Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Mnichov : Sparta - 18. srpna 2018   15:00

1:8
(0:3, 0:0, 1:5)
Sparta
Sparta
07:46' Forman   • 17:17' Pšenička   • 17:39' Rousek   • 43:33' Pšenička   • 49:33' Klimek   • 50:46' Říčka   • 53:52' Dvořák   • 59:57' Pšenička
Mnichov
Aus den Birken (41. Fiesinger) – Bodnarchuk, Aulie, Boyle, Abeltshauser, Quaas, Joslin, Seidenberg (A), Button – Christensen, Wolf (C), Shugg, Maurer, Mayenschein, Voakes, Hager (A), Daubner, Mitchell, Parkes, Kastner, Eder.
Rothasch, Salewski – Klima, Schwenk
Olympia Eissportstadion
Sparta

Sparťané rozstříleli i díky hattricku Tomáše Pšeničky Mnichov vysoko 8:1 a na turnaji Red Bulls Salute berou třetí místo.
59:57'
Sparta právě vstřelila branku!
TOMÁŠ PŠENIČKA tři sekundy před koncem zápasu kompletuje hattrick! Jel sám na prázdnou branku soupeře, stačilo mu do ní pouze poslat puk. Asistence: Lukáš Pech.
58:49'
Po zákroku Honzíka následovala další potyčka, která se obešla bez vyloučení.
57:56'
Střelu Abeltshausera skryl Honzík v náručí.
57:02'
Mnichovská branka je opět prázdná!
55:46'
Mnichov právě vstřelil branku!
Německý celek se přece jen dočkal alespoň čestného úspěchu, když se pro tlaku sparťanské branky prosadil MAXIMILIAN KASTNER. Asistence: Michael Wolf, Daryl Boyle.
53:52'
Obránce TOMÁŠ DVOŘÁK vyjel z trestné lavice, dostal kotouč od Delisleho a poslal ho do opuštěné klece Mnichova, který hrál bez brankáře. Asistence: Steven Delisle.
53:48'
I Dvořák už je zpět na ledě.
52:57'
Klimek je zpět na ledě, sparťané jsou z nejhoršího venku.
52:22'
Mnichov sparťanskou trojici svírá u její branky, odvolal gólmana a hraje v šesti proti třem!
51:48'
Mnichov si bere oddechový čas.
51:48'
Minutu a osm vteřin budou hrát hráči Mnichova přesilovku pěti proti třem. Za sekání je vyloučen Tomáš Dvořák.
50:57'
Za podražení je vyloučení Lukáš Klimek.
50:46'
Po buly zůstal puk pod nohama centrů, ujal se ho ROBERT ŘÍČKA, kterého soupeř srazil, ale přesto z pozice klečícího střelce forhandem překonal Fiesingera. Asistence: Petr Vrána.
49:33'
Sparťané využívají přesilovku a vedou už 5:0. Rousek si počkal za brankou, až mu do ideální pozice před Fiesingerem najede LUKÁŠ KLIMEK, který prostřelil gólmana Mnichova mezi nohy. Asistence: Tomáš Rousek.
48:10'
Velké šance Blaina a Jarůška gólem neskončily.
48:04'
Pokračuje se klasickou přesilovkou pět na čtyři.
47:41'
Patrick Hager za svůj zákrok na Pecha dostává dvě minuty. Sparta hraje přesilovku čtyři na tři.
47:41'
Hager srazil Pechovi helmu, což vyvolalo další postrkávání. Na ledě se pořádně přiostřuje!
47:37'
Po zákroku na Piskáčka u mantinelu se hráči opět postrkávají.
46:33'
Pšenička v další šanci tentokrát proti Fiesingerovi neuspěl.
46:04'
U střídaček se do sebe pustili Petr Kalina a Keith Aulie! Oba vyfasovali menší trest za hrubost.
43:33'
Sparťané vedou už o čtyři branky! Svůj druhý gól v utkání vstřelil mladý útočník TOMÁŠ PŠENIČKA. Asistence: Lukáš Pech.
43:04'
Oba týmy jsou zpět v plném počtu, hra ve čtyřech žádnou výraznější šanci nepřinesla.
41:04'
Oba nejaktivnější z potyčky, tedy Richard Jarůšek a Andrew Bodnarchuk, jdou na trestnou lavici. Hráč Mnichova vyfasoval navíc osobní desetiminutový trest. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
41:04'
Za brankou Mnichova se strhla potyčka, ze sparťanů v ní byl nejaktivnější Richard Jarůšek.
40:02'
Mnichov před třetí třetinou vystřídal gólmany, Dannyho aud den Birkena nahradil Daniel Fiesinger.
40:01'
Mnichov byl ve druhé třetině lepší, ale nedokázal ani jednou překonat sparťanského gólmana Honzíka. Pražané tak stále drží tříbrankový náskok. Třetí třetina začne v 16.33 hodin.
40:00'
39:29'
Pšenička se hnal do útoku, ale poté zbytečně zbrzdil postup a jeho nahrávku zastavil soupeř.
38:38'
V závěru prostřední části je Mnichov lepší, ale nedaří se mu převahu vyjádřit gólově a snížit sparťanský náskok.
37:34'
Dlouhý tlak Mnichova přerušil sražením střely do ochranné sítě Jarůšek.
35:32'
Sparťané se po pasáži, kdy se jim moc nedařilo, dostávají zpět do hry.
33:02'
Klimek je zpět na ledě, sparťané se ubránili.
32:03'
Derek Joslin střílel od modré čáry, jeho spoluhráči se ještě natahovali po dorážkách.
31:02'
Na trestnou lavici je vykázán sparťan Lukáš Klimek za držení protihráče.
28:45'
Mitchell je zpět na ledě, Mnichov své oslabení v klidu ubránil.
28:25'
Mnichov měl velkou šanci v oslabení! Honzík ale skvěle zasáhl proti přečíslení dvou na jednoho.
28:04'
Spartě se zatím přesilovka příliš nedaří.
26:45'
Je tu první přesilovka pro Spartu, za sekání byl vyloučen mnichovský John Mitchell.
25:55'
Po další střele na Honzíka se strhla menší postrkávaná před sparťanskou brankou, vše se obešlo bez vyloučení.
24:49'
Eder ve velké šanci přestřelil Honzíkovu branku.
22:40'
V úvodu druhé dvacetminutovky se dlouho hraje bez přerušení, ale také bez šance na jedné nebo druhé straně.
20:01'
Sparťanům se první třetina duelu vyvedla na jedničku. Prosadili se v rovnovážném počtu hráčů, v oslabení i z trestného střílení. Druhá třetina začne v 15.49 hodin.
20:00'
18:17'
Kudrna je zpět na ledě, povedené sparťanské oslabení končí.
17:39'
Sparťané se prosazují v pokračujícím oslabení! LUKÁŠ ROUSEK si najel mezi kruhy, přehodil si puk na forhand a přes beka poslal kotouč pod břevno. Bez asistence.
17:17'
A TOMÁŠ PŠENIČKA své trestné střílení proměňuje! Zakončoval zkušeně mezi betony gólmana aus den Birkena.
17:17'
Pšenička byl faulován v samostatném úniku a rozhodčí nařizuje trestné střílení!
16:36'
Hráči Mnichova se sami ofsajdem dostali z útočného pásma.
16:17'
Je tu druhá početní výhoda pro německý celek. Andrej Kudrna je vyloučen za hákování.
15:51'
Černoch se probíjel do šance, ale uklouzl a k brance soupeře doklouzal vsedě.
14:59'
Dvořák je zpět na ledě, sparťané první oslabení ustáli.
14:10'
Sparťané se zatím dobře brání, nepustili přesilovkové komando soupeře do žádné šance.
12:59'
Aktivní Mnichov si vynutil přesilovku, Dvořák jde na trestnou lavici za držení protihráče.
12:41'
Další šance Mnichova! Joslin střílel, Eder se pokoušel o nebezpečnou dorážku.
12:03'
Patrick Hager po závaru před sparťanskou brankou pálil vedle.
10:04'
Říčka udělal kličku na útočné modré a dostal Spartu do další šance.
07:46'
Jan Piskáček vyslal od dlouhý pas od vlastní branky, kterým nalezl na útočné modré čáře číhajícího MIROSLAVA FORMANA, který zakončoval střelou o tyč. Asistence: Jan Piskáček, Steven Delisle.
07:26'
V posledních minutách se hra vyrovnala.
03:58'
Sparťané jsou zatím aktivnějším týmem, aus den Birken má o hodně více práce než Honzik.
01:26'
Miroslav Forman jel sám na branku! Jeho kličku aus den Birken vyrazil betonem.
00:50'
První střelu zápasu obstaral sparťan Vrána, těsně minula horní tyčku branky, kterou hájí Danny aus den Birken.
00:01'

EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken (Fiesinger) – Bodnarchuk, Aulie, Boyle, Abeltshauser, Quaas, Joslin, Seidenberg (A), Button – Christensen, Wolf (C), Shugg, Maurer, Mayenschein, Voakes, Hager (A), Daubner, Mitchell, Parkes, Kastner, Eder.

HC Sparta Praha: Honzík (Machovský) – Blain (C), Kalina, Gregorc, Košťálek (A), Piskáček, Delisle, M. Jandus, Dvořák – Rousek, Klimek, Kudrna – Říčka, Vrána, Jarůšek – Pšenička (A), Pech, Forman – T. Jandus, Černoch, Hanták.

Rozhodčí: Rothasch, Salewski – Klima, Schwenk.
V úvodním dni turnaje Red Bulls Salute 2018 se rozhodlo o tom, že ve finále se střetnou rakouský Salcburk se švýcarským Bernem. Na pražskou Spartu a německý Mnichov tak zbyl pouze souboj o třetí místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00 a budeme vám z něj přinášet informace o důležitých událostech.