NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Carolina - 9. listopadu 2018   02:38

Chicago
Chicago
24:34' P. Kane (Anisimov, E. Gustafsson) • 30:53' Kämpf (Saad, Rutta) • 43:33' Schmaltz (Seabrook, P. Kane)
3:4
(0:3, 2:1, 1:0)
Carolina
Carolina
04:46' Svečnikov  (Martinook, Wallmark) • 09:09' Slavin  (Williams, Wallmark) • 15:53' Di Giuseppe  (B. McGinn, Faulk) • 21:20' de Haan  (Aho, T. Teräväinen)
Chicago
Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, Rutta, Davidson – Kahun, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, Anisimov, Schmaltz – Fortin, Kämpf, Saad – Martinsen, Krüger, Kunitz.
Hanson, Rehman – Sericolo, MacPherson
United Center, Chicago
21331 diváků
Carolina

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
3. Andrej Svečnikov (CAR) 1+0
Domácí ale rozhodně neprodali svou kůži lacino. S Carolinou prohrávali ve 22. minutě už 0:4, ale dokázali se herně zvednout a duel výrazně zdramatizovali. Ve druhé třetině snížili na 2:4 a po brance Schmaltze ze 44. minuty nebyli daleko od vyrovnání. Nepodařilo se jim ale další šance využít, a ač na střely Chicago vyhrálo 38:34, na branky prohrálo 3:4.
V souboji dvou trápících se týmů byla úspěšnější Carolina Hurricanes. Té se podařilo vyhrát poprvé po pěti porážkách v řadě. Naopak domácí Chicago prohrálo pošesté v řadě.
59:57'
Carolina vyhazuje!
59:43'
Chicago je za vlastní brankou. Poslední akce zápasu?
59:33'
Kotouč byl ve středním pásmu vystřelen mezi diváky.
59:24'
Jokiharju se musí vracet pro puk do vlastního pásma.
59:03'
Hosté vyhazují puk tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.
58:48'
DeBrincat se v levém kruhu dostal k ráně z voleje, ale minul branku!
58:23'
Carolina vyhazuje na zakázané uvolnění.
58:12'
Oddechový čas pro domácí.
58:12'
Toews měl na hokejce výtečnou šanci k vyrovnání, ale tvrdou střelu z nápřahu poslal jen do Darlinga.
58:00'
Crawford míří na střídačku, Chicago hraje v šesti!
57:50'
Carolině se nepodařilo vyhodit nahozený puk.
57:30'
Hosté drží puk mimo své pásmo.
57:01'
Darling si poradil se dvěma střelami domácích a dál drží Carolinu ve vedení.
56:05'
Hurricanes vyrazili do přečíslení a mohli prakticky rozhodnout o výsledku zápasu. Jenže místo přihrávky volil Foegele střelu z pravého kruhu a napálil Crawforda. Následnou dorážku poslal mimo.
Komerční přestávka.
55:55'
Davidsonova rána zpoza kruhů byla odražena do ochranné sítě za Crawfordem.
55:32'
Z pravé strany se pokusil překvapit Crawforda Martinook, ale minul branku.
55:16'
Carolina bez větších problémů vytěsnila hru do středního pásma.
54:50'
Chicagu se krátí čas, během něhož může s výsledkem ještě něco udělat. Jejich útoky v této části hry trochu postrádají energii.
54:15'
Trochu pomalejší návrat do obrany přinesl hostům nečekanou šanci. Přihrávku zpoza branky ale nedokázal využil Di Giuseppe.
53:00'
Hosté po vyhraném vhazování dostali puk ze svého pásma. Rychlý útok ale přinesl jen ztrátu kotouče po zblokované střele Wallmarka.
52:50'
Bude se vhazovat po levici Scotta Darlinga.
52:30'
Sražená střela Saada z pravého kruhu šla výrazně mimo Crawfordovu klec.
51:35'
Carolina se dostala do postavení mimo hru. Komerční pauza.
51:18'
Domácí měli hned dvě šance, ale obě končí ztrátou. Zejména pak volný prostor, do něhož si najel za pravým kruhem Rutta, volal po střele. Český obránce ale nevypálil a poté přišel o puk.
50:34'
Hra se přesunula před Crawforda, který vyrážečkou vytěsnil prudkou ránu od modré.
50:15'
Kaneovi v pravém kruhu sjel kotouč po čepeli a jeho střela byla hodně nepřesná.
49:31'
Zakázané uvolnění Chicaga.
48:57'
Crawford nadvakrát podržel svůj tým. Napřed vykryl sraženou střelu Staala a poté i dělovku Pesceho od modré.
48:31'
Hra je přerušená. Komerční pauza.
48:10'
Hra se přesunula před Darlinga, avšak Keith minul z mezikruží svůj cíl.
47:27'
Crawford v těžké pozici nestačil skočit na led, střelu od modré ale přesto vyrazil. Hosté se ještě tlačili k dorážce, ale nepodařilo se jim poslat další ránu na branku domácích.
46:24'
Hosté byli vytlačeni z útočného pásma. Ze svého postavení před Crawfordem nic nevytěžili.
45:44'
Darling drží puk pod svými betony a přerušuje hru.
45:04'
Další nahozený puk Caroliny se stal kořistí domácích.
44:43'
Nahozený puk sbírá domácí obrana.
44:25'
Hosté mají puk za svou brankou a vyčkávají s rozehrávkou.
43:33'
Chicago právě vstřelilo branku!
Carolina se jen na chvíli dostala z problémů a ještě větší přinesl rychlý protiútok NICKA SCHMALTZE, který přes obránce vypálil z levého kruhu a vsítil kontaktní branku! Asistence: Brent Seabrook, Patrick Kane.
42:57'
Závar v brankovišti Caroliny zažehnala jeden z obránců, který odpálil puk z bezprostředního nebezpečí.
42:38'
Tentokrát už zasahovat musel, ale vyrážečkou si poradil se zakončením Martinsena.
42:07'
Darling si pohledem kontroloval prudkou střelu, jež mířila mimo tři tyče.
41:18'
41:05'
Oba týmy se v pásmu domácích střídaly u puku, ale Chicagu se nepodařilo dostat kotouč ze svého pásma. Crawford musel zasáhnout proti střele Aha, který si vybruslil zpoza branky.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:24.
Na začátku druhé třetiny to vypadalo s Chicagem všelijak. Carolina vsítila čtvrtý gól a mířila jasně za vítězstvím. Jenže dva góly domácích ve 25. a 31. minutě duel pro závěrečnou dvacetiminutovka pořádně zdramatizovaly. Chicago navíc mělo zhruba od osmé minuty druhé třetiny jednoznačně víc ze hry.
40:00'
39:55'
Ještě jeden zákrok Darlinga, jenž se schoulil po střele Anisimova do klubíčka a zastavil hru.
39:20'
Kane se prosmýkl do levého kruhu, odkud ale přestřelil.
38:20'
Gustafsson pálil od modré jen do zadního mantinelu.
38:06'
Před brankovištěm se snažil Toews propíchnout puk mezi betony Darlinga. Ten ale puk drží ve své moci.
37:20'
Darlingova rozehrávka u mantinelu byla sražena přes plexisklo. Komerční přestávka.
36:55'
V posledních minutách Chicago útočí, Carolina se brání. A zatím úspěšně odvrací útoky soupeře.
36:15'
Carolina odvrací útok domácích, na Darlinga žádná střela neletěla.
35:40'
Jokiharju zachytil ve středním pásmu křižnou přihrávku soupeře a vrací hru před Darlinga.
33:33'
Hosté v oslabení vyrazili do útoku a rovnou to byl samostatný nájezd na Crawforda! Ten nakonec zasahovat nemusel, jelikož střela z mezikruží z hole Staala skončila na zadním mantinelu.
33:19'
Kane se tlačil do zakončení, na Darlinga ale nevyzrál.
33:08'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Clark Bishop – 2 min., podrážení).
33:08'
Kruger se vřítil k brankovišti soupeře, ale byl podražen Bishopem, který putuje na trestnou lavici. Komerční přestávka.
32:30'
Chicago je opět v útočném pásmu a snaží se vstřelit kontaktní gól. Darling se má, co ohánět.
31:51'
Přihrávka domácích skrz střední pásmo sice našla svého adresáta, ale ten velmi rychle o kotouč přichází.
30:53'
Saadovi se podařilo přes celé kluziště založit rychlý kontr domácích a rozehrát tím gólovou akci, na jejímž konci DAVID KÄMPF tečoval střelu Saada z mezikruží a překonal Darlinga. Asistence: Brandon Saad, Jan Rutta.
30:14'
Carolina se dostala do postavení mimo hru. Komerční přestávka.
29:40'
Stále se hraje bez přerušení.
28:23'
Kunitz z pravého kruhu poslal puk mimo tři tyče Darlinga.
28:00'
Hraje se dlouho bez přerušení, avšak také bez šancí.
26:21'
Toewsovu střelu od modré Darling vytěsnil na zadní mantinel.
25:19'
Lapačkou vychytal Crawford Martinooka!
25:04'
Hosté se vrhají do útoku. Van Riemsdyk od modré trefil pouze Crawforda.
24:34'
Domácím se podařilo poprvé pokořit Darlinga! Kane nahazoval před branku a vracející se obránce srazil puk směrem na vlastního brankáře. Ten sice betonem kotouč vykopl ale Anisimov dokázal až téměř zázračně trefit vyražený puk a poslat ho pomalu za brankovou čáru. Hostující obránce se hnal za kotoučem, aby ho odpálil mimo nebezpečí, ale PATRICK KANE svým zásahem gól pojistil. Asistence: Arťom Anisimov, Erik Gustafsson.
24:20'
Darling vyráží střelu soupeře a zakládá přečíslení hostů tří na jednoho. Celou akci ale pokazila zpětná přihrávka do druhé vlny.
23:28'
Slavin od modré nechal vyniknout brankáře Crawforda, na kterého letěla už dvacátá střela.
22:39'
Zakázané uvolnění chicaga.
22:31'
Bishop se mezi kruhy protlačil ke střele, kterou skvělým zákrokem vyrazil Crawford. Opět se ale ukázalo, jak snadno se hráči Caroliny dostávají do šancí.
21:50'
Toews spálil další ze svých šancí před Darlingem, když tentokrát se mu nepodařilo vůbec zakončit.
21:20'
Carolina právě vstřelila branku!
Už čtvrtý gól v brance Crawforda, který vzteky zlomil o led hůl. CALVIN DE HAAN dostal puk před brankoviště od Aha a obhodil frustrovaného brankáře domácích. Asistence: Sebastian Aho, Teuvo Teräväinen.
20:49'
Chicago hraje v plném počtu. Kämpf v závěru oslabení vyrazil do útoku, ale jeho klička do bekhendu úspěch neslavila.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:33.
Hodně ledová sprcha pro Chicago Blackhawks, kteří v první třetině zápasu proti Carolině měli v prvních deseti minutách mnohem více ze hry, ale góly dávali jen hosté. Hurricanes se prosadili celkem třikrát a s komfortním náskokem, i 49 vteřinami z přesilovky, se budou vracet na led mnohem více nabuzení.
20:00'
19:48'
Williams se snažil tečovat střelu od modré, ale puk skončil jen na zadním mantinelu.
19:17'
Carolina po přechodu modré čáry opět ztrácí puk i pásmo.
18:57'
Domácí vyhazují kotouč.
18:49'
Ahovu střelu na vzdálenější tyč z pravé strany Crawford vyrazil, ale Chicago půjde do čtyř. Dvě minuty vyfasoval Fortin za podražení.
17:44'
Toews se vydal do přečíslení dva na jednoho, místo přihrávky se rozhodl ale zakončovat sám. Jeho prudká rána přeletěla Darlingovu klec.
17:22'
Saad hrál v útočném pásmu vysokou holí. Hra je tak vykázána do neutrální zóny. Komerční přestávka.
15:53'
Hosté si posílali puk podél mantinelu a dokázali se usadit v útoku. McGinn si s pukem najel do pravého kruhu a přesným pasem našel na levé straně PHILLIPA DI GIUSEPPEHO, jenž využil přesunu Crawforda a poslal střelu do zčásti odkryté klece. Asistence: Brock McGinn, Justin Faul.
15:20'
Hraje se dlouho bez přerušení, tempo hry je vysoké. Trochu se však postrádá z obou stran v této pasáži střelba.
14:20'
Oba týmy se střídají ve snaze usadit se v útočném pásmu.
13:22'
Fortin nabral neskutečnou rychlost za pukem, zmocnil se ho a obešel i obránce, tváří v tvář Darlingovi nechal brankáře hostů střelu vyrazit a z druhé vlny se k dorážce dostal David Kämpf. I jeho střelu ale brankář Caroliny vyrazil.
12:18'
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
12:11'
Saadova střela z voleje minula Darlingovu klec. Skončila přesilovka Chicaga.
11:28'
Carolina opět vyhazuje kotouč.
11:04'
Hurricanes vyrazili v oslabení do útoku a dokonce vystřelili, ale Crawford byl připraven.
10:40'
Rychlá kombinace domácích končí střelou na zadní mantinel a úspěšným vyhozením ze strany soupeře.
10:10'
Vylučuje se také na straně Caroliny. Dvě minuty si odsedí De Haan za hákování. Komerční pauza.
09:09'
Nápor Caroliny v přesilovce slaví úspěch. Brankář Crawford dvě střely od modré vyrazil, pak se ale hra dostala k brankovišti, kde ho Williams a Slavin zasypali dalšími třemi střelami a byl to JACCOB SLAVIN, kdo propasíroval puk za jeho záda. Asistence: Justin Williams, Lucas Wallmark.
08:46'
Poprvé se vylučuje. Dvě minuty za podražení obdržel domácí Jokiharju.
08:34'
Zákroky pomalu naskakují i na kontě Crawforda. Střelu Pesceho od modré má v lapačce.
07:40'
Chicago se dál tlačí do útoku a snaží se rychle vyrovnat. Darling ale zatím je jednoznačně proti a má na kontě už 10 zásahů!
06:33'
Kahun se dostal mezi kruhy ke střele, proti které pohotově zasáhl Darling. Ten nebyl v ideálním postavení, ale ramenem dokázal kotouč vytěsnit.
06:14'
Hokejisté Caroliny se dostali do postavení mimo hru. Komerční přestávka.
05:34'
Saadova střela přeletěla branku a skončila v ochranné síti.
04:46'
Velká chyba obrany Chicaga, které plně využil ANDREJ SVEČNIKOV. Ruský mladík se dostal k dorážce Martinookovy střely, dostal trestuhodně spoustu prostoru a objel si Crawforda, který se nestačil přesunout. Asistence: Jordan Martinook, Lucas Wallmark.
04:35'
Kotouč skončil v ochranné síti za Crawfordem.
04:20'
Další práce pro brankáře Darlinga, který vyráží puk po střele Kanea a zakládá protiútok.
03:33'
Jokiharju se napřáhl od modré a přinutil Darlinga přerušit hru.
03:05'
Výlet hostů do útoku přinesl nebezpečnou střelu z mezikruží, Williams ale nastřelil jen beton Crawforda.
02:35'
Krugerovu střelu z pravého kruhu ukryl Darling do lapačky a přerušuje hru.
01:40'
Hraje se dlouho bez přerušení. Brankáč Darling má za sebou první ostré zákroky, když úspěšně vyrazil střelu Jokiharja od modré a poradil si i s dorážkou Anisimova.
00:50'
Oba týmy se v úvodu utkání zejména oťukávají, první pokusy o útočné akce končí vesměs na zadním mantinelu.
00:01'

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, Rutta, Manning – Kahun, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, Anisimov, Schmaltz – Fortin, Kämpf, Saad – Martinsen, Krüger, Kunitz.

Carolina Hurricanes: Darling (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), de Haan, Pesce, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams (C), J. Staal (A), Foegele – Svečnikov, Wallmark, Martinook – Di Giuseppe, C. Bishop, B. McGinn.

Rozhodčí: Hanson, Rehman – Sericolo, MacPherson.
Chicago čeká v noci proti Carolině první zápas bez dlouhodobého kouče Blackhawks Joela Quennevilla, jenž byl propuštěn ze služeb týmu po poslední porážce 3:5 s Calgary. Pod vedením tohoto trenéra dokázalo Chicago získat tři Stanley Cupy a dosáhnout dalších úspěchů. Po nepostupu do play-off v minulé sezoně a trápení v úvodu nového ročníku však dle vedení týmu přišel čas na změnu.
Oba celky měly velmi povedený vstup do sezony. Zejména pak u Caroliny se jednalo o velké překvapení. Zdá se ale, jako by od té doby uplynulo spoustu času a jak Carolina, tak Chicago upadli do pořádné mizérie. Oba týmy si připsaly na konto pět porážek v řadě a shodně klesly do spodních pater svých konferencí.
V noci ze čtvrtka na pátek se v zámořské soutěži uskuteční duel dvou týmů, které mají aktuálně nejhorší formu v rámci celé ligy. Chicago přivítá doma Carolinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.