NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : St. Louis - 11. prosince 2019   01:38

Buffalo
Buffalo
00:18' Olofsson (S. Reinhart, Montour) • 39:51' Jo. Larsson (Bogosian, Vesey) • 45:46' Eichel (S. Reinhart, Olofsson) • 59:09' Girgensons (Jo. Larsson, Jokiharju) • 59:58' Eichel (Girgensons)
5:2
(1:1, 1:0, 3:1)
St. Louis
St. Louis
03:37' Brouwer  (Barbašev, Thomas) • 43:52' Pietrangelo  (Perron, Bozak)
Buffalo
Hebert, Brenk – Cherrey, Devorski
KeyBank Center, Buffalo
St. Louis

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Tři hvězdy utkání
1. Linus Ullmark (BUF) 28 zák, 93,3%
2. Johan Larsson (BUF) 1+1
3. Sam Reinhart (BUF) 1+1
Buffalo na svém ledě zdolalo nejlepší tým Západní konference, a vyhrálo nad St. Louis 5:2 po vyrovnaném zápase, jehož výsledek upravili během poslední minuty dvěma góly do prázdné branky.

St. Louis si připsali třetí porážku v řadě a marně hledají způsob, jak navázat na svou předchozí dlouhou vítěznou a úspěšnou sérii.
59:58'
Sabres právě vstřelili branku!
Nakonec ještě JACK EICHEL střílí gól do prázdné branky. Asistence: Zemgus Girgensons.
59:50'
Střela Buffala přes celé kluziště se odráží od pravé tyče! Zakázané uvolnění.
59:16'
St. Louis to zkouší ještě jednou bez brankáře.
59:09'
Domácí rozhodují o svém vítězství! Dostali puk do středního pásma, odkud se pokusil zakončit, ale trefil tyč. Dojíždějící ZEMGUS GIRGENSONS puk doklepl do branky. Asistence: Johan Larsson, Henri Jokiharju.
59:00'
Oddechový čas pro hosty.
59:00'
Perron přijal křižný pas v levém kruhu, vypálil z první a Ullmark, který se stihl přesunout brankovištěm, vyrazil puk do ochranné sítě!
58:33'
Hostům se povedlo usadit v útoku a rozjet kombinaci.
58:20'
Blues zkouší hru bez brankáře, ale nejsou v útočném pásmu!
57:29'
Naopak Allen čelil dalším nepříjemnostem, puk po ráně Olofssona zpoza pravého kruhu vyrazil betonem.
57:11'
Hra stále nebyla přerušena. St. Louis se už dlouho nedostali do šance, ba ani ke střele. Dobrá obrana Sabres momentálně úřaduje.
56:26'
Domácí Miller střílel z pravé strany, puk minul branku Allena.
55:55'
Jenže Sabres o puk zabojovali a dostali jej do neutrální zóny.
55:45'
Stále se hraje. St. Louis vybojovalo puk na zadním mantinelu v útočném pásmu.
54:35'
Hraje se další dlouhý úsek bez přerušení. Co je pro Buffalo důležité, tak také bez šancí, a tedy zatím v poklidu drží své vedení.
52:53'
Hra je rychle přerušena, vhazovat se bude před brankou St. Louis.
52:30'
Bortuzzo tvrdě vypálil od pravého mantinelu, Ullmark jeho pokus likviduje.
52:22'
Výpad Blues. Ullmark kryje střelu z levé strany a přerušuje hru. Komerční pauza.
51:50'
Bortuzzo v obraně zaváhal a pustil soupeře do šance. Situaci musil hasit Allen.
50:20'
Hrají se dlouhé úseky bez přerušení. To nejvíce vyhovuje Buffalu, které nepouští soupeře do nějakého souvislého tlaku.
49:10'
Hra je přerušena po zákroku brankářem hostů, který byl nucen přerušit hru před dorážejícími soupeři.
48:29'
Parayko zkusil štěstí z bekhendu, ovšem z uctivé vzdálenosti zpoza kruhů. To nebyl pro Ullmarka problém.
47:20'
Hra je znovu přerušena před brankou Ullmarka, tentokrát hru zastavil rozhodčí kvůli zahrání vysokou holí.
47:08'
Schwartz získal přihrávku po zakroužení do prostoru mezi kruhy a zkusil vystřelit k levé tyči. Ullmark si soupeře vybruslil a puk chytá.
46:05'
Dělovku Parayka Ullmark krotí na své výstroji a přerušuje hru. Komerční pauza.
45:46'
Domácí se vrací do vedení! JACK EICHEL se nejlépe zorientoval v tlačenici před brankou Allena, získal puk a usměrnil jej za záda hostujícího brankáře. Asistence: Sam Reinhart, Victor Olofsson.
45:15'
Vhazovat se bude před Ullmarkem, kde byla hra přerušena.
44:39'
Jokiharju vystřelil tvrdě od modré čáry, Allen jeho střelu vyráží před sebe.
43:52'
St. Louis právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Perron posunul puk do levého kruhu, kam si sjel ALEX PIETRANGELO, který okamžitě vypálil na vzdálenější tyč a překonal Ullmarka. Asistence: David Perron, Tyler Bozak.
42:48'
Allen se stihl přesunout k levé tyči a zastavil rychlou střelu Skinnera, jenž se snažil kotouč protlačit právě kolem tyče!
42:14'
Hned po buly vyletěla na Ullmarka další střela, domácí brankář ji chytá.
42:10'
Ullmark drží kotouč ve své lapačce a přerušuje hru. St. Louis vybojovalo vhazování po jeho pravici.
41:15'
Blues jsou na začátku třetí třetiny o něco aktivnější, Buffalo se snaží odvracet puk do neutrální zóny.
40:28'
Útok St. Louis byl zastaven předčasně kvůli postavení mimo hru.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:26.
První polovina druhé třetiny sice patřila St. Louis, ale posledních zhruba sedm minut se naopak dařilo Buffalu přehrávat své soupeře. Domácí z toho vytěžili vedoucí gól, který pouhých 9 vteřin před sírénou docílil Johan Larsson.
40:00'
39:51'
Domácím se přeci jen povedlo vsítit gól do šatny! Střela od modré mířila do zadního mantinelu z pravé strany a odrazila se na levou stranu brankoviště, kam si sjel JOHAN LARRSON, jenž ze strany vypálil do Allena, o kterého dostal puk do branky! Asistence: Zach Bogosian, Jimmy Vesey.
39:37'
Larsson se sice odvážně vydal do útočného pásma, ale mezi kruhy prováhal šanci na střelu.
38:55'
Po skončení přesilovky ještě vyslali domácí hodně jedovatou střelu zpoza pravého kruhu, při níž se snažil clonit a tečovat Eichel. Allen ramenem vyrazil puk do vzduchu, kde se o něj postaral jeden z bránících hráčů a odehrál jej do bezpečí.
38:52'
38:33'
Hostům se nadvakrát podařilo znovu vyhodit puk a toto oslabení už zvládnou.
37:55'
Blues vyčistili své pásmo.
37:42'
Allen zůstal při výpadu Reinharta klidný, nešel na led a vysoký puk odrazil za záda k mantinelu.
37:17'
Ristolainen ránou od modré vyzval Allena k přerušení hry zákrokem lapačkou. Domácí se pomalu dotahují v počtu střel k soupeři.
36:52'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., podrážení).
36:16'
Brouwer zblokoval prudkou střelu Bogosiana zpoza levého kruhu.
36:02'
Zatímco po většinu druhé třetiny byli domácí spíše zatažení a museli bránit, poslední minuty přináší jejich zvýšenou aktivitu, kterou převzali od soupeře.
35:30'
Reinhart nepříjemnou střelou vyzval hostujícího brankáře k zákroku. Allen čelil po chvilce ještě jedné střele z mezikruží, ale i s tou si poradil.
35:02'
Sabres se sami vybruslili z útočného pásma, rychle se ale vrací před Allenovu branku.
34:22'
Asplund posunul na modrou čáru k Johanssonovi a dostal tím svůj tým do útoku. Byť to vypadalo, že Sabres o pásmo velmi rychle přijdou, nakonec se vrátili ke kotouči a dokonce přinutili Allena k zákroku. Komerční pauza.
33:37'
Perron pronikl do útočného pásma a okamžitě střílel na Ullmarka, který puk zkrotil na své výstroji a sražený puk přikryl lapačkou.
33:22'
Puk nyní s pravidelností střídá své majitele. Hraje se ze strany na stranu.
32:50'
Sabres vyhodili puk až k brankáři Allenovi, který neváhal a rychle jej rozehrál na spoluhráče. Blues se znovu řítí do útoku.
32:10'
Ullmark si raději sáhl po odraženém puku a přerušil hru.
31:30'
Ve druhé třetině zatím Blues vedou na střely 7-2.
30:55'
Kotouč byl ve středním pásmu vystřelen do ochranné sítě. Komerční pauza.
30:23'
29:32'
Sabres se osvobodili.
29:11'
Další střela a tentokrát fantastický zákrok Ullmarka, který skočil po letícím puku a vyrazil ho před sebe.
29:01'
Perron vypálil od modré a trefil tyč! Třetí tyčka, která ve druhé třetině zachránila Buffalo!
28:27'
Sabres okamžitě po buly vyhazují puk.
28:23'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jack Eichel – 2 min., hákování).
27:17'
Blues zastavilo postavení mimo hru.
26:45'
Komerční přestávka.
26:23'
Skinner v obrovské šanci mezi kruhy zkusil tvrdou střelu, při níž zlomil hokejku a puk tak ani nevyletěl k Allenovi.
25:22'
Schenn byl poté atakován (čistě) u mantinelu a pospíchá do kabiny, vypadá to, že má řeznou ránu za uchem od brusle soupeře.
25:14'
Schenn napálil puk do stejného místa na tyči jako Barbašev před několika minutami! Ullmark má i pořádnou porci štěstí.
24:06'
Okposo zkusil štěstí zpoza pravého kruhu, trefil jen bránícího O'Reillyho.
23:15'
McCabe z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Allena, od nějž se puk odrazil do ochranné sítě.
22:46'
Snaha o rychlý návrat Blues do útoku končí zakázaným uvolněním.
22:20'
Barbašev z pravého kruhu pálil z voleje a nastřelil bližší tyč Ullmarkovy klece!
21:55'
Aktivita St. Louis neklesá, spíš naopak. Dunn byl zblokován zpoza levého kruhu.
21:25'
Tlak na branku domácích, Ullmark prostor u své pravé tyče uhájil s velkými problémy, ale úspěšně.
20:32'
Pietrangelo je dnes hodně při chuti. Jeho další střela, tentokrát od modré. Ullmark vyráží.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:33.
První třetina utkání mezi Buffalem a St. Louis nabídla dvě branky. Domácí otevřeli skóre zápasu už po 18 vteřinách, ale z vedení se nakonec dlouho neradovali. Ve čtvrté minutě svou první brankou v sezoně vyrovnal Brouwer.
20:00'
19:56'
Blues se vrátili do útoku, Pietrangelova rána zaduněla o betony Ullmarka.
19:20'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. V útoku jsou nyní hosté.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:08'
Buffalo chce vybojovat zpět vedení. Jokiharju ovšem od modré napálil jen bránícího Schenna.
17:07'
Girgensons se dostal do šance v pravém kruhu, Allen se stihl přesunout, aby puk vyrazil.
16:44'
16:44'
Hra se přesunula před Ullmarka, který chytá střelu z levé strany a přerušuje hru.
16:02'
Hrubka hostů, Faulk neodehrál puk a pustil Sabres do šance. Štěstím St. Louis bylo, že šance byla tak neočekávaná i na straně Buffala a nepovedlo se Olofssonovi ani Eichelovi vystřelit na branku.
15:20'
15:11'
Ještě jedno vyhození. Buffalo se oslabení už ubrání.
14:44'
A Larsson vyhazuje potřetí přes všechny čáry.
14:25'
Sabres dvakrát za sebou vyčistili své pásmo.
13:35'
Pietrangelova střela od modré byla tečována bránícím hráčem až do ochranné sítě.
13:20'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jeff Skinner – 2 min., sekání).
13:08'
Skinner při svém útočném výpadu po levé straně nedokázal trefit branku Allena, o puk přišel a vysekl soupeři hokejku. St. Louis má výhodu.
11:55'
Hra je pro změnu přerušena před Allenem, když hosté vyhození puku poslali na střídačku. První třetina je celkově dost rozkouskovaná.
11:01'
Další Ullmarkův zákrok proti Pietrangelovi, tentokrát přerušuje hru svou lapačkou.
10:41'
Pietrangelo po přechodu středího pásma nutí Ullmarka k zákroku, domácí brankář vyráží kotouč do ochranné sítě.
10:27'
Domácí se dostali při návratu do útoku do ofsajdu. Komerční pauza.
09:21'
Schenn se dostal s pukem do levého kruhu a při první příležitosti střílel na Ullmarka, který krotí puk na betonech.
09:04'
08:24'
Dobře zahranou pasáž Sabres v přesilovce musel ukončit až Allen, který si počíhal na střelu Olofssona z pravého kruhu.
08:06'
Olofsson protečoval letící puk na Allena, který stihl nepříjemnou střelu vykopnout betonem.
07:46'
Buffalu trvalo poměrně dlouho, než se mu povedlo usadit v útoku. Už ale rozehrálo přesilovkovou kombinaci.
07:17'
Hosté poslali puk mimo své pásmo.
07:04'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., podrážení).
07:02'
Komerční přestávka. Hra byla přerušena kvůli vyloučení.
06:56'
Obrovská šance Eichela, jenž tečoval před brankou Allena. Brankář hostí v akrobatické pozici vytěsnil puk mimo brankoviště.
05:35'
Domácí Johansson pálil od modré čáry, puk orazítkoval pouze zadní mantinel.
05:08'
Hra je přerušena a vhazovat se bude před Allenem.
04:50'
Okposo se vymotal s pukem kolem zaklesnuté dvojice vedle branky a rychle střílel z bekhendu. Allen kotouč vyrazil.
03:37'
Blues se daří najít velmi rychlou odpověď! TROY BROUWER si počíhal před brankou Ullmarka na přihrávku Barbaševa od zadního hrazení a překonal domácího brankáře. Asistence: Ivan Barbašev, Robert Thomas.
02:39'
Postavení mimo hru domácích.
01:22'
Kotouč se odrazil v jednom ze soubojů do hlediště.
00:33'
První střela Blues v utkání. Kyrou od modré protáhl Ullmarka.
00:18'
Oba týmy se ještě ani nestihly pořádně rozehrát a už padla první branka! Po pouhých 18 sekundách vjeli domácí do útoku z levé strany a VICTOR OLOFSSON otevírá skóre zápasu přihrávkou před brankoviště, která se odrazila od brusle bránícího Perrona do branky. Asistence: Sam Reinhart, Brandon Montour.
00:01'

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Montour, Ristolainen, McCabe, Bogosian, C. Miller, Jokiharju – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Vesey, Ma. Johansson, Asplund – Skinner, Mittelstadt, Rodrigues – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Parayko, Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Perron, R. O'Reilly, Bozak – Barbašev, Thomas, Brouwer – MacEachern, J. de La Rose, Poganski..
St. Louis přišli o svou vítěznou sérii a prohráli poslední dvě utkání, což se pokusí napravit na ledě Sabres, kteří se po trápícím období snaží zase herně zvednout a pronikli (po pádu tabulkou) zpět do první osmičky Východu.
Buffalo Sabres přivítá na svém ledě obhájce Stanley Cupu ze St. Louis. Jedná se o první vzájemný duel v této sezoně. V minulém ročníku si výhry připisovaly domácí celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.