Utkání po třech relativně vyrovnaných třetinách dospělo do prodloužení, ve kterém Omsk proměnil svou první přesilovku v zápase a gólem Záborského utkání rozhodl. Pro dnešek vše a příště na shledanou.
61:38
Novopašin vyloučen za podražení.
62:20
Avangard právě vstřelil branku!

A domácí Avangard využívá přesilovou hru, ve které rozhoduje zápas! Puk putoval po ose Popov Nikitin až k TOMÁŠI ZÁBORSKÉMU, který překonává jinak výborného Lassilu v brance Astany a přiděluje body Omsku! Asistence: Nikita Nikitin, Alexandr Popov.
61:11
Domácí mají tendenci rozhodnout, měli by si ale dát větší pozor na pokusy hostů na protiútoky. Nyní rozhoduje každý detail...
60:01
Začalo prodloužení.
Po druhé třetině to vypadalo, že si domácí tým vedení pohlídá a zvítězí, to se ale nepotvrdilo a jdeme do prodloužení. Třetí třetina nám nabídla bojovný hokej s minimem šancí, to vše navzdory častým vyloučeným.
60:00
Třetí třetina skončila.
58:46
Hosté svou další přesilovku prohospodařili.
58:01
Obrana Omsku ale vzdoruje s bravurou, Nikitin s Bělovem odvedli skvělou práci v obranné třetině.
56:46
Je až neuvěřitelné, jak často se dnes vylučuje. Dalším potrestaným je Piganovič, hosté si zahrají přesilovku v hodně zajímavém čase.
55:02
Hra je hodně rozháraná, diváci v Omsku sledují hodně bojovný hokej. To potvrdil i hit Popova.
54:13
Savčenko je dalším z mnoha vyloučených, hostující obránce je vyloučen za úder kolenem.
52:22
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, utkání směřuje ke svému závěru.
51:45
Valentěnko vyloučen taktéž, dvě minuty za držení.
51:45
Antropov dostává 2 + 10 min.
50:02
Oba soupeři opět přitvrdili, jde o důležité body...
48:48
Astana právě vstřelila branku!

Hosté měli štěstí v předešlé akci Omsku v obranném pásmu a přenášejí si ho i do branky Ramoho! Puk putoval po ose Starčenko Novopašin až k DIMITRIJI UPPEROVI, který střelou na bližší tyč překonává maskovaného muže domácích! Asistence: Vitalij Novopašin, Roman Starčenko.
47:11
Na brance hostů zvoní břevno po střele Pěrvušina!
45:51
Hosté vyhazují a vyloučený Upper se vrací od hry.
44:20
Domácí Omsk jako již obvykle v tomto zápase soupeře zmáčkl, branku to však nepřineslo.
43:51
Hosté jdou do čtyř, Upper vyloučen za nedovolené bránění.
43:40
Omsk je zatím lepší, střela Sjomina z křídla branku míjí.
41:31
Závěrečná třetina začala vyrovnaným obrázkem hry, hosté se také nikam neženou.
40:01
Omsk dokázal ve druhé části otočit nepříjemně vyvíjející se skóre a nyní díky brankám Kuprainena a Piganoviče vede 2:1. Třetí třetina začne cca v 14:38.
40:00
39:24
Hosté kompletní.
38:12
Domácí Omsk ale v přesilovkách dnes nezáří. I přes vyprodukování střeleckých pozic může být Lassila relativně v klidu.
37:24
Novopašin vyloučen za držení. Dnes sledujeme opravdu velmi nečisté utkání.
35:39
Hraje se v pěti na obou stranách.
35:00
Hra ve čtyřech přinesla vyrovnanou hru, nikdo nechce chybovat.
33:39
Boyd ho následuje, dvě minuty za podražení.
33:21
Kuparinen vyloučen za držení.
34:30
Lassila vyráží pravým betonm pokus domácího hokejisty z mezikruží.
33:21
No a domácí jsou při chuti, střelou z levého křídla se prezentoval Sjomin, branku netrefuje.
31:24

Tak to je obrat panečku! Pouhých 38 sekund stačilo Omsku k obratu ve skóre! Po srovnání stavu domácí "chytli slinu" a plnou silou se vrhli do útočného pásma. Vytvořili si tlak a ten končí gólem OLEGA PIGANOVIČE! Asistence: Alexandr Popov, Alexandr Pěrežogin.
30:46

A máme srovnáno! Tak dlouho domácí tlačili hosty do úzkých až se to vyplatilo. MATTI KUPARINEN prostřeluje Lassilu, stav srovnán! Asistence: Igor Volkov.
29:50
Domácí tlačí, Mnatsjan tak tak stíhal únik Frolova, ten se ale do šance nedostal.
27:37
26:20
Domácí si v přesilovce sice dokáží dostat do tlaku v pásmu, do střel by se ale domácí měli tlačit daleko více.
25:37
Ruděnko vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
24:20
Domácí tlačí hosty, ti sotva stíhají.
22:37
Domácí již v pěti.
22:05

Hosté dvojnásobnou přesilovku nakonec ale využívají! Na konci povedené přesilovky stojí ALEXEJ LITVINĚNKO, který překonává Ramoho v brance Omsku! Asistence: Talgat Žajlauov.
21:44
Domácí se ale skvěle brání a vyhazují!
20:37
Nikitin vyloučen za podražení, hosté hrají přesilovku 5 na 3!
20:19
Bělov za hodně ostrý zákrok u mantinelu vyloučen, hosté hrají v přesile.
20:01
20:00
Vyrovnaná úvodní třetina nabídla mimo jiné i pěstní souboj, taktéž vyrovnanou hru. Omsk v závěru přidal, ani v několika přesilových hrách však neskóroval. Druhá třetina začne cca v 13:53.
19:25
Hosté nyní odráží domácí útoky s velkou námahou, nicméně úspěšně.
18:10
Omsk pálí jeden touš za druhým na branku Lassili, ten ale hosty drží.
17:00
A Omsk se tlačí do zakončení, od modré několikrát pálil Nikitin, Lassila vyráží!
16:40
Ruděnko vyloučen za podražení.
16:33
Domácím se nedaří déle se udržet v útočném pásmu.
15:10
Hra je hodně vyrovnaná, šance oproti úvodu utkání ubyly.
13:28
Po lehkém náznaku tlaku domácích jsou hosté kompletní.
12:06
11:28
Antropov vyloučen za úder kolenem, hra se srovná.
10:59
A hosté svou nynější přesilovku hrají výrazně lépe než tu předchozí, po posouvání puku z modré na křídla vznikla šance u pravé tyčky Ramoho, ten ale těžkou situaci ustál.
10:06
A další trest. Kosticin vyloučen, další šance v přesilovce pro hosty.
09:33
Astana svou přesilovou hru ovšem hrubě nezvládla, domácí nemuseli vyvinout ani příliš velké úsilí na její ubránění. Hraje se v pěti na obou stranách.
07:33
Kalašnikov vyloučen, hosté si zahrají další přesilovku.
05:50
Frolov prohrál buly na obranné modré čáře, puk mají hosté.
05:10
Hosté hrají v přesile 5 na 4.
04:52
Bočensky vyloučen za hákování.
04:37
Na ledě se strhla bitka, do které se zapojilo několik hráčů na ledě a následuje vylučování:

Litviněnko - 5 minut za bitku.
Valentěnko - 2 + 5 minut za bitku + 10 minut za vyprovokování.
04:01
Domácí opět přitlačili na pilu, Lassila v brance hostů má co dělat.
03:50
Astana z protiútoku nezahrozila, špatný pas Novopašina akci zkazil.
01:44
Své štěstí zkusil Kosticin, branku ale míjí.
00:50
Domácí začínají bojovně v útočné třetině, první pětka plně ukázala svůj potenciál.
00:01

Avangard Omsk: Ramo - Nikitin, Bělov, Piganovič, Pivtsakin, Valentěnko, Pujacs, Kalašnikov, Volkov - Popov, Pěrežogin, Záborský - Kosticin, Frolov, Sjomin, Kurjanov, Kalinin, Ivanov - Pěrvušin, Kuparinen, Taraťukin.

Barys Astana: Lassila - Mnatsjan, Žajlauov, Novopašin, Hedman, Litviněnko, Savčenko, Beljakov, Grigorev - Gavrilin, Krasnoslobodtsev, Rachmanov - Ruděnko, Upper, Starčenko - Poliščuk, Boyd, Dawes - Spiridonov, Bočensky, Antropov.

Rozhodčí: Vasilev, Kiseljov - Aljošin, Ivanov.
Příjemné odpoledne, čeká nás další duel KHL, dnes mezi domácím Omskem a hostující Astanou. Favoritem je domácí celek, tak uvidíme, jak si se svou rolí poradí.

Omsku se velmi daří, z posledních šesti zápasů vytěžil hned patnáct bodů! To, že je tým ze Sibiře ve formě dokazuje i jeho postavení v tabulce. Omsk se nachází na druhém místě východní konference s devětapadesáti body a jen jednobodovou ztrátou na vedoucí Kazaň.

To Astana je v podstatně horší situaci. Tým je až na osmé příčce s třiačtyřiceti body. Na devátý Novokuzněck má náskok pouhé body tři, čili tým bojuje o každý bodík. Na hřišti v Omsku to bude mít ovšem velmi těžké.
Jak si oba soupeři povedou budeme moci sledovat mimo jiné i zde na onlajnech od 13:00…
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.