NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Kings - 24. prosince 2018   02:00

Vegas
Vegas
10:10' Nosek (O. Lindberg, Holden) • 30:01' R. Smith (Marchessault, Holden) • 46:55' Reaves (Schmidt, Pirri)
3:4
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Kings
Kings
23:32' Amadio  (Kempe, Luff) • 32:52' Iafallo  (Kovalčuk) • 42:06' J. Carter  (Doughty, Kopitar) • 61:39' Toffoli  (Fantenberg)

3. Nate Schmidt (VGK) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 25-32; Zablokované střely: 15-16; Vhazování: 50%-50%; Hity: 26-30; Přesilové hry: 1/1-1/2; Trestné minuty: 4-2.
Golden Knights proti Los Angeles dvakrát vedli, jenže ani jednou vedení neudrželi a ve třetí části museli sami smazávat jednobrankové manko poté, co se hostům podařilo utkání otočit. Nakonec o osudu utkání rozhodlo prodloužení, ve kterém se prosadil Tyler Toffoli. Kings poprvé v letošní sezóně NHL vyhráli třikrát v řadě. Konečný výsledek střetnutí. Vegas Golden Knights 3 Los Angeles Kings 4 po prodloužení.
61:39'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
TYLER TOFFOLI na útočné modré čáře krásně převzal puk po dlouhé kolmé přihrávce Oscara Fantenberga z obraného pásma a samostatný únik zakončil střelou zápěstím, která nad lapačkou Marca-Andrého Fleuryho vymetla pravý horní roh brány! Kings vítězí po prodloužení 4:3 a brankář Vegas vzteky zlomil hůl o horní tyč své brány. Je konec. Asistence: Oscar Fantenberg.
61:03'
Paul Stastny napřáhl v pravém kruhu ke krásné střele zápěstím, která mířila do levého horní rohu brány, Cal Petersen ji ale lapačkou vyrazil! Knights se poté dostali k dorážce, která skončila na pravém betonu výtečného brankáře Kings.
60:28'
William Karlsson na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho, jenže na bodu kruhu pro vhazování si netroufl na přihrávku ani střelu na bránu.
60:01'
Los Angeles Kings v Las Vegas dvakrát dokázalo smazat jednobrankové manko a ve třetí části dokonce zápas otočit, jenže také Vegas se podařilo dvakrát odpovědět na gól hostí, a tak nás čeká nyní po 60 minutách hry prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání. Vegas Golden Knights 3 Los Angeles Kings 3.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:16'
Paul Stastny se po skvělém forčekingu Vegas ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže rychlou střelou zápěstím minul pravý horní roh brány Cala Petersena.
57:19'
Golden Knights vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla znovu přerušena. Stále je to 3:3.
56:54'
Brayden McNabb nedokázal najít přihrávkou podél střídaček Tomáše Noska a pískalo se zakázané uvolnění.
55:45'
Anže Kopitar hodně dlouho držel puk v útočném pásmu po objetí brány předvedl na levém křídle u modré čáry rychlý obrat, po kterém přišla střela zápěstím, jeho pokus byl ovšem obranou Knights zablokován.
55:09'
Alex Tuch mohl udeřit v blízkosti levé tyče, jenže jeho pokus vůbec nezamířil mezi tři tyče brány.
54:40'
Shea Theodore na levém křídle vypálil bez přípravy od modré čáry a jeho pokus minul přední tyč brány Kings.
54:01'
Čároví rozhodčí signalizoval postavení mimo hru a Golden Knights museli rychle opustit útočné pásmo.
53:06'
Alex Tuch se snažil na levém křídle protáhnout do šance podél hrazení, ve své snaze ovšem neuspěl.
51:36'
Nate Thompson na levém křídle vystřelil od modré čáry a nad ledem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Marc-André Fleury ale našel puk v lapačce a rychle rozehrál.
51:07'
Kings se nepodařil rozehrát podél střídaček a proti hostujícímu týmu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
50:42'
Matt Luff bleskově objel bránu a mohl k jedné asistenci přidat gól, jenže u levé tyče Marca-Andrého Fleuryho nepřekonal. Následuje komerční přestávka.
49:48'
„Beat LA, beat LA,“ začali v T-Mobile Areně skandovat domácí fanoušci Golden Knights.
48:03'
Vegas byla ihned po vhazování odpískána přihrávka rukou a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
47:58'
Kings během 13 sekund dvakrát vyhodili puk na zakázané uvolnění a ocitají se pod velkým tlakem.
47:36'
Reilly Smith napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou Cal Petersen s problémy vyrazil, a Golden Knights už se poté k dorážce nedostali.
47:11'
Drew Doughty vystřelil v pravém kruhu směrem na přední tyč a Marc-André Fleury puk levým betonem vyrazil.
46:55'
Golden Knights právě vstřelili branku!
RYAN REAVES před bránou srazil nahození Natea Schmidta od modré čáry na úrovní horní tyče k ledu a puk vedle stojícího Cala Petersena zamířil ke vzdálenější levé tyči! V T-Mobile Areně je to 3:3. Asistence: Nate Schmidt a Brandon Pirri.
46:29'
Střela Williama Karlssona z vrcholu levého kruhu byla zablokována a Tyler Toffoli úspěšně puk vyhodil.
45:29'
Adrian Kempe byl vyloučen na dvě minuty za držení a Vegas si zahraje první přesilovou hru v utkání.
45:19'
Kings podruhé v zápase vyvolali před bránou Vegas obrovský závar, jenže Marc-André Fleury předvedl sněhuláka a vleže dokázal puk opět zastavit.
44:47'
Kings se nepodařilo rozehrát a pískalo se zakázané uvolnění. Hosté vedou v Las Vegas těsně 3:2.
43:21'
Reilly Smith napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Cal Petersen ale lapačkou kotouč vytáhl!
42:06'
Drew Doughty na levém křídle vystřelil zápěstím od modré čáry a Marc-André Fleury puk vyrazil levým betonem, přestože nic neviděl, proti dorážce JEFFA CARTERA z mezikruží už byl ale bezmocný! Kings poprvé v zápase vedou. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.
41:37'
Deryk Engelland fauloval za vlastní bránou Ilju Kovalčuka a byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
41:07'
Jeff Carter chtěl po špatné rozehrávce Knights vypálit na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže do jeho střely se dobře postavil Brandon Pirri a zablokoval ji.
40:39'
Reilly Smith ze středního pásma nahodil puk směrem na bránu a Cal Petersen zmrazil kotouč pod lapačkou.
40:01'
Marc-André Fleury si upravil lapačku a v T-Mobile Areně začala třetí třetina utkání, které je vyrovnané 2:2.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-22; Zablokované střely: 9-9; Vhazování: 37%-63%; Hity: 20-16; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné min.: 2-0.
Třetí třetina začne přibližně v 3:53.
Reilly Smith sice odpověděl v polovině utkání na vyrovnávací gól Michaela Amadia, který se prosadil krátce po přestávce, a vrátil Golden Knights ztracené vedení, jenže zanedlouho poté srovnal vývoj utkání po rychlém objetí brány Alex Iafallo. Skóre po druhé třetině. Vegas Golden Knights 2 Los Angeles Kings 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:22'
Před bránou Vegas vznikl obrovský závar, Marc-André Fleury ale tentokrát dokázal puk vleže zmrazit pod lapačkou.
36:39'
Kings vystřelili v levém kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury puk pravým betonem vyrazil.
36:09'
Rozhodčí udělali chybu, protože o zakázané uvolnění se nyní nejednalo, a vhazovalo se ve středovém kruhu.
35:30'
Hra byla po svižné pasáži zápasu přerušena a nyní dostává prostor krátká reklamní přestávka.
33:52'
Jonathan Marchessault na levém křídle vystřelil od modré čáry a Cal Petersen měl co dělat, aby puk vyrazil.
32:52'
ALEX IAFALLO na vrcholu mezikruží ukradl puk dvojici hráčů Vegas a po rychlém objetí brány u pravé tyče střelou po ledě poslal puk o lapačku ležícího Marca-Andrého Fleuryho do sítě! Vegas sice přečkalo hru v oslabení, jenže krátce na to inkasovalo – 2:2. Asistence: Ilja Kovalčuk.
31:47'
Jeff Carter se po přihrávce napříč brankovištěm ocitl u pravé tyče v obrovské šanci a z úhlu dobře zvedal puk pod víko, jenže Marc-André Fleury předvedl úžasný přesun, po kterém přišel spektakulární akrobatický zákrok! Paráda.
31:20'
Anže Kopitar vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale mezi dvěma protihráči neprošel.
30:39'
Oscar Lindberg byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Kings si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru dnešního utkání v T-Mobile Areně.
30:14'
Kings se pokusili bleskově vyrovnat, Marc-André Fleury ale jejich pokus z levého kruhu pro vhazování mířící ke vzdálenější pravé tyči vyrazil levým betonem.
30:01'
Jonathan Marchessault chtěl na pravém křídle zavést puk do útočného pásma, kde se kotouč od čárového rozhodčího odrazil do mezikruží a REILLY SMITH krásnou střelou zápěstím mezi lapačkou a pravým betonem Cala Petersena zamířil k levé tyči! Golden Knights opět vedou. Asistence: Jonathan Marchessault a Nick Holden.
29:46'
Proti Kings se pískalo další zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před bránu brankáře Cala Petersena.
29:27'
Kings se málem řítili do přečíslení dva na jednoho, jenže Nate Schmidt se dokázal skvěle vrátit a uzmout puk.
28:51'
Alex Tuch na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Cal Petersen na přední tyči puk úspěšně vyrazil.
28:36'
Hokejistům Los Angeles Kings se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění.
28:04'
Kings na levém křídle pouze nahodili puk za bránu Vegas a odjeli rychle vystřídat. Skóre je vyrovnané 1:1.
27:13'
Alex Iafallo si chtěl z levého křídla vybruslit do pravého kruhu pro vhazování, jenže mezi dvěma protihráči Golden Knights se protáhnout nedokázal.
26:32'
Dustin Brown se dostal u levé tyče k bekhendové střele, se kterou si Marc-André Fleury snadno poradil, a vkleče sevřel puk v náručí. Komerční přestávka.
25:52'
Hra byla přerušena a vhazovalo se po levici domácího brankáře Vegas Marca-Andrého Fleuryho.
24:16'
Tyler Toffoli na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl sražen pod lapačku Marca-Andrého Fleuryho.
23:32'
MICHAEL AMADIO před bránou skvěle tečoval ve vzduchu zády k bráně nahození Adriana Kempeho od modré čáry a puk vedle levého betonu Marca-Andrého Fleuryho zamířil k pravé tyči! Asistence: Adrian Kempe a Matt Luff.
23:14'
Marc-André Fleury vyrazil střelu Kings z levého kruhu a Golden Knights poté nahodili puk za bránu hostí.
22:52'
Tomáš Nosek mohl založit na hattrick, když si v mezikruží skvěle pokryl puk proti dvěma protihráčům a z otočky zamířil bekhendem do náruče Cala Petersena.
22:05'
Puk byl sražen mimo ledovou plochu a vhazovalo se v blízkosti obranné modré čáry Los Angeles Kings.
21:58'
Golden Knights dostali hosty z LA pod tlak, v jehož závěru Cal Petersen zmrazil volný puk pod lapačkou.
21:49'
Nate Schmidt si dobře pokryl puk a u pravé tyče se dostal k bekhendové střele z ostrého úhlu, Cal Petersen ale ucpal veškerý volný prostor a puk vyrazil.
20:31'
Ve Vegas začala druhá třetina utkání a Jonathan Marchessault vystřelil na pravém křídle mimo bránu Kings.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-7; Zablokované střely: 6-6; Vhazování: 33%-67%; Hity: 13-9; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:58.
Nate Thompson po necelých dvou minutách hry neproměnil velkou brankovou příležitost a Vegas dokázalo svého soupeře za neproměněnou šanci potrestat, když se v polovině úvodní části utkání prosadil český útočník Tomáš Nosek. Skóre po první třetině. Vegas Golden Knights 1 Los Angeles Kings.
20:00'
19:37'
Knights odpověděli na levém křídle střelou od hrazení, která skončila na výstroji brankáře Cala Petersena.
19:25'
Kings se dostali ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, kterou na přední tyči zablokoval Brayden McNabb.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:40'
Matt Luff napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke krásné střele, která mířila přesně do předního pravého horního rohu brány, domácí brankář Marc-André Fleury ale předvedl úžasný semafor, po kterém následuje reklamní přestávka!
18:05'
Alex Tuch předvedl skvělý forčeking, který vedl ke střele Nicka Holdena od modré čáry, puk byl ale zablokován.
17:25'
Dustin Brown chtěl přenést hru z pravého křídla doleva, jenže jeho přihrávka byla pro spoluhráče příliš prudká.
16:31'
Brandon Pirri na levém křídle vystřelil prudce od hrazení a Cal Petersen jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.
15:52'
Sean Walker na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk zamířil nad bránu Marca-Andrého Fleuryho.
15:08'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Úvodní část je hodně plynulá. Vegas vede 1:0.
14:34'
Cal Petersen dobře vyrazil střelu Vegas z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a u levé tyče mohl uklízet puk do z poloviny odkryté brány Ryan Reaves, jenže i s jeho dorážkou si dokázal brankář Kings poradit! Kotouč zůstal ve hře.
13:36'
Alex Iafallo vystřelil prudce v levém kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury úspěšně puk vyrazil mimo bránu.
13:11'
Oscar Lindberg se pokusil v blízkosti brány vystřelit bekhendem a jeho pokus byl hráči Kings zablokován.
10:10'
TOMÁŠ NOSEK trefil puk na bodu pravého kruhu pro vhazování ve vzduchu a od hole Oscara Fantenberga se odrazil do vzduchu, ze kterého se následně snesl nad levým ramenem Cala Petersena do bližšího pravého horního rohu brány! Golden Knights vedou nad Los Angeles 1:0. Asistence: Oscar Lindberg a Nick Holden.
09:45'
Utkání má sice velice svižné tempo, jenže na druhou velkou brankovou příležitost zatím čekáme marně.
08:36'
Shea Theodore na levém křídle nahodil puk od modré čáry na přední tyč, kde ho tečoval mimo Jonathan Marchessault. Brankář Cal Petersen zasahovat nemusel.
07:41'
Kings rychle objeli bránu a pokusili se zaskočit Marca-Andrého Fleuryho, ve své snaze ovšem neuspěli.
07:20'
Jonathan Marchessault na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a Cal Petersen ukryl puk v lapačce. Po zákroku brankáře Kings dostává prostor reklamní přestávka.
07:17'
Jeff Carter se po neúspěšném snažení Vegas snažil puk napálit do útočného pásma, jenže byl příliš daleko a proti Kings se pískalo zakázané uvolnění.
06:38'
Kings napálili puk od boxu časoměřičů za bránu Marca-Andrého Fleuryho a v levém rohu útočného pásma o něj svedli úspěšný boj, zatím se ale do zakončení nedostali.
05:37'
Los Angeles Kings patří mezi týmy, které vyznávají defenzivní styl hry, a bude zajímavé sledovat, jak si domácí proti propracované obranně dnes povedou.
04:51'
Paul Stastny se před vrcholem levého kruhu pro vhazování opřel do krátké přihrávky od Jona Merrilla a jeho tvrdá rána s příklepem zamířila nad bránu Cala Petersena.
03:41'
Tyler Toffoli se snažil dostat ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže Shea Theodore mu dokázal zezadu zvednout hůl a připravit ho o kotouč.
03:00'
Kings se nepodařilo přesně rozehrát a Marc-André Fleury se vydal za svou bránu, aby pomohl s rozehrávkou.
01:45'
Nate Thompson se ocitl v mezikruží úplně sám a střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Marc-André Fleury ale předvedl parádní zákrok, když lapačkou puk zastavil a poté se pískala hra vysokou holí! Obrovská příležitost.
00:59'
Marc-André Fleury si během pár sekund připsal dva zákroky, jednalo se ovšem o snadné zásahy a gól zatím nepadl.
00:13'
Hokejisté Vegas se dostali na pravém křídle k nahození, které skončilo na přední tyči v lapačce Cala Petersena.
00:01'
Štědrý den je tu a společně s ním další porce zápasů NHL, v jednom z nichž Golden Knights hostí na svém ledě Kings.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, Tuch – Pirri, Stastny, R. Smith (A) – O. Lindberg, Eakin, Nosek – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Walker, D. Brickley, Fantenberg – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Kempe, J. Carter (A), Toffoli – Leipsic, N. Thompson, Kovalčuk – Ščerbak, Amadio, Luff. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Wes McCauley. Čároví: Steve Barton, Brian Murphy.
Předpokládané úvodní sestavy:

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Holden, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, Tuch – Pirri, Stastny, R. Smith – Nosek, Eakin, O. Lindberg – Carrier, Bellemare, Reaves.

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Forbort, Doughty, Muzzin, Walker, D. Brickley, Fantenberg – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Kempe, J. Carter, Toffoli – Leipsic, N. Thompson, Kovalčuk – Ščerbak, Amadio, Luff.
LOS ANGELES KINGS

V bráně Los Angeles Kings by se měl proti Vegas představit Cal Petersen, který během posledních devíti zápasů inkasoval v průměru 2,57 gólu na zápas s procentuální úspěšností zákroků 92,7%. Kings se budou snažit navázat na výhru proti San Jose, které udolali o víkendu před Vánoci 3:2 po prodloužení.
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Vegas v neděli v noci podlehlo 4:3 po prodloužení Montrealu a po skončení série šesti výher v řadě se proti Kings bude snažit vrátit zpět na vítěznou dráhu. Hlavní trenér Gerard Gallant nepotvrdil, který z brankářů bude chytat, očekáván je ovšem start Malcolma Subbana. Marc-André Fleury ho bude krýt.
Los Angeles Kings se představí na Štědrý den v Las Vegas, kde se proti Golden Knights bude snažit poprvé v letošní sezóně NHL vyhrát třetí zápas v řadě. Oba týmy se střetnou v závěru roku dvakrát. Odvetný zápas mezi oběma týmy je na programu 28. prosince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.