NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Detroit - 21. října 2018   01:00

Florida
Florida
07:34' Yandle (Dadonov, Bjugstad) • 16:10' Bjugstad (Barkov) • 58:44' Hoffman (Yandle, Barkov)
3:4
(2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)
Detroit
Detroit
25:46' Cholowski  (Athanasiou, Nielsen) • 26:05' Vanek  (Nielsen, Cholowski) • 27:50' D. Larkin  (Helm, Nyquist) • 63:44' Nyquist  (D. Larkin)
Florida
Charron, Schlenker – Murray, MacPherson
BB&T Center, Sunrise
14 534 diváků
Detroit

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký nedělní den!
Dnešní utkání sledovalo 14 534 diváků.
Tři hvězdy utkání:
1. Gustav Nyquist (DET) 1+1
2. Dennis Cholowski (DET) 1+1
3. Nick Bjugstad (FLA) 1+1
Strhující prodloužení rozhodlo o tom, že si první vítězství v sezóně na své konto připíší hokejisté Detroitu. Obraně Panthers totiž ujel švédský útočník Gustav Nyquist, který si dokázal již poradit.

Florida si připíše do tabulky jeden bod a nejspíše bude i spokojená, protože vyrovnávala v samotném závěru třetí třetiny.
63:44'
Detroit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Larkin ve středním pásmu vybojoval kotouč a vyslal do brejku GUSTAVA NYQUISTA, který přesně zamířil a střelou těsně nad ledem překonal Hutchinsona. Detroit poprvé v sezóně vítězí! Asistence: Dylan Larkin.
63:25'
Hra se nyní přelává ze strany na stranu a šance střídá šanci. Brankáři ale vynikají.
62:55'
Na druhém konci hřiště se ke střelbě dostal Hoffman, jeho rána zápěstím ale Howarda nepřekonala.
62:00'
Athanasiou nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se ke střele přes obránce, kterou brankář Floridy vyrazil ramenem nad branku.
61:20'
Skvělou práci odvedl nyní Larkin, který se vrátil rychle do obrany a pádem zastavil klíčovou přihrávku do předbrankového prostoru.
60:50'
Florida se nyní pokoušela hrát pozičně, díru do světa s touto taktikou ale neudělala.
60:21'
Athanasiou si našel volný kotouč po nepřensé střele Mathesona a jel z levé strany na branku. Tvrdou střelou ale Hutchinsona nepřekonal.
60:13'
Matheson vystřelil z levého kruhu, branku ale netrefil.
60:01'
Tři třetiny o vítězi nerozhodly, a tak se bude prodlužovat. Florida dokázala v samotném závěru šťastně vyrovnat, když si slabší chvilku vybral Jimmy Howard a pustil za svá záda nahození Mikea Hoffmana.

Střely na branku: 35 – 28.
60:00'
59:32'
Detroit se pokouší na inkasovaný gól okamžitě zareagovat, domácí však velmi dobře hlídají střední pásmo.
58:44'
Florida právě vstřelila branku!
Domácím se hra bez brankáře vyplatila, ačkoliv vstřelili hodně šťastnou branku. MIKE HOFFMAN po přejetí modré čáry nahodil kotouč na branku a ten k překvapení všech propadl za Howarda. Tento gól si americký brankář za rámeček určitě nedá. Asistence: Keith Yandle a Aleksander Barkov.
58:32'
Jensen vyhodil kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Další vhazování před brankou Howarda.
58:18'
Florida zkouší hru bez brankáře!
58:18'
Matheson z vrcholu levého kruhu poslal kotouč na branku, Howard zasáhl lapačkou a přerušil hru.
58:00'
Hokejisté Floridy se pomalu připravují na závěrečný tlak. Do konce třetího dějství zbývají dvě minuty.
57:15'
56:53'
Glendening se v oslabení dostal podél levého mantinelu do šance, Hutchinson si však poradil.
56:40'
Huberdeau vystřelil po ledě z levého kruhu, Howard tento pokus vykopl betonem.
56:00'
Panthers se nemohou na delší čas usadit před brankou, Detroit dnes svá oslabení zvládá skvěle.
55:15'
Naprosto zbytečného faulu se v útočném pásmu dopustil Helm, který dává Floridě velkou šanci na srovnání. Dokáží využít Panthers tuhle přesilovou hru? Dnes jim to v početní výhodě zatím příliš nejde.
55:00'
Larkin s Nyquistem dlouho bojovali v útočném pásmu, ke střele na branku se ale nedostali. Nicméně čas utíká hodně rychle.
54:38'
Hutchinson přikryl nahozený kotouč ze středního pásma a přerušil hru. Dojíždějící Athanasiou posléze dostal naloženo od obránců.
54:00'
Útok domácích skončil na modré čáře kvůli postavení mimo hru.
53:25'
Obrovské štěstí měl nyní Howard. Střela od modré čáry z hole Trochecka se zastavila o břevno!
53:07'
Vanek dokázal z rohu najít mezi kruhy volného Larkina, který střelou z první přestřelil branku.
52:21'
Detroit v posledních střídáních nepouští svého soupeře vůbec před vlastní branku, Detroit závěr zápasu zatím zvládá na výbornou.
50:41'
První formace Red Wings hraje ve velké pohodě a dostává se do šancí. Tentokrát nedokázal ve slibné šanci přesně zakončit Nyquist.
49:50'
Florida se v posledních střídáních těžko dostává do útočného pásma, Detroit hraje aktivně a pokouší se dotáhnout tento zápas do zdárného konce.
48:14'
První lajna Detroitu si vytvořila solidní tlak, který pramenil ve střelu Hickettse od modré čáry. Hutchinson však dokázal zasáhnout, i když měl zakrytý výhled.
47:32'
Detroitu se povedlo po nevydařeném začátku této třetiny hru vyrovnat a pokouší se rozhodnout. Zápas začíná dostávat vysoké tempo.
46:15'
McCann přejel modrou čáru a vystřelil přes obránce. Razantní střela trefila ze strany tyčku.
45:25'
Další brejková situace. Tentokrát se do šance dostal Bjugstad, střelou z pravého kruhu trefil Howarda do ramena.
44:09'
Detroit se následně dopouští zakázaného uvolnění. Panthers jsou v úvodu třetí třetiny podle očekávání lepším a aktivnějším týmem.
43:52'
43:27'
Ekblad se na modré čáře opřel do kotouče a byla z toho tvrdá střela, která proletěla vedle pravé tyče. Howard toho příliš neviděl.
42:54'
Florida se stále nemůže usadit v útočném pásmu, nyní se dokonce dopustila postavení mimo hru.
42:20'
Daley dokázal zachytit kotouč a poslal ho do bezpečí. Detroit se i v tomto oslabení úspěšně brání.
41:52'
Glendening se ve vlastním pásmu dopustil podražení a je vyloučen. Hosté častými fauly vrací Floridu neustále do hry.
41:49'
Barkov jel z pravé strany hodně pomalu, což by problém nebyl, hlavním problémem se stal kotouč, který se finskému útočníkovi postavil na hranu a při kličce mu utekl. Stav zůstává nezměněn.
41:49'
Barkov se podruhé v zápase dostal do brejku a ani tentokrát neuspěl. Nicméně byl faulován a je nařízeno trestné střílení!
41:38'
Hutchinson si připsal další úspěšný zákrok a i tentokrát raději přerušil hru.
41:24'
41:07'
Larkinova střela z pravého kruhu byla Hutchinsonem vyražena do ochranné sítě.
40:50'
Hosté však u branky Hutchinsona nezůstali příliš dlouho, domácí se dokázali osvobodit.
40:33'
Detroit se usadil v útočném pásmu a pokouší se v přesilové hře něco vymyslet.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:09.
Pravděpodobně nejlepší třetina Red Wings v této sezóně. Detroit dokázal třemi góly otočit vývoj zápasu a po dvou třetinách vede na Floridě 3:2. Panthers svého soka určitě podcenili a budou muset nyní hodně přidat, aby dokázali dnes bodovat.

Střely na branku: 22 – 23.
40:00'
39:36'
Floridě se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma. Detroit musí zakládat útok od vlastní branky.
39:24'
Za podražení je vyloučen na dvě minuty Bjugstad. Dokáže Detroit využít i tuhle přesilovou hru?
39:24'
Detroit hrál dobrou půlminutu v signalizované výhodě, žádnou šanci si ale vytvořit nedokázal.
38:35'
37:55'
Hostům se nyní povedlo dostat kotouč do středního pásma, bránící čtveřice může konečně vystřídat.
37:31'
Florida má v této přesilové hře silná tlak, chybí tomu však přesnější střelba.
37:03'
Barkov z vrcholu pravého kruhu nahodil puk na branku, ten pouze proletěl kolem vzdálenější tyče.
36:35'
Rasmussen se pokoušel v útočném pásmu vybojovat puk, nicméně se dopustil smolného faulu. Kvůli podražení si posedí dvě minuty na trestné lavici a Florida tak dostává další šanci ke vstřelení branky. Bude nyní už úspěšná?
36:22'
Cholowski udržel puk na modré čáře a nahodil ho na branku. Přes hromadu těl se ale až k ní nedostal.
35:26'
35:16'
Larkin dokázal vystihnout rozehrávku a dostal se do zajímavé šance. Z pravého kruhu vystřelil do Hutchinsona, který dokázal udržet puk před brankovou čárou.
34:52'
Malgin to po rychlé akci zkusil z pravého kruhu, rána proletěla těsně vedle pravé tyče.
34:09'
Panthers zatím navazují na minulou přesilovou hru a nemohou se usadit v útočném pásmu.
33:26'
Další přesilová hra pro Floridu. Za sekání je vyloučen na dvě minuty Vanek. Panthers tak mají další šanci vyrovnat.
32:39'
32:03'
Florida se v přesilové hře velice trápí a z tribun se ozývá pískot. Domácí hrají ve druhé části špatně.
31:34'
V oslabení se do útoku vydal Helm, střelou z levé strany ale branku neohrozil.
31:09'
Domácí se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu. Detroit oslabení zvládá velmi dobře.
30:39'
Detroit měl na ledě příliš hráčů a bude za to pykat. Florida bude mít k dispozici přesilovou hru.
30:05'
Mantha obloučkem vyslal do šance Athanasioua, ten ale v rychlosti nedokázal zpracovat kotouč a následně narazil do brankáře a brankové konstrukce.
28:59'
Zajímavá střela Trochecka z pravé strany skončila opět u Howarda.
28:46'
Ekbladova střela od modré čáry skončila v náručí Howarda, který raději přerušil hru. Florida se pokouší dostat zpátky do tempa.
27:50'
Oddechový čas pro hosty.
27:50'
Krásná akce a Red Wings se doopravdy dostávají do vedení! Nyquist v útočném pásmu prostrčil kotouč na DYLANA LARKINA, který si vyměnil puk s Helmem a posléze zakončil do odkryté klece. Asistence: Darren Helm a Gustav Nyquist.
27:40'
Nepřesná rozehrávka Cholowskiho končí zakázaným uvolněním. Detroit se pokouší o vstřelení třetí branky.
27:03'
Panthers jsou z předchozích minut zaskočeni. Detroit se díky nedisciplinovanosti svého soupeře vrátil rychle do zápasu.
26:05'
Na Floridě je vyrovnáno! Detroit během devatenácti sekund vstřelil dvě branky a je znovu ve hře o vítězství. Z pravého kruhu vystřelil THOMAS VANEK a jeho rána propadla do sítě. Hráči Red Wings tedy využili obě přesilové hry. Asistence: Frans Nielsen a Dennis Cholowski.
25:46'
Red Wings přesilovou hru pět na tři okamžitě využívají. Od modré čáry se prosadil DENNIS CHOLOWSKI. Asistence: Andreas Athanasiou a Frans Nielsen.
25:40'
Bude z toho přesilová hra pět na tři. Za podražení putuje na trestnou lavici také Matheson. Dokáže se Detroit dostat do zápasu?
25:36'
Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Kiselevič. Detroit si zahraje přesilovou hru.
25:00'
Ericsson zachytil kotouč na modré čáře a byla z toho zajímavá střela, která proletěla nad břevnem.
24:20'
Trocheckova střela přes hráče proletěla těsně vedle levé tyče. Kotouč se následně vrátil do brankoviště a Howard přerušil raději hru.
23:30'
Na druhém konci kluziště musel zasahovat po nahození ze středního pásma Howard.
23:10'
Jensen od modré čáry nahazoval kotouč na branku, ten ji ale minul.
21:45'
Útočné snažení Red Wings nepřináší žádný úspěch. Hutchinson nemusí řešit žádné složité situace.
20:27'
Florida se po vyhraném vhazování dostala do útočného pásma, kde nějaký čas zůstala. Střela na branku z toho ale nebyla.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:10.
První třetina je minulostí. Florida se v ní dokázala dostat do vedení 2:0, když se gólově prosadili Yandle a Bjugstad. Detroit v první části také jednou skóroval, nicméně jeho branka nebyla po kontrole videa uznána.

Střely na branku: 12 – 13.
20:00'
19:10'
Florida je ke konci prvního dějství v lepším rozpoložení a pokouší se ještě navýšit své dvoubrankové vedení.
18:30'
Huberdeau se z pravé strany dokázal natlačit před branku a šikovně zakončil. Branka z toho tentokrát nebyla. Ke vší smůle poté útočník narazil do mantinelu a zůstal chvíli ležet na ledové ploše.
17:15'
Mantha si dokázal udělat místo na pravém kruhu, vystřelil zápěstím a Hutchinson úspěšně zasáhl.
16:10'
Zničehonic se Panthers dostávají do dvoubrankového vedení. Barkov vyhrál v útočném pásmu vhazování na hůl NICKA BJUGSTADA, který pohotově vypálil a prostřelil překvapeného Howarda. Asistence: Aleksander Barkov.
15:50'
Trocheck se při rychlé šanci pokusil najít za sebou rozjetého Mathesona, ten ale kotouč nezachytil.
15:10'
Daleyho střela od modré čáry byla hodně nepřesná, puk skončil na zadním mantinelu.
14:12'
Tentokrát si Hutchinson poradil i s nahozením z hole Athanasioua. Detroit v posledních střídáních přidal a je aktivnějším týmem.
12:45'
Nahození Larkina od modré čáry dokázal Hutchinson v pohodě vyrazit.
11:53'
Yandle vypálil z podobného jako při gólové situaci, tentokrát ale Howard zasáhl lapačkou.
11:26'
Mnoho šancí tento zápas zatím nepřináší, ani jeden z celků není v útočném pásmu nejpřesnější.
10:34'
Detroit předchozí situace rozladila, domácí se toho snaží využít a přidat druhou trefu.
09:31'
Rozhodčí tento gól neuznali, pokračuje se tedy za stavu 1:0 pro Floridu.
09:31'
Hokejisté Detroitu se radují z vyrovnání. Rasmussen šikovně tečoval nahození z modré čáry a nasměroval kotouč mezi betony Hutchinsona. Na brankovišti ale došlo ke kontaktu Abdelkadera s brankářem a celá situace se bude zkoumat na videu.
08:50'
Panthers se po vstřelené brance nadále tlačí do útočného pásma, žádná další šance ale prozatím nepřišla.
07:34'
Domácí se dostávají do vedení. Dadonov vyslal do útočného pásma KEITHA YANDLEA, který z levého kruhu zamířil přesně ke vzdálenější tyčce a rozvnil síť za Howardem. Asistence: Jevgenij Dadonov a Nick Bjugstad.
06:41'
Barkov dostal přihrávku za obranu a jel sám na branku. Střelou z mezikruží ale branku minul a neposlal svůj tým do vedení.
06:12'
Florida má opticky více ze hry. Panthers jsou aktivnější směrem dopředu a častěji se dostávají ke střelbe.
05:38'
Z pravého kruhu se do zakončení dostal Ekblad, rána zápěstím ale skončila na hrudi Howarda.
04:40'
Útočný výpad Floridy zastavilo postavení mimo hru, tohle nebylo nejlepší založení útoku.
03:49'
Bertuzzi si nahodil kotouč do útočného pásma, dojel ho a bylo z toho zajímavé přečíslení. Přihrávka se mu sice nevydařila, následná střela ale byla zajímavější. Hutchinson však zasáhl.
03:09'
Závar před brankou Howarda dokázal Detroit přečkat, v obranné hře Red Wings byl nyní velký chaos.
02:29'
Hra se v úvodních střídáních přelévá ze strany na stranu. Na první velkou šanci se čeká.
01:20'
Larkin se pokusil obtočit okolo branky a zasunout puk k tyčce. Se svým záměrem ale nakonec neuspěl.
00:32'
Trocheck nahodil kotouč na branku a Howard střelu vyrazil pouze před sebe. Následná dorážka Mathesona branku neohrozila.
00:01'
Utkání začne tradičně o pár minut později.

Florida Panthers: Hutchinson (Reimer) – Ekblad (A), Yandle, Petrovic, Matheson, Weegar, Kiselevič – Bjugstad, Barkov (C), Dadonov – Sceviour, Trocheck, Huberdeau (A) – Malgin, McCann, Vatrano – Brouwer, Lammikko, Hoffman.

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Daley, Cholowski, Ericsson, Hicketts (A), Jensen, Kronwall – Helm, D. Larkin (A), Nyquist – Athanasiou, Nielsen (A), Bertuzzi – Rasmussen, Glendening, Abdelkader (A) – Mantha, Ehn, Vanek.

Rozhodčí: Charron, Schlenker – Murray, MacPherson.
Detroit Red Wings

Tragický úvod sezóny v podání Detroitu nebere konce. Red Wings prohráli ve všech sedmi zápasech na svém kontě mají dva získané body. V minulém klání ale nepodali hokejisté Detroitu špatný výkon a na ledě Tampy dlouho bojovali o bodový zisk.
Florida Panthers

Florida odehrála pět zápasů, jednou vyhrála, dvakrát prohrála v nastaveném čase a dvakrát ani nebodovala. V minulém zápase ale dokázala dokráčet k vítězství, když uspěla na ledě Washingtonu po samostatných nájezdech.
Přeji krásnou hokejovou noc! Florida se po těžkém utkání s Washingtonem dnes v noci potká s Detroitem, který v letošní sezóně ještě nevyhrál. Potvrdí Panthers roli favorita, a nebo se Red Wings konečně dočkají dvou bodů?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.