To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Detroit Red Wings: 32

1. prodloužení:

Anaheim Ducks: 0

Detroit Red Wings: 4
Skvělé hokejové představení jsme dnes sledovali v Honda Center, kde domácí Anaheim sváděl urputnou bitvu s Detroitem. Nakonec se z vítězství radovali hosté, kteří dokázali v úvodu prvního prodloužení využít přesilovou hru za faul Souraye v závěru třetí třetiny a tím vyrovnali stav série na 1:1. Nyní se série stěhuje do Joe Louis Arény v Detroitu, kde se oba soupeři znovu utkají dvakrát. Vzhledem k vyrovnanému stavu série je jasné, že se se zpět do Honda Center v Anaheimu ještě vrátíme!
61:21
Detroit právě vstřelil branku!
Tak přece! Tak přece jenom si hosté odváží z ledu Anaheimu vítězství, GUSTAV NYQUIST střílí z levé strany, ale Hiller vyráží, puk se dostává k Filppulovi, který odvedl skvělou práci, když si na sebe natáhl dva obránce Ducks, přihrává zpět na levou stranu a Nyquist již tentokrát domácího gólmana překonává a na led přilétla z hlediště i chobotnice na oslavu vítězství Red Wings! Asistence: Valtteri Filppula, Danny Cleary.
61:05
Zvládají to dobře, puk vyhazují až k Howardovi.
60:49
Ještě více než půl minuty se musí domácí bránit.
60:33
Dělovka Brunnera z levé strany, mimo, puk opouští třetinu.
60:15
Detroit má výhodu přesilové hry v úvodu prodloužení.
60:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, prodloužení začne přibližně v 7:05 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Anaheim Ducks: 11

Detroit Red Wings: 11
Po šedesáti minutách skončilo utkání nerozhodně, poté, co hosté promarnili tříbrankové vedení. Čeká nás tedy prodloužení, do něhož vstoupí hokejisté Detroitu s výhodou přesilové hry.
60:00
59:23
Přesto rozhodčí ještě vylučují, zřejmě za zákrok při předchozí akci Detroitu, hosté si zahrají přesilovou hru.
59:15
Vau, fantastický Hiller nyní zachránil svůj tým od pohromy, Dacjuk, tak jak ho známe, převzal puk, projel přes střední pásmo až do třetiny soupeře, tam přihrává Zetterbergovi, který málem dal vedoucí gól Detroitu, fantastický Hiller.
59:00
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:31
A nechybělo mnoho a Teemu Selänne mohl dokonat obrat v utkání, naštěstí pro Detroit, Howard celou situaci zvládl a rozhodčí přerušují hru.
57:38
Anaheim právě vstřelil branku!
Neskutečné, tak silný tlak, jako v posledních minutách vytvořili hokejisté Anaheimu, to se jen tak nevidí! BOBBY RYAN je hrdinou, když tečí střely Fowlera překonává z levé strany Howarda, který jen bezmocně klečí ve svém brankovišti, je vyrovnáno! Asistence: Cam Fowler, Saku Koivu.
57:24
Až nyní domácí kombinují v útočném pásmu.
57:07
Rozestavená červenobílá hráz nepouští soupeře před Howarda.
56:30
Getzlaf zastaven ve střední třetině skvělým Dacjukem, který odvádí neskutečnou obrannou práci, ač útočník!
56:08
Střela Bonina z levé strany od modré zablokována, Filppula okamžitě vyváží kotouč do středního pásma.
55:42
Až Dacjuk vyhazuje puk a hosté si mohou oddechnout.
55:21
Kindl odstavil Bobby Ryana, ale přesto se hraje stále ve třetině Red Wings.
55:00
Začíná závěrečná pětiminutovka třetí třetiny, dokáží domácí vyrovnat?
54:45
Hosté nyní přerušují nápor soupeře zakázaným uvolněním.
54:35
Lovejoy tečuje puk před Howardem, ten se snáší těsně vedle branky, nakonec je z toho tyčka!
54:10
Andersson vyváží puk do střední třetiny, nahazuje do pásma Ducks, ale domácí získávají puk.
53:47
Hra nabrala rychlé tempo, hraje se úžasný hokej!
53:09
Domácí publikum bouří, cítí, že se jejich tým vrací do zápasu!
52:31
Těsně po skončení přesilové hry se prosazuje KYLE PALMIERI, který střelou z pravé strany "nachytal" Howarda, tomu prolétl puk kolem levého ramena do branky a domácí prohrávají již pouze o gól! Asistnece: Nick Bonino, Bobby Ryan.
52:25
52:02
Puk za Hillerem, Detroit se urputně a zatím úspěšně brání!
51:54
Ofsajd, Cam Fowler nezachytil puk na modré, rozhodčí vykazují hru do střední třetiny.
51:37
Anaheim opět před Howardem, jeden z domácích hráčů však ztratil hokejku.
50:59
Kronwallovi se podařilo zachytit puk a vyhodit ho ze třetiny.
50:47
Anaheim již v přesilovkovém rozestavení.
50:25
Anaheim nyní tlačí soupeře, pramení z toho nedovolené zákroky, po jednom z nich končí jeden z hráčů Ducks v brance Detroitu, provinil se Quincey, domácí si zahrají přesilovou hru!
50:00
Je před námi poslední desetiminutovka, ve které se budou domácí snažit smazat dvoubrankovou ztrátu a vyrovnat stav utkání.
49:22
Bonino střílí z levé strany od modré, vedle.
48:52
Hosté se nedostali ke střele, hrát mohou Ducks.
48:37
Detroit nahazuje puk do útočné třetiny.
47:50
Již to vypadalo, že Howard podrží puk ve své výstroji, ale nakonec mu, po bekhendové střele RYANA GETZLAFA, propadl do branky a domácí snižují na rozdíl dvou branek, závěr bude dramatický! Asistence: Kyle Palmieri, Bryan Allen.
47:09
Ofsajd Anaheimu při přechodu do třetiny Red Wings, vhazování ve středním pásmu.
46:55
Statistika gólových šancí – 17 : 10 pro Detroit.
46:10
Na druhé straně se do šance dostává Filppula s Zetterbergem, ani jeden z nich však Hillera nepřekonali.
45:25
Dacjuk ve skvělém obranném zákroku, kdy v pádu a zezadu vypíchl puk Perrymu, těsně před Howardem!
44:20
To, že Detroit hrál přesilovou hru, nebylo vůbec patrné, Anaheim držel svého soupeře v jeho třetině.
44:04
43:42
Ducks útočí nyní ve čtyřech, to je maximální risk při vlastním oslabení!
43:18
Tato přesilová hra se Detroitu vůbec nedaří, obrana má plné ruce a nohy práce s domácími útočníky.
42:55
Výborné střídání Perryho, protáhl si střídání a nakonec získal útočné pásmo pro Ducks, kteří se brání v oslabení.
42:30
Getzlaf s Perrym jdou do útoku, prvně jmenovaný však odchází střídat, vše je tedy na Perrym, který podržel puk ve třetině Red Wings.
42:10
Hiller musí likvidovat bleskovou střelu Kronwalla, téměř okamžitě po buly.
42:04
Vylučuje se, na trestnou lavici usedne Teemu Selänne, který se provinil ve vzájemném souboji s DeKeyserem.
41:21
Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější domácí.
40:20
Úvody jednotlivých třetin, to je obrovská slabina Ducks v dnešnímu utkání, JOHAN FRANZÉN projel z pravého rohu až před Hillera, kterému pod jeho betony zasunuje puk do branky! Asistence: Henrik Zetterberg, Damien Brunner.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 6:08 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 9

Detroit Red Wings: 9
Druhá třetina je za námi, do třetí části budou hosté vstupovat stále s dvoubrankovým náskokem, když vedou na ledě Anaheimu 3:1. Domácím se sice podařilo snížit, díky využité přesilové hře, to ale bylo z jejich strany všechno. Detroit dnes předvádí skvělou defenzivu, přes kterou se domácí těžko "prokousávají"!
40:00
39:20
Vhazování před Hillerem, domácí vyhrávají a vyhazují kotouč.
39:14
Jasný faul, Sheldon Souray narazil Abdelkadera zezadu na mantinel, to byl nepříjemný zákrok. Střelec prvního gólu utkání se těžce zvedá z ledu, ale odchází po svých, to je důležité. Hosté si zahrají přesilovou hru.
39:04
Posunutá branka za Howardem, rozhodčí přerušují hru.
39:00
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:08
Po gólu S. Koiva mají více ze hry hokejisté Anaheimu, ale obrana Detroitu hraje velmi dobře a nepouští domácí do gólových příležitostí.
37:38
Anaheim rozehrává, ale pouze na zakázané uvolnění.
36:43
Domácí nahazují puk na Howarda, nikdo ho ale nedobruslil, hrají hosté.
35:39
Zetterberg pálí z voleje z pravé strany, ale pouze do připravených betonů Hillera!
35:14
Red Wings se osvobozují, dobré střídání první pětky Ducks.
34:41
Hraje se ve třetině Red Wings, Getzlaf pohotové nachází Allena, ten "promáchl".
34:06
Filppula střílí nebo spíš nahazuje puk na Hillera.
33:50
Ducks nevyužívají přesilovou hru, přesto ji, hlavně její závěr, odehráli dobře.
33:37
32:56
Domácí v útočném pásmu, na ledě oba finští veteráni.
32:27
Ericsson vyhazuje další puk ze třetiny.
32:10
Závar před Howardem, obrana Detroitu vyhazuje puk.
31:52
Ducks začínají přesilovou hru za vlastní brankou.
31:37
Navíc budou hrát domácí další přesilovou hru, na trestné lavici si odpykává trest hostující Zetterberg!
31:15
Využitá přesilová hra může domácím hokejistům hodně pomoci, nyní ztrácí na svého soupeře již "pouze" dvě branky, to není tolik!
30:53
Ano, hosté si nepohlídali prostor u vlastní branky a jeden ze dvou finských veteránů v sestavě Ducks, SAKU KOIVU se u pravé tyčky odpoutal od svého "strážce", obránce Smitha a pohotově doráží do branky vyraženou střelu Beauchemina. Asistence: Teemu Selänne, Francois Beauchemin.
30:40
Tak snad nyní – Ducks v přesilovkovém rozestavení.
30:27
Opět je puk ve středním pásmu.
30:00
Jsme přesně v polovině utkání, domácí stále prohrávají o tři góly, nyní hrají přesilovou hru, která se jim zatím vůbec nevede.
29:41
Bonino netrefil puk "z první" od Souraye, hosté vyhazují.
29:14
Detroit vyhrává vhazování ve vlastní třetině a vyhazuje puk.
29:10
Opět se vylučuje, na trestnou lavici míří hráč Detroitu, Valtteri Filppula a Ducks si zahrají přesilovou hru.
28:45
Domácí se drží ve třetině soupeře, ale nedostávají se tolik do zakončení, jak by bylo zapotřebí.
28:27
Cogliano v šanci, skvělý Howard.
26:59
Abdelkader postupuje po levém křídle před Hillera, má v tandemu Andersson, který má "napřaženo", ale nakonec je z toho střela prvně jmenovaného, Hiller vyráží.
26:19
26:07
Ne, další vyhozený puk, přesilová hra Detroitu pomalu končí.
25:45
Nyní se již hostům nedaří usadit v útočném pásmu.
25:14
Až nyní S. Koivu dostává puk ze třetiny a domácí tak mohou vystřídat.
24:56
Ani střela Jakuba Kindla nebyla přesná, přesto hosté zůstávají ve třetině Ducks.
24:34
Quincey se nyní zlobí sám na sebe, jeho střela z pravé strany nebyla přesná, vhazuje se po levici Hillera.
24:19
A zároveň si vykoledovala faul, Bryan Allen je vyloučen za hru vysokou holí, další přesilová hra pro Detroit.
24:10
První pětka Detroitu nyní "uzamkla" soupeře v jeho třetině.
22:57
Ducks zakládají útočnou akci, Beleskey proniká před Howarda, ale hostující gólman chytá skvěle.
21:58
I úvod do druhé části se hostům povedl a Anaheim to bude mít hodně těžké, pokud chce pomýšlet na druhý bod v této sérii!
21:04
Hosté využívají přesilovou hru, Dacjukovu střelu z pravé strany doráží pod padajícím Hillerem do branky z bezprostřední blízkosti JOHAN FRANZÉN. Asistence: Damien Brunner, Pavel Dacjkuk.
20:01
Za faul po skončení první třetiny je v úvodu té druhé vyloučen Saku Koivu, hosté budou hrát přesilovou hru.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 6:11 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Anaheim Ducks: 12

Detroit Red Wings: 8
První dvacetiminutovka je za námi, Red Wings vedou na ledě Ducks 2:0 a plány Anaheimu tak dostávají povážlivé trhliny. Hosté do dnešního utkání vstoupili skvěle, hned v první minutě rozvlnil síť za Hillerem Abdelkader a o čtyři minuty později navýšil skóre Brunner. Ducks reagovali time-outem, ale ani to nezastavilo strojově a takticky přesné hosty, kteří svého soupeře zatím jednoznačně přehrávají.
20:00
19:25
Brunner opět předvádí, v jaké pohodě dnes hraje, z levé strany se dostává před Hillera, střílí bekhendem, ale netrefuje branku.
19:00
Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.
18:38
Detroit nikam nespěchá, blíží se závěr třetiny, nyní je třeba neudělat chybu a neinkasovat "do šatny.
17:50
Anaheim pouze vyhazuje puk přes všechny čáry, ale nebude to icing.
17:20
Hosté posílají na led elitní lajnu.
16:46
Eaves nepropasíroval puk na střed, kde číhal Bertuzzi, obrana Ducks celou situaci zvládla.
16:01
Ten si dokázal vybruslit zpoza branky a z pravé strany vystřelit, Hiller chytá.
15:40
Nyquist se dostává z levé strany do útočného pásma, přenechává Brunnerovi.
14:42
Ducks se snaží o kombinaci před Howardem, ale obrana Red Wings pracuje výtečně.
13:40
Justin Abdelkader je "při chuti", nyní se opět dokázal natlačit před Hillera, ale byl atakován bránícím Fowlerem, zakončení nebylo jednoduché, domácí gólman nakonec tuto šanci zvládá.
13:19
13:11
Puk ve třetině Ducks, to hostům maximálně vyhovuje.
12:51
Ještě devětadvacet vteřin bude trvat přesilová hra Anaheimu, vhazování před Howardem.
12:51
Publikum sice jásá, puk možná někdo protlačil z pod Howarda do branky, ale to již bylo dlouho poté, co rozhodčí přerušili hru.
12:38
Nyní jsou již domácí hokejisté ve třetině soupeře.
12:15
Beauchemin navíc ztrácí kotouč a hosté mohou pošetřit nějakou tu vteřinku.
12:00
Red Wings přestáli to nejhorší, nyní se již brání ve čtyřech.
11:19
Patrick Eaves dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí, to je pro Red Wings hodně nepříjemné!
11:16
11:07
Zetterbergovi nyní nedokázal nikdo vzít puk v pravém rohu třetiny Ducks, ale hosté z toho nic nevytěžili.
10:40
Ozývá se také publikum, které povzbuzuje svůj tým.
10:05
Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách, na ledě tak je více prostoru pro kombinace.
09:20
Selänne si šikovně vykoledoval faul, kdy si ve středním pásmu chytil hokejku Brunnera, přes kterou přepadl a je z toho vyloučení, zkušenosti se nezapřou!
09:25
Hosté od úvodních vteřin před Hillerem.
09:16
Emerson Etem je prvním vyloučeným hráčem, přesilovou hru si zahrají hosté.
08:04
Detroit ve třetině Ducks, ale obrana si z celou akcí dokázala poradit.
06:58
Selänne se okamžitě po vhazování řítí na branku Red Wings, Howard pozorný.
06:49
Vhazování ve středním pásmu.
06:08
Abdelkader tam nepříjemně "operoval" před brankou Ducks, obrana raději vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
05:49
Red Wings ve třetině Ducks, Jakub Kindl střílí od modré, vedle.
04:51
Vhazování před Howardem, úspěšnější domácí, kteří se ale s pukem dostávají do středního pásma.
04:20
Lavička Anaheimu reaguje oddechovým časem.
04:20
A je z toho druhý gól v síti Ducks! DAMIEN BRUNNER se prosazuje téměř ze stejného místa, jako při prvním gólu Abdelkader, střelou "pod víko" nedává Hillerovi žádnou šanci, ten jen bezmocně máchl lapačkou do prostoru, hosté vedou o dva góly! Asistence: Kyle Quincey.
04:16
Detroitu se daří kombinovat před Hillerem.
03:49
Zetterberg nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat.
03:20
Corey Perry se dostává do zakončení, nebezpečnou střelu z pravé strany Howard chytá efektním zákrokem do lapačky.
02:32
Detroit se netlačí do třetiny Anaheimu, hosté spořádaně čekají na svého soupeře ve středním pásmu.
01:58
Rychlý přechod do útoku, který vede finský veterán Selänne po levé straně, dostává se před Howarda, ten jeho střelu chytá.
01:42
Anaheim kombinuje ve vlastní třetině.
00:48
Výtečný start do utkání mají hokejisté Red Wings. JUSTIN ABDELKADER se prosazuje nenápadnou střelou z mezikruží, Hiller jeho střelu nečekal a je z toho první gól utkání, z prvního útoku Detroitu! Asistence: Pavel Dacjuk.
00:01

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) – Souray, Beauchemin, Allen, Lydman, Fowler, Lovejoy – Ryan, Getzlaf, Perry – Cogliano, S. Koivu, Winnik – Beleskey, Bonino, Selänne – Palmieri, Steckel, Etem

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, Quincey, B. Smith, Kindl, DeKeyser – Zetterberg, Dacjuk, Abdelkader – Franzén, Filppula, Cleary – Nyquist, Andersson, Brunner – Eaves, Emmerton, Bertuzzi

Rozhodčí: Walkom, Kimmerly – Lazarowich, Kovachik.
Vítejte u onlajn přenosu 2. utkání 1. kola play-off NHL mezi týmy Anaheim Ducks a Detroit Red Wings.
1. utkání série
ANAHEIM – DETROIT   3 : 1 (1:1, 0:0, 2:0)
____________________________________
ANA 10:24 (PG) – Nick Bonino (1)
DET 16:05 (PG) – Danny Cleary (1)
ANA 01:29 (PG) – Teemu Selänne (1)
ANA 19:37 – Francois Beauchemin (1)
ANAHEIM DUCKS
Nejproduktivnějším hráčem Anaheimu v základní části NHL byl Ryan GETZLAF, který nasbíral devětačtyřicet bodů za patnáct gólů a čtyřiatřicet asistencí a v konečném pořadí kanadského bodování základní části skončil na jedenáctém místě.
Narozdíl do svého soupeře, měl Anaheim postup do play-off jistý již několik kol před koncem zákadní části. V jeden okamžik dokonce Ducks atakovali pozici nejlepšího týmu základní části, Chicaga! Pak však přišel mírný útlum a tyto ambice musel Anaheim "pustit k vodě". O tom, že mohlo jí o načasování té nejlepší formy v pravý okamžik, svědčí výsledky v závěru základní části, i výkon v úvodním utkání série.
Poslední zápasy Ducks (bez play-off)
28. 04. 2013 / Anaheim - Phoenix 3 : 5
26. 04. 2013 / Vancouver - Anaheim 1 : 3
23. 04. 2013 / Edmonton - Anaheim 0 : 3
22. 04. 2013 / Edmonton - Anaheim 1 : 3
DETROIT RED WINGS
Nejproduktivnějším hráčem Detroitu v základní části NHL byl Pavel DACJUK, který nasbíral devětačtyřicet bodů za patnáct gólů a čtyřiatřicet asistencí a v konečném pořadí kanadského bodování základní části skončil na desátém místě.
Postup do play-off si Detroit zajistil až v závěrečných zápasech základní části, kdy musel odrážet "útok" Minnesoty a Columbusu, na kterého nakonec zbylo první nepostupové, tedy deváté, místo. V bojích o Stanley Cup tak detroitští vyzvali druhý nejlepší tým konference, Anaheim Ducks.
Poslední zápasy Red Wings (bez play-off)
28. 04. 2013 / Dallas - Detroit 0 : 3
26. 04. 2013 / Detroit - Nashville 5 : 2
25. 04. 2013 / Detroit - Los Angeles 3 : 1
23. 04. 2013 / Detroit - Phoenix 4 : 0