NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Boston - 31. října 2018   00:10

Carolina
Carolina
17:54' Ferland (Aho, Zykov) • 38:33' D. Hamilton (J. Staal)
2:3
(1:0, 1:2, 0:1)
Boston
Boston
32:22' Pastrňák  (Krug, Bergeron) • 39:42' Marchand  (Bergeron) • 45:23' Marchand  (Bergeron)

3. Patrice Bergeron (BOS) 0+3
Závěr duelu přinesl místy až drtivý tlak Canes, ale ikdyž si vytvořili pozici pro střelu, tak dokázali trefit jen blokujícího hráče. Boston si v dnešním duelu dokázal vytvořit více vyložených příležitostí, na druhou stranu Carolina měla herní převahu a svého soupeře mnohokrát zamkla v útočném pásmu. Remíza by utkání asi slušela více, nicméně zvitězil šťastnější. Jedinou branku třetí části vstítil Brad Marchand, jehož indivudální akci překvapila všechny přítomné a jistě bude ozdobou mnoha sestřihů.
59:42'
Krejčí měl na holi vyhození ale nevyhodil.
59:18'
Pastrňák neprotlačil puk z pásma. Canes stále v tlaku.
58:50'
Domácí výborně zastavili rodící se brejk hostí a míří vpřed.
58:30'
Williamsův pokus nadělal Halákovi vrásky, ale cestu do branky si nenašel.
58:13'
Slavin drží puk v útočném pásmu.
57:58'
Hosté dostali kotouč do útočné třetiny. Domácí musí rozehrát.
57:41'
Oddechový čas pro domácí.
57:41'
Halák přerušuje hru. Příjde timeout domácích?
57:38'
Domácí bez brankáře!
57:20'
Pastrňákův centr před branku našel jen hokejky domácích, kteří odvrátili puk do bezpečnějších míst.
56:57'
Druhý pokus Slavina o rozehrávku se již podařil a Canes mohou zamířit kupředu.
56:27'
Slavin rozherál od vlastní branky na útočnou modrou čáru, ale nenašel nikoho v červeném. Puk se tak vrací k Darlingově brance.
56:11'
Bjorkův pokus nadělal Darlingovi problémy, neboť domácí brankář nevěděl kde má kotouč. Následně jej našel pod betonem a přerušil hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici brankáře Canes.
55:55'
Donato vypálil nepříjemnou ránu od hrazení, Darling si ale věděl rady a dostal puk do bezpečí.
55:30'
Wallmark dostal puk z pásma, ale následně jej poslal do země nikoho, takže svým spoluhráčům příliš nepomohl.
54:32'
Bergeron vypálil z pravého křídla a nechybělo mnoho, aby propálil Darlinga.
54:12'
DeBrusl vybojoval puk v útočném pásmu a Boston může zahrozit.
53:37'
Jordan Staal se dostal ke kotouči ve středu útočné třetiny, ale nepropálil blok bránících hráčů.
53:04'
Krugovo nahození minulo Darlingovu klec.
52:39'
Nepříjemné nahození od mantinelu se odráželo před brankou Haláka, ale ten betonem vykopl kotouč mimo branku.
51:50'
Mohlo být srovnáno. halák neudržel ve výstroji střelu od modré čáry, ale kotouč se odkutálel mimo prostor branky. Velká škoda pro Canes.
51:23'
Krejčí dostal kotouč do pásma, ale nedokázal jej tam udržet. Domácí tak mohou zaútočit.
51:06'
Micheal Ferland se dostal ke kotouči spíše náhodou, ale nedokázal jej dostat do branky. Halák kotouč skryl v náručí a přerušuje hru. Následuje komerční pauza.
50:47'
Hamilton se dostal ke střele od modré čáry, ale Halák jeho ránu viděla vyrazil do bezpečí.
49:55'
Nepřekonatelným územím je v posledních okamžicích střední pásmo. Oba týmy volí taktiku nahoď a jeď, neboť jak defenzíva Bruins, tak Canes vytvořily na modré čáře obranný val.
49:23'
Darling zastavuje nahození ze středního pásma a díky napadání hostujících hráčů také přerušuje hru.
48:24'
David Krejčí se doslova protančil do šance, ale v klíčový okamžik, tedy těsně před střelou mu kotouč jeden z bráníích hráčů vypíchl.
48:01'
Canes podobně jako v předchozích třetinách nechtějí dopustit závary před vlastní brankou a v případě nebezpečí kotouč odpalují pryč.
47:24'
Boston se osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry – zakázané uvolnění.
47:05'
Faul vypálil od modré, ale netrefil branku svého soupeře.
46:30'
DOmácí se usadili před Halákem a snaží se o rychlé srovnání skóre. Pozorná obrana Bruins zatím odolává.
45:23'
Bruins právě vstřelili branku!
Krásná individuální akce BRADA MARCHANDA znamená vedení Bostonu Hostující forbard si vzal puk ve vlastním pásmu. Podél hrazení se protlačil až před Darlinga, jehož donutil k rozkleku. Následně objel branku a zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Patrice Bergeron.
45:12'
Justin Williams dostal nabito na pravý kruh, ale střelou voleje trefil jen lapačku Haláka!
45:00'
Krejčí se nečekaně dostal ke kotouči, ale na Darlinga si nepřišel.
44:39'
Teuvo Teräväinen měl na holi vedoucí branku, ale ne pravém kruhu nedokázal zamířit přesněji!
44:20'
Domácí se usadili v pásmu, ale jejich pobyt přerušuje nepřesnost v podobě přihrávky rukou.
43:11'
Jordan Martinook se obtočil okolo Halákovi klece, ale nenašel prostor mezi tyčí a betonem hostujícího gólmana.
42:59'
Zakázané uvolnění Bostonu.
42:31'
Puk se po ose McGinn, Slavin a zakončující Zykov dostal až k Halákovi, jenž jej vytěsnil mimo.
42:07'
Aho přo pokusu o rozehrávku trefil jedn brusili napadajícího hráče Bruins.
41:38'
Krejčí neudržel puk v útočné části hřiště a přesilovka Bostonu končí.
41:10'
Hosté se ani neohřáli v útočném pásmu a opět musí k vlastní brance.
40:45'
Patrňákova střela od modré čáry byla sražena mimo branku. Domácí opět vyhazují.
40:35'
Bergeeron byl prvním kdo prověřil Darlinga ve třetí části. Ten odolal.
40:18'
Hosté pokračují v přesilové hře a snaží se usadit se v pásmu.
40:01'
I druhá část je minulostí. Branky padaly až v závěrečných minutách. Nejprve srovnal sedm minut před koncem druhé části Pastrňák. Na něj zareagoval v předposlední minutě Hamilton, jenž opět poslal Canes do vedení, Osmnáct vteřin před koncem bylo opět srovnáno. marchand dostal puk do brejku a přesnou ránou srovnal podruhé. Třetí třetina tak slibuje zajímavou podívanou!
40:00'
39:42'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
39:42'
Nedáš? Dostaneš! Domácí Warren Foegele prchal sám na obranku Haláka, ale okamžik pro střelu prováhal a byl odzbrojen. Na druhé straně se dostal do samostatného úniku BRAD MARCHAND a přesnou střelou ke vzdálenější tyči nedal Darlingovi šanci. Asistence: Patrice Bergeron.
39:07'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lucas Wallmark – 2 min., podrážení).
39:06'
Málem bylo srovnáno! Puk vyplaval přímo před prázdnou branku kde stál Heinen a nebýt faulu domácího Wallmarka, asi by bylo opět vyrovnáno.
39:01'
Hosté si vytvářejí tlak u branky domácích. Dočkáme se srovnání?
38:33'
Carolina právě vstřelila branku!
Teď už to DOUGIE HAMILTONOVI vyšlo! Jordan Staal vyhrál buly přímo na hůl domácího beka, který se přesnou ranou z voleje nemýlil a střelou pod víko hsotující branky poslal svůj tým opět do vedení! Asistence: Jordan Staal.
38:31'
Hamilton na poslední chvíli spatřil odražený kotouč a v pádu vypálil na Haláka. Ten jeho ránu kryje a přerušuje hru.
38:04'
Nordström v oslabení protáhl Darlinga, který přerušuje hru.
37:30'
Williamsovu ránu Halák vyrazil před sebe. Puk vyplaval přímo před Aha, ale ten nedokázal trefit odkrytou branku!
37:20'
Moorovi se nabalil puk na hůl a opustil hrací plochu, Dvě minuty přesilovky pro domácí tým.
37:01'
McGinnova rána z polootočky nadělala Halákovi problémy a vypadla mu z lapačky. Naštěstí pro hostujícho brankáře se poblíž nenacházel nikdo v červeném.
36:34'
Pastrňák se snažil přejit přes de Haana, ale na domácího beka si nepřišel.
36:00'
Výborný postřeh teď předvedl van Riemsdyk, kyž na posledníc chvíli vložil hůl do přihrávky, která směřovala na volného Pastrňáka.
35:28'
Slavin vyzval ke skórování Staala, ale ten ve výborné pozici jen trefil připraveného Haláka. Velká škoda pro domácí tým.
35:20'
Jaccob Slavin vypálil krátce po přejetí modér čáry a Halák měl co dělat, aby puk vyrazil do bezpečí.
34:46'
Nepříjemnné nahození od mantinelu ukryl Halák ve své výstroji a přerušuje hru. Následuje buly po pravici slovenského brankáře.
34:01'
Ofsajd Bruins.
33:47'
Třetí formace domácích notně zatápěla rozehrávajícím medvědům, ale vybojovat puk do své moci nedokázali.
33:20'
Teuvo Teräväinen mohl vrátit vedení na stranu domácích, ale Jaroslav Halák si s jeho pokusem poradil a zastavil puk v cestě do branky!
32:22'
A máme srovnáno! Krug poslal puk k brankové čáře DAVIDU PASTRŇÁKOVI, jenž z těžkého úhlu zkusil štěstí. Darlingovi kotouč po výstroji propadl těsně za brankovou čáru a oba týmy jsou teď ve stejné pozici. Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron.
31:57'
Teď už Pastrňákův pokus z levého křídla prošel až k Darlingovi, ale domácí fantom pevně přitiskl svou paži k tělu a nedovolil puku projít dále.
31:50'
Dvě střely Pastrňáka zastaveny domácí obranou. Carolina zatím zvládá přesilovku soupřeře dobře.
31:43'
Marchand vypálil z mezikruží a Darling měl co dělat, aby puk vyrazil do bezpečí.
30:36'
kapitán domácích si nepočínal před brankou soupeře příliš obratně a vysokou holí trefil hostujícího Kruga. Dvě minuty přesilové hry pro hosty.
30:19'
Hostující tým teď zachránila branková konstrukce!
30:12'
Andrej Svečnikov nahodil puk na brankáře a rozhodčí přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
30:04'
Pastrňák dostal po vhazování nabito mezi kruhy a Darling měl co dělat, aby puk vyrazil!
29:57'
Puk se dostal do branky Canes po odrazu od rozhodčího, rozhodčí tak přerušuje hru a logicky branku neuznává.
29:40'
Po střele od modré čáry se za Darlingem rozezvonila tyč. Puk se následně odrazil mezi betony brankáře Caroliny a ten chvíli nevěděl kde se hrací předmět nachází. Toho si byl vědom David Krejčí jenž mohzuně droážel na brankáře domácích, což mu vyčinili obránci Canes v přerušené hře.
29:27'
Carolinští nechtěli dopustit závar ve vlastním pásmu a poslali kotouč raději na icing.
28:52'
Brett Pesce nepříjemně vypálil od modré čáry a Halák musel vyrazit puk do rohu hřiště.
28:26'
Střely: 20 – 10
28:26'
Halák udržel po další šanci kotouč u své pravé tyče a opět musí přijít na scénu rozhodčí, jenž musí roztrhnout menší potyčky mezi hráči.
28:05'
Do výborné pozice dostal nabito Justin Williams, který z mezikruží nechal vyniknout Haláka. Následnou šarvátku museli roztrhnout rozhodčí.
27:46'
Staal dobrým forčekingem zastavil rodící se akci hostí a může založit akci svého celku.
27:12'
Hosté již v plném počtu a rozhodčí odpískal ofsajd. Následuje komerční pauza.
26:36'
Wagnerův nepříjemný pokus končí ve výstroji Darlinga, který nakonec přerušuje hru. V oslabení jsou Bruins pro domácí výrazně nebezpečnější než v plném počtu.
26:15'
Sean Kuraly měl na hokejce srovnání, ale sám před odkryou klecí nezvedl puk nad beton Darlinga! Fantastický zákrok domácího brankáře.
25:35'
Williams si tak dlouho rovnal puk ke střele, až o něj málem přišel. Nakonec dokázal ještě přihrát, ale nic to nezměnilo na skutečnosti, že se hosté osvobozují.
25:05'
Aho neuhlídal puk na modré čáře a to neuniklo pozornosti čárového rozhodčího, jenž odpískal umyslný ofsajd.
24:55'
Brad Marchand se následně nesmyslně ohnal po Hamiltonovi, což neuniklo pozornosti rozhodčího a Carolona si zahraje přesilovku.
24:45'
Marchand dojel vyhozený kotouč a svým pokusem těsně minul branku Darlinga.
24:42'
Hosté nedokázali protlačit puk přes modrou a domácí drží puk u branky Haláka.
24:36'
Totožné rozehrání se událo i na druhé straně a vhazovat se bude před Halákovou brankou.
24:10'
Faul odzbrojil pronikajícího útočníka Bostonu, ale následně nerozehrál idálně a puk skončil na icingu.
23:35'
DOmácí drží puk ve vlastním pásmu a uklidňují hru.
23:01'
Oba týmy v plném počtu. Boston přesilovku nevyužil a nutno říct, že si nevytvořil ani žádnou vyloženou příležitost.
22:25'
Hra se v uplynulých vteřinách přelévala ze strany na stranu. V té největší se zjevil Foegele, jenž v samostatném ńiku jen vyprášil betony Haláka.
21:32'
Carolina našetřila několik důležitých vteřin v útočném pásmu.
21:01'
Nakonec ne. Jacob Slavin si odsedí jen dvě minuty za sekání. Nutno říct, že proti Marchandovi výborně zasáhl i Darling, jenž vytrčenou holí kotouč zasáhl a dostal jej mimo dosah hostujícího hráče.
21:00'
Marchand byl v úniku faulován! Uvidíme trestné střílení?
20:32'
Závar před hostující brankou nedokázal využít nikdo z hráčů v červeném a hosté se osvobozují.
20:20'
Domácí nastěhování před Halákem.
20:01'
Máme za sebou vyrovnanou třetinu. Oba týmy si dokázaly vytvořit určité šance, ale velmi dlouho kralovali oba brankáři. Zejména Darling dokázal vytáhnout ze svého repertoáru neskutečný zákrok proti DeBuskově šanci. Jedinou branku třetiny jsme mohli vidět v samotném závěru, kdy kotouč doslova doplácal do branky Micheal Ferland.
20:00'
19:25'
Darling zastavil puk za vlastní brankou a domácíc mají šanci na jednu z posledních akcí v této třetině.
19:15'
Puk v obranném pásmu Canes.
18:57'
Postup domácích zpomaluje ofsajd.
18:29'
Další šance pro domácí. Carlo sekl Svečnikova a až do konce třetiny může hrát Carolina přesilovou hru.
17:54'
Osm vteřin stačilo k tomu, aby Carolina využila přesilovku. Aho tvrdě vypálil od modré čáry, Halák vyrazil puk jen před sebe, kde jej naněkolikrát dorazil do branky MICHAEL FERLAND. Problémem z pohledu hostujícího kouče bylo evidentě chování Valentina Zykova, jenž se pihyboval v brankovišti, ale dle rozhodnutí rozhodčích Halákovi aktivně nebránil v zákroku. Asistence: Sebastian Aho, Valentin Zykov.
17:54'
Domácí dostali puk do sítě, ale hostující kouč si vybírá Challenge!
17:46'
Lauzon podrazil svého protihráče ve středním pásmu a dvě minuty bude moct zpytovat svědomí na trestné lavici. Po komernčí pauze si domácí zahrají přesilovou hru.
17:20'
Pastrňák s Nordströmem dostali puk do útočného pásma a Darling se bude muset mít na pozoru.
16:55'
Bergeron zastaven ve středním pásmu. Carolina může zaútočit.
16:37'
Domácí nerozehráli dle svýcj představ a puk doklouzal na zakázané uvolnění.
16:20'
Darling pomohl svým obráncům s rozehrávkou, když zastavil letící puk a poslal jej směrem kupředu.
15:45'
Na druhé straně si v těžké pozici poradil Halák a zastavil puk v cestě do branky.
15:11'
Fantastický Darling! Krejčí dostal puk do pásma, kde jej Heinen předložil DeBruskovi před odkrytou klec. Domácí gólman se dokázal přesunout a vyrazit puk mimo branku!
14:38'
Krejčí protlačil kotouč do útočného pásma, ale během několika vteřin byl odzbrojen.
14:07'
Nepříjemný pokus od modré čáry byl tečován mimo branku a Darling nemusel zasahovat.
13:50'
Halák po,máhá svým obráncům s rozehrávkou a Boston opět míří kupředu.
13:10'
Marchand se dostával do situace dvou na jednoho společně s Pastrňákem, ale na poslední chvíli mu puk utekl a nemohl tak přesně přihrát.
12:49'
Trevor van Riemsdyk dostal nabito na modrou čáru, zamíchal pukem a nepříjemnou střelou protáhl Haláka, jenž ukryl touš ve své výstroji.
12:12'
Patrice Bergeron nahazoval od pravého hrazení puk před branku a sanžil se překvapit Darlinga. To se mu do určité míry povedlo, ale puk za záda brankáře Caroliny nedostal.
12:11'
Brad Marchand byl adrsátem krásníé přihrávky napříč pásmem, ale na poslední chvíli ji tečoval Faulk a Darling nemusel zasahovat.
11:48'
Střely: 7-5.
11:47'
Hra opět pokračuje. Domácí špatně rozehráli a kotouč odklouzal na icing.
11:31'
Bruins se nepovedl přechod do útočného pásma a je odpískán ofsajd. Následuje také reklamní přestávka.
11:00'
Acciari dostal nabito před branku Darlinga, ale minul prostor vymezený třemi tyčemi.
10:35'
Aho hledal zpoza branky Ferlanda, ale tomu puk přeskočil hokejku.
10:13'
Zakázané uvolnění hosí. Carolina může pokračovat v tlaku.
09:56'
van Riemsdyk vypálil nepříjemně z nulového úhlu a Halák měl co dělat, aby puk zastavil. Následně ten samý hráč vystřelil z levého křídla a Halák vyrazil puk do rohu.
09:26'
Danton Heinen vypálil po vhazování a Darling předvedl krásný semafor a kotouč skryl ve své lapačce!
09:24'
Hurricanes špatně rozehráli a kotouš odklouzal až na icing.
09:04'
Slavin centroval kotouč z pravého křídla před branku, ale nikdo z domácích hráčů jej neusměrnil do branky Bruins.
08:54'
Williams vybojoval kotouč u hrazení pro svého spoluhráče, jehož pokus těsně minul branku Haláka.
08:39'
Teuvo Teräväinen vypálil z levé strany nepříjemnou střelu. Halák si však poradil a zlikvidoval i následnou dorážku. Hra přerušena. Následuje komerční pauza.
08:08'
John Moore vzal puk ve vlastní třetině, přivezl jej až před Darlinga, ale nikdo z jeho spoluhráčů se mu nenabídl a hostují íbek musel odevzdat kotouč.
07:38'
Foegele se snažil najít svým pasem Staala, ale ten byl pečlivě bráněn a k zakončení se nedostal.
07:13'
Bruins měli veliký problém s rozehráním akce od vlastního brankáře. Nakonec pouze protečovali puk ven z obranného pásma.
06:43'
Oba týmy mají problém s vytvořením si jasné pozice a spíše se přetahují podél hrazení.
05:40'
Hosté se na malý okamžik podívali do útočného pásma, ale Wagner minul branku Darlinga ve slušné pozici.
05:13'
Aho dostal kotouč do pásma a pokusil se najít v předbrankovém prostoru de Haana. K tomu kotouč neprošel.
04:21'
Puk opustil hrací plochu, hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:16'
Foegele se tlačil z pravé strany před brankáře Haláka, ale byl včas odzbrojen a Halák nemusel zasahovat.
03:30'
Hosté se udadili v útočném pásmu, ale k přímému ohrožení Darlinga nedošlo.
02:12'
Marchand se s kotoučem sice dostal do pásma, ale místo střely volil nepřesný pas a Darling může zůstat klidným.
01:57'
Ofsajd zastavil další postup Bruins směrem k brance Darlinga.
01:39'
David Pastrňák se po pravém křídle protáhl do pásma a z úhlu se řítil na Darliga. Ten jeho pokus vykraly a udržel puk před brankovou čárou.
01:13'
Ani druhý pokus o udržení se v útočném pásmu se Bruins nepovedla a sami se nepřesným pasem dostávají z pásma.
00:44'
Trevor van Riemsdyk hned na začátku přesilové hry vyhazuje kotouč až k Halákovi.
00:35'
Jordan Staal podrazil při napadání svého soupeře a Boston může otevřít skóre v přesilové hře.
00:30'
Domácí se dostali dopředu, ale příliš se tam neohřáli a budou se muset bránit voslabení.
00:07'
Hosté se ujali hnd po vhazování kotouče a míří vpřed.
00:01'
Oba celky připraveny na ledové ploše. Utkání co nevidět začne.
Začátek duelu bude tradičně mírně pozdržen.

Carolina Hurricanes: Darling (Mrázek) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk (A), T. van Riemsdyk, Pesce – Foegele, J. Staal (A), Williams (C) – Ferland, Aho, T. Teräväinen – Martinook, Wallmark, Svečnikov – B. McGinn, N. Roy, Zykov.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Chára (C), Carlo, Krug, J. Moore, Lauzon, Kampfer – Marchand (A), Bergeron, Pastrňák – Heinen (A), Krejčí, DeBrusk – Bjork, Nordström, Wagner – Donato, Kuraly, Acciari.

Rozhodčí: St. Laurent, Charron – Nowak, Smith.
BOSTON BRUINS

Bruins i letos patří do okruhu favoritů Východní konference a z jedenácti odehraných zápasů jen třikrát prohráli po základní hrací době. Podobně se ale daří i rivalům Bostonu z Atlantické divize, a svěřenci Bruce Cassidyho tak jsou momentálně v divizi až čtvrtí za Torontem, Tampou a Montrealem. Právě proti nenáviděným Canadiens Bruins odehráli svůj poslední zápas před odletem do Raleighu – a před vlastním publikem utrpěli bolestnou porážku 0:3.