Tomáš Hertl (SJS) 1+1, 5 střel, čas na ledě 12:15
Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:37

Střely: 33 – 34
Zásahy brankářů: 31 – 27
Vyhraná vhazování: 33 – 33
Dnešní utkání sledovalo 17 562 diváků.
A je dobojováno! Žraloci nakonec zvítězili. První třetinu jasně ovládli 3:0 a druhou třetinu totéž 2:0. Ve třetí třetině se změnila sestava, protože dostal v hostující brance možnost Jones místo Quicka. Kings se dokázali ve třetí třetině třikrát prosadit a zdramatizovat utkání.
Stav série: 1:0
60:00
59:39
Zápas se už jen dohrává ve středním pásmu a domácí slaví vítězství.
59:06
San Jose právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Žraloci nakonec své vítězství uhájili. BRENT BURNS trefuje odkrytou branku až z vlastního obranného pásma. Bez asistence.
58:42
Žraloci ihned jak se dostanou k puku, tak se snaží trefit odkrytou klec.
58:18
Hosté si nerozuměli na modré čáře a je z toho ofsajd.
58:09
Jones zůstává na střídačce. Kings to zkoušejí v šesti! Drama až do posledních sekund.
58:09
Oddechový čas pro hosty.
57:50
Tak nakonec se vylučovat nebude. Kings se drží v útočném pásmu.
57:17
Wingels se řítil zcela osamocen na Jonese, ale při jeho nájezdu byl faulován. Rozhodčí posílá hostujícího hráče na trestnou lavici, ale publikum se dožaduje trestného střílení.
57:02
Muzzin rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní branky.
56:27
Hertl drží kotouč v útočném pásmu a šetří drahocenné vteřiny.
55:47
Perfektní a zároveň krásný zákrok Niemiho proti střele Vojnova, který střílel od modré.
55:39
Velký tlak pokračuje i nadále. Hosté se usadili v útočném pásmu.
55:05
Komerční přestávka.
53:59
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné! Hosté se ve třetí třetině rapidně zlepšili. TREVOR LEWIS byl rozjetý po levé straně mantinelu a na brankové čáře zabrzdil a z otočky vystřelil přesně pod Niemiho lapačku. Asistence: Jeff Carter, Robyn Regehr.
53:11
Gáborík zavezl kotouč do útočného pásma, a tam nyní hosté kombinují. Žraloci se už jen brání a vyhazují kotouč.
52:45
52:45
Kopitarova střela z perfektní pozice končí v Niemiho lapačce. Perfektní zákrok finského brankáře.
52:28
Domácí tým drží puk za vlastní brankou a v klidu střídá.
51:51
Hra se odehrává nyní spíše ve středním pásmu, kde se nyní bojuje o kotouč.
50:48
Až teď se puku ujali Sharks, ale ve středním pásmu zase o něj přišli. Kopitar se žene dopředu, ale nakonec přihrával za sebe, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
50:07
Další akce Kings. Co se to stalo s domácím týmem ve třetí třetině?
49:29
Hertl teď odvedl skvělou práci za vlastní brankou a vybojoval kotouč, který následně vyhodil.
48:59
Hosté mají ve třetí třetině obrovský tlak a domácím nezbývá nic jiného než se bránit a spoléhat na Niemiho.
48:07
Anze Kopitar si nebezpečně najížděl do před brankového prostoru, ale nakonec nedokázal zakončovat, neboť mu Niemi sebral kotouč přímo z hokejky.
47:43
Teď někdo z domácích vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici domácího brankáře.
47:39
Žraloci se nemohou dostat ke kotouči ani z vlastního obranného pásma.
46:55
Ale, ale hosté ještě chtějí vytřepat kousek naděje. Krásnou střelou z pravého kruhu se prosazuje ruský obránce SLAVA VOJNOV a snižuje tak na 5:2. Bez asistence.
46:56
A opět je tady velký tlak hostů.
46:18
Pavelski nahrával do před brankového prostoru, kde byl Thornton, ale ten nedokázal trefit skákavý kotouč.
44:58
Hosté ještě bojují a nyní se dostali až před Niemiho, který zatím vše kryje. Perfektní práce teď obránce Boyleho, který se obětavě položil do střely.
44:19
Hertl dokázal vybojovat puk a vyhodit ho do bezpečí, ale nakonec je z toho postavení mimo hru.
43:49
Kings se stále drží před Niemim, který má nyní plné ruce práce.
43:20
Žraloci jsou nyní sevřeni ve vlastním obranném pásmu a nemohou se dostat ke kotouči.
42:01
Přeci jen se hosté branky dočkali. Střela od modré, kterou vyslal Kopitar byla ještě před brankou tečována hráčem, který nosí dres číslo šest, a to je JAKE MUZZIN. Asistence: Anze Kopitar.
41:34
Hosté se dostávají do útočného pásma, kde kombinují.
40:52
King se rozjel po pravé straně a pokoušel se zakončovat, ale jeho střela letěla několik centimetrů mimo branku.
40:26
Hosté vyhráli vhazování a ihned úvodní střela od Vojnova, ale Niemi chytá.
40:01
Od třetí třetiny bude v brance Martin Jones místo Jonathana Quicka.
Další třetina začne přibližně v 6:43.
Statistiky po 2. třetině

Hity: 43 – 52
Střely: 28 – 18
Zásahy brankářů: 18 – 23
Vyhraná vhazování: 23 – 24
A je za námi i druhá třetina, která byla opět ve znamení San Jose. Domácím se dnes opravdu daří! Ve druhé třetině přidali ještě dvě branky, a to zásluhou Torrese a Vlasice. Žraloci tedy vedou nad Los Angeles 5:0. Tento náskok by jim měl už dokonce vydržet. Uvidíme co se ještě stane ve třetí třetině. Zůstaňte s námi u on-line přenosu.
40:00
39:36
Carter si najížděl před branku, ale přihrávku nedostal. Kopitar na modré kombinuje, ale nikdo zatím nevystřelil.
39:16
Žraloci se osvobozují a vyhazují puk přes všechny čáry.
39:01
Probíhá poslední minuty první třetiny.
38:25
A bude se vylučovat. Na dvě minuty si půjde sednout Sheppard (SJS) za podražení.
37:35
Domácí jsou při chuti a chtějí přidat ještě další branky.
36:29
Krásná souhra! Tomáš Hertl ujížděl po pravé straně a krásně nahrál za sebe, kde byl volný MARC-EDOUARD VLASIC, který střelou zápěstím zvyšuje na 5:0 a dává svůj dnešní druhý gól. Asistence: Tomáš Hertl, Logan Couture.
35:19
Hosté hrají ve čtyřech. Domácí se drží v útočném pásmu.
35:00
Žraloci mají před sebou krátkou přesilovku pět na tři.
34:50
Toffoli (LAK) dostává dvě minuty za sekání.
34:36
Domácím se tato přesilovka příliš nedaří.
33:19
Clifford (LAK) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
32:57
Tak tohle je zápas, který patří do Play-off! Nádherná akce, kterou vlastně začal Hertl. Hertl vybojoval puk v útočném pásmu a přihrál před branku, kde se puku ujal Kopitar, ale ten nedokázal puk vyhodit, a tak se puku ujal Vlasic, který trefil horní tyčku, od které se puk odrazil na RAFFIHO TORRESE, který střílí čtvrtou branku domácích. Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Jason Deemers.
32:36
Hertl nyní zastavil Doughty tvrdým hitem, ale rozhodčí jsou v klidu.
32:02
A máme tady další komerční přestávku.
32:02
Domácí teď přišli o kotouč, a toho využívají hosté. Ti ale s pukem nenaložili dobře a na modré čáře je hra přerušena, neboť Lewis byl v ofsajdu.
31:39
31:24
Kopitar zkoušel přihrát před branku, ale tam nikdo skákavý kotouč nedokázal trefit.
30:56
Nieto perfektně zapracoval v obraně a dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry.
30:36
Los Angeles se pokouší o rozjetí útočné akce, ale zatím neúspěšně.
30:09
Domácí publikum povzbuzuje svůj tým v oslabení a nyní to byl Thornton, který vyhodil kotouč do středního pásma.
29:39
Demers (SJS) dostává dvě minuty za faul loktem.
28:59
Mitchell to zkusil sám, ale minul branku. Kings stále v útočném pásmu.
28:35
Žraloci se usadili v útočném pásma, ale nyní King tečoval Braunovu střeli mimo hřiště.
27:59
Domácí rozjíždějí útočnou akci, ale ta končí na modré čáře, kdy je hra přerušena kvůli postavení mimo hru.
27:43
Williams se dostal k nenápadné střele, ale Niemiho nenachytal. Domácí brankář si připisuje další úspěšný zákrok.
27:19
Pavelski zkusil střelu z levého kruhu, ale tu někdo zblokoval a kotouče znovu Kings.
26:44
Nieto bojuje statečně za hostující brankou, ale kotouč nevybojoval, a tak se dopředu ženou hosté.
26:16
Ještě než se vhodí puk do hry před Quickem, tak tady máme komerční přestávku.
26:16
Couture dostal nabito, ale jeho střelu zblokoval jeden z obránců a kotouč se dotkl ochranné sítě, to znamená že se musí přerušit hra. Vhazování po pravici Quicka.
25:24
Žraloci nahodili kotouč do útočného pásma. Puku se ujal Quick, který se pokoušel rozehrát, ale to se mu nepodařilo.
24:56
Další střela hostů. Tentokrát ji vyslal Vojnov, ale ani on na finského brankáře recept nenašel.
24:53
Kopitar se hnal po levé straně, ale jeho zakončení zlikvidoval dnes skvělý Niemi.
24:32
Za hostujícím brankářem zase zněla tyčka. Tentokrát to byl Marleau, který svou střelou orazítkoval boční tyč.
24:09
Hertl bojoval u mantinelu o kotouč, ale úspěšnější byl Stoll.
23:24
Hosté se dostali ke kotouči a zároveň i do útočného pásma. Žraloci se nyní brání a odolávají tlaku. Teď někdo z domácích vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
22:44
Marleau dostal krásnou přihrávku na modrou, odkud vyslal střelu, ale jeho jedovku zlikvidoval hostující brankář.
22:15
Tak nakonec hru přerušuje finský brankář Niemi, který si nyní na své konto připsal několik úspěšných zákroků.
21:36
Kings se dostali ke kotouči. Střela Stolla skončila za brankou. Domácí mají nyní menší problémy dostat se z vlastní obranné třetiny.
20:57
Úžasný úvod druhé třetiny pro domácí. Marleau vyzkoušel z pravého kruhu pozornost Quicka, ale ten byl připraven. Žraloci střílí z každé pozice.
20:20
To je zase začátek! Žraloci se ihned po vyhraném vhazování hnali dopředu a nakonec zakončoval Burns, který trefil horní tyč.

Vyhraná vhazování: 10 – 14
První divoká třetina je za námi. Žraloci jasně ovládli první třetinu. Nejprve se v úvodních minutách prosadil Thornton a minutu před koncem se prosadil český útočník Tomáš Hertl a několik vteřin později se radoval z gólu na 3:0 Marleau. Stav po první třetině 3:0.
20:00
19:57
Neuvěřitelné! Žraloci jdou během necelé minuty do tříbrankového vedení. Nieto přihrál k levé tyčce na volného PATRICKA MARLEAUA, který střelou z první střílí tři vteřiny před koncem branku na 3:0. Asistence: Matt Nieto, James Sheppard.
19:09
Domácí se ujímají dvoubrankového vedení, a to zásluhou hned několika hráčů. Sheppard vystřelil a puk se odrazil na volného TOMÁŠE HERTLA, který trefuje odkrytou branku. Asistence: James Sheppard, Tommy Wingels.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55
Carter se provinil vyhozením puku na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat po levici Quicka.
18:29
Hosté drží kotouč za vlastní brankou a Thornton se pokouší napadat, ale zatím neúspěšně.
17:59
Nieto vyhodil puk do středního pásma, ale tam se ho ujímají hosté, kteří neváhají a ihned se ženou dopředu.
17:31
Kings se usadili v útočném pásmu, ale o kotouč se bojuje v rohu kluziště.
17:18
Tady vázla domluva. Žraloci si úplně nerozuměli v rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění.
16:36
Desjardins se pokusil dostat do útočné třetiny, ale neúspěšně. Hostující obrana perfektně zapracovala a Desjardinse zastavila.
15:58
Hertl naskočil z trestné hned na led a nyní už je v útočném pásmu, kde stíní hostujícímu brankáři.
15:32
15:19
Žraloci šetří drahocenné vteřinky v útočném pásmu. Nyní jsou hosté bezmocní a nemohou se dostat k puku.
14:43
Wingels se v oslabení dostal do přečíslení. Nakonec zvolil přihrávku na Vlasice, který dokázal zakončit, ale krásný zákrok předvedl hostující brankář.
14:06
Gáborík kombinuje spolu s Kopitarem, ale jen kombinují. Niemi zatím zasahovat nemusel.
13:32
Hertl (SJS) dostává dvě minuty za hákování.
12:48
Domácí se dostali k puku a dopředu mohl jít český útočník Hertl, ale rozhodčí hru přerušil, neboť to bylo postavení mimo hru.
12:27
Žraloci byli nyní vyhnáni z útočného pásma a puku jsou hosté, konkrétně Anze Kopitar.
12:01
Následuje komerční přestávka.
12:01
Marleau dostal pěknou přihrávku na modrou, odkud si nabrusli do pravého kruhu. Kanadský útočník se rozhodl pro střelu zápěstím, a ta letěla přímo do připraveného Quicka.
11:44
11:41
Boyle se mohl dostat se svým spoluhráčem do přečíslení, ale rozhodčí hru přerušil, neboť to byl ofsajd.
11:18
Vlasic začíná novou akci od vlastní branky. Kopitar, ale pokazil jeho rozehrávku, a tak domácí musí začít zase znova.
10:39
Lewis se ujal kotouče a ihned ho vyhodil. Hosté mohou v klidu vystřídat.
10:09
Žraloci se pokoušejí udržet se v útočné třetině, ale hosté zatím oslabení zvládají na jedničku.
09:44
Doughty (LAK) dostává dvě minuty za hákování.
09:44
Tomáš Hertl se dostal do brejkové situace, ale při jeho nájezdu byl faulován. Rozhodčí posílá hosty do čtyř, ale publikum se dožaduje trestného střílení.
08:49
Žraloci jsou stále sevřeni ve vlastním obranném pásmu, kde se jen brání.
08:08
Opět se to domácím nepodařilo. Couture se pokouší začít útočnou akci, ale zase neúspěšně.
07:27
Domácí se nemohou dostat na delší dobu ke kotouči. Teď to byl Pavelski, který nahodil kotouč do útočného pásma.
06:58
Los Angeles vybojovalo kotouč a ihned se rozjelo do útočné třetiny, kde nakonec zakončoval Brown, ale opět si Niemi připsal úspěšný zákrok.
06:31
06:31
Hertl se dostal ke kotouči a ihned poté se řítil po levé straně na Quicka. Hostující brankář si vyjel a střelu chytil do své lapačky.
06:19
Až teď se domácí osvobozují a kotouč vyhazují do středního pásma.
05:58
Hosté jsou stále usazeni v útočném pásmu, ale Niemi zatím zasahovat nemusel.
05:24
Hra pokračuje normálně pět na pět. U puku jsou hosté, kteří se pokoušejí o založení útočné akce.
04:59
Nolan (LAK) dostává dvě minuty za hrubost.
Clifford (LAK) dostává dvě minuty za hrubost.
Brown (SJS) dostává dvě minuty za hrubost.
Desjardins (SJS) dostává dvě minuty za hrubost.
04:59
Teď na druhé straně musel zasahovat Quick. Po odpískání se za brankou seběhla větší šarvátka. Uvidíme jaké budou tresty.
04:44
Hosté se ale nevzdávají a ihned se usazují v útočném pásmu. Pokoušejí se vyrovnat, ale Niemi zatím nepřekonatelný.
03:07
A máme tady úvodní branku utkání. Domácí se dostávají do rychlého vedení. Pavelski pěkně přihrál před branku, kde byl volný JOE THORNTON, a ten střelou zápěstím střílí úvodní branku. Asistence: Joe Pavelski, Brent Burns.
02:06
Lewis to zkusil zcela osamocen podél mantinelu, ale neuspěl.
01:31
Tomáš Hertl zkusil pozornost hostujícího brankáře, ale ten byl připraven.
01:10
Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří se ihned ženou do útočného pásma.
00:01
Start utkání se nám ještě kvůli před zápasovému programu trochu zpozdí.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Demers, Vlasic, Boyle, Braun, Hannan, Stuart – Burns, Thornton, Pavelski – Torres, Couture, Marleau – Wingels, Sheppard, Hertl – M. Brown, Desjardins, Nieto

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Martinez, Mitchell – Williams, Kopitar, Gáborík – Carter, Richards, King – D. Brown, Stoll, Toffoli – Nolan, Lewis, Clifford

Rozhodčí: Meier, Sutherland – Pancich, Sharrers.