Z dnešního utkání je to tedy vše. Já se s vámi loučím a přeji vám příjemnou neděli. U dalšího on-line přenosu z play off NHL zase někdy na počtenou.

Dnešní utkání sledoval 17 562 diváků.
Ve třetí třetině už nespadnula žádná branka, a tak se mohou Los Angeles Kings radovat ze své druhé výhry v této sérii a svěřenci Darryla Suttera utekli už podruhé hrobníkovi z lopaty. Kings v dnešním utkání předčili domácí Sharks naprosto ve všem a Los Angeles nakonec porazilo San Jose 3:0, když Jonathan Quick zastavil všech 30 střel domácích. Nutno však dodat, že i střídající Alex Stalock udržel "čisté" konto, když kryl všech 22 střel, které na něj střelci Kings vyslali.

Autor vítězné branky utkání: Tyler Toffoli.

Stav série: 3:2 pro San Jose Sharks.
60:00
59:35
Sharks jsou ve svém útočném pásmu, ale domácí hokejisté se nemohou dostat do zakončení.
59:19
Regehr pouze nahodil kotouč do útočného pásma Los Angeles.
59:00
Doughty nahrál na levou stranu Kopitarovi, jehož střela míří nad bránu San Jose.
58:24
Do zakončení z pravé strany se dostal Richards, ale jeho pokus míří hodně mimo bránu Sharks.
58:10
Vojnov pouze poslal kotouč do středního pásma a hostující hokejisté následně odcházejí střídat.
57:26
Hertl obrkoužil útočné pásmo a nakonec vystřelil z levé strany a Quick vůbec nic neviděl, protože před ním stála řada hráčů, ale kotouč jej nakonec trefil někam do jeho výstroje.
56:48
Přesilová hra Sharks je již u konce, a tak je už zřejmě jisté, že si Kings vynutí i šesté utkání v této sérii.
56:11
Quick dokázal vyrazit střelu Demerse od modré, ale kotouč se odrazil na pravou stranu, kde byl Nieto, který však nedokázal vstřelit puk do odkryté brány hostů.
55:36
Couture poslal kotouč před bránu Kings, kde jej tečoval Nieto, ale jeho teč končí na brankové konstrukci hostující klece!
55:08
Ve vlastním oslabení vystřelil z pravého kruhu Toffoli a Stalock jeho poksu vyrazil za svou klec.
54:42
Z levé strany se ke střele odhodlal Thornton a Quick jeho pokus vyrazil za svou klec.
54:27
Boylovi však přeskočil puk přes jeho hůl, a tak následně končí mimo útočné pásmo Sharks.
54:22
San Jose bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Justin Williams (LAK).
54:19
Následuje možná poslední komerční přestávka v tomto utkání.
54:19
Gáborík se dostal do zakončení z levého kruhu a Stalock si proti jeho střele připisuje další úspěšný zákrok.
53:50
San Jose poslalo kotouč do útočného pásma, ale Kings jej velice rychle vyhodili zpět do střední třetiny.
53:10
King se protlačil do zakončení z levé strany a jeho pokus zřejmě trefil boční brankovou konstrukci.
52:52
Toffoli vystřelil z levé strany a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě, a vhazovat se tak bude před bránou Stalocka.
52:23
Sharks jsou již kompletní, a tak se mohou domácí hokejisté snažit ještě něco udělat z výsledkem utkání.
52:02
Puk je znovu až za bránou Quicka, odkud musí Vojnov rozjet další přesilovkovou akci.
51:43
Sharks vybojovali kotouč za svou bránou a domácí jej následně poslali přes celé kluziště.
51:29
Z levého kruhu vystřelil Gáborík a Stalock proti jeho střele zasáhnul svou lapačkou.
51:05
Z pravé strany se ke střele odhodlal Kopitar, ale jeho pokus letí nad bránu Sharks.
50:53
Kings jsou už opět ve svém útočném pásmu, ale hostující zatím nevystřelili na Stalocka.
50:29
San Jose se podařilo dostat kotouč do středního pásma, a tak musejí Kings vyklidit útočné pásmo.
50:19
Jason Demers (SJS) dostává dvě minuty za podražení, když sestřelil Gáboríka, který by se jinak dostal až před Stalocka.
50:07
Hra však bude pokračovat až po komerční přestávce.
50:07
Wingels tečoval vyhození hostů mimo kluziště, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
49:57
San Jose se natlačilo do svého útočného pásma, kde se nakonec domácí dokázali protlačit k několika zakončením, ale Sharks zatím nemohou překonat Quicka.
49:22
Kings se svými střelami rozjeli až po přesilové hře, když si Stalock musel připsat minimálně dva zákroky proti střelám hostů.
49:01
Od modré čáry vystřelil Muzzin, ale jeho pokus mířil mimo bránu domácích.
48:35
Desjardins poslal kotouč alespoň do středního pásma.
48:10
Ke střele se nakonec odhodlal Gáborík, který orazítkoval břevno domácí klece!
47:58
Kings zatím kombinují ve svém útočném pásmu.
47:32
Stalock si vyzvednul kotouč za svou bránou a následně jej schoval ve své lapačce, a vhazovat se tak bude po jeho levici.
47:14
San Jose se podařilo poslat kotouč až do obranného pásma Los Angeles.
47:05
Přesilová hra hostů začne až po komerční přestávce.
47:05
Los Angeles bude hrát další přesilovou hru, protože je na dvě minuty za sekání poslán na trestnou lavici Patrick Marleau (SJS).
46:44
Los Angeles se zatím ve třetí třetina daří výborně bránit a hosté znovu poslali kotouč o mantinel ze svého obranného pásma.
46:11
Los Angeles znovu zavezlo kotouč až do svého útočného pásma, kde zatím získávají hostující hokejisté cenné vteřiny.
45:44
Sharks drží kotouč ve svém obranném pásmu, odkud se domácí pokusí rozjet další útočnou akci.
45:15
Muzzin vystřelil od modré a jeho pokus byl sražen do levého kruhu, kde se ke střele dostal Richards a Stalock jeho pokus vyrazil za svou klec.
45:08
Sharks poslali kotouč až na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před domácím brankářem.
44:55
Nieto vystřelil od modré čáry a jeho pokus dokázal Quick vyrazit na poslední chvíli.
44:28
Nyní je puk až v útočné třetině Los Angeles, ale zde se k němu dostávají velice rychle hráči v černých dresech.
44:09
Kings se následně podařilo dostat kotouč alespoň do středního pásma, a tak mohou hosté vystřídat.
43:45
Demers se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokus byl sražen někde před bránou Los Angeles.
43:16
Hosté však vyhodili kotouč přes celé kluziště a následně se z trestné vrací Kopitar, a tak se poprvé v třetí třetině hraje v klasickém počtu hráčů.
42:54
San Jose dostalo kotouč do svého útočného pásma, kde mohou domácí rozjet svou přesilovkovou kombinaci.
42:37
Domácím hokejistům je odpískáno postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
42:12
Kings se podařilo dostat kotouč do středního pásma, a tak mohou hostující hokejisté vystřídat.
42:06
Los Angeles následně poslalo kotouč na zakázané uvolnění.
41:59
Pavelski vyslal od modré další střelu a tentokrát zasahoval Quick, jenž jeho pokus vyrazil mimo svou bránu.
41:32
Pavelski se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale bekhend domácího útočníka končí nad bránou Kings.
41:08
A je tu další vyloučení. Tentokráte však na straně Kings, když dvě minuty za nedovolené bránění Stalocka dostává Anže Kopitar (LAK).
40:31
San Jose dokázalo dostat kotouč do svého útočného pásma, ale domácí hokejisté spíše bojují o puk za bránou Kings.
40:16
Přesilovka Sharks je u konce, protože Brett Burns (SJS) podrazil jednoho z hostujících hráčů, a dostává tak dvě minuty.

Hity: 36:34
Los Angeles se podařilo ihned na začátku druhé třetiny zvýšit své vedení, když si Carterovu přihrávku do vlastní sítě srazil Stuart. San Jose následně vystřídalo své brankáře a domácí hokejisté se ještě pokoušejí něco z výsledkem utkání udělat, ale Sharks se zatím nepodařilo vstřelit kontaktní branku, a tak budou hosté vstupovat do třetí periody za trojbrankového vedení.
40:00
39:42
Sharks se drží ve svém útočném pásmu, ale domácí se zatím nemohou dostat do zakončení.
39:24
Dvě minuty za hrubost však dostává Jeff Carter (LAK), který tak oslabuje svůj celek v závěru druhé třetiny.
39:20
Od modré vystřelil Demers a jeho střelu dokázal Quick vyrazit mimo bránu Kings.
38:55
Los Angeles poslalo kotouč až na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Quickem.
38:38
Nieto se pokusil zakončit zpoza hostující klece, ale Quick se roztáhnul po brankové čáře, a zabránil tak domácímu útočníkovi ve skórování.
38:27
Kotouč skončil na jedné ze střídaček, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
38:15
Stuart vystřelil od modré čáry a jeho pokus nakonec zblokoval jeden z hostujících obránců mimo svou klec.
38:05
Zbytek druhé části se dohraje až po poslední komerční přestávce druhé třetiny.
38:05
Sharks se dostali do útočného pásma, kde se však kotouč nakonec dostal mimo kluziště a vhazovat se bude zřejmě v obranné třetině Kings.
37:49
Kotouč je však znovu v rohu obranného pásma Sharks, odkud se nakonec domácím podařilo vydolovat puk.
37:26
Kings se pokusili o další útočnou akci, ale domácí hokejisté je dokázali rychle vytlačit do středního pásma.
36:39
Martinez vystřelil z velkého úhlu a Stalock vyrazil kotouč před sebe, kde se málem k dorážce dostal Williams, ale hostující útočník nedokázal trefit kotouč.
36:06
Stalock si připisuje další úspěšný zákrok, když na něj Williams vyslal už třicátou střelu Kings v tomto utkání.
35:20
Burns dostal křižnou přihrávku na levou stranu, kde se pokusil ihned vystřelit, ale Quick se parádně přemístil a zastavil střelu domácího útočníka.
35:07
Od modré následně vystřelil Burns a Quick jeho střelu dokázal zastavit svou lapačkou.
34:55
Zřejmě největší šanci teď spálil Marleau, který se dostal k zakončení z mezikruží, ale jeho střela mířila mimo bránu Kings.
34:34
Sharks se stále drží ve svém útočném pásmu, ale domácí se nemohou dostat do zakončení.
34:04
Couture nahazoval kotouč na bránu Kings, kde před bránou stál Nieto, ale puk nakonec končí za bránou Los Angeles.
33:57
Mitchell poslal kotouč o plexisklo mimo kluziště, a tak se bude vhazovat v obranné třetině hostujícího celku.
33:32
Ze středu levého kruhu vystřelil Burns a jeho střelu dokázal Quick vyrazit mimo tři tyče hostující klece.
33:24
Výhoda končí a na trestnou lavici putuje Kyle Clifford (LAK), který dostává dvě minuty za podražení.
33:02
San Jose má ponechanou výhodu, a tak budou hrát Sharks další přesilovou hru v utkání.
32:24
Martinez vystřelil od modré čáry a jeho pokus ještě tečoval Pearson a Stalock dokázal na jeho teč zareagovat na poslední chvíli, když puk nakonec končí v lapačce domácího brankáře.
32:09
Thornton se pokusil dlouhým pasem najít Nieta, ale ten byl skvěle pokrytý hostující obranou.
31:43
Torres poslal puk do útočného pásma, kde se však k puku opět dostávají hostující obránci.
31:21
Po vyhraném vhazování se kotouč dostal na modrou k Muzzinovi, jehož střelu zblokovali domácí do ochranné sítě.
31:17
Martinez poslal puk svému kolegovi na modré Mitchellovi, jenž vypálil, ale Stalock měl zcela volný výhled, a tak končí puk v jeho výstroji.
30:35
Sharks poslali puk do útočné třetiny, kde se snaží následně vybojovat puk, ale Los Angeles se nakonec podařilo vyhodit kotouč do střední třetiny.
30:13
Domácí hokejisté nepřešli dle pravidel útočnou modrou, a tak je San Jose odpískáno postavení mimo hru.
30:05
Následuje reklamní pauza.
30:05
Stalock si musel v bráně Sharks připsat další úspěšný zákrok, když na něj z pravé strany vystřelil Pearson.
29:44
Burns poslal kotouč do útočného pásma, ale hosté se velice rychle dokázali vysvobodit.
29:12
Druhá přesilová hra Kings už hostům nevyšla přesně podle představ, a tak se Boyle vrací na ledovou plochu.
28:49
Vojnov zachytil kotouč na modré čáře a jeho střelu zblokoval jeden z domácí do rohu kluziště.
28:20
Kotouč je znovu u Quicka, který předává puk svým spoluhráčům.
27:53
Kings se zatím nemohou dostat do svého útočného pásma, když domácí zatím dobře brání toto oslabení.
27:18
Martinez se dostal k velmi tvrdé ráně z levé strany, ale střela hostujícího obránce nemířila na bránu Sharks a navíc se puk odrazil od mantinelu mimo obranné pásmo domácích.
27:12
Přesilovka Kings však začne až po komerční přestávce.
27:12
Los Angeles však přece jenom bude hrát přesilovou hru, když je na dvě minuty vyloučen právě Dan Boyle (SJS), jenž si odpyká svůj trest za podražení.
26:32
Williams vystřelil z pravé strany a Stalock vyrazil puk před sebe, kde se nakonec málem dostal k dorážce Pearson, ale Boyle jej dokázal čistě zastavit.
26:06
Oba potrestaní hráči se již vrací z trestné lavice, a tak se pokračuje v klasickém počtu hráčů na ledové ploše.
25:37
Stuart vletěl do útočného pásma, ale domácího obránce obrali o kotouč hostující hokejisté.
25:12
Kopitar se pokusil protlačit až před Stalocka, který nakonec jeho zakončení dokázal vyrazit mimo bránu Sharks.
24:40
Marleau přistrčil kotouč na Boyla, kterého zakončení však přizvednuli hostující nad bránu Kings.
24:07
Ihned po vhazování pálil od modré Doughty, ale jeho střelu dokázal Stalock zpacifikovat na své hrudi.
24:03
Na trestnou lavici míří Dwight King (LAK) a Jason Demers (SJS), kteří oba dostávají dvě minuty za hrubost.
24:03
Vojnov dostal puk na modrou čáru, odkud nakonec vystřelil na Stalocka, jenž však má puk ve své výstroji.
23:42
Wiliams se dostal do zakončení z pravé strany útočného pásma a Stalock jeho střelu dokázal vyrazit.
23:16
Los Angeles nahodilo kotouč do svého útočného pásma, kde se za ním žene hned Williams.
22:45
Los Angeles však velice rychle zavezlo puk do útočného pásma, kde jej nahodili na Stalocka, jenž raději přerušuje hru.
22:33
Kteří však následně poslali puk až na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat po pravici Quicka.
22:26
San Jose poslalo kotouč do útočné třetiny, kde se k puku dostávají hostující obránci.
21:50
Thornton nahrál mezi kruhy Hannanovi, jenž se dostal hned ke dvěma střelám, ale ani jeden jeho pokus neprošel až na Quicka.
21:17
Sheppard se dostal s pukem až do útočného pásma, kde vystřelil na Quicka, jenž nakonec zasáhnul svou holí.
21:07
Hertl nezachytil prudkou přihrávku od Stalocka, a tak skončil kotouč až na zakázaném uvolnění.
20:42
Kings poslali kotouč za bránu Sharks, ale zde se k puku dostávají domácí hokejisté.
20:22
Sharks střídají své brankáře, když Anttiho Niemiho střídá v bráně San Jose Alex Stalock.
20:22
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Kings využívají přesilovou hru! Hosté se dostali do útočného pásma, kde nakonec Gáborík nahrál na levou stranu JEFFU CARTEROVI, jenž se mu pokusil vrátit puk před bránu Sharks, ale kotouč si do vlastní sítě srazil domácí obránce Stuart. Asistence: Marián Gáborík, Drew Doughty.

Hity: 23:17
V první třetině padnuly hned dvě branky a o obě se nakonec postarali hostující Kings, když je nejdříve poslal do vedení svou střelou k tyči Toffoli a druhou branku Los Angeles ještě následně přidal za další čtyři minuty Kopitar. Hostující tedy vedou po první třetině o dvě branky a Sharks budou mít co dělat, aby se vrátili do utkání. V první třetině přestříleli Kings svého soka hned o dvanáct střel!
20:00
19:58
Gáborík se pokusil nahrát k tyči na Cartera, ale kotouč skončil až za bránou Sharks.
19:32
San Jose se však hned po vhazování podařilo poslat kotouč ze svého obranného pásma.
19:29
A je tu také první vyloučení na domácí straně, když je na dvě minuty za podražení vyloučen Justin Brown (SJS), a tak budou hrát Kings svou první přesilovou hru v utkání.
19:03
Kings drží kotouč ve svém obranném pásmu, odkud jej do středního pásma poslal Regehr.
18:41
Vojnov vystřelil od modré čáry a Niemi musel jeho střelu vyrazit do rohu obranného pásma.
18:23
Kings poslali kotouč do útočného pásma obloučkem a hostující hokejisté zde nakonec byli dříve než puk, a tak je Los Angeles odpískán offside.
18:17
Zbytek první třetiny se odehraje až po poslední komerční přestávce první části.
18:17
Kings poslali puk ze svého obranného pásma rukou, kde se jej ve střední třetině ujal Williams, a tak je hostům odpískána přihrávka rukou.
17:48
San Jose zatlačilo na obránce Kings, ale těm se nakonec podařilo poslat puk alespoň do středního pásma.
17:17
Sharks protečovali puk až do útočné třetina, ale zde se k němu, jako první, dostávají hostující obránci.
16:47
Los Angeles poslalo puk za bránu San Jose, kde si pro něj dojel Niemi, jenž jej rozehrává na své spoluhráče.
16:16
První přesilová hra Sharks je již minulostí a Kings jí přežili bez větších problémů.
15:50
Sharks se znovu nepodařilo udržet kotouč ve svém útočném pásmu, a tak jej musejí domácí vyklidit.
15:29
A další vyhození hostujících přes celé kluziště.
15:15
Kings se podařilo dostat kotouč až za bránu Niemiho.
14:58
Od modré pálil Boyle a jeho pokus zblokoval až do ochranné sítě Kopitar, a vhazovat se tak bude v obranné třetině Los Angeles.
14:38
Z levé strany vystřelil Thornton, ale jeho střelecký pokus nemíří do brány Kings.
14:28
Boyle se odhodlal ke střele z pravé strany, ale Quick měl připravenou svou lapačku, a tak končí puk právě zde.
14:09
Přesilovka domácích však začne až po komerční přestávce.
14:09
Máme tu první vyloučení v utkání, když je na dvě minuty za hrubost poslán na trestnou Jarret Stoll (LAK), a Sharks tam mají možnost se vrátit do utkání.
12:52
Nedáš dostaneš platí na druhé straně. Kings se vydali do rychlého protiútoku, kde si Kopitar vyměnil kotouč s D. Brownem, který mu nakonec přihrál až před prázdnou bránu, a tak poslal ANŽE KOPITAR Kings už do dvoubrankového vedení. Asistence: Dustin Brown.
12:44
Burns nahrával před bránu na zcela osamoceného Thorntona, ale tomu kotouč přeskočil v ten nejdůležitější okamžik hokejku.
12:15
Bohužel útočná akce Sharks měla jepičí život, když se Los Angeles podařilo vyhodit puk do středního pásma.
11:54
Richards přišel o kotouč v rohu útočného pásma, a tak se mohou do útoku vydat domácí hokejisté.
11:27
San Jose se povedlo dostat puk až do obranného pásma Kings, kde však pomáhá hostům s rozehrávkou brankář Quick.
10:58
Williams se pokoušel zakončit zpoza domácí brány, ale Niemi byl u své tyče připravený.
10:50
Následuje komerční přestávka.
10:50
Pearson dostal dlouhý pas až na útočnou modrou, kde následně s pukem přejel do útočného pásma a zde i vystřelil na Niemiho, který si však se svým zákrokem nebyl vůbec jistý.
10:30
Na Vlasica vystartovali hned dva hostující hráči, a tak měl domácí obránce co dělat, aby o kotouč nepřišel.
09:39
Torres nahrál na levou stranu, kde byl najetý M. Brown, který už měl před sebou větší část odkryté brány, ale domácí útočník nezvednul puk, a trefil tak ležícího Quicka.
09:06
Sharks vytlačili hostující celek až do jejich obranného pásma, kde však už hosté vše zvládají.
08:09
Kings se následně dostali do rychlého protiútoku, kde nakonec Pearson nahrál na modrou TYLERU TOFFOLIMU, jenž svou střelu schoval za obránce Shark a jeho pokus zapadnul přesně k pravé tyči domácí klece. Asistence: Tanner Pearson, Alec Martinez.
08:01
Do zakončení se dostal Hertl, který se pokusil vystřelit v pádu, ale jeho pokus zvládnul Quick vyrazit.
07:08
Gáborík si sjel s pukem na střed útočného pásma, kde jeho střelu zblokoval Boyle, ale kotouč se málem snesl do brány Sharks, kde musel Niemi zasahovat na poslední chvíli.
06:46
Muzzin vystřelil z levé strany a Niemi jeho pokus vyrazil za svou klec.
05:55
Kings udrželi kotouč ve svém útočném pásmu, ale hostující celek si nedokázal vytvořit nějaký střelecký pokus.
05:17
Kotouč se dostal až na domácí střídačku, a tak je hra přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:58
San Jose dostalo kotouč až do svého útočného pásma, ale zde se k puku velice rychle dostávají hostující.
04:19
D. Brown vystřelil od levého mantinelu a Niemi jeho pokus vyrazil před sebe, kde vznikla před domácím brankáře menší skrumáž a k puku se opět dostal hostující kapitán, který svou dorážku schoval za několik hráčů, ale finský brankář vyrazil i jeho druhé zakončení.
03:54
Puk byl v obranném pásmu Sharks sražen až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat až ve střední třetině.
03:31
Los Angeles bylo vytlačeno ze svého útočného pásma, a tak musejí hosté začít s další útočnou akcí až od své brány.
02:59
Los Angeles se nevydařila útočná rozehrávka,a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.
02:40
Doughty se s pukem dostal až do útočného pásma, kde nakonec vystřelil na Niemiho, jenž má kotouč někde ve své výstroji.
02:28
Následně musel na druhé straně zasahovat Quick, jenž likviduje střelu Thorntona z levého kruhu.
02:15
Pearson se dostal do zakončení z levé strany kluziště a Niemi si proti jeho střele připisuje svůj první zákrok v utkání.
02:08
San Jose nakonec poslalo puk až na zakázané uvolnění,a tak se hra přesune před bránu Sharks.
01:55
Zatím ani jeden z týmů nemůže dostat kotouč do svého útočného pásma na delší dobu.
01:18
Nieto poslal kotouč za bránu Kings, kde si pro něj sjel hostující brankář Quick.
00:36
Demers poslal puk do útočného pásma, ale domácí hokejisté ještě vyklízí útočnou třetinu, a tak se k puku dostávají hosté.
00:23
Kings poslali kotouč až na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat po pravici Quicka.
00:01
Americká hymna je již za námi, a tak bude zápas za malou chvíli začínat.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Demers, Stuart, Braun, Hannan, Boyle – Pavelski, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Nieto – Hertl, Sheppard, Wingels – Torres, Desjardins, M. Brown.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Voynov, Mitchell, Martinez – Gáborík, Kopitar, D. Brown – Pearson, Carter, Toffoli – King, Stoll, Williams – Clifford, Richards, Lewis.

Tomáš Hertl (SJS) – 4 zápasy, 4 body (2+2), -1
Marián Gáborík (LAK) – 4 zápasy, 3 bod (3+0), 0

Do série zatím nezasáhnul český útočník San Jose Martin Havlát.
5. zápas

Los Angeles si tedy výhrou před vlastními fanoušky vynutilo páté utkání v této sérii, když Kings snížili stav série na 1:3, a odvrátili tak alespoň případný debakl v sérii. San Jose však už bude chtít svou druhou šanci určitě využít a Sharks k tomu budou moci navíc využít výhody domácího prostředí, která zatím v západní konferenci znamená hodně, když zatím ve všech utkání vyhráli pouze jednou hosté, a to právě San Jose ve 3. utkání této série.
4. zápas

Los Angeles Kings – San Jose Sharks 6:3

Branky a nahrávky: 5. Gáborík (D. Brown, Voynov), 24. Williams (Richards, Muzzin), 37. Williams (Mitchell, Stoll), 40. Toffoli (Martinez, Carter), 41. Gáborík (Kopitar), 59. D. Brown (Toffoli) – 20. Sheppard (Hannan, Hertl), 29. Nieto (Marleau), 52. Pavelski (Marleau, Boyle).
3. zápas

Los Angeles Kings – San Jose Sharks 3:4 po prodloužení

Branky a nahrávky: 25. Stoll (Toffoli, Doughty), 28. Gáborík, 41. Carter (Kopitar, Doughty) – 4. Burns (J. Thornton, Boyle), 30. Nieto (Demers, Marleau), 50. Hertl (Wingels, Vlasic), 67. Marleau (Hannan).
2. zápas

San Jose Sharks – Los Angeles Kings 7:2

Branky a nahrávky: 25. M. Brown (Desjardins), 30. Torres (Desjardins), 35. Braun (Sheppard, Pavelski), 42. Marleau (Nieto, Couture), 45. Pavelski (Boyle, Wingels), 49. Couture (Marleau, Nieto), 51. Thornton (Pavelski, Boyle) – 2. Muzzin (Doughty, Kopitar), 10. Lewis (Carter).
1. zápas

San Jose Sharks – Los Angeles Kings 6:3

Branky a nahrávky: 4. Thornton (Pavelski, Burns), 20. Hertl (Sheppard, Wingels), 20. Marleau (Nieto, Sheppard), 33. Torres (Vlasic, Demers), 37. Vlasic (Hertl, Couture), 60. Burns – 43. Muzzin (Kopitar), 47. Vojnov, 54. Lewis (Cater, Regehr).
Vítám vás u již pátého čtvrtfinálového utkání Západní konference, ve kterém přivítají domácí San Jose Sharks svého soupeře Los Angeles Kings, které si právě tento duel v minulém utkání vybojovalo, když Sharks nedokázali proměnit svůj první "matchball". San Jose však dostává druhou příležitost před vlastním publikem, kde utkání začíná v 04:00, ale dá se očekávat, že kvůli předzápasovému programu bude úvodní vhazování vhozeno až kolem 04:10.