To už je z mé strany vše. Druhý zápas finále můžete sledovat v noci ze soboty na neděli a onlajny budou samozřejmě opět u toho!
3. Carl Hagelin (NYR) 1+0
LA Kings tedy v prodloužení dokonali obrat z 0:2 na 3:2. O rozhodující zásah se v čase 64:36 postaral Justin Williams. Králové se tak ve finálové sérii ujímají vedení 1:0 na zápasy, ale ke Stanley Cupu vede ještě velmi dlouhá cesta. Nutno říci, že zejména za výkon, který domácí předváděli ve třetí třetině, si vítězství zasloužili.

Střely na branku v prodloužení – 2:2, celkem – 43:27
64:36
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Oslavovaným hrdinou je útočník Kings JUSTIN WILLIAMS! Osudové chyby se dopustil Dan Girardi, kterému v obranném pásmu puk přeskočil hůl a Girardi tak gumový předmět odevzdal pouze Mikovi Richardsovi, jenž okamžitě přihrál Justinu Williamsovi a ten z mezikruží zamířil do šibenice nad gólmanovu vyrážečku. Lundqvist neměl šanci. Asistence: Mike Richards.
63:48
Carter rozehrál do strany na Gáboríka, ten ale pálil z poměrně velké vzdálenosti a Lundqvist byl pozorný.
62:35
Pokus Stepana vyrazil Quick, který si tak v prodloužení připisuje premiérový zákrok.
62:11
Dustin Brown se ocitl na ledě poté, co se mu zamotala mezi nohy hůl protihráče. Vylučovat se však nebude.
61:25
V úvodu prodloužení se hraje nahoru – dolů, brankáři ale ještě nemuseli zasahovat.
60:26
Přesilová hra LA skončila, Brian Boyle na ledě.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 5:08.
Tak hned první zápas finálové série dospěl až do prodloužení, po šedesáti minutách se totiž oba celky rozešly smírně 2:2. Rangers se v první části ujali dvoubrankového vedení, trefili se Pouliot a Hagelin, ale ještě do přestávky snížil Clifford a ve 27. minutě srovnal Doughty. Ve třetí části byli jednoznačně aktivnějším týmem Králové, Lundqvista zasypali dvaceti střelami, ale "Král Henrik" nepustil za svá záda žádnou z nich.

Střely na branku ve 3. třetině – 20:3, celkem – 41:25.
60:00
59:30
Wow! To byly obrovské šance na obou stranách! Nejprve v oslabení ujel všem Hagelin a Quick si puk málem sám srazil za svá záda. Na druhé straně objížděl branku Carter a pro změnu Lundqvist měl co dělat, aby se od něj kotouč neodrazil za čáru!
59:01
Poslední minuta, kotouč v obranném pásmu Rangers.
58:43
McDonagh dokázal vyhodit až za branku Kings.
58:24
Brian Boyle přesekl hůl Kingovi a v závěru třetí třetiny oslabuje svůj tým. Velká šance Kings rozhodnout!
58:20
Pokus Cartera vykopl Lundqvist, blíží se prodloužení.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49
Třetí útok Rangers si vytvořil nebezpečný závar před Quickem, změnu ve skóre to však nepřineslo.
57:25
Zakázané uvolnění Kings, hra se stěhuje před Quicka. Tam je ve třetí třetině téměř netknutý led.
56:21
Ránu Mitchella likviduje Lundqvist, ten je v této periodě pod palbou.
56:05
Od mantinelu šikovně nahodil puk před branku Lewis a Pearson mohl dorážet. Lundqvist situaci ustál.
55:19
Moore měl před brankou chvíli volného Dorsetta, ale nedokázal tam dostat puk.
54:46
Komerční přestávka. Jen něco přes pět minut nás dělí od prodloužení.
54:18
Králové mohli jít do vedení! Toffoli najížděl ze strany sám na Lundqvista, přehodil si puk na bekhend a už měl před sebou odkrytou klec, ale v rozhodující chvíli neposedný kotouč netrefil!
53:34
Domácí jsou stále aktivnější, Rangers ve třetí třetině pouze brání.
52:35
Po Williamsově příhře střílel Richards, kotouč těsně minul hostující klec.
52:04
Necelých osm minut před koncem třetí třetiny přichází na řadu reklamní přestávka.
51:43
Z ničeho nic velká šance Rangers! Přečíslení 3 na 1 zakončoval Martin St. Louis, Quick jeho střelu vytěsnil mimo svou klec.
50:35
Ve třetí třetině vedou Kings na střely 13:0!
49:55
Oba týmy kompletní.
49:48
Williams předával za sebe Martinezovi, ovšem domácí bek byl v tísni a místo střely byl rád, že se puku alespoň nějak zbavil a nevznikl u něho nebezpečný brejk soupeře.
48:49
Staal pálil od modré mimo domácí klec, stále 2:2.
47:54
Nakonec se bude hrát 4 na 4. Vyloučen byl také Drew Doughty za přifilmovaný pád.
47:54
Bude se vylučovat! Na trestnou lavici dochází hostující Rick Nash, který přidržel Doughtyho. Po reklamní přestávce začne přesilová hra Kings.
47:01
Další střelu na Lundqvista vyslal Stoll, opět si švédský gólman poradil.
46:40
Ve třetí třetině si zatím připisuje zákroky pouze Henrik Lundqvist. Quick si ještě nesáhl na kotouč.
45:58
Doughty nahodil puk za hostující branku, kam si vyjel Lundqvist a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
45:01
Od modré pálil Mitchell, Lundqvist vyrazil lapačkou.
44:39
Druhou polovinu domácí přesilovky Rangers v poklidu ubránili a jsou v plném počtu.
43:40
Toffoliho střela trefila jen nohu obránce McDonagha. Domácí však zůstávají v pásmu.
43:09
Carter přejel do útočného pásma dříve než Doughty – postavení mimo hru.
42:56
Jezdci se osvobodili vyhozením.
42:37
Dan Girardi fauloval Gáboríka a domácí si zahrají početní výhodu.
42:30
Skrytou střelu Kopitara vyrazil betonem Lundqvist.
42:05
Lundqvista prověřil ranou z pravé strany Slava Vojnov, hostující brankář předvedl spolehlivý zákrok.
41:34
Zakázané uvolnění Kings.
40:42
Domácí jsou kompletní.
40:45
V oslabení se dostal ke kotouči Kopitar a dostal se ke střele a posléze i k dorážce. Lundqvist měl tedy co dělat.
40:01
Rangers ještě dohrávají 41 sekund z přesilové hry při vyloučení Mika Richardse.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 4:15.
Ve druhé třetině se domácím podařilo vyrovnat, když se ve 27. minutě trefil obránce Drew Doughty. Aktuálně tak platí skóre 2:2, přestože Rangers v průběhu úvodní části vedli už o dva góly. Průběžný stav však naprosto odpovídá tomu, co se děje na ledě, sledujeme totiž naprosto vyrovnané utkání.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:9, celkem 21:22
40:00
39:59
Ještě jedna dalekonosná střela, se kterou si poradil Quick. Více se toho v této třetině již nestane.
39:45
Stepan nabil na modrou Richardsovi, po jeho střele pouze zaduněly betony Quicka.
39:00
Poslední minuta druhé části, domácí se brání v oslabení.
38:46
Jeden z domácích hráčů vyhodil kotouč do hlediště. Vylučovat se však tentokrát nebude.
38:41
Vyloučen je Mike Richards za sekání. Domácí se zlobí, protože předtím byly k vidění sporné zákroky i na druhé straně.
38:29
Girardiho nahození nedokázal žádný z hráčů v bílém tečovat, kotouč tak jen prolétl kolem Quickovy klece.
37:54
Stepan hledal mezi kruhy Kleina, který však nepropálil domácí obranný val.
36:40
V útočném pásmu se snažil prosadit King, ale k ohrožení hostující branky se nedostal.
36:21
Rangers se již dávno vzpamatovali ze ztráty dvoubrankového náskoku a nyní sledujeme naprosto vyrovnaný zápas.
35:39
Mariál Gáborík pronikl po pravém křídle a zkoušel to bekhendem. Lundqvist měl levý beton na správném místě.
34:56
Carl Hagelin byl nebezpečně rozjetý, ale skvěle se s ním dokázal vrátit Kyle Clifford, který protihráči vypíchl puk.
34:39
Po nahrávce Brassarda pálil Pouliot. Quick vyrazil a v leže ještě musel čelit dorážce Zuccarella. Domácí gólman vše dokázal vyřešit.
33:53
Šest minut před koncem druhé části tu ještě máme reklamní brejk.
33:45
Po střele Vojnova se dostal k dorážce Pearson, domácí útočník ale nedokázal poslat puk až za záda Lundqvista.
33:30
Od mantinelu pohotově střílel Hagelin. Quick asi nemohl mnoho vidět, ale kotouč má ve výstroji.
32:29
Kapitán LA Dustin Brown je na ledě a měl by být v pořádku.
31:56
Hosté v přečíslení 3 na 2. McDonagh nahrál Zuccarellovi, který s kotoučem zajel až k zadnímu mantinelu, odkud hledal před brankou Brada Richardse. Ten ale promáchl.
31:15
Doughty poslal kotouč přes celé hřiště, zakázané uvolnění se ale nepíská.
30:57
Po střele Pouliota puk vypadl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:21
Začala již druhá polovina zápasu. Zatím se hraje velmi zajímavý hokej, který musí diváky bavit.
29:23
Do brejku se dostával domácí Lewis. Už se však zahnal do ostrého úhlu a Lundqvista neprekonal.
28:46
Hosté kompletní.
27:40
Rangers se zatím v oslabení úspěšně brání, domácí ještě mají minutu z přesilové hry.
26:45
Derick Brassard tvrdě narazil na mantinel Dustina Browna a je vyloučen. Domácí kapitán navíc odchází do útrob stadionu. Uvidíme, zda se do zápasu vrátí.
26:36
DREW DOUGHTY odčinil chybu, kterou udělal u prvního gólu Rangers! Domácí bek si sjel na přihrávku mezi kruhy od Williamse. Místo střely si však ještě krásně obhodil Dorsetta, pronikl až před Lundqvista a vypálil mimo dosah švédského gólmana soupeře. Doughty ukázal, že ani podpora útoku mu nečiní problémy. Je vyrovnáno! Asistence: Justin Williams a Kyle Clifford.
26:18
Pokus Muzzina v pohodě zlikvidoval Lundqvist. Následuje reklamní přestávka.
25:55
25:29
Diaz měl na modré napřaženo, ale rána mu vůbec nesedla. Hosté ještě drží pásmo.
24:55
Ránu Richardse srazil Doughty a poté domácí vyhodili.
24:01
Hned po buly se dostal do šance Zuccarello, norský útočník však nedokázal skórovat.
23:54
Na trestnou lavici míří Jake Muzzin za nedovolené bránění. Přesilovka pro Rangers.
23:30
Lewis s Gáboríkem ujeli do přečíslení 2 na 1. Lewis vše řešil sám a Lundqvist jeho zakončení dokázal pokrýt.
23:12
Zpoza branky si vyjel Dorsett, ani nadvakrát Quicka nepřekonal.
22:46
Hosté krouží v útočném pásmu, konkrétně jejich čtvrtý útok.
21:35
Pokus Zuccarella až na Quicka neprolétl, zblokoval ho bránící hráč.
20:14
Máme tu první přerušení hry ve druhé třetině.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 3:19.
Tak finálová série nám začala pěkně zostra a v první třetině jsme viděli hned tři góly. Ve 14. minutě poslal hostující Rangers do vedení Pouliot, který využil hrubky obránce Doughtyho a o chvíli později zvýšil dokonce ve vlastním oslabení Hagelin. Kings však dokázali ještě v úvodní části snížil, když puk za Lundqvistova záda poslal zblízka Clifford.

Střely na branku v 1. třetině – 14:13
Po siréně, která ukončila úvodní periodu, se do sebe u střídaček pustili hostující Brian Boyle s obráncem Kings Matten Greenem. Nebylo to ale nic, za co by se muselo vylučovat.
20:00
19:57
Domácí ještě v náporu, hráči Rangers ale dokázali kotouč vybojovat a vyhodit. V první části se již nic nestane.
19:21
Gáborík svou střelu chytře schovával za obránce McDonagha, Lundqvist si kotouč našel a vyrazil ho.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
17:33
Domácí se vrací do utkání! Rangers nedokázali dostat kotouč ze svého obranného pásma, Jeff Carter obral v rohu Stralmana a našel před brankovištěm volného KYLA CLIFFORDA, který zvedl puk mimo dosah klečícího Lundqvista – 1:2. Asistence: Jeff Carter
16:35
Hosté v plném počtu, tohle oslabení se jim povedlo!
15:41
Hosté opět hrozí v oslabení, Quicka nyní zaměstnal Nash.
15:03
Rangers právě vstřelili branku!
Jezdci udeřili ve vlastním oslabení! Hagelin nejprve vypracoval příležitost pro Boyla, jehož ještě vychytal Quick. CARL HAGELIN ovšem zapnul své turbomotory znovu, přebruslil Vojnova, a i když Quicka nepřekonal, dojíždějící ruský bek Slava Vojnov srazil puk bruslí do vlastní branky – 0:2! Asistence: Brian Boyle a Ryan McDonagh.
14:34
Přesilovka Králů začne po komerční přestávce.
14:34
Domácí budou mít dobrou možnost k vyrovnání. Na dvě minuty je vyloučen Mats Zuccarello za hákování.
13:21
Hosté jdou do vedení! Prvním střelcem finálové série se stává BENOIT POULIOT, který ve středním pásmu vypíchl kotouč Doughtymu a uháněl sám na Quicka. Svůj nájezd Pouliot zakončil ranou vedle vyrážečky domácího brankáře. Bez asistence.
12:32
Carterův bekhend pokryl pozorný Lundqvist. Ten má kotouč někde v klíně
12:07
Derek Stepan hledal zpoza branky Kreidera. Kotouč se od brusle hostujícího útočníka odrazil směrem na branku, ale ne tak prudce, aby nadělal Quickovi větší problémy.
11:28
Následuje reklamní přestávka.
11:28
Zuccarello nahodil kotouč na Quicka a sám se pokoušel dorážet. Americký gólman puk přikryl a Zuccarello ještě schytal nějaké žďuchance od obránců soupeře.
11:13
Martinez na ledě, Rangers první přesilovku nevyužili.
10:15
Ke střele se dostal St. Louis, zamířil však vedle.
09:38
Domácím se podařilo vyhodit.
09:12
Vyloučen Alec Martinez za držení.
09:12
V signalizované výhodě měl velkou šanci St. Louis, ale Quick domácí podržel!
09:06
Nahození McDonagha Quick vyrazil jen před sebe, Hagelin se však k dorážce nedostal i s přispěním faulu Martineze.
08:46
Rána Greena byla zablokována. Králové se snaží pálit z každé pozice.
08:33
Hned po buly střílel Vojnov, Lundqvist puk viděl a připsal si jednoduchý zákrok.
08:31
Icing Rangers.
07:34
Z pravého kruhu pálil Kreider, kotouč však jen prolétl vedle bližší tyčky domácí svatyně.
07:03
Brad Richards si najížděl před branku na Stepanovu nabídku. Quick při přesunu posunul svou klec a tak je hra přerušena.
06:49
Kings jsou v úvodu střelecky aktivnější. Na střely vedou 7:3.
06:36
Lundqvist přidržel střelu od modré a máme tu reklamní přestávku.
06:27
Zakázané uvolnění Jezdců.
05:49
Od modré pálil Greene. Lundqvist puk vyrazil jen před sebe, ale dorážející Lewis naštěstí pro něho promáchl.
05:19
Obrana Rangers zapomněla na Jaka Muzzina, který si z pozice beka najel až před branku. Lundqvist proti jeho střele vytrčil pravý beton a podržel svůj tým.
05:00
Po zákroku Quicka se bude vhazovat v obranném pásmu Los Angeles.
04:30
Rick Nash si hledal pozici k zakončení, ale měl před sebou přehuštěný prostor.
03:57
Dorsett bojoval za brankou Králů, ale defenzivní povinnosti si splnil Anže Kopitar, který ho obral o kotouč.
03:13
Clifford pálil z velké dálky, Lundqvista nepřekvapil. Hra dosud nebyla přerušena.
02:05
Dalekonosnou střelu Toffoliho Lundqvist vyrazil před sebe. Hra se od úvodu přelévá nahoru – dolů.
01:38
Po střele Williamse si Lundqvist poprvé sáhl na kotouč.
01:29
Hosté poprvé zahrozili, ale Quick zatím zůstal bez zákroku.
00:25
Na úvod utkání se potkala domácí elitní formace vedená Kopitarem a čtvrtý útok Rangers s centrem Dominicem Moorem.
00:01
Oficiality jsou za námi. Můžeme začít!
Na led přichází samotný Wayne Gretzky! Nejlepší hokejista historie vhodí čestné buly.
Nyní zazní hymna Spojených států amerických.
A už je to tady! Aktéři finále Stanley Cupu 2014 právě nastupují na ledovou plochu.
Ve Staples Center stále probíhá předzápasová show. Čekáme na nástup obou týmů.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Mitchell, Greene (A), Martinez – Brown (C), Kopitar (A), Gáborík – Toffoli, Carter, Pearson – Williams, Stoll, King – Clifford, M. Richards, Lewis.
Trenér: Darryl Sutter

New York Rangers: Lundqvist (Leneveu) – Girardi (A), McDonagh, Stralman, Staal (A), Klein, Diaz – Nash, Stepan, Kreider – St. Louis, B. Richards (A), Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, D. Moore, Boyle.
Trenér: Alain Vigneault

Rozhodčí: Kozari, Watson – Heyer, Driscoll.
Vzájemné zápasy v základní části
08. 10. 13: Los Angeles Kings – New York Rangers 1:3
18. 11. 13: New York Rangers – Los Angeles Kings 0:1
Pikantní bude tato série pro útočníka Kings Mariána Gáboríka. Slovenský rychlík zahajoval ještě loňskou zkrácenou sezónu v barvách Rangers, ale poté byl vyměněn do Columbusu a v závěru letošního přestupního termínu zamířil do Los Angeles. Právě v dresu Králů Gáborík znovu ožil a s 12 góly je nejlepším střelcem play-off, v jehož finále se postaví svému bývalému zaměstnavateli.
Los Angeles Kings
Celek z města andělů vyhrál Stanley Cup v roce 2012 a po roční pauze – loni vypadl hned v prvním kole play-off, se opět ocitl ve finálové sérii. Králové v základní části nemusí nijak zářit, ale se svým stylem hokeje umí být velmi nebezpeční právě ve vyřazovacích bojích. V nich i letos svěřenci kouče Darryla Suttera prokázali mimořádné odhodlání a bojovnost a tentokrát kvalitní defenzivu, na kterou dříve především spoléhali, dokázali v případě potřeby vyměnit i za schopnost střílet góly. V tabulce Západní konference Kings v základní části skončili na šestém místě s rovnými 100 body.

V play-off se LA podařil zcela unikátní kousek, když ve všech třech sériích hráči Kings uspěli až v sedmi zápasech, a mohou se stát prvními držiteli Stanley Cupu v historii, kteří se do finále propracovali tímto způsobem. Ještě pozoruhodnější jejich počin je, pokud se na jednotlivé série podíváme podrobněji. V prvním kole se Žraloky ze San Jose totiž Králové prohrávali už 0:3 na zápasy, ale poté se nadechli k neskutečnému obratu a čtyřmi vítězstvími v řadě si zajistili postup (3:6, 2:7, 3:4 po prodl., 6:3, 3:0, 4:1, 5:1). Také v konferenčním semifinále proti Anaheimu dokázali Kings uspět, i když v sérii prohráli třikrát za sebou. Tehdy Kačeři otáčeli ze 2:0 na zápasy na 2:3. Další dva zápasy série ale opanovali bojovníci z LA, kteří tak ukončili kariéru finské legendy Teemua Selänneho (3:2 po prodl., 3:1, 2:3, 0:2, 3:4, 2:1, 6:2). Extrémně dramatickou podívanou nabídlo také finále Západní konference, ve kterém Kings vyzvali v souboji posledních dvou držitelů Stanley Cupu obhájce z Chicaga. Zde se hokejisté Los Angeles ujali vedení 3:1 na zápasy, ovšem Blackhawks ještě dokázali zabojovat a vynutit si rozhodující sedmý zápas na svém ledě. V něm Kings po celý zápas jen dotahovali domácí vedení, ale nakonec dovedli duel do prodloužení a v něm umlčel fanoušky Chicaga tečovanou střelou obránce Alec Martinez (1:3, 6:2, 4:3, 5:2, 4:5 po prodl., 3:4, 5:4 po prodl.)