Utkání, které dostalo grády až v samotném závěru, nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch byl úspěšnější domácí Nižněkamsk, což je tak hozenou rukavicí pro pražský Lev, který se díky tomuto výsledku v tabulce může posunout před Doněck. Jeho utkání začíná za necelou půlhodinu a já věřím, že jej budete sledovat na Onlajnech. Z Nižněkamsku je to jinak vše, já vám děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne.
Ruslan Fedotěnko svůj pokus mezi Daltonovy betony nezvládl a Nižněkamsk tak zvítězil! - 2:1
65:00
Rozhodující nájezd proměnil JEGOR MILOVZOROV!
Jegor Milovzorov si vzal slovo a pokusem na vyrážečku překonal Laca! - 2:1
Rozjel se i druhý dvougólový střelec, tomu ale jeho úmysl vůbec nevyšel. On a Netík se tak již dost vyřádili v základní hrací době. - 1:1
Další jel Tomáš Netík, zkusil to mezi betony, ale Laco je dal k sobě včas! - 1:1
Odplatu měl na starosti Václav Nedorost a backhandovou kličkou uspěl! - 1:1
Jakupov zvolil pomalý rozjezd, nakonec si ale srovnal puk na forehand a mezi betony procedil puk za Lacova záda! - 1:0
Začne Nail Jakupov.
Jako první půjde do branky Ján Laco.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení přineslo zajímavé momenty na obou stranách, rozhodnout ale budou muset samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:28
Neuvěřitelná situace! Dalton si myslel, že má kotouč pod sebou a zůstal u své pravé tyče! Pokus Nedorosta opravdu měl pod svým levým betonem, avšak ne dostatečně a tak mohl být rád, že Dadonov, který se v japonském stylu po hlavě vrhl za dorážkou, neměl tolik štěstí a puk nezasáhl.
64:16
Dadonova otočka v pádu byla krásná, avšak backhand minul branku.
63:45
Berezinovo nahození chtěl před brankou tečovat Milovzorov, avšak k tomu nedošlo a Laco si poradil.
63:21
Doněck už teď ale tolik neriskuje a drží puk raději ve svém obranném pásmu na svých hokejkách.
62:31
Ačkoliv je Doněck v prodloužení aktivnější, větší příležitost měl Nižněkamsk. Každopádně prodloužení je zatím hodně otevřené.
61:45
Wirtanen jel společně s Tuppurainenem do přečíslení, stáhl si kotouč do středu pole a nechal vyniknout Daltona.
61:09
Lacovi vypadla Pestuškova rána a nepokryl ji ani tygřím skokem, nikdo z domácích se ale k dorážce do odkryté klece nedostal!
60:49
Nižněkamsk přežil počáteční snahu Doněcku a oba týmy vystřídaly.
60:16
Babčuk si dokázal najít místo a dostat puk do pravého kruhu pro vhazování, odtud ale minul branku.
60:01
To, na co se nedostalo během prvních čtyřiceti minut, nám hráči vynahradili ve třetí dvacetiminutovce, v níž konečně začaly padat góly. Nejprve srovnal chytrou tečí Netík, aby následně v letu dorazil Lacem vyraženou střelu a překlopil tak misky vah. Doněck pak ale dostal k dispozici dvojnásobnou přesilovku, kterou jednoduchým gólem využil Dadonov. Doněck ale chvíli poté znovu zaspal a již při klasické přesilovce inkasoval, když díky obětavosti Koukala vrátil vedení Nižněkamsku Milovzorov. Radost domácím ale vydržela jen do 59. minuty, když na jejím konci již při hře bez brankáře určil současný stav Nedorost. Pětiminutové prodloužení čtyř proti čtyřem začne za malý okamžik.
60:00
59:31
Dalton musel zasáhnout proti průniku Petterssona. Donbass chce druhou třetinu dohrát co nejdál od Laca.
59:04
Vladimir Golubovič se teď právem na lavičce hodně rozčiloval na druhý obranný pár Mamašev - Bělov, který naprosto nepochopitelně propustil Podhradského přihrávku.
59:04
Dalton musel přikrýt další náhodné nahození.
58:47
Doněck právě vstřelil branku!
Mamašev a Bělov zaváhali na obranné modré čáře, VÁCLAV NEDOROST převzal přihrávku od Bělova a prozatím spasil své mužstvo. Asistence: Peter Podhradský.
58:35
Laco na střídačce!
58:24
Ihned po buly vystřelil Blochin, Dalton ale s jeho lehkou střelou neměl problém.
58:21
Laco se vrací do branky, Doněck tak prozatím před Daltonem s pěti bruslaři.
58:21
Oddechový čas pro hosty.
58:21
Dalton teď výrazně podržel naděje po střele Fedotěnka.
58:16
Varlamov prošel před Daltona, tam se ale unáhlil se střelou.
57:59
Osala dostal puk ven tak šikovně, že se nejednalo o zakázané uvolnění.
57:36
Již ne, dopředu šel Cibák, raději ale odevzdal puk a odjel střídat.
57:28
Doněck za Daltonovou brankou.
56:45
Nakonec jej ztratil a oba týmy střídají.
56:34
Nižněkamsk s pukem v útočné třetině.
56:14
Oddechový čas pro domácí.
56:14
Doněck předvedl jeden ze svých rychlých útoků, Kiiskinen ale nasměroval puk jen do Daltona.
56:03
Hra je přerušena, nicméně Donbass je teď hodně dole a už bude muset hodně riskovat.
55:31
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Od Doněcku to ale bylo až moc profesorské a tvrdě za to zaplatil. Odražený kotouč dojel ve středním pásmu Koukal, který rybičkou posunul puk na dosud nenápadného JEGORA MILOVZOROVA, jenž z poměrně velkého úhlu ve vlastním oslabení překvapil Laca. Asistence: Petr Koukal, Alexandr Selujanov.
54:50
Dalton si teď mohl na chvíli oddechnout, nicméně Donbass se každou vteřinou blíží k jeho brankovišti.
54:00
Navíc Donbass pokračuje v klasické přesilovce za zdržování hry Mamaševa.
53:51
To bylo hodně rychlé. Wilson si skvěle všiml u pravé Daltonovy tyče JEVGENIJE DADONOVA, jenž vstřelil velmi snadný druhý přesilovkový gól. Asistence: Clay Wilson, Tuomas Kiiskinen.
53:40
Tak to byla hrozivá chyba. Dalton kotouč vyrazil před sebe a elitní bek Nižněkamsku Renat Mamašev ve snaze vyhodit jej do útočného pásma přímo oslovil diváky.
53:22
Konečně se začal hrát otevřený hokej, který teď dostane další zajímavou zápletku. Na trestnou lavici za nedovolené bránění usedl Nikolaj Bělov.
52:53
Na druhé straně měl značně těžkou pozici Dalton, nakonec ale proti Tuppurainenovi uspěl.
52:32
Subbotin předal na pozici centra puk Jakupovovi, ten si ale nedokázal srovnat kotouč na nic jiného než backhand a Laco zasáhl.
52:20
V obrovské šanci se zjevil finský člen třetího útoku Donbassu Tuppurainen, avšak selhal a hned po jeho zaváhání byla posunuta branka!
51:15
Dadonov sešlápl plyn a pustil spojku, na poslední moment ale zapomněl zařadit pětku a tak svůj nadějně rozjetý kontr pouze došoural za brankou.
50:56
Ano, gól je nakonec uznán. Nebylo prakticky o čem debatovat. Nižněkamsk tak zcela otáčí vývoj utkání.
50:56
Vše ale ještě musí potvrdit videorozhodčí. Myslím ale, že uznání gólu by nemělo nic vadit.
50:56
To byla naprostá ukázka hokejového štěstí, které by nepřišlo bez bojovnosti TOMÁŠE NETÍKA. Laco pouze do vzduchu před sebe vyrazil Koukalův pokus, Netík ale v letu dokázal baseballově doklepnout kotouč za jeho záda. Asistence: Petr Koukal, Maxim Pestuško.
50:16
Fedotěnkův pokus byl sražen do ochranné sítě.
49:45
Krásná kombinace Nižněkamsku nakonec neměla gólové vyústění, protože dalšímu z bratrské dvojice Alševských nakonec uskočil kotouč.
49:28
Postavení mimo hru Stanislava Alševského.
49:20
Kočetkov se projel po levém křídle a svůj únik zakončil pokusem na zadní tyč, Dalton ale byl připraven a zasáhl svou lapačkou.
49:05
Tuppurainen zvládl kličku na místě, pak ale neměl dost sil proti Daltonovi.
48:44
Naopak fanoušci jakoby to nevycítili a pokračují v pochmurném výkonu z posledních minut.
48:12
Nižněkamsk si tedy zvedl sebevědomí a jednou je jeho hráčů plný led.
47:24
A toto oslabení je pro Doněck již kritické. TOMÁŠ NETÍK před Lacem tečoval Pestuškovu ránu tak šikovně, že kotouč slovenskému brankáři propadl mezi betony. Asistence: Maxim Pestuško, Alexandr Selujanov.
47:06
Netík skvěle našel Babčuka, jenž měl před sebou volnou dálnici k Lacovi, přesto trefil prvního hráče před sebou.
46:42
Mamaševova pokažená rána si to namířila metr vedle levé Lacovy tyče.
46:37
Donbass si ale začíná trochu přikládat pod vlastním kotlem. Za zbytečné podražení je vyloučen Fredrik Pettersson.
46:02
Hra je nadále plná nepřesností, teď se zase zakázaným uvolněním provinil domácí celek.
45:33
Zakázané uvolnění hostí.
45:18
Netík v postavení mimo hru.
44:56
Netík nahodil puk za Lacovu branku a Nižněkamsk se snaží udržet v útočném pásmu. Mezitím mu skončila přesilovka.
44:36
Doněck následně dvakrát vyhodil až k Daltonovi.
44:18
Příliš naivně si teď počínal Berezin, když se pokusil přihrát přes celou šířku pásma.
44:00
Krátce poté, co utichl, Laco přikryl kotouč.
43:56
Z hlediště se začíná ozývat nesouhlasný pískot.
43:43
Hostům se to podařilo znovu.
43:27
Doněck následně vyhodil do bezpečí.
43:21
Jakupovovo nahození se odrazilo od Laca ven.
42:53
To je zcela jasné vyloučení za podražení pro Ruslana Fedotěnka, který tím hasil snahu Koukala, jenž se pokusil dorazit Lacem vyražený kotouč.
42:35
Hra je znovu přerušena, vhazovat se bude před Lacem.
42:28
J. Alševskij se pokusil překvapit Laca z velkého úhlu, u jeho levé tyče ale prázdné místo nenašel.
42:04
Doněck přestál první vážný moment před svou brankou a znovu si vzal kotouč pod svou správu.
41:37
Subbotin dostal od Jakupova ideální kotouč, jeho nápřah byl ale moc ostrý a puk proletěl nad brankou.
41:27
Doněck je na úvod třetí třetiny opět aktivnější a po sražení kotouče mimo hrací plochu od Cibáka bude možnost v tom pokračovat.
41:06
Chvíli poté si přejel na levé křídlo Nedorost a po něm zatáhl kotouč k mantinelu, odkud nahodil do připraveného Daltona.
40:31
Varlamov si stáhl puk pod nohy a zajímavou střelou se pokusil překvapit Daltona, ten se ale přikrčil a pustil puk nad svou branku.
40:01
Bezgólová druhá třetina byla ještě větší zátěží pro naše centrální nervové soustavy a bohužel v Nižněkamsku panují vážné obavy, že tomu nebude jinak ani ve třetí třetině. Největší šanci prostřední části si na straně hostí vytvořil Dadonov, Dalton mu ale naděje na druhou branku utkání vzal včasným přesunutím. Na straně Nižněkamsku zase v jasné šanci selhal Mamašev. Třetí třetina by měla být rozehrána cca v 17:39.
40:00
39:48
Chochrjakovovi se nevyvedlo zpracování a kotouč se stal suvenýrem šťastného diváka.
39:26
Nakonec jej neudržel a hra musela být přerušena pro vyletění kotouče mimo kluziště.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny a Nižněkamsk je v útočném pásmu.
38:29
Wilson si šikovně pokryl kotouč a objel branku, Dalton ale byl u své levé tyče dostatečně brzy.
38:08
Dlouho jsme tu neměli zakázané uvolnění Doněcku. To přišlo na řadu teď.
37:45
Postavení mimo hru Doněcku.
37:12
Babčukův pokus od modré byl sražen do ochranné sítě.
36:48
Nižněkamsk se pomalu vrací do zajetých kolejí a naprosto není nebezpečný.
35:53
Grotovo nahození od modré těsně minulo pravou tyč - Laco tuto pomalejší ránu vůbec neviděl.
35:22
Matouškovi nevyšla dorážka po průniku Kočetkova.
34:52
Následně se domácí dožadovali dalšího gólu, podle rozhodčích ale puk za brankovou čáru neprošel.
34:40
Všichni už zvedali v ruku, ve stoprocentní šanci ale selhal Milovzorov, který před prázdnou brankou netrefil!
34:11
Nahození neviditelného Milovzorova pokryl Laco.
33:42
Třetí útočná formace Doněcku nadělala v obraně Nižněkamsku pořádný rozruch, Tuppurainenův backhand ale po krásně vyšperkované akci směřoval jen do míst, kde už Dalton dávno byl.
32:55
32:41
Fedotěnkova černá práce znamenala útočný výpad Varlamova, který jej ale nedokázal ideálně zakončit a v nadějné pozici nechal Daltona vyrazit puk.
32:25
Podhradský si skvěle zpracoval puk a namířil si to s ním mezi kruhy, kde si na jeho backhandovém pokusu pochutnal Dalton.
31:17
Kočetkov si bude hodně tuto situaci vyčítat - ujel do přečíslení společně s navrátivším Babčukem, nevymyslel ale nic lepšího, než jen pouhé zakončení do Daltonovy hrudi.
30:30
Tentokrát se druhému obrannému páru Nižněkamsku nepodařilo udržet útočné pásmo.
30:03
Nahození Mamaševa od modré tentokrát srazili hráči před Lacem do ochranné sítě.
30:00
Nižněkamsk se dostal zpátky do hry.
29:35
Mamaševova ostrá rána od modré čáry minula Laca a od jeho levé tyče se odrazila ven z branky!
29:27
Nižněkamsk má ohromné problémy s udržením puku ve své moci. Ke zlepšení by mu mohla pomoci alespoň nabídnutá přesilovka při vyloučení Antona Babčuka.
28:34
Kotouč vypadl ze hry, následuje vhazování před Lacem.
28:26
Až doteď, kdy dostal ideálně nabito mezi kruhy Osala, avšak kromě něj zazářil i Laco.
28:10
Doněck v posledních minutách ještě více přidal na důrazu a vyplácí se mu to.
27:20
Ihned po buly vypálil Běluchin, jeho pokus ale byl pro Daltona lehkým soustem.
27:19
Zakázané uvolnění naprosto rozhozeného Nižněkamsku.
26:51
Aktivní napadání přineslo Doněcku ovoce, nakonec se s pukem na okraji pravého kruhu pro vhazování otočil Wirtanen a nalezl jen Daltona.
26:32
Dalton raději před dojíždějícími hosty přidusil puk.
25:53
Nedorost se otočil mezi kruhy a zkusil to backhandem, avšak netrefil branku.
25:19
Třetí formaci Nižněkamsku nevyšla akce, přestože se mohlo jednat o přečíslení. Řada v srdci s mladým Jakupovem dnes rozhodně nehraje to, na co má.
24:48
Tentokrát Doněck útočné pásmo příliš dlouho neudržel a tak alespoň vystřídal.
24:19
Zakázané uvolnění Nižněkamsku.
23:59
S. Alševskij se odhodlal ke střele přes obránce, jenomže Laco si našel místo pro výhled a s jeho střelou neměl problém.
23:32
Několikrát tečovaná rána Grota od modré k brance nedoletěla.
23:09
Nakonec to od modré zkusil zápěstím Wirtanen, tomu ale nepomohlo ani stínění Petterssona před brankou.
22:52
Donbass zůstal vpředu.
22:07
Dadonov mohl zdvojnásobit skóre, to by se ale proti němu nesměl skvělým přesunutím se od tyčky k tyčce blýsknout Dalton, který tak odčinil své zaváhání u první branky!
22:00
Jenomže, není tlak jako tlak a Nižněkamsk se neprosadil.
21:22
V útočném pásmu je momentálně pro změnu Nižněkamsk.
20:59
Pozorný Laco raději přilehl kotouč odražený od zadní tyče předtím, než by jej Pestuško případně mohl dorazit.
20:26
Ta sice zůstala nevyužita, Doněck ale až do této chvíle držel útočné pásmo.
20:01
Doněck si do druhé třetiny přinesl kratičkou sedmisekundovou přesilovku.
20:01
První třetina v Nižněkamsku byla nadmíru nezáživná a je tak menší zázrak, že jsme v ní viděli alespoň jednu branku, kterou v přesilové hře z dorážky vstřelil Dadonov. Nižněkamsk tak o to více mohou mrzet nevyužité šance Pestuška a Osaly. Druhá třetina začne cca v 16:52.
20:00
19:51
Podhráského střela byla sražena a je prakticky po přesilovce.
19:33
Doněck se znovu dostal sám z pásma a při této přesilovce se trápí.
19:00
S příchodem poslední minuty přišlo také další vyhození Nižněkamsku.
18:43
Nižněkamsk teď vyhodil a svědomitě odjel střídat.
18:26
Doněck se nepřesností Peretjagina při přihrávce na Babčuka dostal z pásma a Babčuk následně zařídil úmyslné postavení mimo hru.
18:07
Hra je momentálně velmi nezáživná a to se domácím fanouškům nelíbí. Za vražení na hrazení je navíc vyloučen Tomáš Netík.
17:39
Chvíli poté jej ale ztratili a bude se vhazovat po Lacově levici.
17:00
Tentokrát sice hostí nebyli nebezpeční, nicméně obdivuhodně drží puk.
16:39
Donbass v útočném pásmu.
16:14
15:39
Nižněkamsk vypadá, jako kdyby nevěděl, co má hrát a má velké problémy dostat se do útočného pásma.
14:45
Aktivní Osala vyjel zpoza branky, namířil si to přes osu a vystřelil do protipohybu Laca - ten se ale natáhl a lapačkou zakročil.
14:26
Domácí se samozřejmě snaží o rychlou odpověď.
13:43
Jestli si někdo z hostů zasloužil vstřelit gól, pak to určitě byl JEVGENIJ DADONOV. Ten využil toho, že Dalton neudržel Wilsonovu střelu a pohodlně ji dorazil do prázdné branky. Donbass tak využil přesilovku při trestu Petra Koukala. Asistence: Clay Wilson, Václav Nedorost.
13:30
Babčuk dostal nabídku od Ponikarovského na modrou čáru, jeho ostrá rána ale směřovala jen do Daltona, který přerušil hru.
13:04
Varlamov pěkně prošel přes modrou čáru a pokusil se vystřelit přes obránce - Blochin ale jeho pokus srazil do ochranné sítě.
12:47
Nižněkamsk doslova vysekal puk ze svého obranného pásma.
12:39
Dadonov objel branku s cílem zakončit na protější tyči, kotouč mu ale utekl a tak musel vzít zavděk alespoň vyloučením Petra Koukala za držení.
12:24
Doněck tak domácím daroval další slibnou příležitost, i ta ale zůstala nevyužita. Už by bylo na čase, aby začali hrát i hosté.
11:04
Osalův pokus Jano jen vyrazil před sebe k Jakupovovi, jenž také vystřelil a Laco opět musel zasáhnout, jenomže vyrazil puk jen k Osalovi, který z nadějného úhlu trefil prostor přesně mezi Lacovými zády a brankovou čárou!
10:14
Nižněkamsk má většinu času puk v útočném pásmu, jenomže se stále nedostal do výhodného střeleckého úhlu. Samozřejmě jen tehdy, pokud pomineme Pestuškovu možnost.
09:16
Netíkovo pomalé nahození po ledě Laco jen vykopl pravým betonem, jeho obránci naštěstí zareagovali rychle a nikoho k dorážce nepustili.
08:58
Dadonov se drzým průnikem dostal do útočného pásma, tím ale jeho sláva pro tuto chvíli skončila.
08:30
Další nepřehledná situace před Lacem opět končí dobře pro Doněck - slovenský gólman zasedl puk u své pravé tyče.
08:21
Nižněkamsk mířil do přečíslení, Chochrjakov ale zvolil individuální řešení a poslal puk jen do Lacovy lapačky.
08:04
Hra se momentálně odehrává ve středním pásmu.
07:05
Kiiskinen vystihl chybnou rozehrávku Nižněkamsku, byl ale zcela osamocen a tak jen od modré netrefil branku.
06:48
Až teď Dadonov vyvezl puk.
06:35
Doněck v plném počtu, ale pod tlakem.
05:59
Po velkém závaru před Lacovou brankou se puk odrazil k Pestuškovi, který v čisté šanci trefil jen přesouvajícího se doněckého brankáře!
05:20
Fedotěnko znovu osvobodil svůj tým až k Daltonovi.
05:03
Netík adresoval přihrávku na modrou Bělovovi, toho ale zradilo zpracování a vystavil svůj tým do postavení mimo hru.
04:37
Doněck ale okamžitě vyhodil.
04:35
Osala zavezl puk do útočného pásma a na půl splnil účel - předal puk Jakupovovi, jehož zahákoval Jevgenij Dadonov a dostal za to dvouminutový trest.
04:15
Naopak na druhé straně musel zasahovat Dalton - Varlamov ujel dopředu s Ponikarovským, jeho zakončení z pravého kruhu pro vhazování ale zapadlo přesně do výstroje domácího brankáře.
04:01
Pestuškova formace se natlačila před Laca, tam se jí ale nepodařilo slovenského brankáře ohrozit.
03:38
Fedotěnkova zpětná přihrávka od mantinelu na modrou čáru byla sražena mimo hrací plochu.
03:29
Následně je Nižněkamsk již z pásma.
03:24
Mamaševův pokus byl sražen mezi diváky.
03:20
Matouškovo nahození Laco vyrazil do ochranné sítě.
03:02
Donbass tak nevyužil první přesilovku a dokonce si ani při ní nevytvořil tlak.
02:52
02:32
Polygalov pak aspoň vybojoval vhazování po Lacově levici.
02:14
Doněck se ani na třetí pokus neusadil u soupeřovy branky a mohl být rád, že obranná čtveřice Nižněkamsku nevyužila Lacova zaváhíní za brankou.
02:00
Nakonec musel zasahovat Laca, který po pokusu Cibáka raději přerušil hru.
01:50
Doněck je zpátky v útočném pásmu, nemá ale puk pod kontrolou.
01:28
Dadonov si sjel na pravý kruh pro vhazování, odtud ale puk k Daltonovi nedoletěl.
01:00
Donbass ale nedokázal vyhrát buly a tím pádem neudržel ani útočné pásmo.
00:52
Za podražení usedl na trestnou lavici Nikolaj Bělov.
00:41
První formace domácích se pokusila vytvořit si tlak, Berezinovo nahození od modré ale nebylo pro Laca nebezpečné.
00:01
Hymny dozněly, utkání za malý okamžik začne.
Hráči již jsou na ledě, hrát se bude po zaznění hymen.

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sokolov) - Berezin, Blochin, Běljov, Mamašev, Selujanov, Rozin, Groť, Plechanov - Milovzorov, Cibák, Pestuško - Osala, Koukal, Netík - Jakupov, Polygalov, Subbotin - J. Alševskij, Chochrjakov, S. Alševskij.

HC Donbass Doněck: Laco (Gorjačevskich) - Peterjagin, Babčuk, Wilson, Podhráský, Bartulis, Těreščenko, Silnickij, Nikiforov - Ponikarovskij, Fedotěnko, Varlamov - Dadonov, Nedorost, Kiiskinen - Tuppurainen, Wirtanen, Pettersson - Kočetkov, Běluchin, Matoušek.

Rozhodčí: Karabanov, Čerenkov - Kalinkin, Kapustin.
Doněck je v naprosto opačné situaci. V posledním utkání před přestávkou dostal v Petrohradu devět branek a musel se důrazně nad svým projevem zamyslet. A to se podařilo - Donbass postupně zvítězil na nájezdy právě nad Nižněkamskem, pak doma zdolal Ufu a na závěr domácího tria utkání si po prodloužení poradil i s Kazaní. Doslova lví podíl na těchto úspěších měl návrat brankáře Jána Laca, jenž nechytal kvůli zranění čtyři měsíce. "To, co jsem za ty čtyři měsíce ztratil, nemůžu nahnat za dva nebo tři týdny tréninku. Mám mnohem víc práce, avšak vím, co dělat," řekl pro deník Sovětskij sport slovenský brankář, jenž zažil comeback právě v prvním utkání s Nižněkamskem. "Vše se stalo tak náhle. Tři dny před zápasem mi zavolal trenér, který se mě zeptal, jestli jsem připraven jít na led. Nebyl to problém a zřejmě ani nemohl - Eric Ersberg je totiž zraněný a já musím pomoci týmu."
Pro Neftěchimik to byl první korálek do mozaiky neúspěchů po reprezentační přestávce. Před tou se mu relativně dařilo, po ní ale přišel zlom a tým ze tří utkání vytěžil jediný bod právě za prohru v Doněcku. Nikdo v klubu ale přesto panice nepropadá. "Nemyslím si, že jsme v krizi a věřím, že v příštím domácím zápase to již zvládneme," prohlásil pro Sportbox.ru mladý útočník Nail Jakupov. "Nedělal bych z toho tragédii. Taková série může postihnout každý tým. Musíme pracovat a odstranit chyby. Proti Spartaku jsme nedokázali proměňovat čisté šance a to nás stálo zápas."
Oba týmy se letos již jednou střetly a to těsně po skončení reprezentační přestávky. Nižněkamsk tehdy v Doněcku musel celý zápas dotahovat a nakonec se mu pokus o obrat nepovedl - Donbass totiž zvítězil na samostatné nájezdy.
Dobré odpoledne. Ve čtyři hodiny našeho času se v Nižněkamsku rozehraje utkání dvou týmů, které balancují na hraně postupu do play-off. Na Západě je osmý právě Doněck, ten má ale na pražského Lva náskok pouze jednoho bodu. To Nižněkamsk může být o něco klidnější - před devátým týmem Východu Astanou má k dobru body tři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.