Rohy: 5 – 5
Fauly: 9 – 8
Žluté karty: 1 – 2
Červené karty: 0 – 0
To co nepřinesl poločas první, přinesla půle druhá a to koření fotbalu branky. nejprve se po odraženém míči ve vápně prosadil Faubert. Domácí to poadilo na koně a měli i další příležitosti, ovšem Hansen držel svůj tým. Postupem času Évian vyrovnal hru a dostával se stále častěji před Carrassa až se z ničeho nic povedlo nejlepšímu střelci hostů Bérigaudovi vyrovnat. To s domácími na chvíli zamávalo. Ovšem za zhruba deset minut Sertic kopal roh. Saivet si naběhl do vápna a rozjásal domácí fanoušky v hledišti podruhé. Na tuto trefu již hosté nenašli odpověď, ač se o ni vehementně snažili.
90+3
Ofsajd hostů zastavil jejich další průnik.
90+3
Na začátku poslední minuty se před branku dral Sougou, ale domácí obrana si jeho průnik pohlídala a bude se kopat od branky, kterou hájí Carraso.
90+2
A také se tak zatím děje, mají míč ve středu hřiště na svých kopačkách.
90+1
Poprvé se faulem prezentoval N'Sikulu, na středovém kruhu pak jeho další kolega. V obou případech to domácím nevadí, jistě budou tahat čas.
90+1
Hlavní sudí nám nastaví hru o další 3 minuty.
90
Běží poslední minuta druhé půle.
90
Ten nejprve domácí obrana odehrála, jenže pouze Angoulovi, který bez přípravy vystřelil. Jeho střela mířila do míst, kde stál připravený Carrasso.
89
A dokonce vybojovali rohový kop.
89
Hostům se krátí čas na vyrovnání, ale již jsou před šestnáctkou Bordeaux.
88
Jeho dlouhý nákop našel Hoaraua, jenže v ofsajdu. Míč se vrací na polovině Évianu hostům.
87
I Carrasso se zapojil do hry, pře mu přihrávku nasměroval jeden z jeho kolegů z obrany.
87
Nadějně vyhlížející centr ve vápně minuly dvě hlavy hostujících hráčů. To umožnilo domácím odkopnout míč daleko od vlastní branky.
86
Centr zleva do vápna dolétl, ale tam již byla připravená hostující obrana místo útočníků Bordeaux.
85
Domácí si zatím hlídají své vedení. Poctivou hrou v obraně.
84
Hosté začínají otevírat obranu, a že ji tedy mají pořádně rozevřenou, jenže Hoarau si nepřihrál s nikým ze spoluhráčů a vracející se Barbosa jej odzbrojil.
83
A hosté jako by mě slyšeli a ihned vyrazili kupředu, jen díky Henriquemu budou zahrávat hráči Évianu rohový kop.
82
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Tak to je něco nevídaného! Domácím se celou dobu nedaří standardní situace. NA rohový kop si naběhl HENRI SAIVET a strhává vedení na stranu Bordeaux. Teď je na řadě hostující celek.
81
A mohlo být s domácími ještě zle zleva přihrál N'Sikulu na Bérigauda, který naštěstí pro domácí trefil pouze dobře postaveného Carrassa.
80
Ten stihla domácí obrana včas zastavit.
79
Ani druhý pokus stejného hráče o pár metrů blíž nebyl o mnoho lepší., Évian tak podniká rychlý brejk.
78
Přímý kop se Serticovi nepovedl, obrana Évianu odvrací.
77
Maurice-Belay pronikal po své straně, postavil se mu tělem Koné a vidí žlutou kartu.
76
Julien Faubert pro dnešek dohrál, domácí posilují ofenzivu. Přicházi Cheick Diabaté.
75
Domácím se obdržená branka nelíbí a snaží se něco z vývojem utkání udělat, ale Hoarau nenašel ve vápně nikoho ve svých barvách.
73
Évian právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné. Hosté trpělivě čekali na svoji šanci a dočkali se. Benezet se ve vápně obtočil okolo svého strážce od brankové čáry našel KEVINA BÉRIGAUDA, který z malého čtverce vyrovnává.
73
Belay přihrál na vápno na Saiveta, který prodloužil ještě na Hoaraua, jenže ten v záklonu vysoko přestřelil.
72
Držení míče se stále drží v poměru 59% – 41%.
71
Saivet ve vápně našel Hoaraua, kterého skluzem trefil Sabaly, to měla být penalta, ale píšťalka hlavního sudího mlčí.
70
I nadále s míčem hrají domácí, i když musí začínat znovu z vlastní poloviny.
69
Bordeaux přechází s míčem středovou čáru. Ovšem naráží na pozornou obranu Ěvianu.
68
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Marco Rubén, přichází Nicolas Benezet.
67
Ale Évian zahrál roh přímo katastrofálně, přesněji do míst, kde nikdo nestál.
67
Hosté jsou v těchto chvílích aktivnější a Carrasso si na míč sáhl a vytěsnil jej na roh.
66
Na druhou stranu rychle spěchal s akcí Évian, ale Rubén se netrefil do míče a tedy neohrozil ani Carrassa.
64
Kombinace Belay – Saivet neuspěla. domácí sice Sivet sice pěkně vysunul Belaye, jenže ten měl k míči o krok dál než vyběhnuvší Hansen, který za hranicí šestnáctky, tedy ve svém vápně, míč pokryl.
63
I hosté zkouší přelstít obranu domácích ale ta je zatím pevná jako skála.
62
Bordeaux po více než hodině hry stále vede o jednu branku a neustále se pouští do svého soupeře. Ěvian se ke střele na Carrassa v této části hry ještě nedostal.
61
Barbosa namířil svůj přímý kop sice do šestnáctky, ale na pozice, kde hlídkovala domácí obrana.
60
Další nešetrný zákrok z řad domácích. Tentokrát se to obešlo bez karty.
59
Ale žlutou kartu vidí domácí hráč. Pellenard zřejmě zasáhl Wasse loktem a to se nelíbilo hlavnímu sudímu.
59
Ou to byl ošklivý střet! Wass se srazil s Pellenardem, oba koukali na letící míč, Wass přišel navíc zezadu.
58
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Túlio de Melo, přichází Clarck N'Sikulu.
57
Barbosa vysunul vpřed Sougoa, který svedl běžecký souboj se Saném, domácí borec jej vyhrál, ale míč usměrnil pouze do zámezí.
55
I když zas pouze na chvíli, teď již znovu hrnou svoji formaci směrem k Hansenovi.
54
Domácí upokojeni vedením nechávají hrát více hosty.
53
Angoula se snažil dohrát Sertice, ale šlápl mu na kotník, což hlavní sudí ohodnotil žlutou kartou.
52
tak přeci jen se domácí dočkali vedoucího gólu, když se míč od obrany Évianu odrazil k volnému JULIENU FAUBERTOVI, který trefil nádherně pravý horní roh branky Jespera Hansena.
51
Maurice-Belay prováhal nejvhodnější okamžik k přihrávce a tak zvolil zpětnou nahrávku na N'Guéma.
50
Chvíli se hrálo v oblasti středového kruhu, aby pak míč zamířil směrem k domácí brance na kopačkách hráčů Bordeaux.
49
Henrique v hlavičkovém souboji s De Melem, hostující hráč použil loktu, ovšem ani domácí borec nešel do souboje čistě, takže míč zůstane Évianu.
48
Maurice-Belay chtěl centrovat do vápna, ale míč se mu nepodařilo nasměrovat dál než na hranici šestnáctky, kde byl připraven jeden z hostujících hráčů.
47
Bérigaud nemohl postupovat vpřed a tak zvolil cestu směrem k vlastní brance, po překročení půlící čáry předal míč na vlastní obránce.
46
Jenže pas na Hoarau byl sice přesný, ale domácí útočník si nepohlídal svoje postavení a vystavil se do ofsajdu.
46
Domácí se ujali rozehrávka a přechází před šestnáctku Évianu.
46
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Cédric Mongongu, přichází Cédric Cambon.

Žluté karty: 0 – 0
Je za námi první poločas hry, domácí mají z něj více ze hry, několikrát ohrozili i brankáře Hansena, ale ten svůj tým pokaždé podržel. Ve druhém poločase můžeme očekávat podobný scénář.
45+1
45
Stále jsme uprostřed hřištěm, ani jeden tým již nemá zájem pokračovat a čeká se na přestávku.
44
Začala předposlední minuta první půle.
43
Ani teď jsme jej nedočkali, když se hosté domácí prodírali podél pravé postranní čáry, k centru se nedostali.
42
Hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem chybí zakončení.
41
Naopak přesouvá hru zpět na polovinu hostů a několik centru letělo do vápna, jenže ani zde se domácí nedokázali proti hostům prosadit.
40
Barbosa zahrál přímý kop do vápna Bordeaux, kde však kraluje domácí obrana a další útok Évianu nepřipouští.
39
Poměr střel je zatím 7 ku 2, je jasné, že hosté do Bordeaux přijeli pouze bránit příznivý výsledek, který se jim zatím daří držet.
38
Dlouhý pas mířil do vápna, jenže Hoarau stál v ofsajdu, takže nemohl zakončovat, jak by si sám přál.
36
Hosté opět upustili od své aktivní hry, takže Bordeaux má dostatek času na vlastní polovině rozvinout další akci.
35
Další pokus domácích borců, ale i v tomto případě byl Hansen na svém místě.
34
Ale znovu se tlačí před vápno Évianu.
33
Jenže domácím se standardní situace zatím nedaří, jak by si představovali.
32
Dlouhý aut z levé strany odvrací obrana Évianu na rohový kop.
30
Půlhodina hry je téměř za námi, hosté až sedmnáctý celek tabulky, tak zatím drží s tím devátým vyrovnaný krok.
29
Ani teď Hansen nemusel zasahovat, když míč po střele N'Guéma proletěl okolo jeho pravé tyče.
28
Domácím se zatím nedaří přechod před branku Hansena.
26
Hansen musel na zem, když se Maurice-Belay snažil přihrát před branku Évianu. Hostující brankář vše předvídal.
25
Tempo hry se zklidnilo, což vyhovuje Évianu, který má míč častěji na svých kopačkách.
24
Přímý kop však hosté nenasměrovali na své spoluhráče, takže Bordeaux může míč vyvést na půlící čáru.
22
Pellenard fauluje na středu hřiště Bérigauda.
21
V dobré příležitosti se ocitl Hoarau, ale minul hostující branku, Hansen se po jeho střele pouze podíval.
20
Bordeaux po dvaceti minutách má územní převahu, ale nedokáže se prosadit do střelecké pozice.
19
Ovšem přihrávka z levé strany na Saiveta zůstala nevyužita, domácíá hráč mířil příliš vysoko.
18
Domácí se ubránili rohovému kopu a sami podnikají protiútok.
17
Navíc se budou muset bránit standardní situaci od rohového praporku.
16
Domácí jakoby nevěděli kudy projít do blízkosti Hansenovy branky.
15
Hra se vrací na polovinu Bordeeaux, kde se domácí pokusí vymyslet kudy proniknout do šestnáctky hostů.
14
I nyní po dlouhém autovém vhazování Bordeaux.
13
Domácí zatlačili Évian před jeho šestnáctku, ale ten se zatím brání statečně.
11
Hra se zatím vyvíjí pouze uprostřed hřiště, oba týmy jsou si vědomi síly svého soupeře.
9
Ani teď se domácí neprosadili, dlouhý míč si pohlídal brankář Hansen.
8
Maurice-Belay prošel podél levé postranní čáry, ale z jeho samostatné akce domácí nic nevytěžili.
7
Neurovnaná hra zatím provází první poločas. Až teď se de Melo dostal do dobré příležitosti, ale minul.
6
Barbosu fauluje Sané, hosté se u míče udrží.
5
Zatím více s míčem hrají domácí, ale obrana Évianu je napouští k žádné větší akci.
4
Évian se pokoušel projít přes střed, ale obrana Girondins si s jejich pokusem poradila.
2
Zatím se hraje spíše ve středu hřiště, ani jeden z týmů se ještě nedostal ke střele.
1
Domácí nastoupili v tradičních modrých dresech, hosté si dovezli svoji růžovou sadu dresů.
1

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Mariano, Henrique, Sané, Pellenard – Faubert, Sertic, N'Guémo, Maurice-Belay – Saivet, Hoarau.
Náhradníci: Olimpa – Chalmé, Orban, Planus, Traoré, Bellion, Diabaté.

Évian Thonon Gaillard: Hansen – Angoula, Sabaly, Wass, Mongongu – Sougou, Barbosa (C), Koné, Rubén – Bérigaud, de Melo.
Náhradníci: Laquait – Cambon, Mensah, Ehret, Bertoglio, Benezet, N'Sikulu.

Girondins Bordeaux

Domácí jsou podstatně úspěšnější, když se drží na 9 příčce ligového pelotonu, získali zatím 34 bodů, z toho 22 na vlastním hřišti. Jejich brankový poměr je 29:26, z domácího stadionu pak 16:10.

Évian Thonon Gaillard

Hosté se drží na 17. místě, což je těsně nad pásmem sestupu, zatím získali 24 bodů, když si připsali pouze 5 výher, 9 remíz a 11 porážek, při celkovém skóre 24:41. Na cizích hřištích však Évian příliš úspěšný není, získal pouze 9 bodů.

Évian TG – Lille 2:2
Montpellier – Évian TG 1:1
Évian TG – Ajaccio 1:1
Lyon – Évian TG 3:0
Rennes – Évian TG 0:0

Nejlepší střelec: Kévin Berigaud – 8 branek
Dobrý večer u sledování 26. kola francouzské Ligue1. Dnes na hřiště Girondins Bordeaux přijede celek z Évianu. Utkání bude nesmírně vyrovnané a každá chyba může rozhodnout. Výkop je stanoven na 20 hodinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.