Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Lyon - 24. února 2019   21:00

Monaco
19' G. Martins (Ballo-Touré) • 27' Rony Lopes
2:0
(2:0)
Monaco
Subašić – Sidibé, Glik, Badiashile, Ballo-Touré – Adrien Silva, Fàbregas – G. Martins (90+1. Carlos), Golovin (81. Aholou), Rony Lopes – Falcao.
Benaglio – Aholou, Carlos, Chadli, Moussa Sylla, Henrichs, Naldo.
Millot – Pacelli, Drouet
Stade Louis-II, Monaco
Lyon
A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, Marçal (13. F. Mendy) – NDombèlé, Tousart, Aouar – B. Traoré, M. Dembélé, Terrier (41. Depay).
Gorgelin – Cornet, Depay, Fékir, Tete, F. Mendy, Pape Diop.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 21:18.
Dlouho se hrál hodně bojovný fotbal! Domácí se do první šance dostali v devatenácté minutě, kdy se přesnou střelou k tyči prosadil Gelson Martins! O dalších deset minut později navíc potrestal chybu obrany Lyonu Rony Lopes! Po změně stran byl o něco aktivnější Lyon, ale snížit hosté nedokázali. Největší šanci měli dvacet minut před koncem, kdy po faulu Glika nařídil rozhodčí pokutový kop, jenže Memphis Depay nechal vyniknout Subašiče. Závěr utkání si už Monaco s přehledem pohlídalo.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Radamel Falcao (AS Monaco FC).
90+2'
Bertrand Traoré ještě záhl akci Lyonu po pravé straně hrací plochy, ale jeho centr přečetl obránce v bílém, který balón srazil mimo pokutové území.
90+1'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Carlos.
90'
Jason Denayer si na vlastní polovině troufl na riskantní rozehrávku, posunul si míč kolem obránce v bílém dresu, ale sám se zahnal do zámezí.
89'
Bertrand Traoré se zpoza hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho rána placírkou byla hodně pomalá a Danijel Subašić ji vyrazil na roh.
88'
Danijel Subašić přečetl nepřesnou rozehrávku Lyonu a došel si pro míč na hranici velkého vápna. Domácí Monaco si v závěrečných minutách s přehledem hlídá své vedení.
87'
Radamel Falcao se v pokutovém území dostal k přihrávce z levé strany, krásně si míč zpracoval levačkou, ale jeho rána prolétla kolem vzdálenější tyče!
86'
Do rozehrávky hostujícího celku se nyní musel zapojit také brankář Anthony Lopes. Gólman Lyonu nakopl míč na levé křídlo, kde v hlavičkovém souboji uspěl Falcao.
85'
Radamel Falcao se podle rozhodčího znovu dopustil nedovoleného zákroku a trefil soupeře loktem do ramena. Lyon ještě může zaútočit.
84'
Léo Dubois našel prudkou přihrávkou Traorého, nicméně jeho průnik neměl dlouhého trvání. Stopku mu stačil vystavit Jean-Eudes Aholou.
83'
Radamel Falcao si v dalším ostrém souboji na polovině soupeře pomohl držením soupeře a dopustil se nedovoleného zákroku. Rozehrávat tak bude Lyon.
82'
Moussa Dembélé si řekl o vysokou přihrávku do pokutového území, nicméně Depay jeho směrem vyslal příliš prudkou přihrávku a míč skončil v autu.
81'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Jean-Eudes Aholou.
80'
Anthony Lopes dlouhým výhozen zrychlil akci hostujícího Lyonu. Memphis Depay se poté dral vpřed po levém křídle, ale Fodé Ballo-Touré jej nenechal rozehrát.
79'
Léo Dubois z pravé strany vyslal nadýchaný centr do pokutového území, nicméně Danijel Subašić vystartoval na malé vápno a vyboxoval míč ven ze šestnáctky.
78'
Benoît Badiashile nakopl míč na polovinu Lyonu, kam za balónem sprintoval Radamel Falcao, jenže kolumbijský útočník prudkou přihrávku nedohnal na hřišti.
77'
Na druhé straně se do pokutového území dostal Golovin, který se chystal zakončit pravačkou, ale Houssem Aouar mu v tom na poslední chvíli zabránil.
76'
Depay je po neproměněné penaltě pořádně nabuzený. Nizozemský reprezentant se hnal do útoku, ale Fodé Ballo-Touré před ním míč odhlavičkoval.
75'
Houssem Aouar dostal tvrdý zásah do choulostivých míst. Hostující hráč teď stráví pár chvil na patách a bude pokračovat ve hře.
74'
Hosté stále hrají na míči a hledají cestičku za pozornou obranu domácího Monaca. Domácí celek však hraje opravdu skvěle.
72'
K exekuci pokutového kopu se postavil Memphis Depay, který penaltu kopl hodně mizerně a Danijel Subašić jeho ránu vyrazil!
71'
Žlutou kartu dostává Kamil Glik (AS Monaco FC).
71'
Moussa Dembélé si naběhl na dlouhou přihrávku za obranu Monaca, zpracoval si míč a Glik jej fauloval! Bude z toho penalta!
70'
Alexandr Golovin v blízkosti rohového praporku fantastickým způsobem napadal rozehrávku Lyonu a donutil Aouara k chybě. Domácí tak vybojovali vhazování.
69'
Moussa Dembélé se sice prosmýkl do pokutového území, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího! Ofsajd!
68'
Golovin zhatil rodící se akci Lyonu nedovoleným zákrokem na polovině hřiště. Hlavní rozhodčí si jej ještě zavolal a dal mu důrazně najevo, že to příště bude za kartu.
67'
Rony Lopes podpořil útok Monaca průnikem po levé straně hrací plochy, ale jeho akce neměla dlouhého trvání. Hráč Monaca si totiž pomohl faulem.
66'
Houssem Aouar dostal přihrávku na levou stranu, jenže ztratil koncentraci a míč mu pod kopačkou propadl do zámezí.
65'
Kamil Glik se po další standardní situaci Monace dostal do hlavičkového souboje v pokutovém území, ale podle rozhodčího si pomohl faulem.
64'
Djibril Sidibé dostal další krásnou přihrávku na pravou stranu hrací plochy a bez váhání odcentroval do pokutového území. Jeho pobídku obrana Lyonu odhlavičkovala.
63'
Lyon zahrával další rohový kop. Na prudký centr od rohového praporku si naběhl Jason Denayer, který měl moře času a prostoru, ale poslal svou hlavičku vysoko nad břevno.
62'
Rony Lopes se fantastickým způsobem vrátil na hranici vlastní šestnáctky a včasným obranným zákrokem připravil o zakončení Traorého.
61'
Djibril Sidibé si naběhl na přihrávku na hranici pokutového území a bez váhání se opřel do balónu. Jeho dělovka však prosvištěla vysoko nad břevnem.
60'
Je za námi hodina hry a stále sledujeme obrovskou bitvu! Domácí Monaco je stále o něco aktivnější a dostává hráče Lyonu pod tlak.
59'
Radamel Falcao si navedl míč do blízkosti pokutového území, přehodil si míč na pravačku, ale technickou střelou lehce líznul vzdálenější tyč!
58'
Golovin adresoval zpětnou přihrávku Falcaovi, jenže ten měl velké problémy se zpracováním a v předklonu nedokázal přesně zakončit.
57'
Bertrand Traoré prošel po pravé straně do blízkosti pokutového území soupeře, ale vůbec se mu nepovedl centr. Obrana Monaca byla dobře postavená.
56'
Cesc Fàbregas se na polovině Lyonu zvládl otočit kolem soupeře v modrém. Hráči Lyonu jej ale dostali pod tlak. Zkušený záložník však vybojoval vhazování.
55'
Kamil Glik poslal vysokou přihrávku na polovinu Lyonu, jenže nikdo v bílém dresu se k jeho přihrávce nedostal. Lyon po změně stran brání dobře.
54'
Také Lyon nyní zahrával rohový kop. Houssem Aouar to však přehnal s důrazem a dopustil se útočného faulu. Rozehrávat bude domácí Monaco.
53'
Djibril Sidibé přišlápl jednomu ze soupeřů špičku kopačky a vykoledoval si žlutou kartu.
52'
Moussa Dembélé prošel s míčem na polovinu hrací plochy, prudkou přihrávkou našel Depaye, jenže ten neobešel prvního obránce Monaca.
51'
Monaco zahrávalo rohový kop. Jeho rozehrávky se ujal Fábregas, jehož centr přiletěl na malé vápno, ale hostující obránce Marcelo odvrátil nebezpečí.
50'
Memphis Depay našel Dembélého, jenže ten svým průnikem potáhl míč jen k rohovému praporku, kde zasáhl domácí fotbalista Rony Lopes.
49'
Fodé Ballo-Touré dostal moře prostoru na levé straně hrací plochy, potáhl míč na polovinu svého soupeře, nicméně jeho centr skončil na noze obránce.
48'
Depay poslal zajímavý centr do pokutového území, jenže polský stoper Glik hlavou přizvedl balón mimo pokutové území.
47'
Jason Denayer poslal prudký nákop na levou stranu hrací plochy, jenže Bertrand Traoré si vůbec nepotykal se zpracováním a míč mu utekl do zámezí.
46'
Fotbalisté Lyonu obstarali výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Olympique se ihned vydal do útoku, ale akce po levé straně skončila nákopem do autu.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Monaca! Dlouho se hrál hodně bojovný fotbal! Domácí se do první šance dostali v devatenácté minutě, kdy se přesnou střelou k tyči prosadil Gelson Martins! O dalších deset minut později navíc potrestal chybu obrany Lyonu Rony Lopes! Lyon se probudil až v nastavení, ale vyloženou šanci si nevypracoval. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45+3'
45+3'
Tanguy NDombèlé si v pokutovém území naskočil na krásný centr z levé strany, jenže hlavou nezamířil mezi tři tyče. Lyon však v nastavení ožil.
45+2'
Fodé Ballo-Touré chyboval při odkopu míče z pokutového území. Bertrand Traoré se najednou zjevil ve střelecké pozici, čímž byl překvapen natolik, že vůbec nevypálil.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
45'
Depay si chtěl vyměnit přihrávku se spoluhráčem na pravé straně hrací plochy, jenže Léo Dubois mu vrátil prudkou pobídku, kterou obrana Monaca odehrála.
44'
Cesc Fàbregas se pokusil překvapit Lyon přihrávkou mezi stopery, jenže zadáci Lyonu stáli blízko u sebe a nepustili balón za svá záda.
43'
Memphis Depay se poprvé po svém příchodu na trávník zapojil do útočné akce Lyonu, jenže jeho průnikovou přihrávku zastavil teprve sedmnáctiletý Benoît Badiashile.
42'
Další zdravotní problémy na straně Lyonu! Tanguy NDombèlé zůstává po souboji s Fabregasem ležet na trávníku. Podle všeho však bude schopen pokračovat.
41'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Memphis Depay.
40'
Alexandr Golovin se tentokrát dostal až do pokutového území, naznačil střelu a zakončil kolem obránce Lyonu. Anthony Lopes si však připsal pohodový zákrok.
39'
Alexandr Golovin si ukousl příliš velké sousto a posunul si balón mezi dva hráče Lyonu. Fotbalisté v tmavých dresech mu ale nedali prostor a odkopli míč do bezpečí.
38'
Djibril Sidibé si na pravé straně krásně narazil míč se svým spoluhráčem a prosmýkl se do pokutového území. Houssem Aouar stačil zasáhnout na poslední chvíli.
37'
Domácí zadáci si nyní vyměňují krátké přihrávky a uklidňují hru postupnou kombinací. Hráči Lyonu rozehrávku Monaca neatakují.
36'
Lyon má další problémy! Na zemi tentokrát zůstává ležet Martin Terrier, který se drží za kotník. Připomínám, že hostující trenér už dnes musel jednou střídat.
35'
Rony Lopes se znovu prokličkoval až do pokutového území, kde se snažil vylepšit pozici pro Adriena Silvu, ale jeho ránu zablokoval první obránce.
34'
Martins si aktivním pohybem řekl o další přihrávku do pokutového území, nicméně obránce se před něj natlačil tělem a nenechal rychlonohého fotbalistu odcentrovat.
33'
Také Lyon nyní zahrával přímý kop. Jeho rozehrávky se ujal Martin Terrier, který vymyslel vysoký centr do pokutového území, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
32'
Rozehrávky rohového kopu se ujal právě Rony Lopes. Domácí záložník vymyslel prudký centr do míst, kde byl Falcao, ale Lucas Tousart odhlavičkoval míč ven ze šestnáctky.
31'
Gelson Martins vyslal zajímavý centr na vzdálenější tyč, kam spěchal Rony Lopes, ale Léo Dubois hlavou přizvedl balón na rohový kop.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme parádní utkání! Domácí Monaco zvládlo vstup do zápasu a nad favoritem vede o dvě branky.
29'
Kamil Glik v blízkosti vlastní šestnáctky skvěle vystoupil proti důraznému soupeři a ve skluzu odehrál míč do bezpečí. Martin Terrier navíc za ostrý skluz vidí žlutou kartu.
27'
Monaco právě vstřelilo branku!
Domácí celek přidává druhou branku a celé Monaco je na nohou! Léo Dubois propadl v souboji na hranici pokutuvého území. RONY LOPES jej dokázal ošálit, prošel až do pokutového území a obstřelil vyběhnutého brankáře!
26'
Moussa Dembélé si v pokutovém území naskakoval na střílený centr z pravé strany hrací plochy, jenže mu scházelo asi třicet centimetrů. Domácí měli štěstí.
25'
Domácí fotbalisté si při kombinaci na polovině Lyonu neporozuměli a nepřesnou přihrávkou se sami připravili o míč.
24'
Rony Lopes si na polovině hřiště skvěle pokryl míč a dotírající Bertrand Traoré jej loktem poslal mezi reklamní panely. Tady může být hostující hráč rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
23'
Ferland Mendy po delší době dostal přihrávku na polovinu Monaca, odcentroval z levé strany, ale trefil jen prvního obránce v bílém dresu.
22'
Houssem Aouar si na polovině hrací plochy efektně pustil míč za sebe a dotírající Rony Lopes jej musel faulovat. Sudí měl souboj přímo před sebou a odpískal přímý kop pro Lyon.
21'
Fodé Ballo-Touré dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, prošel s míčem na hranici pokutového území, jenže jeho centr skončil na noze prvního obránce.
19'
Monaco se hned z první šance dnešního střetnutí dostává do vedení! Domácí překvapili obranu Lyonu přihrávkou na hranici velkého vápna, kde si míč zpracoval GELSON MARTINS a po rychlé otočce zakončil přesně k tyči!
18'
Falcao si na polovině hrací plochy skvěle pokryl míč a jeden ze soupeřů jej šlapákem sestřelil k zemi. Vše se zatím obešlo bez karetního trestu.
17'
Radamel Falcao si dalším sprintem řekl o přihrávku na hranici pokutového území, ale hostující stoper jeho náběh zachytil a nechal míč propadnout do rukavic brankáře.
16'
Alexandr Golovin potáhl míč až na hranici pokutového území, kde ještě našel Ballo-Tourého, jenže ten se kolem obránce neprosmýkl do pokutového území.
15'
Fodé Ballo-Touré podpořil ofenzivní výpad Monaca sprintem po levé straně hrací plochy. Svůj průnik chtěl vyšperkovat přihrávkou na Falcaa, ale trefil obránce.
14'
Radamel Falcao se pustil do hlavičkového souboje s Marcelem, jenže hostující stoper byl ve vzduchu hodně důrazný a odhlavičkoval míč do bezpečí.
13'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Fernando Marçal, přichází Ferland Mendy.
12'
Lopes si navedl míč na hranici pokutového území, přehodil si balón na levačku, jenže jeho rána nártem prolétla vysoko nad břevnem.
11'
Hra je znovu přerušena! Marcelo zůstává po souboji s Falcaem ležet na trávníku a drží se za stehenní sval. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
10'
Djibril Sidibé prošel až do pokutového území, odcentroval na značku pokutového kopu, kde vystříhl nůžky Radamel Falcao, jenže mířil daleko vedle branky.
9'
Djibril Sidibé si dal pozor na dotírajícího Aouara a klamavým pohybem setřásl hráče Lyonu. Domácí fotbalisté tak mohou uklidnit hru postupnou kombinací.
8'
Alexandr Golovin je v úvodních minutách hodně aktivní. Tentokrát hledal prudkou přihrávkou Martinse, ale dobře postavený obránce jej nepustil do zakončení.
7'
Radamel Falcao se v pokutovém území tlačil za nadýchaným obloučkem z pravé strany hrací plochy, ale důrazný stoper Marcelo jej tělem odstavil.
6'
Fernando Marçal podpořil útok Lyonu dlouhým sprintem po levé straně hrací plochy. Krajní obránce Lyonu poté hledal Aouara, ale ten nemohl hrát.
5'
Monaco zahrávalo přímý kop z dobré pozice. Rozehrávky standardní situace z blízkosti pokutového území se ujal Rony Lopes, ale jeho jmenovec v brance Lyonu si připsal snadný zákrok.
4'
Golovin se znovu zapojil do útočné akce Monaca. Tentokrát si ruský fotbalista skvěle pokryl míč tělem a jeden ze soupeřů jej nedovoleným způsobem poslal k zemi.
3'
Alexandr Golovin se hnal do pokutového území za skákavou přihrávkou z levé strany, nicméně stopeři Lyonu si pobídku pohlídali a pro míč si došel Lopes.
2'
Rony Lopes si naběhl na dlouhou přihrávku na levou stranu hrací plochy, krásnou kličkou se zbavil soupeře, ale jeho následná pobídka byla nepřesná.
1'
Domácí Monaco obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Domácí fotbalisté zahájili utkání postupnou kombinací na vlastní polovině.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Monaco bude hrát v červeném, zatímco Lyon přijel v tmavě modrých dresech.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Badiashile, Ballo-Touré – Adrien Silva, Fàbregas – G. Martins, Golovin, Rony Lopes – Falcao.
Náhradníci: Benaglio – Aholou, Carlos, Chadli, Moussa Sylla, Henrichs, Naldo.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, Marçal – NDombèlé, Tousart, Aouar – B. Traoré, M. Dembélé, Terrier.
Náhradníci: Gorgelin – Cornet, Depay, Fékir, Tete, F. Mendy, Pape Diop.

Rozhodčí: Millot – Pacelli, Drouet.
AS Monaco FC

Monaco letos nezažívá povedenou sezónu. Dnešní domácí celek se dlouho trápil na sestupových pozicích. Až v poslední době se díky zlepšeným výsledkům dostal na sedmnáctou pozici. V minulém kole dokázalo na domácí půdě porazit 1:0 Nantes.
Olympique Lyon

Lyon zažívá parádní týden. Francouzský celek totiž dokázal ve středu uhrát bezbrankovou remízu se slavnou Barcelonou. V nejvyšší francouzské soutěži však vybojoval jen čtyřicet šest bodů a patří mu třetí pozice za PSG a Lille. Ani v případě výhry se před Lille nedostane. V minulém kole doma vyhrál 2:1 s Guingampem.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligue 1 mezi Monacem a Lyonem. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.