Kometa Brno - Třinec: Tomáš Vincour rozhodl o výhře v nájezdech, 3:2

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji příjemný zbytek nedělního večera.
I přes dnešní výhru zůstávají hokejisté brněnské Komety v tabulce za svým dnešním soupeřem, který má v čele extraligové tabulky dvoubodový náskok. Modrobílí mají ale oproti Ocelářům dva zápasy k dobru.
Dnešní extraligový šlágr mezi prvním a druhým týmem tabulky tedy nakonec vítězí hokejisté Komety. Ačkoliv domácí po většinu zápasu dotahovali jednobrankové manko, ve třetí části srovnali, a nakonec dokráčeli k cenné výhře. Nájezdovou loterii rozhodl Tomáš Vincour, který si tak udělil dárek ke svým včerejším šestadvacátým narozeninám.
Nejlepším hráčem utkání byl na straně Třince vyhlášen brankář Peter Hamerlík, na straně Komety dvougólový střelec Marek Kvapil.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ VINCOUR.
Kometa vsadila podruhé na Tomáše Vincoura a ten se i podruhé prosadil. Kometa tak dnešní dramatickou bitvu vítězí!
Ve čtvrté sérii se rozjel autor prvního úspěšného nájezdu Třince, položil si Vejmelku, ale nedokázal přes něj zvednout puk. Domácí mohou rozhodnout.
Polanský se neprosadil, a tak ani tři nájezdové série vítěze duelu neurčily, pokračujeme!
Tomáš Vincour musel trefit branku, jestli chtěl udržet Kometu ve hře. A tíhu situace domácí útočník zvládl. Hamerlíka překonal bekhendovým blafákem.
Naproti tomu Ján Sýkora se sice rozjel pomalu, ale nakonec překonal střelou k tyči Vejmelku a dostal Třinec do vedení.
Dvougólový střelec z tohoto zápasu Marek Kvapil se přes Hamerlíkovu lapačku neprosadil.
Za Třinec to jako první zkusil Vladimír Dravecký, jemuž klička do bekhendu nevyšla.
Jako první se rozjel k samostatnému nájezdu Martin Erat a nejproduktivnější hráč extraligy se střelou mezi betony Hamerlíka neprosadil.
Samostatné nájezdy začínají.
Zatímco rolba žehlí led, napětí ve vyprodané DRFG Areně by se dalo krájet.
Jako první pojedou samostatné nájezdy domácí.
Dramatické prodloužení vítěze neurčilo, a tak přijdou na řadu samostatné nájezdy. Stoprocentní šance si vypracovali zejména domácí, Kvapil ovšem neproměnil svůj samostatný brejk a Vojtěch Němec napálil zblízka tyč.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Irgl dobře forčekoval, díky čemuž získal pro svůj tým útočné pásmo. Následně ale domácí předvedli velkou obětavost, když se hned dva hráči vrhli do střely Hrabala, a Vejmelka tak už zasahovat nemusel.
64:18
Po delší době se ocitli v útočném pásmu hosté, Růžičkovo zakončení si Vejmelka pohlídal. Brněnský brankář zanedlouho poté kryl další střelu a přerušil hru.
64:00
Začala se závěrečná minuta prodloužení.
63:00
Vojtěch Němec napálil zblízka tyč! Dezorientovaný Hamerlík vůbec nevěděl, kde je puk, brněnskému útočníkovi se ale nepodařilo dorazit kotouč.
62:30
Štencel se proháčkoval před Hamerlíka, ale k zakončení se nedostal, protože mu puk na poslední chvíli i díky dobré práci obránce Třince ujel.
61:58
Hra se přelévá ze strany na stranu, Čermák zakončoval bekhendem jen do boční sítě.
60:50
Na druhé straně mohl rozhodnout Dravecký, jeho zakončení vyrazil ramenem mimo nebezpečí Vejmelka.
60:32
Špirko na modré čáře ztratil puk, načež se Kvapil dostal do samostatného nájezdu, jeho bekhendový blafák Hamerlík vystihl.
60:01
Šedesát minut o vítězi šlágru tohoto extraligového kola nerozhodlo, za malou chvíli tedy přijde na řadu prodloužení. Domácí se ve třetí třetině hnali za vyrovnáním, a nakonec se ho dočkali. V 51. minutě se podruhé v utkání prosadil Marek Kvapil. Hosté se mohli podobně jako ve druhé třetině bleskově vrátit do vedení, ovšem Rákos napálil břevno. Podobně jako první duel v Třinci, i druhý vzájemný souboj Komety a Ocelářů, rozhodne prodloužení třech mužů proti třem, popřípadě samostatné nájezdy.
60:00
59:30
Domácí vyhráli buly, ale závěrečný tlak, z něhož by vytěžili rozdílovou branku, nerozvinuli.
59:25
Kvapil mohl rozhodnout utkání dovršením hattricku. Proti přání vyprodané DRFG Areny se ovšem postavil Hamerlík, který jistým zákrokem podržel své mužstvo.
58:48
Na druhé straně zakončoval třinecký protiútok bekhendem Špirko, puk z jeho hole zaplachtil mimo bránu.
58:37
Trška se rozjel proti čtyřnásobné přesile soupeře, a nakonec ztratil kotouč.
58:07
Dočekal hledal před bránou volného Káňu, který ale promáchl puk!
57:34
Vincour vybojoval za bránou kotouč a zdálo se, že domácí rozvinou tlak, hosté si ale situaci pohlídali a vyvezli puk z pásma.
56:29
Bez větších problémů hokejisté Komety zvládli své první oslabení v utkání. Dočekal naskočil na led a domácí hrají v plném počtu.
56:05
Do třetice domácí vyhodili puk daleko od vlastního pásma.
55:49
Dostálek narušil rozehrávku hostujícího celku a chvíli to vypadalo, že by se mohl utrhnout do brejku. To se brněnskému hráči nepovedlo, přesto si vysloužil potlesk tribun.
55:28
Na několikátý pokus se domácím podařilo odpravit puk z vlastního pásma, konkrétně se to povedlo Gulašimu.
54:59
Na Hrabalovu střelu od modré Vejmelka viděl a vyrazil ji do rohu kluziště.
54:29
Tak to je velká nepříjemnost pro domácí. Poprvé v zápase si zahrají oslabení právě v tuto chvíli! Dvě minuty za hákování obdržel Vlastimil Dostálek.
53:54
Vincour vyslal do brejku Vojtěcha Němce, který se po pravém křídle prohnal až před Hamerlíka, jehož tváří v tvář nepřekonal!
53:16
Hra se přelévala ze strany na stranu, než se ke kotouči znovu dostala první formace Komety. Ondřej Němec měl na pravém kruhu spoustu času i prostoru. Zkušený obránce se ale místo střely rozjel za bránu, odkud naservíroval puk Kvapilovi, jenž z bezprostřední blízkosti Hamerlíka nepřekonal.
52:10
Domácí ale tlak Třince přečkali, a následně mohli dokonat obrat. Zaťovič vypálil od modré čáry těsně nad břevno.
51:48
Obrovská šance Třince. Rákos napálil zblízka břevno! Momentum je jasně na straně Ocelářů.
51:38
Hosté kombinovali v útočném pásmu, načež se ke střele odhodlal Roth, jehož zakončení si Vejmelka pohlídal a vytáhl lapačku.
51:23
Hosté si podobně jako po prvním vyrovnání Komety chtějí vrátit vedení rychle zpět. Od modré to zkoušel Linhart, ale Vejmelka zakročil.
50:33
Kometa právě vstřelila branku!
Domácím se podařilo z tlaku vytěžit vyrovnávací branku! Po nahození Ondřeje Němce se při závaru před bránou nejlépe zorientoval MAREK KVAPIL, který bekhendem pohotově zasunul puk za Hamerlíka. Asistence: Ondřej Němec, Martin Erat.
49:50
Modrobílí stupňují svůj tlak, nyní se hosté osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
49:33
Po vyhraném buly zkusil štěstí Dočekal, Hamerlík zakročil.
49:26
Po Králově střele od modré čáry zakončoval ze záporného úhlu zpoza brány Vojtěch Němec. Záměr odrazit puk od Hamerlíka do brány mu ovšem nevyšel. Třinecký gólman si poradil.
48:34
Erat hledal bránou najíždějícího Kvapila, který ale minul puk.
48:23
Svižný protiútok druhé třinecké formace zakončoval z pravého kruhu Růžička, Vejmelka skryl puk v náruči a vysloužil si potlesk tribun zaplněné DRFG Areny.
47:22
Hosté hrají v plném počtu a i čtvrté oslabení ubránili bez větších problémů. Oceláři dnes potvrzují, že ne nadarmo jsou nejlepším týmem na oslabení v extralize.
47:18
Modrobílým se ani na závěr přesilovky nepovedlo vytvořit tlak.
46:49
Domácím následně vůbec nevyšla rozehrávka, přičemž se při vlastní přesilovce dopustili zakázaného uvolnění.
46:35
Špirko zblokoval Eratovu střelu a následně vyhodil puk přes všechny čáry.
45:52
Domácí, kteří hrají přesilovku se čtyřmi útočníky, ztratili po sérii přihrávek puk i pásmo.
45:22
Čtvrtá přesilovka pro Kometu. Tomáš Linhart před bránou podrazil Hynka Zohornu, za což obdržel dvouminutový trest.
44:58
Zaťovič u mantinelu zboural Adamského, který zalehl puk a rozhodčí nedlouho poté přerušil hru.
44:15
Následně se k puku dostal Trška, ale zakončení mu vůbec nevyšlo.
44:12
Vincour se snažil zaskočit Hamerlíka střelou ze záporného úhlu, třinecký gólman si situaci pohlídal.
43:36
Pohledná kombinace první formace málem skončila brankou, Kvapil pálil z mezikruží nad bránu.
42:25
Čtvrtá formace Komety, v níž teď figuruje i Nečas urputně bojovala o puk, a nakonec se dostala ke střele. Dostálkovo zakončení ale bylo zblokováno.
41:07
Druhá formace Komety se objevila v útočném pásmu, ale po nedorozumění při kombinaci přišla o puk.
40:29
Na druhé straně někdo posunul Vejmelkovu bránu, načež byla hra přerušena.
40:10
Ondřej Němec po vyhraném buly nahodil puk obloučkem na Hamerlíka, který na dvakrát schoval puk v lapačce.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 9 – 8
Střely na branku po 2. třetině: (celkem) 17 – 16
Druhá část nápadně připomínala první. Domácí se snažili překonat dobře organizovanou defenzívu hostí, dařilo se jim to ale hodně ztuha. Ve 33. minutě našla okénko v obraně nově složená první formace, kdy Čermák, jenž nahradil na centru Nečase, vyslal do přečíslení nejproduktivnější extraligové duo Erat – Kvapil. Druhý jmenovaný srovnal stav duelu. Hostům se ale povedlo bleskově vrátit do vedení. Po Petružálkově přihrávce se prosadil Sýkora. Spíše než ofenzivní duel plný šancí sledujeme urputnou bitvu. Zda se to změní ve třetí třetině, sledujte od zhruba 19:08.
40:00
39:29
Štencelova střela od modré čáry byla zblokována a hosté vyvezli puk z obranného pásma.
39:00
Začala se závěrečná minuta prostřední části.
38:54
Hrabal teď trochu nepochopitelně polapil puk a poslal dělovku na druhou stranu kluziště. Zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Hamerlíkem.
38:08
Na druhé straně pálil od modré čáry Milan Doudera, Vejmelka si poradil.
37:39
Němec vypálil od mantinelu nebezpečnou střelu, která zaplachtila těsně nad břevno.
37:22
Hosté pravidelně vyrážejí do protiútoku, tentokrát jim ovšem nevyšel přechod do útočného pásma – ofsajd.
36:38
Na druhé straně pálil ihned po přejezdu do útočného pásma Polanský, Vejmelka jeho pokus vyrazil.
36:00
Druhá formace Komety v tlaku. Zohorna nahrál na modrou Malcovi, jehož dělovka zaplachtila těsně mimo bránu.
35:25
Němec se ocitl v ofsajdu.
35:15
Růžička dostal přihrávku do jízdy a mohl se dostat do brejku. Proti tomu se ovšem postavil obránce Gulaši, který nepustil někdejšího nejlepšího kanonýra extraligy do vyložené šance. Růžička sice vypálil, ale pouze z otočky, a Vejmelka celou situaci kontroloval.
34:25
Zdá se, že dvě branky v rychlém sledu notně napomohly tempu hry. V těchto chvílích se hra přelévá ze strany na stranu.
33:14
Třinec právě vstřelil branku!
Bleskurychlá odpověď hostí, kteří si berou ztracené vedení zpět! Petružálek nahrál pod sebe na JÁNA SÝKORU, který ranou z první z levého kruhu prostřelil Vejmelku. Asistence: Jakub Petružálek, Milan Doudera.
32:07
Erupce radosti v DRFG Areně. Více než polovinu zápasu odolávali hosté nejlepší ofenzívě soutěže, Hamerlíkovo kouzlo nakonec odčarovali ti nejočekávanější. Erat při přečíslení dva na jednoho šikovně našel MARKA KVAPILA, který nadvakrát překonal Hamerlíka. Asistence: Martin Erat, Leoš Čermák.
31:28
Za malou chvíli se hosté znovu dostali do útočného pásma, k zakončení se odhodlal zatím jediný autor branky v tomto klání Rákos. Vejmelka zachytil puk lapačkou.
31:03
Následně si Třinečtí vytvořili krátký tlak, ovšem Hrabal pálil od modré čáry nepřesně.
30:42
Petružálek vyzkoušel pozornost Vejmelky střelou z levého kruhu, brněnský gólman byl připraven.
30:21
Trška se vydal do útočného pásma, ovšem těsně před modrou čárou upadl, a domácí ztratili kotouč.
30:00
Hra je v těchto chvílích dosti nesourodá, k vidění je množství přerušení kvůli technickým prohřeškům. Zakázaného uvolnění se dopustili domácí.
29:53
Následně se hosté dopustili při přechodu modré čáry ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.
29:32
Zakázané uvolnění hostujícího celku, který se v posledních minutách prakticky jen brání.
28:59
První formace Komety kombinovala v útočném pásmu. Vážnější šanci si nevytvořila.
28:30
Čtvrtá formace Komety je dnes pro hostující defenzívu hodně nepříjemná, před několika minutami si vysloužila přesilovou hru, tentokrát zakázané uvolnění.
28:00
Dočekal vypálil na Hamerlíka z levého kruhu, brankář Třince zakročil. Poté se v brankovišti hostí strhla menší potyčka, kterou museli hasit rozhodčí.
27:40
Změnit to mohl Káňa, který svůj rtuťovitý výpad přes modrou čáru zakončil střelou, ta zamířila nad bránu.
27:20
Na to, že sledujeme duel dvou nejofenzivnějších mužstev, vidíme v těchto chvílích spíše urputnou bitvu.
26:25
Druhá formace Komety na chvíli zavřela soupeře pod tlak. K přímému ohrožení brány se ovšem žádný hráč v modrobílém nedostal.
25:26
Hosté se zničehonic dostali do vyložené šance. Volný Adamský dostal přihrávku před bránu, ovšem zblízka Vejmelku nepřekonal.
24:58
Po přesilové hře Komety se hrálo převážně ve středním pásmu. A vhazovat se tam bude i nyní poté, co se domácí dopustili ofsajdu.
24:00
Hosté již hrají v plném počtu. I třetí přesilovce soupeře se dokázali ubránit.
23:55
Tak tohle může domácí hodně mrzet! Štencel místo střely volil velmi šikovnou přihrávku na Rašku, na něhož zívala prázdná brána. Mladý brněnský forvard, možná sám překvapený zajímavou přihrávkou, minul odkrytou klec.
23:20
Teď už se to druhé přesilovkové formaci Komety povedlo.
23:13
Rozhozeným domácím se nedaří dostat do útočného pásma.
22:50
Což hosté potvrdili dalším úspěšným vyhozením kotouče přes všechny čáry.
22:20
A znovu se povedlo Ocelářům poslat puk pryč z vlastního brána. Třinečtí dnes zatím potvrzují, že mají nejlepší oslabení v extralize.
22:04
Rákosovi se povedlo vyhodit kotouč až za Vejmelkovu bránu.
21:52
Čtvrtá formace Komety kombinovala v útočném pásmu a nakonec si vykoledovala faul. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jiří Polanský.
21:24
Káňa zakončil svůj rychlý výpad po levém křídle střelou, kterou ale srazil na ochrannou síť Nosek.
20:57
Nebezpečí před Hamerlíkem! Vojtěch Němec z úhlu vystřelil na třineckého gólmana, který vyrazil puk před sebe do míst, kde číhal Zaťovič, jenž se ale neprosadil.
20:30
První přechod do útočného pásma ve druhé části Kometě nevyšel – ofsajd.
20:15
Domácí sice vyhráli buly, ale hosté dobře forčekovali a Petružálek se dostal ke střele od mantinelu, Vejmelka vyrazil puk.
20:01
Střely na branku: 8 – 8
V první třetině šlágru tohoto kola se do útoku více tlačili domácí, přesto odchází do kabin s jednobrankovým mankem. Hosté totiž dokázali otevřít skóre utkání, když v páté minutě dorazil do brány Rothovo nahození Rákos. Modrobílí poté hráli dvě přesilové hry, ale ani jednu neodehráli podle svých představ. Oceláři dobře blokují střely svého soupeře a brání prostor před Hamerlíkem, který si i tak musel připsat několik těžkých zákroků. Hosté navíc vyráží do nebezpečných protiútoků. Jak se bude vyvíjet tento duel dále, sledujte od zhruba 18:15, kdy začíná další část.
20:00
19:40
V poslední minutě první části mají kotouč na svých holích hosté, do zakončení se ovšem nedostávají.
19:00
Začala se poslední minuta první části.
18:22
Erat se vydal do útočné třetiny, společně s ním vyrazil do útoku i Zohorna, jenž si žádal přihrávku. Nejproduktivnější hráč extraligy si ovšem spoluhráče všiml příliš pozdě a hostující obrana si s celou situací poradila.
17:43
Nosek vystřelil od modré čáry, jeho projektil zamířil mimo bránu.
16:50
Čermák nahazoval od modré čáry kotouč na bránu, Vincour těsně promáchl dorážku, která mohla být hodně nebezpečná.
16:42
Linhart nevěděl v obranném pásmu co s kotoučem, a tak jej poslal obloučkem přes všechny čáry – zakázané uvolnění.
16:10
Na druhé straně musel zasahovat Vejmelka proti střele Petružálka od modré čáry.
15:34
Dočekal vyslal od mantinelu nebezpečný kotouč na Hamerlíka, který jej vyrazil jen před sebe, načež se brněnský útočník dostal k dorážce, s níž si třinecký gólman poradil.
15:09
Už se zdálo, že se Zaťovičovi otevírá volný prostor na levém křídle, ovšem nejlepší střelec Komety se dostal do útočného pásma jen za cenu ofsajdu.
14:50
V těchto chvílích se hra poněkud uklidnila, hosté bránili modrou čáru.
14:06
Hosté přečkali bez úhony i druhé oslabení, v této chvíli již hrají v plném počtu.
13:48
Čermákovu střelu z levého kruhu srazil na ochrannou síť Hrabal.
13:20
Po sporném zákroku na Zaťoviče se hosté opět dostali ke kotouči a znovu jej vyhodili přes všechny čáry.
13:02
Němcova dělovka zamířila vysoko nad bránu.
12:46
Hostům se povedlo vyhodit puk až k Vejmelkovi.
12:19
Hosté nadále dobře brání prostor před Hamerlíkem a blokují střely. Kvapil na dvakrát nedokázal dostat puk na třineckého gólmana.
12:06
Tentokrát už se vylučovat bude, a domácí si tak zahrají druhou početní převahu. Dvě minuty za krosček obdržel Lukáš Doudera.
11:37
Rozhodčí ale zřejmě po právu nechal daný zákrok bez potrestání, a tak se i přes velkou nelibost brněnského publika pokračuje v plném počtu na obou stranách.
11:37
Ohlušující pískot se nese DRFG Arenou. Rákos totiž za Vejmelkovou bránu ostrým hitem poslal k ledu Kováčika, který se hodnou chvíli nemohl zvednout.
11:13
Čermák uvolnil zadovkou do samostatného brejku Káňu, jemuž ale zakončení nevyšlo podle představ, Hamerlík vytasil zákrok lapačkou.
10:44
Zohorna našel na ose útočného pásma Němce, který v dobré pozici poslal puk mimo bránu.
10:08
Protiútok Třince skončil ofsajdem.
09:38
Gulaši vypálil od modré čáry, jeho nepříliš razantní pokus ale zachytil bránící hráč Třince.
09:09
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Vhazování před Hamerlíkem.
08:44
Hosté se ubránili bez sebemenších problémů. Naopak při vlastním oslabení byli paradoxně nebezpečnější než soupeř.
08:40
První nebezpečná přesilovka Komety při přesilovce. Káňovu střelu od modré nebezpečně tečoval Vincour, jenomže puk po jeho zásahu zamířil na ochrannou síť.
08:06
Domácí zmatkovali při vlastní přesilovce a málem podruhé inkasovali! Dravecký vystihl Eratovu zadovku a řítil se do samostatného brejku. V něm ovšem nedokázal překonat připraveného Vejmelku, jenž si pohlídal prostor, kam třinecký útočník mířil.
07:31
Domácím se nezdařila kombinace v útočném pásmu a Kreps jej vyhodil pryč z pásma.
06:53
Hosté vyhráli první buly při oslabení a vyhodili kotouč na protější stranu kluziště.
06:44
Nicméně domácí mohou v tlaku pokračovat, na což budou mít ideální podmínky. Po faulu Lukáše Galvase, který obdržel dvouminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku si zahrají první početní převahu.
06:44
První formace Komety si vytvořila enormní tlak při ponechané výhodě, ovšem hostům se dobře dařilo pokrývat prostor před Hamerlíkem, a ten tak nemusel předvést žádný vážnější zákrok.
05:11
Domácí ihned po inkasované brance sevřeli soupeře pod velký tlak. Hosté se ale dokázali ubránit za cenu vyhození kotouč na střídačku.
04:18
Jsou to hosté, kteří otevírají skóre utkání! Obránce Roth vyslal zpoza červené čáry prudké nahození na Vejmelku, který vyrazil puk před sebe na dojíždějícího DANIELA RÁKOSE, který zblízka prostřelil brněnského brankáře. Asistence: Vladimír Roth, Tomáš Linhart.
03:53
Druhá formace Komety se na chvíli usadila v útočném pásmu, z čehož rezultovala střela Zaťoviče z pravého kruhu, Hamerlík byl opět připraven.
02:56
Erat vyjel zpoza brány na pravý kruh a vypálil, Hamerlík jeho pokus vyrazil.
02:37
Po vítězném buly se snažil zaskočit Vejmelku střelou z úhlu Špirko. Svého spoluhráče z minulé sezony ovšem nepřekonal.
02:31
Adamský nahodil bekhendem kotouč na bránu, Vejmelka raději přerušil hru.
02:06
Vejmelka zatím zasahovat nemusel, protože první střelu Třince v podání Galvase od modré čáry srazil na ochrannou síť Káňa.
01:43
I třetí formace Komety chvíli operovala v útočném pásmu, nakonec však modrobílí ztratili puk a s pukem kombinují hosté.
00:58
Při rychlém protiútoku nabil Němec Zaťovičovi, jehož v dobré pozici vychytal Hamerlík, o pár vteřin později zahrozil z levého kruhu Zohorna, brankář Třince opět podržel své mužstvo.
00:35
První formace Komety se na chvíli objevila v útočném pásmu, ale ke střele se nakonec nedostala.
00:01
Obě mužstva už vjela do vyprodané DRFG Areny, hosté za ohlušujícího pískotu, domácí za mohutného jásotu.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Gulaši, O. Němec, Malec, Štencel, Trška, Kováčik, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, H. Zohorna – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Raška, Dostálek – Dymáček.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Galvas, Nosek, L. Doudera – Petružálek, Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Irgl – Adamský, Polanský, J. Sýkora.

Rozhodčí: Hribik, Bulanov (RUS) – Lhotský, Kotlík.
Pohled do statistik

Dnešní duel bude nesmírně zajímavý i ze statistického hlediska. Proti sobě se totiž postaví dvě nejofenzivnější mužstva soutěže (Kometa nastřílela 85 branek ve 20 duelech, Oceláři 78 ve 22). Zároveň se proti sobě představí tým s druhou nejlepší přesilovkou, tedy Kometa (26,37% využitých přesilovek), proti suverénně nejlepšímu celku na oslabení (Třinec ubrání rovných 90% přesilovek soupeře!).
Další zajímavosti bude střet druhého nejlepšího brankáře extraligy podle procentuální úspěšnosti Šimona Hrubce v dresu Třince (94,78%) proti nejúdernější dvojici soutěže, která obléká dres Komety. Martin Erat nastřádal 27 bodů, Marek Kvapil 25.
Oceláři Třinec

Hokejisté Třince momentálně vévodí extraligové tabulce se čtyřbodovým náskokem na svého dnešního soupeře. Na druhou stranu ale mají Oceláři odehrány o dva duely více než brněnská Kometa. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose odčinili úterní prohru na ledě Chomutova přesvědčivou páteční výhrou 7:1 nad Zlínem. Po reprezentační přestávce odehráli třinečtí hokejisté pět duelů, z nichž ve třech zvítězili a dvakrát prohráli.
Kometa Brno

Hokejisté brněnské Komety, kteří v nové sezoně připomínají dobře namazaný stroj, prožívají první mírně slabší období. Modrobílí prohráli poslední dva své duely, když přesně před týdnem padli v poměru 2:3 v prodloužení v Litvínově a v úterý podlehli Pardubicím rovněž 2:3, ovšem v normální hrací době. Brněnští hokejisté tak prohráli dvakrát v řadě poprvé v nové sezoně. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského jsou i přes dvě prohry podle sázkových kanceláří favority nedělního šlágru.
Hezký nedělní podvečer všem fanouškům českého hokeje. Těžko si představit větší šlágr extraligy, než právě duel, který vám přineseme v tomto online přenosu. Své síly totiž změří druhá Kometa Brno s lídrem soutěže Oceláři Třinec. O tento duel byl v Brně enormní zájem, fanoušci vyprodali DRFG Arenu již před dvěma týdny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.