S konstatováním, že utkání sledovalo 15 841 diváků, se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů se těším na počtenou!

Hity – 6:3 (20:18)
Hokejisté Anaheimu Ducks dnes nedali Columbusu ani gól a svému soupeři podlehli nečekaně hladce – 0:4. O všem rozhodla už první třetina, konkrétně pasáž mezi 11. až 15. minutou, kdy hosté vstřelili všechny branky. O ty se rovným dílem podělili Sam Gagner a Brandon Saad. Zaskočení Kačeři se pak marně snažili se zápasem ještě něco udělat a Blue Jackets uhájili i díky výbornému výkonu brankáře Bobrovského čisté konto.
59:44
Sergej Bobrovskij je dnes neprůstřelný! Čisté konto uhájil vynikajícím zákrokem proti Andrewovi Coglianovi!
59:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny. Domácí v postavení mimo hru.
57:50
Po přihrávce Gagnera se dostal ke střele Lukáš Sedlák. Tokarski zasáhl pravým betonem.
56:40
Domácí trápení se pomalu blíží ke konci, už se hraje ve volném tempu.
55:46
Jack Johnson lehce projel až před Tokarskiho, který musel zasahovat!
55:05
Theodore poslal puk až za hostující branku. Icing se nepíská.
54:30
Nick Foligno jen posunul puk do útočného pásma a odjel střídat. Tohle teď hostům stačí.
54:01
Domácí jsou v plném počtu.
53:20
Tokarski si připsal dva úspěšné zákroky proti Jennerovi.
52:57
Hosté drží kotouč v útočném pásmu a spíše se soustředí na to, aby odehráli klidné dvě minuty.
52:00
Menší strkanice v rohu za brankou Anaheimu. Za držení je nakonec vykázán na trestnou lavici Ryan Kesler.
51:18
Zakázané uvolnění domácích. Ti už se s porážkou zřejmě smířili.
51:10
Tokarski si poprvé sáhl na puk. Šlo jen o rutinní přikrytí volného kotouče.
50:13
Domácí kouč sáhl k výměně brankářů. Premiéru v dresu Ducks si odbude Dustin Tokarski, jenž tedy nahradil Johna Gibsona.
50:13
Pro ránu Cama Fowlera si sáhl lapačkou Bobrovskij. Hosty dělí od vítězství necelých deset minut. Následuje reklamní přestávka.
49:28
Už je tomu tak. Hosté v plném počtu.
49:06
Puk je opět za brankou Kačerů. Zdá se, že domácí nevyužijí ani další přesilovku.
48:45
Hosté vyhazují.
48:16
Brandon Dubinski jel v oslabení sám na domácí branku. Gibson jeho střelu zastavil vyrážečkou!
47:32
Po buly se dostal do velké šance Shea Theodor. Ten měl mezi kruhy spoustu času zamířit, ale branku přesto netrefil!
47:27
Za nedovolené bránění je vyloučen Dalton Prout. Přesilovka pro Ducks.
46:46
Gibson srazil holí puk do hlediště. Reklamní přestávka.
46:37
Sledujeme poměrně poklidnou pasáž. Hraje se ve středním pásmu.
45:45
Čas utíká a domácím se nedaří ani korigovat nepříznivé skóre. Už to budou mít hodně složité.
44:47
Foligno hledal na zadní tyčku najíždějícího Saada. Ten puk nezasáhl.
44:23
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje zpět před Gibsona.
44:15
Gibson vyjel daleko ze své branky a Anderson do něho po kolizi s Mansonem narazil. Rozhodčí raději přerušili hru, ale Gibson je v pořádku.
43:38
Bobrovskij v pohodě zastavil střelu od červené čáry. Domácí už nevědí, co mají dělat.
43:03
Zakázané uvolnění domácích. Tři minuty ze třetí části jsou pryč a hosté drží luxusní náskok.
42:44
Nick Foligno se zapojil do hry a hned ohrozil brankáře Gibsona.Ten jeho střelu vyrazil ramenem.
42:15
Ani jeden z pokusů domácích hráčů nenašel cestu do sítě. Modré kabáty vyhazují.
41:50
Z ostrého úhlu pálil Perry, Bobrovskij byl opět na místě.
41:20
Sami Vatanen neudržel útočné pásmo.
41:07
Střela Fowlera už ano, ale Bobrovskij puk vytěsnil do ochranné sítě.
40:57
Nahození Vatanena neprošlo až na Bobrovského.
40:35
Za držení hole je vyloučen Nick Foligno. Domácí by potřebovali snížit.
40:27
Zach Werenski posílal před branku prudký pas, na který ale nikdo z hostů nedosáhl.
40:09
Hned je tu přerušení hry. Puk skončil na domácí střídačce.
40:01
Aktéři zápasu už jsou zpět na ledě. Třetí třetina za malou chvíli začne.
Třetí třetina začne přibližně v 6:07.
Statistiky 2. třetiny:
Střely na branku – 13:8 (25:27)
Zblokované střely – 4:6 (9:7)
Trestné minuty – 4:4 (15:11)
Hity – 8:7 (14:15)
Ve druhé třetině gól nepadl a hosté tak v Anaheimu stále vedou o čtyři branky. Kačeři si nedokázali vytvořit velký tlak ani gólové šance a Bobrovského většinou testují jen pokusy ze střední vzdálenosti.
40:00
39:32
Cramarossa neudržel brusle na útočné modré. Je z toho postavení mimo hru.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:33
Ryan Kesler se prokličkoval až na osu hřiště. Jeho střela ale netrefila branku.
37:52
Střela Cogliana na branku neprošla. Getzlafův pokus už ano, ale Bobrovskij dnes chytá velmi dobře a přerušuje hru. Ještě jedna reklamní pauza.
36:55
Matt Calvert měl už třetí dobrou šanci, ale zatím mu není přáno. Z pravého kruhu mířil do šibenice, ale lapačka Gibsona tam byla včas!
35:58
Kačeři jsou v plném počtu.
35:45
Druhou polovinu oslabení hrají domácí velmi dobře. Hráči Columbusu se nemohou vrátit do pásma.
35:00
Domácí se dostali do šance ve vlastním oslabení! Andrew Cogliano byl sám před Bobrovským, ale ten jeho zakončení vytěsnil vyrážečkou!
34:23
Nabídku Werenskiho nedokázal dobře trefit Gagner. Hosté ale pokračují v náporu.
33:57
Za podražení je vyloučen Ryan Garbutt. Přesilovka pro Modrokabátníky.
33:41
Cam Atkinson se prezentoval hodně nepříjemnou střelou přes obránce. Gibson puk vyrazil lapačkou.
33:01
Sami Vatanen zavezl puk až mezi kruhy. Jeho střela však byla zblokovaná.
32:09
Bobrovskij vyrazil také nahození Theodora od modré čáry.
32:02
Ritchie nahodil ze středního pásma puk na Bobrovského. Ten ho raději přikryl.
31:44
Domácí jsou kompletní. Reklamní přestávka.
31:25
Dubinski při zpracování přihrávky upadl a Manson mohl vyhodit.
30:44
Domácí vyhazují.
30:27
Foligno hledal před brankou Gagnera. Ten v tísni nedokázal ohrozit Gibsona.
29:41
Kevin Bieksa vzápětí Foligna natlačil na gólmana Gibsona a poté ještě hostujícího kapitána napadl. Jsou z toho dvě minuty za hrubost.
29:41
Foligno obral o kotouč Bieksu a natlačil se až před Gibsona. Ten domácí tentokrát podržel!
29:12
Hosté v pohodě zastavili útok soupeře na své obranné modré. Kačeři dnes nehrají dobrý zápas.
28:03
Máme tu první reklamní přestávku ve druhé třetině. Zatím to na žádný obrat nevypadá.
27:22
Po pravé straně se řítil dopředu Wennberg. Jeho střela skončila na vyrážečce gólmana Gibsona. Hosté už jsou kompletní.
27:08
Opět Matt Calvert, který se natlačil až před Gibsona. Ten stačil puk přikrýt.
26:29
Hosté si v oslabení vytvořili velkou šanci! Brandon Dubinski nahrával před odkrytou klec Mattu Calvertovi. Ten ale netrefil puk ideálně a následně už ho nedokázal protlačit přes položený beton Gibsona!
25:47
Fowlerovu střelu z pravé strany vyrazil Bobrovskij. Volný kotouč pak uklidili do bezpečí obránci!
25:16
Dalton Prout krosčekoval Cramarossu a domácí si tak zahrají další přesilovku.
24:46
Ránu Claytona Stonera vyrazil Bobrovskij betonem a dorážku Sgarbossy zastavil v leže lapačkou!
24:30
24:20
Sergej Bobrovskij přikryl lapačkou puk, který zůstal ležet u tyčky. 9 sekund do konce oslabení Blue Jackets.
24:01
Ani teď se Ducks neusadili v útočné třetině.
23:37
Domácí se hodně trápí. Foligno posílá puk až za jejich branku.
23:16
22:48
Matt Calvert odvedl v útočném pásmu výbornou práci. Kačery obral o cenné sekundy z přesilovky.
22:29
Domácí budou mít šanci snížit. Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Jack Johnson.
22:01
Zajímavý závar před hostující brankou. Byl to Ryan Garbutt, kdo se snažil dotlačit puk za brankovou čáru, ale Bobrovskij byl proti.
21:39
Dubinski vyzkoušel Gibsonovu pozornost z ostrého úhlu. Domácí gólman vyrazil puk za branku.
21:19
Bobrovskij si nyní sáhl pro kotouč lapačkou. Vhazovat se tedy bude v obranné třetině Blue Jackets.
20:36
Nyní pálil od modré Stoner. Bobrovskij vyráží.
20:25
Domácí se v úvodu druhé části dostali do útočného pásma. Střela Vatanena od modré ale nebyla přesná.
Hity – 6:8
Máme za sebou první třetinu, která byla pro Modrokabátníky naprosto snová! Že povedou v Anaheimu po 20 minutách 0:4, nečekal asi ani ten největší optimista. Vše podstatné se událo mezi 11. až 15. minutou, kdy hosté spustili opravdovou smršť. První gól zápasu zařídil důrazem u brankoviště Sam Gagner a o pouhých 21 sekund později zvýšil dělovkou do šibenice Brandon Saad. Stejný hráč přidal také třetí zásah Blue Jackets a na prozatímních 0:4 upravil v přesilovce také svou druhou trefou v utkání Sam Gagner. Sám jsem zvědavý, jak se z tohohle šoku Kačeři oklepou.
20:00
19:48
Domácí jsou v plném počtu, tohle oslabení tedy přestáli.
19:27
Seth Jones vypálil z levé strany. Gibson vyráží.
19:01
Běží už poslední minuta první třetiny.
18:40
Po krásné hostující kombinaci měl před sebou odkrytou klec Cam Atkinson. Nedokázal ji ale trefit!
18:10
Kesler vyhazuje.
17:47
Hosté si zahrají druhou přesilovku! Corey Perry vyloučen za vyhození kotouče do hlediště.
17:13
Až teď! Silfverberg našel od zadního mantinelu Cogliana, který zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale Bobrovskij ukázal výborný reflex!
16:39
Domácí jsou naprosto opařeni. Momentálně se vůbec nedostávají do útočné třetiny.
16:06
O dobré hře Blue Jackets svědčí i poměr střel na branku. Hosté na ně vedou 18:11.
15:50
Rozhodčí něco řešil u hostující střídačky. Už se ale bude opět hrát.
15:20
Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách. V domácí brance zůstává i přes čtyři obdržené branky John Gibson.
14:26
Domácí jsou samozřejmě frustrováni. Výsledkem byla potyčka Claytona Stonera s Joshem Andersonem, za kterou dostávají oba hráči 2 minuty za hrubost.
14:26
14:10
Columbus právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné! Hosté početní výhodu bleskově využívají a vedou na ledě Ducks už 0:4! Nick Foligno našel před brankou úplně volného SAMA GAGNERA, jehož první střelu ještě Gibson vyrazil, ale dorážka stejného hráče mu už prošla pod betony za brankovou čáru. Asistence: Nick Foligno a Alexander Wennberg.
13:55
Shea Theodore hned po buly ve středovém kruhu podrazil Atkinsona a Blue Jackets tak budou hrát přesilovku!
13:50
Snová první třetina Columbusu pokračuje! Nick Foligno uvolnil BRANDONA SAADA, který zblízka nadvakrát překonal brankáře Gibsona. Asistence: Nick Foligno a Alexander Wennberg.
13:21
Hosté jsou v útočném pásmu hodně dotěrní. Snahu Calverta a Anderson defenziva Anaheimu tentokrát přestála.
12:26
Nováček Zach Werenski ukázal už v úvodu sezóny ofenzivní sklony. Také teď zavezl puk až na levý kruh a donutil Gibsona k zákroku.
11:53
Hodně nebezpečnou střelu vyslal od modré čáry Jakob Silfverberg. Před brankou sice clonil Ryan Kesler, ale Bobrovskij zakročil velmi dobře.
11:43
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Bobrovského.
11:05
Tohle je vynikající start zápasu pro hosty. Kačeři teď budou mít co dělat.
10:33
Modré kabáty o 21 sekund později zvyšují na 0.2! BRANDON SAAD přebral kotouč od Foligna, popojel si s ním dopředu a nádhernou bombou vymetl šibenici nad lapačkou Johna Gibsona! Platnost gólu ještě muselo potvrdit video, ale puk se opravdu odrazil již z domácí svatyně.Asistence: Nick Foligno a Zach Werenski.
10:12
Hosté se ujímají vedení! SAM GAGNER nahrnul zpoza branky kotouč do brankoviště, kde číhal Scott Hartnell. Ten sice kotouč za Gibsona neprotlačil, ale Gagner, který mezitím přijel svému spoluhráči pomoci, už touš propasíroval mezi betony Gibsona. Asistence: Scott Hartnell a Lukáš Sedlák.
09:49
Přihrávku na levý kruh dostal Jack Johnson. Jeho střelu zastavil Gibson lapačkou.
09:38
Brandon Dubinsky před brankou nepříjemně tečoval kotouč. Naštěstí pro Gibsona puk srazil do ochranné sítě Sami Vatanen.
09:11
Z rány Nutivaary toho asi Gibson moc neviděl. Puk ale prolétl vedle jeho klece.
09:02
Dobré střídání Columbusu zakončil střelou od modré Jones. Kotouč skončil ve výstroji Johna Gibsona.
08:21
Kesler vyhrál buly na Silfverberga, po jehož střele Bobrovskij opět přerušil hru.
08:16
Zakázané uvolnění Columbusu.
08:09
Puk byl sražen na střídačku Modrých kabátů. Následuje reklamní přestávka.
07:37
Corey Perry projel až před branku a kotouč skončil po zásahu obránce těsně vedle tyčky!
06:44
Hosté zatím hrají s Kačery otevřenou partii. Nechtějí jen bránit.
06:04
Boone Jenner se ocitl volný na pravém kruhu. Střílel do Gibsona.
05:52
Nick Foligno nahodil od mantinelu puk do brankoviště. Tam ho přikryl Gibson.
05:16
Důrazný Matt Ritchie se natlačil s pukem až do brankoviště, kde se mu ještě snažil pomoci s dotlačením kotouče za brankovou čáru Corey Perry. Sergej Bobrovskij byl ale pevný a hosty podržel!
04:47
03:29
Těsně před Bobrovským tečoval letící kotouč Matt Ritchie. Hostující brankář ale stačil zareagovat!
02:56
Hosté tuhle minutu odehráli hodně aktivně! Nejprve zahrozila Sedlákova řada. Tak o 25 sekund později pak po závaru hledal Foligno před odkrytou klecí číhajícího Brandona Saada, ale kotouč končí pod Gibsonem!
01:50
Samozřejmě tu jsou pětiminutové tresty pro oba kohouty. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
01:50
01:50
Tuto pasáž ukončila bitka! Josh Manson se postrkával s Joshem Andersonem, který nakonec shodil rukavice a domácí bek jeho výzvu přijal!
01:13
Úvod zápasu je zatím poklidný, oba celky se oťukávají.
00:39
Do branky Blue Jackets se oproti původním předpokladům přeci jen postavil Sergej Bobrovskij.
00:03
K úvodnímu buly se postavili Kesler a Wennberg. Kotouč vydoloval centr Kačerů.
00:01
V Honda Center je už vše nachystáno k zahájení duelu. Pojďme na to!

Anaheim Ducks: Gibson (Tokarski) – Manson, Fowler, Vatanen, Stoner, Bieksa, Theodore – Perry, Getzlaf (C), N. Ritchie – Silfverberg, Kesler, Cogliano – Wagner, Vermette, Garbutt – Boll, Sgarbossa, Cramarossa.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, Prout, Nutivaara – Atkinson, Dubinsky, Jenner – N. Foligno (C), Wennberg, Saad – J. Anderson, W. Karlsson, Calvert – Gagner, Sedlák, Hartnell.

Rozhodčí: Hanson, Dwyer – Alphonso, Galloway.
Do branky Blue Jackets se poprvé v sezóně postaví Curtis McElhinney, který dosud kryl záda jedničce Bobrovskému.
Československá stopa:
Lukáš Sedlák (CBJ) – 4 zápasy, 1 bod (0+1)
Anaheim Ducks:
Ambiciózní Ducks zahájili novou sezónu ziskem jediného bodu z úvodních čtyř zápasů, což bylo samozřejmě bráno jako zklamání. Z dalších čtyř duelů si však Kačeři připsali sedm bodů z osmi možných a stoupají tabulkou nahoru. Aktuálně jim na Západě patří sedmá pozice. Svěřenci kouče Carlyla si navíc zvedli sebevědomí v poslední utkání, v němž porazili Nashville 6:1 a soupeře rozebrali především ve druhé části, v níž skórovali hned pětkrát.