Já se s vámi pro dnešek ze zimního stadionu v Hradci Králové loučím a přeji všem příjemný bytek pátečního večera. Ať už vaše cesty po hokeji zamíří kamkoliv, tak si to pořádně užijte a u onlajnu z královehradecké metropole zase někdy na počtenou.
Máme za sebou neuvěřitelně dramatický zápas, který dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšný pouze jediný nájezdník a tím byl Robin Hanzl. Ten svoji bekhendovou kličkou přisoudil Litvínovu bod navíc. Hradec i Litvínov tak bodují popáté za sebou a oba týmy předvedli, že mají formu a do dalších zápasů to pro ně bude jenom plus.

Nejlepší hráči utkání:
René Vydarený (MHK)
Pavel Francouz (LIT)
65:00
Litvínov právě vstřelil branku!
ROBIN HANZL jako jediný proměnil ze šesti exekutorů nájezd a svému týmu tak zajišťuje bod navíc.
A Šimánek se na druhé straně pokusil o Forsbergovu kličku, puk mu ale ujel a Litvínov se raduje z vítězství po nájezdech.
Hanzl proměňuje třetí nájezd svého týmu! Předvedl ukázkovou kličku do bekhendu.
Trefuje ale pouze vyrážečku Francouze.
Na řadě je Lukáš Květoň.
František Lukeš střelou mezi betony nebyl také úspěšný.
Tvrdík zkusil forhendovou kličku, ale taktéž netrefil.
Za Hradec pojede Michal Tvrdík.
A nedává, zkoušel to nad lapačku Kantora, ale mířil vysoko nad.
Viktor Hübl se staví k prvnímu nájezdu.
Samostatné nájezdy začínají.
Máme za sebou hektické prodloužení, ve kterém šanci střídala šance na obou koncích kluziště a zápas tedy rozlousknou až samostatné nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:43
A Dej mohl udeřit z protiútoku! Ale neusměrnil poskakující kotouč.
64:14
Na druhé straně se do šance dostal Piroš, který nikým nehlídaný dostal puk mezi kruhy, odkud ale pálil vysoko nad!
63:55
Červený nahrával před brankou stojícímu Frühaufovi, jenž s jeho přesným pasem nenaložil dobře a trefuje pouze beton Francouze.
63:34
Oba týmy střídají a posléze se do útoku kolem pravé strany dostal Červený, který zakončuje vedle Francouzovy klece.
62:43
Mertl krásně obalamutil litvínovské beky a dostal se až do rohu jejich obranného pásma.
62:23
Černý byl ale proti a směřuje s černou pryží na druhý konec ledové plochy.
62:03
Hradečtí směřují znovu do útočného pásma.
61:55
Frühauf se prodral až před Francouze! Jeho střela však končí těsně vedle pravé tyče jeho svatyně.
61:10
Vydarený ukliňuje hru za brankou Kantora a oba týmy střídají.
60:51
Šimánek si připsal tvrdý hit na Stříteského!
60:32
Jejich postup však zastavují čároví rozhodčí, kteří jim pískají postavení mimo hru.
60:10
Litvínov se hned po buly pouští do útoku.
60:01
Za malý okamžik vypukne pětiminutové prodloužení, rozhodne se o vítězi v něm nebo dojde až na nájezdy?
Hradec dokázal ve třetí třetině díky přesilovkové trefě Vydareného vyrovnat a dostal tak utkání do prodloužení. Domácí byli v závěru třetí periody aktivnější a klidně si mohli připsat plný počet bodů. Uvidíme jak Litvínov zareaguje v prodloužení. Zatím sledujeme krásný zápas, kterému nechybí snad nic.
60:00
59:54
Mertl viděl volně najíždějícího Deje k pravé tyči Francouzovy branky, ten však jeho žabičku za záda Francouze neusměrnil!
59:45
Francouz za brankou zalehl kotouč, jelikož ho nepříjemně aktakoval Šimánek. Následuje vhazování po levici litvínovského muže v masce.
59:22
Tvrdík se Šimánkem se dostávají do útoku, ale jejich snaha záhy končí.
59:05
Puk po vyhození Litvínovských končí díky teči mimo hrací plochu a následuje vhazování před útočnou modrou Hradce Králové.
58:43
Mert se dral do útoku, ale před Francouzem byl zastaven.
58:28
První formace Litvínova je zastavena postavením mimo hru.
57:53
Lukeš s Hüblem zakombinovali ve středním pásmu a druhý jmenovaný zamířil těsně vedle Kantorovy klece.
57:37
Dnešnímu utkání přihlíží 4 146 diváků.
57:33
Hradečtí vyhazují na zakázané uvolnění a následuje buly před hradeckým gólmanem.
56:53
Ručinský uhání střemhlav útočným zážitkům a hledal volně stojícího Rapáče, který pořádně vystrašil Kantora!
56:17
Útočné kreace teď předvádějí domácí. Nemohou se však dostat k přesnému zakončení a Litvínov míří ze svého pásma.
55:44
Litvínov je ale zpátky v útočném pásmu. Problémy mu dělají dobře napadající hradečtí plejeři.
55:19
Své spoluhráče však nenachází a Hradečtí ho o puk obírají.
55:02
Na druhé straně je u kotouče Černý.
54:38
Škoda pálil z vrcholu kruhů těsně mimo!
54:17
Kousalík se zmocnil puku a vysílá své spoluhráče do útoku.
54:06
Domácí pokračují ve velkém tlaku!
53:39
Mountfield právě vstřelil branku!
Hradecký zimní stadion je na spadnutí! Sérii přihrávek zakončil od modré tvrdě pálící RENÉ VYDARENÝ, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Nutno také podotknout, že Francouz nic neviděl a jen se za pukem beznadějně ohlédl. Je tak vyrovnáno a domácí brzy využili přesilovou hru. Asistence: Peter Frühauf, Jiří Šimánek.
52:58
Šimánek se dostal před Francouze, odkud v pádu pálil pouze do jeho betonu. Hradečtí fanoušci už už řvali gól.
52:41
Litvínovští brzy vyhazují přes všechny čáry.
52:36
A vykoledovali si faul. Za podražení míří na trestnou lavici Chaloupka. Hradec bude hrát přesilovou hru.
52:29
Hradečtí v rohu litvínovského obranného pásma bojují vehemntně o kotouč.
52:19
Hra se po buly opět přerušuje.
52:10
Zemanovu bombu hned po buly ztečovává znovu do ochranné sítě nad Kantorem Tvrdík.
52:06
Ledy však prolomil Trávníček, jehož střelu od modré čáry Kantor vyráží do ochranné sítě a následuje vhazování po jeho pravé straně.
51:42
Hra má nyní spád a přelévá se z jedné strany na druhou. Chybí tomu jediné, a to střelba!
51:30
Hradec je ale rázem zpět před Francouzem.
51:05
K nelibosti domácích fanoušků se icing Litvínova nepíská a Verva se tak dostává do útoku.
50:38
Hradečtí napadají litvínovskou rozehrávku.
50:21
Vydareného střelu z vrcholu kruhů ukrývá Francouz ve své lapačce.
50:13
A je tu po vyhrané buly další hradecká zblokovaná střela vysoko nad, vhazování na stejném místě se tak bude opakovat.
50:08
Po nahození Květoně končí puk mimo hřiště a vhazuje se po pravici Francouze.
49:51
Květoň se dral mezi tři litvínovské hráče! Za modrou se ale nedostal.
49:17
Martynek se dostal do samostatného úniku! Tváři v tvář však proti Kantorovi nesupěl, ten jeho střelu švihem mezi betony vyráží do rohu kluziště.
48:59
Hra se hodně přitvrdila!
48:36
U puku je však znovu Hradec a Tvrdík vysílá své spoluhráče kupředu.
48:13
Litvínov operuje po rozích hradeckého obranného pásma.
47:38
Zeman uklidňuje hru a po dlouhé době to vypadá na litvínovský výpad.
47:18
Ouuu! To je šancí, Francouz teď v pádu nevěděl kde má kotouč a Dej mohl dorazit černou pryž za jeho záda.
47:05
Knotek se vytočil zpoza branky a Francouz jeho střelu bekhendem jen se štěstím vyráží levým betonem!
46:41
Litvínov se nakonec osvobozuje a oba týmy střídají.
46:26
A další a další střela se snáší na Francouze!
46:02
Tvrdík vyhrál buly a k velké příležitosti se dotal Kudrna!
46:00
Buly se ale trochu prtáhne, jako na vycházce si to k brance mašíruje údržbář, který musí vyvrtat nové dírky pro kolíky a srovnat tak postavení litvínovské kasy.
46:00
Po komerční pauze se bude vhazovat po pravici strážce svatyně litvínovské Vervy.
46:00
Šimánek dojížděl do brankoviště Francouze a nedobrzdil to. Branka je tak mimo své postavení a rozhodčí to musí dát do kupy.
45:40
Litvínov teď perfektně brání pozičně a nedovoluje Hradci zakončit.
45:08
Hradečtí teď předvádějí krásný kolotoč, ale k další střele to nevede.
44:57
Dej střílel z otočky!
44:42
Šimánek nahazuje za branku Francouze, k puku se následně dostává Knotek, který na něho vyslal nečekanou střelu tahem. S tou si litvínovský gólman ale bez potíží poradil.
44:27
Ta se nakonec z litvínovského tlaku vymanila a hra se přesouvá na druhý konec kluziště.
44:14
Piroš dělá hradecké obraně velké potíže.
43:41
A je tu protiútok Hradeckých, kteří jsou však zastaveni postavením mimo hru.
43:22
Vydarený se perfektně na modré čáře zbavil dotírajícího Hanzla, jeho následnou přihrávku mu však Litvínovští vystihli a zamířili si to dopředu.
43:04
Puk za brankou Francouze.
42:46
Ke střele se ale nedostali a do útoku peláší hradečtí plejeři.
42:25
Litvínovští jsou nastěhováni v obranném pásmu Hradce.
42:11
Ručinský se dostal v protiútoku ke střele, tu ale Kantor vyráží do ochranné sítě za jeho kasou.
42:06
A už je to v pěti na obou stranách.
41:55
Hraje se v pěti proti čtyřem.
41:43
Květoň s Dejem rozjeli sérii přihrávek na jejímž konci stál Vydarený, jenž střílel na lapačku Francouze a ten jeho projektil čapnul.
41:30
Květoň pálil od modré! Francouz jeho střelu ale kryje.
41:12
Domácí hrají v pěti proti třem!
40:55
Šimánek našel Knotka volně stojícího mezi kruhy, ten však z první nestřílel, kotouč si přdržel a když chtěl vypálit, tak mu do jeho střely vložil hůl lítvínovský obránce a černá pryž končí vysoko nad!
40:01
Hráči se už staví k úvodnímu vhazování závěrečné části.
Závěrečná perioda odzvoní svůj gong zhruba v 19:46.
Pojďme si ale shrnout prostřední část. Do té vstoupili aktivněji domácí a na dlouhou dobu uzavřeli Litvínovské v jejich obranném pásmu. Hradečtí měli více ze hry až do třiatřicáté minuty, kdy si vyloučení vykoledoval veterán Martin Ručinský a ten samý hráč se díky tečovavné střele Viktora Hübla radoval z vedoucí branky. Hra se rázem vyrovnala, avšak ke konci Hradec znovu tahal za delší konec provazu a hnal se za vyrovnáním. V tom mu může pomoci již avizovaná přesilovka čtyřech proti třem a následně dokonce zdvojnásobená.

Střely na branku po dvou třetinách:
23 (HKM) – 15 (LIT)
Ve třetí třetině budou hrát Hradečtí přesilovku 4 na 3, která bude trvat něco přes minutu a následě přejdou do početní výhody 5 na 3. To je velká příležitost na vyrovnání, podaří se to hradeckým hokejistům?
40:00
39:59
V závěrečném tlaku Hradce Králové fauloval Robin Hanzl, který dostává dvě minuty za podražení.
39:40
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Kousalík totiž putuje na trestnou lavici za podražení.
39:25
Litvínov zakládá útok.
39:12
Hradec vzápětí vyhazuje přes všechny čáry.
39:02
Tak to je chyba jako hrom. Červený vyprodukoval útočný faul a za podražení Stříteského míří na dvě minuty za katr.
38:47
Hradečtí jsou v závěru aktivnější a zkoušejí to nesměle do kasy Litvínova.
38:19
Mertl to zkoušel přes obránce, jeho skrytá střela ale míří vysoko nad Francouzovu klec.
38:02
Hradec v protiútoku uvízl na postavením mimo hru.
37:55
Hra se díky Ručinskému přesunula na druhý konec kluziště.
37:38
Šimánek hledal najíždějícího Deje, ten jeho pas jen těsně minul!
37:20
Hradečtí se dostávají ke kotouči a zkouši to rychle do útoku.
37:02
Nikam se neženou a já se jim ani nedivím. Chtějí si pohlídat konec druhé třetiny a jít do šaten s vedením v zádech.
36:46
Litvínovští uklidňují hru za svoji brankou.
36:20
Klubko hráčů se po chvilce roztrhlo a útočnou činnost zakládá Hradec.
36:05
Hráči bojují uprostřed hřiště u mantinelu o kotouč.
35:50
Pšurný rychle založil útok, kdy přejel modrou čáru a hned nahodil na Kantora, který hru raději přerušuje.
35:19
Frühauf vyslal na kasu hostujícího celku propagační střelu.
35:11
Hosté hrají v plném počtu.
34:31
Žádná střela ale nedoputovala až k Francouzovi a Litvínov vzápětí vyhazuje.
34:04
Hradečtí se snaží dostat k dalšímu pokusu.
33:42
Květoňovu skrytou střelu ukrývá Francouz do své lapačky, kdyby však nechytal v opačném gardu, tak by si puk možná cestu do litvínovské sítě našel.
33:28
Hübl vyhazuje přes všechny čáry.
33:12
Hradečtí však v zápětí dostanou stejnou příležitost jako před chvilkou Litvínov. Za katr usedá Martynek, jelikož se provinil podražením.
32:40
Hráči litvínovské Vervy brzy přesilovou hru využívají. Od modré vyslal nahození na hradeckou svatyní Hübl a jeho střelu ztečoval před Kantorem MARTIN RUČINSKÝ. Asistence: Viktor Hübl.
32:25
Hosté kombinují v útočném pásmu a chystají se ke střele.
32:18
Litvínov bude hrát v početní převaze. Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici hradeckého gólmana.
32:18
A šampion z Nagana si vykoledoval faul. Lukáš Květoň ho mezi kruhy podrazil a míří tak na lavičku hanby.
32:03
Ručinský bojuje za hradeckou klecí o puk.
31:51
Rapáč ho o chvilku později doplňuje střelou přes obránce. Kantor černou pryž ukrývá ve své náruči a vhazuje se po jeho levé straně.
31:35
Hanzl prověřil skrytou střelou Kantora.
31:21
Hra se nyní přesouvá z jedné strany na druhou, ale k výraznější šanci nedochází.
30:45
Hradečtí dobře napadají a Verva se nemůže dostat k trvalejšímu tlaku.
30:12
Suja dobře zapracoval na obranné modré čáře a Litvínov nepustil do útoku.
29:57
Puk Litvínovští dostávají odrazem mimo hřiště a vhazuje se po pravici Francouze.
29:40
Domácí se stále tlačí do kasy Francouze a ten se musí pořádně potit.
29:04
Hradečtí ho vyhráli a hned po něm nepříjemně střílel Květoň!
29:02
Následuje vhazování po jeho levé straně.
29:02
Frühauf vyslal na Francouze tvrdý projektil od mantinelu, ten s ním měl velké potíže a před jeho brankou ještě doráželi Rousek se Švihálkem. Litvínovský mág si puk ve spleti těl nakonec našel a hra se přerušuje.
28:18
Teď se ale dostali k menšímu náporu, kdy před Kantorem nepříjemně dotíral Rapáč.
27:44
U kotouče jsou zpátky Litvínovští, ti se ale při zakládání útoku nesmírně trápí.
27:20
Dej se hnal na Francouze, ale jeho střela tahem míří vysoko nad.
26:47
Litvínovští se pokoušejí založit útok, ve středním pásmu však dobře operují hradečtí plejeři.
26:33
Puk za kasou Litvínova a oba celky střídají.
25:58
Květoň střílel z vrcholu kruhů, jeho projektil byl ale zblokován litvínovským obráncem.
25:46
Moc daleko se ale nedostali a Hradečtí jsou znovu před jejich brankou.
25:31
To vyhráli hosté a směřují do předních linií.
25:26
Litvínovští vyhazují na zakázané uvolnění a následuje buly před Francouzem.
24:48
Až teď uklidňuje hru za svoji brankou Kousalík (LIT) a hledá své najíždějící spoluhráče.
24:31
Litvínov hraje v plném počtu, Hradec je však stále v útoku.
24:00
Ptáček prokličkoval prostředkem hřiště a dostal se až k zakončení! Jeho střelu z mezikruží však Francouz vyraží nad svoji klec.
23:23
Hosté se však vzápětí opět osvobozují.
23:05
Šimánek střílel od levého mantinelu a Francouz jeho pokus vyráží do rohu hřiště.
22:45
Litvínovští vyhazují až ke Kantorovi a Hradec musí zakládat útok.
22:22
Domácí tým bude hrát přesilovou hru. Filip Pavlík si před svým brankářem počínal až moc důrazně a putuje na trestnou lavici za držení.
22:13
Hradec předváděl kvalitní kombinace v obranném pásmu Litvínova, nakonec puk nahodil Mikuš a Francouz černou pryž raději přikrývá pod svoji lapačkou.
21:49
Stejný hráč směřoval o chvilku později ke střele, puk se mu ale zasekl.
21:30
Květoň zavezl kotouč do útočného pásma.
21:20
To vyhráli Hradečtí, avšak následně jim bylo odpísknuté úmyslné postavení mimo hru a hra se přesouvá před Kantora.
21:10
Po rozehrávce Litvínova končí puk mimo ledovou plochu a následuje buly ve středním pásmu.
20:55
Domácí hráči vstoupili do druhé třetiny aktivněji a tlačí se do litvínovské kasy.
20:21
Dej střílel přes litvínovského beka a Francouz jeho střelu neviděl! Ta nakonec končí těsně vedle jeho svatyně.
20:03
Hradečtí vyhráli úvodní vhazování a hned se přeskupili do útočného pásma.
20:01
Hráči obou týmů už vstupují na ledovou plochu a prostřední část začne co nevidět.
Úvodní dvacetiminutovka začala velice pozvolna, avšak postupem času se především Litvínov tlačil do mnoha šancí a jednu takovou využil ve čtrnácté minutě Jakub Černý. Hradec ale nic nevzdával a i on přidal na obrátkách. Domácí v závěru nakonec využili dvojnásobnou přesilovku a Lukáš Květoň svým gólem rozradostnil domácí příznivce. Sečteno podtrženo, vyrovnaný stav první třetině sluší a my buďme v očekávání, co se odehraje v následujícím dějství. To začně přibližně v 18:54 a Vy u toho buďte s námi!!!
20:00
19:56
Litvínov hraje v plném počtu, avšak Hradec se v posledních vteřinkách i nadále tlačí do litvínovské svatyně!
19:28
A je vyrovnáno! Sekundu před koncem přesilovky pět na tři se s ničím neparál LUKÁŠ KVĚTOŇ, který vyslal z vrcholu kruhů tvrdou pumelici a ta si našla místo až za zády Francouze. Asistence: Jiří Šimánek.
18:48
Dej nahrával u pravé tyče volně stojícího Tvrdíka, ten už chtěl zakončit ale těsně před ním mu puk z hole odpálil litvínovský obránce!
18:16
Domácí jsou ale zpět v útoku a posílají si mezi sebou přihrávky.
18:01
Hosté vyhráli vhazování a vyhazují přes všechny čáry.
17:58
Stříteský vyhodil puk ze svého pásma mimo hrací plochu a chtě nechtě putuje na lavici hanby, kde si "užije" dvě minuty "slávy".
17:50
Hradec je nastěhovaný v útočném pásmu.
17:30
Domácí si zahrají přesilovou hru. Litvínov hrál v šesti a za chybu mužstva jde pykat Martynek.
17:18
Dej pálil z bezprostřední bízkosti! Klec hostů je však stále skálopevná.
17:01
Hradečtí nyní předvádějí ukázkový kolotoč!
16:37
Na druhé straně se do střelecké příležitost dostal Dej, tan mířil pouze do betonů Francouze.
16:28
Chaloupka vyslal od modré pumelici a Kantor jen se štěstím vyráží vysoko nad.
15:54
Hradečtí hrajou v pěti, avšak musí se bránit litvínovským nájezdníkům.
15:38
Litvínov se nemůže usadit v útočném pásmu.
15:14
Hned po buly se ale domácí znovu osvobozují.
15:11
A daří se jí to díky přispění hradecký beků, kteří dostali kotouč odrazem od mantinelu mimo hřiště.
15:00
Verva zakládá útok.
14:32
Dej zachytil litvínovskou přihrávku a vyhazuje přes všechny čáry.
13:48
René Vydarený je vyloučen za zdržování hry a hosté budou hrát znovu přesilovou hru.
13:45
Následuje komerční pauza, před kterou se Litvnínovští dostali znovu před hradeckou kasu. Následuje vhazování po Kantorově pravici.
13:27
Litvínov se dostáva do jednobrankového vedení, kdy Severočeši přetavili velký tlak v gólový zásah. Od modré střílel Chaloupka a jeho pokus skončil u levé tyče Kantorovy klece, tam si puk našel JAKUB ČERNÝ a pohodlně ho dopravil až za záda hradeckého fantoma. Asistence: Petr Chaloupka, Ondřej Jurčík.
12:54
Hübl nakonec zavezl kotouč do útočného pásma a po jeho nahození se puk odrazil od zadního mantinelu přimo k Pirošovi, který černou pryž trefil ze vzduchu a pořádně tak vystrašil Kantora, jenž jeho pokus nakonec zalehl.
12:30
Nyní dokonce ve čtyřech bojují v rohu obranného pásma hostů.
12:06
Domácí plejeři ale dobře napadají a díky tomu vyhazují přes celé hřiště.
11:46
Domácí hrají ve čtyřech a Litvnínov se pokouší projít do útočného pásma.
11:32
Hradečtí se osvobozují.
11:17
Ručinský se dostal do šance, ale v té ho zahákoval Harant, a hradecký bek tak putuje na trestnou lavici.
10:54
A znovu, Litvínovští musí opět zakládat útok.
10:42
Hradečtí vyhazují přes všechny čáry.
10:25
Stříteský vyslal střelu jako z děla! Kantor jeho pokus naštěstí pro domácí kryje.
10:14
Litvnínovští rozjíždějí precizní kombinace.
09:43
Nyní dostává možnost hry v početní převaze i Litvnínov. Za katr totiž usedá Suja, jelikož jeho tým hrál v příliš mnoha hráčích na ledě.
09:16
Rousek měl na holi gól, kdy si povyjel na vrchol kruhů a střílel tahem, ale Francouz jeho střelu na poslední chvíli uviděl a vyrazil mimo nebezpečí.
09:01
Litvínov už hraje v plném počtu, ale hradecký tlak neutuchá.
08:42
Tvrdík našel před branku si najíždějícího Květoně! Ten pálil z první ale Francouz jeho střelu vyráží.
08:00
Frühauf střílel z ostrého úhlu a hostující gólman měl s tímto pokusem velké potíže!
07:33
Domácí kombinují a ke střele se dostal Vydarený! Ten jen těsně minul litvínovskou svatyni.
07:01
Jiří Šimánek projel kolem pravé strany a na Francouze vyslal tvrdou střelu tahem. Ten puk raději přikrývá a bude se vhazovat po jeho pravici.
06:44
Knotek hledal u tyče stojícího Šimánka, puk se k němu ale nedostal.
06:37
Hradecký Mountfield si zahraje přesilovku. Na lavičku hanby usedá Robin Hanzl za vysokou hůl.
06:12
Hradečtí se snaží aktivně forčekovat a získávají kotouč, rozhodčí zároveň signalizují výhodu pro domácí!
05:58
Mertl si potáhl kotouč za útočnou modrou a střelou švihem prověřil Francouzovu lapačku.
05:38
To se jim ale nedaří a u kotouče jsou znovu Severočeši.
05:08
Hradečtí se dostali až za kasu Francouze a snaží se pomocí rychlé kombinace dostat k zakončení.
04:48
Litvínovské nyní zastavilo postavení mimo hru.
04:33
Hosté se znovu tlačí nesměle do útoku a Hradec zatím jenom vyhazuje.
04:22
Kotouč mimo hrací plochu a hra je přerušena.
04:02
Verva získala hned po buly kotouč a z rychlého protiútoku nebezpečně střilel Hanzl. Kantor jeho ostrý projektil ale zchladil ve své lapačce.
03:45
Kudrna se proháčkoval až před Francouze a bude se vůbec poprvé vhazovat v obranném pásmu Litvínova.
03:21
Zatím se hraje spíše kolem mantinelů a po rozích. Oba celky jsou velice opatrné.
02:50
Stříteský projel celé hřiště a pro své spoluhráče vydobyl pásmo.
02:28
Domácí hráči ale dobře napadají a nyní hosty vytlačili do středního pásma.
02:10
Litvínov opět přebírá iniciativu a tlačí se do hradecké svatyně.
01:58
Kantor přikryl kotouč po nahození se středního pásma a následuje buly po jeho levé straně.
01:38
Verva nyní zatlačila Hradec v jeho obranném pásmu.
01:09
Piroš se objevil po nahození osamocený před Kantorem, puk mu ale odskočil a nedostal se ani ke střele.
00:48
To se ale nedaří a končí opět na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po pravici Kantora.
00:33
Kudrna zachytil nahození hostů a zakládá útok.
00:20
Domácí se s ničím nepářou a raději vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
00:03
Úvodní vhazování vyhráli Litvnínovští a hned se ženou do útoku.
00:01
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na modrých čarách a dnešní zápas vypukne za malý okamžik!

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený, Jank, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Dej, Mertl, Suja – Kudrna, Knotek, Šimánek – Květoň, Tvrdík, Škoda – Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Peter Draisaitl a Jiří Kučera.

HC Verva Litvínov: Francouz (Franěk) – Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Pavlík, Kousalík – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Piroš, Rapáč, Ručinský – Černý, Pšurný, Jurčík. Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol.

Rozhodčí: Jeřábek, Wagner – Blümel, Barvíř..
„Litvínov je nebezpečný soupeř, má ve svém kádru hodně šikovných hráčů, kteří dovedou rozhodovat zápasy a vytěžit z minima maximum. Budeme muset opět předvést zodpovědný výkon po celých 60 minut,“ nechal se před utkáním slyšet trenér hradeckého mančaftu Peter Draisaitl.
Proti Litvínovu navíc poprvé za Hradec nastoupí Jaroslav Kudrna, jenž laboroval se stehením přitahovačem, avšak dnes je již v plné polní a je připraven pomoci útočné letce hradeckého Mountfieldu! Na ledě se objeví na pravém křídle druhé formace po boku Tomáše Knotka a kapitána Jiřího Šimánka. Bude pro něho extraligová premiéra v letošní sezóně povedená?
Diváci budou moci také sledovat zajímavý souboj mezi muži stojícími na střídačkách. Litvínovský tým má pod taktovkou Vladimír Jeřábek, jenž hradecký tým trénoval v letech 2002–2004 a 2005–2007! Trenér Sveročechů je znám jako obrovský motivátor a je jasné, že v Hradci bude chtít uspět dvojnásob.

Podobná situace nastane i na straně domácích. Asistent hlavního trenéra Jiří Kučera totiž vedl Litvínov ve třech nekompletních sezónách mezi roky 2009 a 2012. O vánocích zkompletuje celý rok pod Bílou věží a jeho srdce plně patří hradeckému manačaftu. Kdo se bude po dnešním duelu radovat a kdo naopak uroní slzu?
Hradečtí se nechází na třetím místě a po nepovedeném začátku proti pražské Spartě, kdy na jejím ledě prohráli 1:5, přišly výtečné výkony. V prvním domácím zápase v extralize po 20 letech svěřenci Petera Draisaitla vyzráli na třinecké Oceláře, se kterými prohrávali 0:2, ale vývoj zápasu dokázali otočit ve svůj prospěch a připsali si tři body za výhru 3:2.

Následovala šňůra třech venkovních zápasů v řadě. Hradec nejprve porazil Karlovy Vary 3:0, následně předvedl výborný výkon proti Slavii, ta však udeřila těsně před koncem prodloužení a Hradečtí si z hlavního města odvezli "pouze" jeden bod. Hradec v posledním zápase už ale znovu vyhrál, a to na ledě kladenských Rytířů, kteří hráčům zpod Bílé věže podlehli 1:2. Hradečtí chtějí proti Litvínovu prodloužit svoji bodovu sérii a udržet se mezi top týmy. Povede se jim to před zraky svých fanoušků? Nebo Litvínov bude v královehradecké metropoli loupit.
Litvínovským hokejistům patří po pěti kolech průběžné osmé místo, kdy na jejich kontě svítí stejný počet bodů. V prvním utkání letošní sezóny podlehli na domácí půdě ševcům ze Zlína, kteří je porazili 3:2 po nájezdech. Ve druhém utkání Verva dostala za vyučenou od Pardubic, které ji ze svého svatostánku vyprovodily po výsledku 5:0.

Třetí a čtvrté utkání však Litvínov vyhrál na nájezdy, nejdříve uspěl proti Liberci a následně v nájezdové loterii vyučil Piráty z Chomutova. Litvínovští v posledním zápase získali cenný skalp plzeňských Indiánů, které porazili 4:1 a na Hradec ztrácí pouhé dva body. Po pátečním duelu tak může být rázem vše jinak.
Všechny vás srdečně vítám u zápasu 6. kola Tipsport extraligy, ve kterém proti sobě stane domácí Mountfield HK a HC Verva Litvínov. Pod Bílou věží se odehraje letos teprve druhé utkání a bude se jednat zároveň o poslední "generálku" před nedělním východočeském derby. V tom Hradečtí vyzvou Pardubice.