Stav série je tedy srovnán na 3:3. O postupujícím do konferenčního finále rozhodne až sedmý zápas na ledě Omsku, který se uskuteční v neděli. Napočtenou!
Česká stopa

Michal Kempný (OMS) 2+0, 3 střely, čas na ledě 23:22
Martin Erat (OMS) 0+2, 0 střel, čas na ledě 16:05
Dominik Furch (OMS) 60 minut, 31 zákroků, 1 gól, 96,9%
Dramatickou sérii rozhodne až sedmý zápas! Avangard Omsk dnes totiž dokázal zvítězit na ledě Ufy 1:3 a srovnal stav série na 3:3. Hosté duel rozhodli ve druhé části, kdy soupeři nasázeli všechny tři góly. Prosadili se Alexander Popov a dvakrát Michal Kempný. Domácí se trefili až v čase 53:24, kdy Furcha překonal tečí Andreas Enqqvist, ale na víc se už hráči Salavatu Julajev nezmohli.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:6, celkem – 32:18.
59:57
Nakonec tam rozhodčí našli další dvě sekundy.
Zakázané uvolnění Avangardu. Do konce ale schází vteřina.
59:36
Vyhozený kotouč minul domácí svatyni. Loginov ale musí hrát.
58:58
Igor Grigorenko měl na holi kontaktní gól! Domácí kapitán ale bekhendem nabral kotouč příliš a z bezprostřední blízkosti ho poslal až do ochranné sítě!
58:47
Hosté vyhodili na další icing. Černikov mezitím skočil na střídačku a jeden z hlavních rozhodčích ho volá zpět na led.
58:33
Omark od modré neprostřelil Furcha. Hosté vyhodili na icing. Bránící pětice už musí být velmi unavená, ale time-out už Omsk k dispozici nemá.
58:05
Puk po závaru skákal snad na brankové čáře, ale za ní neskončil! Hosté měli velké štěstí.
57:31
Branka Ufy je prázdná!
57:04
Domácí v postavení mimo hru. Tři minuty do konce třetí třetiny, tři minuty naděje pro Ufu.
56:08
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu. Buly je nařízeno před brankou Avangardu.
55:51
Enqqvist nahodil puk do útočného pásma. Tam ho vybojoval Igor Grigorenko.
54:51
Aréna ožila a žene Salavat Julajev za dalším gólem.
53:24
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Nahození Linuse Omarka před brankou tečoval ANDREAS ENQQVIST a Furch neměl šanci zareagovat – 1:3. Že by ještě přišlo drama?. Asistence: Igor Grigorenko a Linus Omark.
52:23
Čas ubíhá a hosté jsou výhře a vyrovnání stavu série na 3:3 stále blíže.
51:37
Erat ušetřil nějaké vteřinky v rohu kluziště. O puk ho pak obral Lisin, ale posunul ho jen do středního pásma, kde byli hostující zadáci.
50:36
Hostující trenér Jevgenij Karnauchov si vzal oddechový čas.
50:36
Grigorenko rozjel obránce Višněvského. Jeho projektil z levé strany byl sražen do ochranné sítě.
49:46
Po pravém křídle vnikl do útočného pásma Lazarev. Bekhendem pak cpal kotouč před branku, ovšem obrana Omsku byla připravena.
48:32
Domácí jsou v plném počtu. Teď už musejí hrát vabank.
47:57
Pěrežoginovi přejel Zubov do útočného pásma dříve a je z toho ofsajd.
47:34
Domácí se osvobodili. Minutu z oslabení mají za sebou.
47:10
Dorážka Petrova volala po gólu! Sochackij stačil vyrazit kotouč špičkou betonu!
46:31
Vyloučeným hráčem je Ivan Višněvskij, jenž hostujícího forvarda sekl.
46:31
Lemťugov se výborně nacpal až před Sochackého. Ten stačil přitlačit beton k tyčce a zabránil gólu. Lemťugov byl však faulován a tak se bude vylučovat...
46:12
Přihrávku na pravý kruh dostal Prochorkin. Jeho střelu ale zastavil Furch. Po přerušení ještě následovala menší rozmíška před brankou, ale vylučovat by se nemělo.
45:32
Hosté hrají výborný zápas. Ve střelbě byli ve druhé třetině velmi efektivní a ještě přidávají kvalitní hru v defenzivě.
44:43
Lemťugov s Petrovem vyvezli kotouč do ofenzivní třetiny Avangardu. K zakončení se nedostali, ale každá sekunda pro Omsk dobrá.
43:49
Zatím to nevypadá, že by měli domácí duel ještě zdramatizovat. Hodně těžko se dostávají do útočného pásma.
42:45
Kempný má dnes chuť do hry. Tentokrát to zkoušel z ostrého úhlu a zasahovat musel Sochackij.
42:09
Domácí se ocitli v postavení mimo hru.
41:58
Zakázané uvolnění Ufy. Hra se stěhuje před Sochackého.
41:11
Za brankou Ufy kroužil Burdasov. Neměl ale dostatečnou podporu spoluhráčů a tak o puk brzy přišel.
40:06
Lepistö hned nahodil puk na Furcha, který ho zastavil lapačkou a rozehrál.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 16:44.
Druhá třetina vyšla Omsku parádně. Hosté v ní skórovali hned třikrát a razantně tak vykročili za prodloužením série na maximální počet sedmi zápasů! Hokejisté Avangardu se prosadili hned po 29 sekundách prostřední části, kdy se po Eratově přihrávce prosadil Alexander Popov. Ve 26. minutě to byl opět Martin Erat, kdo nabil Michalu Kempnému na druhý gól svého týmu. Čtyři minuty před přestávkou se navíc Michal Kempný prosadil opět, tentokrát v početní výhodě. To Ufa hrála přesilovek hned pět, ale zatím žádnou nevyužila.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:6, celkem – 17:12.
40:00
39:51
Domácím se nedaří. Většina puků se teď odráží k hokejistům Avangardu. Tak se stalo i nyní, kdy si Ufa vytvořila před brankou poměrně zajímavý závar.
39:01
Domácí v plném počtu, běží poslední minuta první třetiny.
38:21
Hosté nyní hrají přesilovku spíše tak, aby odehráli klidné dvě minuty. Třígólový náskok jim stačí.
37:01
Domácím tečou nervy. Za zbytečný faul, který je klasifikován jako nedovolené bránění, je vyloučen Dmitrij Makarov.
35:59
Domácí střídají brankáře! Niklase Svedberga nahradil Vladimir Sochackij.
35:59
Avangard právě vstřelil branku!
Rána MICHALA KEMPNÉHO už v síti končí! Český reprezentační bek vypálil od modré čáry, kotouč ještě škrtl o rameno Svedberga a skončil v horním růžku jeho branky – 0:3. Asistence: Alexander Popov a Ilja Zubov.
35:16
Hosté rozehráli přesilovku dobře. Pokusy Lekomceva si ale zatím nenašly cestu za Svedberga.
34:30
Další vyloučení, ale tentokrát na straně Ufy! Sergej Sojn potrestán za krosček.
34:02
Furch nyní vůbec nevěděl, kam se od chumlu těl před ním kotouč odrazil! Možná dokonce do tyčky, ale pro hosty to dobře dopadlo. Ani šestá přesilovka Ufy nepřinesla gól.
33:26
Domácí hrají hodně přesilovek, ale nedokáží toho využít. Nyní jim puk utekl do středního pásma.
32:46
Z osy kluziště střílel Loginov. Furch měl odkrytý výhled a sáhl si pro puk lapačkou.
32:02
Domácí budou hrát již pátou přesilovku. Michal Kempný je vyloučen za nedovolené bránění.
31:26
31:21
Ivan Višněvskij si sjel do velmi dobré pozice. Střela mu však nesedla, jak by si představoval a Furch nemusel zasahovat!
31:03
Hráči Avangardu se opět osvobozují, domácím se přesilovka krátí.
30:37
Omark předal puk rozjetému Grigorenkovi. Ten to zkoušel přes obránce, ale Furch kotouč vyrazil betonem až do ochranné sítě.
30:23
Hosté opět vyhazují. Ufa se pomalu dostává do křeče.
30:06
Hosté vyhazují puk až za branku soupeře.
29:25
Již čtvrté vyloučení na straně Omsku! Ivan Lekomcev – minuty, sekání.
29:25
Tak porada s videem nebude! Opakované záběry ale ukázaly, že se kotouč odrazil do břevna branky Avangardu.
28:52
Hosté jsou v plném počtu, stále se hraje.
28:28
Další rána Omarka, ta skončila vedle.
27:28
Po střele Linuse Omarka se už domácí radovali z gólu, ale rozhodčí rozpažil. Pokračuje se tedy dál, ale dá se očekávat, že po přerušení hry přijde na řadu porada s videem!
27:19
Furch u tyčky přikryl puk a nenechal tak dorážet Lepistöho, jenž se dostal před branku až z pozice obránce.
26:52
Alexander Pěrežogin zahákoval ve středním pásmu Lisina a oslabuje svůj tým. Další přesilovka Salavatu Julajev.
26:45
Puk byl hned po buly sražen do hlediště. Vhazuje se opět v útočném pásmu Omsku.
25:57
Domácí se snaží odpovědět tlakem. Nyní dobře zasáhl Furch.
25:25
Česká spolupráce přinesla sibiřskému celku druhý gól! Martin Erat našel z rohu kluziště MICHALA KEMPNÉHO a ten z levého kruhu z voleje propálil Svedberga. Asistence: Alexander Pěrežogin a Martin Erat.
24:52
Hosté oslabení přestáli a jsou v plném počtu.
24:31
Od modré střílel Loginov, branku netrefil.
24:02
Hosté dostali puk alespoň do středního pásma a mohou chvilku vydechnout.
23:42
Střílenou přihrávku Omarka nezachytil najíždějící Višněvskij.
22:51
Hostující Artur Lauta podle sudích úmyslně naskočil do brankáře Svedberga a je tedy vyloučen. Přesilovka pro Ufu.
21:36
Vstřelený gól hostům nalil energii do žil a zatím se stále hraje před Svedbergem.
20:29
Hosté se hned po přestávce ujímají vedení! Za brankou výtečně zapracoval Martin Etat, jenž puk předložil před brankoviště ALEXANDEROVI POPOVOVI a ten ho procedil mezi betony brankáře Svedberga až za brankovou čáru. Asistence: Martin Erat.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:52.
První třetina gól nepřinesla. Ufa ji začala aktivněji, ale Avangard postupně srovnal hru a nutno říci, že jsme moc šancí, které by volaly po gólu, neviděli. Uvidíme, co se bude dít v dalším průběhu duelu.

Střely na branku v 1. třetině – 8:6.
20:00
19:50
Pervyšin se ještě snaží rozjet poslední útočnou akci Avangardu v úvodním dějství, moc času už ale nemá.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
18:57
Puk se za domácí brankou zřejmě dotkl ochranné sítě. Rozhodčí totiž vytlačili hru do středního pásma.
18:13
Au! Enqqvistova dělovka se odrazila do ochranné sítě od helmy Vasiljeva. Hostující bek se naštěstí oklepal a zamířil po svých na střídačku. Vypadá to, že by měl být v pořádku.
17:53
Nyní se hraje velmi opatrně. Akce obou mužstev končí většinou ve středním pásmu.
17:13
Lemťugov poslal před branku takovou nabídku na teč. Byl tam Černikov, ale puk má Svedberg pod lapačkou.
15:51
Jeden z domácích hráčů namazal puk Popovovi. Útočník Omsku byl ale tak zaskočen, že nedokázal s kotoučem vůbec nic udělat.
14:43
Hosté raději jen posunuli puk do středního pásma.
14:24
Střela Makarova zůstala ve Furchově výstroji. To bylo důležité, neboť sám Makarov si už dojížděl před brankoviště pro případ, že by z českého gólmana Avangardu kotouč vypadl.
14:10
Domácí si teď vytvořili tlak v útočném pásmu.
13:21
Arzamascev posunul puk na modré na Metljuka. Jeho parťák z obrany netrefil branku.
12:28
Hraje se s velkým nasazením, ale chybějí větší šance. Nikdo pochopitelně nechce udělat zbytečnou chybu, která by posadila soupeře na koně.
11:43
Lemťugov spíše nahodil puk na Svedberga. Ten ho byl nucen podržet a hosté tak získali buly v útočném pásmu.
11:11
Arénou se ozývá hromové "Ufa, Ufa!"
10:35
Na druhé straně prověřil Furcha Gončarov, hostující gólman vyráží.
10:09
Z pravé strany střílel Zubov, puk minul domácí branku. Hráči Omsku už srovnali obraz hry.
09:23
Kotouč nyní opustil hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
09:20
Domácí v postavení mimo hru.
09:10
Popov se před brankou tlačil za odraženým kotoučem. Ten nakonec končí v lapačce pozorného Svedberga.
08:38
Pěrežogin byl v útočném pásmu o malinko dříve než kotouč. Je z toho postavení mimo hru.
07:53
Následuje reklamní přestávka.
07:53
Od modré nahazoval Alexandrov. Před brankou ještě clonil Černikov, ovšem Svedberg si puk našel a podržel ho na své výstroji.
07:19
Domácí si nic nekomplikují, nyní musel Furch zasahovat po střele ze středního pásma.
06:26
Domácí jsou v úvodu zápasu aktivnější. Hodně touží postoupit do konferenčního finále již dnes.
05:42
Už v době, kdy byl vyloučený Pěrežogin na ledě, hledal Hartikainen před branku najíždějícího obránce Višněvského. Puk končí pod Furchem.
05:25
Tohle je hodně dobrá přesilovka Salavatu Julajev. Hosté v čele s Furchem ale odolávají a vypadá to, že se ubrání.
04:45
Z osy kluziště střílel zápěstím Enqqvist. Kotouč je na hrudi Dominika Furcha.
04:28
Opět Gončarov. Po jeho ráně ještě dorážel Linus Omark, ale švédskému útočníkovi sjel puk z hole.
03:58
Gončarov z první vypálil od modré, puk jen těsně minul hostující svatyni.
03:33
Hostující Alexander Pěrežogin dostává dvě minuty za držení. Přesilovka pro Ufu!
02:43
Ilja Michejev před sebou měl dost volného prostoru a tak dojel až před Svedberga! Ten však zakročil vyrážečkou a zachránil svůj tým.
02:21
Zakázané uvolnění Avangardu, hra se stěhuje před Furcha.
02:00
Nahození od červené čáry zkrotil Furch lapačkou a hned puk rozehrál na své spoluhráče.
00:59
Fanoušci Ufy jsou hodně slyšet. Určitě cítí šanci na postup mezi nejlepší čtyři týmy KHL.
00:26
Hostující obránci namazali puk na osu hřiště Prochorkinovi. Tomu však střela nesedla a Furch nemusel zasahovat.
00:01
Dozněla hymna Ruska. Nyní si vyslechneme hymnu republiky Baškortostán.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Vorobjov, Chripunov, Arzamascev, Metljuk, Gončarov, Višněvskij – Enqqvist, Grigorenko (C), Omark – Kabanov, Makarov (A), Lisin, – Lazarev, Sojn (A), Nestěrov – Hartikainen, Prochorkin, Majorov

Avangard Omsk: Furch (Novickij) – Kempný, Lekomcev, Děrvuk, Pervyšin, Kulik, Alexandrov, Gusev (A), Vasiljev – Pěrežogin (A), Popov, Erat – Chochrjakov, Zubov (C), Burdasov – Lemťugov, Petrov, Černikov – Gluchov, Lauta, Michejev.

Rozhodčí: Bulanov, Naumov – Metalnikov, Sirotkin.
Průběh série – 3:2 na zápasy:

1. zápas: Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 2:3 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Lemťugov (Gluchov), 41. Paršin (Kempný, Zubov) – 16. Majorov, 52. Omark (Višněvskij, Makarov), 73. Soin

2. zápas: Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 5:4 (1:1, 4:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Burdasov (Chochrjakov), 26. Pěrežogin (Ahnelöv, Erat), 33. Zubov (Popov, Paršin), 35. Lauta (Burdasov), 39. Pěrežogin (Pjanov, Erat) – 14. Hartikainen (Višněvskij, Lisin), 31. Višněvskij (Omark, Grigorenko), 36. Grigorenko (Lepistö), 40. Hartikainen (Majorov)

3. zápas: Salavat Julajev Ufa – Avagnagrd Omsk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Višněvskij (Omark), 33. Hartikainen, 60. Lepistö – 46. Lemťugov (Alexandrov)

4. zápas: Salavat Julajev Ufa – Avagnagrd Omsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Lepistö (Makarov), 57. Omark (Grigorenko, Engqvist) – 8. Chochrjakov (Burdasov)

5. zápas: Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Lekomcev (Kempný, Zubov), 35. Zubov (Černikov, Lemťjugov), 44. Lemťjugov (Erat, Lauta) – 51. Višněvskij (Arzamascev, Prochorkin), 56. Grigorenko (Gončarov)
Salavat Julajev Ufa:
Ufa obsadila po základní části v tabulce Východní konference čtvrtou příčku, když získala 101 bodů. V úvodním kole play-off vyřadil celek Salavatu Julajev soupeře z Kazaně až na maximální počet zápasů, tedy poměrem 4:3. V rozhodujícím sedmém utkání hráči Ufy zvítězili 3:2.