NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Tampa - 18. října 2019   01:00

Boston
Boston
09:34' Pastrňák (Bergeron, Krug) • 27:26' Bergeron (Pastrňák, Marchand) • 56:55' Pastrňák (Marchand, Krug)
3:4
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Tampa
Tampa
19:59' B. Point  (Gourde, Hedman) • 30:32' Joseph  (Killorn, Černák) • 55:13' Shattenkirk  (Stamkos, B. Point) • ' Stamkos
Boston
Pollock, St. Pierre – Suchánek, Murphy
TD Garden, Boston
17 193 diváků
Tampa

Skončilo nám utkání mezi Bostonem a Tampou. Sledovali jsme další parádní večer českého útočníka Davida Pastrňáka, který dvě branky sám vstřelil a zároveň na jednu asistoval. Přesto tento výkon na výhru Bostonu nestačil, protože Tampa byla šťastnější v samostatných nájezdech. Rozhodující gól vsítil kapitán hostů Steven Stamkos. Tampa má po dnešku na svém kontě 9 bodů, zatímco domácí Boston uhrál ještě o dva body více. Utkání to bylo kvalitní z obou stran a bylo jasně vidět, že se střetávají dva favorité na zisk Stanley Cupu pro tento ročník NHL.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasáhl
Zdeno Chára (Boston) 0+0, +/-: -2, 1 střela, čas ve hře: 22:05
David Pastrňák (Boston) 2+1, +/-: 0, 4 střely, čas ve hře: 21:34
Erik Černák (Tampa) 0+1, +/-: +1, 4 střely, čas ve hře: 18:34
Ondřej Palát (Tampa) 0+0, +/-: 0, 3 střely, čas ve hře: 16:54.

Vhazování: 28-34.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning.
Autorem vítězné branky je STEVEN STAMKOS.
Ani DeBrusk ze strany domácích nedokázal uspět, a proto si bod navíc odveze Tampa.
Stamkos rychlou střelou prostřelil Raska.
Vasilevskij vytasil proti Marchandovi svou hůl a nedovolil útočníkovi Bostonu zakončit.
Ani Kučerov nebyl úspěšný. Svůj nájezd překombinoval.
David Pastrňák si sice Vasilevského položil na zem, ale nedokázal ideálně zvednout puk.
Point trefil rameno Raska.
Coyle svůj nájezd neudělal špatně. Brankáře rozpohyboval, ovšem puk za záda Vasilevského nedostal.
Hedman se snažil potánout puk do forehandu. Těsně před Raskem zkusil vystřelit, ale bránu minul.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:49'
Pointova dlouhá klička do forehandu zamířila pouze do boční sítě.
64:31'
V ideální pozici mezi kruhy se zjevil Killorn. Bránu sice trefil, ale Rask se zaskvěl výborným zákrokem lapačkou.
64:20'
Stamkos nenápadně vystřelil pouze do ramena Tuukky Raska.
63:55'
Kuraly orazítkoval přední tyč hostující brány. Už mohlo být rozhodnuto.
63:32'
Krug vybojoval útočné pásmo. Poprvé je v prodloužení přerušena hra.
63:08'
Cirelli trefil z ostrého úhlu rameno domácího brankáře Raska.
62:55'
Coyle se protáhl s pukem na holi pásmem a rychlým pokusem pořádně prověřil Vasilevského.
62:23'
Grzelcyk se objevil před bránou. Se svou rychlou střelou na ruského brankáře nevyzrál.
61:42'
Už je znovu na puku Boston. Domácí drží kotouč ve středním pásmu a snaží se hosty utavit.
61:15'
Kučerov prováhal ideální moment ke střele a navíc měl štěstí, že neztratil puk.
60:33'
Boston začal prodloužení lépe. První formace se hned usadila v pásmu soupeře. Pastrňákovo nahození zlikvidoval Vasilevskij.
60:01'
60:00'
59:28'
Třetí třetina se už jen dohrává. Dnešní zápas nám s největší pravděpodobností nabídne prodloužení.
58:36'
Hosté drží touš ve vlastní třetině. Oba celky střídají.
57:50'
Stamkos si najel do útočného pásma, jenže ke střele se neprotlačil.
56:55'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston využívá i třetí přesilovku v dnešním utkání. DAVID PASTRŇÁK potvrzuje svou úžasnou formu a dnes přidává do osobních statistik druhou trefu. Z otočky se rychlou střelou zápěstím dokázal prosadit i s přispěním teče bránícího hráče. 3:3. Asistence: Brad Marchand a Torey Krug.
56:08'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anthony Cirelli – 2 min., podrážení).
55:13'
Tampa právě vstřelila branku!
Z ničeho nic jde Tampa do vedení! Rychlou akci táhl Point, v útočném pásmu předal puk Stamkosovi, jehož přihrávka našla obránce KEVINA SHATTENKIRKA. Letní posila hostů překvapila Raska pohotovou střelou, která byla úspěšná. 2:3. Asistence: Steven Stamkos a Brayden Point.
54:52'
Kučerov ihned po buly vypálil pouze do bruslí před sebou stojícího obránce.
54:37'
Pointova přihrávka na pravé křídlo byla až příliš dlouhá. U puku byl nejdříve Zdeno Chára. Velký počet zakončení jsme ve třetí třetině dosud rozhodně neviděli.
54:01'
Boston se dostal do útočného pásma, kde se nyní bude snažit usadit.
53:16'
Hosté drží kotouč ve vlastním pásmu. Už je to hodně taktická bitva.
52:08'
Point se hbitě uvolnil a poslal před bránu pobídku směrem ke Stamkosovi. Puk ale přes hradbu těl v černých dresech až před bránu nedoputoval.
51:42'
Marchand zůstal sám mezi kruhy. Se střelou neváhal, ale orazítkoval pouze zadní mantinel. Halou to jen zahučelo.
50:53'
Po přistrčení od Paláta se snažil Cirelly pálit z otočky, ovšem kotouč mu na poslední chvíli odskočil z hole.
50:25'
49:44'
Kuraly objel domácí svatyni a vysokým obloučkem vyhodil touš z pásma. Tampa tak opět musí do vlastní třetiny.
49:19'
Úvodní minuta přesilovky se Tampě vůbec nevydařila. Střela Stamkose nezamířila mezi tři tyče.
48:48'
Bergeron pošetřil vteřiny a zpětnou přihrávkou uvolnil Cháru. Slovenský kapitán poté odpálil puk přes všechny čáry do bezpečí.
48:25'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., hákování).
48:15'
Maroon si vybruslil po levé straně blíže k bráně a po delší době pořádně protáhl Raska.
47:31'
Hra nemá nikterak vysoké tempo. V posledních minutách se často přerušuje.
46:55'
Vasilevskij si poradil s rychlou střelou Marchanda hned po buly. Vhazování se bude opakovat.
46:50'
Ofsajd přerušuje útočné snažení domácího týmu. Následuje první komerční pauza ve třetí periodě.
46:19'
Heinen byl u mantinelu přistrčen zezadu. Vylučovat se v tuto chvíli nebude.
45:37'
Stále platí, že se ani jednomu celku, na začátku třetiny, nedaří usadit v pásmu. Sledujeme takovou oťukávanou.
44:49'
Kučerov stál nikým nehlídán u zadní tyče. Puk se však k ruské hvězdě nedostal. Obrana Bostonu nyní zafungovala skvěle.
44:28'
Rask přidržel touš ve své lapačce. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levici.
43:48'
Pastrňák se rozjel už v půlce kluziště a mířil si to mezi kruhy. Poté se snažil vybídnout v lepší pozici Marchanda, ovšem Shattenkirk holí zasáhl.
43:20'
Chára využil své dlouhé hokejky a nedovolil hostujícímu hokejistovi vystřelit.
42:38'
Oba celky střídají. Cirelli odevzdal puk do pásma Bostonu. Obránci domácího týmu se pokusí založit protiakci.
41:40'
Úvod třetiny je ale poměrně opatrný. Ani jeden tým nechce udělat chybu.
40:58'
Carlo při útočném snažení neměl podporu spoluhráčů, a tak vystřelil sám. Vasilevskij jeho pokus vyrazil betonem.
40:25'
Boston se snažil vstoupit do třetí periody tlakem. Hosté se ubránili za cenu icingu.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Tampa také v ní dokázala dotáhnout ztrátu a stav je po dvou třetinách nerozhodný 2:2. Boston nejprve opět udeřil v přesilovce po kombinaci hvězdného tria Marchand – Pastrňák – Bergeron. Tampa v 31. minutě vyrovnala zásluhou útočníka Josepha. Třetí perioda odstartuje minutu po třetí hodině.
Střely na bránu: 20-29.
40:00'
39:56'
39:48'
Killorn vyváží puk do útočného pásma a zřejmě se už ve druhé třetině nic nestane.
39:11'
Vasilevskij zastavil střelu Brada Marchanda z levého křídla. Domácí mohou vystřídat a poslat na led čerstvé síly.
38:57'
Hosté se ale výborně brání a v těchto chvílích nepůjčují Medvědům touš.
38:16'
Nahození před bránu se málem odrazilo od bruslí hostujících hráčů do brány. Tampa měla štěstí.
37:56'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., nedovolené bránění).
37:34'
Slovenský obránce Černák se rozhodl z voleje vypálit. Jeho pokus našel Tuukka Rask na své hrudi. Poté je hra zastavena.
37:05'
Cirelli pálil z otočky k zadní tyči. Tu však o pár centimetrů minul. Nyní hraje na kotouči převážně hostující tým.
36:21'
Z ostrého úhlu, po úniku po křídle, Steven Stamkos neuspěl. Zařízení Bruins vůbec netrefil.
35:32'
Johnson se dostal k volnému puku mezi kruhy, odkud zamířil těsně nad horní tyč. Útočník Tampy si uvědomuje, že tato pozice byla ideální ke skórování.
34:56'
DeBruskovo nahození po mantinelu doplachtilo až na střídačku Tampy. Kotouč opustil hrací plochu a po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.
34:15'
Boston nyní svého soupeře tlačí v pásmu. Tampa se ze všech sil brání.
33:36'
Vasilevskij dokázal zastavit ránu Bergerona zápěstím.
33:24'
Hra je přerušena. Po zakázaném uvolnění Tampy se těžiště hry znovu dostane před Vasilevského.
33:02'
Johnson byl na brankovišti atakován, přesto nepříjemně dorážel odražený kotouč. Rask ukázal skvělý reflex.
32:31'
Lindholm z velkého úhlu neprostřelil hostujícího brankáře.
32:00'
Kotouč opustil hrací plochu po nepřesné přihrávce McAvoye. Talentovaný obránce Bruins zatím nehraje moc povedené utkání.
31:30'
Vasilevskij musel uhasit několik závarů před svým brankovištěm. Po komerční pauze se bude vhazovat v pásmu hostů.
30:32'
Znovu je vyrovnáno! Boston nechal otevřené vrátka v obraně a ihned je trestán. MATHIEU JOSEPH si vyměnil kotouč s Killornem a následně dorazil střelu útočníka s číslem 17 do odkryté brány. Raskovi puk vypadl z výstroje, a proto už měl Joseph celkem jednoduchou práci. 2:2. Asistence: Alex Killorn a Erik Černák.
30:06'
Ritchie nenamířil odražený puk od zadního mantinelu pod břevno.
29:36'
Boston kombinuje v útočném pásmu. Tampa už dlouho nestřídala.
28:53'
Pointova teč před brankovištěm byla dokonale zastavena pravým betonem Raska.
27:26'
Nádherná přesilovková kombinace končí druhým gólem Bostonu. Marchand posunul puk Pastrňákovi do jeho oblíbené pozice na levém kruhu. Havířovský rodák poté před bránou vybídl hůl PATRICE BERGERONA, který se už z podobných pozic moc často nemýlí. 2:1. Asistence: David Pastrňák a Brad Marchand.
26:45'
Marchandova střela od modré čáry neměla potřebnou razanci. Zamířila do rohu kluziště, kde operuje Pastrňák.
26:23'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., nedovolené bránění).
26:16'
Krug se dostal do ideální pozice na vrcholu levého kruhu, odkud nazamířil mezi tři tyče. I přesto se jednalo o vyloženou šanci.
26:01'
Po icingu Tampy se bude vhazovat před ruským gólmanem ve službách hostů.
24:15'
24:03'
Joseph ukázal svou rychlost a ve vlastním oslabení ujel všem hráčům Bostonu. Při samostatném úniku mu nevyšlo zakončení, jelikož kotouč mu ujel z hole. Rána šla těsně vedle levé tyče z jeho pohledu.
23:27'
Killorn ušetřil cenné vteřiny tím, že vyvezl kotouč z pásma a několik sekund jej podržel na své holi.
23:02'
Po vyhraném vhazování se Tampa osvobozuje.
22:56'
Bergeron dostal na hůl dlouhou přihrávku. Přestože neměl rychlost, tak zkusil vypálit. Vasilevskij jeho pumelici vyrazil do ochranné sítě.
22:15'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Carter Verhaeghe – 2 min., podrážení).
21:56'
DeBrusk se výtečně uvolnil okolo obránce a následně přesným pasem vybídl Ritchieho k zakončení. Pravé křídlo druhé lajny ovšem zamířilo pouze do vyrážečky Vasilevského.
21:22'
Boston mezitím vystřídal a u puku zůstává i nadále.
20:35'
První formace Bostonu sice zkoušela dobrých 10 sekund udržet puk v pásmu, ale i přes velké úsilí se to nepovedlo.
20:01'
Skončila nám první třetina. Úvodní minuty sice patřily Tampě, avšak rychle využitá přesilovka Davida Pastrňáka poslala Bruins do vedení. Po vedoucím gólu Bostonu se hra srovnala. Sekundu před koncem třetiny využil brejk Brayden Point, a tak můžeme říct, že nerozhodný stav po úvodních dvaceti minutách je zasloužený. Střely na bránu: 11-16.
20:00'
19:59'
Osm desetin před koncem první periody je srovnáno! BRAYDEN POINT si mezi beky našel přesnou přihrávku Gourdeho a vyrazil do samostatného úniku. Vše stihl včas a přesnou střelou nad lapačku poprvé v utkání překonal Tuukku Raska. 1:1. Asistence: Yanni Gourde a Victor Hedman.
19:38'
Rask vyjel z brány a odpálil odražený puk do bezpečí.
18:50'
Erik Černák nahodil od modré čáry puk před bránu, kde došlo k jemné teči. Hostující útočník ale na Raska se svou tečí nevyzrál.
18:09'
18:06'
Kuhlman se vydal na útočný výlet a na konci oslabení vybojoval pro svůj celek útočné pásmo.
17:49'
Coyle zachytil přihrávku Sergačjova a bez větších potíží vyhodil puk do střední třetiny.
17:27'
Tampě se dnes početní výhody zatím nedaří. Nechybělo moc a Kuraly mohl ujet do přečíslení.
16:48'
Hosté vyslali ránu z velkého úhlu. Domácí gólman tentokrát zasahovat nemusel.
16:09'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., sekání).
15:52'
Při útočné akci domácích se posunula brána Tampy. David Pastrňák reklamoval trest pro jednoho z hostujících hráčů.
15:28'
Verhaeghe si vybruslil před bránu a kotouč v ideální pozici minul. Obránci Bostonu nechali útočníka Tampy úplně nepokrytého.
14:47'
Teď už ale opět útočí Tampa. Johnsonova lajna je v průběhu první třetiny hodně vidět.
13:56'
Kuhlmanova rychlá střela byla vyražena Vasilevským. Boston pokračuje v aktivitě.
13:26'
Rask zastavil nahození Černáka ve své rukavici a hru uklidnil tím, že ji přerušil. Vhazovat se bude po levici finského brankáře.
13:04'
12:27'
Skvělou práci odvedl Bergeron. Vybojoval puk a vyvezl jej do střední třetiny.
11:58'
Hedman nádhernou křížnou přihrávkou vybízel Kučerova, jehož zpětná pobídka adesáta nenašla.
11:29'
Domácí hokejisté ihned odpalují puk přes všechny čáry.
11:04'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., hákování).
10:27'
Boston je při chuti. Coyle předvedl důraznou hru v útočném pásmu, která skončila sraženou ránou do ochranné sítě.
09:34'
Přichází další báječný večer DAVIDA PASTRŇÁKA? Útočník Bostonu využívá přesilovou hru po sedmi vteřinách. Kotouč se dostal na modrou čáru, odkud pálil Krug. Nejlépe se v předbrankovém prostoru zorientoval Bergeron, jenž posunul puk na českého útočníka, a ten se pohotově nemýlil. 1:0. Asistence: Patrice Bergeron a Torey Krug.
09:27'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., držení).
09:08'
Chris Wagner si zastavil přesnou pobídku Nordströma a těsně za modrou čárou zápěstím vypálil. Vasilevskij svůj první zákrok přestál bez větších potíží.
08:25'
Černák nahazoval puk od mantinelu směrem k bráně. Rask posunul touš pravým betonem do rohu kluziště.
08:10'
Až nyní byl po hluché pasáži pískán ofsajd. Následuje první komerční přestávka tohoto utkání.
07:38'
Dlouho se nepřerušovalo. Nyní se hraje ve středním pásmu.
06:55'
Rask musel být v pohotovosti. Nadvakrát dokázal zkrotit velmi nepříjemný pokus Killorna.
05:59'
Hokejisté v bílých dresech puk domácím zatím příliš nepůjčují.
05:30'
Shattenkirk si po dobré práci Paláta s Gourdem udělal prostor ke střele a se svým pokusem moc neváhal. Ránu ale Rask poměrně dobře viděl, a proto lapačkou zasáhl.
04:48'
Stále platí, že úvodní pasáž hry patří jednoznačně Tampě. Boston se zatím nemůže dostat do hry.
03:51'
Elitní lajna Tampy rozjela v útočném pásmu rychlý kolotoč. McDonagh si pěkně zpracoval kotouč, ale do vhodnějšího postavení se nedostal.
03:12'
Nepřesná přihrávka z vlastního pásma zapříčinila zakázané uvolnění Bruins.
02:37'
Coyle se natlačil těsně před brankoviště, odkud bekhendem zamířil nad horní tyč.
02:16'
Až nyní se Boston dostal do útočného pásma. Střela z mezikruží byla sražena ven z pásma.
01:46'
Střela od modré čáry Raskovi vypadla a z ničeho nic se před bránou uvolnil Stamkos. Kapitán hostů ale touš za záda Raska neprotlačil.
01:26'
Joseph se snažil dostat do pásma soupeře, ale skvělou stopku mu v podobě hitu vystavil Clifton. Obránce Bostonu zabrzdil akci a díky němu se pískal ofsajd.
01:03'
Rask pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Úvodní minutu hry byla aktivnější Tampa.
00:14'
Ondřej Palát hned po pár sekundách nahodil puk na bránu a Rask měl se svým úvodním zákrokem malé potíže. Nakonec domácí vše zvládli.
00:01'
Hokejisté obou celků už vjeli na ledovou plochu. Před startem utkání si vyslechneme hymnu Spojených států amerických.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – B. Ritchie, Coyle, DeBrusk – Kuhlman, P. Lindholm, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman, Shattenkirk, McDonagh (A), Sergačjov, Coburn – Kučerov, B. Point, Stamkos (C) – Gourde, T. Johnson, Palát – Joseph, Cirelli, Killorn (A) – Witkowski, Verhaeghe, Maroon.

Rozhodčí: Pollock, St. Pierre – Suchánek, Murphy.
BOSTON BRUINS

Medvědi hrají zatím ve velkém stylu a v šesti duelech si připsali 5 výher. Obhájcům prvenství ve Východní konferenci se povedl úvodní venkovní trojzápas s Dallasem, Arizonou a Vegas. První porážku si Bruins připsali až ve čtvrtém duelu v Coloradu. Poté následovaly domácí výhry s New Jersey a Anaheimem. V posledně zmiňovaném zápase naprosto zazářil David Pastrňák, jenž vstřelil všechny čtyři góly svého celku. Uvidíme, jestli nejproduktivnější hráč Bostonu naváže na své galapředstavení z předešlého střetnutí.
TAMPA BAY LIGHTNING

Hokejisté Tampy nezapočali letošní základní část v takovém stylu, jako část loňskou. Blesky uhrály 7 bodů v šesti zápasech a do vítězného konce dovedly 3 zápasy. Poslední utkání svěřenci Jona Coopera vyhráli 3:1 na ledě Montrealu. Předtím však Tampa poměrně překvapivě padla na ledě Ottawy, alespoň o bod přišla až v úplném závěru. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Steven Stamkos, jenž 4 branky vsítil a na 4 asistoval. 8 bodů má na kontě také Nikita Kučerov. Fantom loňské sezony si dosud připsal 3 góly a 5 asistencí.

Jaroslav Halák (Boston) – 3 odchytané zápasy, 95% úspěšnost
Zdeno Chára (Boston) – 6 zápasů, 1+0
David Krejčí (Boston) – 5 zápasů, 0+1
David Pastrňák (Boston) – 6 zápasů, 6+4
Erik Černák (Tampa) – 6 zápasů, 1+0
Ondřej Palát (Tampa) – 6 zápasů, 3+1.
Přeji vám příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Bostonu Bruins na svém ledě přivítají tým Tampy Bay Lightning. Zápas začíná krátce po jedné hodině ranní. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.