominik Kahun (Chicago) se po nahození Toewse snaží překonat Koskinena, který ale nakonec ukryl puk ve své lapačce a přerušil hru.
17:35'
Chicago se ještě snaží udržet v útočném pásmu, byť již přesilovka skončila.
17:03'
16:47'
Dělovku Keitha zastavil obětavým pádem do střely bránící hráč Edmontonu.
16:15'
Chicago, po vhazování před Koskinem, udrželo útočné pásmo.
15:58'
Erik Gustafsson (Chicago) vypálil z pravé strany, Koskinen se ale stihl přemístit s jeho střelu chytit.
15:40'
Až nyní se hosté dokázali usadit v útočném pásmu.
15:15'
Alex DeBrincat (Chicago) zavezl puk do útočného pásma, ale byl tam sám a nakonec o puk přišel.
15:03'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., držení).
15:00'
Poslední pětiminutovka první třetiny, stále čekáme na první gól, blíž k němu měli zatím domácí.
14:20'
Nahozený puk za branku Edmontonu, hrají ale pouze domácí, kteří dostávjí puk ze třetiny.
13:40'
Převahu Edmontonu v dosavadním průběhu dokresluje počet střel na branku – 9 : 3 ve prospěch domácích.
13:10'
Ryan Strome (Edmonton) vypálil z pravé strany, Warda donutil k zákroku.
12:47'
První opravdová šance zápasu, Alex Chiasson (Edmonton) trefuje z pravé strany vzdálenější tyčku!
12:32'
Puk se nyní došoural před branku Olejářů, kam si pohotově sjel Chris Kunitz (Chicago), který vypálil, ale jeho pokus ukryl Koskinen ve své lapačce.
11:54'
Zack Kassian (Edmonton) ale přišel o puk v souboji s Brandonem Davidsonem, hosté se dostávají z vlastního pásma.
11:37'
Souboj za brankou Chicaga, puk získávají domácí.
11:17'
Zatím se hraje sice svižný hokej, ale bez šancí na jedné či druhé straně.
09:50'
Drake Caggiula (Edmonton) vypálil, odražený puk se snažil dostat do branky z druhé vlny najíždějící McDavid, který ale puk nakonec netrefil.
08:48'
Connor McDavid (Edmonton) parádní zadovkou překvapil obránce Chicaga, který si málem srazil puk do vlastní branky, zasáhl Ward.
08:17'
Na druhé straně Koskinen vyráží nahození Krugera.
07:22'
Alex Chiasson (Edmonton) se nyní nedokázal prosadit z pravé strany, do jeho cesty se postavil pravý beton Cama Warda.
06:55'
Hosté vybojovali puk a snaží se nejrychleji dostat do třetiny soupeře.
06:42'
Špatná rozehrávka Blackhawks, je odpískán icing, vhazovat se bude po pravici Warda.
05:56'
A další pokus Chicaga, Brandon Davidson to zkusil od modré, Koskinen raději přerušil hru.
05:16'
Patrick Kane netrefuje z dobré pozice branku Edmontonu.
04:29'
Chicago má nyní problémy s přechodem přes střední pásmo.
03:20'
Alexandre Fortin (Chicago) netrefuje z pravé strany branku Olejářů.
02:21'
Olejáři vyhazují puk na zakázané uvolnění, hra se vrátí před Koskinena.
02:05'
Mikko Koskinen (Edmonton) zneškodnil střelu Patricka Kanea z pravé strany.
01:08'
Vhazování po pravici Keitha, domácí vyhráli vhazování, ale s pukem se dostávají z útočného pásma.
00:39'
Puk míří za branku Chicaga, tam se ale k němu Alex Chiasson (Edmonton) dostane až jako druhý.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Nurse, Benning, Garrison – Caggiula, McDavid, Nugent-Hopkins – Chiasson, Draisaitl, Rieder – Puljujärvi, R. Strome, Lucic – Kassian, Brodziak, Khaira.

Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Jokiharju, Keith, Seabrook, E. Gustafsson, Davidson, Manning – Kahun, J. Toews, DeBrincat – P. Kane, Anisimov, Saad – Hayden, Johnson, Fortin – Schmaltz, Martinsen, Krüger – Kunitz.

Rozhodčí: Kozari, South – Nagy, Baker.
CHICAGO BLACKHAWKS
Hosté na tom nejsou o moc lépe. Na svém kontě má Chicago totiž o dva body více, než Edmonton, ale zároveň odehrál o dva zápasy více, takže to srovnání je spíše v jeho neprospěch. Chicago se v zápase v Edmontonu bude snažit o zastavení třízápasové série porážek. Jestli něco hru Chicaga sráží, tak je to špatná defenziva. Sedmačtyřicet obdržených gólů je totiž vůbec nejhorší výsledek v konferenci a druhý nejhorší v rámci celé ligy.
EDMONTON OILERS
Edmonton nezačal novou sezónu zrovna ideálně. Z doposud odehraných jedenácti zápasů hned pět prohrál a aktuálně se krčí až na deváté pozici Západní konference. Olejáři doplácí ne nevyrovnanost jednotlivých útoků. Produktivitu táhne trojice McDavid, Draisailt a Nugent-Hopkins, za nimiž je velký propad, navíc čtvrtým nejlépe bodujícím hráčem Olejářů je obránce Nurse.
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž EDMONTON OILERS přivítá na svém stadionu CHICAGO BLACKHAWKS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.