1. česká hokejová liga - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Třebíč - 24. února 2024   17:00

Prostějov
Prostějov
10:05' J. Veselý (Forman) • 40:34' Z. Doležal (Hanousek, Pavelka) • 50:54' Forman (Z. Doležal, Jáchym) • 58:51' Krejčí (Vlach, Ostřížek)
4:2
(1:0, 0:0, 3:2)
Třebíč
Třebíč
44:18' Vodička  (Bittner) • 54:13' Bittner  (Vodný)
Prostějov
Zubzanda, Kostourek – Mikšík, Bezděk
Zimní stadion Prostějov
Třebíč

Ve třetím dějství bylo k vidění celkem pět branek, více jich ale napadalo do klece hostů. Nejprve navýšil vedení Jestřábů na počátku třetí periody v přesilovce Zdeněk Doležal, následně ale dokázal kontrovat Petr Vodička. Poté navrátil domácím dvougólový náskok Lukáš Forman, Třebíčští ale přišli se snížením z hole Ladislava Bittnera. Při risku bez gólmana však Horácká Slavie znovu inkasovala, když trefil jejich prázdné zařízení Petr Krejčí.

Na prostějovském zimním stadionu je majitel tří bodů jasný a domácí se nyní těší pozápasové oslavě vítězství. To je ode mě vše a přeji pěkný zbytek večera, na počtenou!
58:51'
Jestřábi právě vstřelili branku!
PETR KREJČÍ trefil vzduchem prázdnou třebíčskou branku a tohle již vypadá pro jeho mužstvo velmi dobře. Devětašedesát sekund před koncem vedou domácí o dvě trefy, a tak je již, zdá se, rozhodnuto. Asistence: Roman Vlach, David Ostřížek.
58:20'
Roman Vlach vystartoval kupředu ihned poté, co zlomil hůl jeden z třebíčských hráčů, byl ale od možnosti trefit prázdné zařízení včas odstaven.
58:17'
Kamil Pokorný si žádá pro svou Třebíč oddechový čas. Uvidíme, zda se pokusí o hru v šesti hráčích s odkrytými zády.
58:17'
Těsné zakázané uvolnění domácích vrací hru před Jaroslava Pavelku.
57:37'
Rána Mihy Štebihy mířila do vymezeného prostoru, změť těl ale nedokázala dostatečně propálit.
57:23'
Třebíčští mají puk na holi ve vlastní třetině a pečlivě se nyní rozhodují o dalším postupu.
57:00'
Martin Dočekal se nedokázal probojovat do šance poté, co narazil na neústupnou domácí defenzívu.
56:13'
Schovaná střela Petra Haška mířila na vyrážečku Pavla Jekela, tu ale třebíčský brankář pečlivě vystavil tomuto pokusu.
55:24'
Nahození Jakuba Malého prosvištělo jen pouze vedle Pavelkovy klece.
55:03'
David Ostřížek nabil mezi kruhy Romanu Vlachovi, tomu ale scházel jeden až dva kroky k tomu, aby mohl následnou teč lépe zvládnout.
54:50'
Michálkova střela z otočky mířila na teploměr Jaroslava Pavelky, ten se ale dokázal proti pokusu dobře postavit a kotouč zachytit.
54:13'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíčští ale po konci své početní výhody snižují zásluhou kapitána LADISLAVA BITTNERA! Ten se natlačil svým tělem do dorážky a dokázal kotouč propasírovat až za Jaroslava Pavelku. Asistence: Michal Vodný.
53:54'
Hosté jsou opět v plném počtu.
53:50'
Jiří Fronk dostal po obrovské chybě ve snaze o vyhození z hole Antonína Bořuty šanci na střelu ze slotu, Jekel si ale dobře povystoupil a stále drží naděje svého týmu!
53:25'
Souboj o puk se přesunul do rohu třebíčské třetiny a zatím mají navrch domácí.
52:50'
Jiří Ondráček dobře vystihl nahrávku na Tomáše Hanouska a ten tak musí pro puk zajíždět až do vlastní třetiny.
52:40'
Bleskový návrat ale předvedli Prostějovští, kteří opět operují v kotoučem na holi před Pavlem Jekelem.
52:10'
Po vyhraném buly neměl pobyt Jestřábů v útočné třetině dlouhé trvání a hosté se dokázali osvobodit.
51:54'
Jakub Malý fauloval Viléma Buriana, a tak putuje na dvě minuty na trestnou lavici za držení.
51:34'
Jan Maruna dokázal zakončit i v pádu, avšak Jekel neměl se zákrokem proti této střele větší problémy.
51:20'
Domácí nepolevují ve své hře a opět se rvou o kotouč v pásmu Třebíče.
50:54'
Prostějovští si berou dvoubrankové vedení zpět a tentokrát se jedná o čistý průstřel od LUKÁŠE FORMANA! Jeho rána z vrcholku levého kruhu si našla lehce nad ledem cestu až do třebíčské sítě, a tak mají před sebou hráči Horácké Slavie těžkou překážku. Asistence: Zdeněk Doležal, Tomáš Jáchym.
50:44'
Nahození Lukáše Formana narazilo jen do mantinelu za brankou Pavla Jekela.
50:40'
Do rány Lukáše Formana vložil svou hůl Martin Dočekal, čímž ji poslal do ochranné sítě.
50:07'
Střely na branku – 18:16.
50:06'
Ostrá rána Tomáše Hanouska z pravé strany narazila do připraveného Pavla Jekela.
49:34'
Pasáž hry plná nepřesností se nyní odehrává ve střední třetině.
48:24'
Miha Štebih obdržel kotouč do jízdy na levou stranu, nedokázal ale zakončit dříve, než mu byl kotouč sebrán.
48:10'
Michal Vodný je již ale také na ledě, a tak jsou oba celky opět kompletní.
47:52'
Tomáš Jiránek je zpět na ledě, a tak začíná krátká početní výhoda domácích.
47:29'
Jan Veselý zhatil přechod svého týmu do útočné třetiny tím, že byl na modré čáře nedočkavý a přejel ji dříve, než jeho spoluhráč s kotoučem.
47:11'
Petr Vodička napálil z pravé strany kotouč do hrany Pavelkova betonu.
46:44'
Pohl dokázal odstavit Martina Dočekala ze slotu, kam si třebíčský lídr bodování najížděl pro střelu.
46:20'
Hru čtyři na čtyři zahájili domácí vyhraným vhazováním, vzápětí se ale dopředu rozehnal útok Třebíče.
46:10'
Početní výhoda Horácké Slavie je ale u konce, protože se Michal Vodný uvedl nedovoleným bráněním.
46:05'
Hostům se podařilo vyhrát buly, aktuálně ale o puk bojují u mantinelu.
45:51'
Na zemi skončil po souboji s Tomášem Jiránkem Jakub Malý, a tak si zahrají Třebíčští v ideální moment další přesilovou hru. Jiránek tak putuje na trestnou lavici za podrážení.
45:28'
Zakázané uvolnění Třebíče přestěhuje hru zpět před Pavla Jekela.
45:00'
Prostějov si užívá pobytu v pásmu Třebíče, kde operuje jejich elitní letka.
44:18'
Hosté se přece jen prosazují, kdy si na útočný výjezd troufnul PETR VODIČKA, který se povedenou individuální akcí dostal až před Pavelku. Po oblafnutí prostějovského maskovaného muže mohl hrací předmět zasunout mezi betony až za jeho záda, a tak se nám vývoj dnešního duelu lehce dramatizuje. Asistence: Ladislav Bittner
43:27'
Antonín Bořuta chtěl dorážet z prostoru levého kruhu, jeho rána ale narazila na dobrou poziční hru domácího beka.
42:52'
Hosté se nyní osvobozují opatrným vyhozením puku ze svého území pryč, a tak začínají Jestřábi s přechodem od začátku.
42:30'
Prostějov se snaží o proniknutí do hloubky třebíčského pásma, zatím se ale pohybují okolo modré čáry.
41:55'
Martin Dočekal zakončoval z bezprostřední Pavelkovy blízkosti, na prostějovského brankáře ale nevyzrál.
41:30'
Icing Jestřábů znamená přesun buly před jejich gólmana.
41:20'
Kotouč mají na holi hosté, kteří se s ním snaží něco vymyslet v pásmu domácího Prostějova.
40:34'
A početní výhoda došla svého předčasného ukončení! Prostějov odskakuje na počátku druhé části do dvougólového vedení zásluhou ZDEŇKA DOLEŽALA, který vypálil z pravé strany a někde mezi rukou a tělem vsítil druhou branku Jestřábů. Asistence: Tomáš Hanousek, Jaroslav Pavelka.
40:10'
Ve prospěch domácích hovoří jimi vyhrané buly, a tak můžou zbytek přesilovky rozehrát s pukem na holi.
40:01'
Prostřední dějství nenabídlo žádnou další branku, a tak platí gólový stav z první třetiny 1:0 pro domácí. K vidění nebyla ani žádná ložená šance, zato měly oba celky k dispozici hned několik početních výhod, ani jedna ale neskončila předčasně. Zbytek jedné z nich si ale přenese do třetího dějství domácí celek, který se může konkrétně těšit na 87 sekund hry v pěti proti čtyřem.

Střely na branku – 14:12.

Další třetina začne zhruba v 18:41.
40:00'
39:40'
Prostějov sice vyhrál buly v útočném pásmu, záhy poté se ale dokázali hosté osvobodit.
39:27'
Tomáše Jiránka zastavil Ondřej Baláž hákováním, a tak si závěr periody okoření domácí další přesilovkou.
39:24'
Rána Tomáše Jiránka byla zblokována ve slotu, a tak puk putoval mimo tři tyče.
38:37'
Návrat hry do plného počtu hráčů na obou stranách přišel se střelou Davida Michálka, kterou schoval Jaroslav Pavelka ve své výstroji.
38:20'
Hosté se osvobozují a tohle již vypadá pro výběr Kamila Pokorného dobře.
38:04'
Fronkovo nahození narazilo na Jekelovo připravené rameno.
37:50'
Hostům se ale podařilo kotouč vyhodit z vlastního pásma a následně skončil hrací předmět po návratu domácích před Jekela v ochranné síti.
37:30'
Jestřábi se stále drží v pásmu Třebíče, kterým zatápí již téměř minutu!
36:54'
Zdeňku Doležalovi teď z levého kruhu absolutně nevyšla střela, a tak jím vyslaný kotouč doletěl do protějšího rohu.
36:45'
Domácí buly v útočné třetině vyhráli a aktuálně s pukem kombinují.
36:35'
První přesilovku si zahraje také domácí výběr. Petr Vodička se provinil proti Vilému Burianovi hákováním, a tak bude sledovat následující chvíle na ledě pouze z trestné lavice.
35:51'
Ostrá rána od modré čáry doputovala až k Jekelovi a ten vůbec nevěděl, kudy se k němu puk propracoval!
35:28'
Slanina a Veselý se hnali do přečíslení dva na jednoho, jejich možnou obrovskou šanci ale zhatil ofsajd.
35:10'
Ze souboje o puk v rohu své třetiny vyjel jako vítěz Michal Furch, hrací předmět ale následně skončil mezi střídačkami.
34:54'
Dopředu teď naopak startovali Třebíčští, jejich špatná domluva ale skončila zakázaným uvolněním.
34:10'
Domácím se podařilo projet s pukem do pásma Třebíče poměrně snadno, jejich pobyt zde ale brzo skončil a kotouč musí sbírat ve střední třetině.
33:44'
Velmi dobrá střela Jakuba Malého horní tyčku Pavelkovy svatyně neminula o mnoho centimetrů, a tak se jednalo o velmi nebezpečný pokus!
33:19'
Pro střelu z protipohybu si najel Jan Pohl, napálil ale jen blokujícího hráče.
33:15'
Střely na branku – 10:10.
33:14'
Tomáš Hanousek si od modré čáry najel až téměř mezi kruhy a jeho střelu zápěstím musel hasit zákrokem Pavel Jekel.
32:57'
Jan Veselý se vrátil do hry a ihned se zapojil do útočné akce.
32:26'
Až teď se Třebíč dostala do pořádného přesilovkového postavení, mnoho času již ale nezbývá
31:40'
Dobrá práce Jana Slaniny v napadání znamená sbírání dalších cenných sekund z vlastního oslabení.
31:20'
I toto oslabení se ale domácím daří a dokázali touš vyhodit přes všechny čáry.
30:57'
Jan Veselý zahodil puk mimo hrací plochu bez přičinění kohokoliv jiného, a tak putuje na trestnou lavici za zdržování hry.
30:51'
Jan Kučera se dostal i po zlomení hole Matyáše Svobody do šance ze slotu, jeho střela ale byla také zneškodněna.
30:08'
Domácí jsou znovu v plném počtu.
29:53'
Michal Vodný prošel do pásma domácích poměrně snadno, narazil ale se snahou o zakončení, které bylo včas zmařeno.
29:37'
Rána příklepem od Michala Vodného z pravé strany narazila do Jakuba Kubeše, od jehož brusle se kotouč dostal do ochranné sítě.
29:13'
Matěj Psota hlídkoval před Pavelkovou svatyní, nahrávky od Martina Dočekala se ale nedočkal.
28:40'
Hosté jsou již ale zpět ve třetině Jestřábů, kteří zde rozestavují svou přesilovkovou formaci.
28:10'
Domácím se ale i v této početní nevýhodě podařilo vyhrát buly a dostat kotouč pryč ze svého pásma.
28:08'
Petr Hašek si pomohl nedovoleným podražením proti Mihu Štebihovi, a tak dosedne na trestnou lavici pro další oslabení svého týmu.
27:50'
O kotouč se tvrdě bojuje v pásmu Třebíče.
27:24'
Zakázané uvolnění ze strany Třebíče znamená návrat hry před Pavla Jekela.
27:00'
Krkolomný přechod Prostějovu nevyšel a kupředu mohli vystartovat hosté, ti ale kotouč poslali pouze mezi střídačky. Následuje tak vhazování ve středním pásmu.

Střely na branku – 8:7.
26:23'
David Ostřížek se ale nyní odhodlal ke střele z vrcholku kruhů a tahle střela již měla značné gólové parametry!
26:02'
Pavelka zariskoval s rozehrávkou a div jeho odvahy nezneužil David Michalčuk.
25:53'
David Ostřížek nevymýšlel žádné velké plány a puk po přejetí modré čáry ihned poslal na Jekela, který se rozhodl pro přerušení hry.
25:20'
Z vyhraného buly ale těží hosté, kdy se pokusil o střelu od modré Michal Furch, nemířil nicméně přesně.
25:17'
Domácí jsou kompletní, Zdeněk Doležal se právě znovu vrátil na hrací plochu.
25:00'
Domácím se ale podařilo znovu puk vyhodit pryč a tohle již vypadá pro Jestřáby dobře.
24:50'
Matěj Psota chtěl pálit ze slotu po pobídce zpoza brankové čáry, rána mu ale nesedla.
24:17'
Na ránu Matěje Psoty chtěl navázat Matyáš Svoboda, ten ale zamířil pouze do blokujících domácích hráčů.
23:45'
Jan Slanina ve svém pásmu ztratil hůl, čehož se snaží hosté využít. Momentálně ale svádí boje o hrací předmět v pásmu Jaroslava Pavelky.
23:20'
Domácí ale zahajují oslabení úspěšným zahozením touše přes všechny čáry.
23:17'
Miha Štebih schytal sekeru od Zdeňka Doležala, a tak jde prostějovský kanonýr na trestnou za sekání. Třebíč si tak zahraje první početní výhodu zápasu.
23:00'
Pokus Michalčuka od modré mířil na Pavelku jen tak tak a ten měl co dělat, aby na toto nahození dosáhl.
22:30'
Čtvrté lajny obou celků o touš bojují za brankou hostů, navrch ale mají právě Třebíčští.
21:45'
David Michálek hledal na druhé straně najetému Matyáši Svobodovi, včas se ale dokázal vrátit Petr Krejčí a nahrávce zamezit.
21:00'
Průjezd Jakuba Malého do pásma Prostějova skončil nastřelením tyčky bekhendem z ostrého úhlu!
20:10'
Snahy hostů o bleskový úder budou muset počkat, protože má jejich přechod do pásma krátké trvání a Prostějovští naopak touš poslali ihned pryč ze svého území.
20:01'
Úvodní perioda přinesla pouze jednu branku, kdy tečoval nahození Lukáše Formana útočník Jan Veselý. Obecně ale sledujeme na střely úsporné klání, kdy je stav střel podle statistik 6:7. Uvidíme, zda se gólová stavidla otevřou ve zbytku hry.

Další třetina začne zhruba v 17:47.
20:00'
19:38'
Z levé strany se pokusil o střelu Tomáš Jáchym a Pavel Jekel měl s tímto pokusem velké problémy!
19:00'
Hokejku Romanu Vlachovi dokázal přizvednout bránící Ondřej Baláž, a tak nemohl prostějovský borec s číslem 38 zakončit.
18:27'
Nahození od modré čáry sice mělo dobrý směr, valem těl ale nemělo šanci projít.
18:10'
Hry se kotoučem na holi se ale nyní těší hosté, kteří krouží v pásmu Jestřábů.
17:30'
Jestřábi se těší dalšímu pobytu v pásmu Třebíče, zatím se ale neodhodlávají k nebezpečnějšímu střeleckému pokusu.
16:40'
Střela od modré z holí Prostějova mířila do velmi zahuštěného prostoru před Pavlem Jekelem, žádný z hráčů zde stojících ale nedokázal kotouč usměrnit mezi tři tyče.
16:07'
Obdobná situace se nyní odehrála na protější straně, kdy se ofsajdem provinili také Třebíčští.
15:49'
Lukáš Forman se nedohodl s Romanem Vlachem na pravém křídle, a tak se píská postavení mimo hru ze strany domácích.
15:40'
Potíže ve svém brankovišti musí naopak řešit Pavel Jekel, který se raději rozhodl pro zalehnutí kotouče a přerušení hry. Následuje tak buly po jeho pravici.
15:14'
Třebíčští se snaží o průnik přes modrou čáru, tu ale mají domácí velmi dobře pokrytou.
14:34'
Jestřábi odhazují Třebíčí nahozený puk pryč ze své třetiny, a tak se musí Horácké Slavie snažit o další přechod od nuly.
14:14'
Nepřesná domácí rozehrávka z vlastní třetiny vyústila v zakázané uvolnění. Následuje buly po levici Jaroslava Pavelky.
14:00'
Střely na branku – 5:6.
13:54'
Petr Vodička vystihl domácí rozehrávku a sázel touš před branku, zde ale nebyla žádná z holí jeho spoluhráčů.
13:10'
Aktuálně se oba celky střídají v pobytech v pásmu svých soků, tyto výlety ale nemají dlouhého trvání.
12:11'
Ke střele se nakonec dostali, nicméně Bittnerova střela narazila do dobře zformovaného domácího bloku.
12:00'
Lítý boj o kotouč ve střední třetině vyhráli hosté, kteří startují ihned dopředu.
11:48'
Kotouč opustil odrazem o plexisklo hrací plochu, a tak následuje buly po levici Jaroslava Pavelky.
11:32'
David Michalčuk se odhodlal ke střele z otočky ze slotu a Jaroslav Pavelka po úspěšném zásahu přerušuje tok hry.
11:30'
Třebíčští zařadili vyšší rychlostní stupeň, což dokazují velmi aktivním přístupem k domácí rozehrávce.
11:00'
Hosté soupeře ze své třetiny vystrnadili a aktuálně se rozhodují, kudy povedou protiútok.
10:40'
Jestřábům se ale ihned podařilo otočit hru a Jekela prověřil ranou z dobrého najetí Petr Šidlík.
10:28'
Hosté ale nenechávají nic náhodě a ihned se derou do útočného pásma za možným vyrovnáním.
10:05'
Domácí jdou do vedení, a to díky hrábnutí do kotouče v podání JANA VESELÉHO! Ten si vyhlédl nahození od Lukáše Formana a skvělou tečí do spodní části Jekelovy branky otevřel skóre zápasu. Asistence: Lukáš Forman.
09:20'
Prostějov naopak ihned vystartoval dopředu a nyní s kotoučem na holi operuje v hostující třetině.
08:43'
Rána Daniela Poizla byla ještě před přilétnutím k Pavelkovi tečovaná, a tak udělala domácímu brankáři notné potíže.
07:50'
David Michálek byl zezadu obtěžován Romanem Vlachem a třebíčský forvard jej o kotouč nakonec dokázal obrat. Prostějovským se ale nepovedlo toto zaváhání přetavit v delší pobyt v pásmu.
07:22'
Ostřížek si najel před Jekela, odkud čekal přihrávku Jiřího Fronka, ta ale nepřišla v ideálním rozpoložení.
07:10'
Střely na branku – 2:3.
07:00'
Šidlík hledal na protější straně Jana Veselého pro střelu bez přípravy, nahrávka ale měla daleko k přesnosti, a tak nemohl Veselý ihned vypálit.
06:16'
Jedovatá střela Ladislava Bittnera značně prověřila Pavelkovu pozornost, jelikož mu střela hostujícího kapitána vyskočila z lapačky!
06:10'
Ofsajdové postavení hostujícího mužstva hru znovu pozastavuje.
05:59'
Ladislav Bittner to zkusil z ostrého úhlu a Jaroslav Pavelka raději přerušil hru.
05:43'
Lukáš Forman to zkusil od modré ranou z první, střela mu ale vůbec nesedla a puk se svezl do rohu třebíčské třetiny.
05:20'
Domácí buly vyhráli, i tak ale nyní bojují o puk v rohu hostující třetiny.
05:11'
Nepřesná rozehrávka hostů končí jejich dalším icingem, buly se tak znovu přesune před Pavla Jekela.
04:50'
Matouš Venkrbec posílal hrací předmět směrem na Jekelovu klec, ten ale kotouč vychýlil do rohu.
04:27'
Třebíči se podařilo po krátkém náznaku tlaku osvobodit opatrným vyhozením.
03:54'
Jakub Kubeš to zkusil na Jekela z pravé strany, třebíčská opora ale byla na svém místě.
03:25'
Ostrá rána Jana Pohla nakonec došla až k Jekelovi, po cestě ale ztratila značnou část své rychlosti, a tak neměl hostující gólman větší problémy se zásahem.
03:14'
Jan Veselý zachytil vyhození na modré čáře a odhodlal se ke střele, ta ale putovala jen na zadní prkna.
03:05'
Zakázané uvolnění ze strany hostů vrací hru před Pavla Jekela.
02:40'
Velmi aktivní napadání třebíčské rozehrávky předvádí domácí elitní lajna, která nedá Horácké Slavii chvíli klidu.
02:00'
Venkrbcova nahrávka mířila do slotu, nicméně ani Maruna, ani Burian jeho pobídku nebyli schopni zachytit.
01:20'
Po vyhraném buly stále operují Třebíčští na území Prostějova, neodhodlali se ale k řádné střele.
00:52'
Radim Ferda má na svědomí první střelu tohoto utkání. Kotouč k němu připlul zpoza brány od Martina Dočekala, nicméně Jaroslav Pavelka byl vůči tomuto pokusu připraven a zakročil.
00:30'
Jejich nahození ale narazilo do holí domácích, kteří okamžitě poslali touš z vlastního pásma pryč.
00:10'
Úvodní buly ovládli hosté, kteří zajeli s pukem do vlastní třetiny a chtěli odtud zakládat útok.
00:01'
Oba týmy již krouží po ledové ploše a k úvodnímu buly dojde za pár desítek sekund.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Pohl, Forman, Krejčí, Kubeš, Poledna – Z. Doležal, Jáchym (A), Jiránek (A) – Slanina, Hašek, J. Veselý – Fronk, Vlach, Ostřížek – V. Burian, Venkrbec (C), Maruna.
Trenér: Martin Janeček

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Štebih, Baláž, Bořuta, Furch, Vodička, Kříž, Poizl – Vodný, Bittner (C), Psota – Dočekal (A), Malý, Ferda (A) – Maty. Svoboda, Michálek, Ondráček – Matě. Svoboda, Kučera, Michalčuk.
Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Mikšík, Bezděk.
Poslední vzájemný zápas:

SK Horácká Slavia Třebíč vs. LHK Jestřábi Prostějov 4:1
Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Bořuta, Vodný), 29. Dočekal (Bittner, Psota), 43. Psota (Štebih), 53. Psota (Bittner, Dočekal) – 1. Poledna
SK Horácká Slavia Třebíč
Třebíčští získali ve 49 střetnutích 79 bodů, což jim přisuzuje pátou pozici tabulky. Oproti svému sobotnímu soupeři je jejich bilance z posledních pěti duelů méně pozitivní, jelikož vyhráli pouze dvakrát, z toho jednou v prodloužení. Celkem tak získali za tento úsek sedm bodů. Poslední zápas sehrála Třebíč na domácí půdě proti Kolínu, jenž bojuje o proklouznutí do vyřazovacích bojů. Utkání nenalezlo vítěze po 60 minutách a následném prodloužení, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich zajistil Kozlům bonusový bod Matěj Chalupa.

Nejproduktivnější hráči Třebíče:
Martin Dočekal (30+32)
Ladislav Bittner (17+14)
Matěj Psota (10+17)

Speciální formace Třebíče:
Přesilové hry: 17,56 % (8. místo v Chance lize)
Oslabení: 82,56 % (4. místo v Chance lize)
LHK Jestřábi Prostějov
Svěřenci kouče Martina Janečka se před závěrem základní části nachází s 83 body získanými ve 49 zápasech na třetí příčce. Aktuální forma Prostějovských vyznívá pozitivně, kdy z pěti utkání odcházeli třikrát s plným bodovým ziskem. Naposledy ale podlehli na ledě urputné Slavie 2:4, která se tváří v tvář možnému sestupu vzedmula a počáteční vedení Jestřábů 0:2 dokázala smazat. Prostějovští na žádný ze čtyř gólů Pražanů již nedokázali odpovědět, a tak zůstaly všechny body v hlavním městě.

Nejproduktivnější hráči Prostějova:
Zdeněk Doležal (23+19)
Jan Veselý (20+12)
Tomáš Hanousek (9+23)

Speciální formace Prostějova:
Přesilové hry: 18,78 % (7. místo v Chance lize)
Oslabení: 82,14 % (6. místo v Chance lize)
Zdravím všechny fanoušky hokeje a české druhé nejvyšší soutěže především! Základní část Chance ligy spěje do zdárného finiše a sobotní podvečer nezůstane s přísunem zápasů pozadu. V tomto přenosu spolu budeme sledovat duel mezi domácím Prostějovem a hostující Třebíčí. Klání o lepší postavení v následném play-off započne na ledě Zimního stadionu v Prostějově v 17 hodin!