NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : St. Louis - 25. února 2019   01:00

Minnesota
Minnesota
31:42' Zucker (E. Staal, Brodin) • 62:29' Donato (Parise, Brodin)

3. Devan Dubnyk (MIN) 27 zák., 1 gól, 96,4%
Statistiky: Střely na bránu: 35-28; Zablokované střely: 10-12; Vhazování: 54%-46%; Hity: 16-21; Přesilové hry: 0/3-1/2; Trestné minuty: 4-6.
Minnesota dokázala ukončit sérii šesti domácích porážek v řadě, když po prodloužení zdolala ve fantastické formě hrající St. Louis, které prohrálo z posledních čtrnácti zápasů teprve podruhé. O osudu utkání rozhodl překvapivou střelou Ryan Donato. Konečný výsledek. Minnesota Wild 2 St. Louis Blues 1.
62:29'
Minnesota právě vstřelila branku!
RYAN DONATO vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím přes jednoho z protihráčů a puk nad lapačkou Jakea Allena zamířil ke vzdálenější tyči – 2:1! Asistence: Zach Parise a Jonas Brodin.
62:06'
Ryan Donato na pravém křídle nabral rychlost a jeho střela zápěstím byla sražena vedle přední tyče.
61:25'
Ryan O'Reilly v pravém kruhu krásně zamíchal s pukem, Devan Dubnyk ale jeho střelu vyrazil mimo.
60:59'
Tyler Bozak předvedl hodně nepřesnou kolmou přihrávku a Devan Dubnyk rozehrál za bránu.
60:32'
Vladimir Tarasenko se ocitl na levém křídle pod tlakem a raději puk vyvezl zpět do středního pásma.
60:04'
Blues vyhráli úvodní vhazování prodloužení a jako první se mohou pokusit rozhodnout dnešní utkání.
60:01'
Alex Pietrangelo v přesilové hře odpověděl na úvodní gól Jasona Zuckera, a tak nás v Xcel Energy Center čeká nadstavba v podobě prodloužení 3 na 3. Po třetí třetině. Minnesota Wild 1 St. Louis Blues 1.
60:00'
59:57'
Wild se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a ještě jednou se bude vhazovat. Zakázané uvolnění.
59:26'
Joel Eriksson Ek vystřelil na levém křídle z úhlu a Jake Allen snadno podržel puk ve svém náručí.
59:15'
Colton Parayko napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla před bránou zablokována.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:09'
Wild vystřelili dobře z bodu pravého kruhu, jenže Jake Allen byl pozorný a puk pravým betonem vyrazil.
57:02'
Jake Allen vyjel ze své brány, aby před jedním z hráčů Minnesoty odpálil puk hokejkou do bezpečí.
56:53'
Vladimir Tarasenko na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Devan Dubnyk zmrazil puk pod lapačkou.
56:20'
Wild museli spěchat rychle zpět, aby se Colton Parayko nedostal k puku a souboji jeden na jednoho.
55:26'
Mikael Granlund vyhrál v levém kruhu vhazování a Jonas Brodin mířil střelou od modré čáry ke vzdálenější pravé tyči, Jake Allen ale puk vyrazil levým betonem.
55:21'
Wild na levém křídle vystřelili od modré čáry a Jake Allen si připsal v bráně Blues snadný zákrok.
54:44'
Joel Eriksson Ek zavezl puk na ose ledové plochy v rychlosti do útočného pásma, jenže poté přihrál Lukeovi Kuninovi v pravém kruhu na paty bruslí.
54:12'
Jay Bouwmeester se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže střelou zápěstím našel pouze Devana Dubnyka, který puk podržel na hrudi. Komerční přestávka.
54:00'
Jason Zucker na levém křídle napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou Jake Allen vkleče snadno kryl.
53:17'
Mikael Granlund mohl rozhodnout dnešní zápas, jenže Jake Allen jeho střelu vyrazil, stejně jako dorážku.
52:12'
Devan Dubnyk měl problém s betonem nebo nožem na brusli a na střídačce si dal vše do pořádku. Překvapením je, že nemusel střídat.
52:12'
Obrovská šance Wild třetí gól v zápase nepřinesla a v Xcel Energy Center probíhá krátká reklamní přestávka.
51:42'
Joel Eriksson Ek si z levého kruhu sjel v rychlosti před bránu a na přední tyči se mu ani natřikrát nepodařilo dostat puk do sítě proti pravému betonu ležícího a fantastického Jakea Allena!
50:27'
Jay Bouwmeester na levém křídle od modré čáry nahodil puk na přední tyč, kde došlo k nepřesné teči.
48:56'
Jordan Greenway mohl vrátit Wild vedení střelou z pravého kruhu, která mířila k přední tyči, zároveň ale také těsně nad ledem do lapačky Jakea Allena.
47:26'
St. Louis právě vstřelilo branku!
ALEX PIETRANGELO napřáhl na ose útočného pásma od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla dvakrát tečována a nakonec zamířila nad ledem k levé tyči! Blues využili přesilovou hru a vyrovnali skóre na 1:1. Asistence: Tyler Bozak a Vladimir Tarasenko.
46:49'
Tyler Bozak se dostal v mezikruží ke střele s příklepem, která přes dvojnásobný blok Wild neprošla.
46:07'
Nikdo z hráčů Wild nechtěl jít na trestnou lavici, nakonec byl ale vyloučen Ryan Suter za podražení.
46:04'
Vladimir Tarasenko se dostal na vrcholu mezikruží ke střele, kterou Jake Allen vykopl pravým betonem.
46:01'
Ryan O'Reilly z pravého kruhu nahodil puk bekhendem před bránu, jenže místo kotouče skončil v síti Vladimir Tarasenko, který podklouzl. Reklamní přestávka.
45:40'
Colton Parayko střelou od modré čáry minul levou tyč brány a Devan Dubnyk si pohlídal odraz od hrazení.
45:00'
Blues na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a puk byl přizvednut domácími hráči Wild do ochranné sítě.
43:10'
Ryan O'Reilly mohl podruhé v zápase skórovat, když si v levém kruhu pro buly najel na krásnou diagonální přihrávku z pravé strany a mířil pod horní tyč, jenže Devan Dubnyk vytáhl puk na brankovou konstrukci! Druhá tyč St. Louis!
42:36'
Blues vystřelili na vrcholu levého kruhu bez přípravy a jejich rána nad ledem minula bližší tyč brány.
41:38'
Robby Fabbri na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk prolétl napříč brankovištěm Devana Dubnyka.
40:27'
Vladimir Tarasenko vystřelil v pravém kruhu zápěstím a po zákroku Devana Dubnyka se dostal na přední tyči k dorážce Jaden Schwartz, ale neuspěl. Puk zmrazen.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-18; Zablokované střely: 6-11; Vhazování: 50%-50%; Hity: 10-16; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné min.: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 2:57.
Wild sice nevyužili ani jednu ze tří přesilových her, v polovině utkání ale přece jen prolomil bezbrankové skóre Jason Zucker a ukončil dlouhé čekání Wild na domácí gól, které trvalo přes 180 minut. Skóre po druhé třetině. Minnesota Wild 1 St. Louis Blues 0.
40:00'
39:25'
Ryan O'Reilly skončil na kolenou poté, co na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Devan Dubnyk na přední tyči podržel puk ve své náruči.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:49'
Tyler Bozak vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím, Devan Dubnyk ale puk vyrazil pravým betonem.
37:10'
Patrick Maroon vystřelil na levém křídle a jeho střela nad ledem minula bližší tyč brány Devana Dubnyka.
36:15'
Robby Fabbri se snažil na vzdálenější levé tyči skórovat po krásné diagonální přihrávce z ostrého úhlu, Devan Dubnyk ale kotouč vyrážečkou vytáhl mimo! Skvělý zákrok.
35:49'
Blues se snaží vyrovnat, jenže jejich poslední útočné snažení nemělo na pravém křídle dlouhého trvání.
34:37'
Devana Dubnyka zachránila branková konstrukce a poté si poradil s velkým závarem. Komerční přestávka.
34:28'
Alex Pietrangelo napřáhl v pravém kruhu ke krásné střele zápěstím, která mířila do bližšího pravého horního rohu brány, nakonec ale skončila na spojnici pravé a horní tyče brány!
31:42'
JASON ZUCKER si najel na přihrávku Erica Staala zpoza brány a z blízkosti zamířil pod pravým podpaždím Jakea Allena do sítě! Wild konečně ukončili dlouhé čekání na gól a po třech duelech udělali doma fanouškům radost. Minnesota vede rázem 1:0. Asistence: Eric Staal a Jonas Brodin.
31:31'
Jonas Brodin na levém křídle vypálil ostře z úhlu a Jake Allen na přední tyči podržel kotouč v náručí.
31:04'
Devan Dubnyk u své levé tyče předvedl po krátké střele Blues z pravého kruhu nepřesvědčivý zákrok, hosté se ale k jeho štěstí k dorážce nedostali.
30:51'
Dnešní utkání sleduje 18645 diváků.
30:35'
Zach Parise vystřelil na bodu pravého kruhu směrem na přední tyč, Jake Allen ale předvedl pěkný semafor a prostor dostává další krátká komerční přestávka.
30:09'
Devan Dubnyk se vydal za svou bránu, aby na chvíli podržel puk po nahození hostí a rozehrál.
30:00'
Blues vyrazili směrem vpřed podél střídaček a jejich útočné snažení zastavilo postavení mimo hru.
29:51'
Minnesota nyní na levém křídle vypálila od modré čáry a Jake Allen ukryl puk úspěšně ve své lapačce.
29:37'
Wild se dostali na bodu levého kruhu ke střele, která těsně minula bližší tyč. V hledišti to jen zahučelo.
28:54'
Vyloučený Alexander Steen je zpět na ledě a Blues se podařilo přečkat všechny tři přesilové hry Wild.
28:23'
Jason Zucker napřáhl před vrcholem mezikruží ke střele zápěstím, která byla hosty zablokována.
27:44'
Wild se málem podařilo sklepnout nahození z pravého křídla k levé tyči, puk ale nakonec minul bránu.
26:54'
Alexander Steen byl vyloučen na dvě minuty za držení a Wild si zahrají třetí přesilovou hru v zápase.
26:40'
Jason Zucker se pokusil v mezikruží o drzou stahovačku, mezi dvěma protihráči se ale neprotáhl.
26:25'
Hra byla přerušena a oba týmy si mohou na chvíli odpočinout. Následuje reklamní přestávka.
25:59'
Vyloučený Ryan O'Reilly je zpět na ledě a oba týmy opět hrají v plném počtu. Stále je to bez branek.
25:45'
Nyní už byli Wild hodně blízko, jenže Jake Allen se roztáhl na brankové čáře a vleče puk vyrazil!
24:42'
Jake Allen předvedl tři fantastické zákroky v rozmezí pár sekund, když nejprve vyrazil střelu z mezikruží a u pravé tyče poté vyrazil levým betonem obě dvě dorážky Zacha Pariseho!
24:16'
Vyloučený Eric Staal naskočil zpět do hry a začíná druhá a zkrácená přesilová hra domácích Wild.
23:59'
Ryan O'Reilly propadl na útočné modré čáře a navíc podrazil Zacha Pariseho. Následoval menší trest.
23:07'
Blues hodně špatně rozehráli podél hrazení na pravém křídle a Wild vyhodili puk za bránu Jakea Allena.
22:16'
Eric Staal byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a první přesilovou hru si zahrají také Blues.
21:49'
Vladimir Tarasenko si z levého rohu útočného pásma rychle vybruslil před bránu a na přední tyči se snažil skórovat bekhendem, Devan Dubnyk ale puk vyrazil.
21:13'
Jake Allen odolal obrovskému tlaku hráčů Wild a poté to udělal velice chytře, když shodil masku z hlavy, aby byla hra přerušena.
21:04'
Luke Kunin se dostal v mezikruží ke střele, která byla zablokována, a Jay Bouwmeester je zpět ve hře.
20:01'
Mikael Granlund vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, ve které Wild dohrávají přesilovou hru.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-5; Zablokované střely: 1-5; Vhazování: 29%-71%; Hity: 8-3; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:03.
Ryan O'Reilly si sjel z pravého kruhu před bránu Wild, kterou bekhendem v největší šanci utkání přestřelil, a tak po dvaceti minutách čekáme na gól marně. Skóre po první třetině. Minnesota Wild 0 St. Louis Blues 0.
20:00'
19:41'
Ryan Donato napřáhl na bodu pravého kruhu k prudké střele, kterou Jake Allen na přední tyči podržel.
19:04'
Jay Bouwmeester dostal dvě minuty za krosček a Wild si zahrají v závěru první třetiny přesilovou hru.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:24'
Minnesotě se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
17:03'
Ryan O'Reilly na pravé straně vypálil od hrazení a Devan Dubnyk lapil puk na přední tyči do své lapačky.
16:41'
Jaden Schwartz na pravém křídle nabral rychlost a rychlou střelou zápěstím minul přední horní roh brány.
16:21'
Mikael Granlund dobře vypálil na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování, jenže Jake Allen vkleče puk úspěšně zachytil a podržel.
15:48'
Wild se snažili prosadit na levém křídle, kde jich útočné snažení zastavilo postavení mimo hru.
15:42'
Blues na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Devan Dubnyk puk bez potíží vyrazil zpět do hry.
15:11'
Blues na levém křídle zaváželi puk do útočného pásma příliš rychle a ocitli se v postavení mimo hru.
14:37'
Jordan Greenway na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté o něj bojoval u hrazení, Wild ale neudrželi třetinu a Blues mohli otočit hru.
14:05'
Wild byla odpískána přihrávka rukou a prostor dostává v první části střetnutí poslední reklamní přestávka.
13:42'
Pontus Åberg si najel v levém kruhu na přihrávku přes šířku útočného pásma a bez přípravy se pokusil vypálit s příklepem, jenže během střely zlomil svou hokejku.
13:25'
Wild otočili hru a na pravém křídle se dostali k nahození, které bylo přizvednuto do ochranné sítě.
12:44'
Hra má velice vysoké tempo, jenže většina střel domácích hokejistů Minnesoty je hodně nepřesná.
11:01'
Minnesota na domácím ledě nevstřelila gól 166 minut. Dokáží dnes Wild své čekání ukončit?
10:01'
Hra byla přerušena a prostor dostává krátká reklamní přestávka. V Minnesotě zatím čekáme na první gól.
09:34'
Robby Fabbri si na vzdálenější levé tyči najel na parádní přihrávku zpoza brány, jenže Devan Dubnyk mu ukradl gól svým pravým betonem!
08:42'
Vladimir Tarasenko se snažil u levé tyče ze vzduchu sklepnout puk do sítě, jenže ho minul a poté tvrdě narazil do Devana Dubnyka. Hra byla přerušena.
08:19'
Ryan Suter vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střelu dobře zablokoval kapitán hostí Alex Pietrangelo.
07:27'
Robert Thomas na levém křídle pronikl do útočného pásma a po rychlé brzdě a zpětném oblouku bekhendem poslal puk za bránu Devana Dubnyka.
06:40'
Devan Dubnyk lapil nahození St. Louis do lapačky a prostor dostává krátká komerční přestávka.
05:00'
Jason Zucker mohl skórovat střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže minul vzdálenější pravou tyč.
04:46'
Ryan O'Reilly se řítil nyní z pravého kruhu pro vhazování sám na bránu, jenže ji bekhendem po nádherné kolmé přihrávce přestřelil! První šance!
04:17'
Greg Pateryn na pravém křídle vypálil od modré čáry a připravený Jake Allen puk podržel, přestože na něj nepříjemně dotíral jeden z hráčů Minnesoty.
03:52'
Jake Allen zastavil nahození Wild ze středního pásma a poté rychle a přesně rozehrál holí.
03:00'
Vladimir Tarasenko na levé straně ledové plochy zavezl puk do útočného pásma, jeho přihrávku podél hrazení ale vystihli domácí hokejisté Minnesoty.
02:44'
Blues se na pravém křídle dostali k nahození, které z úhlu zamířilo do náruče Devana Dubnyka.
02:00'
Hokejisté Minnesoty na pravém křídle vypálili od modré čáry a Jake Allen puk na přední tyči vyrazil, když dobře zasáhl svým levým betonem a puk vykopl do rohu.
00:21'
Joel Edmundson na levém křídle napřáhl od modré čáry k jedovaté střele s příklepem, Devan Dubnyk byl ale na přední tyči připraven a jeho ránu vyrazil.
00:01'
Ryan O'Reilly vyhrál úvodní vhazování zápasu, ve kterém Minnesota hostí hokejisty St. Louis Blues.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Hunt, Bitetto – Parise (A), Mikael Granlund, Åberg – Greenway, E. Staal (A), Zucker – Donato, J. Eriksson Ek, Kunin – J.T. Brown, Fehr, M. Foligno. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Edmundson, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, R. O'Reilly, Tarasenko (A) – Maroon, Bozak, Thomas – Steen (A), Sundqvist, Blais – MacEachern, Barbašev, Fabbri. Hlavní trenér: Craig Berube.

Rozhodčí: Marc Joannette, Justin StPierre. Čároví: Devin Berg, Brian Murphy.
Předpokládané úvodní sestavy:

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Hunt, Bitetto – Parise, Mikael Granlund, Åberg – Greenway, E. Staal, Zucker – Donato, J. Eriksson Ek, Kunin – J.T. Brown, Fehr, M. Foligno.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Edmundson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, R. O'Reilly, Tarasenko – Maroon, Bozak, Thomas – Steen, Sundqvist, Blais – MacEachern, Barbašev, Sanford.
ST. LOUIS BLUES

Hráči Blues jsou na tom mnohem lepé, než jejich nadcházející soupeř. St. Louis má na třetím místě Centrální divize náskok čtyř bodů před Dallasem a úspěšně usiluje o playoff. Hosté navíc v posledním zápase porazili po samostatných nájezdech Boston a z posledních třinácti utkání NHL prohráli pouze jednou.
MINNESOTA WILD

Wild vyhráli dvakrát v řadě a ukončili sérii pěti porážek, na domácím ledě ovšem prohráli šest utkání za sebou. Minnesota bojuje s Coloradem o druhou divokou kartu a v Západní konferenci na rivala ztrácí jen jeden bod.
Minnesota začne nový týden na domácím ledě v Xcel Energy Center, kde vyzve St. Louis a pokusí se vyhrát potřetí v řadě. Oba týmy se v letošní sezóně NHL střetli třikrát a vzájemná bilance vyznívá pro domácí hráče Minnesoty, která vyhrála dvakrát v řadě během listopadu loňského roku, zatímco v novém roce se radovali z vítězství Blues, kteří porazili Wild v únoru 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.