Jakub Kindl (DET 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:13
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 8 střel, čas na ledě 14:41
David Krejčí (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:46
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 5 střel, čas na ledě 29:18
1. Jarome Iginla (BOS) 1+0
2. Pavel Dacjuk (DET) 1+1
3. Patrice Bergeron (BOS) 0+1
Dnešní utkání sledovalo 20 066 diváků.
Dnešní utkání pro hokejisty Detroitu velmi smolně. Rudá Křídla ztratila své dvoubrankové vedení a nakonec prohrává i druhý domácí zápas, tentokrát výsledkem 2:3 po prodloužení. Boston v prodloužení výrazně přidal a nakonec mu to přineslo kýžené ovoce, protože má velkou šanci postupit do dalšího kola play-off. Hokejisté Detroitu dnes odehráli možná své poslední domácí utkání, protože jestli nevyhrají následující utkání v Bostonu, tak pro ně sezóna končí.

Střely na branku: 37 – 40.

Stav série: 1 – 3.
73:32
Bruins právě vstřelili branku!
Na střídačce Bostonu je veselo, když hosté vítězí v prodloužení. Od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku Hamilton, ale ten dokázal na pravém kruhu tečovat JAROME IGINLA, jenž jej poslal do chráničů obránce DeKeysera a od něj se kotouč dostal za bezmocného Gustavssona. Bostonu tedy v prodloužení dokonal obrat a udělal velký krok za postupem. Asistence: Dougie Hamilton, David Krejčí.
72:59
Chárovu střelu od modré čáry Gustavsson bez problémů vyrazil vedle branky.
72:00
Bertuzzi se dostal s kotoučem do útočného pásma, ale když viděl, že nemá podporu svých spoluhráčů, tak kotouč jen nahodil za branku a vydal se střídat.
71:13
Kotouč se ocitl na střídačce Detroitu. Hra je přerušena.
70:30
Z mezikruží střílel Sheahan, ale jeho pokus dokázal zablokovat jeden z bránicích hráčů.
70:21
Ihned po vhazování vystřelil od modré čáry Kindl, ale Rask zasahuje lapačkou.
70:17
Komerční přestávka.
69:07
Velká šance Bostonu. Po střele Lucice z pravého kruhu se kotouč odrazil před branku, kde kotouč poskakoval na brankovišti. Iginla se ovšem k dorážce nedostal.
68:09
Z vrcholu pravého kruhu se dostal k zajímavé střele Legwand, ale Rask dokázal tento pokus vyrazit, i když měl špatný výhled.
67:17
Ke střele z pravého kruhu se dostal Eriksson, ale Gustavsson dokázal úspěšně zasáhnout.
66:41
Na druhé straně byla do ochranné sítě sražena střela Cháry od modré čáry.
66:12
Nahození Glendeninga do útočného pásma bylo sraženo mimo hrací plochu.
65:30
Gustavsson velmi dobrým zákrokem drží Detroit ve hře. Na levý kruh se dostal Soderberg, který střelou zápěstím mířil dobře, ale brankář Detroitu branku nepustil.
65:04
Detroit se dopouští zakázaného uvolnění.
64:39
První lajna Detroitu se dostala pod tlak, ale Iginla nedokázal z levého kruhu přesně vystřelit.
63:54
Detroitu se podařilo přerušit tlak Bostonu snaží se kombinovat v útočném pásmu.
63:00
Velký závar před brankou Detroitu gólem nekončí, když Gustavsson dokázal pokrýt střelu Thorntona.
62:36
Boychukova střela od modré čáry byla sice zablokována, ale kotouč se poté stejně dostal k brance Gustavssona, který kotouč raději přikryl.
61:43
Detroit začal prodloužení ovšem velmi opatrně a zbytečně neriskuje.
60:50
Hostující obraně ujel Abdelkader, který měl možnost ukončit dnešní utkání, ale jeho střelu mezi betony dokázal Rask vyrazit. Velká šance hned v úvodu prodloužení.
60:01
Bostonu se podařilo zkraje třetí třetiny vyrovnat zásluhou Lucice na 2:2 a tímto výsledkem také skončila základní hrací doba, takže se dnes dočkáme prodloužení. Detroit v průběhu utkání ztratil dvoubrankové vedení, což by ho mohlo velmi mrzet, protože v prodloužení může rozhodnout každá střela. První prodloužení začne přibližně v 4:50.

Střely na branku: 34 – 28.
60:00
59:59
V poslední sekundě nebezpečně tečoval před brankoviště Florek, který nasměroval kotouč těsně vedle levé tyče. To by bylo pro Detroit velmi kruté.
59:48
V základní hrací době se zřejmě rozhodnutí nedočkáme.
59:24
Kotouč je převážně ve středním pásmu.
58:46
Z modré čáry nahazoval kotouč na branku Detroitu Hamilton, ale Gustavsson nakonec nemusel zasahovat.
58:34
Hraje se velmi opatrně. U kotouče se drží hosté.
58:00
Do konce základní doby zbývají dvě minuty. Dočkáme se branky a nebo se dnes bude prodlužovat?
57:22
Tatar se dostal podél pravého mantinelu do útočného pásma a vystřelil těsně nad branku. Detroit střílí z každé pozice.
56:44
Krejčí zachytil na levém kruhu rozehrávku domácí obrany a ihned vystřelil zápěstím. Gustavsson ale zasahovat nemusel, protože střela byla zablokována.
55:10
Velký závar před brankou Raska hosté nakonec přečkali, když bekhendová střela Tatara skončila na ležícím Raskovi.
54:23
Střela Lashoffa od modré čáry se k brance Raska vůbec nedostala.
53:42
Hokejisté Detroitu se snaží vrátit do vedení, ale hokejisté Bostonu hrají velmi aktivně a hrozí z přečíslení.
53:15
Dacjuk chytrou nahrávkou uvolnil na levém kruhu Quinceyho, který tvrdým pokusem po ledě neuspěl.
52:13
Na levém kruhu měl dostatek prostoru Helm, tak se zkusil prosadit střelou zápěstím, ale ta ovšem skončila v lapačce Raska.
51:14
51:00
Dacjuk přihrál kotouč do jízdy Abdelkaderovi, který z levého kruhu vystřelil na Raska, který kotouč bez váhání vyrazil.
50:03
Ve výborné pozici se ocitl Marchand, který z velkého úhlu nedokázal trefit odkrytou branku. Boston již mohl vyhrávat.
49:06
Na druhé straně střela Kronwalla od modré čáry branku netrefila.
48:40
Boston je v posledních střídáních lepším týmem. Z pravého kruhu se svým pokusem neuspěl Campbell.
47:21
Od modré čáry nahodil kotouč na branku Chára, ale Gustavsson se nemusel příliš namáhat, protože střela šla přímo do jeho betonu.
47:11
Na druhé straně neuspěl se svým pokusem Lucic, který poslal kotouč přímo do Gustavssona.
46:43
Utkání začíná mít opravdu velký náboj. Z pravého kruhu vystřelil Glendening, ale branku se mu trefit nepodařilo.
45:27
U levé tyčky číhal na odražený kotouč Eriksson, ale ten mu nakonec hůl přeskočil.
44:07
Z levé strany se snažil Raska překvapit Dacjuk, který nahodil kotouč na branku. Rask se ovšem překvapit nenechal a kotouč vyrazil.
43:01
Z levého kruhu se pokoušel Raska překvapit Franzen, ale brankář Bostonu kotouč vyrazil nad branku.
42:26
Detroit nevstoupil do třetí třetiny zrovna nejlépe, ale po inkasované brance přidal na aktivitě.
41:58
Od pravého mantinelu se dostal do středu útočného pásma Brendan Smith a tvrdě vystřelil nad branku Raska.
41:15
V Detroitu máme vyrovnáno, když Bostonu vymazal dvoubrankovou ztrátu. Před Gustavssonem zůstal úplně volný MILAN LUCIC, jenž obdržel přesnou přihrávku od Soderberga a pohotově uklidil kotouč do branky. Asistence: Carl Soderberg, Dougie Hamilton.
40:23
Po ledě střílel z mezikruží Marchand, ale Gustavsson betonem úspěšně zasáhl a kotouč vyrazil do rohu.
40:01
Boston ve druhé třetině hru vyrovnal, ale prvně se v ní prosadili domácí, když se ve 25. minutě trefil přesně Dacjuk. Branka Bostonu přišla ve 31. minutě, kdy se trochu šťastně trefil Krug, když jeho pokus tečí usměrnil za záda Gustavssona Glendening. Po druhé třetině vede Detroit 2:1. Třetí třetina začne přibližně v 4:02.

Střely na branku: 22 – 17.
40:00
39:26
Od modré čáry vystřelil tvrdě Brendan Smith, ale jeho pokus skončil vedle branky, takže Rask zasahovat nemusel.
39:00
Boston v závěru druhé třetiny výrazně přitvrdil. Některé zákroky jsou na hranici pravidel.
38:32
Rychlý útok Bostonu zakončoval střelou od modré čáry Bartkowski, ale Gustavsson v podivné poloze kotouč vyrazil.
37:17
Z velkého úhlu se pokoušel Gustavssona překvapit střelou bekhendem Lucic, ale brankář Detroitu byl pozorný.
36:35
Velké utkání dnes hraje Dacjuk, který projel středním pásmem, dostal se na levý kruh, odkud vystřelil těsně vedle branky.
36:17
Helm v útočném pásmu velmi aktivně napadal a dokázal se dostat ke kotouči, ale ten mu utekl do brankoviště, kde jej Rask přikryl. Detroit je v posledních střídáních opět aktivnějším týmem.
35:54
Nepřesná rozehrávka hostí končí zakázaným uvolněním.
35:14
34:25
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Zetterberg, který poslal kotouč do betonu Raska. K odraženému kotouči se dostal před brankou Bertuzzi, který zadovkou hledal Dacjuka. Tomu však kotouč hůl přeskočil.
33:48
Od modré čáry se pokusil podruhé v utkání prosadit Kronwall, ale tentokrát Rask dokázal zasáhnout.
33:36
Do slibné šance se dostat Tatar, který z velké blízkosti dorážel. Kotouč však skončil v lapačce Raska.
33:25
Kronwall našel na pravém kruhu Nyquista, který si kotouč zpracoval a vystřelil zápěstím do boční sítě.
33:14
Detroit si zahraje přesilovou hru. Za krosček je vyloučen na dvě minuty Campbell.
32:35
Abdelkader bojoval za brankou Bostonu o zisk kotouče, ale nakonec neuspěl.
31:45
Helmovi se podařilo objet branku Raska a vystřelit po ledě. Finský brankář ale kotouč zastavil a přikryl jej. Následuje komerční přestávka.
31:23
Od pravého mantinelu nahodil kotouč na Gustavssona z nouze Iginla, ale brankář Detroitu neměl problémy,
30:14
Boston ji ovšem využívá a snižuje na rozdíl jediné branky. Bergeron vyhrál vhazování na TOREYHO KRUGA, který tvrdě vystřelil, trefil hůl Glendeninga, od níž se kotouč nasměroval pod břevno. Gustavsson neměl proti této střele nárok. Asistence: Patrice Bergeron.
30:03
Začíná velmi krátká přesilová hra Bostonu.
29:47
Kronwall se dostal na levý kruh, odkud vystřelil zápěstí. Střela skončila vedle branky.
29:15
Franzen se dostal v poklidu za branku Raska, kde se pokoušel přihrát před ní. Tento záměr mu však hostující obrana překazila.
28:42
Gustavsson si připisuje další úspěšný zákrok. Z pravého kruhu vystřelil Hamilton, ale brankář domácího celku zasáhl ramenem.
28:16
Přesilová hra Detroitu končí. Bertuzzi najel ve středním pásmu do Cháry, který se skácel k ledu. Útočník Red Wings dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
28:03
Detroit bude hrát přesilovou hru. Kevan Miller zbytečně krosčekoval Zetterberga a je vyloučen na dvě minuty. Poté se do potyčky dostal Brendan Smith s Marchandem, ale zde se vylučovat nebude.
27:58
Boston se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
27:12
Drew Miller se dostal v rohu ke kotouči a ihned se snažil najít Legwanda před brankou, kterému při zakončení kotouč přeskočil hůl. Utkání má vysoké tempo.
26:24
Gustavsson podržel Detroit velmi dobrým zákrokem proti střele Bergerona, který pálil z pravého kruhu.
25:50
Tvrdá střela Boychuka od modré čáry byla sražena vedle branky.
25:16
Franzen se pokusil obtočit okolo branky a zasunout kotouč k pravé tyči, ale Rask jeho záměr vystihl a kotouč vyrazil.
24:27
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit se dokázal dostat do útočného pásma, kde podnikl velmi dobrou kombinaci, když Abdelkader přihrál za branku Kronwallovi, který za ní projel na druhou stranu a našel u pravé tyče volného PAVLA DACJUKA, který uklidil kotouč do odkryté branky. Asistence: Niklas Kronwall, Justin Abdelkader.
23:24
Boston se dlouho držel v útočném pásmu, až se do slibné šance dostal Campbell, který z velké blízkosti nedokázal dostat kotouč do branky.
22:18
Z pravé strany přihrával před branku Gustavssona Florek, ale k jeho přihrávce se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
21:45
Boston v úvodu druhé třetiny přidal na tempu a pokouší se o vyrovnání.
20:42
Zajímavá akce v podání Bergerona, který se dokázal na útočné modré uvolnit a z levého kruhu vystřelit. Jeho pokus však zablokoval Kronwall.
20:01
První třetina je minulostí. Do vedení se v ní dostali hokejisté Detroitu, kteří zřejmě odehráli nejlepší třetinu v celé sérii, když Boston jednoznačně přehráli. Prozatím jedinou branku v utkání vstřelil v 11. minutě Kronwall, který se prosadil od modré čáry. Druhá třetina začne přibližně v 3:05.

Střely na branku: 14 – 5.
20:00
19:54
Detroit drží kotouč v útočném pásmu.
19:28
18:52
Velká šance Detroitu v oslabení. Helm se dostal s Legwandem do přečíslení dva na jednoho, ale švédský útočník střelou z pravého kruhu nedokázal překonat Raska, který kotouč ramenem vyrazil vedle branky.
18:32
Kotouč je opět u branky Raska. Detroit zatím oslabení zvládá na výbornou.
18:05
Tentokrát už střela Kruga k brance doletěla a Gustavsson musel zasahovat betonem.
17:35
Krugova střela od modré čáry byla sražena do rohu, kde se ke kotouči dostali domácí a osvobozují se.
17:28
Přesilovou hru si v první třetině vyzkouší i Boston. Brendan Smith podrazil svého bratra Reillyho Smitha a je vyloučen na dvě minuty.
16:51
Helm našel zpoza branky u levé tyče volného Quinceyho, který střelou z první Raska nepřekonal.
16:18
Odražený kotouč se dostal do brankoviště Bostonu, kde Rask chvílemi nevěděl, kde je kotouč. Nakonec se mu odrazil pod betony a dokázal jej udržet před brankovou čárou.
15:42
Bostonu se povedlo zatlačit Detroit do jeho pásma, když hned dva domácí hokejisté hráli bez hole. Nakonec se domácím podařilo dostat kotouč do středního pásma, aby se mohlo na domácí straně vystřídat.
14:55
Velká šance na druhé straně. K pravé tyči se kotouč odrazil na úplně volného Marchanda, který z velmi dobré pozice nedokázal trefit odkrytou branku.
14:11
Přes obránce se ke střele dostal Glendening, ale Rask vyráží jeho pokus vedle branky.
13:52
Detroit má i po skončené přesilové hře tlak a kombinuje v útočném pásmu.
13:00
12:16
Zetterberg na modré čáře naznačil střelu a přihrál mezi kruhy Franzenovi, jenž pohotovou střelou branku netrefil.
11:56
Tak to byla velmi dobrá příležitost pro Tatara, ke kterému se dostal na pravém kruhu kotouč. Ovšem ani jeho pohotové zakončení branku nepřineslo, protože Rask dokázal zasáhnout.
11:26
Detroit pokračuje v přesilové hře. Z mezikruží střílel po ledě Tatar, ale Rask dokázal kotouč vyrazit.
11:00
Detroit se dostává do vedení, když využívá první část přesilové hry za pouhé čtyři sekundy. Na modré čáře se ke kotouči dostal NIKLAS KRONWALL, který svojí dělovkou propálil vše, co stálo před ním a kotouč skončil u levé tyče. Asistence: Pavel Dacjuk.
10:56
Detroit si zahraje přesilovou hru. Florek zasáhl holí do obličeje Drewa Millera a je za tento počin vyloučen na čtyři minuty.
9:54
Lepší vstup do utkání ještě Detroit v této sérii neměl. Hosté se zatím pouze brání tlaku domácího celku.
8:32
Zetterberg má očividně velkou chuť uspět. Nyní se pokoušel prosadit mezi dvěma obránci, ale kotouč mu utekl k Raskovi, jenž hru přerušil.
7:24
Hra se velmi rychle dostala na druhou stranu, kde z levého kruhu střílel zápěstím Franzen. Jeho pokus těsně branku přeletěl.
7:15
Do útočného pásma se dokázal dostat po levé strany Bergeron, ale s kotoučem skončil za brankou, kde o něj přišel.
7:01
Za následnou strkanici na brankovišti jsou na dvě minuty za hrubost vyloučeni domácí Abdelkader a hostující Hamilton.
7:00
Abdelkader našel na pravém kruhu Zetterberga, který střelou přes obránce našel pouze lapačku Raska.
6:28
Drew Miller našel zpoza branky na modré čáře ke střele připraveného Quinceyho, který střelou z první branku trefit nedokázal.
5:36
Čtvrtá lajna Bostonu se dokázala chvíli držet v útočném pásmu, ale Gustavsson nemusel zasahovat.
4:27
Na útočný výlet se vydal Brendan Smith, který se z modré čáry dostal do mezikruží, odkud střelou po ledě proti Raskovi neuspěl.
3:36
Boston se zatím soustředí pouze na obrannou činnost a daří se mu to na výbornou.
2:54
Ke střele přes obránce se propracoval Tatar, ale Rask betonem vyráží.
2:14
Nyquist zavezl kotouč podél pravého mantinelu do útočného pásma, mezi kruhy našel Helma, který střelou z první vystřelil vedle branky.
1:37
Z pravého kruhu se velmi nebezpečnou střelou prezentoval Dacjuk, ale jeho pokus těsně minul pravou tyč.
1:16
Hokejisté Detroitu vstoupili do utkání ve vysokém tempu a tlačí se do útoku.
0:30
Před branku Raska se dokázal dostat Legwand, který nadvakrát se svým pokusem neuspěl.
00:01

Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – B. Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Nyquist, Helm, Franzen – Tatar, Sheahan, Bertuzzi – Legwand, Glendening, D. Miller

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Boychuk, Chára, K. Miller, Meszároš, Hamilton, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Florek – Thornton, Campbell, Caron

Rozhodčí: Watson, St. Pierre – Cherrey, Kovachik.
Fanoušci Detroitu se dnes dočkali velmi dobré zprávy. Do dnešního utkání by měl už naskočit kapitán Rudých Křídel Henrik Zetterberg, který svému týmu chyběl od olympijských her, na kterých si poranil záda.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Třetí utkání

O osudu třetího utkání rozhodla první třetina, kdy Detroit svými chybami daroval Bostonu dvoubrankové vedení, které poté dokázali Medvědi po zbytek utkání díky skvěle chytajícímu Raskovi udržet a v závěru pojistil výsledek střelou do prázdné branky Bergeron. Boston tedy vyhrál v Detroitu 3:0. Utkání si můžete připomenout zde.

Druhé utkání

Dle očekávání vstoupil do druhého zápasu Boston velmi aktivně a také se dostal brzo do dvoubrankového vedení. Hokejistům Detroitu se sice povedlo snížit, ale domácí poté svůj náskok navýšili a vyhráli 4:1. Utkání si můžete připomenout zde.

První utkání

První utkání bylo velmi vyrovnané, když Boston měl pouze o jeden střelecký pokus více, než-li hostující celek. Detroit byl však nakonec šťastnějším týmem a vyhrál toto utkání 1:0. Jak utkání probíhalo, si můžete připomenout zde.
Přeji krásnou hokejovou noc a vítám vás u sledování textového přenosu ze čtvrtého zápasu série Detroit Red Wings – Boston Bruins. Toto utkání je pro následující vývoj série skoro klíčové, protože Detroit by to měl v případě porážky velmi složité, protože by Boston měl tři možnosti k ukončení této série a mohl by slavit postup do semifinále Východní konference. Dnešním utkáním Vás provede Jan Šlapáček

Úvodní vhazování je naplánováno na 2:00.

Stav série: 1 – 2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.