Andrej Kudrna (SPA)
59:50
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Richard Nedomlel – 2 min., sekání).
59:35
Domácí se snaží odebrat soupeři kotouč, jejich osud už je ale v dnešním utkání sečtený.
58:30
Hosté hrají v plném počtu.
57:32
Zlín právě vstřelil branku!
PAVEL KUBIŠ trestá chybu domácího týmu při hře šest na čtyři, když zakončuje do prázdné brány. Asistence: Ondřej Veselý.
56:46
Domácí to zkouší se šesti hráči v poli.
56:26
Oddechový čas pro domácí tým.
56:26
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Oldrich Kotvan – 2 min., držení protihráče).
56:16
Domácí hrají v plném počtu.
55:37
Před Mikušovým projektilem sráží Kašík betony k sobě, nakonec to ale není nutné. I tahle střela totiž minula jeho tři tyče.
54:43
Vhazování před Pöpperlem vyhrávají domácí, ti ale puk nedokáží hodnou chvíli vyhodit ze třetiny ven.
54:43
Další přerušení za hru vysokou holí.
54:13
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Richard Nedomlel – 2 min., podražení).
54:13
Gernátův golfák minul Kašíkovu klec o dobrý metr.
53:32
Puk končí až na Pöpperleho holi, který rozehrává kamsi do středního pásma. U ujíždějícího kotouče je pak rychleji jeden z hostujících hráčů.
53:09
Komerční přestávka.
52:30
52:19
Gernát se pokouší pálit z vrcholu dalšího sparťanského útoku, puk ale nemá šanci prostoupit přes stojící hráče.
51:20
Oddechový čas pro hostující tým.
51:20
Šťastný ujíždí po levém kruhu a střílí na Pöpperleho, který jeho projektilu nastavuje špičku svého betonu.
50:45
V dalším závaru domácích stojí Kašík dokonce zády do hry, ani to ale na situaci příliš nemění.
50:27
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Oldřich Horák – 2 min., krosček).
49:45
Žižka s Uherem si zřejmě hodlali vyměnit své dojmy ze hry ručně. Strkanici rozhodčí ale včas rozehnali.
48:20
Nedomlel posílá nepřesnou přihrávku na Hlinku, urostlý bek ale o dobrý kus mine.
48:08
Netík se pokouší vystřelit z otočky, ale jeho projektil nachází pouze nastavené Kašíkovy betony.
47:26
47:20
Okálův samostatný únik končí rozezvučením horní spojnice brankové konstrukce.
46:48
Atmosféra ve sparťanském kotli houstne. Fanoušci se dožadují gólu.
45:47
Proti Gernátově střele Kašík vyjíždí odhodlaně z brankoviště ven a tlak domácího týmu stoupá.
44:52
Bukarts se rozjel před Pöpperleho, v přetahované s bránícím Švrčkem ale prohrál.
44:25
Probíhá střídaní obou týmů.
43:41
Cingelova střela akorát polechtala Kašíka na jeho lapačce.
42:29
Kumstát pálí z mezikruží přímo do Kašíkových betonů. U gólmana ještě chvíli okouní Černoch, který hledá možnou dorážku. Kašík ale puk nemíní pustit.
42:09
Mikuš nahazuje puk na zadní mantinel, kde se jej zmocnil soupeř.
41:49
Sudí píská pro změnu zakázané uvolnění Zlína.
41:20
Po Emingerově projektilu se Kašík napřáhl celou náručí, ani tato střela tedy neměla šanci.
40:42
Mikuš se pokouší pálit od modré. Jeho střela ale končí odkloněna o Holíkovu brusli.

Trestné minuty: 6:8.

Po druhé třetině můžeme říct, že kamenem úrazu prozatimního neúspěchu Sparty je Libor Kašík, který domácímu týmu doslova zabouchl dveře před nosem. Zlínská jednička neztrácí sebekontrolu ani ve chvílích, kdy měli sparťané ke gólu velmi blízko. O střely z hokejek rudého týmu totiž není nouze, zatím jim ale chybí trocha štěstí. Co přinese poslední třetina?
40:00
39:30
Před Kašíka se pokouší prokličkovat Kudrna, kterému přijíždí vstříc zatím neprůstřelný maskovaný Švec.
38:59
Cingel se v samostatném úniku daleko nedostává a končí v sevření hostující defenzivy.
37:42
Veškeré dění se nyní odehrává ve středním pásmu. Ani jednomu ze soupeřů se nedaří uhnízdit se ve třetině svého oponenta.
35:39
Ve vhazování před Kašíkem jsou opět úspěšnější sparťané. K puku se dostává Kudrna, který pálí z úhlu. Kašík ale předvádí perfektní rozklek.
34:35
Piskáček se s pukem po chvíli vrací a střílí, Kašík ale střelu pacifikuje ramenem.
34:00
Ve vhazování před Kašíkem jsou úspěšnější domácí. Nakonec se k černé pryži dostává Holík, který vyhazuje ven z pásma.
33:49
Sudí signalizuje úmyslný ofsajd. Následuje komerční přestávka.
32:20
Hosté na střelách nešetří. Tentokrát se ale ani jeden ze Ševců prosadit nedokázal.
31:31
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Netík – 2 min., vysoká hůl).
31:24
Po dalším neúspěšném kombinování domácích vyváží puk ze třetiny Holík.
30:04
Podobně neúspěšná je i Řepíkova dělovka od modré čáry. Vypadá to, že zlínská jednička zkrátka zabouchla sparťanům dveře.
29:43
Klimek posílá puk dopředu na čekajícího Hlinku, ale ani kapitán týmu nemůže překonat Kašíkovy betony.
29:30
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Ondřej Veselý – 2 min., podražení).
29:05
Další zakázané uvolnění domácího týmu.
28:37
Pech se dostává do výhodné pozice v předbrankovém prostoru. Jeho projektil ale končí odkloněn výstrojí jednoho z bránících hráčů.
27:30
Kudrna se pokouší pálit z levého kruhu. Pod nohy se mu ale neustále motá Šťastný a před Kašíkem je poněkud plno. Střela nemá šanci přes chumel hráčů projít.
27:17
27:17
26:18
Marušákova dělovka míjí Pöpperleho branku o několik centimetrů a končí na mantinelu.
25:35
Šťastný přiváží puk do třetiny domácích. Na konci své cesty ale nemá komu přihrát a končí sražen u mantinelu.
24:52
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Pech – 2 min., podražení).
24:48
Další šance pro Spartu. Tentokrát pálil Pech, kterému se nabízel uvolněný prostor brankoviště. Ke své smůle ale tři tyče minul.
24:19
Uher střílí přímo do Kašíkova plastrónu. Puk se odráží směrem k ledu, kde jej maskovaný muž Zlína okamžitě kryje lapačkou.
23:58
Hosté reagují vyhozením přes všechny čáry. Sudí signalizuje zakázané uvolnění.
23:19
Souboj o puk mezi Vránou a Žižkou končí pádem zlínského hráče. Kotouč je vyražen sparťanským ostrostřelcem mimo dosah pokořeného soupeře.
22:25
Sparťané ztrácí třetinu a Ševci zahušťují střední pásmo tak, aby pokud možno co nejvíc znesnadnili jejich návrat před Kašíka.
21:59
Pěkná střela z Kudrnovy hokejky skončila odražena nastavenou Kašíkovou holí.
21:29
21:10
Vrána pálil z prostoru nad pravým kruhem. Žižka ale střelu odklonil mimo nebezpečnou zónu.
20:25
Kotvan prověřuje Pöpperleho střelou z vysokého úhlu. Projektil končí v napřažené gólmanově lapačce.

Trestné minuty: 2:6.

První dvacetiminutovka posledního sparťanského souboje roku 2016 nevyzněla pro pražský klub zrovna nejlépe. Skóre bylo otevřeno už ve druhé minutě zápasu, kdy se prosadil Roman Vlach. Tomu se podařilo tečovat Blaťákovu střelu do protipohybu Pöpperleho. Nepříjemné překvapení pro domácí tým.

V první třetině padla ještě jedna branka a i ta byla ku prospěchu modrožlutých hokejistů. Tady se prosadil Pavel Kubiš, který se dostal k ideální dorážce. Pöpperle nejprve vzdoroval svým betonem, tlaku soupeře ale nakonec polevil a Kubiš proměnil do otevřené mezery u levé boční tyčky.
20:00
19:53
Okál okamžitě vyhazuje puk ze třetiny ven.
19:25
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Jiří Marušák – 2 min., hákování).
17:48
PAVEL KUBIŠ se dostal k ideální dorážce přímo u paty brankoviště. Pöpperle sice nastavil beton, ten ale nakonec před dorážejícím soupeřem povolil a otevřel skulinu u levé boční tyčky. Asistence: Zdeněk Okál.
17:19
Oba týmy střídají.
16:46
Blaťák nestačil zpracovat Říčkovu přihrávku a puk míří ze třetiny ven.
16:28
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Cingel – 2 min., hákování).
15:57
15:27
A druhý.
15:17
Nakonec je pískán ofsajd domácího týmu.
14:55
Icing Sparty. Vhazování před Pöpperlem vyhrávají domácí, kteří se přes střední pásmo dostávají s velkými obtížemi.
14:12
Na další početní výhodu reagují sparťané uzamčením zlínského soupeře před vlastním gólmanem.
13:53
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Oldřich Horák – 2 min., sekání).
13:53
Vrána si v samostatném úniku přehazoval puk na hokejce, aby Kašíka co nejvíc zmátl. Zlínský gólman ale stačil zareagovat betony, do střely se totiž nachomýtl Horák, když do ni nastrčil svoji hokejku. Bude se vylučovat.
13:23
Vrána poslal dlouhou přihrávku na Řepíka, ten si ale kotouč nestačil usměrnit, a puk tak končí kdesi v rohu kluziště.
12:27
Velká šance Gernáta přímo v předbrankovém prostoru Zlína. Ani z toho ale nebyl gól.
11:21
Kubiš s Ondráčkem už dojížděli před Pöpperleho. Defenzivě domácího týmu se jejich akci podařilo zneškodnit, když jim jeden ze sparťanů kotouč z hokejek vypíchl.
10:40
Sparťanům tentokrát kotouč ujel až na zakázané uvolnění.
09:27
Řepík poslal dlouhou přihrávku na jednoho ze svých spoluhráčů. Nebezpečně blízko byl puku Říčka, který se po něm už už natahoval. Chyba domácích tak zůstane nepotrestána.
08:38
Vlach už se hnal před Pöpperleho s pukem na holi, jeho postup ale končí ofsajdem.
08:06
Další vhazování proběhne po levé Kašíkově ruce.
08:06
08:04
Po střídaní za čerstvé síly se Sparta znovu přesunula před Kašíka. Zlín se tentokrát ubránil až za cenu zakázaného uvolnění.
07:47
07:08
Sparta chvíli kombinovala před Kašíkem. Ke své smůle byl její tah možná až příliš překombinovaný.
06:34
Mikuš rozehrává z prostoru za Pöpperlem a Vrána vyráží do protiútoku.
05:53
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Robert Říčka – 2 min., vysoká hůl).
05:18
Kudrna vybojoval puk za zlínskou brankou a okamžitě jej poslal na čekajícího Cingela. Kašík měl tentokrát namále.
04:41
Vránův samostatný únik končí na ramenou jednoho z bránících hráčů.
03:29
Kudrna střílí z hranice pravého kruhu, jeho projektil končí vyražen Kašíkovou lapačkou, ale před brankovištěm zůstává. Likviduje jej až jeden z dojíždějících obránců Zlína.
01:39
Už ve druhé minutě utkání je skóre otevřeno první střelou hostujících Ševců, která přichází z hokejky ROMANA VLACHA. Blaťákovu střelu tečoval přímo do protipohybu sparťanského gólmana. Asistence: Miroslav Blaťák.
00:29
Úvodní buly zápasu vyhrávají sparťané. Jako první střílí z vrcholu kruhů na vhazování Vrána, jeho střela ale míří vysoko do ochranné sítě.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Wolf) – Mikuš, Piskáček, Švrček, Eminger, Nedomlel, Gernát, Barinka – J. Hlinka, P. Vrána, Řepík – Uher, Cingel, Kudrna – Kumstát, Pech, Černoch – Klimek, Ihnačák, Netík.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Řezníček, O. Horák, Blaťák, Gazda – Říčka, P. Holík, Bukarts – Kubiš, Popelka, Šťastný – O. Veselý, R. Vlach, Okál – Gago, Karafiát, J. Ondráček.

Rozhodčí: Pešina, Lacina – Jelínek, Pešek..

Představení soupeře – PSG Zlín

Nejproduktivnější útočník: Roberts Bukarts (24 bodů – 13+11).
Neproduktivnější obránce: Oldrich Kotvan (13 bodů – 3+10).
Nejlepší střelec: Roberts Bukarts (13 gólů).
Nejlepší nahrávač: Roberts Bukarts, Antonín Honejsek (11 asistencí).
Využití přesilových her: 16,06 %.
Ubráněná oslabení: 77,04 %.
Vstřelené góly v oslabení: 3.
Trestné minuty celkem: 346.
Nejtrestanější hráč: Oldrich Kotvan (40 TM).
Brankáři: Libor Kašík (90,14 %), Tomáš Štůrala (84,75 %).
Průměr diváků na domácích zápasech: 4083.
Poslední vzájemný střet

PSG ZLÍN – HC SPARTA PRAHA
21. kolo, úterý 15. 11. 2016 (0:2, 0:1, 0:1 – 0:4)

Branky a nahrávky: 14. Cingel (Uher, Mikuš), 19. Kudrna (Švrček), 31. Pech (Vrána, Hlinka), 58. Hlinka (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Hribik, Bulanov – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:7, navíc Gago (ZLN) a Piskáček (SPA) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 134. Střely na branku: 18:26. Průběh utkání: 0:4. Nejlepší hráči: David Šťastný – Jakub Škarek.

Jsem si jistá, že na toto utkání si pamatuje nejeden fanoušek Sparty. Zápas, který zahájil sparťanskou jízdu napříč nejvyšší soutěží. Dohromady pět plnohodnotných výher a jedno vítězství v samostatných nájezdech pošramotilo až neúspěšné prodloužení ve výročním utkání s Vítkovicemi. Zápas, ve kterém se všechny zvědavé oči upíraly na teprve sedmnáctiletého mladíka Jakuba Škarka, jenž sparťanům dopomohl k nule osmnácti neomylnými zákroky. Zápas, který po šňůře proher vnesl do kabiny pražanů naději lepších zítřků. Přesně tolik zlomů přinesl druhý vzájemný střet Sparty a Zlína.

Co přinese ten třetí? Spraví si Sparta chuť po hořkém zápase s Chomutovem? Nebo se snad Zlín vrátí do zelených čísel, ze kterých se ještě docela nedávno mohl těšit?
Zdravím vás u dalšího online textového přenosu. Blížící se 34. kolo zavane na ledovou plochu O2 areny dalšího soupeře pražské Sparty, tentokrát jím bude PSG Zlín. Ten má za sebou zajímavé utkání s Libercem, ve kterém Ševci sice předvedli výborný výkon, museli se ale obejít bez bodů. Co jiného se v tomto zápase přihodilo, o tom si povíme později.

Sparta na svém domácím ledě hostila ještě před pár dny Chomutov, který ukázal, že na svého soupeře z hlavního města zkrátka umí. Domácí opouštěli led před první přestávkou s křehkým jednobrankovým vedením, které jim hosté v druhé části hry odebrali a sami si těsnou převahu ve skóre dokázali pohlídat až do samotného konce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.