Tým Severní Ameriky vedl po první třetině o jednu branku, prosadil se Auston Matthews. Ve druhé periodě hned čtyřikrát skórovali Rusové, postupně se trefili Vladislav Naměstnikov, Nikita Kučerov, Jevgenij Kuzněcov a Vladimir Tarasenko . Rusko vedlo 4:1, v závěru pak snížil Morgan Rielly. Ve třetí třetině pak Ryan Nugent-Hopkins upravil na rozdíl jediné branky. Rusové v závěru dokázali svého soupeře eliminovat, a tak se radují z výhry 4:3. Děkuji za pozornost.
Ruský celek díky výhře je stále ve hře o vyřazovací boje. Vzhledem k tomuto výsledku se skupina B pořádně zamotává.

59:40
Shayne Gostisbehere trefil pumelenicí od modré tyčku! Obrovská šance zůstává nevyužitá. Sergej Bobrovskij svůj tým následně také podržel.
59:20
John Gibson zůstává na střídačce, šest na čtyři.
59:20
Tým Severní Ameriky si vyžádal oddechový čas.
59:20
Vyloučení v týmu Rusko (Dmitrij Orlov – 2 min., podražení). Obrovskou šanci mají "domácí" na vyrovnání. Budou hrát přesilovou hru.
59:00
Poslední minuta hry.
58:40
Rusové se s vypětím všech sil brání. Sergej Bobrovskij se rozhodně nenudí.
58:25
Tým Severní Ameriky se však nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
58:10
Tým vedený jako domácí hraje v šest, odvolal brankáře.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:40
Čas vymezený pro třetí třetinu se rychle blíží ke svému konci.
57:12
Brandon Saad se zkoušel prosadit rychlou střelou, ale neuspěl. Výborný zákrok ruského maskovaného muže.
56:37
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, vedení Ruska o jednu branku je stále aktuální.
56:11
Connor McDavid vystřelil na branku, Sergej Bobrovskij si nebyl jistý se zákrokem, ale kotouč končí mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
55:57
Connor McDavid se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Severoameričané souboj o puk vyhráli.
55:34
Shayne Gostisbehere to zkoušel, pak Mark Scheifele. Ani jeden z nich nedokázal kotouč procpat přes brankovou čáru.
55:16
Tým Severní Ameriky hraje v plném počtu. Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka. Necelých pět minut zbývá do konce třetí třetiny.
54:57
Vladimir Tarasenko nezachytil kotouč, a tak puk míří do středního pásma. Přesilovka Ruska bude pravděpodobně neúspěšná.
54:40
Dmitrij Orlov se dostal ke střele od modré, John Gibson měl volný výhled, a tak kotouč sebral během letu. Buly po jeho levé ruce.
54:15
Severoameričané se musí bránit. Dmitrij Orlov čekal na lepší pozici pro střelu až o kotouč přišel. Puk míří za branku Sergeje Bobrovského.
53:55
Přesilovou hru hrají nyní Rusové. Ti se dokázali rychle nastěhovat do útočného pásma. Artemij Panarin stál na konci pohledné akce, ale jeho rána nepatří mezi nejlepší momenty zápasu.
53:08
Vyloučení v týmu Tým Severní Ameriky (Jonathan Drouin – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
53:05
Ruský celek hraje ve čtyřech. To nejhorší odbránil.
52:40
Přesilovka pět na tři pokračuje dál. Mark Scheifele nevystřelil přesně. Následně puk míří přes všechny čáry.
52:06
Tým Severní Ameriky se nyní v útočném pásmu. Sergej Bobrovskij si dokázal poradit se střelami soupeře. Rusko vyhazuje.
51:43
Přesilovou hru pět na tři mají nyní k dispozici Severoameričané.
51:30
Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Anisimov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
51:21
Jack Eichel našel před brankou volného Austona Matthewse, který nezakončil přesně.
51:05
Vyloučení v týmu Rusko (Artemij Panarin – 2 min., podražení).
50:25
Alexandr Ovečkin se probojoval do útočného pásma v rozporu s pravidly. Píská se postavení mimo hru, vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Tu zahajují aktivně hrající Rusové snahou dostat se do útočné třetiny.
49:53
Morgan Rielly výborně zabránil soupeři vystřelit na branku. Za tento moment si vysloužení poděkování od kolegů.
49:11
Connor McDavid vybojoval kotouč při buly v útočném pásmu. V jeho snažení pokračovali spoluhráči, ti o puk přišli. Rusové otáčejí směr hry.
49:06
Z trestné lavice se do šance dostal Connor McDavid, ale Sergej Bobrovskij si dokázal poradit s jeho pokusem.
48:47
Connor McDavid se vrací do hry, jeho celek oslabení zvládl na výbornou.
48:30
Rusko se dostalo do útočného pásma, ale velmi rychle o tento prostor přišlo.
48:05
Kotouč znovu míří od Seana Couturiera přes všechny čáry.
47:23
Vladimir Tarasenko založil ve vlastním obranném pásmu akci svého celku, ve které pokračoval Pavel Dacjuk. Alexandr Ovečkin z dobré pozice netrefil branku.
46:55
Sean Couturier vybojoval kotouč, dostal se až do útočného pásma. Přes obránce se však už ke střele neprobojoval.
46:47
Vyloučení v týmu Tým Severní Ameriky (Connor McDavid – 2 min., nedovolené bránění). Kapitán týmu nyní míří na trestnou lavici, následovat bude po komerční přestávce přesilovka Ruska.
46:35
Osobních soubojů přibývá a s blížícím se koncem třetí třetiny tento jev bude ještě častější.
46:03
Ryan Nugent-Hopkins, autor předchozí branky, se znovu dostal do zakončení, tentokrát však minul prostor vymezený třemi tyčemi.
45:25
Johnny Gaudreau vyhrál buly a dostal se sám ke střele. Před brankou ještě hlídkoval Shayne Gostisbehere, ale ten nedokázal tečovat kotouč.
45:07
Velmi rychle se nyní přesouvá hra ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce chybovat. Buly bude před Sergejem Bobrovským.
44:25
Johnny Gaudreau se pokoušel dostat do dobré střelecké pozice, ale jeho rána byla ztečovaná. Brankář zasahovat nemusel.
44:00
Vypadalo to na jasnou záležitost pro Rusko, ale osud tomu chtěl jinak. Výborně hrající Američané udělali ze zápasu drama.
43:25
Tým Severní Ameriky hraje nyní velmi aktivně a Rusové mají velké problémy s bráněním. Jejich slibný náskok je minulostí.
43:01
Tým Severní Ameriky právě vstřelil branku!
Gól v přesilovce a je sníženo na rozdíl jediné branky. Dlouhý tlak svého celku využil RYAN NUGENT-HOPKINS, který letící kotouč poslal za záda ruského brankáře. Asistence: Nathan MacKinnon, Colton Parayko.
42:34
Minuta přesilové hry je pryč. Severoameričané hrají výborně. Rusové se v vypětím všech sil brání.
42:10
Johnny Gaudreau výborně vystřelil, ale Nathan MacKinnon zblokoval střelecký pokus svého spoluhráče.
41:58
Shayne Gostisbehere se dostal do zakončení. Sergej Bobrovskij byl pozorný a střelu od modré čáry kryje. Buly před jeho brankou.
41:35
Vyloučení v týmu Rusko (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování). V osobním souboji byl až příliš aktivní, a tak míří na trestnou lavici.
41:23
Atraktivní hokejový duel pokračuje dál. Hokejisté obou celků hrají velmi rychle a elegantně.
41:20
Nyní to byl Jevgenij Malkin, který se dostal do zakončení. John Gibson byl pozorný, s jeho pokusem si dokázal poradit.
41:00
Alexandr Ovečkin zkusil vystřelit bekhendovou stranou hole, jeho střelecký pokus byl zablokovaný.
40:33
Rusové hrají v plném počtu.
40:15
Jack Eichel rozehrál akci, v níž pokračoval Shayne Gostisbehere. Pak se už ale Severoameričané připravili o útočné pásmo.
40:01
Úvodní buly vyhráli hokejisté týmu, který pokračuje v přesilové hře.
40:01
Hokejisté nastupují na hrací plochu, za malý moment bude pokračovat zápas třetí třetinou.
Rusko vstřelilo ve druhé třetině čtyři branky a dokonale otočilo stav zápasu. Pak se ale dokázal gólově prosadit Morgan Rielly, který ze zápasu udělal znovu dramatickou událost. Uvidíme, co nabídne třetí třetina.
40:00
39:56
Závar před brankou Ruska. Severoameričané nedokázali kotouč dotlačit za brankou čáru. Branka Sergeje Bobrovského je posunutá.
39:30
Tým Severní Ameriky hraje přesilovou hru dobře, nastěhoval se do útočného pásma, kde kombinuje. Ke střele se zatím nemůže dostat.
39:00
Rusko se musí bránit, do konce třetiny zbývá poslední minuta.
38:37
Vyloučení v týmu Rusko (Andrej Markov – 2 min., hrubost). Další hodně zbytečný faul dává Severoameričanům možnost přesilové hry.
37:56
Odražený kotouč se dostal MORGANU RIELLYMU, který měl na kruhu dostatek prostoru pro zakončení. Zvolil střelu do horní části branky a uspěl. Na tohle už byla defenziva Ruska krátká. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Johnny Gaudreau.
37:48
Nathan MacKinnon se probojoval do výborné střelecké pozice, ale neuspěl.
37:15
Sean Couturier a Vincent Trocheck měli na svých holích snížení. Ani jeden hráč však nedokázal prostřelit brankáře Sergeje Bobrovského.
36:42
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, třetiny, která se výrazně povedla Rusku. Čtyři vstřelené branky, otočení skóre.
36:20
Ruský celek výborně dokázal otočit výsledek zápasu. Severoameričané nemohou dát góly, a tak se snaží alespoň v šarvátkách vyhrávat.
35:43
Rusko právě vstřelilo branku!
Matt Murray inkasuje další branku, nyní mnoho neviděl. VLADIMÍR TARASENKO uspěl střelou z otočky. Výborně Pavel Dacjuk clonil před brankou, ujala se rána na vzdálenější tyč. Matt Murray opouští branku, místo něho jde mezi tři tyče John Gibson. Asistence: Pavel Dacjuk, Alexandr Ovečkin.
35:21
Alexej Jemelin se probojoval ke střele od modré čáry. Gólman kryje.
35:17
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka. Pak se bude vhazovat před ruským brankářem. Severoameričané nyní musí odpovědět.
35:00
Rychlý hokej pokračuje dál, hra se přelévá ze strany na stranu. Oba celky hrají hodně aktivně.
34:20
Tým Severní Ameriky se dostal do výborné střelecké pozice, ale brankář Sergej Bobrovskij skvěle podržel své spoluhráče. Výborné momenty na obou stranách.
33:37
Gól při hře čtyři na čtyři. Krásná samostatná akce JEVGENIJE KUZNĚCOVA zakončená povedenou střelou. Žádná bomba, ale technicky velmi dobře provedená střela. Rusko vede o dvě branky. Asistence: Artemij Panarin, Nikita Zajcev.
33:11
Vyloučení v týmu Rusko (Andrej Markov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tým Severní Ameriky (Nathan MacKinnon – 2 min., hrubost).Osobních soubojů přibývá. Oba celky se po odpískání do sebe pustily a některé zákroky byly poněkud zbytečné. Nervozita stoupá
33:11
32:34
Vincent Trocheck, Jágrův spoluhráč z Floridy, vedl akci svého celku. Ta skončila velmi rychle.
32:00
Tvrdá rána od modré čáry jen trefila zadní mantinel za brankou Sergeje Bobrovského. Ten zasahovat nemusel, pohledem zkontroloval kotouč.
31:49
Sergej Bobrovskij si dokázal poradit s lehkou střelou Marka Scheifeleho. Jeho spoluhráči odehráli jen na icing. Buly v obranném pásmu ruského celku.
31:30
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Po níž se bude vhazovat ve středním pásmu.
30:50
Ruský celek rychle otočil skóre, Rusko je silnější, rychlejší. Vyhrává osobní souboje, což se ukazuje jako důležité.
30:19
Rusové otáčejí stav zápasu. Kotouč se objevil před NIKITOU KUČEROVEM, který jej dokázal pohodlně doklepnout za brankovou čáru. Rozdílová branka přichází velmi rychle po prvním střeleckém úspěchu Ruska. Asistence: Nikolaj Kuljomin.
30:00
Sledujeme vyrovnaný zápas, ruský celek je opticky aktivnější, ale tým mladých Severoameričanů hraje obětavě.
29:29
A je vyrovnáno. VLADISLAV NAMĚSTNIKOV se dostal k odraženému kotouči. Naměstnokov vystřel tak, aby už brankář Matt Murray nedokázal puk zastavit. Zaslouženě Rusko vyrovnává. Asistence: Ivan Tělegin, Arťom Anisimov .
29:13
Matt Murray měl volný výhled, a tak Andrej Markov neuspěl v dobré střelecké pozici.
28:30
Diváci nyní hlasitě podporují Rusko. To je podstatně aktivnější. Severoameričané výborně brání.
27:27
Andrej Markov založil akci, v níž pokračoval Malkin s Kučerovem. Nikita Zajcev se dostal do zakončení, ale Matt Murray dokázal utěsnit všechny mezírky, kterými by se mohl dostat puk za brankovou čáru.
27:09
Shayne Gostisbehere vystřelil od modré a Sergej Bobrovskij podržel kotouč na hrudi. Buly před jeho brankou.
26:34
Pavel Dacjuk přihrál výborně Vladimira Tarasenka. Ten v jasné střelecké pozici trefil jen brankáře soupeře. Matt Murray si připisuje parádní zákrok.
26:15
Rychlý hokej pokračuje dál. Více ze hry měli díky přesilovkám Rusové. Početní výhody se jim vůbec nepodařily.
26:10
Obrovskou šanci měl Connor McDavid, ale neuspěl. Následovat bude komerční přestávka. Tu využijí zcela jistě trenéři Ruska, aby hráčům předali další pokyny.
25:28
Vyloučený hráč Brandon Saad se vrací do hry. Sledujeme hokej pět na pět.
25:20
Connor McDavid v oslabení se dostal do brejku, ruského brankáře však překonat nedokázal. Dostal se až před branku, odkud už nedokázal nic vymyslet.
25:05
Ani Jevgenij Malkin nedokázal modrou čáru překonat.
24:30
Velké, ba co víc, obrovské problémy mají Rusové s přechodem neutrální třetiny. Tým Severní Ameriky se zatím v oslabení brání velmi dobře.
24:15
Postavení mimo hru, do kterého se dostali Rusové, znamená vhazování v neutrální zóně.
24:00
Rusko se až nyní dostává do útočného pásma, Pavel Dacjuk však neudržel dlouho svůj tým před brankou soupeře.
23:37
Severoameričané zlomili hůl, pak se ale puk dostal mimo hrací plochu. Hra je přerušena, buly ve středním pásmu.
23:28
Vyloučení v týmu Tým Severní Ameriky (Brandon Saad – 2 min., hákování). Zbytečný faul, a tak bude přesilovka Ruska s krátkou přestávkou pokračovat dál.
23:03
Colton Parayko se vrací do hry. Ruský celek nevystřelil na branku.
22:33
Nikolaj Kuljomin čekal na přihrávku, kotouč ale promáchl, a tak musí Rusové znovu vyklidit útočné pásmo.
22:10
Jevgenij Malkin rozehrál špatně, k puku se dostal Vincent Trocheck, který jej poslal přes všechny čáry.
21:24
Jevgenij Kuzněcov nedokázal přesně rozehrát akci svého celku, a tak se postup Rusů do útočného pásma musí opakovat ještě jednou. Rozhodně to není přesilovka podle představ.
21:10
Kotouč vyhozený z hrací plochy skončil v hledišti. Buly v útočném pásmu Ruska. Pavel Dacjuk na vhazování a prohrál souboj o puk.
21:03
Vyloučení v týmu Tým Severní Ameriky (Colton Parayko – 2 min., držení protihráče). Přesilovku si nyní zahraje Rusko.
20:38
Ruský vyloučený hráč se vrátil do hry. Auston Matthews pokračoval v aktivní hře a nechybělo mnoho ke vstřelení branky.
20:20
Přesilová hra Severoameričanů pokračuje dál, nyní však o pásmo přišli.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají hokejisté ruského celku, kteří hrají v oslabení.
20:01
Hráči obou celků nastupují na ledovou plochu, za malý moment začne druhá třetina.
Ruský celek se dostal hned k 11 střelám. Ani jedna se neujala. Severoameričané vedou po první třetině nad Ruskem o jednu branku, prosadit se dokázal Auston Matthews. Sledujeme velmi rychlý a pohledný hokej.
20:00
19:43
Vhazovat se bude po zásahu ochranné sítě nad brankou ve středním pásmu. Poslední sekundy první třetiny.
19:15
Tým Severní Ameriky hraje přesilovou hru dobře. vybojoval vhazování v útočném pásmu, o které vinou nepřesného pasu přišel.
19:00
Mark Scheifele schoval svou střelu za Pavla Dacjuka. Gólman mnoho neviděl, ale zasahovat nemusel. Střelecký pokus to byl nepřesný.
18:38
Vyloučení v týmu Rusko (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., krosček). Přesilovou hru mají k dispozici hráči týmu, který je veden jako domácí v tomto zápase.
18:14
Na ledové ploše se začíná přiostřovat. Severoameričané mají výhodu, budou hrát přesilovku.
17:40
Velmi rychle se blíží finální část úvodního dějství. Třetina nabídla rychlý atraktivní hokej doplněný o jednu vstřelenou branku.
17:23
Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu. Ruský celek má za sebou výbornou pasáž hry. Matt Murray měl hodně práce, se střeleckými pokusy si dokázal poradit.
16:37
Rusové se nyní dostali stabilně do útočného pásma, Malkin a jeho spoluhráči udělali pořádné problémy obraně soupeře. K výraznější střele se ale Rusové dostat nedokázali.
15:52
Rusové zakládají od své branky další akci. Jevgenij Malkin hledal Nikolaje Kuljomina před brankou, ale obránci dokázali tento pas zastavit.
15:24
Rusové při pokusu dostat se do útočného pásma přišli o kotouč, a tak hrají soupeři. Ti si vedli hodně podobně.
14:47
Connor McDavid se proháčkoval až do zakončení, Sergej Bobrovskij neměl problém jeho ránu vyrazit před branku. McDavid to zkoušel na bližší tyč, tam ale byl maskovaný muž.
14:25
Zápas nabízí rychlý hokej, který se divákům musí líbit. Severoameričané vedou o jednu branku. Rusové nedávají soupeři ani metr ledu bez velkého boje.
14:23
Rusové se nyní dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.
13:42
Jonathan Drouin posunul na Nathana MacKinnona. Ten se dostal do zakočení. Ruský gólman neměl problém střelecký pokus zneškodnit.
13:10
Pavel Dacjuk se dostal do zakončení, s jeho lehkou střelou si dokázal Matt Murray poradit na výbornou, puk přebírají obránci.
12:36
Jevgenij Malkin dostal puk do útočného pásma. Jeho spoluhráč se dostal do zakončení, ale brankář zasahovat nemusel.
12:10
Johnny Gaudreau hraje dnes velký zápas, znovu se dostal do zakončení. Tentokrát však trefil mantinel za brankou Sergeje Bobrovského.
11:33
Sergej Bobrovskij se vytáhl proti ráně Johnnyho Gaudreaua. Skvělá rychlá akce týmu, který je veden jako domácí.
11:05
Rusové se nastěhovali do útočného pásma. Jevgenij Kuzněcov vystřelil od modré čáry. Rána končí mimo branku.
10:34
Vhazování vyhrál Jevgenij Kuzněcov. Artemij Panarin se pokoušel dostat se ke kotouči, ale nepodařilo se mu to. Směr hry se otáčí.
10:33
Buly před brankou Matta Murrayho. Následovat bude komerční přestávka.
10:16
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, Severní Amerika vede o jednu branku. Sledujeme velmi rychlý hokej, který se přesouvá ze strany na stranu.
09:50
Jonathan Drouin se ke kotouči dostal, ale pokus o střelu byl zblokovaný prvním hráčem, který stál před ním.
09:25
Alexej Marčenko dokázal dobruslit kotouč jako první, Rusové mají kotouč. Následně o něj přišli. Střela Morgana Riellyho našel Sergej Bobrovskij mez svými betony.
09:02
Connor McDavid to zkoušel na bližší tyč, ale gólmana překonat nedokázal. Výborné čtení hry od brankáře ruského celku.
08:04
Alexandr Ovečkin mohl postupovat na branku, ale nedokázal kotouč zpracovat. Směr hry se tedy před modrou čárou otáčí. Severoameričané se na malý moment dostali do útočného pásma.
07:20
Ruský celek vyhrál buly, Alexej Jemelin vystřelil od modré čáry. Matt Murray měl volný výhled, kotouč našel ve své rukavici. I Rusové se už osmělují a začíná mít v osobních soubojích převahu.
06:50
Dylan Larkin měl mezi kruhy hodně prostoru a času pro zakončení, střelecký pokus to nebyl špatný. Ruský gólman jen zkontroloval kotouč, který mířil mimo branku.
06:30
Jack Eichel nemohl do pásma, Dylan Larkin přejel modrou čáru dříve než by bylo záhodno. Vhazování znovu ve středním pásmu.
06:26
Po komerční přestávce pokračuje hra buly v ruském obranném pásmu. Jack Eichel prohrál souboj. Následně se stejný hráč dostal do postavení mimo hru. Hra je vykázaná do neutrální zóny.
05:30
Tým Severní Ameriky hraje v úvodu zápasu velmi aktivně, díky tomu se dostal do vedení. Rusové budou muset přidat, pokud chtějí pomýšlet na vyrovnání.
05:14
Po krásné kombinaci se hráči Severní Ameriky dostávají do vedení. Connor McDavid našel skvělým pasem AUSTONA MATTHEWSE, který pohodlně dopravil kotouč za brankáře, který se nedokázal dostatečně rychle přemístit k tyčce. Asistence: Connor McDavid, Mark Scheifele.
04:10
Sledujeme rychlý úvod zápasu, Nikita Kučerov se probojoval do zakončení, jeho ráně chyběla přesnost. Alexandr Ovečkin při pokusu vylepšit pozici přišel o kotouč.
03:36
Ruský celek je v plném počtu. Krátce poté se do šance dostal jeden z ruských hráčů. Matt Murray pozorný, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
03:23
Výborně se nyní dokázala zorientovat bránící se formace, kotouč míří znovu do středního pásma. Rusové oslabení zvládnou.
03:05
Nikita Zajcev se na malý moment zmocnil kotouče, o ten ale přišel v souboji s Johnnym Gaudreauem, který se dostal do zakončení. Ruský brankář pozorný.
02:40
Nathan MacKinnon zavezl kotouč do útočného pásma. Colton Parayko se probojoval do zakončení, jeho střelecký pokus nebyl přesný.
02:04
Ruský tým se osvobozuje, posílá kotouč před všechny čáry. Následně se totéž podařilo ještě jednou.
01:36
Vyloučení v týmu Rusko (Jevgenij Kuzněcov – 2 min.). Hodně zbytečné vyloučení posílá tým vedený jako hostující do oslabení.
00:25
Buly v obranném pásmu ruského celku vyhrál bránící se tým, díky tomu se Rusové mohli na malý moment dostat do útočného pásma.
00:17
Seth Jones se pokusil o zakončení, ale jeho střelecký pokus byl zblokovaný. Sledujeme povedený úvod ze strany hráčů Severní Ameriky.
00:01
Úvodní buly vyhrávají hokejisté Ruska, jmenovitě Johnny Gaudreau získal kotouč pro své spoluhráče.
00:01
Následovat budou státní hymny. Po nich už bude vhozeno úvodní buly zápasu mezi hráči Severní Ameriky a hokejisty Ruska.
Nyní jsou představovaní hráči obou celků, úvod zápasu se nezadržitelně blíží.
Za malý moment zápas začne.

Tým Severní Ameriky: M. Murray (Gibson) – Rielly, Ekblad, Jones, R. Murray, Parayko, Gostisbehere – MacKinnon, Nugent-Hopkins, Drouin – Scheifele, McDavid, Matthews – D. Larkin, Eichel, Gaudreau – Saad, Couturier, Trocheck.

Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – N. Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, D. Kulikov – Kučerov, Dacjuk, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, N. Kuljomin – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Kuzněcov, Anisimov, Tělegin..
Tým Severní Ameriky, to byla před turnajem velká neznámá. Nyní se ukazuje, jak tento celek funguje a očekávání se zvyšuje.
Hodně zajímavé bude sledovat Ovečkina a jeho čas na ledě. V prvním zápase odehrál 16 minut a 25 sekund. Díky tomu byl v tomto ohledu čtvrtým nejvytěžovanějším hráčem. To, že patří mezi klíčové hráče, dokazuje také fakt, že ve třetí třetině prvního duelu zůstal na hrací ploše od úvodního buly dvě střídání.
Ruský tým má velké problémy se střelbou. V prvním zápase vyslal na branku soupeře celkem 27 střel. Většina z nich byla z velké dálky a brankář Švédska neměl zakrytý výhled.
Tým Severní Ameriky je v tabulce B na prvním místě. V úvodním zápase vyhrál nad Finskem 4:1. Díky tomu má dva body v tabulce a o skóre je na prvním místě. Rusko prohrálo v prvním zápase skupiny se Švédskem 2:1.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům mezinárodního hokeje. V tomto zápase Světového poháru proti sobě nastoupí Tým Severní Ameriky a Rusko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.