Spengler Cup -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Davos - 28. prosince 2017   20:15

Kanada
Kanada
28:36' Ebbett  • 30:23' Ebbett (Boychuk, Thomas) • 38:34' Boychuk (Noreau, D'Agostini) • 55:21' Parenteau (McIntyre)
4:1
(0:1, 3:0, 1:0)
Davos
Davos
13:31' Lofquist  (Nygren, Sallinen)
Kanada
Poulin – Bartley, Noreau, Goloubef, Hickey, Davies, J. Schultz, Petschenig – Thomas, Kelly, Raymond – Lapierre, Sikura, Ebbett – D'Agostini, Parenteau, McIntyre – C. Hamilton, Evans, McClement – Boychuk.
Davos
Senn – Paschoud, Schneeberger, Nygren, Lofquist, Du Bois, Jung, Heldner – Corvi, Sciaroni, Ambühl – Sallinen, Morin, R. Kousal – Aeschlimann, Buck, Simion – Little, Mi. Johansson, D. Wieser – Kessler.

To je ode mě vše a u dalšího sledování on-line přenosu, na počtenou! Program Spenglerova poháru pokračuje již zítra!
Kanada tedy díky dvěma výhrám postupuje přímo do semifinále turnaje a na svého protivníka si musí počkat.
Davos postupuje ze skupiny ze druhého místa a ve čtvrtfinále narazí na finského zástupce Hämeenlinnu. Hämeenlinna dokázala ve skupině uhrát jen jeden bod a to po výsledku 3:4pp s Dinamem Riga. První zápas na turnaji prohráli 0:4 s týmem ze Švýcarska.
Sam Lofquist zase za tým Davos!
Andrew Ebbett byl vyhlášen za nejlepšího hráče v týmu Kanada!
Skončil zápas, který nám přinesl pěkný hokej od obou stran. První třetinu ovládl Davos, který tlačil Kanadu, ale vytěžil z toho jen jednu branku. Ve druhé třetině se Kanada herně zvedla a opanovala ji poměrem 3:0! Ve třetí třetině jsme sledovali snahu Davosu o snížení, ke kterému jim nepomohlo ani dvojnásobné oslabení soupeře. Kanada následně pojistila, před závěrem, vítězství čtvrtou brankou a může slavit své druhé vítězství na turnaji.
59:25'
Pětatřicet sekund do konce hry a jisté je jedno, že Kanada vítězí i ve svém druhém zápase na tomto turnaji.
58:33'
Davos drží puk, ale před Poulina se již příliš dostat nesnaží.
57:23'
Taky to jde rázem na hře vidět a nyní již hra hodně polevila na svém tempu.
56:48'
Tato poslední branka Kanady nejspíše zakončila veškerou snahu Davosu něco ještě s výsledkem udělat.
55:21'
Kanada právě vstřelila branku!
Vypadalo to, že Davos bez problémů získá puk. Nicméně jej za svou brankou ztratil a bedlivý PIERRE-ALEXANDRE PARENTEAU se jej zmocnil obkroužil kolem branky soupeře a prostě jednoduše puk zastrčil do branky. Senn byl hodně překvapený a svůj zákrok proti němu udělal pozdě. Asistence: David McIntyre.
53:35'
Davos v útočném pásmu, ale zde nic nevymyslel a Kanada vyváží puk.
53:02'
Komerční pauza a taky prostor pro trenéra Davosu o nějaké ty rady.
52:25'
Davos tedy nedokázal využít svou velkou přesilovku proti třem hráčům a nyní se bude muset nadále snažit o zteč branky v plném počtu.
52:03'
50:57'
Kanada již hraje ve čtyřech hráčích v poli a podařilo se jim vyhodit puk.
50:32'
Davos je ve velkém tlaku a trojice Kanaďanů se jen tak tak brání.
50:03'
Vyloučení v týmu Kanada (David McIntyre – 2 min., vysoká hůl).
48:57'
Vyloučení v týmu Kanada (Will Petschenig, 2 min. – hákování).
48:36'
Obrana v čele s Poulinem opět přečkala těžkou chvíli. Poulin vystačil jen vyrazit letící puk na něj, následná střela zamířila jen těsně mimo branku!
48:10'
Davos nyní tlačí na branku svého soupeře a Poulin opět v akci.
47:20'
Dino Wieser se po chybě obrany Kanady ocitl sám před Poulinem, ale s touto nabídnutou šancí nedokázal naložit zrovna nejlépe.
46:36'
Davos se ubránil dalšímu útoku soupeře a nyní bude moci zahájit svou ofenzívu.
45:33'
Gregory Sciaroni neuspěl se svou dorážkou před Poulinem a ten jej nadvakrát vychytal!
44:55'
Cody Goloubef nadvakrát se snažil o překonání branky soupeře, ale ani jednou mu to nevyšlo a následně byl u mantinelu obrán o puk.
44:19'
Senn neponechává nic náhodě a raději přikrývá puk pod svou lapačku u své levé tyčky.
43:45'
Davos se poměrně snadno dostává do útoku, ale taky nyní snadno byl zbaven puku.
42:37'
Poulin opět v akci a má puk ve své výstroji, nyní začal třetinu lépe Davos.
42:14'
41:56'
Davos opět zavezl puk do pásma soupeře, kde s ním kombinoval. Následně přišlo zakončení, které má Poulin ve své moci.
40:46'
Po vhazování přišla tvrdá střela bez přípravy. Sam Lofquist však mířil přímo do hrudi Poulina.
40:42'
Šance Davosu ke snížení...střela z pravé strany se však nevešla mezi tři tyče a skončila někde v ochranné síti.
40:14'
Vyloučení v týmu Kanada (Victor Bartley – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
40:01'
Druhá třetina patřila bezesporu Kanadě, která pře střílela Davos a nadělila mu rovnou tři branky. Kanada se dokázala dvakrát prosadit z přesilových her, které nevypadají nijak hrozivě, avšak umí využít bezesporu každou skulinku v obraně Davosu.
40:00'
38:34'
Celek z Kanady využívá i další nabídnutou přesilovou hru a o třetí branku svého celku se postaral ZACH BOYCHUK. Asistence: Maxim Noreau a Matt D'Agostini.
38:11'
Až nyní přichází střela, kterou kryje Senn.
37:33'
Kanada si svými přihrávkami snaží rozpohybovat soupeře, ale ten staticky drží čtverec před brankou a jen vykrývá prostory.
37:02'
Vyloučení v týmu HC Davos (Dino Wieser – 2 min., hrubost).
36:49'
Victor Bartley velmi dobře vystřelil z levé strany a Senn se nyní blýskl se svou lapačkou a chytá jeho střelu!
36:31'
Davos se dostal na malou chvíli ze sevření, nicméně protiútok se jim nepodařilo založit.
35:13'
Blíží se konec prostřední části hry a Kanada je o něco málo lepším celkem a obtěžuje Davos v jeho vlastním pásmu.
34:27'
Maxim Noreau vyslal střelu od modré čáry, kterou však Senn velmi dobře viděl a pokryl letící puk.
33:44'
Hráč Kanady se snažil projít až přes branku. Bohužel neměl možnost zakončit a snažil se alespoň o přihrávku, ale ta nenašla správného adresáta.
32:28'
Jejich útok neměl dlouhého trvání a Kanada rychle otáčí hru, hra má stále spád.
31:42'
Pro Davos určitě šok, že se Kanadě velmi rychle podařilo otočit vývoj hry, avšak Davos má dostatek času a svým dalším útokem se snaží o srovnání.
30:23'
Oddechový čas pro hosty.
30:23'
Přesilovka vypadala velmi hrozivě, Davos se dobře bránil. Následně se Kanadě podařilo zavést puk v osobě Thomase, který šikovně přihrál přes celou šířku hřiště na levou stranu a ANDREW EBBETT podruhé překonává Senna v brance. Asistence: Zach Boychuk a Christian Thomas.
29:47'
Bude druhá přesilová hra v podání Kanady lepší než ta první?
29:30'
Vyloučení v týmu HC Davos (Noah Schneeberger – 2 min., nedovolené bránění).
28:36'
A je tu srovnání stavu, které z aktivity Kanady musela prostě přijít. ANDREW EBBETT dostal puk do jízdy a podařilo se mu svou střelou překonat Senna v brance. Bez asistence.
28:19'
Kanada se vystavěla ofsajdu a bude se vhazovat ve středním pásmu.
27:46'
Velká skrumáž před Poulinem, který má nakonec puk někde pod sebou.
27:01'
26:26'
Střelu Thomase si Senn pohlídal a následný pokus o dorážku již pokryla obrana.
25:56'
Zatím to z pohledu Kanady není žádná hitparáda a Davos se bez větších obtíží v pohodě brání a vyhazuje puky-
25:13'
Nyní uvidíme první přesilovou hru v podání zámořského celku.
25:01'
Vyloučení v týmu HC Davos (Dario Simion – 2 min., podražení).
24:29'
Davos nyní nemohl přejít do útoku, jinak by se vystavil ofsajdu. Nakonec zahráli puk natolik chytře, aby mohli hráči vystřídat.
23:31'
No, ten nástup z pohledu Kanady do druhé třetiny je hodně sympatický.
22:43'
Kanaďané operují v pásmu Davosu a snaží se o výhodnou pozici. Obrana Davosu se však dobře brání a přistupuje ke svým protihráčům včas.
22:02'
Senn raději opět chytá puk do své výstroje a Davos je nejspíše ještě myšlenkami v šatně?
21:47'
Další Sennův zákrok, kdy má puk v lapačce a Kanada je hodně živá od úvodu prostřední části.
20:56'
První útok Kanady a Senn již v permanenci.
20:01'
První třetina nám přinesla rychlý hokej, kdy se střídal jeden útok za druhým. Avšak brankáři chytají velmi dobře a mohli jsme prozatím vidět jednu branku v podání Davosu, který využil jednu ze svých čtyř přesilových her v první třetině. Kanada se snažila, ale jejich akce ztroskotaly na dobře chytajícím Sennovi.
20:00'
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:34'
Puk drží hráči Davosu na svých čepelích a snaží se dohrát tuto třetinu v poklidu.
17:18'
Střela od modré a Poulin se jen podíval jak tato rána orazítkovala jeho levou tyčku!
17:00'
Tři minuty zbývají do konce první třetiny a Poulin opět musel zasahovat a ukrývá puk ve své výstroji proti lehčí střele soupeře.
16:04'
15:51'
Střela od modré čáry byla blokována a Senn na druhé straně zastavuje pokus Hamiltona chycením puku do své lapačky.
15:15'
Těch přesilových her na straně Davosu přibývá a nyní hraje již svou čtvrtou početní výhodu v této třetině.
14:04'
Vyloučení v týmu Kanada ( Christian Thomas, 2 min., podražení).
13:31'
Davos právě vstřelil branku!
A přece je tu branka a třetí přesilová hra Davosu je využitá! Pěkná střela od modré, kterou se prezentoval SAM LOFQUIST. Jeho pěkná rána orazítkovala pravou tyčku a puk se šikovně odrazil do branky. Asistence: Magnus Nygren a Tomi Sallinen.
13:07'
Tuto přesilovou hru Kanada zvládá velmi dobře a opět se jí daří vyhodit puk z vlastní třetiny.
12:35'
Vhazování se Davosu nepovedlo a musí začít od své branky.
12:22'
Vyloučení v týmu Kanada (Chris Kelly – 2 min., hákování).
12:19'
Další povedený útok Davosu, při kterém je faulován Sciaroni. Další přesilová hra pro Davos.
12:00'
Druhá přesilovka Davosu je nevyužita a opět se nám hraje v plném počtu. Senn ihned musel dávat pozor proti dalšímu útoku soupeře.
11:44'
11:16'
Přesilovka Davosu se chýlí ke konci a hráči ve žlutých dresech svírají celek Kanady, ale zatím nemají dobře namířenou mušku.
10:08'
Poulin je připraven a pokus Du Boise má ve své výstroji.
09:44'
Vyloučení v týmu Kanada (Andrew Ebbett – 2 min., držení protihráče).
09:41'
David McIntyre taky dobře vystřelil a Senn se jen zmohl na odražení jeho pěkné a tvrdé střely.
08:57'
Najednou přišla změna a Senn musel vyrazit dobrou střelu.
08:33'
Kanadě se nyní nedaří projít přes modrou čáru a hráči Davosu nyní brání své pásmo.
07:33'
Davos velmi rychle přešel přes střední pásmo do útoku a po dvou střelách se skóre stále nemění. Zvláště ta druhá měla gólové parametry.
06:45'
Dobré nahození hráče Kanady z levé strany, Senn jen vyrazil do rohu kluziště, kde se puku ujali jeho spoluhráči.
05:47'
04:52'
Po střele vypadl puk z brankáře Kanady a mnoho nechybělo, aby byl puk u jeho pravé tyčky doražený do branky. Avšak nyní velmi dobrá práce obrany Kanady.
04:17'
Dělovka z první z levé strany nezamířila mezi tři tyče, ale hodně mimo branku Poulina.
03:47'
Tak to nebyl ofsajd hráče Davosu, ale rozhodčí si všiml, že hráčů Kanady bylo mnoho na ledě. Trest za mnoho hráčů na ledě odpykává Parenteau.
03:47'
Postup Davosu nyní znemožnil ofsajd. Sledujeme poměrně rychlý a přímočarý hokej od obou stran.
02:47'
Útoky Davosu jsou přímočaré a Poulin se musí mít hodně na pozoru.
02:06'
Střela z první jednoho z hráčů Kanady se minula účinkem a puk mu vůbec na čepeli nesedl.
01:31'
Broc Little se dostal na pravé straně k puku a měl dostatek prostoru, bohužel pro jeho celek Poulin jeho dělovku vyrazil betonem a v hale to jen zahučelo.
00:54'
Davos rozehrál zápas s pukem na svých čepelích, ale první zákrok si připisuje Senn.
00:01'
HC Davos
Tradiční domácí účastník a hostitel Spenglerova poháru, se již po několikáté na tomto turnaji utká s týmem Kanady. V minulém ročníku Davos podlehl ve skupině Kanadě 3:4 a určitě jim bude chtít letos porážku vrátit. Davos minulý rok skončil před branami finále, když prohrál v semifinále 0:4 s Luganem, které pak následně prohrálo ve finále s Kanadou (5:2).
Team Canada
Na turnaji tým odehrál jedno utkání, ve kterém porazil českého zástupce, Mountfield HK, poměrem 5:3. Kanada své vítězství však neměla vůbec jednoduché. Jejich soupeř se ujal jako první vedení. Kanada po první třetině otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch. Nicméně na začátku té druhé, Mountfield dokázal vyrovnat. Kanada pak odskočila dvěma brankami do dvou brankového vedení, Mountfield sice stačil ještě snížit v závěru zápasu, Kanada pak však korigovala výsledek do prázdné branky.

Tým Kanady taktéž obhajuje prvenství z minulého ročníku, kdy svým vítězstvím ve finále proti Luganu získal Spenglerův pohár. Jelikož na turnaji Kanada zvítězila i v roce 2015, tak potenciální vítězství může být třetím v pořadí. Tento kousek se Kanadě povedl v letech 1995-1998, kdy jej dokonce opanoval čtyřikrát za sebou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.