NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Flyers - 1. února 2020   01:10

Pittsburgh
Pittsburgh
23:55' Malkin (Hörnqvist) • 25:16' Rust (Crosby, Malkin) • 31:03' Letang (Crosby, Malkin) • 60:55' Crosby (Letang, McCann)
4:3
(0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Flyers
Flyers
19:31' Voráček  (Niskanen, Farabee) • 36:29' Pitlick  (Aube-Kubel, Niskanen) • 42:20' Laughton  (Pitlick, K. Hayes)
Pittsburgh
Morton, McIsaac – Driscoll, Tobias
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18.647 diváků
Flyers

Ode mne to je již z tohoto utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou.

Hity: 26 – 32
Máme tu konec dnešního velice zajímavého utkání. Penguins nakonec ze zápasu berou výhru 4:3 po prodloužení. Skóre dnešního utkání otevřel na konci první třetiny z přesilové hry Jakub Voráček. Ve druhé třetině během minuty a půl otočili domácí skóre utkání na svojí stranu po brankách Jevgenije Malkina a Bryana Rusta. Do dvoubrankové vedení poslal domácí Kris Letang. Do konce prostřední části snížil na rozdíl jediné branky Tyler Pitlick. Třetí třetina nám přinesla jedinou branku, kterou skóroval Scott Laughton, ke kterému se odrazil puk od Pitlicka. Prodloužení nám příliš dlouho netrvalo, co se nepodařilo Rustovi, který trefil břevno, to se podařilo o chvilku později Sidney Crosbymu, který si po přihrávce Letanga vybruslil do střelecké pozice a propálil Elliotta.
60:55'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Prodloužení nám příliš dlouho netrvalo. Kris Letang přenechal puk pro SIDNEY CROSBYHO, který si sním vybruslil do střelecké pozice a přesnou ranou překonává Elliotta. Asistence: Kris Letang, Jared McCann.
60:22'
Rust zachytil rozehrávku hostů, natlačil se do brankoviště, ale trefuje pouze břevno.
60:01'
Buly pro hosty.
60:01'
Normální hrací doba nerozhodla a proto musíme jít do prodloužení.
60:00'
59:10'
Hayes z levého kruhu trefuje rameno Jarryho.
58:56'
Icing Flyers.
58:33'
Konecnyho přihrávka přeskočila hůl Sanheima na modré a proto hosté ztrácejí útočné pásmo.
57:52'
Provorov našel na brankovišti van Riemsdyka, ten opět v dobré pozici trefuje beton Jarryho.
57:27'
Voráček v brankovišti pokrytý proto se k puku nedostal.
56:57'
Hosté nyní nikam nespěchají a čekají až jim v klidu dostřídají hráči.
56:21'
Třetí útočná formace domácích se opět drží v útočném pásmu.
55:44'
van Riemsdyk v jasné šanci sám v mezikruží trefuje rameno Jarryho.
55:07'
Opět tu máme hodně nepřesností na obou stranách.
54:10'
Tanev zvládl bruslařský souboj s Niskanenem a proto se icing nepíská.
53:29'
Simonova přihrávka nikoho ze spoluhráčů nenašla a proto se k puku zadarmo dostávají hosté.
52:54'
Malkin byl poslán k zemi, ale bylo to čisté, protože si ruský útočník šlápl na kotouč.
52:20'
Tanev neudržel útočné pásmo a tak se hra Penguins stěhuje do pásma středního.
51:39'
Hra se přelévá ze strany na stranu, bez vážnějších šancí na obou stranách.
50:54'
Jarry vyjel za branku, aby zastavil puk pro Schultze.
50:13'
Ofsajd Penguins. Následuje komerční přestávka.
49:57'
Třetí útočná formace Tučňáků nyní mačká hosty v jejich obranném pásmu.
49:18'
Marino zakládá akci svého týmu od vlastní branky.
48:42'
Dělovka Sanheima z levého kruhu skončila v lapačce Jarryho.
48:03'
Množství nepřesností na obou stranách, ale o něco více ze hry mají hosté z Philadelphie.
47:20'
Flyers nahazují puk do pásma, aby z toho nebyl icing a odjíždějí na střídačku.
46:48'
Komerční přestávka.
46:18'
Couturier hledal na pravé straně spoluhráče, přihrávku však ztečoval Marino bruslí mimo.
45:46'
Nahození Letanga skončilo v lapačce Elliotta.
45:19'
Jarry vyjel z branky a pomohl s rozehrávkou.
44:38'
Střela Laughtona z levého kruhu skončila na příložníku Jarryho.
44:13'
Rozehrávka Penguins skončila zakázaným uvolněním.
43:30'
Domácí se snaží vzít vedení zpět, ale jejich akce skončil již ve středním pásmu.
42:20'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Máme vyrovnáno a hosté mažou domácí dvoubrankové vedení. Nahození Hayese od pravého mantinelu z otočky tečoval na brankovišti Pitlick a puk se následně dostal k zcela volnému SCOTTU LAUGHTONOVI, který měl již lehkou pozici, aby poslal puk do prázdné branky. Asistence: Tyler Pitlick, Kevin Hayes.
41:49'
Rána Pitlicka z mezikruží mířila do náruče Jarryho.
41:27'
Střelu McCanna z otočky musel likvidovat Elliott.

Hity: 16 – 22
Po druhé třetině vedou domácí 3:2. Druhá třetina byla jasně v režii Tučňáků, kteří se třemi brankami v řadě dostali do dvoubrankového vedení, ale naději na dobrý výsledek pro Letce dala kontaktní branka po chybě Letanga v rozehrávce. Za domácí se prosadili Jevgenij Malkin, Bryan Rust a Kris Letang. Za hosty snížil Tyler Pitlick.
40:00'
39:45'
Rust posílá puk do bezpečí.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sidney Crosby – 2 min., podrážení).
38:46'
Ofsajd zastavuje akci Crosbyho. Následuje komerční přestávka.
37:39'
Hosté jsou jako polití živou vodou a snaží se o vyrovnání.
36:29'
Hosté snižují po chybné rozehrávce Letanga. Puk v útočné pásmu zachytil Niskanen, který poslal puk na pravou stranu, kam si najel Aube-Kubel a ten ještě poté našel na levé straně TYLERA PITLICKA, který nedal Jarrymu šanci na zákrok, proti jeho střele pod horní tyč. Asistence: Nicolas Aube-Kubel, Matt Niskanen.
35:49'
Domácí nahazují na Elliotta a střídají.
35:26'
Icing Penguins.
35:04'
Aston-Reese hledal přihrávkou spoluhráče, v útočném pásmu našel pouze hůl soupeře.
34:21'
Střela Rusta z pravé strany vyprášila betony Elliotta.
33:34'
Střelu Letanga od levého mantinelu tečoval ještě Simon, Elliott si mezírku mezi betony pohlídal.
33:00'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale zatím kombinují u mantinelu.
32:19'
Nepřesnou kombinací se Philadelphia připravuje o útočné pásmo.
31:50'
Ofsajd Letců.
31:03'
Domácí vedou o dvě branky a využívají druhou přesilovou hru v zápase. Malkin od modré poslal puk na levý kruh pro Crosbyho, který vymyslel skvostnou přihrávku na pravý kruh, kde byl najetý KRIS LETANG, který využil chyby Elliotta, ten nebyl u své tyčky pozorný a puk mu propadl do sítě. Asistence: Sidney Crosby, Jevgenij Malkin.
30:38'
Střela Rusta z mezikruží byla sražena.
30:25'
Letci vyhazují puk až na Jarryho.
30:04'
30:04'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., podrážení).
29:58'
29:30'
Domácí v klidu vyhazují.
28:37'
Rána Niskanena od modré byla sražena do rohu.
28:10'
Nahození Sanheima od modré je hodně nepřesné.
27:58'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování).
27:23'
Icing Letců.
26:42'
Voráček se přes hradbu těl u branky Jarryho k dorážce nedostal.
25:16'
Domácí otáčejí vývoj dnešního utkání a také využívají přesilovou hru. Malkin z pravé strany našel na té levé Crosbyho, který poté našel přesně v mezikruží BRYANA RUSTA a ten i s přispěním Sanheima překonává Elliotta. Asistence: Sidney Crosby, Jevgenij Malkin.
24:05'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Philippe Myers – 2 min., hákování).
23:55'
Máme srovnáno. Tlak domácí druhé formace končí zaslouženou odměnou. Střelu Hörnqvista od levého mantinelu vyrazil Elliott ramenem jenom nad sebe, na dorážku u tyčky čekal JEVGENIJ MALKIN, který uklidil puk do sítě. Asistence: Patric Hörnqvist.
23:30'
Střela Hörnqvista z mezikruží skončila na těle Elliotta.
23:05'
Nahození od modré na Jarryho nedoputovalo.
22:33'
Ruhwedel hledal rozehrávkou Galchenyuka, ten na puk nedosáhl a proto je pískán icing.
21:56'
Aston-Reese nahazuje do útočného pásma a domácí se usazují v útočném pásmu.
21:11'
Konecny nahazoval puk na branku od pravého mantinelu, van Riemsdyk se k puku na brankovišti nedostal.
20:53'
Rozehrávka Penguins končí zakázaným uvolněním .
20:40'
Rust našel na útočné modré Malkina, ten však puk nezpracoval a hosté mohou v klidu založit další svůj útok.

Hity: 13 – 13
Po první třetině vedou Letci na ledě Tučňáků po přesilovkové trefě Jakuba Voráčka 1:0. Na straně domácích měl největší šanci Schultz, ale tváří tvář brankáři trefil jeho lapačku. Na straně hostů trefil z levého kruhu Hayes tyčku Tristana Jarryho. První třetina nám přinesla celkem pouze sedm střel na branku.
20:00'
19:31'
Hosté se dostávají v utkání do vedení a využívají přesilovou hru. Nahození Sanheima Jarry vyrazil pouze před sebe, kde stál ještě Farabee, který Jarryho nepřekonal a tak se k puku dostal Niskanen, který poslal puk na zcela volného JAKUBA VORÁČKA a ten měl již lehkou pozici na zakončení. Asistence: Matt Niskanen, Joel Farabee.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:34'
Letang vyvezl puk do bezpečí.
17:52'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Alex Galchenyuk – 2 min., podrážení).
17:49'
Ofsajd zastavuje Galchenyuka.
17:31'
Konecny v rohu kluziště v útočném pásmu přišel o puk v souboji s Marinem.
16:57'
Crosby našel zpoza branky Simona, který svojí střelu zamířil do náruče Elliotta.
16:31'
Střela Raffla z pravé strany zamířila vedle branky.
16:20'
Přihrávka rukou v podání domácích. Následuje komerční přestávka.
16:08'
Schultz začíná další akci svého týmu.
15:27'
Domácí posílají puk do středního pásma a odjíždějí střídat, protože z důvodu icingu nemohli.
15:04'
Rozehrávka Jarryho skončila zakázaným uvolněním.
14:22'
Malkin se výborně vrátil zpět a připravil o puk Niskanena.
13:27'
Střela Hayese z levého kruhu skončila na tyči.
12:58'
Individuální akce Simona nevyšla a proto mohou začít další útok hosté od vlastní branky.
12:18'
Puk na hostující přihrávce.
11:46'
Nepřesná přihrávka Letanga připravuje domácí o útočné pásmo.
11:03'
Bekhendové zakončení McCanna skončilo na těle Elliotta.
10:20'
Ofsajd Tučňáků. Následuje komerční přestávka.
10:10'
Raffl zavezl puk do útočného pásma a celá jeho formace může vystřídat.
09:45'
Střela Sanheima od modré byla zablokovaná Angellem do ochranné sítě.
09:28'
Dělovka Letanga od modré byla sražena Pitlickem do bezpečí.
08:47'
Hosté odevzdávají domácím puk a ti se mohou dostat zadarmo do útočného pásma.
07:53'
Střela Hayese z mezikruží byla sražena obráncům do rohu.
07:18'
Ofsajd nyní také na straně Flyers.
06:55'
Opět ofsajd na straně Penguins.
06:46'
Ofsajd zastavuje útok Dominika Simona. Následuje komerční přestávka.
06:02'
Střela Couturiera z otočky od levého mantinelu mohla nechat Jarryho klidným.
05:14'
Střela od modré domácímu obránci vůbec nevyšla a ještě při ní zlomil hůl.
04:40'
Hosté opět pouze nahazují do útočného pásma a stahují se zpět do středního pásma.
03:53'
Hosté nahazují do útočného pásma a odjíždějí na střídačku.
03:03'
Dělovka Letanga z levého kruhu skončila vedle branky.
02:53'
Rozehrávka Letců končí pouze zakázaným uvolněním.
02:26'
Po pravém křídle se dral k puku Agozzino, přes obránce se však nedostal.
01:42'
Jarry vyjel za svojí branku a pomáhá s rozehrávkou.
01:22'
Obrovská šance pro Schultze po přihrávce Simona, který tváří tvář Elliottovi, trefil jeho lapačku.
00:37'
Přihrávka Jakuba Voráčka na najíždějícího Raffla přesná nebyla.
00:01'
Úvodní buly pro Malkina.
00:01'
Před začátkem utkání se ještě drží minuta ticha za Kobe Bryanta.
V PPG Paints Areně zní státní hymna USA a po ní budeme moci přejít na samotné dnešní utkání.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Ruhwedel, J. Schultz – McCann, Crosby (C), Simon – Rust, Malkin (A), Hörnqvist – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Galchenyuk, Agozzino, Angello.

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Provorov, Niskanen, Sanheim, P. Myers, Hägg, Braun – J. van Riemsdyk, Giroux (C), Konecny – M. Raffl, Couturier (A), Voráček – Laughton, K. Hayes (A), Farabee – Pitlick, Bunnaman, Aube-Kubel.

Rozhodčí: Morton, McIsaac – Driscoll, Tobias.
Vzájemné zápasy

22. 1. 2020 Philadelphia – Pittsburgh 3:0
30. 10. 2019 Pittsburgh – Philadelphia 7:1
18. 3. 2019 Pittsburgh – Philadelphia 1:2 po prodl.
Philadelphia

„Letci“ mají odehráno 50 zápasů. Flyers se po těchto zápasech nachází na 10. místě Východní konference, když si připsali bilanci 18-9-6-17 při skóre 158:150. V Metropolitní divizi je Philadelphia Flyers na 6. místě. Na venkovních kluzištích si z 25 odehraných zápasů připsala bilanci 3-7-2-13 při skóre 69:96. Po zápase s „Tučňáky“ je čeká domácí utkání proti Coloradu.

Absence

brankář Carter Hart (natažení břišních svalů)
obránce Shayne Gostisbehere (poranění kolena)