Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Kladno - 19. srpna 2021   17:30

11:08' Kristo   • 30:23' Hlava
Strmeň (Kalista) – Vráblík, Allen, Štencel, Slováček, Bučko, Štich, Piskáček (A) – Beránek, Hanzl, Gulaš (C) – Venkrbec, Voženílek, Karabáček – Ville, Toman, Michnáč – Ondráček, Pech (A), Holec
Lacina, Ondráček – Jindra, Šimánek
Budvar aréna, České Budějovice
2021 diváků
Kladno
Král (Burda) – Donaghey, Dotchin, Kehar (A), Suchánek, Ticháček, Nilsen – Kristo, Plekanec (C), Ciampini – Melka, Kubík, Hrabík – Hajný, Pitule, Sachr – Jágr (A), Filip, Beran

Motor nakonec poprvé v přípravě vítězí, byť to bylo vykoupeno řadou neúspěchů a bitek. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
64:25'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Nájezdů se nakonec nedočkáme, protože Motor se trefuje! JAN ŠTENCEL dostal přihrávku na vrcholek kruhu, sjel si až k pravé tyči a nikým nehlídán přesně zvedl kotouč do růžku u bližší tyče!
64:15'
Tyčka u Krále!
63:46'
Domácí přečíslení 3 na 2 skončilo po Gulašově zavezení jen těsně mimo branku!
63:05'
Suchánkova střela od modré branku také minula.
62:46'
62:24'
Další vyhození a Motor střídá.
62:10'
Matouš Venrkbec zajel s pukem až za Krále.
61:50'
Napodruhé trefil kapitán beton Strmeně.
61:29'
Plekanec branku minul a puk dojel až ke Královi.
61:12'
A nyní se Kladno vykázalo postavením Jágra v brankovišti.
60:47'
Motor ale hned z bul vyhodil až za Krále.
60:46'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Ondřej Slováček – 2 min., podrážení).
60:24'
A Motor první minuty prodloužení stráví v početní nevýhodě.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina rozuzlení nepřinesla a po druhé trefě Ondráčka půjdeme na prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:01'
Venrkbcova přihrávka šla moc dozadu a byla z toho obrátka Kladna.
58:01'
Na Královi je vidět, že už toho má dost.
57:33'
Gulašovo nahození usměrnil Král lapačkou za branku.
57:07'
Kladno přesilovku nevyužilo, ale drželo se před domácí brankou.
55:08'
Teď si ale můžou oddechnout při početní výhodě
55:08'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Jiří Ondráček – 2 min., podrážení).
54:24'
Motor cítí, že by mohl poprvé vyhrát a dere se za pukem. Kladno navíc nyní nemůže pro icing vystřídat, což hráči těžce nesou.
53:26'
52:51'
Dělovka Milana Gulaše trefila Krále do betonu. Před brankou se snažil ještě dorazit Lukáš Pech, ale kladenský gólman kotouč zasedl a nepustil.
52:14'
51:26'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jake Dotchin – 2 min., vysoká hůl).
Dnešní utkání sleduje 2021 diváků.
50:13'
Sudí už jsou neustále ve stavu nejvyšší pohotovosti. Jeden z čárových viděl, že se schyluje po faulu Conora Allena k další šarvátce a zezadu velkou rychlostí přišpendlil kladenského hráče k ledu. Domácí hráč odchází na trestnou za držení.
49:26'
Voženílek zblízka trefil Krále jen do lapačky. Ten pak o chvíli později zachytit do stejné rukavice další střelu.
Budvar arénou zní rasistické urážky na adresu Jaromíra Jágra. Ještě že tu není hostující kotel, jinak bychom asi viděli šarvátku i mimo led.
47:29'
A Motor mohl jít do vedení. Bučko ujel společně s Voženílkem do přečíslení dvou na jednoho, ale druhý jmenovaný selhal v koncovce.
47:06'
Domácí hokejisté nedali v průběhu zápasu několik velkých šancí, ale nyní to konečně vyšlo. A to dokonce v oslabení. Na pravém mantinelu vybojoval puk Lukáš Pech, který ho předložil prakticky před prázdnou branku JIŘÍMU ONDRÁČKOVI, který se trefil podruhé v zápase. Asistence: Lukáš Pech.
46:33'
Před kladenskou lavičkou se nešťastně srazil Matěj Toman s jedním z kladenských, který zůstal ležet na ledě. Sudí ale vylučuje Matěje Tomana za vysokou hůl.
46:07'
45:55'
45:20'
Oba týmy jsou nyní ve čtyřech.
44:34'
Přihrávky na obsazené hráče a přes bránící hokejky dostaly Motor ze třetiny.
44:07'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matěj Beran – 2 min., hákování).
43:50'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Ondřej Slováček – 2 min., držení hole).
43:15'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Hrabík – 2 min., podrážení).
40:01'
Hlasatelé bohužel oznámily jen tresty po skončení třetiny. Po skončení trestu Milana Gulaše se tak hraje v pěti na obou stranách.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:11.
Divoká druhá třetina viděla jen jedinou branku na straně Kladna. O ní se postarala dvojice Tomáš Plekanec – Nicolas Hlava, který od zkušeného kapitána dostal naprosto luxusní přihrávku.
40:00'
40:00'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Štich – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Dotchin – 2+2 min, hrubost).
40:00'
A ještě se strhly šarvátky po siréně a bude se vylučovat dále! Zapisovatelé vyrazili do kabiny sudích, tak snad budeme na začátku třetiny moudřejší!
39:48'
A máme tu na konec třetiny ještě bitku! Milan Gulaš byl na útočné modré atakován při snaze zastavit kotouč, načež se dostal do ofsajdu. V budějickém kapitánovi bouchly saze a vrhl se na kladenského hráče, což spustilo řetězovou reakci asi tří šarvátek. Hlasatelé si ale oznámení trestů nechají na začátek třetí třetiny.
39:30'
Motor se dokázal alespoň na chvíli vymanit ze sevření, stále je ale pod silným tlakem.
39:01'
Poslední minuta třetiny!
38:38'
Kladno hladově krouží v domácí třetině.
37:34'
Kladno přesunulo na chvíli hru před Strměně, ten si ale prudký nájezd do brankoviště ohlídal.
36:47'
Další velká šance Motoru skončila za brankou! Král se zamotal sám do sobe a odkryl pořádný kus branky, Jihočeši se ale nedokázali obtočit kolem branky a přihrát si.
36:16'
A ten nyní minul branku.
35:24'
Motor měl dokonalou šanci, kdy jeden z kladenských hráčů ztratil hůl a Rytíři se museli bránit ve třech. Ondráček na mezikruží se ale místo střely rozhodl přihrát na obsazeného Gulaše.
34:43'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., sekání).
33:39'
Jaromír Jágr využil nepřesnosti domácí obrany, sebral jí puk u mantinelu a najel si sám před Strmeně. Ten mu ale prostor mezi betony nenechal.
33:04'
Gulašova dělovka po buly se srazila o klubko hráčů za branku.
32:59'
U kladenské branky zůstal ležet Tomáš Plekanec, po chvíli se ale zvedl a odjel sám na střídačku.
32:43'
Na Krále šel další samostatný únik, gólman si ale i s tímto poradil.
31:55'
Dva domácí beci dokázali zastavit jednoho kladenského hráče, ale k puku se i přesto dostal Ticháček a prověřil Strmeňův beton.
31:06'
Na druhé straně Král i přes pokračující tlak hasí jeden pokus Motoru za druhým.
30:23'
Kladno právě vstřelilo branku!
Král si sice neoddychl, ale teď se může radovat! Domácí obrana si totiž nepohlídala dvojici Tomáš Plekanec – NICOLAS HLAVA a právě druhý jmenovaný dostal od zkušeného kapitána naprosto ideální přihrávku na volej, kterou střelou nad roztaženého Strmeně bez potíží zužitkoval! Asistence: Tomáš Plekanec, Jiří Ticháček
29:41'
Kladno se dokázalo vymanit ze zámku.
29:00'
Holce se drží střelecká smůla, po krásné přihrávce Pecha opět o centimetry netrefil odkrytou branku!
28:21'
Karabáček po souboji v rohu zkusil své štěstí. Král byl ale s betony připraven.
27:10'
Kladno se dralo před budějovickou branku, Roman Vráblík ale u pravé tyče své branky posadil na led Hlavu a vycpal jím většinu střeleckého prostoru.
26:44'
Divoká pasáž na obě strany skončila zákrokem Strmeně.
24:54'
A Motoru opět chyběly centimetry k brance! Odhalenou klec ale netrefili.
23:48'
Milan Gulaš se okamžitě zapojil do hry a po chvíli se dostal do přečíslení, kdy stál na jeho konci. Poprvé ho ale zastavil kladenský bek a protože se u něj stále držel, zkusil to jihočeský kapitán aspoň jednoručním bekhendem. Ten ovšem skončil na vnější síti.
23:04'
22:21'
Střelu od modré Strmeň přes clonu vůbec neviděl a kotouč mu pod rukou propadl do brankoviště! Naštěstí pro Motor ale jeho lapačka byla rychlejší než kladenské čepele.
22:05'
Sudí přerušil hru pro vystřelení puku. Kladno se snažilo vymínit si pro Budějovice dvouminutový trest, ale jeden z hlavních jasně ukázal, že to bylo s tečí.
22:01'
A ani Strmeň na druhé straně neměl příliš práce.
21:47'
Střídající kladenská formace nechala Krále na holičkách, ale střela přes obránce neměla gólové parametry.
21:21'
Motor s obtížemi vyhodil ke Královi.
21:03'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Milan Gulaš – 2 min., hákování).
20:53'
Jeden z budějovických hráčů se napřahoval na dělovku, ovšem promáchl.
20:21'
Kladno se ale osvobodilo a Plekanec spěchal pro puk ke Strmeňovi.
20:01'
Buly tentokrát vyhráli domácí.
20:01'
Druhá třetina je tady!
Další třetina začne přibližně v 18:16.
První třetina přinesla aktivní hru na obou stranách a hlavně v posledních minutách byla spousta šancí. Nakonec se jde do kabin s gólem na obou stranách.
20:00'
19:54'
Holec se taky vytasil s dobrou střelou, ale Král odolal i nyní.
18:55'
A za ním měl obrovskou šanci Venkrbec, ale ani on nepřekonal Krále!
18:46'
Voženílek zachytil odražený puk a měl před sebou prázdnou branku, ale kotouč nablízko nezvedl.
16:46'
16:30'
Následně vyhráli buly a poslali kotouč do rohu Budějovic.
16:20'
Conor Allen ve snaze přihrát trefil kladenskou hokejku a Rytíři se osvobodili.
15:23'
Závar v kladenském brankovišti nakonec Král vyřešil.
14:58'
Přesilovku začíná Motor za svou klecí.
14:46'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., držení).
12:41'
Holec byl blízko brance, když zachytil odražený kotouč, ale v rychlosti neměl jak nacpat puk mezi tři tyče.
11:08'
Teď se ale Jan Strmeň roztáhl moc nízko a Kladno srovnává! Tomáš Plekanec na úrovni kruhů našel po lajně volného DANNYHO KRISTA, který si počkal a následně Strmeňův beton bez problémů přehodil. Asistence: Tomáš Plekanec, Cody Donaghey.
10:53'
Dvě nebezpečné šance na obou stranách. Strmeň se ale roztáhl a Král naopak sklapl betony.
10:01'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Matouš Venkrbec – 2 min., nedovolené bránění).
09:10'
Kladno drží hru na polovině Motoru, ale nedostává se ke střelbě.
08:08'
06:50'
Lukáš Pech se dostal do úniku, ale Král si vyjel pořádně od branky a sklepl betony ve správný čas!
06:08'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas hlava – 2 min., podrážení).
05:19'
Budějovice jdou do vedení! Pech na kruhu si tak dlouho vyměňoval puk se Slováčkem na modré, až si mezi kruhy najel JIŘÍ ONDRÁČEK a přesně zakončil. Asistence: Lukáš Pech a Ondřej Slováček.
05:10'
Slováček od modré trefil jen betony.
05:01'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Matěj Beran – 2 min., podrážení).
04:01'
Beran se neudržel na bruslích a vyrazil domácí branku.
03:29'
Voženílek dostal hru do středního pásma.
03:12'
První nápor na Strmeně gólman zadržel.
02:48'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Gabin Ville – 2 min., vysoká hůl).
01:30'
Gulaš se snažil proklestit si cestu až do brankoviště.
01:10'
Z mezikruží přišla druhá střela, kterou Král poslal do ochranné sítě.
00:27'
Motor ale přesunul hru před Krále a od modré přišla první zdravice.
00:01'
Buly s obtížemi vyhráli kladenští.
00:01'
Týmy už jsou na ledě a sudí si zvou centry na první buly.

Motor České Budějovice: Strmeň (Kalista) – Vráblík, Allen, Štencel, Slováček, Bučko, Štich, Piskáček – Beránek, Hanzl, Gulaš – Venkrbec, Voženílek, Karabáček – Ville, Toman, Michnáč – Ondráček, Pech, Holec

Rytíři Kladno: Král (Burda) – Donaghey, Dotchin, Kehar (A), Suchánek, Ticháček, Nilsen – Hrabík, Sachr, Beran – Hajný, Hlava, Matyáš – Jágr (A), Kristo, Kubík – Melka, Pitule, Plekanec (C)

Rozhodčí: Lacina, Ondráček – Jindra, Šimánek.
Rytíři Kladno

Kladno se po roční pauze vrací do nejvyšší soutěže, zatím ale kvůli nedokončené rekonstrukci zimní haly rotuje po republice. Nejprve se Rytíři dvakrát úspěšně potkali s Jihlavou, kdy první zápas vyhráli 3:1 a druhý 4:3 na nájezdy. Následně vyrazili do Litvínova, odkud ale odjeli s porážkou 0:2. V úterý se ke svému čtvrtému utkání vydali do Berouna, kde se potkali s karlovarskou Energií. Ani tentokrát na konečný výsledek nestačilo 60 minut, ale v prodloužení nakonec vystřelil Kladnu výhru Matěj Beran.
Motor České Budějovice

Budějovice stále čekají na svou první letní výhru. V úterý se podruhé potkaly s Plzní, po dobré první třetině ale ztratily drive a Západočeši nakonec dokázali zápas otočit a vyhrát. Jedinou brankou Jihočechů byla tak trefa obránce Conora Allena z osmé minuty, když se mu podařilo ujet do samostatného zakončení. Naopak bývalý Indián a navrátilec Milan Gulaš byl dvakrát na trestné a v zápase příliš vidět nebyl.
Hezký den, všechny formy života, a vítejte u hokejové přípravy! Domácí Motor české Budějovice se s Rytíři Kladno dlouho potkával už v první lize a loni i v přípravě v rámci Generali Česká Cupu. Nyní se ale po 3 120 dnech, poprvé od února 2013, spolu potkají v extralize!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.