NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Flyers - 28. prosince 2018   01:30

Tampa
Tampa
13:56' Kučerov (T. Johnson, B. Point) • 19:12' B. Point (Gourde, Stamkos) • 32:23' Stamkos (Kučerov) • 34:54' Stamkos (Kučerov, Hedman) • 39:52' T. Johnson (Stamkos, Kučerov) • 60:18' Killorn (Cirelli)
6:5
(2:1, 3:1, 0:3 - 1:0)
Flyers
Flyers
10:50' M. Raffl  (Sanheim, Laughton) • 24:36' Giroux  (MacDonald, Gudas) • 41:33' Weise  (J. van Riemsdyk) • 44:21' Hägg  (Giroux, J. van Riemsdyk) • 48:38' Provorov  (Voráček, Couturier)
Tampa
Flyers

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké časné ráno.
3. Alex Killorn (TBL) 1+0
Dramatický jedenáctigólový souboj domácí Tampy Bay s Philadelphií se končí vítězství 6:5 v prodloužení Lightning. Domácí sice v první třetině inkasovali jako první, ale ještě v této části hry dokázali skóre úspěšně otočit. Ve druhé třetině nejprve hosté vyrovnali, ale domácí si pak třemi brankami vytvořili náskok 5:2. Vypadalo to, že je rozhodnuto, ale nebylo, protože Flyers se dokázali vypnout ke stíhací jízdě a třemi góly v závěrečné periodě vyrovnali na 5:5. Následné prodloužení pak trvalo jen osmnáct sekund, zápas rozhodl domácí útočník Alex Killorn.
60:18'
Tampa právě vstřelila branku!
Je konec! Prodloužení nakonec trvalo jen osmnáct sekund a raduje se Tampa. Giroux tratil kotouč, Cirelli ho předal ALEXU KILLORNOVI, a ten přesnou střelou, která zazvonila i o tyčku, překonal Neuvirtha. Asistence: Anthony Cirelli.
60:01'
Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, takže se ke slovu dostane prodloužení. Stav je 5:5 stejně jako v prvním vzájemném souboji těchto dvou týmů v této sezóně. Také tehdy se Philadelphia dotahovala a z vítězství se nakonec radovala v prodloužení Tampa. Uvidíme, jak to dopadne dnes.
60:00'
59:02'
Voráček našel krásně před brankou Seana Couturiera, ten ale ani na dvakrát nedokázal překonat skvělého Vasilevského.
58:53'
Píská se zakázané uvolnění Tampy Bay.
58:33'
Oddechový čas pro hosty.
58:14'
Michail Sergačjov už se zvedl z ledu a odchází do šatny.
58:14'
Michail Sergačjov schytal tvrdou ránu pukem od Laughtona do kolene, takže poté už jen klečel a nechal kolem sebe projet Provorova, který pak nebezpečně pálil. Ruský obránce ale přestřelil, protože mu do rány ještě dokázal Sergačjov vložit hokejku.
57:32'
Hedmenova rána byla sražena vedle Neuvirthovy branky.
57:04'
Ivan Provorov se šikovně prosmýkl před branku, ale z blízka Vasilevského nepřekonal a své druhé branky v zápase se nedočkal.
56:54'
Voráčkova přihrávka neskončila na hokejce žádného z jeho spoluhráčů. Ti ale vybojovali puk rychle znovu.
56:06'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Adam Erne – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Radko Gudas – 2 min., hrubost).
56:00'
55:26'
Nikita Kučerov nejprve jen naznačil střelu, ale pak doopravdy z pravého kruhu vypálil. Neuvirth předvedl úspěšný zákrok a Palát už na dorážku nedosáhl.
54:42'
Hosté dokázali vyhodit a už se blíží polovina jejich oslabení.
54:22'
Neuvirth předvedl důležitý zákrok, když dokázal vychytat Paláta, který střílel po rychlé otočce z velké blízkosti.
54:00'
Z opakovaného záběru nicméně bylo vidět, že se před Rafflovým faulem jednalo o těsný ofsajd Tampy.
54:00'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Michael Raffl – 2 min., podrážení).
52:40'
Jakub Voráček mohl Philadelphii poslat do vedení, ale Vasilevskij proti němu předvedl úžasný zákrok.
52:15'
Kučerov si vyměnil kotouč si Killornem, ale potom nedokázal překonat Neuvirtha, skvělou práci odvedl v obraně Gudas.
51:51'
Cirelliho střela byla nepřesná, takže Michal Neuvirth, který si hodně povyjel, nemusel zasahovat.
49:45'
Alex Killorn měl kousek prostoru na střelu, ale jeho pokus byl sražen vedle. Pak ještě z otočky bekhendem dorážel Cirelli, ale to nebylo pro Neuvirtha nebezpečné.
48:38'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Pět po delší době je vyrovnáno, Philadelphia dokončila svou stíhací jízdu. Flyers jsou velmi dobří na vhazování, což znovu potvrdili. Po vyhraném vhazování se kotouč dostal mezi kruhu k IVANU PROVOROVOVI, který dokázal překonat Vasilovského. Asistence: Jakub Voráček, Sean Couturier.
48:16'
Shayne Gostisbehere se sice rychle s pukem otočil, ale už nedokázal pořádně vypálit.
47:26'
Ale stále musí myslet i na zadní vrátka Vasilevskij se měl zase co ohánět, nejprve chytil střelu z blízka mladého obránce Sanheima a pak zlikvidoval i šanci Hägga a dorážku Rafla.
46:56'
Tampa po nepovedeném vstupu do třetí části zase začíná tlačit na pilu, usadila se v útočném pásmu.
44:21'
Philadelphia pokračuje ve stahování náskoku Tampy a už prohrává jen o jeden gól – 4:5. Na modrou čáru dostal nabito ROBERT HÄGG a dokázal propálit všechno včetně Vasilevského. Ten si ztěžoval, že toho moc neviděl. Asistence: Claude Giroux, James van Riemsdyk.
43:55'
Stamkos zase hledal před brankou Kučerova, ale skvěle se do této spolupráce vložil Gudas.
43:31'
Neuvirth úspěšně vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
41:33'
Flyers mají skvělý vstup do třetí třetiny a už prohrávají jen o dvě branky. DALE WIESE dostal přihrávku za obránce Tampy od van Riemsdyka. Puk se odrazil nejprve od jeho brusle a pak od hokejky za Vasilevského záda. Asistence: James van Riemsdyk.
41:11'
Souboj o kotouč u mantinelu vyhrála Philadelphia a dostává se z obranného pásma.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 3:38.
Také druhá třetina už je minulostí a vypadá to, že Lightning směřují za dalším vítězstvím, protože vedou doma nad Philadelphií už 5:2. Přitom to nejprve vypadalo, že by tato třetina mohla patřit hostům když se prosadil v Claude Giroux. Jenže domácí poté opět zapnuli na plné obrátky a vypracovali si tříbrankový náskok. Dvakrát se trefil po krásné kombinaci Steven Stamkos a na závěr třetiny ještě při signalizované výhodě tečoval kotouč za Neuvirthova záda Tyler Johnson.
40:00'
39:52'
Tampa další přesilovku hrát nebude, protože využívá výhodu a už vede 5:2. Domácí to znovu sehráli naprosto ukázkově. Stamkos našel přes šířku pásma Kučerova a ten vypálil a trefil TYLERA JOHNSONA, od kterého se kotouč odrazil za Neuvirtha. Asistence: Steven Stamkos, Nikita Kučerov.
39:12'
Domácí mají výhodu, budou hrát přesilovku. Zatím nikam nespěchají.
38:09'
Gudas dostal dobrou přihrávku na modrou čáru, ale tvrdou střelou napálil jen svého krajana Ondřeje Paláta.
37:03'
Domácím se povedlo vyhodit ale je to další zakázané uvolnění.
36:35'
Zakázané uvolnění Tampy Bay.
35:55'
Tampa se znovu usadila v útočném pásmu, nyní její snahu ukončil obránce Flyers Shayne Gostisbehere.
34:54'
Tampa znovu využívá přesilovku, opět se prosazuje STEVEN STAMKOS a domácí poprvé vedou o dvě branky – 4:2. Domácí to sehráli skvěle. Po sérii rychlých a přesných přihrávek vypálil z levého kruhu Stamkos a Neuvirth se nestihl tak rychle přemístit. Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.
34:13'
Sean Couturier střílel nebezpečně, ale Vasilevskij dokázal kotouč vyrazit a dopředu zase spěchají domácí.
33:21'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Andrew MacDonald – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
32:23'
Domácí se vrací do vedení! Tak tady nemohl brankář Neuvirth moc udělat, protože Tampa to sehrála skvěle. Kučerov našel zpoza branky skvělou přihrávkou mezi kruhy volného STEVENA STAMKOSE, který rychlou střelou překonal českého brankáře. Asistence: Nikita Kučerov.
31:35'
Michail Sergačjov nebezpečně pálil, ale neměl seřízená mířidla, takže musí dál čekat na první branku v této sezóně.
29:18'
Cédric Paquette se z levé strany dokázal protlačit ke střele, ale Neuvirtha tento pokus nemohl překvapit.
28:40'
Gudos se dostal ke střele od modré čáry, tu ale dokázali domácí srazit vedle branky.
27:55'
Johnsonova střela zazvonila o tyčku Neuvirthovy branky.
27:30'
Pint zavezl kotouč do pásma, ale tam byl připravený Provorov a kotouč mu sebral.
26:29'
Anthony Cirelli se prosadil z levé strany ke střele, Neuvirth se nenechal překvapit a jeho pokus vyrazil.
26:08'
A ruský brankář Tampy si vzápětí poradil i se střelou Clauda Girouxe.
25:37'
Jakub Voráček vypálil nebezpečně od modré čáry, Vasilevskij si ale poradil a pak chytil i dorážky.
24:36'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J. T. Miller – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská challenge).
24:36'
Gól platí, s ofsajdem bylo vše v pořádku.
24:36'
Ještě se zkoumá u videa, zda se nejednalo o ofsajd před vstřelením gólu,
24:36'
Máme tu znovu vyrovnáno, Philadelphia srovnává na 2:2. Prosadil se kapitán Flyers CLAUDE GIROUX, i když byl v útočném pásmu sám proti čtyřem hráčům Tampy. Ukázal ale šikovnost i rychlost a zasunul kotouč za Vasilevsského. Asistence: Andrew MacDonald, Radko Gudas.
23:11'
Voráček rychle objel branku a poté se snažil zasunout kotouč do branky. Vasilevskij byl ale také rychlý a prostor u své tyče si pokryl.
22:33'
Radko Gudas se zapojil do strkanice ve středním pásmu, vylučovat se ale nebude.
22:32'
Domácí mohli jet dva na jednoho, ale nakonec se jim nepovedl přechod modré čáry a je to ofsajd.
21:53'
Z levého kruhu vyslal na Neuvirtha rychlou střelu Ryan Callahan. Český brankář znovu zasáhl.
20:49'
Pacquette dostal dobrou přihrávku na pravé křídlo do jízdy a po průjezdu modré čáry hned vypálil. Neuvirth puk vyrazil.
20:23'
Ve druhé třetině je poprvé přerušena hra, a to kvůli zakázanému uvolnění Tampy.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 2:39.
První třetina skončila, domácí Tampa Bay vede nad Philadelphií 2:1. Ale domácí se pořádně zatopili, v úvodu se nechali Flyers zaskočit, ti měli několik výborných šancí, zejména Wayne Simmonds. Nakonec se přeci jen hosté radovali, šikovnou tečí nad Vasilevského rameno se prosadil Michael Raffl. Ale Tampa průběh otočila velice rychle. Nejprve se trefil v přesilovce Nikita Kučerov a pak dokonal otočku z dorážky Brayden Point.
20:00'
19:34'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anthony Cirelli – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nolan Patrick – 2 min., bitka).
19:34'
Anthony Cirelli a Nolan Patrick se pustili do krátkého pěstního souboje.
19:12'
Neuvirth se snažil, co mu síly stačily, ale nakonec stejně Tampa využívá přesilovou hru. Český brankář předvedl v tomto oslabení minimálně tři velmi dobré zákroky, ale na dorážku BRAYDENA POINTA z levé strany neměl nárok. Asistence: Yanni Gourde, Steven Stamkos.
18:45'
Michal Neuvirth se rychle přesunul a předvedl parádní zákrok proti rychlé Johnsonově ráně.
18:31'
Po Kučerovově přihrávce utekl Hedmanovi kotouč do středního pásma.
18:00'
Provorov zapracoval skvěle v obraně, napravil Gudasovu chybu a vyhodil.
17:39'
Kapitán Philadelphie Claude Giroux bekhendem dokázal vyhodit kotouč.
17:22'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Sanheim – 2 min., hákování).
17:05'
Tentokrát nabíjel Kučerov Johnsonovi. Jeho ostrou ránu dokázal český brankář Flyers vyrazit.
16:25'
Cédric Paquette pálil hodně nebezpečně z pravé strany. Neuvirth si s jeho střelou poradil, stejně jako následně i s dorážkou,
16:01'
Neuvirth pokryl Girardiho střelu a poté raději kotouč přikryl svou lapačkou,
15:37'
Provorov vyhodil kotouč okolo mantinelu, zakázané uvolnění se nepíská.
14:50'
Gudas sice dokázal dostat kotouč z obranného pásma, ale hned ho zase odevzdal hráčům Tampy.
13:56'
Netrvalo to vůbec dlouho a máme tu vyrovnáno. NIKITA KUČEROV dostal od Johnsona nádhernou přihrávku na pravý kruh, odkud z první vystřelil a Neuvirth se dokázal tak rychle přesunout. Asistence: Tyler Johnson, Brayden Point.
13:32'
Michal Neuvirth si nekomplikoval situaci a raději přikryl kotouč po nahození Coburna.
13:12'
Z nepovedené rozehrávky Flyers je zakázané uvolnění.
12:48'
Další střela hostů od modré čáry skončila ztečovaná v rohu kluziště.
11:10'
Vasilevskij se hned znovu musel mít na pozoru, předvedl hned tři skvělé zákroky v krátkém časovém sledu.
10:50'
Philadelphia jde po zásluze do vedení! Od modré čáry vypálil Sanheim a jeho ránu dokázal šikovně tečovat nad levé rameno Vasilevského. Ty se sice kotouče dotkl, ale nedokázal ho vyrazit. Asistence: Travis Sanheim, Scott Laughton.
10:16'
Anton Strålman dokázal vyhodit kotouč a tohle oslabení už domácí zvládnou.
09:43'
Simmonds znovu neuspěl s dorážkou z blízka, Vasilevskij v tomto oslabení předvádí výtečný výkon.
09:19'
Rána Philadelphie od modré čáry skončila s přispěním Hedmana v ochranné síti.
08:54'
Andrej Vasilevskij nyní skoro až zázračně udržel kotouč před brankovou čarou. Simmonds tomu nemůže uvěřit, ale nedokázal dorazit kotouč za ruského brankáře. Ten předvedl úchvatný zákrok betonem.
08:44'
Simmonds se k dorážce střely od modré čáry nedostal, Andrej Vasilevskij dokázal rychle přikrýt kotouč pod lapačku.
08:20'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., hákování).
08:08'
Point tentokrát na druhé straně kluziště nabil na střelu na pravý kruh Kučerovovi. Jeho rána zazvonila o vnější stranu tyče.
07:23'
Point se postavil do cesty přihrávky, která směřovala na Girouxe, který by už jinak mohl pálit.
06:40'
Philadelphia zatím předvádí velice sympatický výkon, proti favoritovi je vyrovnaným soupeřem.
06:15'
Píská se ofsajd hokejistů Tampy Bay a je tu první komerční přestávka.
05:15'
Michail Sergačjov byl v pravý čas na pravém místě, přizvedl nebezpečnou střelu soupeře do ochranné sítě.
04:18'
Neuvirth nejprve chytil Pointovu střelu a pak měli ještě větší šanci hosté. James van Riemsdyk ale Vasilevského z blízka nepřekonal.
03:58'
Domácí nebezpečně nahodili puk před branku Neuvirtha, v obraně vypomohl i útočník Giroux.
03:30'
J. T. Miller udržel jen na chvíli útočné pásmo, už zase hrají hosté.
02:56'
Simmonds našel i s trochou štěstí na modré čáře zkušeného obránce Andyho McDonalda, s jeho ránou si dokázal Andrej Vasilevskij poradit.
02:07'
Také Neuvirth už musel poprvé předvést zákrok, poradil si proti ráně jeho krajana Ondřeje Paláta.
00:40'
Ke střele se dostal útočník Philadelphie Wayne Simmonds, pro Vasilevského to byla spíše střela na zahřátí.
00:01'
Vše už je nachystáno na zahájení tohoto duelu.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman, Strålman, McDonagh, Sergačjov, Coburn – Gourde (C), Stamkos (A), Palát – Kučerov, B. Point, T. Johnson – J. T. Miller, Cirelli, Killorn (A) – Callahan, Paquette, Erne.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Hart) – Sanheim, Provorov, Gostisbehere, Hägg, Gudas, MacDonald (A) – Konecny, Giroux (C), J. van Riemsdyk – Voráček, Couturier, Simmonds (A) – M. Raffl, Patrick, Laughton – Weise, Varone, Lindblom..
Vzájemné zápasy

V této sezóně se tyto dva kluby utkaly zatím jednou a z vítězství 6:5 po prodloužení na ledě Philadelphie se radovala Tampa. V posledních šesti vzájemných utkáních padlo vždy minimálně šest branek. Tampa Philadelphii na domácím ledě porazila v základní hrací době jen jednou z posledních pěti utkání.
Philadelphia Flyers

Philadelphia naopak patří už delší dobu mezi ty slabší týmy NHL. A na úspěch to zatím nevypadá ani v této sezóně Flyers jsou s čtyřiatřiceti body na čtrnáctém místě Východní konference a na sedmém místě Metropolitní divize. Z posledních čtyř utkání Philadelphia třikrát vyhrála, předtím ovšem měla sérii čtyř porážek po sobě. Naposledy Flyers zvítězili 3:2 na nájezdy na ledě New Yorku Rangers. Na cizích stadionech zatím Philadelphia odehrála osmnáct zápasů, z toho osmkrát vyhrála, dvakrát brala bod za porážku a osmkrát vůbec nebodovala. Poslední výhrou nad Rangers Flyers prolomili předchozí sérii čtyř proher v řadě.
Tampa Bay Lightning

Tampa patří v posledních letech mezi ty největší favority na zisk Stanley Cupu, ale potenciál se jí zatím nedařilo v play-off naplnit. Základní část ale mívá skvělou, což potvrzuje i letos. S osmapadesáti týmy Tampa s přehledem vévodí Východní konferenci i Atlantické divizi s šestibodovým náskokem na druhé Toronto. Formu si Tampa drží stále výbornou, z posledních dvanácti utkání jedenáctkrát vyhrála, a to až v prodloužení na ledě Winnipegu. Od té doby hrála ještě třikrát venku a pokaždé vyhrála, naposledy 6:3 v Edmontonu. Doma je Tampa ještě suverénnější, z devatenácti utkání vyhrála patnáct a jen čtyřikrát nebodovala. Aktuálně doma Lightning vyhráli pětkrát v řadě, naposledy 4:1 nad Torontem.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a Philadelphia Flyers. Zápas se odehraje v Amalie Arena v Tampě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.