Domácí si nakonec po jasném výsledku připisují první bod v sérii. Ač to v první třetině nevypadalo, ve druhé třemi góly nasměrovali zápas ke svému vítězství. Ve 48. minutě dal Vítkovicím naději Jan Káňa, ale prakticky další střídání vrátil Východočechům pohodové vedení střelec dvou branek Jaroslav Markovič. Nejlepší hráči: Markovič - J. Káňa. Zítra tak bude série pokračovat za stavu 1:0 pro Pardubice. Hezký zbytek dne!
60:00
59:35
Kousal mohl po Radilově žabičce ještě upravit skóre, ale ze dvou metrů trefil Šindeláře.
58:50
Zápas se spíše dohrává, Pardubice se v přesilovce nikam neženou.
58:31
Domácí si v závěru třetí třetiny zahrají přesilovku. Za hrubost je vyloučen Roman Szturc.
57:52
Koukal se i v tísni dokázal procpat k zakončení, netrefil však branku.
57:09
Vítkovice teď na chvíli přidaly na důrazu v útočném pásmu a bylo to znát. Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.
56:18
Húževkův pokus od modré Růžička vyrazil před sebe a dorážejícímu Ujčíkovi kotouč v dobré pozici sjel z hole.
55:37
Po dlouhé době si zaútočili i hosté, nic vážného pro Růžičku z toho nebylo.
55:07
Mezi střelec se mohl zapsat i obránce Kolář, ale se střelou ve výhodné pozici váhal dlouho a důrazní obránci ho pak zpacifikovali.
54:54
Cetkovský si tělem udělal prostor za brankou a bekhendem prověřil pozornost Šindeláře.
54:37
Rychlou souhru Koukala se Starým zakončoval Kolář. Šindelář proti střelci vyjel a bezpečně kotouč lapil.
54:16
Borer od modré o hodně minul.
54:00
Somík hezky mezi beky vyslal Bartka, ale ten byl moc horlivý, a tak jej zastavil ofsajd.
52:52
Buchtelemu se otevřela mezera mezi vítkovickými obránci a tak se jal proniknout mezi nimi. Dostal se až mezi kruhy, odkud provětral Šindeláře.
51:57
Před Růžičkou operoval Ujčík a snažil se dorazit puk za pardubického brankáře. Potýkal se však s přesilou dvou mužů a po sérii tvrdých soubojů přišel o puk.
50:52
Růžička si dovolil vyjet až do rohu hřiště a ač tísněn protihráči, rozehrál přesně na hůl svého kolegy.
50:31
Domácí jsou nadále při chuti. Po Kousalově přihrávce pálil Kolář II. Šindelář si připsal lehký zákrok.
49:32
Pohl měl našlápnuto na levém křídle, ale rychlostní souboj se Sičákem vyzněl lépe pro pardubického beka.
48:33
Zároveň s pátou brankou Pardubice došlo ke střídání brankářů. Málka nahradil Filip Šindelář.
48:33
Pardubice právě vstřelily branku!Domácí ale bleskově reagují! Po pravém křídle pláchl Martin Bartek, jeho střelu Málek sice vyrazil, ale jen na hůl JAROSLAVA MARKOVIČE, který bez potíží dorazil puk za čáru - 5:2. Asistence: Martin Bartek a Jan Kolář II.
47:34
Vítkovice právě vstřelily branku!Nečekaně se Vítkovice dostávají na dostřel. Po nenápadné akci pálil kousek za modrou JAN KÁŇA a nachytal Růžičku, neboť se trefil přesně do horního rohu. Kotouč šel za brankovou čáru odrazem od břevna - 4:2. Asistence: Jiří Burger a Juraj Sýkora.
46:49
5/5.
46:36
Až nyní musel zasahovat Růžička, ale střelu od modré viděl perfektně, a tak ji lapil na svoji hruď.
46:15
Pardubice mají kotouč na svých holích možná častěji než soupeř. Kolář II opět vyhodil.
45:38
Zohorna takticky udržel kotouč i mezi třemi protihráči a našetřil tak čas.
45:16
Odrazem o plexisklo dostal puk pryč z kluziště Václav Kočí, vhazovat se bude před Růžičkou.
44:47
Rozhodčí situaci posoudili jako faul Jana Koláře I, který tak za napadení dostává dvě minuty. Přesilovka pro Vítkovice.
44:47
Na ledě zůstal po zákroku jednoho z pardubických Ondřej Šedivý. Po chvíli se zvedl a s rukou u pusy odjel na střídačku.
44:31
Šikovně tečoval Jan Káňa střelu od modré, Růžičkovi přilétla jinam, než čekal. Nakonec puk odrazil svojí maskou.
44:25
Pardubice nerozehrály přesně - icing.
44:16
Bekhendové nahození Strapáče od mantinelu Růžička pokryl. Vhazovat se bude před ním.
44:01
Po dalším dobrém napadání Kousalovy lajny pálil od modré Píša. Málek viděl dobře a puk lapil.
43:13
Ujčík držel dobrou půlminutu kotouč v rohu, ale ne a ne se dostat do střelecké pozice.
41:44
Pardubice právě vstřelily branku!Domácí díky důrazu u Málkovy branky odskakují na rozdíl tří branek. Havíř udržel na modré čáře puk a poté ho nahodil směrem k brance, kde číhal na zadní tyči LUKÁŠ RADIL, který bez potíží dorazil touš za čáru - 4:1. Asistence: David Havíř a Jan Buchtele.
41:19
Bartek se u pravého mantinelu nerozpakoval a pálil, Málek jeho pokus v pokleku chytil.
40:32
Vítkovice do třetí části přeskupily řady. Jako druzí v pořadí nastupují Ujčík s Bugrem doplnění o Lukáše Klimka.
40:17
Sýkora v první akci netrefil branku Růžičky.
40:01
První polovina prostřední části moc nenaznačovala, že by se vývoj zápasu měl tak zásadně měnit. Pardubice nevyužily dvojnásobnou přesilovku, nadále je brzdily nepřesnosti. Pak ale Markovič šťastnou brankou potrestal zaváhání vítkovické obrany a Borer od modré trefil svou první branku v pardubickém dresu. Aby toho nebylo málo, tak v oslabení ujela dvojice Rákos - Zohorna a druhý jmenovaný zvýšil na 3:1. Vítkovice krok rozhodně neztrácejí, domácí jsou ale efektivnější. Třetí část začne asi ve 20:01.
40:00
38:55
Vítkovice postupovaly ve třech proti dvěma obráncům, ale šanci jim zmařil dobrým zákrokem Kolář II. Jeho jmenovec útočník poté mohl postupovat sám na Málka, nevyšel mu však krok.
38:25
Na druhé straně neuspěl Szturc. Růžička proti němu vyjel a výrazně zmenšil prostor, kam by mohl vítkovický forvard zakončit.
38:10
Bartek netrefil branku od levého mantinelu.
38:00
Hraje se 5/5.
37:11
Zároveň jsou vyloučeni hráči obou týmů. Ovčačík, dvě minuty za sekání a Starý, dvě minuty za držení protihráče.
36:53
Ovčačíkovu ránu od modré Růžička vyrazil, ani neví jak.
36:04
Pardubice právě vstřelily branku!Pardubice zvyšují svůj náskok v oslabení. Hosté se nechali strhnout hrou v útočném pásmu, načež do protiútoku vyjela trojice pardubických hráčů. Rákos chytře puk podržel a poté jej přiťukl do jízdy TOMÁŠI ZOHORNOVI, který vymetl horní roh branky - 3:1. Asistence: David Havíř a Daniel Rákos.
35:16
Vítkovice mohou odpovědět v přesilové hře. Dvě minuty za hákování dostal Jaroslav Markovič.
34:59
Štefanka se pokusil překvapit Růžičku ranou zpoza branky, ale trefil pouze zařízení zezadu.
34:40
Starého v rozjezdu zastavil ofsajd, Koukal mu adresoval příliš pomalou přihrávku.
33:50
Pardubice právě vstřelily branku!Domácí otáčejí skóre! Již ve hře 5 na 5 vybojoval puk v rohu Kousal, nabil jej k ráně CASEY BOREROVI, který svou první brankou v pardubickém dresu propálil Málka. Vítkovický brankář nebyl u své levé tyče včas - 2:1. Asistence: Robert Kousal a Jan Buchtele.
33:18
Štefanka poslal puk přes všechny čáry.
33:05
Až čtvrtý pokus domácím vyšel. Po přerušení se bude vhazovat u Málka.
32:22
Třetí pardubický pokus o založení útoku zastavil ofsajd.
32:15
Vítkovice dvakrát v krátkém sledu vyhodily.
31:49
Dvě minuty za zdržování hry dostává Karol Sloboda. Pardubice budou hrát přesilovku.
31:31
Pardubice právě vstřelily branku!Řada nepřesností vedla až k pardubickému vyrovnání. Kotouč vybojoval Somík a servíroval před branku Bartkovi, kterému střela nesedla, ale volný puk posunul na hokejku JAROSLAVA MARKOVIČE, který kus gumy došťouchal za čáru - 1:1. Asistence: Martin Bartek.
30:58
Zákrok z kategorie těch lehčích si připsal Martin Růžička. Vhazovat se bude po jeho levici.
30:30
Závar před Málkem vyřešil včasným zákrokem Trnka. Buchtele s Kousalem už se hnali za dorážkou.
30:13
Až nyní se ke slovu dostali domácí. Sičák posunul na Somíka, který se snažil propasírovat puk za Málka, ten ale ucpal prostor u své tyče stoprocentně.
29:23
Na hokejky domácích hráčů se poslední minuty opět vkrádají nepřesnosti. Moc šancí momentálně na ledě k vidění není.
29:03
Ujčík upaloval s kotoučem kolem pravého mantinelu a jelikož ho žádný ze spoluhráčů nedoplnil, rozhodl se zakončit sám. Párkrát zamíchal s kotoučem a následně mezi nohama beka pálil, Růžička si však našel skulinu a puk lapil.
28:21
5/5.
27:50
Szturc měl trochu času ke střele a od pravého mantinelu vypálil. Bohužel pro hosty vůbec netrefil branku.
27:11
Zbytečnou klukovinou se na další minuty vyřadil ze hry Lukáš Klimek, když švihl hokejkou o plexisklo. Rozhodčí mu udělili osobní desetiminutový trest.
26:21
14 vteřin budou hrát Vítkovice v přesile dvou mužů. Dvě minuty za hákování dostal Casey Borer.
26:02
Ujčík centroval před branku, ale tam bylo hodně soupeřových holí, takže se Vítkovice nedostaly ani k dorážce.
25:21
Kolář I to udělal šikovně. Nejprve zavezl kotouč do pásma a poté jej nahrál zpět na obránce. Pardubice šetří čas.
24:55
Píša vyhodil.
24:36
Dvě minuty za podražení obdržel Jiří Cetkovský.
24:26
A měnit skóre se mohlo na druhé straně. Růžička Trnkovu střelu neviděl, ale dokázal ji v poslední chvíli vyrazit.
23:57
Vítkovice přestály náročné oslabení, domácí sice dokázali rozestavět přesilovkový vzorec, ale jejich střelba mířila až moc nepřesně.
23:36
5/5.
22:59
Rána Koláře II se ani nedostala k Málkovi. Následně Sloboda opět na chvíli uklidnil své barvy.
22:17
Bartek zkazil přihrávku a Vítkovice se definitivně dostaly z obranného pásma. 5/4.
22:02
Píša netrefil branku.
21:40
Vítkovice vyhazují.
21:36
Obrovský tlak Pardubic ukončil až hákováním Pavel Trnka. Domácí budou hrát 44 vteřin dvojnásobnou přesilovku.
20:46
Dvakrát pálil od modré Kolář II, ale nejprve trefil obránce, poté přestřelil branku.
20:13
A Pardubice si hned v úvodu zahrají přesilovku. Za vysokou hůl je vyloučen Petr Punčochář.
20:13
Starý schoval svoji střelu za beka poprvé ve druhé části protáhl Málka.
20:01
První část nenabídla zrovna zběsilé tempo, zatím se zdá, že dominovat bude spíše defenzivnější pojetí. Přesto několik šancí k vidění bylo. Vítkovice se v 6. minutě ujaly vedení, když se na centimetr přesně trefil Kudělka. Domácí odpověděli v polovině třetiny, když z mezikruží orazítkoval tyč Koukal. Na pardubických hráčích byla vidět nervozita, často jim kotouč uskakoval a hra z jejich stran byla celkově neurovnaná. Ani jeden tým nevyužil řadu přesilových her. Blíže ke skórování měli hosté, ale Sloboda osamocený v jasné šanci odmítl zdvojnásobit náskok. Druhá část začne asi v 19:04.
19:53
5/5.
19:26
Kotouč opět letí na pardubickou polovinu. Domácí zatím neví, kterak se zabydlet v útočném pásmu.
19:01
Kolář I z první od mantinelu o půl metru přestřelil.
18:48
Píšovi se kotouč zamotal pod brusle a hosté se tak snadno osvobodili.
18:18
5/4.
17:53
Navíc mají Vítkovice po přesilovce. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Juraj Štefanka. 24 vteřin se bude hrát 4 na 4.
17:37
Pardubice se zatím brání dobře, hosté se nemohou usadit v pásmu.
16:55
Pardubice vyhazují.
16:30
Na poslední chvíli upálil Burgerovi kotouč Sičák. Vítkovický forvard už by uklízel puk do poloprázdné branky.
16:18
Zároveň s návratem Šedivého na led je vyloučen za držení hole Jan Buchtele.
16:12
Opět se domácí nedostali do pásma a poté zahráli na zakázané uvolnění.
15:50
Další akci Východočechů zastavil ofsajd.
15:28
Vítkovice se brání bezchybně. Kotouč opět u Růžičky.
15:05
Po chybě v pardubické rozehrávce byl sám před Růžičkou Szturc, ale nestihl si ideálně zpracovat kotouč.
14:45
S lehkou střelou Koukala neměl Málek problém a hru přerušil.
14:38
Punčochář vyhodil.
14:19
Nahození Sičáka od modré na poslední chvíli vyrazil mimo branku Málek. Útěchou pro Pardubice bude následná přesilovka, když dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Ondřej Šedivý.
13:22
Velký závar před Růžičkou se štěstím pro domácí nekončí gólem. Z kruhu pálil Ujčík, dorážel Burger, ale kotouč se za brankovou čáru nedostal.
12:49
Burger famózní přihrávkou vybídl ke skórování Karola Slobodu, který ve stoprocentní šanci trefil ze dvou metrů ležícího Růžičku.
12:26
4/5. Začíná přesilovka Vítkovic.
11:48
Další zákrok vítkovického brankáře po akci dua Kousal - Buchtele.
11:42
Kousal při pokusu o střelu zlomil hůl a naštvaně zahodil její zbytek. Pomalu letící kotouč schoval pod svou rukavici Roman Málek.
11:26
Přesilovka Pardubic končí. Trest pro hráčskou lavici odsedí Lukáš Radil.
11:05
Koukal z mezikruží napálil puk do Málkovy tyče!
10:48
Húževka vyvezl puk a odešel střídat.
10:27
Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Tomáš Voráček.
09:48
V závěru oslabení se až před Málka vydal Kočí, v obrovské šanci trefil jeho rameno.
09:47
5/5.
09:18
Hostům se nedaří rozjet kloudný útok.
08:35
Po chybě Borera se s pukem před Růžičkou zjevil Burger, ale neměl dost času na to, aby přesně zakončil.
08:15
Slobodovi přihrávka na útočníky vůbec nevyšla, hra se tak stěhuje před Málka.
07:55
Koukal vyvezl a podržel kotouč.
07:47
Tlak Vítkovic vyústí v přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval David Havíř.
07:10
Šedivý se rychlou kličkou dostal do pásma, pak už ale nezvládl přesněji zakončit.
06:40
Domácí inkasovaná branka zaskočila, hraje se teď výhradně před Růžičkou.
06:00
Do další šance se dral Sýkora, ale před brankou netrefil přihrávku od zadního mantinelu.
05:23
Vítkovice právě vstřelily branku!Jen co se hosté vymanili z oslabení, ujímají se vedení! Burger v útočném pásmu přenechal za sebe rozjetému TOMÁŠI KUDĚLKOVI, který bombou z první uklidil kotouč k tyči - 0:1: Asistence: Jiří Burger a Jan Káňa.
05:08
Prudkou Kudělkovu přihrávku nemohl J. Káňa zpracovat - zakázané uvolnění Vítkovic.
04:50
5/5.
04:20
Sičák stál osamocen proti Málkovi, ale z pěti metrů netrefil branku.
03:58
Následně domácí vyhazují na icing.
03:51
Sičák nenahrál přesně a Pardubice se tak pakují z pásma.
03:34
Starý našel od modré čáry parádně před brankou Koláře I, jeho lehká teč letěla vysoko nad.
03:00
Po Kolářově střele dorážel Koukal, kotouč mu však utekl a Burger mohl vyhodit.
02:50
První přesilovou hru si zahrají domácí. Za hákování dostává dvě minuty Roman Szturc.
02:28
Lukáš Kucsera měl dost času ke střele, ale z dobré pozice vystřelil slabě. Růžička tak neměl problém schovat kotouč do rukavice.
01:49
Radil dostal přesnou přihrávku do jízdy a poté pálil, Málek zlikvidoval i následnou dorážku. Neprosadil se ani Buchtele z kruhu.
01:10
Pohl přihrával před branku na připraveného Burgra, ale před ním puk upálil obránce Borer.
00:47
Vítkovický brankář stál první vážnější hrozbě. Od pravého mantinelu pálil Somík, ale střela mu ideálně nesedla.
00:18
K prvnímu útoku se rozjeli domácí. Před Kolářem I včas zakročil Málek.
00:01
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Borer, Sičák, Havíř, Kolář II, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Markovič, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Zohorna, Rákos - Nahodil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina. HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) – Punčochář, Kudělka, Ovčačík, Sedlák, Sloboda, Voráček, Trnka – Pohl, Burger, J. Káňa – Ujčík, Štefanka, Klimek – Szturc, Húževka, Sýkora – Šedivý, Strapáč, Kucsera - T. Káňa. Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták. Rozhodčí: Hribik, Šindler - Gebauer, Lederer.
Vítkovice počítají citelné ztráty v defenzívě. Do konce sezony si nezahraje zraněný Denis Rehák, problémy má i velezkušený Marek Malík. Stabilní bek se dle slov trenéra Motáka určitě neobjeví v úvodních dvou duelech v Pardubicích.
Pardubickou kabinu před čtvrtfinále potěšil návrat tři měsíce absentujícího Martina Bartka, slovenský střelec je tak pro vrchol sezony připraven. Naopak do zápasu nezasáhne zraněný Corey Elkins, ani Václav Benák, který si odpykává pětizápasový trest za faul na Kratěnu. K dispozici bude trenérům nejdříve na případné páté utkání čtvrtfinále.
Přesto dovolte ještě jedno ohlédnutí. Kdo musí být spokojen s výběrem soupeře, je vítkovický brankář Roman Málek. Ten totiž proti Pardubicím odchytal už čtyři série play-off a všechny vyhrál. V letech 2002 a 2003 v dresu Slavie, o rok později za Plzeň a loni již v brance Vítkovic. Bude jeho magie fungovat i nadále a navlékne pátý korálek?
Dle postavení po základní části se může zdát, že lehkým favoritem této série jsou hokejisté Pardubic (3. místo), ale čtyři předchozí vzájemné zápasy ukazují, že šance jsou naprosto vyrovnané. Oba týmy si podržely domácí zápasy, Vítkovice (6. po základní části) navíc dokázaly na východě Čech uhrát bod díky porážce v nájezdech. Další ukazatele hovoří více pro domácí. Pardubičtí mají výrazně lepší skóre, o chlup lepší byli i v přesilovkách. Nyní ale začíná nová soutěž, za minulé úspěchy se body nedávají.
Dlouho očekávané čtvrtfinále play-off je tu! V jedné ze čtyř sérií na sebe narazí staří známí, hokejisté Pardubic a Vítkovic. Tradiční soupeři se potkávají ve vyřazovacích bojích už potřetí v řadě. Na jaře 2010 Východočeši parádní jízdou přehráli svého soka ve finále 4:0 na zápasy a brali titul. Vítkovice se pomstily loni, když semifinálovou sérii vyhrály jasně 4:1 a postoupily do finále. Tam nakonec podlehly Třinci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.