Dnešní utkání končí pro Vervu nakonec šťastně. V první třetině se do vedení dostaly Vary. Ve druhé vyrovnal František Lukeš. V dalším průběhu zápasu předváděli domácí mnohem aktivnější výkon než soupeř a jen díky smůle se nemohli dostat do vedení. Nakonec hned na úvod prodloužení vystřelil bod navíc Robin Hanzl. S tímto konstatováním se s Vámi loučím. Přeji příjemné sportovní zážitky.
60:16
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov se hned na začátku prodloužení dočkal branky. Zásluhou ROBINA HANZLA se domácí mohou radovat z výhry za dva body a přiživili naději na záchranu.
60:01
Ve zbytku třetí třetiny už se nic nestalo. Proto půjdeme do prodloužení, kde se možná dozvíme jméno vítěze dnešního klání. V opačném případě rozhodnou nájezdy. Litvínov se v poslední části základní hrací doby marně pokoušel dobývat bránu Habala. Nepodařilo se to domácím, a tak jejich šance na záchranu rapidně klesly.
60:00
59:36
Oba týmy hrají již v plném počtu.
59:12
Michal Petrásek schoval puk do lapačky. Buly v obranném pásmu Litvínova.
58:45
Filip Pavlík nahazoval na branku Energie. Habal si s tímto lehkým pokusem poradil betonem.
57:57
Více prostoru na kluzišti se budou snažit využít domácí. Varům už o nic nejde, ale jistě se nebudou chtít jen tak vzdát.
57:35
Robin Hanzl srovnává stav hráčů na ledě na 4. Nedovolené bránění bere domácím výhodu přesilové hry.
57:32
Pro Vervu se nyní naskýtá jedinečná šance rozhodnout utkání.
57:32
Marek Baránek nedovoleně bránil protihráče před vlastní brankou. Trest dostane na dvě minuty.
56:56
Filip Pavlík skákavou střelou neohrozil bránu Energie.
56:10
Útisk hostů trvá dál. Verva se mermomocí snaží docílit vedoucí branky. Habal chytá dnes ve velké pohodě a kazí borcům z severu Čech náladu.
55:28
Sičák ubránil Robina Hanzla na modré a nepustil ho do útočné třetiny.
54:40
Formace Trávníček – Havlíček – Jurčík zatápí borcům z Varů. Tři jmenovaní z řad Vervy dokázali za pár sekund spálit hned tři tutovky. Jestli to Litvínov myslí se záchranou vážně, bude muset takovéto šance proměňovat.
53:52
Hořavova střela sražena na zadní mantinel. Verva má mnohem více ze hry. Na branky to však vyznívá stále vyrovnaně.
52:55
Kamil Piroš tvrdou ranou vystrašil Habala. Brankář hostů pumelici vyrazil ramenem.
52:33
Jurčík vystřelil na bránu hostů. Jeho pokus nebude zaznamenán, jelikož se hráči Vervy dopustili ofsajdu.
52:03
Rudolf Huna se dostal do úniku. Jeho střelu pohotovým zákrokem betony vyrazil Petrásek.
51:30
Tlak Litvínova nadále pokračuje. Hráči domácích obstřelují Habala, jak se dá. Nemohou však najít skulinu pro puk do sítě.
50:51
Trávníček pohotově baseballovým kouskem překvapil Habala, který jen tak tak vytěsnil pokus kapitána Vervy.
50:27
Špatný přechod přes útočnou modrou zaznamenali domácí. Hra se přesune do středního pásma.
49:56
Hosté v plném počtu. Vary přečkaly další oslabení.
49:31
Kubátova střela končí na zadním mantinelu. Verva zatlačila svého soka.
48:33
Michal Trávníček našel pouze hokejku obránce hostů. Karlovy Vary se osvobozují a mohou vystřídat.
47:51
Radek Duda byl při průniku do útoku nedovoleně bráněn Markem Baránkem. Obránce Energie si odsedí dvě minuty za držení protihráče.
47:30
Kamil Černý našel pouze lapačku připraveného Habala.
47:11
Michal Petrásek uklidňuje hru. Vhazování následuje před jeho svatyní.
46:41
Ondřej Jurčík spálil další obří šanci domácích. Sám před gólmanem Energie nedokázal najít ani branku.
45:53
Vary se sice ubránili, jenže v tutové šanci se objevil Kamil Piroš. S hosty to vypadalo zle. Piroš však potvrdil dlouhodobou neschopnost vícekrát se střelecky prosadit a kotouč poslal mimo bránu.
45:12
Dnešní utkání sleduje 3845 diváků.
44:53
Duda z otočky nikoho před brankou nenašel. Verva se stále marně snaží překonat Habala podruhé.
44:17
Obrovská chyba obrany Litvínova. Puk ztratili hráči domácích přesně v místech, kde se vyskytoval Martin Rohan. Ten se z ničeho nic ocitl v gólové šanci. Michal Petrásek zůstal nepřekonán.
43:36
Habal podrazil Michala Trávníčka. Toho následně udeřil loktem do obličeje Tomáš Dvořák a bude za to pykat dvě minuty na trestné.
43:11
Lítvínov tlačí soupeře. Navíc už na ledě disponuje plným počtem pěti hráčů.
42:37
Robin Hanzl se uvolnil v oslabení a skvělou střelou orazítkoval Habalovu bránu.
42:28
Radim Bičánek vyslal další projektil na Petráska. Domácí gólman se štěstím vyrazil puk do rohu kluziště.
41:29
Kombinací v útočném pásmu se dostal ke střele Vladimír Sičák. Michal Petrásek vyrazil střelu ramenem nad.
40:48
Petr Chaloupka osekával protihráče, tak dlouho, až rozhodčí odpískal faul a poslal obránce domácích na trestnou.
40:44
Huna svou střelu nasměřoval pouze do hráče před sebou.
40:06
Domácí v plném počtu. Karel Kubát se vrací na ledovou plochu. Následně se Verva provinila vyhozením přes všechny čáry.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Karel Kubát už doseděl třetinu na trestné lavici. Viděl jak jeho spoluhráči klidně hrozbu oslavení. Ve druhé části se prezentovali domácí aktivním a sebevědomým výkonem. V 24. minutě se dočkali vyrovnání zásluhou Františka Lukeše v početní převaze. Blízko ke gólu měli ještě v minutě 35., kdy rozhodčí musel celou situaci překontrolovat u videa. Stav utkání ovšem zůstal vyrovnaný a s průběžným výsledkem 1:1 vstoupíme také do třetí třetiny.
40:00
39:15
Vysoké napadání Litvínova v oslabení nepouští Energii do útoku.
38:38
Michal Trávníček dostal puk jízdy v oslabení. Pokusil se překonat Habala bekhendem. Hostující gólman jeho pokus vyrazil a situaci ustál.
38:06
Karel Kubát fauloval v obranném pásmu. Trest za dvě minuty dostane kvůli hákování.
37:19
Hosté v plném počtu. Vary již také dostávájí pátého hráče na led.
36:58
Kamil Černý je zpět a Litvínov má k dispozici kratičkou přesilovku před návratem Rohana.
36:26
Karel Kubát z úhlu zkoušel překvapit Habala. Brankář Energie zůstal pozorný.
35:44
Petrásek si sebral puk do lapačky po nahození Baránka. Vhazování před gólmanem domácích.
35:19
Vyloučení vzápětí i na straně hostů. Za stejný prohřešek jako před ním Černý, tedy podražení, se provinil Martin Rohan.
34:54
Kamil Černý podrazil protihráče. Na trestné lavici stráví dvě minuty.
34:28
Domácí fanoušci se teď hodně zlobí. Rozhodčí po prohlédnutí videa rozpažil jako před chvílí. Gól neplatí a jede se dál.
34:28
Rozhodčí si vyžádal přezkoumání momentu u videa.
33:52
Velký závar před brankou hostů předvedl Litvínov. Rozhodčí však jednoznačně rozpažil. Znamená to, že si domácí na vedoucí branku ještě počkají.
33:23
Trávníček lehce protečoval puk. Habal by musel předvést obrovskou chybu, aby tomuto kotouči dovolil projít za jeho záda.
32:22
Robin Hanzl neprokličkoval do zakončení. Vpřed spěchají hostující borci.
32:08
Vladislav Habal ukryl puk ve výstroji. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Energie.
31:41
Kubát se snažil proniknout před branku Habala. Obrana hostů byla pozorná a nepovolila obránci Vervy přístup.
31:12
Rachůnek nestihl kotouč v útočném pásmu. Odpískán ofsajd.
30:32
Hosté v plném počtu. Velmi špatně sehráli Litvínovští tuto přesilovku. Nevyslali ani jeden pokus na Habala. Stav nadále zůstává vyrovnaný.
29:30
Domácí se nemohou usadit v útoku. Další vyhození skončilo na hokejce Michala Petráska.
28:39
Hned na úvod oslavení se Energie uvolnila. Litvínov bude muset hledat cestu zpátky do útočného pásma.
28:32
Navrátilec do Karlových Varů teď svému týmu přitíží. Dvě minuty si odsedí za naražení na hrazení.
28:12
Domácí v plném počtu. Radek Duda se vrací na ledovou plochu.
28:08
Rozhodčí se rozhodli odpískat přerušení hry. Puk se ztratil v rohu, kde o něj několik hráčů marně bojovalo.
27:18
Hosté v plném počtu. Energie si zahraje zkrácenou přesilovku 5 na 4.
27:12
Michal Petrásek si po dlouhé době také připisuje zákrok. Komerční přestávka lehce uklidní dění na hrací ploše.
26:31
Rostislav Martynek dostal nádherný puk do jízdy. Ve velké rychlosti se dostal až před Habala. Hostující gólman zůstal v klidu a jeho šanci zlikvidoval. Martynek už svůj pohyb nedokázal zastavit, spadl na brankáře a hra bude přerušena.
26:12
Přemíra snahy teď odsuzuje Lítvínovské do hry ve čtyrech mužích. Radek Duda zasáhl soupeře do obličeje holí.
25:17
S narůstajícím tlakem se nesrovnal Tomáš Rachůnek. Nepočínal si podle pravidel a dostává trest na dvě minuty za hrubost.
25:17
Po vstřeleném gólu se stupňuje litvínovský tlak. Před brankou se ocitl ve skvělé příležitosti František Gerhát. Puk poslal pouze do Habala.
23:55
Litvínov srovnává stav utkání! Hned na úvod přesilové hry se dostal k puku Filip Pavlík. Kotouč poslal za branku na Radka Dudu. Bývalý hráč Karlových Varů našel před brankou FRANTIŠKA LUKEŠE, který už neměl problém Habala propálit.
23:43
Další vyloučení na straně hostů. Na dvě minuty poslán na trestnou lavici Václav Benák za hákování.
23:27
23:06
Po střele jednoho z domácích borců se rozezvonila za zády Habala tyč. Karlovarští si nyní zhluboka oddechli.
21:57
Tomáš Rachůnek neuspěl v obrovské šanci! Duda ztratil puk, ujel se ho právě Rachůnek. Petrásek však stačil svůj levý beton přesunout rychle k tyči a útočníkovi Energie nezbylo pro zakončení žádné místo.
21:27
Gorčík si počínal nedovoleně. Na dvě minuty si odsedí trest. Sekl do obličeje Havlíčka.
20:41
Pavelka musí rychle spěchat zpátky. Po nahození Karlovarských se totiž zakázané uvolnění nepíská.
20:27
František Lukeš z dobré pozice na levém kruhu pálil zápěstím nad branku hostů.
20:01
První buly druhé třetiny ukořistili hráči domácích a nahazují do útočného pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Na závěr první části se do zakončení dostal ještě Haščák, ale jeho pokus byl nepřesný. Litvínov od začátku hru kontroloval. Hráči domácích si připsali několik střeleckých pokusů. Vyloženější šanci měl až po úniku s Dudou Michal Trávníček. Verva je však tým s chabou produktivitou a to se prokázalo. Když ke konci Vary, s produktivitou ještě o něco horší, zvýšili na 1:0, museli domácí odcházet do kabin ve špatné náladě. Chemici se budou muset zvednout, pakliže se chtějí zachránit již ve skupině Play-out.
20:00
19:30
Verva se ještě snaží vyrovnat do konce první třetiny. Hráči se usadili v útočném pásmu.
18:46
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovy Vary jdou do vedení. JAKUB SVOBODA do toho práskl a po úžasném sólovém úniku střílí gól na 1:0! Po rozhýbání brankáře Petráska neměl už problém bekhendem uklidit puk do sítě.
18:24
Kamil Piroš krásně našel na druhé straně kluziště Lukeše, který střelu poslal mimo bránu.
17:24
Habal vyjel rychle z branky, aby odpálil ležící kotouč dva metry před ním.
16:45
Hosté v plném počtu. Verva si větší šanci nevytvořila. Stav utkání je i po tomto dlouhém oslabení 0:0.
15:39
Litvínov si neví s přesilovkou rady. Karlovy Vary v poklidu brání a za chvíli již budou hrát v pěti mužích.
15:07
Havlíček zápěstím ohrozil branku hostů. Puk se odrazil následně do ochranné síti. Hra pokračuje v obranném pásmu Energie.
14:36
První pokus vyslal na Habala Karel Kubát. Hostující gólman ukryl puk ve výstroji. Tři minuty z přesilovky jsou minulostí.
13:48
Verva kombinuje v útoku. Karlovy Vary zatím nemuseli čelit ani jedné střele.
12:25
Litvínovští se nemohou usadit v útočném pásmu. Hosté je skvěle vytlačují a svědomitě brání střední pásmo.
11:45
Jaroslav Kůs už si dnešní utkání nezahraje. Vyfasoval trest do konce zápasu. Pro Vervu navíc zařídil pětiminutovou přesilovku.
11:45
Tento zákrok Jaroslava Kůsa za naražení bude již potrestán. Na dlouhých pět minut si odpočine Kůs po zákroku na velmi otřeseného Válka.
10:57
Karlovarští motají hlavu domácím v útoku. Velmi aktivní je především Rostislav Marosz, který si vypomohl krosčekem a hodil svého soupeře na mantinel. Hra pokračuje dále. Hosté však neohrožují brankáře Vervy.
10:16
Martin Rohan vypomohl obranným zákrokem gólmanovi hostů. Vhazuje se před Habalem.
10:00
Špatný přechod Litvínovských do útočné třetiny. Buly po ofsajdu ve středním pásmu.
09:36
Pavelkovi přeskočil kotouč hůl na modré čáře a měl co dělat, aby si na zádech udržel dotírajícího Hunu. Pro domácí dopadla situace dobře.
09:22
Kamil Piroš měl spoustu prostoru na pravém kruhu. Jeho projektil si s přehledem sebral do lapačky Habal.
09:08
Baránkovu střelu zápěstím od modré vyráží Petrásek do rohu.
08:16
Michal Trávníček s Radkem Dudou vyjeli ve 2 na 1 při oslabení. Duda předal puk Trávníčkovi, který už byl sám před Habalem. Zkusil kličku do bekhendu. To se mu ovšem nezdařilo, a tak se stav nemění.
07:51
Pokus Vladimíra Sičáka skončil na ochranné síti. Buly následuje v obranném pásmu Vervy.
06:51
Verva se osvobozuje. Její první formace na oslabení prozatím zůstává na ledě.
06:42
Střelou od modré se prezentoval Radim Bičánek. Michal Petrásek si připsal dobrý zákrok.
06:35
Na domácí straně se již také trestá. Za hákování si na dvě minuty odpočine Petr Chaloupka.
05:59
Martin Bartek pronikal obranou domácích. Tomáš Frolo jeho forhendový pokus vyrazil na zadní mantinel.
05:14
Delší časový úsek nyní drží Energe kotouč na hokejkách. Zatím si však Petrásek nemusel připisovat ani jeden zákrok.
04:09
Hosté v plném počtu. Karlovy Vary nemusely řešit složitější situaci před svou brankou.
04:06
Havlíček posílal přihrávku nepřesně. Obrana Varů vyhazuje.
03:28
Robin Hanzl se snažil nahozením najít některého ze svých spoluhráčů před brankou.
02:34
Kombinaci Piroše s Lukešem řešil střelou od modré Karel Kubát. Tento pokus byl však slabý a obrana ho jednoduše zblokovala.
02:09
Trest na dvě minuty dostává za sekání Tomáš Dvořák.
01:23
Rostislav Martynek dostal skvělou přihrávku před Habala. Puk si však nešikovně zpracoval nohou a na jeho bekhendový pokus západočeský gólman vyzrál.
00:55
Pavelkův dravý průnik skončil neúspěšně. Puk mají na hokejkách hráči Energie.
00:32
Další zákrok Vladislava Habala. Vhazování před jeho brankou.
00:23
František Lukeš se dostat do první šance zápasy, když si objel Habalovu branku a bekhendem se ho pokusil překonat. Hostující gólman přečkal situaci v klidu.
00:01
Úvodní buly získali domácí a vytváří první akci.
00:01

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Řehoř) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Pavelka, Černý, Frolo – Gerhát, Piroš, Lukeš – Duda, Hanzl, Hořava – Martynek, Havlíček, Trávníček – Jánský, Válek, Jurčík (Reichel)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Dvořák, Bičánek, Rohan, Sičák, Baránek, Benák – Huna, Haščák, Vrána – Bartek, Skuhravý, Gorčík – Svoboda, Marosz, Rachůnek – Tomeček, Kůs, Flek

Rozhodčí: Fraňo, Horák – Bláha, Špůr.
HC Energie Karlovy Vary – 4. místo (Play-out), 47 b., 117:189
Aktuální forma: P,P,P,P,P
Karlovy Vary se musí smířit s baráží. Tragickou sezónu nedokázala Energie zachránit ani v Play-Out a jistě si zahrají sérii s týmem z druhé nejvyšší soutěže o udržení. Z posledních deseti zápasů vyhráli Západočeši pouze jediné utkání. Dá se tedy předpokládat, že Litvínov, namotivovaný výhrami, Vary porazí a uchová si naději na záchranu. Nicméně Vary již nemají,co ztratit a stále mohou překvapit. Staronovým mužem v řadách Energie je po vyřazení Kladna z Play-off Václav Skuhravý.
Brankářská jednička: Tomáš Závorka – 45 záp., 90,52% úsp.
Hvězdy týmu: Tomáš Rachůnek, Rostislav Marosz, Radim Bičánek
HC VERVA Litvínov – 3. místo (Play-out), 61 b., 118:145
Aktuální forma: V,V,P,V,P
Litvínov zachraňuje zpackanou sezónu, jelikož po mistrovském titulu se trápí. Po základní části obsadila Verva 13. místo. Na 13. místě (3. ve skupině Play-out) se nachází Chemici i nyní a ztrácí stále tři body na Pardubice. V souboji s Karlovými Vary se očekává výhra. Pokud Litvínov neuspěje, zřejmě už je baráž nemine.
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 39 záp., 91,26% úsp.
Hvězdy týmu: Viktor Hübl, Robin Hanzl, Karel Kubát
Zdravím všechny hokejové fanoušky u dalšího utkání skupiny Play-out mezi Litvínovem a Karlovými Vary. Soubor posledních čtyř týmů extraligového ročníku má za sebou 3 zápasy a není je čekají odvety. Pro Karlovy Vary už tento duel není podstatný. Energie jistě svede souboj s některým z celků první ligy a udržení se v nejvyšší soutěži. Litvínov však ještě ještě bojuje o šanci zachránit se předčasně a budou ji jistě chtít využít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.