NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : St. Louis - 7. března 2020   01:07

Devils
Devils
08:38' Bratt (P. K. Subban) • 26:50' Mermis (Severson, Schneider) • 37:58' C. Carrick (Claesson, Zajac) • 59:04' J. Anderson (Zacha, Müller)
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
St. Louis
St. Louis
12:31' Dunn  (Bozak, Thomas) • 56:49' Schwartz  (B. Schenn)
Devils
Walsh, Brenk – Barton, Smith
Prudential Center, Newark
St. Louis

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a dobrou noc, respektive dobré ráno.
Československá stopa v utkání:
Pavel Zacha (NJD) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:08
Tři hvězdy utkání:
1. Cory Schneider (NJD) 31 zák., 2 góly, 93,9% / 0+1
2. Dakota Mermis (NJD) 1+0
3. Jesper Bratt (NJD) 1+0
Devils dnes porazili Blues 4:2 a ukončili hned dvě série. St. Louis Blues prohrálo po osmi výhrách v řadě, Devils navíc úřadujícího šampiona porazilo poprvé od ledna 2014! Povedený výkon podal Cory Schneider, který bude vyhlášen první hvězdou utkání.

Střely na branku: 32:33
59:04'
Devils právě vstřelili branku!
K vyrovnání ovšem nedojde, protože se domácí trefují do odkryté klece! Pavel Zacha se dostal ke kotouči ve střední třetině, kde jej ještě posunul vedle sebe – prázdnou klec trefil JOEY ANDERSON. Asistence: Pavel Zacha a Mirco Müller.
58:40'
Výborně u mantinelu zabojoval Pavel Zacha, kterému se v pádu povedlo vyhodit kotouč mimo obranné pásmo.
58:05'
Hostující celek je aktivní v útočném pásmu a Jordan Binnington dokonce již opustil branku!
56:49'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Nakonec se ale Bluesmani prosazují a vracejí se zpátky do utkání! JADEN SCHWARTZ dostal přihrávku zpoza branky a před Schneiderem se mu nakonec povedlo dostat puk do branky. Asistence: Brayden Schenn.
56:30'
Čtvrtá domácí lajna nyní dělala v útoku to, co se od ní očekává. Velice dobře napadala a nepustila hostující celek do nějaké akce.
55:21'
Tyler Bozak se dostal ke kotouči na pravém kruhu, odkud také zakončoval. Jeho střela šla lehce nad ledem, ale Schneidera v domácí brance nepřekvapila.
54:23'
Celá situace se bude opakovat. Nyní vyhození směrem dopředu nedokázal dojet Nico Hischier, a tak se vhazování zopakuje na stejném místě.
54:11'
Domácí hráči po vhazování protečovali kotouč do útočné třetiny a je z toho zakázané uvolnění. Pokračovat se bude po pravici Coryho Schneidera.
54:03'
Z aktivní hry hostujícího celku nakonec nic nebylo. Pietrangelo trefil Subbana a z následného tlaku nebylo nic, Schneider opět velice jistý v domácí brance.
53:25'
Domácí hrají v plném počtu.
53:00'
Schneider je jasným mužem zápasu. S klidnou hlavou si poradil s další střelou, od modré to nyní zkoušel jen do betonů obránce Parayko.
52:07'
Obrovská chyba rozhodčích. Binningtonovi vypadl po střele kotouč, ale sudí hned přerušovali hru. Rooney mohl zakončovat do odkryté branky, ale byla mu odepřena již druhá branka večera!
51:40'
Devils začali oslabení aktivním pohybem, po kterém vybojovali kotouč a podél mantinelu jej vyhodili až za branku Blues.
51:24'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (P. K. Subban – 2 min., podrážení).
50:50'
Cory Schneider chytá velice dobře. Tyler Bozak vybojoval puk v chumlu hráčů a u levé tyčky zakončoval, ale domácí brankář jej vybruslil a tělem parádně zakročil.
50:23'
Po vhazování to zkoušel z pravého kruhu Severson, ale Binnington se v hostující brance nenechal zaskočit a betonem zachytil pokus obránce Devils.
49:45'
Jaden Schwartz se mezi kruhy dostal k volnému kotouči a zakončoval do levé šibenice. Domácí dvojka ale ani nemusela zasahovat, puk skončil na zadním mantinelu.
48:55'
Miles Wood dojel kotouč a za brankou jej zpracoval. Poté jej dával před branku, ale nikdo v červeném se do zakončení nakonec nedostal.
47:42'
Alexander Steen se nyní u levé tyčky dostal k volnému kotouči a posílal jej na branku. Domácí brankář byl ale připraven a celkem pohodově schoval kotouč ve své výstroji.
47:31'
Damon Severson hledal středem hřiště najíždějící spoluhráče, ale přihrávka mu nesedla a píská se icing. Vhazovat se tak bude po levici Schneidera.
46:39'
První lajna Devils teď postupovala do útoku, ale Palmieri se zjevil v ofsajdové pozici. Pokračovat se bude ve střední třetině vhazováním, vše až po komerční pauze.
45:46'
Poslední sekundy je hra hodně kouskovaná. Nyní se New Jersey nedostalo do útoku, nepřesná přihrávka skončila jen na zakázaném uvolnění.
45:30'
Hned po vhauzování vyslal dělovou ránu Alex Pietrangelo, který ale nemůže na Schneidera najít recept. Americký zkušený brankář dnes chytá velice kvalitně.
45:26'
Blues si nyní přihrávali v útočné třetině, ale jedna z křižných přihrávek byla nakonec tečována mimo ledovou plochu Zachou. Pokračovat se bude vhazováním.
44:28'
Miles Wood je dnes velice aktivní. Opět se rychlostí dostal před obránce a bekhendem střílel u pravého kruhu, ale Binnington si i nyní připsal dobrý zákrok!
43:58'
Teď se puk doklouzal až ke Schneiderovi, který jej před dotírajícím Schwartzem ukryl v lapačce. Pokračovat se bude po jeho pravici.
42:55'
Hraje se bez přerušení a spíše v útočné třetině domácího celku. Mermis zakončoval od levého mantinelu, ale nyní jeho pokus skončil na betonech brankáře.
41:19'
První útok hostujícího celku ve třetí třetině nevyšel podle představ a píská se zakázané uvolnění. Pokračovat se bude před brankou Binningtona.
40:53'
Nabuzený domácí celek se hned dostal do útoku, kde byl velice aktivní. Binnington nakonec musel zasahovat proti střele Hischiera.
40:01'
Je za námi druhá třetina, která herně i výsledkově patřila domácímu celku. Ten dal dvě branky a je blíže k zisku dvou bodů do ligové tabulky. Dakota Mermis dal svou první branku v NHL, třetí zásah přidal Connor Carrick. Jedna branka navíc nebyla uznána.

Střely na branku: 23:23
40:00'
39:38'
U levého kruhu si nyní připravil střeleckou situaci Miles Wood. Nakonec střílel, ale branku se mu ani nakonec nepovedlo trefit.
39:15'
Devils ovšem hrají velice dobře a potenciální devátá výhra v řadě ze strany Blues je v ohrožení.
38:27'
Kevin Rooney se dočkal hned čtvrté branky, ale ta byla nakonec odvolána. Domácí hráč se při otočce dotkl bruslí hokejky brankáře a sudí vše posoudili jako nedovolené bránění. Hodně přísné.
37:58'
Další parádní střela od obránce končí v síti a domácí celek vede o dvě branky! CONNOR CARRICK dostal nahrávku podél modré čáry a od pravého mantinelu propálil bezmocného brankáře Blues. Asistence: Fredrik Claesson a Travis Zajac.
37:17'
Parayko si najel do útočné třetiny a před brankou posunul puk na Sanforda. Ten u levého kruhu svižně zakončoval lehce nad ledem, ale Schneider chytá i tento pokus!
36:19'
Na druhé straně se mezi obránce dostal rychlý a důrazný Miles Wood. Jeho střela z levého kruhu ale skončila na výstroji připraveného Binningtona.
35:44'
Mezi domácí obránce si najel Jaden Schwartz, který se nakonec dostal ke střeleckému pokusu. Schneiderovi se ovšem povedlo celkem pohotově zakročit.
35:04'
Colton Parayko se u pravého mantinelu pokoušel ohrozit Schneidera, ale do střely mu byla vložena hokejka a kotouč skončil až v ochranné síti nad brankou.
34:43'
Nico Hischier u modré čáry vybojoval kotouč a mohl střílet či přihrávat k pravé tyčce. Místo toho si kotouč chtěl stáhnout, ale bránící hráč jeho snahu vystihl a kotouč vybojoval.
34:22'
Domácí celek byl nicméně i nadále pod tlakem a musel vyhodit až na zakázané uvolnění. Pokračovat se bude po pravici zkušeného brankáře.
34:11'
33:24'
Cory Schneider vynuloval další dělovku od modré čáry, kterou vyslal Pietrangelo opět do betonu amerického brankáře. Bránící hráči Devils poté kotouč vyhodili.
32:46'
Akce pokračovala a zakončena byla až z hokejky Pietrangela. Ten vyslal bombu z první, ale Schneider si připsal další velice dobrý zákrok.
32:21'
Ryan O'Reilly se na levém kruhu dostal ke střeleckému pokusu, ale Schneider si s jeho rychlejším zakončením poradil betony.
32:09'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., vysoká hůl).
32:00'
Po rozehrávce se hostujícímu celku nepovedlo ideálně rozehrát a píská se icing. Vhazovat se bude po pravici Binningtona.
31:52'
Damon Severson se zjevil mezi kruhy s kotoučem a byl v luxusní šanci. Zakončoval k pravé tyčce, ale jeho pokus se do branky nakonec nedostal!
31:23'
Domácí se pak podél pravého mantinelu hnali do útoku, ale kotouč nakonec skončil na jedné ze střídaček. Ve hře se bude pokračovat po komerční přestávce.
30:44'
Hosté hrají v plném počtu.
30:28'
Gusev si rychle vyměnil kotouč se Zachou a mezi kruhy zakončoval po ledě. Branka Bluesmanů ovšem ohrožena nebyla a následně se St. Louis povedlo vyhodit.
29:45'
Velice šikovnou žabičku před branku dostal Travis Zajac, který zblízka chtěl přehodit beton Binningtona. Střela mu ale nevyšla a hostující brankář zasáhl betonem.
28:57'
Jack Hughes dával u levé tyčky puk do ohně, i když mohl zakončovat. Domácí se nakonec ke střele nedostali a Blues kotouč vyhodili.
28:43'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., vysoká hůl).
28:27'
Nikita Gusev se zapomněl v útočné třetině a Jack Hughes již celou situaci s kotoučem neubrzdil. Pokračovat se tak bude ve střední třetině.
27:33'
A domácí mohli vést o dvě branky! Jesper Bratt dostal přihrávku před branku, kde se mu ale nepovedlo dodělat kličku a puk tak skončil až za brankou.
27:24'
Hosté se hned dostali do útoku a pokoušeli se odpovědět. Bortuzzo to zkoušel od levého mantinelu, ale i nyní si Schneider připsal povedený zákrok.
26:50'
Domácí celek jde do vedení, poprvé v NHL se prosazuje obránce DAKOTA MERMIS! Ten se dostal mezi kruhy ke kotouči a z otočky jej poslal přímo do vzdálenější šibenice, to byla parádní branka! Asistence: Damon Severson a Cory Schneider.
26:03'
Sammy Blais se teď dostal do velice slibné šance, když se zjevil u pravé tyčky. Střílel do bližší šibenice, ale Schneider jeho zakončení vytáhl na tyčku!
25:04'
Poté se New Jersey nevyvedla akce do útočné třetiny a po icingu se píská. Vhazovat se bude po levici Coryho Schneidera, který má v posledních zápasech slušnou formu.
24:50'
Dvakrát zakončoval od modré čáry Nikita Gusev. Ani jedna rána ovšem nakonec úspěch neslavila a Binnington obě situace celkem snadno zvládl.
23:39'
Miles Wood nyní dostal přihrávku do jízdy a jasně přebruslil bránícího hráče. V tváří tvář Binningtonovi ale střelou mezi betony nakonec úspěch neslavil!
22:57'
Na druhé straně se dostal ke střele po přejetí modré čáry Parayko, ale jeho ránu zastavil pozorný Schneider v domácí brance.
22:45'
Devils se dostali do dalšího útoku a Binnington musel řešit nahození od pravého mantinelu. Hrdina minulé sezóny si ale s tímto pokusem poradí nejspíše i ve tři ráno.
22:00'
Nyní si na levý kruh najel Hughes, který to po ledě zkoušel na vzdálenější tyčku. Branku se mu po ledě ale trefit nakonec nepovedlo.
21:03'
Pietrangelo dostal přihrávku na modrou čáru a po zpracování zakončoval. Jeho rána ale skončila jen na betonech připraveného Schneidera.
20:17'
Jaden Schwartz si před brankou dělal místo pro střelu. Nakonec si najel k levé tyčce, ale zakončení po ledě mu nakonec nesedlo.
20:01'
Je za námi vyrovnaná první třetina, která nabídla mnoho šancí a nakonec dvě branky. Domácí se dostali do vedení v deváté minutě, kdy se z úniku trefil Jesper Bratt. Hosté vrátili úder v přesilové hře, trefil se obránce Vince Dunn.

Střely na branku: 8:9
20:00'
19:55'
V posledních sekundách se hra ještě přerušuje, neboť jeden z hráčů ve střední třetině zahrál vysokou holí. Nejspíše se toho ale už moc nestane.
19:05'
Kyle Palmieri nyní nevyhrál sprinterský souboj a píská se icing. Na začátku poslední minuty první třetiny se tak bude vhazovat před Corym Schneiderem.
18:28'
U střídačky Blues se přerušuje hra a pokračovat bude vhazováním po pravici hostujícího brankáře. Blíží se navíc konec první třetiny.
17:53'
Jordan Kyrou se prokličkoval do útočné třetiny a od pravého mantinelu zakončoval ke vzdálenější tyčce. Schneider se ale s jeho ránou dokázal poradit.
16:43'
Na druhé straně to zkoušel od modré čáry obránce Scandella, ale jeho rána po ledě skončila na betonu připraveného amerického brankáře.
16:06'
Nico Hischier se teď dostal s pukem do útočné třetiny a od pravého kruhu přihrával na zadní tyčku. Kevin Rooney zde zakončoval, ale hostující jednička předvedla další výborný zákrok!
15:29'
Obrovská šance a v ní Jack Hughes. Domácí mladík dostal kotouč mezi kruhy, kde měl hodně prostoru. Zakončením zápěstím se mu ale Binningtona prostřelit nepovedlo!
14:42'
Pavel Zacha chyboval v obranné třetině a Tyler Bozak se dostal u pravé tyčky do velké šance. Po ledě se mu ovšem nepovedlo dostat puk mezi betony Schneidera!
14:25'
Hra se poté přerušuje poté, co domácí Jesper Bratt protečoval kotouč mimo ledovou plochu. Za nerozhodného stavu a po jedné brance na obou stranách se bude pokračovat po komerční pauze.
13:33'
Subban se parádně zbavil obránce a následně mezi kruhy zakončoval, ale jen vedle. Kotouč se ovšem odrazil do brankoviště, ale Hischierovi se zblízka nepovedlo skórovat!
12:31'
Na konci přesilové hry se hosté přeci prosazují a srovnávají stav utkání. Schneider si dobře poradil s tečovaným kotoučem, na dorážku VINCEHO DUNNA u pravé tyčky již ale nedosáhl. Asistence: Tyler Bozak a Robert Thomas.
11:46'
Perron dostal parádní přihrávku k pravé tyčce, ale v luxusní pozici se mu ale nepovedlo ani trefit branku. New Jersey následně opět vyhodilo.
10:50'
Devils opět velice dobře začali oslabení. Subbanovi se hned zpoza branky povedlo vyhodit kotouč z pásma a Blues tak musejí opustit útočné pásmo.
10:37'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., hákování).
09:55'
Bluesmani se hned pokouší dostat zpátky do utkání a kombinují v útočníé třetině. Střelecké pokusy na branku Schneidera ovšem zatím nelétají.
08:38'
Velice zasloužená branka domácího celku. P. K. Subban parádně vyslal do úniku švédského rychlíka JESPERA BRATTA, který Binningtona překonal kličkou ke vzdálenější tyčce. Asistence: P. K. Subban.
08:28'
Poté se New Jersey nedohodlo směrem dopředu a pokračovat se bude po levici domácího brankáře.
08:07'
Domácí se dostali opět do pásma a z levého kruhu zakončoval Miles Wood. Jeho rána po ledě ale šla jen vedle branky, Blues jdou do rychlé protiakce.
07:35'
Joey Anderson nyní objel branku a křižnou přihrávku našel najíždějícího obránce Carricka. Ten se u pravé tyčky ovšem neprosadil gólově, Binnington má další dobrý zákrok!
06:37'
Robert Bortuzzo dostal přihrávku před kruhy, kde měl volný prostor. Následná střela ovšem skončila vysoko nad brankou zatím nezaměstnaného Schneidera.
05:43'
05:00'
Po přihrávce od pravého mantinelu se pokoušel u pravé tyčky natřikrát dostat puk do branky Miles Wood, ale hostujicí fantom svou branku uhájil!
04:42'
Domácí celek je v plném počtu a čeká jej minutová přesilovka. Po vhazování ve střední třetině tak mohou Devils vymýšlet ve výhodném počtu.
04:05'
Jack Hughes se nyní dobře dostal do brankoviště po levé straně a volný puk se do branky pokusil dostat Carrick. Binnington ale zblízka překonán nebyl!
03:43'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 2 min., podrážení).
03:31'
Stále se Blues nedostali pořádně do nějakého tlaku a Subban na polovině ledové plochy nahazoval opět za branku hostujícího celku.
03:05'
Domácí celek načal oslabení velice dobře a bránícím hráčům se hned povedlo vyhodit kotouč až za branku Binningtona.
02:37'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kevin Rooney – 2 min., podrážení).
02:00'
Jack Hughes nejdříve nepřihrával ideálně podél modré čáry, následně mu nevyšel ani vjezd do pásma. Jeden z jeho spoluhráčů byl totiž v ofsajdové pozici.
01:20'
Stále se nepřerušovalo a hraje se z jedné strany na druhou. Ke střeleckým pokusům se ovšem ani jeden z celků zatím nedostal.
00:20'
Devils se hned po vhazování dostali ke kotouči a kombinovali s ním za svou brankou. Následně se dostávají do útočné třetiny, ale dnes to budou mít velice těžké.
00:01'

New Jersey Devils: Schneider (Blackwood) – Müller, P. K. Subban, Mermis, Severson, Claesson, C. Carrick – Wood, Hischier, Palmieri – J. Hughes, Zajac, J. Anderson – Bratt, Zacha, N. Gusev – Rooney, M. McLeod, Hayden.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Scandella, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, R. O'Reilly, B. Schenn – Sanford, Thomas, Perron – Steen, Bozak, Kyrou – Barbašev, Sundqvist, Blais.

Rozhodčí: Walsh, Brenk – Barton, Smith.
New Jersey Devils aktuálně najdeme ve Východní konferenci na 14. místě se 64 body a skóre 177:219. V posledním zápase zavítali Devils na led Vegas Golden Knights. Tam ale nevstřelili ani jeden gól a prohráli 0:3.
St. Louis Blues už má znovu fantastickou formu a momentálně je na čele Západní konference s 90 body a skóre 216:185. Naposled zvítězilo na půdě NY Rangers a připsalo si tak už 8 výher v řadě.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy New Jersey Devils a St. Louis Blues. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na ledě St. Louis Blues, které zvítězilo 3:0. Dnes se ale bude bojovat v Prudential Center, Newark. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 500 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.