V chomutovské SD ARÉNĚ zní vítězný pokřik fanoušků, kteří si dnešní vítězství opravdu užívají, podobně jako chomutovští hokejisté. To je z Chomutova pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek víkendu.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Tomáš Divíšek (CHM), ze strany hostů to je Lukáš Pech (SPA). Výborný výkon předvedl především brankář Hanuljak.
Zásahy brankářů ve třetí třetině:

Miroslav Hanuljak (CHM): 14
Tomáš Pöpperle (SPA): 5
Tak tohle moc fanoušků zřejmě nečekalo. Je tu konec dnešního atraktivního zápasu, ve kterém domácí Piráti poráží pražskou Spartu – tedy favorita Tipsport extraligy! Třetí branku přidal ve třetí třetině Tomáš Divíšek!
60:00
59:50
Piráti dostali puk do středního pásma, už můžeme konstatovat, že je rozhodnuto.
59:33
Hosté kombinují před Hanuljakem, ke střele se ale zatím nemůžou dostat.
59:31
Zakázané uvolnění domácích. Ti jsou jen krůček od prvního vítězství v novém ročníku extraligy.
59:20
40 vteřin do konce, Sparta je u puku, ovšem ve vlastní třetině.
Věděli jste, že…?
Za Spartu i Chomutov si v minulosti zahráli také např. Yorick Treille, Zbyněk Hrdel, Jan Chábera nebo Miroslav Hlinka. V mládežnických mužstvech působil ve Spartě například Karel Ton, jenž zahájil sezónu v partnerské Kadani.
58:56
Sparta kombinuje před Hanuljakem, ke střele se dostal Kubát, ale Hanuljak dnes chytá opravdu bravurně.
58:22
Hosté v šesti!
58:01
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:51
Piráti právě vstřelili branku!
Zřejmě je rozhodnouto! Třetí branku domácích vstřelil TOMÁŠ DIVÍŠEK. Domácí se tak dostali do dvoubrankového vedení. Bez asistence.
55:04
Na druhé straně pálil Mrázek, Pöpperle byl včas na správném místě.
Ze současného týmu Pirátů oblékli v minulosti dres Sparty obránci Jiří Kučný, Jaroslav Mrázek a útočníci Karel Hromas s Jaroslavem Svobodou.
54:09
Hanuljak kryje další pokus sparťanů.
53:04
Nahození Tona kryje Hanuljak. Hosté zůstanou v útočné třetině.
52:38
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
52:26
Teď pálil Rolinek, ale ani hostující kapitán neprocedil puk za záda chomutovského brankáře.
51:55
Domácí se dostali po delší době do zakončení, ale Lakos nepřihrál přesně, a tak mohou jít hosté do protiúroku.
Poslední vzájemné utkání mezi Chomutovem a Spartou vyhráli Pražané. Zápas se hrál v rámci European Trophy a Holešoviští Piráty na svém ledě porazili v poměru 3:0.
51:27
Ivan Rachůnek se dostal v nepřehledné situaci do zakončení, Hanuljak se štěstím vyráží betonem mimo svou svatyni.
50:30
Sparťané se sami připravují o pásmo, Sičák špatně zpracoval a musí se vrátit až ke svému brankáři. Následně volil špatnou rozehrávku a rozhodčí píská zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 4651 diváků.
48:38
Na druhé straně se lehce dostal k puku Hanuljak, ten kryje nahození jednoho z hostujících hráčů a čeká na hvizd sudího.
48:22
V dobré střelecké pozici byl Kaše, jeho pokus kryje pozorný Pöpperle.
46:52
Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:25
Hra ve třetí třetině je zatím dost nepřesná. Oba týmy lacino ztrácejí kotouče, následuje komerční přestávka. Na kostce se objevil Jaroslav Svoboda, který přeje jednomu mladému fanouškovi Pirátů, který od chomutovského klubu dostává dort a osobně mu jde poblahopřát i maskot Picaroon s pohlednou hosteskou.
Tomáš Rachůnek odehrál ve vyřazovacích bojích první ligy v sezóně 2011/2012, podobně jako Pacovský, čtyři zápasy. Na rozdíl od svého spoluhráče však neskóroval. Následně se zranil a chomutovský dres už neoblékl. Nyní bude ve Spartě působit formou měsíčního hostování ze Lva Praha.
45:38
Hřebejkovi se nepovedla rozehrávka a rozhodčí píská zakázané uvolnění.
44:23
Puk byl úplně volný před brankovou čarou, Pulpán ale domácí zachraňuje a vyhazuje alespoň do středního pásma.
47:50
Do další střelecké pozice se dostal Hruška, Pöpperle byl pozorný.
Z velkého úhlu pálil Balej, tentokrát už hostující muž s maskou zasahovat musel. Domácí zůstávají v pásmu.
46:01
Hostující Pech byl dalším zakončujícím hráčem, Hanuljak byl na svém místě.
Pokus Divíška cíl nenašel. Pöpperle se ale měl na pozoru.
Hraje se převážně ve středním pásmu. Domácí hrají hodně opatrně, nechtějí udělat chybu, která by je stála vyrovnávací branky.
Dominik Pacovský s Tomášem Rachůnkem působili v Chomutově v sezóně 2011/2012. Severočechům pomáhali v play-off, kdy Piráti senzačně postoupili české nejvyšší soutěže. Pacovský naskočil do čtyř zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky. Ke střeleckému účtu zaznamenal i dvě trestné minuty. Jak si vedl Rachůnek? Na to si budete muset počkat.
Ton při své střele láme hůl. Hanuljaka však neohrozil.
42:59
Na druhé straně kluziště vypálil Malec, pozorný Pöpperle puk za svá záda nepustil.
41:45
Další vynikající zákrok předvedl dnes výborně chytající Hanuljak. Dorážet do odkryté klece mohl Kumstát, ale domácí gólman puk na poslední možnou chvíli zalehl.
41:31
Ke střele se prodral hostující Petr Ton, při nápřahu si ale zlomil hůl a nezakončil nebezpečně.
41:06
Domácí hrají v plném počtu, pětiminutové oslabení ubránili na výbornou.
40:45
Ke střele se dostal Pilař, jeho ránu ale domácí gólman kryl.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Pöpperle (SPA): 4
Hanuljak (CHM): 11
40:00
39:51
Domácí vyhazují. Bartečko dokonce i vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
39:48
Skvělý zákrok domácího brankáře! Ten dnes chytá ve velké fazóně!
39:21
Od modré pálil Sičák, jenž vyslal pořádnou dělovku, do které obětavě skočil Kubinčák. Stejný hráč ještě dokázal puk vyhodit.
39:01
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:43
Domácí vyhazují a mohou vystřídat. Toto dlouhé oslabení je stojí moře sil.
38:20
Domácí hrají zatím velice obětavě. Padají do střel a bruslí i s jazykem na výstroji. Teď pálil Pech a další zákrok jako z hokejové učebnice vytáhl Hanuljak.
Obránce Karel Kubát, kterého si můžete pamatovat z loňského ročníku v dresu Litvínova, hájil chomutovské barvy ve třech zápasech v sezóně 2009/2010. V těchto třech zápasech zaznamenal pouze dvě trestné minuty a v tabulce +/- měl čtyři záporné body. Jak si vedli Pacovský s Rachůnkem? Počkejte si na další informaci „Věděli jste, že…?“
37:54
Piráti za aplausu celé arény vyhazují až za hostující klec.
37:34
Obrovský tlak sparťanů, Hanuljak je zatím pozorný.
36:54
Piráti mohli ve vlastním oslabení skórovat. Ujížděli hned ve třech proti jednomu, ale Svoboda brankáře Pöpperleho nepřekonal.
36:06
V aréně zní písnička od Lily allen – f..k you, která teď výborně vystihla pocity chomutovského publika směrem k pánům v pruhovaných dresech. K tomu vyloučení není co dodat, sparťané tohle předvedli minimálně pětkrát.
36:06
Marek Sikora (CHM) vyloučen na pět minut plus osobní trest do konce utkání za vražení na hrazení. Trest odpyká Kaše.
36:06
Tentokrát už se menší mela strhla, bude se vylučovat.
35:34
Gřegořek protáhl Hanuljaka, ten si s jeho pokusem poradil. Vhazovat se bude po jeho vyrážečce, chcete-li po jeho pravici.
35:25
Sparťané znovu stříleli po odpískání. Tentokrát se to ale obešlo bez potyčky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:04
Důležitý zákrok si připisuje Pöpperle a následuje komerční přestávka.
32:47
Buchtele mohl hned z protiútoku vyrovnat, ale Hanuljak si s jeho střelou poradil. Z dorážky pak mimo pálil Kubát.
Ze současného týmu Sparty oblékl v minulosti dres Chomutova obránce Karel Kubát a útočníci Dominik Pacovský s Tomášem Rachůnkem. Pokud si na působení těchto tří borců v chomutovském dresu nepamatujete, připomenu vám ho v dalším příspěvku. Sledujte proto tento textový přenos dále.
32:28
Domácí jdou podruhé v dnešním utkání do vedení! Piráti využili velkého tlaku, který si v přesilové hře dokázali vytvořit. Hruška naservíroval puk jako na stříbrném podnose TOMÁŠI MALCOVI, které od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Krásný gól exbrněnského beka. Asistence: David Hruška, David Kämpf.
32:22
Domácí si vytváří obrovský tlak! Malec hledal Hrušku, ten pálil mimo.
31:55
Pacovský vyvezl kotouč až za Hanuljaka, ale hned o něj přišel. Do protiakce tak mohou postupovat Piráti.
31:28
Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.
30:50
Po vhazování pálil Balej, ten vyslal ze své hole pořádnou ránu, s tou si ale Pöpperle bez problémů poradil. Ještě aby ne, vždyť v loňském ročníku chytal v KHL, tudíž na podobné rány musí být zvyklý.
30:44
Přesilovka pro domácí. Karel Kubát (SPA) vyloučen na dvě minuty za podražení.
29:40
Čtvrtá lajna domácích je složená výhradně z mladíků a dnes hraje opravdu famózně To potvrzuje i vstřelená branka, kterou zaznamenal Kaše.
29:28
Buchteleho zastavuje ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
28:50
Icing Pirátů. Hanuljak tak ještě chvíli bude muset zůstav na pozoru.
V loňské sezóně ve čtyřech vzájemných střetnutích Sparta zaznamenala celkem 27 vyloučených hráčů, Chomutov měl o tři vyloučené méně.
28:35
Švrček vyslal na chomutovského gólmana další nebezpečnou střelu. Hanuljak byl znovu pozorný.
28:18
Pacovský na chvíli zaměstnal Hanuljaka, ten si připisuje další skvělý zákrok.
27:27
Piráti kazí rozehrávku a do protiútoku mohl postupovat Rolinek. Toho ale na poslední chvíli odstavil od puku Pulpán.
26:38
Oba tábory teď nadávají na hlavního rozhodčího Turčana. Zřejmě se jim nelíbí posuzování jeho "zákroků". Následuje komerční přestávka.
26:25
Piráti zůstávají v útočné třetině, na ledě ale zůstal ležet jeden z hostů. Vše je v pořádku a bude se pokračovat ve hře.
V loňském ročníku Tipsport extraligy se ve vzájemných střetnutích více dařilo Spartě, která zaznamenala tři vítězství, z toho jedno po samostatných nájezdech, kdy rozhodl sparťanský útočník Peter Jánský, jenž si v sezóně 2005/6 zahrál 18 zápasů i v dresu tehdy ještě prvoligového Chomutova, přičemž zaznamenal čtyři góly, šest asistencí a 42 minut na trestné lavici. Pirátům se v loňské extraligové sezóně podařilo překonat Spartu v jediném zápase, konkrétně ve 3. kole, kdy Spartu zdolali v poměru 7:5.
26:25
Pulpán byl sám před Pöpperlem! Cíl ale trestuhodně míjí. To je obrovská škoda. To ovšem nemění nic na tom, že v SD ARÉNĚ panuje vynikající atmosféra.
26:07
Další útočný vpád sparťanů zastavuje ofsajd.
25:42
Sparta právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Prakticky hned z protiútoku prostřeluje Hanuljaka PETR KUMSTÁT. Tentokrát zase bouří kotel hostujících fanoušků. Asistence: Lukáš Pech, Radek Philipp.
25:14
Domácí otevírají gólový účet dnešního utkání! Hala bouří! Celá aréna mává šálou nad hlavou! Z tohohle běží mráz po zádech! Mladíček v chomutovské sestavě vstřelil svou premiérovou branku v Tipsport extralize, ONDŘEJ KAŠE našel skulinku v brance hostujícího gólmana a radost dává jasně najevo. Asistence: Libor Šulák.
24:26
Z velkého úhlu pálil Kubát, ovšem i s jeho pokusem si Hanuljak bravurně poradil. Hosté zůstanou v blízkosti ohrožení jeho branky.
23:49
Hosté jsou kompletní. Od modré čáry teď pálil, dnes aktivní, Hlinka. Jeho střelu Hanuljak vyráží svým betonem.
23:35
Sparta vyhazuje až k Hanuljakovi.
22:37
Balej vyslal od modré čáry pěknou dělovku! Ta končí na masce sparťanského brankáře!
22:15
Pulpán nahodil puk do útočného pásma a od modré pálil Lakos. Jeho střela končí těsně vedle sparťanské klece!
21:48
A další nehezký faul hostujících hráčů. Tentokrát se ale už bude vylučovat. Jan Buchtele (SPA) vyloučen za vražení na hrazení.
21:30
Obrovská chyba hostující defenzivy. Ta nechala puk za sebou a Hruška postupoval z úhlu tváří v tvář Pöpperlemu. Jeho přízemní střela však cíl nenašla.
20:40
Ofsajd domácích, vhazování ve středním pásmu.
20:01
Sparťané měli v první třetině mírnou převahu, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Chomutovští mohou děkovat muži v brance, který předvedl pár skvělých zákroků.

Druhá třetina začne přiblužně v 18:24.
Zákroky brankářů po první třetině:
Hanuljak (CHM): 10
20:00
19:49
Na Pacovského zívala prázdná branka! Puk ale netrefuje...
19:29
Ofsajd sparťanů.
19:01
Byla ohlášená poslední minuta první třetiny.
18:49
Čtvrtá chomutovská formace, složená z mladíků, teď efektivně bojovala v útočném pásmu, ale puk jim odebral Philipp.
18:30
Přihrávka rukou, oba týmy tak mohou vystřídat. Vhazuje se ve středním pásmu.
18:17
Střelu Ivana Rachůnka zblokoval Lakos. Čas v první třetině se krátí.
17:26
Další nebezpečný zákrok sparťanů v brankovišti domácích. Styl hokeje hostujících hráčů připomíná hru národního týmu Ruska, které na MS prohrává s Lotyšskem. Otřesený Pulpán teď za potlesku tribun míří na střídačku.
17:08
Pilař pálil od modré a jeho dělovka končí na tyči!
16:47
V dobré střelecké pozici byl Sikora, který vracel na Mrázka, tomu ale puk utíká.
15:58
Další z kategorie nebezpečných zákroků na Hřebejka. Ten byl naražen na mantinel, ale vylučovat se nebude. Oba týmy střídají.
15:50
Teď zůstal na ledě ležet Tomáš Malec. Tento zákrok zřejmě na vyloučení nebyl, alespoň tedy podle hlavních arbitrů.
15:38
A znovu se bude vylučovat. Turčan posílá na trestnou lavici Vojtěcha Kubinčáka (CHM). Ten si odsedí menší trest za nedovolené bránění.
Evidentně se to nelíbí domácímu publiku, které začalo pískat a stadion připomíná včelí úl.
15:13
Kučný teď pořádně protáhl sparťanského brankáře, ten puk vytěsnil mimo tři tyče zřejmě svou vyrážečkou.
15:07
Račuk nahazoval na Pöpperleho, ten puk raději drží a čeká na hvizd sudího. Vhazovat se bude po jeho levici.
14:49
Střela Kämpfa byla zblokovaná do rohu kluziště.
V loňském ročníku Tipsport extraligy padlo na ledě, ve čtyřech vzájemných utkání mezi Piráty a Spartou, celkem 33 gólů. Pirátům se podařilo skórovat čtrnáctkrát, zatímco Spartě devatenáctkrát. Na straně Sparty se nejvíce dařilo Petru Tenkrátovi (5 gólů) a na straně Pirátů Davidu Hruškovi (3 góly).
14:31
Sparťané si vytvořili tlak, který však domácí přerušují vyhozením puku do středního pásma a mohou tak vystřídat.
14:15
Zakázané uvolnění domácích. Hra se přesune před Hanuljaka.
13:53
Hlinka nahazoval na Hanuljaka, ten byl pozorný a puk raději podržel. Následuje komerční přestávka.
13:38
Kompletní jsou už i domácí. Puk výborně zavezl do útočného pásma Kubinčák. Tomu aplauduje celá aréna.
11:17
Hosté jsou kompletní.
12:28
Domácí v první obrovské šanci dnešního duelu! Divíšek hezky projel přes dva sparťany a před brankou hledal najíždějícího si Mrázka. Toho i našel a v brankovišti se musel ohánět Pöpperle.
11:38
Rozhodčí Turčan bude znovu vylučovat, a to s překvapením všech včetně mě. Luboš Bartečko (CHM) vyloučen za vysokou hůl. Situace na ledě však byla naprosto obrácená. To ale nemění nic na tom, že se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
11:36
Ve velké šanci byl domácí kapitán, toho od puku odstavila pozorně hrající obrana hostů.
10:56
Hosté vyhazují až před Hanuljaka.
10:43
Karel Kubát (SPA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Další nabídka početní výhody pro domácí.
10:25
Hosté se připravují o útočné pásmo. Za chomutovskou brankou zůstává ležet Šulák. Bude se vylučovat.
10:14
... a další skvělý zákrok chomutovského brankáře. Vhazovat se bude po jeho pravici.
10:10
Petr Ton byl hodně blízko k otevření skóre. Jeho radost však překazil další výborný zákrok Hanuljaka. Ten teď domácí hodně drží.
09:57
Hosté jsou v plném počtu.
09:33
Hosty zastavuje ofsajd. Oba týmy tak mohou vystřídat.
09:22
Račuk byl evidentně podražen, ale jeho pokus zůstává bez povšimnutí hlavního rozhodčího.
09:10
V další šanci byl znovu exkarlovarský Kumstát. Jeho dělovku vytěsnil Hanuljak. Hosté zůstávají v útočném pásmu.
08:37
David Hruška (CHM) vyloučen na dvě minuty za držení hole. Bude se tedy hrát 4 na 4.
08:23
Piráti kombinují před Pöpperlem, teď nebezpečně pálil Lakos, ovšem jeho střela cíl nenašla. A navíc se bude vylučovat.
V letošním ročníku European Trophy padlo ve dvou vzájemných duelech mezi Piráty a Spartou celkem 10 gólů, z toho jeden do branky Sparty a zbylých devět do branky Pirátů. Zajímavostí je, že nikdo z hráčů nevstřelil více, než jeden gól.
07:56
Jan Buchtele (SPA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
07:56
... byl ale faulován a Piráti si zahrají další přesilovku.
07:56
Velká šance pro Piráty, Divíšek uniká po křídle...
07:42
Přibyl byl v dobré střelecké pozici, Bartejs však jeho střelu za pět minut dvanáct zblokoval.
07:16
Pacovského teď výborně odstavil od puku Bartečko. Sparťanský forvard by se jinak řítil sám na brankáře.
06:39
Skvělý zákrok teď předvedl starší občan ve třetí řadě. Ten zřejmě zachránil život své malé vnučce, na kterou mířil vystřelený puk z hlediště.
06:10
... už se ale znovu pokračuje, v útočné třetině kombinují hosté.
06:08
Další zákrok si připisuje domácí brankář, po kterém se píská komerční přestávka. V chomutovské aréně to pěkně bouří, neboť poprvé v novém ročníku přichází na scénu oblíbené roztleskávačky s novou choreografií.
05:14
Sparta je kompletní, Piráti byli v této přesilovce naprosto bezzubí.
04:45
Tomáš Rachůnek se dostal ve vlastním oslabení do šance. Hanuljak byl však pozorný a domácí mohou jít znovu do protiútoku.
03:56
Piráti jsou v útočném pásmu. Teď pálil Pulpán, ale jeho střelecký pokus byl zblokován do rohu kluziště.
Před startem loňské sezóny, v rámci European Trophy (2012), padlo ve dvou vzájemných zápaseh mezi Piráty a Spartou celkem 11 gólů. Pirátům se podařilo do sítě Sparty dostat 10 puků, zatímco Sparta vstřelila Pirátům pouhý jeden gól. Nejvíce se dařilo Michalu Důrasovi, který v dresu Pirátů vstřelil Spartě tři branky. Ten už ale chomutovský dres neobléká.
03:30
Sparta vyhazuje až před Hanuljaka.
03:12
Petr Kumstát (SPA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Co je nutno poznamenat, Pilař po odpískání nesportovně ještě vystřelil na bránu. Domácí fanoušci mu to teď dali "sežrat".
03:09
Kumstát v další stoprocentní šanci a znovu selhal. Hanuljak už ležel na ledě a sparťanskému kanonýrovi stačilo pouze to, aby puk zvedl. To se mu ovšem nepodařilo a stav je proto stále bezbrankový.
03:01
Domácí se stále nemůžou dostat do hry. Sparťané začali úvod zápasu hodně aktivně. Další důležitý zákrok si teď připsal Hanuljak.
02:14
Domácí jsou v plném počtu.
02:01
Hosté kombinují v útočné třetině, ale ke střele se zatím nedostali. Teď se navíc o pásmo sami připravují.
01:29
01:21
... a znovu. Tentokrát se podařilo vyhodit Pulpánovi a chomutovští hokejisté mohou vystřídat.
00:59
Piráti vyhazují.
00:39
Pech hledal před brankou volného Kumstáta, který trestuhodně přestřeluje. To byla obrovská šance hned v úvodu zápasu!
00:13
Uběhlo sotva deset vteřin a už se bude vylučovat. Tomáš Malec (CHM) vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.
00:01
Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří se ale vrací do obranného pásma.
00:01
Vše je připraveno ke startu zápasu.
Ještě před utkáním proběhne oficiální loučení s profesionální kariérou bývalého chomutovského kapitána Milana Krafta, který dotáhl Piráty po téměř čtyřiceti letech zpět mezi elitu. Celá aréna stojí a aplauduje jeho jméno.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Malec, Lakos, Pulpán, Mrázek, Bartejs, Kučný, Šulák – Bartečko, Svoboda, Balej – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Šagát, Sikora, Hřebejk – Račuk, Kämpf, Kaše

HC Sparta Praha: Pöpperle – Philipp, Pilař, Kubát, Sičák, Švrček, Gřegořek, Hrbas – Rolinek, Pech, Kumstát – Pacovský, Hlinka, Ton – Buchtele, Přibyl, T. Rachánek – I. Rachůnek, Simon, Klimek

Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Komárek, Ondráček.
Nyní už je nejvyšší čas podívat se na úvodní sestavy dnešního duelu. Ty jsou takřka beze změn a podle očekávání.