Ligue 1 - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Lorient - 7. dubna 2024   15:00

Montpellier
55' Savanier  • 90' Karamoh (Nordin)
2:0
(0:0)
Montpellier
Lecomte – Tchato, Omeragić, Sagnan, Mincarelli Davin – Chotard, Ferri (77. Jullien) – Savanier (C), Al-Taamari (46. T. Coulibaly), Nordin – Chazrí (70. Karamoh).
Bertaud – Sacko, Leroy, Hefti, Adams, Delaye.
Lissorgue – Aube, Boudikian
Stade de la Mosson, Montpellier
15 234 diváků
Lorient
Mvogo – I. Touré, Adjei, F. Mendy – Yongwa (76. B. Mendy), Lúzá (76. Bakayoko), Abergel (C), Katseris – Bouanani (81. Kroupi), Kari (69. Ponceau) – M. Bamba (81. Dieng).
Gomis – Kalulu, Laporte, Le Bris.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:7. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:18.
Hráči Montpellieru HSC pokračují v sérii výher, navíc opět bez inkasované branky, když o vítězství rozhodli během druhého poločasu Savanier (penalta) a Karamoh.

Domácí nakopla deset minut po přestávce penalta po průniku Nordina, kterou jistě proměnil kapitán Savanier.

Po hodině hry zahodil svou tutovku Chazrí, když ho vychytal brankář Mvogo. O chvíli později tentýž hráč trefil pravou tyč!

Těsně mimo brankový prostor skončili postupně pokusy Lúzy (Lorient), Savaniera (Montpellier) a Bouananiho (Lorient).

Pět minut před koncme vyrazil výtečně nebezpečnoiu střelu Dienga brankář Lecomte a v poslední řádné minutě utkání v brejku čtyři na jednoho po úspěšném pasu Nordina upravil konečný stav na 2:0 čertsvý Karamoh.
90+6'
90+5'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Panos Katseris) za faul.
90+4'
Savaniera hokejovým způsobem zastavil Katseris.
90+2'
Hráči Montpellieru celkem v poklidu hlídají svůj dostačující náskok.
90'
Montpellier právě vstřelil branku!
A akci čtyři na jednoho dokázal perfektním pasem v pravou chvíli prodloužit mozek akce Nordin an lépe postavenéhoa rozběhnutého YANNA KARAMOHA, který plný sil snadno vsítil druhou branku svého týmu – 2:0! Asistence: Arnaud Nordin.
89'
Centr Ponceau dokázala obrana Montpellieru odvrátiti mimo své pokurtové území a dokonce založit rychlý brejk do otevřené obrany.
88'
Coulibaly svou individuální akci zakončil střelou z velkého úhlu přímo do rukou brankáře Mvoga.
87'
Rohový kop hráčů Lorientu změnu skóre rozhodně nepřinese.
85'
Bamba Dieng se ukázkově opřel do balonu a jeho umístěnou střelu k tyči výtečně vyrazil pohotový brankář Lecomte!
83'
Kroupi neuspěl v silovém souboji proti obránci Sagnanovi.
82'
Karamoh se nedokázal individuálně prosadit přes vracejícího se stopera Adjeie.
81'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Mohamed Bamba, přichází Bamba Dieng,
ze hřiště odchází Badredine Bouanani, přichází Eli Junior Kroupi.
80'
Bouanani se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti a ta pouze o decimetry minula břevno domácí branky.
78'
Skvělá akce domácích na jeden dotek skončila po ideálním centru neskutečně špatným voleje obránce Tchata jenž letěl převysoko and břevno branky Mvoga.
77'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Christopher Jullien.
76'
ze hřiště odchází Ímrán Lúzá, přichází Tiemoué Bakayoko.
76'
ze hřiště odchází Darlin Yongwa, přichází Benjamin Mendy.
75'
Lavička Lorientu chystá další změny ve svém kádru.
74'
Narážečka se nevyvedla dle představ, Chotard viditelně zatáhl protihráče za dres.
73'
Savanier ustál dva tvrdé souboje a navíc jeho střela ze střední vzdálenosti jen o milimetry minula pravou tyč!
72'
Hráči Lorientu jsou více na útočné polovině, jejich střelecký pokus byl zablokován.
70'
ze hřiště odchází Wahbí Chazrí, přichází Yann Karamoh.
70'
Lecomte musel daleko ze své branky, nicméně s nelehkou situací se vypořádal se ctí.
69'
ze hřiště odchází Ayman Kari, přichází Julien Ponceau.
67'
Chazrí zkusil technickou střelu, která končí na pravé tyči! Nvíc odražený míč mohl do sítě vrátit z druhé vlny zakončující Tchato, ale jen těsně minul levou tyč!
66'
Centr Coulibalyho skončil pouze u brankáře Mvoga.
65'
Abergel po úspěšné narážečce posunul míč na Lúzu, který ze střední vzdálenosti posílá balon pouze těsně vedle tyče!
64'
Velmi nepřesný pas vyslal na své spoluhráče Chotard.
63'
Montpellier dlouze drží míč na svých kopačkách ve středu hrací plochy.
61'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Wahbí Chazrí) za faul.
61'
Tentýž hráč se při návratu při pokračující akci dopustil taktického faulu.
61'
Po rohovém kopu Savaniera vyplul u zadní tyče nikým nehlídaný a zcela volný Chazrí jenž z výtečné pozice svou levačkou trefuje pouze nohy přesouvajícího brankáře!
60'
Bamba se dopustil útočného faulu.
59'
Centr zprava skončil pouze v rukavicích brankáře Mvoga jenž je držitelem švýcarského pasu.
59'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Mohamed Bamba) za faul.
58'
Dva hráči Montpellieru se ocitli v nefotbalové pozici, rozhodčí raději přerušil hru.
58'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Julien Ponceau) za nesportovní chování.
57'
Katseris opět nedokázal udržet balon na hrací ploše.
55'
Autorem branky z pokutového kopu je TÉJI SAVANIER z místa bez rozběhu to udělal mazácky a poslla mičudu přímo k tyči – 1:0!
54'
Penalta je potvrzena! Penaltu bude kopat kapitán Savanier!
54'
I tuto situaci řeší VAR systém, který posílá rozhodčího stejně jako v první půli k osobnímu zhlédnutí k monitoru.
53'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Nathaniel Adjei) za nesportovní chování/protesty.
52'
Nordin se vřítil do pokutového mezi Yongwu a Tourého a sudí bez váhání nařizuje pokutový kop!
51'
Savanier po souboji s Tourém marně u asistenta rozhodčího reklamuje další rozehrávku rohového kopu.
50'
Ferri nastartoval na levé straně Tchata a jeho centr byl sražen obráncem na rohový kop.
49'
Coulibaly si poradil i s dvojblokem bránicích soupeřů a z minima vytěžil rohový kop pro Montpellier.
48'
Hráč Lorientu byl sice slušně rozběhnutý, nicméně ani tak neměl šanci projít přes tři protihráče.
47'
Katseris se při kličkování již ocitl s míčem za koncovou čárou.
47'
Pas na Coulibalyho šel pouze na jeho paty, z čehož zákonitě těží hráči Lorientu.
46'
ze hřiště odchází Musa Al-Taamari, přichází Tanguy Coulibaly.
46'
První poločas skončil bez branek, nicméně přinesl minimálně dvě možnosti, kdy se skóro mohlo měnit. Jenže Chotardova skákavá střela skončila těsně vedle tyče! Na druhé straně hřiště po půl hodině hry ztroskotal Bamba ve vyložené šanci na brankáři Lecomtovi.
45+5'
45+5'
Centr z rohu pouze proletěl pokutovým územím Lorientu.
45+4'
Savanier nemůže rozehrát roh, jelikož sudí ještě čistí situaci před brankou Mvoga.
45+3'
Po odehrání míče, byl nepříjemně trefen kopačkou protihráče přímo do kolena obránce Lorientu.
45+2'
Další zcela zbytečný faul na rychlejšího Al-Taamarího, který sprintoval splnit i své defenzivní úkoly.
45+1'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Formose Mendy) za faul.
45+1'
Pronikajícího Al-Taamariho trefil při bránění Mendy nedovoleně rukou do obličeje.
45'
Po centru z přímého kopu halvičkující Mráč montpellieru nedokázal trefit hlavou branku soupeře.
44'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Darlin Yongwa) za faul.
44'
Nevím k čemu se teď modlí Yongwa, jeho zákrok proti Savanierovi byl rozhodně tvrdý.
43'
Al-Taamari opět neuspěl ve svém ofenzivním snažení.
42'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Téji Savanier) za podražení protihráče.
41'
Točený centr Minarelliho Davino v pokutovém území nikoho v modrooranžové kombinaci nenalezl.
40'
Veterán Savanier to má stále v noze a po sérii úspěšných kliček musel být nakonec faulován.
39'
Po své stupidní ztrátě míče, musel záhy řešit vzniklé problémy faulem Al-Taamari.
38'
Točený centr Yongwy z velkého úhlu byl zajímavý, ovšem prostor tří brankových tyčí nakonec nenalezl.
37'
Katserisova střela byla zablokována ještě před pokutovým územím.
36'
Imram Lúzá bude rozehrávat rohový kop od levého rohového praporku.
35'
Panos Katseris vyslal nepřesný centr do pokutového území Montpellieru.
34'
Gólovka pro hosty! Míč byl skvěle na jeden dotekl Karim prodloužen na Bambu, který ve skluzu trefuje pouze brankáře Lecomteho!
32'
Hráči Montpellieru budou rozehrávat přímý kop.
31'
Dle očekávání má větší herní aktivitu celek ze západní části Francie v poměru 58% Lorient 42% Montpellier.
30'
Kapitán Abergel neprožívá radostné chvíle, jelikož musí na špičky, poněvadź byl trefen do citlivých míst v oblasti rozkroku.
29'
Bamba se skácel po souboji s bránícm hráčem k zemi a lavička Lorientu řve vzteky, hra pokračuje dál.
28'
Myšlený pas do pokutového území výtečně odhalila pomocí skluzu obrana Montpellieru.
27'
Centr Savaniera obránci Lorientu velmi lehce odvrátili mimo své pokutové území.
26'
Mendyho přenesení hru na Yongwu bylo z kategorie velmi nepřesných.
25'
Savanier je v diskusi s rozhodčím, jemuž dnešní utkání zrovna nevychází dle jeho představ.
24'
Centr zprava nakonec nadělal před brankou Mvoga větší zmatky než se dalo na první pohled tušit.
22'
Po následném centru, který byl špatně odhlavičkován obráncem napálil míč z voleje skákavou střelou těsně vedle tyče Chotard!
22'
Centr Nordina byl po zásahu obránce sražen mimo hřiště pouze do autu.
20'
Chazrí sice nejprve obešel protihráče, následně však svého spoluhráče zahnal do úzkých.
19'
Lékařské ošetření přímo na hrací ploše si vyžádal Al-Taamari.
17'
Rohový kop Lorientu byl ubráněn.
15'
Střela Yongwy byla sražena na rohový kop , sudí vrací hru před pokutové území, kde mělo dojít k předcházejícímu faulu na pronikajícího hráče Lorientu konkrétně Bouananiho.
14'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Jordan Ferri) za faul.
14'
Ferri tvrdě ve středu hrací plochy sestřelil kapitána Abergela a zde už žlutá karta padne.
13'
Unikajícího Yongwu zezadu nekompromisně sundal Tchato a sudí Lissorgue jej velmi důrazně slovně varuje, že příště už to bude za žlutou kartu.
12'
Hráči Montpellieru se po delší době dostali na svou útočnou povolinu hřiště.
10'
A je jo tak! VAR odvedl výbornou práci a sudí ruší chybně nařízenou penaltu!
9'
VAR systém nakonec povolal hlavního rozhodčího k obrazovce, následně by tedy mělo dojít ke zrušení penalty.
8'
Po odraženém míči se v pokutovém území po souboji s Ferrim obřím skokem prezntoval Kari a sudí mu skočil na špek a nařizuje pokutový kop!
6'
Rychlý brejk domácích prostřednictvím Al-Taamariho končí dvakrát úspěšným zásahem obránce Touré.
5'
Katseris byl na poslední chvíli zablokován bránícím hráčem a série rohových kopů Lorientu i nadále pokračuje.
4'
Ani druhý rohový kop se hostujícím hráčům nevyvedl zrovna nejlépe.
3'
Pronikajícího Tourého na poslední chvíli zakřižoval Mincarelli Davin a je z toho rohový kop pro Lorient.
2'
Domácí hráči marně reklamovali zahrávání rohového kopu u rozhodčích.
1'
Chazrí před pokutovým územím neprošel v osobním souboji jeden na jednoho.
1'
Montpellier HSC bude hrát v modrooranžových dresech, hráči Lorientu nastoupí v bílých dresu.

Montpellier HSC: Lecomte – Tchato, Omeragić, Sagnan, Mincarelli Davin – Chotard, Ferri – Savanier (C), Al-Taamari, Nordin – Chazrí.
Náhradníci: Bertaud – Sacko, Leroy, Hefti, Adams, T. Coulibaly, Jullien, Delaye, Karamoh.
Trenér: Michel Der Zakarian

FC Lorient: Mvogo – I. Touré, Adjei, F. Mendy – Yongwa, Lúzá, Abergel (C), Katseris – Bouanani, Kari – M. Bamba.
Náhradníci: Gomis – Kalulu, B. Mendy, Kroupi, Dieng, Laporte, Ponceau, Le Bris.
Trenér: Regis Le Bris

Rozhodčí: Lissorgue – Aube, Boudikian.
Předpokládané absence:

Montpellier HSC

Chotard, Gueguin a sylla (všichni nespecifikované zranění)

FC Lorient

Silva, Innocent, Mendy, Talbi (všichni nepsecifikované zranění)
Boisgard (zranění chodidla)
Montpellier HSC naopak zlepšil formu v poslední době a ze tří zápasů připsal solidních šest bodů, které stále nestačí na výraznější bodové odskočení svých soupeřů (včetně Lorientu).

Nicméně vítězství 2:1 nad Nice a 2:0 nad Le Havre mají svou hodnotu, jelikož obě výhry byly venkovní.
FC Lorient se neskutečně trápí v této sezóně. Tento tým nezvládl dvě břetańská derby za sebou, kdy nejdříve padl s FC Nantes 0:1, o to více překvapil výhrou nad kvalitnějším Stade Rennes 2:1.

Posléze Lorient ze tří duelů vytěžil pouze překvapivý bod na půdě Monaca 2:2, přičemž následně padl v dalším derby se Stade Bretsois 0:1.
Montpellier HSC (13) bude v důležitém souboji bojovat, o to, aby bodově odskočil svému konkurentovi v boji o střed ligové tabulky či záchranu v nejvyšší soutěži Lorient FC (16). Oba soupeře v tabulce dělí pouze tři body.