NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Edmonton - 24. prosince 2019   04:08

Vancouver
Vancouver
11:15' Motte  • 44:12' Horvat (Pearson, Ch. Tanev) • 53:48' Q. Hughes (J. T. Miller, Boeser) • 59:46' Eriksson (Edler, Pearson)
4:2
(1:1, 0:1, 3:0)
Edmonton
Edmonton
15:40' Nugent-Hopkins  (Jones) • 23:02' Klefbom  (McDavid, Draisaitl)
Vancouver
Edmonton

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Tři hvězdy utkání
1. Quinn Hughes (VAN) 1+0
2. Oscar Klefbom (EDM) 1+0
3. Bo Horvat (VAN) 1+0
Vancouveru se podařilo otočit třemi góly ve třetí třetině skóre zápasu s Edmontonem a v závěrečném utkání před vánoční přestávkou vybojovat cenné vítězství. Zatímco Oilers prohráli třetí z posledních čtyř zápasů, Canucks vyhráli potřetí v řadě a dál stahují svou ztrátu, kterou nabrali v předchozích týdnech a měsících na elitní osmičku Západní konference.
59:46'
Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí se zmocnili ve svém pásmu puku a vyrazili do útoku. Puk se dostal až k LOUI ERIKSSONOVI, který po najetí k pravému kruhu poslal puk do prázdné branky. Asistence: Alexander Edler, Tanner Pearson.
59:19'
Klefbomovu střelu zpoza levého kruhu Markström vyrazil. Domácí dostali puk do neutrální zóny.
58:55'
McDavid se musel vrátit pro puk do vlastního pásma.
58:46'
Oddechový čas pro hosty.
58:46'
Zakázané uvolnění Vancouveru.
58:30'
Oilers nemají puk v útočném pásmu, musí do něj hledat cestu.
58:06'
Oilers odvolávají brankáře krátce poté, co Koskinen vychytal únik Beagla.
57:15'
Moc nechybělo a Vancouver zvýšil vedení! Virtanen bleskově sjel k levé tyči, křižnou přihrávku skrz brankoviště ale střelou usměrnil jen do betonu Koskinena.
56:48'
Hosté se dostali do přečíslení ve dvou proti jednomu. Nugent-Hopkins se rozhodl z levé strany nakonec neriskovat přihrávku a vystřelit, Markström puk krotí na svých betonech.
55:25'
Postavení mimo hru Edmontonu. Komerční pauza.
55:09'
Neal se po průniku mezi kruhy snažil vystřelit, ale trefil jen nohu protihráče.
53:48'
QUINN HUGHES se napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě! Horvat se ještě snažil puk tečovat a svou clonou před Koskinenem odvedl výbornou práci. Asistence: J.T. Miller, Brock Boeser.
53:12'
Domácí se dopustili zahrání puku vysokou holí před brankou soupeře a hra je tak vykázána do středního pásma.
52:43'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (2 min. – příliš mnoho hráčů).
51:52'
Koskinen přikryl lapačkou odražený puk po střele Horvata.
51:38'
Zakázané uvolnění hostů.
51:06'
Skrytá střela za obráncem Koskinena nepřekvapila, jeho betony puk vyrazily.
50:52'
Hra je přerušena v obranném pásmu Vancouveru. Komerční pauza.
49:53'
49:38'
Domácí vyčistili své pásmo a osvobodili se.
49:03'
McDavid se zjevil zčista jasna před brankou Markströma, který měl i trochu štěstí, že mu puk ujel z čepele.
48:48'
Draisaitl se po sražené střele Klefboma snažil udržet útočné pásmo, ale nepovedlo se mu to.
48:27'
Domácí znovu dostali kotouč do neutrální zóny.
48:02'
Canucks odehráli puk mimo své pásmo.
47:53'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tanner Pearson – 2 min., držení).
46:40'
Komerční přestávka.
46:22'
Zakázané uvolnění domácích.
45:45'
Edmonton se snaží vybojovat zpátky těsné vedení, na Markströma ovšem prošla jen jedna slabší střela, další zakončení byla zblokována.
44:29'
44:12'
Rozhodčí ovšem gól uznal! BO HORVAT srazil svou bruslí vyraženou střelu Pearsona za záda brankáře Koskinena a vyrovnává na 2:2! Asistence: Tanner Pearson, Christopher Tanev.
44:12'
Rozhodčí zamířil k videu. Vypadá to, že Horvat skutečně do kotouče kopl a gól by platit neměl.
44:12'
Vancouver vsítil vyrovnávací branku, ale Koskinen okamžitě vyrazil k rozhodčímu a dal jasně najevo, že Horvat do puku kopl.
43:02'
Další ofsajd domácího týmu.
41:40'
Canucks se dostali do postavení mimo hru.
41:33'
Pearson napálil puk do horní tyče Koskinenovy klece! Druhá horní tyčka Vancouveru v utkání a pořádná porce smůly! Puk se od brankové konstrukce odrazil do hlediště.
40:50'
V úvodu třetí třetiny se hra rychle přelévá ze strany na stranu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:53.
Edmontonu se povedlo ve druhé třetině využít přesilovou hru a dostat se těsného vedení 2:1. Oba týmy měly ve druhé periodě několik šancí, ale další změna skóre nenastala. Zápas je ovšem nadále zcela otevřený.
40:00'
39:53'
Stecher z pravé strany měl na hokejce vyrovnání, ale puk napálil do horní tyče!
39:35'
Oilers zvládli další nepříjemnosti ve svém pásmu a odvrátili útok soupeře.
38:54'
Tlak domácích. Koskinen dvě střely vyrazil, než se natáhl lapačkou po další střele Petterssona, který střílel z hranice levého kruhu.
37:46'
Znovu se vhazuje před Markströmem.
37:01'
Russellova střela z pravé strany byla vyražena brankářem domácích do ochranné sítě.
36:40'
Hra je přerušena před brankou Markströma. Komerční pauza.
35:07'
Quinn Hughes vypálil zpoza kruhů, Koskinen zapisuje už 17. zákrok. Na střely je vyrovnáno 18-18.
34:12'
Vhazuje se ve středním pásmu, hraje se ve čtyřech.
34:12'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Elias Pettersson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kris Russell – 2 min., hrubost).
34:12'
Po střele Boesera, kterou Koskinen vyrazil, vlétl do brankáře Edmontonu jeden z hráčů Canuks a doslova ho přejel. To se nelíbilo obraně Edmontonu, která začala hráče soupeře trestat.
34:01'
Schallerova střela byla sražena do ochranné sítě.
33:20'
Eriksson se protáhl mezi kruhy, Koskinena ovšem nepřekonal.
32:23'
Gaudette vypálil zpoza levého kruhu, Koskinen jeho ránu vyrazil do pravé strany, odkud Myers vystřelil mimo tři tyče.
31:58'
Komerční pauza.
31:58'
Nurse a Roussel se do sebe pustili v obranném pásmu Edmontonu. Pěstní souboj vyhrál Nurse, který svého soupeře dokonce lehce stáhl k ledu, aby si ho následně postavil a zasypal ho sprškou ran. To už rozhodčí zkoušeli oba kohouty roztrhnout.
31:05'
Stále se hraje, už téměř šest minut v kuse. Edmonton se snaží být aktivnější, dokáže vytvářet tlak na soupeře, ale ke střele na branku se nedostává.
29:49'
Mcdavid obkroužil takřka celé útočné pásmo, aby byl následně jeho střelecký pokus zblokován. Hraje se dlouho bez přerušení.
28:59'
Motte z pravé strany minul branku Koskinena, Fantenberg byl poté zleva zblokovaný.
28:30'
Ještě jedna střela domácích, puk těsně minul branku Koskinena, který nestihl zareagovat.
28:12'
Koskinen musel svou holí zastavit střelu zpoza kruhů.
27:43'
Klefbom hledal křižným pasem spoluhráče ve střelecké pozici v pravém kruhu, ale přihrávka si adresáta nenašla.
27:09'
Střela domácích od modré neprošla skrz obranu až ke Koskinenovi.
26:29'
Před brankou Canucks vznikl závar, z něhož nakonec nepřišla střela na branku domácích, ale situace dala obráncům Vancouveru pořádně zabrat.
25:17'
Neal zaváhal na útočné modré a vjel do postavení mimo hru.
24:22'
Zakázané uvolnění Edmontonu.
23:02'
Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru! Zpoza kruhů vypálil OSCAR KLEFBOM, jehož střela prolétla kolem clony a bránícího protihráče a kolem vyrážečky Markströma do branky. Asistence: Connor McDavid, Leon Draisaitl.
22:40'
Draisaitlova rána se odrazila od Markströmova betonu do ochranné sítě.
22:15'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., nedovolené bránění).
21:35'
Beagle se tlačil před branku Edmontonu, poté se stáhl více do strany a vypálil na Koskinena. Ten puk sráží k zadnímu hrazení.
20:52'
Nurse od modré čáry přestřelil branku Edmontonu a trefil jen zadní plexisklo.
20:31'
Archibald vypálil zápěstím zpoza kruhů, puk prolétl až k Markströmovi, který přerušil hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 04:59.
První třetina kanadského derby mezi Vancouverem a Edmontonem nabídla dvě branky. Skóre otevřel ve 12. minutě domácí Motte, na což dokázal o čtyři minuty později zareagovat Nugent-Hopkins.
20:00'
18:46'
Draisaitl si z pravého kruhu vynutil zákrok domácího brankáře.
18:15'
Markström přerušuje hru, čehož je využito k nařízení další komerční pauzy. Na ledě se mezitím opět spustila krátká strkanice několika hráčů.
18:03'
Chiasson z pravé strany křižnou střelou minul branku Vancouveru.
17:41'
Vancouver byl natlačen v útočném pásmu, z nějž byl nakonec těsně vytěsněn a dopustil se postavení mimo hru.
17:09'
Rychlý útok Horvata po levé straně, Koskinen jeho střelu chytá mezi svými betony. Komerční pauza.
16:50'
Na kluzišti to začíná trochu jiskřit na obou stranách. Zatím ale k opravdové rozmíšce nedošlo.
15:40'
Oilers ukončují dlouhou pasáž bez přerušení nejlepším možným způsobem. Jejich rychlý protiútok zavezl do útočného pásma RYAN NUGENT-HOPKINS, který nakonec i sám přebruslil na hranici levého kruhu, odkud prostřelil Markströma. Asistence: Caleb Jones.
15:17'
Dlouhé postavení Canucks v útočném pásmu. Přišel i pokus o střelu od modré čáry, ale puk byl sražen do rohu kluziště.
14:15'
Hra se přelévá ze strany na stranu, domácí jsou sice časteji v útočném pásmu, ale Koskinena se jim ohrozit nedaří.
12:45'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, zároveň ale také bez střel.
11:15'
Okamžitě po buly se k puku prodral TYLER MOTTE, který zaskočil Koskinena rychlou střelou, která propadla za jeho záda. Bez asistence.
11:13'
Tlak přesilovkové formace Canucks rostl, Koskinen se musel hodně rychle přesouvat brankovištěm. Boeserovu střelu hostující brankář vyrazil a poté přerušil hru.
10:54'
Střela od modré neprošla k brance Edmontonu. Ještě Boeser udržel útočné pásmo.
10:19'
Dostali se až k brance soupeře, ale tam byli velmi rychle zastaveni a jejich útok byl odvrácen.
09:45'
Oilers vyčistili své pásmo. Domácí se musí nově zmobilizovat k přechodu útočné modré.
09:14'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Gaëtan Haas – 2 min., sekání).
08:50'
Bude se vylučovat na straně Edmontonu. Domácí mají výhodu.
07:29'
Koskinen nadvakrát zastavil útok Canucks, při němž na jeho branku stříleli Virtanen a Stecher. Komerční přestávka.
05:47'
Hra je přerušena před brankou Vancouveru. Markström musel vytáhnout ze svého repertoáru další zákrok.
05:15'
Hraje se další delší úsek bez přerušení. První třetina zatím ubíhá hodně rychle. Edlerova střela z levého kruhu byla zblokována.
03:49'
První zásah také hostujícího Koskinena, který si poradil se zakončením Erikssona zpoza levého kruhu.
03:04'
Nurse se napřáhl od modré čáry. Makström si připisuje další zákrok. Zatím je v permanenci pouze on.
02:03'
Brankář Markström přerušuje poprvé v utkání hru.
01:13'
Na druhé straně zkoušel štěstí z levého kruhu Horvat, ale trefil jen bránícího Nurse.
01:04'
Bear se napřáhl od modré čáry a trefil brankáře Markströma, který si připisuje první zákrok.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (DiPietro) – Q. Hughes, Ch. Tanev, Edler, Stecher, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Eriksson – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, Schaller.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, Bear, K. Russell, Jones – Draisaitl, McDavid, Kassian – Neal, Nugent-Hopkins, Chiasson – M. Granlund, Haas, P. Russell – Nygård, Sheahan, J. Archibald..
Vancouver v posledním utkání před Vánoci přivítá na svém ledě Edmonton. Oilers, kteří se zuby nehty snaží udržet v nejlepší osmičce Západní konference, v této sezoně vyhráli zatím dva ze tří vzájemných zápasů, ale pozici favorita rozhodně hájit nebudou. Duel bude spíš zcela otevřený.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.