Neuvirth - 11
Rask - 9
60:00
59:47
Sparťanskou snahu o vyrovnání v oslabení navíc zhatil Krstev (SPA), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění, navíc ještě dostává osobní desetiminový trest.
59:39
Škodováci drž puk v bezpečné vzdálenosti od svého gólmana.
58:58
Až nyní se Plzeň dostává a dokonce se i drží v útočném pásmu.
58:36
Sparta se zatím s přehledem brání, hraje se před Raskem.
58:25
Oddechový čas pro hosty.
58:25
Hlinka (SPA) dostává dvě minuty za krosček.
58:25
Pletka společně s Kovářem jeli dva na jednoho obránce, Pletka řešil situaci střelou, Neuvirth jí zkrotil. Plzeňský agilní útočník ale vybojoval faul.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:43
Martina Straku nyní velmi rozlítil odpískaný offside, který podle plzeňského kapitána rozhodně nebyl.
57:03
Sparta právě vstřelila branku!

Nic nebylo platné, že Vlasák už byl na ledě. Plzeňští hráči byli rozhození, čeho využil dorážkou Tenkrátovy střely od modré Alex FOSTER. Asistence: Petr Tenkrát, Troy Milam
56:59
56:45
Ton proskočil plzeňskými obránci, puk mu ale sebral Rask a schoval ho před sparťanským ostrostřelcem do lapačky.
56:28
Spartu zastavuje v útočném snažení postavení mimo hru.
56:01
A znova. Puk je až za Neuvirthem. Oba týmy střídají.
55:41
Plzeň se poprvé od začátká oslabení osvobozuje.
Utkání sleduje 5613 diváků.
54:57
Rask (PLZ) podle rozhodčích úmyslně posunul branku a dostává dvouminutový trest za zdržování hry. Trest za něj odpyká Vlasák.
54:28
Hra se přelévá ze strany na stranu, chvilku se hraje před Raskem, chvilku před Neuvirthem.
53:55
Oba týmy si mohou oddechnout, na stadionu probíhá přestávka k čištění ledu.
53:36
Straka s Kratěnou se vydali na průzkum sparťanského obranného pásma, Kratěnova střela ale mířila vysoko nad.
52:48
Nyní pro změnu útočí domácí - Gulaš svou střelou téměř sestřelil Neuvirthovi masku z hlavy.
51:48
Zakázané uvolnění hostí.
51:23
Sparta teď opravdu kouše a střílí na Raska ze všech možných i nemožných pozic. Plzeňský gólman zatím odolává.
50:49
Ovšem z prudkou ranou Jánského už drobné potíže měl. Nakonec ji ale udržel před brankovou čarou.
50:23
Bahenský vyslal na Raska střelu z úhlu, ta finskému gólmanovi však příliš potíží nenadělala.
50:13
Sparta už už přečislila plzeňskou obranu, zastavil ji ale offside.
49:32
Straka tečoval těsně před gólmanem hostí puk, ten ho však i přesto zachytil do lapačky.
49:08
Vlasák pálil, Neuvirth ramenem jeho pokus vyrazil.
48:17
Milam udělal chybu na útočné modré čáře,do útoku se rozjela trojice Pitule, Dvořák, Balej, která přečíslila sparťanskou obranu. I když řádně zaměstnali všechny přítomné Sparťany na ledě, gólu nedocílili. Vybojovali však vhazování před Neuvirthem.
47:35
Pletka se dostával do dobré pozice, nakonec ale skončil na zemi a ze šance nic nebylo.
46:52
Spartu rozhodně vstřelený gól nakopl, čím dál tím častěji se vyskytují její útočníci před Raskem a snaží se zvrátit vývoj utkání.
44:50

Celý plzeňský stadion ještě skandoval jméno Ryana Hollwega, když Sparta z ničeho nic přijela do útočného pásma a Zdeněk BAHENSKÝ vsítil třetí gól hostujího týmu. Asistence: Lukáš Luňák, Ari Vallin
44:22
Diváci se dočkali i boxerské vložky. Došlo na pravděpodobně domluvenou bitku mezi Hollwegem a Kočím. Ta vznikla u plzeňské střídačky, kdy oba kohouti odhodili rukavice a pustili se do sebe. Nejprve měl navrch plzeňský tvrďák, poté je ale nutno přiznat,že převzal aktivitu Kočí a vyhrál na body. Oba hráči dostali za zcela férovou bitku tresty pět minut plus osobní tresty do konce utkání.
44:07
Plzeň právě vstřelila branku!

Dvořákův bodyček nastartoval celou útočnou akci Jozefa BALEJE, který se u mantinelu zmocnil puku a dostal ho až za Neuvirtha. Asistence: Martin Heřman.
43:52
Dvořák poslal krásným čistým bodyčekem na led Tona.
43:20
Gawryletz pálil od modré, Rask švihl svým betonem, ale nemusel zasahovat, střela šla mimo.
43:13
Zakázané uvolnění Plzně.
42:32
Ke gólu ale teď byli velmi blízko Pražané. Treille už byl sám před prázdnou brankou s pukem na hokejce, ale nakonec místo kotouče skončil za Raskovými zády sám. Když se vracel na střídačku, jen bezmocně nad svou zmařenou šancí kroutil hlavou. Sparta byla opravdu velmi velmi blízko kontaktnímu gólu.
42:20
Hanzlík zachytil puk na modré, předal Lvovi, ten ale se svou možností nenaložil podle představ.
41:16
Heřman vyhrál buly, Slovák pálil od modré, ale střela šla mimo.
41:11
Po plzeňském útoku vypadla Neuvirthova branka ze svého postavení, rozhodčí společně s ledařem ji usměrňují na své místo.
40:20

Přesně s návratem Pituleho na led přišla sparťanská gólová akce. Luňák posílal střílenou přihrávku do ohně před plzeňskou branku, kde v tom momentě zrovna projížděl Dominik PACOVSKÝ, od jehož těla se puk odrazil za Raska. Proti tomu byl plzeňský gólman naprosto bezmocný.
40:01
Třetí třetinu začnou domácí ale v oslabení. Na trestné lavici bude ještě 16 vteřin Tomáš Pitule.
Ve druhé třetině přidali domácí do sparťanské sítě dvě branky a zcela po zásluze vedou už 4:1. Sparta se ke gólovým příležitostem dostává jen těžko. A když už sinějakou šanci vytvoří, v plzeňské brance stojí zatím velmi jistý Rask, který všechny šance hatí.

38:53
Přesně s návratem čtvrtého indiána na led vyslal na Raska krásnou ránu Hlinka. Gólman domácích ji ale opět, stějně jako na záčátku utkání, ukryl ve své lapačce. Navíc prodal svůj zákrok tak, aby ho ocenili všichni přítomní na stadionu.
38:16
Pitule (PLZ) si myslel, že Treilleho poslal k ledu čistým zákroke. Rozhodčí měl ale jiný názor, plzeňský útočník dostává dvě minuty za hákování. Další oslabení ve třech pro Plzeň.
37:20
Nyní měl Rask obrovské štěstí. Vůbec netušil kam puk po střele Jánského zamířil, ale kotouč se naštěstí pro něj odrazil dolní konstrukce branky mimo dosah sparťanských hokejek.
36:52
Ševc (PLZ) dostává dvě minuty za sekání.
36:41
Marušák vyslal od modré další ránu na sparťanskou branku, ale ta nebyla vůbec přesná.
36:35
36:17
Slovák se z ničeho nic dostal k puku v dobré pozici před brankou, ale asi se lekl volného prostoru, jeho dorážka vůbec nemířila přesně. Po něm ještě střílel Gulaš, ale s tím už si Neuvirth poradil.
35:37
Plzeň točí obranou čveřici kolotočem přihrávek, Sparťané neví, kde jim hlava stojí.
34:35
Ovšem moc dlouho se v pěti na ledě Sparťané neohřáli. Na tresnou lavici zamířil Gawryletz (SPA) na dvě minuty za podražení.
A možná se nám rýsuje ještě nějaká zajímavá situace, neboť Kočí si něco šeptal u střídačky s Hollwegem.
34:12
33:51
Kovář dorážel Strakovu střílenou přihrávku, sparťanský gólman byl ale pozorný.
33:35
Ševc neudržel puk před modrou čárou, píská se offside domácích.
33:21
Plzeň ihned poté, co se objevila na ledě v pěti, opět zaměstnala Neuvirtha.
33:13
32:10
Drobná strkanice před Raskem. Kočí chtěl dohrávat útočnou akci, ale přitom sekl Raska přes rukavice. Plzeňská obrana ho hned jela ztrestat, ale rozhodčí mu vyměřil svůj vlastní trest - dvě minuty za sekání. Hraje se tedy čtyři na čtyři.
31:50
Plzeň vyhazuje.
31:09
Nyní ale bude mít Sparta možnost na zkorigování výsledku. Na trestnou lavici míří Gulaš (PLZ).
31:00
Po delší době se o puk bojuje za plzeňskou brankou. Tam to však pro Raska není nebezpečné.
29:59
Další možnost pro Hollwega. Tentokrát zachytil sparťanské vyhození, ale z prostoru mezi kruhy trefil jen hruď brankáře Neuvirtha.
29:22
Spartě se nic nedaří. Nemohou se dostat přes útočnou modrou čáru, natož založit kloudnou útočnou akci.
28:18
Straka si vyměnil puk s Vlasákem, ten přenechal Gulašovi, jehož střelu ale zblokovali sparťanští obránci.
27:38
Tenkrát zavezl puk do útočného pásma, ale Ševc ho pět vyváží na sparťanskou polovinu.
27:21
Další zakázané uvolnění domácích.
27:08
Rachůnek vystřelil, Rask vyrazil betonem.
26:54
26:05
Sparta střídá své unavené hráče, Plzeň nedala hostím v přesilové hře vydechnout. Rask si ve druhé třetině ještě pořádně nesáhl na puk.
25:57
25:15
Pro změnu pálil Kovář, ale ani jeho rána nenašla svůj cíl.
24:29
Ševc prozkoušel Neuvirtha tvrdou střelou, vzduchem se mihla sparťanská lapačka a bylo po šanci.
23:55
Plzeň si zahraje přesilovou hru. Milam (SPA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
22:14
Sparta střídá gólmany. Marka Schwarze nahrazuje mezi třemi tyčemi Michal Neuvirth.
22:14

Škodovka spustila hokejovou smršť. Ryana HOLLWEGA sice všichni před zápasem pasovali do role soupeře Kočího v nějaké bitce, ale on se prosadil mnohem hokejověji. Vstřelil čtvrtý plzeňský gól a vyhnal Schwarze z branky. Asistence: Jakub Lev.
21:46

Ale domácí se branky přece jen dočkali. Michal DVOŘÁK, ač velmi těsně hlídán, objel branku a procedil puk mezi Schwarzovými betony. Asistence: Jozef Balej.
21:34
Plzeňští se nyní dožadovali videa, ale nebyl k němu důvod. Sparťanský gólman sice i s pukem ve výstroji klouzal do branky, ale podařilo se mu udržet kotouč ještě před čarou.
20:28
Ač Straka vyhrál úvodní buly druhé třetiny, u puku je Sparta.
20:01
První třetinu hodně rozkouskovávala vyloučení, přesto byl k vidění pohledný hokej plný rychlých akcí. I gólů si diváci užili dost. Domácí fanoušci pochopitelně měli radost především ze dvou branek v síti brankáře Schwarze, který nahradil v brance gólmana Washingtonu Neuvirtha.
Zásahy brankářů v první třetině:

Rask - 11
Schwarz - 9
20:00
19:53
Pletka protečoval do útočného pásma, ale Plzeň už nic nestihne.
19:37
Zakázané uvolnění pražského celku.
19:14
Ani jeden z týmů už se nikam nežene.
18:33
Treille střílel, Rask má puk bezpečně na své hrudi.
17:51
Tomáš Vlasák se pokusil založi plzeňský útok, ale nevyšla mu přihrávku, puk má Sparta.
17:37
Rask si připisuje jednoduchý zákrok, sebral sparťanské nahození, vhazuje se v plzeňském obranném pásmu.
15:31

Tak tohle byla hokejová nádhera! Plzeňští dokonale rozebrali sparťanskou bránící čtveřici, vyšachovali ze hry i gólmana, když Vlasák nádherně našel osamoceného Martina STRAKU, který poslal do sparťanské branky nechytatelnou bombu. Asistence: Tomáš Vlasák, Jan Kovář.
14:58
14:32
Zbytečným faulem se v útočném pásmu provinil Ton (SPA) a je dalším vyloučeným hráčem. Dneska rozhodčí rozhodně píšťalku nešetří.
14:13
Vhazování ve středním pásmu.
13:45
Oslabení se domácím zatím daří, hlavně Kovář odvádí obrovském množství práce a našetřil opravdu hodně cenných vteřin.
13:33
Plzeň dostala puk do středního pásma.
13:13
Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilová hra.
12:53
Hanzlík (PLZ) je tedy potretán menším trestem za nedovolené bránění.
12:26
Hanzlíkovi nyní utekl puk do středního pásma, ale přesto sparťanského útočníka do úniku nepustil. Podle rozhodčích však jen za cenu nedovoleného zákroku, Sparta má výhodu.
11:49
Plzni se ale nedaří usadit se v útočném pásmu.
11:08
Jak je při vzájemných soubojích Plzně a Spartou zvykem, rozhodně se nehraje v rukavčkách. Tentokrát plzeňský tlak nedovoleně hasil Krstev (SPA). Dostává dvě minuty za hákování.
10:00
Straka hledal Gulaše, přihrávka však nebyla přesná. Útočí Sparta.
09:47
09:43
Kovář se dostal při oslabení na led a hned se rozjel do útoku. Schwarz ale jeho střelu po zemi zkrotil na svých betonech. Vhazovat se bude ve sparťanském obranném pásmu.
09:04
A znova...
08:41
Plzeň je ve čtyřech a vyhazuje kotouč až ke Schwarzovi.
08:21
Hanzlík už dvakrát zblokoval sparťanskou střelu, Rask nemusel zasahovat.
07:55
Kratěnovi se nepodařilo vyhodit.
07:47
Plzeň čeká 39 vteřin oslabení ve třech. Ke Kovářovi přisedne Ševc (PLZ), kterému se výrok sice pranic nelíbí, ale není mu to nic platné.
6:26
Na tresnou lavici odchází Kovář (PLZ) - dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
06:14

Sparta se ze svého vedení neradovala nijak zvlášť dlouho. Hned po buly ve středním se do útoku vydala Strakova formace a Tomáš VLASÁK se krásnou střelou pod horní tyčku postaral o vyrovnání. Asistence: Tomáš Slovák, Martin Straka.
05:52

Ovšem proti akci Travise GAWRYLETZE byl finský gólman v plzeňském dresu bezmocný. Asistence: Miroslav Forman.
04:52
Hanzlík krásně udržel útočné pásmo, Kratěnova střela ale nebyla pro Schwarze nebezpečná.
04:27
Slovák střílel od modré, jeho střela byla tečována mimo místa, kam mířila.
03:35
Straka ze své obvyklé pozice pálil na Schwarze, ale sparťanský gólman vyrážečkou puk vytěsnil.
03:03
Máme tady první vyloučení zápasu. Kočí (SPA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
02:46
Svou první větší šanci měla i Plzeň, ale Schwarz, který nastoupil do branky místo Neuvirtha si s akcí Škodováků poradil.
01:01
Sparta se usazuje v útočném pásmu a Tuukka Rask si připisuje první těžký zákrok proti střele Jaroslava Hlinky. To byla obrovská šance hostujícího týmu.
00:42
Mužstva si vyměnila úvodní pozdravy, oba brankáři si sáhli na puk.
00:01
Oba týmy už jsou na ledě a zdraví se z modrých čar.
Stadion se pomalu zaplňuje, do začátku zápasu zbývá posledních pár minut.
Kromě souboje dvou tvrďáků - Kočího a Hollwega uvidíme navíc ještě souboj dvou gólmanů proškolených kanadsko-americkou NHL. V plzeňském dresu se poprvé představí posila z Bostonu Tuukka Rask, další zápas ve sparťanském dresu má před sebou Michal Neuvirth.

HC Škoda Plzeň: Rask (Svoboda) - Frolo, Jeřábek. Hanzlík, Marušák, Slovák, Růžička, Ševc - Kratěna, Vlasák, Straka - Gulaš, Kovář, Pletka - Hollweg, Lev, Pitule - Dvořák, Havlíček, Heřman

HC Sparta Praha: Schwarz (Neuvirth) - Vallin, Husák, Sobotka, Kočí, Bahenský, Milam, Gawryletz, Philipp, Krstev - Rachůne, Luňák, Hlinka, Foster, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Treille, Jánský, Ton, Forman, Simon

Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Svoboda.
Naopak Plzni se zatím daří. Prohrála pouze dvakrát ze šesti utkání, radovala se ze tří tříbodových výher a jedné dvoubodové. To suma sumárum dává dohromady jedenáct bodů a prozatímní čtvrté místo.
Jeden z původních favoritů soutěže a loňský vítěz základní části HC Sparta Praha zatím tápe. Letošní ročník se jí rozhodně nedaří podle představ. Čtvrteční prohra s Třincem byla už čtvrtá v řadě za sebou a Spartu shodila na 13. místo extraligové tabulky.
Dnes v netradičním čase od 14 hodin nás čeká utkání se Spartou. Jako vždy je očekávané vyhecované utkání plné osobních soubojů, gólů a hlavně krásného hokeje. Na obou stranách budou hráči, kteří se nebojí rozdat ani chytit nějakou tu ránu. Předvedou nám Kočí s Hollwegem bitku ala NHL?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.