NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Columbus - 8. března 2020   04:00

Edmonton
Edmonton
03:08' Chiasson (Khaira, Neal) • 55:29' Jones (K. Russell, Chiasson) • 56:25' McDavid (Kassian, Nugent-Hopkins) • 59:30' Sheahan (J. Archibald)
Columbus

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 17 085 diváků.
Tři hvězdy utkání:
1. Mikko KOSKINEN (EDM) 46 zák., 1 gól, 97,9%
2. Alex CHIASSON (EDM) 1 + 1
3. Darnell NURSE (EDM) 0 + 0
Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Edmonton Oilers: 24

Columbus Blue Jackets: 47.
Hodně zvláštní zápas je u konce. Pětapadesát minut to byla obrovská hokejová nuda, která se v NHL vidí málokdy. Nicméně pak se konečně začal hrát hokej, který byl hned o několik stupňů v nasazení výše, než v celém dosavadním průběhu. Navíc v poslední pětiminutovce padly celkem čtyři góly! Edmonton dnes vyhrává a získává tak očekávané tři body.
59:30'
Edmonton právě vstřelil branku!
Bránící Josh Archibald zablokoval střelu soupeře od modré, přiťukl RILEY SHEAHANOVI, který obloučkem, z vlastní třetiny, poslal puk přes celé hřiště do prázdné branky. Asistence: Josh Archibald.
59:15'
Hosté to zkouší v šesti, branka Columbusu prázdná!
59:01'
Columbus právě vstřelil branku!
Trochu škoda, že hokej se dnes začal hrát možná tak v posledních pěti minutách zápasu... Alexander Wennberg vybojoval puk u vlastní modré, přihrál Werenskimu, který dlouhým pasem vyzval k brejku GUSTAVA NYQUISTA. Ten z pravé strany najel před Koskinena, jehož napoprvé nepřekonal, z dorážky ho již ale, z levé strany, dokázal přehodit. Asistence: Zach Werenski a Alexander Wennberg.
58:25'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Kevin Stenlund – 2 min., držení).
58:07'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (James Neal – 2 min., sekání).
57:10'
Ještě Leon Draisaitl (Edmonton) bude určitě toužit po nějakém tom kanadském bodu, proto se nyní právě jeho lajna žene do útoku.
56:25'
Definitivní pojistku na výhru dává pravděpodobně CONNOR MCDAVID, který zužitkoval famózní přihrávku Zacka Kassiana. Asistence: Zack Kassian a Ryan Nugent-Hopkins.
56:07'
Nepřesná rozehrávka domácích, je odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrací před Koskinena.
55:29'
Také druhý gól přišel z nenápadné akce, kdy od modré, z pravé strany, vypálil CALEB JONES a puk podruhé prošel Korpisalovi do branky. Vypadalo to, že možná Jujhar Khaira ještě střelu tečoval, ale není tomu tak, gól je připsán Jonesovi. Asistence: Kris Russell a Alex Chiasson.
54:45'
Connor McDavid (Edmonton) zkusil překvapit Korpisala a zpoza branky dostat puk do branky odrazem od jeho betonu, to ale nevyšlo.
54:07'
Třetí třetina pomalu míří do svého závěru a domácí stále hájí těsné vedení, Columbus stále čeká na první zásah.
53:16'
Pierre-Luc Dubois (Columbus) nahazuje puk za branku Olejářů a opět je tu souboj v rohu.
51:55'
David Savard (Columbus) ale přišel o puk v rohu a domácí se osvobozují, zároveň tak oba týmy střídají.
51:38'
Puk za brankou Olejářů, Columbus znovu v útočném pásmu.
50:51'
Velká šance hostů, Mikko Koskinen (Edmonton) již ležel na ledě, větší část branky Olejářů tak byla odkrytá, ale Emil Bemström (Columbus) z pravé strany gól nedal, když jeho střelu odpálil bravurně bránící Draisaitl!
50:00'
Do konce třetí třetiny zbývá posledních deset minut, stále je to 1:0 pro Edmonton, vydrží fotbalové skóre až do konce zápasu?
49:18'
Olejáři trochu přidali v posledních minutách a nyní se více tlačí do útočení, přidají druhý gól?
47:51'
Domácí poslali na led, po reklamní přestávce, opět formaci s Leonem Draisaitlem, suverénem kanadského bodování základní části NHL, který dnes zatím nezaznamenal ani bod.
46:58'
Leon Draisaitl (Edmonton) znovu v akci, tentokrát jako přihrávající, Tyler Ennis jeho pas nezužitkoval, střelou z mezikruží totiž nepřekonal Korpisala.
46:36'
Bránící David Savard (Columbus) tečuje střelu Draisaitla, puk tak končí vedle branky Blue Jackets.
45:46'
Souboj o puk za brankou Edmontonu, vítězně z něho vychází domácí Kris Russell.
44:48'
Zack Kassian (Edmonton) dostal prostor na pravé straně, odkud tedy příklepem vystřelil, Korpisalo chytá a přerušuje hru.
44:05'
Puk ve třetině Columbusu, který se osvobozuje vyhozením puku ven ze třetiny.
43:12'
Markus Nutivaara (Columbus) je již z pravé strany přesnější, jeho střelu musel Koskinen srážet vedle branky.
42:58'
Devin Shore (Columbus) pálí od modré, branku Edmontonu ale míjí.
42:27'
Stefan Matteau (Columbus) plácl do puku na útočné modré, Koskinen neudržel puk v lapačce, ale nic se neděje, hrají domácí.
41:05'
Nick Foligno (Columbus) spěchá za pukem do útočného pásma, ale je pískáno zakázané uvolnění.
40:45'
Puk ve středním pásmu, hosté se nedostali do útoku, hrají domácí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:07.
Skončila hodně nezáživná druhá třetina, která byla možná ještě hokejově horší, než ta první... hraje se skutečně nezáživný zápas, kterému chybí nasazení, ale i přesnost a pohledné kombinace. Hráči bruslí ze strany na stranu, většina akcí končí v rozích a u mantinelů a není divu, že k vidění nejsou jak góly, tak i šance.
40:00'
39:18'
Zach Werenski (Columbus) netrefuje z levé strany branku Olejářů.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, Olejáři se ženou za pukem do útočného pásma, u kterého jsou ale jako první hosté.
38:35'
Kailer Yamamoto (Edmonton) je zpět ve hře a znovu podstupuje souboj v útočném pásmu.
38:02'
Také druhá třetina již nenabídne nějakou strhující podívanou a vypadá to dokonce, že ani žádný gól...
37:10'
Na ledě opět elitní formace Olejářů, Connor McDavid pálí z levé strany, trefuje jen dobře postaveného Korpisala.
36:52'
Mikko Koskinen (Edmonton) zneškodnil střelu z pravé strany a zaútočit mohou domácí.
36:18'
Souboj za brankou Koskinena, puk vybojovali hosté.
35:42'
Kailer Yamamoto (Edmonton) dostal úder do tváře, od bránícího Riley Nashe a spěchá na střídačku, kde musí být ošetřován.
35:29'
Leon Draisaitl (Edmonton) to také zkouší individuálně, ale obránce Blue Jackets ho odtlačil, i s pukem do rohu.
34:49'
Connor McDavid (Edmonton) se zkouší protáhnout mezi hned trojicí bránících hráčů, což by se mu možná i povedlo, kdyby ho ale nezastavil odpískaný ofsajd.
33:48'
Stále je ale ve hře spousta chyb a nepřesností, k vidění nejsou nějaké šance či pohledné akce... je to stále spíše průměrný zápas.
33:22'
A hosté hned útočí, po snadném ubránění přesilové hry soupeře.
33:06'
32:47'
Jenže právě Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) je v ofsajdu, na levé straně...
32:27'
Další puk míří ze třetiny Blue Jackets, Ryan Nugent-Hopkins se bude snažit bleskově zavézt puk zpět.
32:02'
Olejáři mají na ledě elitní formaci s Draisaitlem a McDavidem, ale ani ta se zatím nemůže prosadit.
31:50'
Hosté dostávají puk ze třetiny a spěchají na střídačku.
31:06'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., faul kolenem).
30:30'
Ve třech zaútočili domácí, ale Kailer Yamamoto kazí hned první přihrávku a je po nadějné útočné akci.
30:15'
Vhazování po levici Koskinena, domácí vybojovali puk a hned rozehrávají.
29:37'
29:05'
Mikko Koskinen (Edmonton) zastavuje za vlastní brankou nahozený kotouč, domácím se puk ze třetiny vyhodit nepodařilo.
28:40'
Zatím naprosto v pohodě odehrané oslabení v podání Edmontonu, Mikko Koskinen nemusel čelit jediné střele.
28:15'
Zach Werenski (Columbus) rozehrává, zkouší po pravé straně zavézt puk do útočného pásma, to se ale nepodařilo.
27:50'
Po nepřesné střele z levé strany míří puk ze třetiny Edmontonu.
27:37'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., hrubost).
27:23'
Hosté si zahrají přesilovou hru, nyní to zkouší v šesti.
27:02'
Darnell Nurse (Edmonton) pohotově vypálil z levé strany, ale i jeho pokus byl zablokován.
26:08'
Je to již několikátá střela Werenskiho, která byla zablokována...
25:45'
Zach Werenski (Columbus) zkusil vypálil z mezikruží, ale zablokoval ho obránce Edmontonu.
25:20'
Rozehrávka domácích zpoza branky Koskinena, dlouhý pas k útočné modré, nepřesný, hrají hosté.
24:26'
Další neúspěšný přechod přes útočnou modrou, v podání Columbusu.
23:32'
Gustav Nyquist (Columbus) v ofsajdu, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.
22:38'
Vhazování ve středním pásmu, u třetině Blue Jackets, puk vybojovali domácí.
21:53'
Místo útočné akce Blue Jackets je tu výpad domácích, zakončený nepřesnou střelou Nugenta-Hopkinse.
21:24'
Gustav Nyquist (Columbus) zachytil rozehrávku soupeře, rozehrávat tak mohou hosté.
20:35'
Puk za brankou Columbusu, odkud míří před Korpisala, tam ale puk odehrál obránce Blue Jackets.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:09.
První třetina patřila jednoznačně hostům, kterým pomohla přesilová hra, nicméně skórovat se nikomu z nich nepodařilo. Jediný gól vstřelili domácí, když se trochu překvapivě ujala střela Chiassona. Jinak ale na obou stranách kralují gólmani.
20:00'
19:25'
Puk je za brankou Columbusu, který se v závěru třetiny musí bránit.
19:00'
Poslední minuta první třetiny, do útoku jdou hosté.
18:15'
Olejáři v útočném pásmu, domácí mají na ledě elitní formaci... a Darnell Nurse byl v šanci, po pohotové přihrávce z pravé strany, ale Korpisalo se stihl přemístit a jeho střelu vyrazit.
17:38'
Puk vybojovali domácí, oba týmy střídají, Edmonton rozehrává zpoza vlastní branky.
17:20'
Stefan Matteau (Columbus) spěchá za nahozeným pukem, čeká ho souboj v rohu.
16:55'
Joonas Korpisalo (Columbus) vyráží střelu od modré, puk končí v rohu.
16:31'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) nedosáhl na puk před brankou Columbusu a již hrají hosté.
15:58'
Počet střel jasně ukazuje na převahu hostů – 5 : 20 z pohledu Edmontonu, přesto domácí vedou 1:0!
15:46'
Mikko Koskinen (Edmonton) předvedl dva spolehlivé zákroky, hlavně střela Scotta Harringtona byla hodně nebezpečná.
15:30'
Columbus stále v útočném pásmu, Olejáři se pouze brání.
13:38'
Pierre-Luc Dubois (Columbus) sjel z pravé strany před branku, ale ztroskotal na bránícím Larssonovi.
13:18'
Olejáři pouze odpalují puk ven ze třetiny, ale hosté jsou bleskově zpět.
13:10'
Zatím dnešnímu zápasu chybí větší náboj, je to takové tréninkové tempo, zejména v podání domácích, kteří ale paradoxně vedou...
12:53'
Columbusu pomohla přesilová hra, hosté se i nyní tlačí do třetiny Olejářů.
12:00'
11:34'
Nyní již Mikko Koskinen (Edmonton) přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.
11:19'
Zach Werenski (Columbus) pálí z mezikruží, Koskinen neudržel puk, ten ale získávají opět hosté.
10:58'
Zatím tomu ale, v podání Blue Jackets, chybí trochu více pohybu.
10:41'
Columbus v útočném pásmu, na ledě elitní přesilovková formace.
10:15'
Olejáři na úvod oslabení vyhazují kotouč ze třetiny.
10:00'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 2 min., vysoká hůl).
09:32'
Scott Harrington (Columbus) prověřil z levé strany Koskinena, ten v pohodě chytá a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.
08:38'
Defenziva Blue Jackets jednoduše vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
08:20'
Olejáři v útočném pásmu, Darnell Nurse nahazuje puk za branku.
07:31'
David Savard (Columbus) trefil pouze před sebou stojícího bránícího hráče, kterým byl Darnell Nurse.
06:48'
Hraje se v neskutečně komorní atmosféře... z hlediště není slyšet vůbec nic...
06:14'
Na druhé straně Zach Werenski (Columbus) prověřuje Koskinena, ten jeho střelu vyrážečkou posílá za branku.
05:40'
Leon Draisaitl (Edmonton) se již dral před branku, kam nakonec přišla přihrávka, ale dříve zasáhl gólman Korpisalo, který puk odehrál.
05:10'
Puk míří za branku Columbusu, kde se ho snaží vybojovat Connor McDavid (Edmonton), neúspěšně.
04:18'
Oscar Klefbom (Edmonton) nečeká a pálí od modré, jeho střela ale končí ve výstroji Korpisala.
03:08'
Z nenápadné akce se domácí ujímají vedení, když z vrcholu kruhu vystřelil ALEX CHIASSON, který možná trochu nachytal gólmana Korpisala. Asistence: Jujhar Khaira a James Neal.
02:38'
Edmonton ve třetině Columbusu, domácí se ale nedostali do zakončení a puk získává soupeř.
01:32'
Puk končí vysoko nad brankou Edmontonu, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Oilers.
01:15'
Columbus opět v útočném pásmu, Savard zachytil puk na útočné modré.
00:23'
Adam Larsson (Edmonton) zaváhal při vlastní rozehrávce, Pierre-Luc Dubois ho obral o puk.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, K. Russell – Nugent-Hopkins, McDavid, Kassian – Ennis, Draisaitl, Yamamoto – Athanasiou, Sheahan, J. Archibald – Neal, Khaira, Chiasson.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – Werenski, Nutivaara, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Peeke – Wennberg, Dubois, Bemström – N. Foligno, Jenner, Nyquist – Robinson, Riley Nash, Stenlund – Lilja, D. Shore, Matteau.
COLUMBUS BLUE JACKETS
Columbus, jak již zmíněno, bojuje o play off a zatím také úspěšně. Nicméně jeho postavení na příčkách, zajišťujících play off, není vůbec jisté, například náskok před desátým NY Rangers je pouze tříbodový! I jedenáctá Florida není stále ze hry, na Columbus aktuálně ztrácí pouze pět bodů. Tlačenice kolem postupové osmičky je tak ve Východní konferenci obrovská a Columbus musí začít vyhrávat.
EDMONTON OILERS
Půjde o souboj dvou týmů, které stále bojují o play off. Lépe je na tom v Západní konferenci Edmonton, který má aktuálně náskok pěti bodů před prvním nepostupujícím týmem, Minnesotou Wild. Teprve v posledním kole parta kolem Draisaitla a McDavida prohrála, po předchozích třech výhrách, bude z toho druhá prohra v řadě?
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž EDMONTON OILERS přivítá na svém stadionu COLUMBUS BLUE JACKETS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.