1. Jonathan QUICK (LAK) 24 zák., 0 gólů, 100%
Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

San Jose: 24

3. třetina:

LA Kings: 11

San Jose: 13
Je dobojováno, hrdinou dnešního dne je domácí gólman Jonathan Quick, který dokázal udržet čisté konto a protože jeho spoluhráči celkem třikrát dokázali dopravit puk do brány, mohou hokejisté Los Angeles slavit třetí vítězství v sérii.
60:00
59:29
Los Angeles právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! JEFF CARTER posílá puk do prázdné brány a pátý zápas vyhrají hokejisté Los Angeles. Asistence: Michael Richards.
59:20
Další skvělý zákrok Quicka, Pavelski se dostává ke střele z pravé strany, následně i k dorážce, vše řeší domácí gólman zalehnutím puku.
59:12
Rozhodčí přerušují hru, vhazování ve střední třetině.
59:00
Začíná poslední minuta třetí třetiny, puk opouští třetinu Kings.
58:50
Vhazování po pravici Quicka, úspěšnější hosté.
58:47
Oddechový čas pro hosty.
58:47
Fantastický zákrok Quicka, který si vybruslil proti střele Burnse z levé strany, jenž byl úplně sám před domácím gólmanem, ten ho fantasticky vychytal! Možná rozhodující okamžik zápasu.
58:15
Puk míří za branku Sharks, hosté to nebudou mít lehké, Kings brání v pohodě.
57:53
Thornton, Pavelski, Marleau, Couture, Braun a Burns je šestice "statečných" v dresech Sharks.
57:31
Hosté to zkouší bez gólmana, Niemi je na střídačce, Sharks hrají v šesti!
57:25
Braun střílí z pravé strany od modré, Quick chytá a přerušuje hru.
56:41
Galiardi dostal přihrávku "na paty", přesto se před Quickem dokázal na pravé strany zorientovat a zakončit, ale nepřesně.
56:25
Anze Kopitar střílí z levého křídla, Niemi chytá, vhazování po jeho pravici.
56:20
Puk však získávají domácí hokejisté, kteří jdou do útoku.
55:58
Sharks kombinují ve středním pásmu, čekají na vhodný okamžik k zatútočení.
55:41
Po skončení přesilové hry si najíždí do pásma Vojnov, střílí "z první", ale pouze do míst, kde je připravený Niemi.
55:36
55:21
Přesilová hra domácích pomalu končí.
55:00
Začíná poslední pětiminutovka, Kings jsou ve třetině Sharks.
54:15
Kings již opět ve třetině Sharks.
53:56
Marleau zachycuje přihrávku a vyhazuje puk ze třetiny.
53:45
Domácí v přesilovkovém rozestavení.
53:36
Sheppard fauluje Richardsona, Kins si zahrají přesilovou hru.
52:53
Puk v pravém rohu ve třetině Kings, hosté získávají puk.
52:26
52:16
Puk ve střední třetině, přesilová hra Sharks pomalu končí.
51:48
Ani tentokrát se hosté nedokázali usadit před Quickem, čas z jejich přesilové hry se krátí.
51:22
Domácí se dokonce dostávají do zakončení, střelu Williamse z pravé strany Niemi vyráží.
51:05
Další vyhozený kotouč ze třetiny Kings.
50:51
Hosté se zatím marně snaží usadit ve třetině Kings.
50:26
Anze Kopitar podráží J. Thorntona, hosté si zahraj přesilovou hru.
50:00
Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, hostům se čas na zdramatizování zápasu povážlivě krátí.
49:50
A nečekaná střela Boyla od modré, kterou těsně před Quickem ještě někdo tečoval, výborný zákrok domácího gólmana!
49:28
Galiardi prodlužuje puk do středního pásma.
49:00
A nakonec ještě rozehrává, Carter se dostává do zakončení z pravé strany, jeho pokus končí ve výstroji dobře postaveného Niemiho.
48:52
Sláva Vojnov dokázal odehrát puk ve vlastní třetině, i přes napadání soupeře.
48:27
Střídání na obou stranách, na ledě druhé pětky, puk opouští ledovou plochu, rozhodčí přerušují hru, vylučovat se nebude.
48:05
Vojnov nepřesně rozehrává, puk končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje do třetiny Kings.
47:45
Clifford dobře napadá rozehrávku Sharks.
47:30
Puk se ale rychle vrací do třetiny Kings, útočnou akci hostů ale končí ofsajdem.
47:10
Úspěšnější domácí hokejisté, kteří vyváží puk do středního pásma.
46:55
Quick musí zasahovat proti pokusu Burnse, který je natlačený u jeho pravé tyčky. Vhazování po pravici Quicka.
45:55
A domácí bleskově přechází do protiútoku a tam po střele Greeneho dokonce zazvonila tyč!
45:32
Úspěšnější hosté, ale Gomez v souboji s Kopitarem ztrácí kotouč, ten opouští třetinu Kings.
45:20
Zakázané uvolnění Los Angeles, vhazovat se bude ve třetině domácího týmu.
44:45
Marleau s Pavelskim si dokáží vytvořit šance, ale zatím ani jedna střela nevedla za záda Jonathana Quicka.
44:20
Po obdrženém druhém gólu se začínají hosté více tlačit před branku Kings.
43:35
Gomez se prodral do útočného pásma, jeho střela byla zblokována obranou Kings.
42:50
Quick drží levý beton a hokejku pevně přitisknutou ke své tyčce před dotírajícím Thorntonem.
42:15
Pavelski drží puk za brankou Kings, nakonec se ke střele dostává Marleau, ale netrefuje branku.
42:00
Zakázané uvolnění San Jose, vhazovat se bude před Niemim.
41:41
A domácí jsou "při chuti", Jeff Carter si nabruslil z levé strany více ke středu, střílí zápěstím, Niemi vyráží.
40:53
Těsně po skončení přesilové hry se dostává ke střele VJAČESLAV VOJNOV, po vyhraném vhazování po levici Niemiho, který nestačil zareagovat na přesnou střelou Vojnova z pravé strany. Asistence: Trevor Lewis.
40:50
40:33
Braun vyhazuje puk ze třetiny San Jose.
40:15
Domácí v úvodu třetí třetiny dohrávají přesilovou hru.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:38 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

LA Kings: 9

San Jose: 5
A to je to poslední, co stojí za zmínku ze druhé třetiny, která končí vítězstvím 1:0 pro domácí mužstvo. I v této části měli více ze hry hokejisté domácího týmu, kteří se dokáží dostat do zakončení a často dostávají soupeře pod tlak. San Jose se ve druhé třetině dostávalo do ojedinělých šancí, zpravidla po rychlém protiútoku či samostatných únicích. Ani jednou však hosté na gólmana Quicka nevyzráli, ten stále drží čisté konto, a tak po čtyřiceti minutách hry máme "fotbalové" skóre dnešního utkání – 1:0 pro Los Angeles.
40:00
39:40
Richards si nyní na levé straně hledal svou pozici na střelu, nakonec zápěstím zkouší překonat vše, co mu stojí v cestě, bez úspěchu, puk opouští třetinu Sharks.
39:18
Domácí opět s Kopitarem, Richardsem, Carterem, Muzzinem a Doughtym.
39:00
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Pozor, Galiardi se ocitl zčista jasna před Quickem, zakončuje, ale domácí gólman chytá. Nicméně rozhodčí pískají faul právě Galiardimu, ano, faul na gólmana, domácí si zahrají další přesilovou hru.
38:27
Hokejistům Kings se tak podařilo zúročit velký tlak, který si vytvořili díky přesilové hře a fanoušci v zaplněném Staples Center se tak mohli radovat z prvního gólu v síti Sharks.
38:08
ANZE KOPITAR dokázal jako první překonat Niemiho, když si z levé strany nabruslil na dorážku střely Clifforda z pravé strany od modré, kterou Niemi odráží přímo na hůl domácího kapitána, pro něhož již nebylo těžké zakončit do odkryté části branky Sharks. Asistence: Justin Williams, Kyle Clifford.
37:38
Přesilová hra Kings rozproudila hru, hraje se skvělý hokej, ve skvělé atmosféře.
37:15
Domácí útočí, Richardson ale ztrácí kotouč v souboji v levém rohu.
35:59
Carter na druhé straně zaváží puk za bránu, obtáčí se kolem tyčky, střílí, na okamžik se již rozsvítilo světlo v brankovišti, hlediště radostně vykřiklo, ale sedící Niemi nějakým záhadným způsobem dokázal puk vyrazit z branky!
35:24
35:20
Ale ta se nyní musí bránit, Marleau je s Couturem před Quickem, ale střela Marleaua si nenašla cestu do brány.
35:03
Domácí ponechali na ledě svou útočnou formaci s Kopitarem.
34:40
Hosté vyhazují puk ze třetiny, domácí to musí zkoušet znovu.
34:18
Shars se brání s Desjardinsem, J. Thorntonem, Vlasičem a Braunem.
34:08
Rozhodčí přerušují hru, vhazování před Niemim. Domácí hrají s Kopitarem, Richardsem, Carterem a bránícím Muzzinem s Doughtym.
34:05
Zatím sledujeme souboj u mantinelu ve třetině Sahrks, kde Pavelski zalehl puk.
33:41
King mají na svém kontě zatím šest gólů z přesilových her v celém play-off, jak tomu bude nyní?
33:24
A opět se vylučuje, tentokrát na straně San Jose, Demers fauluje Regehra za brankou Kings, domácí si zahrají svou první přesilovou hru.
33:19
Bez jediné střely na bránu odehráli hosté svou přesilovou hru, které se jim tomto utkání zatím nevedou. Domácí v plném počtu.
32:48
Hostům se ale ani v této přesilové hře nedaří, za bouřlivého skandování publika se domácí výborně brání.
32:19
Brown se dostává s Kopitarem do třetiny Sharks, ale padá, publikum si žádá odpískání nedovoleného zákroku, píšťalka rozhodčích však mlčí.
31:47
Puk opouští třetinu Kings, hosté to musí zkoušet znovu.
31:19
Ale Marleau byl v zakončení faulován Cliffordem, ten je vyloučen a hosté si zahrají svou druhou přesilovou hru.
31:19
A hned je z toho šance Marleaua, kterému skvělou přihrávku předložil Couture z levé strany, ale Quick šanci Marleaua chytá.
31:02
Na ledě první pětky obou týmů, Vojnov promáchl na modré čáře.
30:38
Sheppard obkroužil branku Jonathana Quicka, kterého zkoušel překvapit střelou z pravé strany, ale domácí gólman je pozorný a chytá.
30:15
Sharks ve třetině Kings.
30:00
Jsme přesně v polovině dnešního utkání, stav je stále nerozhodný 0:0.
29:15
Burns se tlačil před Quicka, kde chtěl dorážet nahozený puk Galiardim, obrana Kings mu to nedovolila.
28:55
Ani Muzzinova střela od modré si nenašla cestu za záda Niemiho.
28:02
Zakázané uvolnění Kings, hra se stěhuje před Quicka.
27:32
King "vyčíhal" odražený puk od zadního mantinelu a u pravé tyčky se snaží zpětnou přihrávkou vrátit puk před Niemiho, ale ten dokázal celou situaci vyřešit.
27:02
Couture nahazuje puk do třetiny Kings, ale obrana domácího týmu získává puk.
26:45
Puk opouští ledovou plochu, po vyhození obránce Sharks Brauna, vhazování před Niemim.
26:13
I Quick chytá střelu Burnse, oba gólmani byli nyní pod tlakem, ale zvládli to na jedničku, i proto je stále stav bezgólový, komerční přestávka.
25:51
Na druhé straně se dostává do šance Richards, ale Niemi dokázal pokrýt obě jeho střely z levé strany.
25:20
Pavelski bleskově vrací puk před branku Kings, ale tam obrana domácího týmu odvrací nebezpečí.
25:10
24:29
Útočnou akci Sharks zastavuje ofsajd na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:20
To samé se ale děje i na druhé straně po nepovedené rozehrávce Sharks.
24:04
Richards spěchá za pukem za branku Sharks aby se dotkl puku dříve než obránce soupeře, nepovedlo se, rozhodčí pískají icing.
23:31
Pavelski se dostává ke střele z levé strany, ale puk je zblokován bránícím Regehrem.
23:15
Puk ve střední třetině.
22:55
Kings se ale bleskově dostávají znovu do útočného pásma, Regehr střílí od modré z levé strany, přímo do lapačky Niemiho.
22:33
Až Scott Gomez osvobozuje San Jose a dostává puk ze třetiny.
22:20
Kings "točí" soupeře před jeho brankou.
22:06
Vojnov střílí od modré čáry z pravé strany, vedle.
21:36
Stuart pouze prodlužuje do útočného pásma, ostatní hráči Sharks odchází střídat, hrají domácí.
21:10
Elitní pětka Kings odvedla velice dobrou práci a odchází střídat.
20:46
Kopitarovo střela z mezikruží netrefuje branku Sharks.
20:35
Hosté se osvobozují pouze za cenu icingu.
20:20
Kings po úvodním buly útočí.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:40 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

LA Kings: 9

San Jose: 6
Je konec, již se nic v první třetině nestane, hrdinou této části zápasu je jednoznačně finský gólman San Jose, Antti Niemi, který dokázal zlikvidovat všechny nebezpečné šance domácích hokejistů. Ti byli v úvodní dvacetiminutovce jasně lepší, než hokejisté San Jose, kteří si nedokázali vytvořit téměř žádnou šanci a nic na tom nezměnilo ani to, že měli k dispozici přesilovou hru. V první třetině jsme se nakonec gólu nedočkali, věřme, že v dalších dvou třetinách tomu bude naopak.
20:00
19:23
První pětka Kings dělá soupeři obrovské starosti, Neimi nyní vykopává betonem střelu Williamse.
19:00
Začíná poslední minuta první třetiny, Vojnov si sjíždí z pravého křídla, střílí, puk letí mimo branku.
18:35
Couture ztrácí puk v útočném pásmu, další útočná snaha hostů vyšla naprázdno.
18:10
Sharks si zatím příliš šancí nevypracovali, domácí výborně brání modrou čáru.
17:32
Souboj v levém rohu ve třetině Sharks, úspěšnější hosté.
16:53
Na druhé straně musí Niemi pevně držet levý beton přitisknutý u své tyčky, Clifford střílí z pravé strany, ještě se snaží dorážet, ale puk přes položený beton neprošel.
16:27
Ale Vojnov měl velké problémy s rozehrávkou a hosté se málem dostali do zajímavé šance, nakonec obránce Kings vše vyřešil.
16:02
Nahozený puk do třetiny Kings, získává ho obránce Scuderi.
15:47
Ale nepřesnou rozehrávkou se o něj připravují, opět icing.
15:41
Nepřesná rozehrávka Kings, Sharks získávají puk.
15:18
Sharks znovu vyhazují puk přes všechny čáry, další icing.
15:02
Icing Sharks, hra se stěhuje před Niemiho, domácí vyhrávají vhazování.
15:00
Začíná poslední pětiminutovka první třetiny, sledujeme velice pohledný hokej, kterému chybí pouze góly.
14:35
Dobré střídání třetí formace Kings, která zatlačila soupeře před jeho bránu.
14:08
Zblokovaná střela Vojnova od modré z levé strany, ale Kings zůstávají u puku.
13:52
Kings kombinují před Niemim.
13:24
Útočnou snahu hostů nakonec přerušuje hvizd rozhodčího, icing.
12:56
Doughty odehrává před najíždějícím Desjardinsem, pomáhá mu gólman Quick.
12:31
Burns spěchá za pukem do útočného pásma, dříve je u něho obránce Kings.
12:02
Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější hokejisté San Jose.
11:54
Kopitar se dostává do obrovské šance, vybruslil si z levé strany před Niemiho, je na okamžik zcela sám, střílí, ale finský gólman zřejmě ještě stihl puk vytěsnit mimo bránu!
11:42
Regehr pouze nahazuje puk za bránu Niemiho.
11:16
Kings svírají soupeře před jeho brankou.
11:05
Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění, Boyle ulevil obraně Sharks vyhozením puku přes všechny čáry.
10:50
Richards střílí z levé strany, Niemi vyráží, domácí zůstávají před brankou soupeře.
10:15
Vojnov nyní odvedl dobrou práci ve středním pásmu, kde odebral puk soupeři, hrají domácí.
09:50
Vhazování po pravici Niemiho vyhrávají hosté.
09:40
Až první pětka se dokázala probojovat do útočného pásma, Scuderi si chystá puk na střelu od modré z levé strany, střílí, Niemi puk vidí a v pohodě chytá.
09:18
Domácím se nedaří vymanit se z vlastní třetiny, Sharks výborně forčekují.
08:47
Nakonec puk sbírá domácí gólman, rozhodčí přerušují hru, první reklamní přestávka.
08:45
Hraje se před Quickem.
08:22
Ale domácí se nemohou dostat přes střední pásmo.
07:59
Scuderi atakován ve vlastní třetině při rozehrávce, zvládl to, puk posouvá na Vojnova.
07:43
Zakázané uvolnění San Jose, hosté nevyužili nabídnutou výhodu přesilové hry, vypracovali si pouze dvě střely od modré.
07:28
07:05
Williams spěchá za vyhozeným pukem, ale dříve u puku bude gólman Niemi, který rozehrává.
06:40
Boyle znovu střílí z levé strany od modré, přesně do míst, kde je postavený Quick, který chytá.
06:28
První minuta přesilové hry Sharks je za námi, hosté zatím pouze jednou ohrozili branku soupeře.
06:13
Další vyhozený puk ze třetiny Kings.
05:40
Vhazování ve třetině Kings vyhráli hosté, Boyle se dostává ke střele od modré, Niemi vyráží a obrana Kings vyhazuje kotouč do středního pásma.
05:28
A po odehrání Carter fauluje Boyleho, také úder loktem do obličeje, který již tentokrát rozhodčí trestají dvěma minutami, Sharks si zahrají přesilovou hru.
05:19
Carter vypíchl puk obraně Sharks, která chybuje, domácí centr najíždí z levé strany na Niemiho, střílí, ale netrefuje bránu.
04:54
Couture inkasoval ostrý úder loktem do obličeje, provinil se domácí Doughty, přesto se nevylučuje. Vhazování ve třetině Kings.
04:32
Střelu Doughtyho od modré, z pravé strany, vyráží Niemi pravým betonem, hrají hosté.
04:07
Nahozený puk Marleaua raději přikrývá Quick pod svou lapačku, vhazování ve třetině Kings.
03:38
Lewis zaváží puk do třetiny Sharks a domácí odchází střídat.
03:08
Hraje se v rychlém tempu, hned od úvodního buly.
02:32
Richardson se dostává k puku, najíždí z pravé strany na střed před Niemiho, ale obrana Sharks mu znemožnila vystřelit.
02:03
Rychlý rozehrávka Kings, puk směřuje do útočné třetiny, kde ho odehrává obrana Sharks.
01:18
Williams ztrácí puk ve středním pásmu, ale Kopitar ho získává zpět, postupuje s pukem na holi do útočného pásma, střílí, Niemi lapačkou kontroluje dráhu puku, mířícího nad bránu.
00:46
Stuart zvládl odehrát nahozený puk domácích.
00:23
První útočnou akci Kings zastavuje ofsajd na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
00:01
Hráči již nastupují na led, utkání za malý okamžik začne.

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, A. Martinez, Muzzin, Vojnov – Williams, Kopitar, Brown – King, Richards, Carter – Penner, Stoll, Lewis – Clifford, Fraser, Toffoli

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Irwin, Boyle, Vlašič, Braun, Stuart, Hannan – Marleau, Couture, Torres – Galiardi, J. Thornton, Burns – Wingels, Pavelski, Desjardins – Sheppard, Burish, Kennedy

Rozhodčí: O'Halloran, Lee – Heyer, Kovachik.
Vítejte u onlajn přenosu 5. utkání 2. kola play-off NHL mezi týmy Los Angeles Kings a San Jose Sharks.
V sérii LA se San Jose očekáváme klíčový pátý duel. Oba celky si zatím drží výhodu domácího prostředí a kdo dnes vyhraje, bude mít šanci v šestém zápase ukončit celou sérii. Favoritem pro dnešní duel jsou domácí. Kings se oproti loňsku trochu změnili. Letos jsou pro změnu bezchybní v domácím prostředí, ale na druhou stranu, každá série musí jednou skončit. Třeba to bude právě dnes. Hostům nebude v důležitém zápase chybět Logan Couture, který rozhodl předchozí dva duely. Sharks ale bude chybět útočník Martin Havlát, zatímco domácí nemohou počítat s Jarretem Stollem – nhlportal.cz.
LOS ANGELES KINGS
Nejproduktivnějším hráčem Kings v play-off je Mike RICHARDS, který nasbíral devět bodů za dva góly a sedm asistencí. V pořadí bodování play-off je osmnáctý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Kings je Jeff CARTER, který nasbíral sedm bodů za čtyři góly a tři přihrávky a v bodování play-off je šestadvacátý.
SAN JOSE SHARKS
Nejproduktivnějším hráčem Sharks v play-off je Logan COUTURE. Ten získal jedenáct bodů za pět gólů a šest přihrávek a v pořadí bodování play-off je šestý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Sharks je Joe PAVELSKI, který zaznamenal deset bodů za čtyři góly a šest asistencí a v bodování play-off je desátý.
Češi na ledě
Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
V utkání se může v dresu San Jose představit dvaatřicetiletý útočník Martin HAVLÁT.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:45.