Končí utkání prvního kola mezi kladenskými Rytíři a pražskou Slavií. Hosté předvedli dobrý defenzivní výkon, který okořenil skvěle chytající Dominik Furch, který po zásluze získal ocenění hvězdy zápasu. Za domácí byl vybrán Sacha Treille. Ode mne to je pro dnešek vše, hezký zbytek pátečního večera.
60:00
59:30
Body dnes Slavia bude brát díky Furchovi. Ten teď znovu parádně vychytal Tenkráta.
58:57
Slavia právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. JAROSLAV BEDNÁŘ trefuje odkrytou kladenskou klec. Asistence: Petr Jelínek, Marek Tomica.
58:37
Znovu skvělý Furch, který vychytal velkou šanci Kladna.
58:18
Neskutečnou šanci neproměnil Petr Tenkrát. Jeho první střelu skvěle zneškodnil Furch, jenže Tenkrát se dostal k dorážce, ale bekhendem přestřelil odkrytou branku!
57:04
Kladno právě vstřelilo branku!
Procházka nahodil puk za branku, od mantinelu se puk vracel k brance, MILOSLAV HOŘAVA nadzvedl hokejku Valachovi a poslal puk pod břevno. Asistence: Libor Procházka.
56:18
Domácí nasadili do sestavy čtyři útočníky a jednoho obránce, ale zatím se jim nedaří ani hosty zamknout.
55:32
Zakázané uvolnění Slavie. Hosté hru kouskují často, ale to jim vyhovuje.
55:08
Utkání sleduje 4377 diváků.
54:37
Domácí zariskovali, propadli v útočném pásmu a situaci dva na jednoho zakončil po Sklenářově nahrávce DÁVID SKOKAN. Asistence: Jakub Sklenář, Vladimír Růžička.
53:45
Bednář mohl rozhodnout! Cháberu ale zblízka po chybě nepřekonal.
53:25
A další přerušení hry.
53:03
Slavie hraje to, co potřebuje. Teď se drží v útočném pásmu domácích a neztrácí kotouč.
52:23
Hostům nevyšel jeden z mnoha brejků. Hra je přerušena v obranném pásmu Slavie a čeká nás komerční přestávka.
51:21
Krásný průnik Treilleho, který se kličkou dostal až před Furcha. Ten ale udržel hosty ve vedení.
48:26
Jelínkova bekhendová střela mířila těsně vedle kladenské svatyně.
48:00
Další zákrok Furcha po střele Kuchlera.
47:14
Domácí střílejí z každé pozice a před Furchem se hned vyrojilo několik složitých situací.
46:22
Možná ze správného konce to vzal Dalecký, který vystřelil hned po vniknutí do pásma.
45:34
Hosté tradičně dobře brání a domácí to mají hodně těžké.
44:26
Tenkrát byl v dobré pozici, jenže Kladno zastavil správně odpískaný ofsajd.
44:00
Domácí se povzbudili jednou povedenou akcí.
42:43
David Růžička dnes zastavil už hodně střel, teď má na kontě další.
41:52
Husička zastoupil cestu Dragounovi, který mu od plic pěkně vynadal.
41:24
Zatím se herní styl od druhé třetiny moc neliší. Zakázané uvolnění Slavie.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 – Dominik Furch (SLA) 3.

Druhá třetina nenabídla příliš hokejové krásy. Do vedení šli mírně aktivnější hosté zásluhou tečujícího Lukáše Krenželoka, který usměrnil pokus Kadlece. Třetí třetina začne cca v 19:39.
40:00
39:27
Další střela Tenkráta se odrazila před Miloslava Hořavu, který však skákající kotouč nedokázal zpracovat před odkrytou brankou.
39:03
Tenkrát se zbavil obránce a pálil hodně nebezpečně. Puk skákal kolem břevna, ale do branky nespadl.
38:32
37:48
Valachovu ránu vyrazil Chábera před sebe, kde netrefil puk před poloprázdnou brankou Dávid Skokan.
37:23
Teď už se domácí osvobodili a střídají.
36:52
Další tečovaný pokus Kadlece a Chábera měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil.
36:32
Domácí mají další problém. Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
36:14
Sešívaní jsou ve druhé třetině aktivnější a za odměnu jdou do vedení. Kadlec nastřelil puk před branku, kde byl chvíli nekrytý LUKÁŠ KRENŽELOK a to stačilo k tomu, aby tečoval puk za záda Chábery. Asistence: Petr Kadlec.
35:26
Bednář střílel do protipohybu Chábery, branku minul. Byl ale trochu zahákován, ale rozhodčí nevylučují.
34:43
Když to nejde hokejově, musí přijít na pomoc štěstí. Jelínkovi skákal kotouč po hokejce a více méně náhodou se dostal na Cháberu. Ten měl s pukem problémy, ale nakonec si poradil.
33:56
Obě obrany dnes pracují zatím nadstandardně.
32:40
Furch podržel kotouč, nebylo to ale kvůli zákroku.
32:09
Komerční přestávka. Trenéři teď mohou svému celku trochu poradit, aby se hra oživila.
31:32
Bednář se ze strany dostal před Cháberu, ale střelu zvedl až příliš moc.
31:01
Hokejově je však druhá část hry slabá.
30:16
Poněkud nudou pasáž hry osvěžil Libor Procházka svým parádním hitem na Krenželoka.
29:33
29:09
Patera se dostal před branku, ale dlouho se rozmýšlel a jeho střela nebyla účinná, protože hosté jí stačili srazit.
28:05
Domácí znovu musí začít od vlastní branky.
27:33
Dvě minuty za hákování dostává hostující forvard Jakub Sklenář (SLA).
26:34
Hosté ale ve druhé třetině evidentně přidali a zatím mají o něco více ze hry.
25:47
David Růžička udělal velkou chybu, ale tu napravil Havlíček, který vypomohl obraně.
24:23
Bednář si více méně sám připravil gólovou šanci. Chábera ale na poslední chvíli zasáhl. Hostující útočník se ale skvěle dostal před branku.
24:00
23:03
Přesilové hry zatím nejsou to pravé. Slavia bez velkých problémů brání.
22:30
Doudera mířil dobře nad vyrážečku. Furch ale stejně rychle zareagoval.
22:00
Vladimír Růžička (SLA) hloupě fauloval za kladenskou brankou a dostává dvě minuty za hákování.
21:16
Petr Hořava zastavil nebezpečně se rozvíjející útok.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 – Dominik Furch (SLA) 9.

Je za námi úvodních 20 extraligových minut pro týmy Kladna a Slavie. Domácí byli na ledě o něco aktivnějším celkem, ale velké šance měly oba celky. Treille měl dvě šance domácích, ze strany hostů nejvíce zahrozil v oslabení Skelnář. Oba brankáři jsou zatím neprůstřelní. Druhá část začne v 18:50.
20:00
19:33
Eberle prověřil z úhlu Furcha, ale ani jeden brankář v první třetině kapitulovat nebude.
18:26
Vladimír Růžička se ze vzduchu snažil dorazit Cháberou vyražený kotouč. Z těžké pozice ale netrefil branku.
18:21
Další snadný zákrok pro domácího brankáře po střele Bednáře.
18:02
Hned po buly se opřel do puku Sklenář a Chábera musel rychle na zem.
17:59
Michal Dragoun (KLA) ztratil puk a aby zabránil brejku, musel si pomoci faulem. Dvě minuty za sekání.
17:15
Dragoun střílel po odrazu od mantinelu, Furch vyrazil puk před sebe, kam už dojížděl jeden z domácích. Michal Poletín (SLA) si tak musel pomoci faulem, nedovolené bránění.
16:49
Krenželok zakončil do Chábery. Zákrok se ale domácímu brankáři nepřipíše, protože se jednalo o ofsajd.
16:23
Micka neměl moc možností, co by s pukem vymyslel a rozhodl se vystřelit od mantinelu. Chábera má zákrok.
15:53
Středočeši teď hrubě chybovali v obraně, ale hosté nedokázali trefit ve dvou zajímavých příležitostech branku.
15:23
S koncem oslabení prchl Sklenář, Chábera udržel čisté konto.
14:45
Až po minutě a půl se Kladno dostalo ke střele. Kaberleho střelu si ale našel Furch.
13:50
Je vidět, že se jedná o první zápas. Domácí mají zatím znatelné problémy se svým vzorcem.
13:23
Prvním potrestaným dnešního zápasu je Lukáš Žejdl (SLA), který dostává dvě minuty za sekání.
13:04
Hosté uklidňují hru a kombinují ve vlastním pásmu.
12:33
Slávisté se komplikovaně dostávají v posledních minutách do pásma, Kladno brání modrou velmi dobře.
11:42
Treille v další dobré pozici. Teď mu jí připravil Dragoun, ale Furch zasáhl znovu výborně.
11:14
Micka číhal před brankou na nahrávku z rohu hřiště. Domácí ho k ní nepustili.
10:27
Patera poslal puk do ohně na bojujícího Tenkráta, který se ke střele nedostal.
09:37
Eberle dobře motal hlavy obráncům Slavie, ale zakončení trochu uspěchal.
08:51
Dočkali jsme se teď, první komerční přestávka.
08:15
Stále čekáme na přerušení hry.
07:13
Domácí zaspali ve středním pásmu a hosté se hnali do přečíslení. To zakončoval Vladimír Růžička, ale Chábera se štěstím vyrazil.
06:16
Domácí zavřeli Slavii v jejím pásmu, ale pouze honili kotouč po rozích.
05:30
Tomica byl v dobré pozici, ale než si puk připravil, stihl mu hokejku do pokusu vložit obránce Růžička.
05:05
Krenželok se dostal za Majeského, jeho střela z úhlu ale nenadělala problémy Cháberovi.
04:24
Tenkrát vyzval k ráně Kaberleho, ale jeho dělovka se odrazila jen od mantinelu za brankou.
03:38
V úvodu nechybí domácímu celku aktivita.
02:35
David Růžička přizvedl střelu Poletína do sítě. Stále čekáme na první střelu hostů.
01:57
První velkou šanci zápasu neproměnil Sacha Treille, který napřáhl z kruhů. Furch ale podržel.
01:18
Sklenář centroval před branku, kde však domácí přizvedli puk do ochranné sítě.
00:33
Furch jako první v akci, kryje snadné nahození Eberleho.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Černošek, P. Hořava, Procházka, Doudera, Majeský, D. Růžička – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Dalecký, Kuchler, Eberle – Havlíček, Dragoun, Treille – Machač, Lukáč, Strnad.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, V. Růžička, Žejdl – Krenželok, Klhůfek, Micka – Poletín, Skokan, Stránský.

Rozhodčí: Hradil, Husička – Bláha, Kostka.
Kladenští udělali změn v sestavě hodně. Tým opustili Martin Látal (K. Vary), Petr Obdržálek (Skalica, SVK), David Kuchejda, Antonín Melka (oba Č. Budějovice), Vladimír Kameš (Tver, RUS), Jakub Valský, Koba Jass (oba Liberec), Jan Piskáček (Sparta), Petr Macholda (Drážďany, GER) a Tomáš Drtil (Most).

Ze Sparty si cestu do Kladna našli navrátilci Petr Tenkrát a fanoušky oblíbený Sacha Treille. Ze slovenské Skalice přišel urostlý obránce Ivan Jankovič. Na trvalo se v Kladně usadil Petr Hořava. Ondřej Havlíček se po působení v Plzni vrátil do rodného města. Ze zámoří přišel další odchovanec Patrik Machač a poslední posilou se stal lotyšský útočník Lauris Bajaruns. Nejčerstvějším příchodem je pak Tomáš Kaberle, který se představí už v dnešním utkání se Slavií. Pro Kladno bezesporu největší posila.
Slávisté před sezonou nijak výrazně neoslabili, spíš naopak. Z kádru odešli Jan Alinč, Jaroslav Koma, Jiří Kučný, Michal Kempný a Petr Kuboš. Poslední, a nejcitelnější, ztrátou je odchod Miroslava Kopřivy, který nově hájí barvy Slovanu Bratislava.

Naopak nejvíce chválenou posilou je bezesporu Jaroslav Bednář, který se vrátil z Bernu. Do klubu přišel mladý obránce Lukáš Chalupa, Kanaďan Kyle Wharton, důrazný David Štich z Liberce, Juraj Valach z Brna a místo po Kopřivovi zacelí další navrátilec Adam Svoboda.
Kladenští měli tradičně velmi pestrou přípravu a v týmu zkoušeli hned několik cizinců. Pár z nich se uchytilo. V přípravě odehráli Středočeši 13 duelů a 6 z nich vyhráli. Alarmující však byla prohra 7:1 ve Znojmě.
Oba celky spolu mají ve vzájemných zápasech čerstvou zkušenost. Právě Slavia loni vystavila Kladnu stopku ve čtvrtfinále play off. Sešívaní měli hodně produktivní přípravu. V osmi přípravných zápasech prohráli jen ten první se Slovanem Bratislava. Získali ale skalp například pražského Lva.
Čeští fanoušci se dočkali a po letní přestávce je zpět také Tipsport extraliga, tedy nejvyšší česká soutěž. V úvodním kole, které začalo včera, nás mimo jiné čeká duel mezi Kladnem a Slavií.